Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177201) dewil666 válasza molnarpeter (#177200) üzenetére


dewil666
őstag

Igazából át írva + vonóhorog (jó ha van) max 3.5M (+ a 2.5M támogatás) lenne rá.
Km-ről nem tudok nyilatkozni, mert nem sokára költözünk 30km-el messzebbre a jelenlegi helyünktől. Persze a munkahely es egyéb be járás kb ki számitható.
Ez lenne a fő autónk a fabia meg második autónak maradna meg.
6-8e km évente szerintem.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#177202) molnarpeter válasza dewil666 (#177201) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Munkahely milyen messze van?

(#177203) dewil666 válasza molnarpeter (#177202) üzenetére


dewil666
őstag

30km és 3 naponta van munka. Nyáron motorral lenne a bejárás. De az asszony is ki tudja hová meg dolgozni (vissza a régi munkahelyére 30km vagy helyben talál valamit)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#177204) cappa72 válasza molnarpeter (#177199) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm, valahogy erre számítottam. (szerk.: és kicsit örülök is neki)
Nem piaci megfontolásból nézzük a dolgokat, és tényleg hosszabb távra tervezzük.
Hasmagasság nem számít, mert nem horgászunk/vadászunk.
Akkor leszek bajban, ha a VW csoport ülései nem jönnek be... mint ahogy az új golf alapkivitelű vezetőülése 60km után már kényelmetlen.

(Én s-max párti vagyok, csak a pénztárcámnak vannak fenntartásai; no meg hosszabb 10 centivel, mint a touran. Női szemmel nézve neki ez fontos különbség. Neki ugye a pözsó 5008 volt az első "ilyet akarok" rámozdulása a 7 ülésesekre, aztán közbebelépett a blokkoló tényező – ez volnék én –, hogy nana... nem csak külső alapján választunk autót!)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177205) MunezXBK válasza cappa72 (#177204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha az alap is kényelmes lenne, ki rendelné a drágább üléssel?

(#177206) cappa72 válasza MunezXBK (#177205) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úúúú... ez mekkora racionális beszólás! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177207) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Mercedes E220 CDI, 2007, Avantgarde, automata, fekete, 294000km. Vezetett szervizkonyv, végig márkaszervízbe hordva.
Milyen vétel szerintetek és kb mennyiért?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#177208) kisza25 válasza MunezXBK (#177205) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azért ez nem egészen így működik, mert így akinek viszont csak alap üléses változatra futja, kerülni fogja a márkát, pl. én skoda fabiaval faragtam rá, 20-30 km után minden bajom volt benne, de egy új autóban nem az kellene legyen az első dolgom, hogy kicseréltesem az ülést.
A golfban dettó ugyanez a helyzet, már amikor beleülök érzem, hogy a legrosszabb helyen támaszt. Na innentől rohadjon meg a vw nem veszek tőlük autót, mert nekem kényelmetlen.
Az alap ülésnek is használhatónak kellene lennie és a többi meg ahhoz képest nyújtson pluszt.
Az i20- ban annyira jól tartott az ülés, ha fájós hát/derékkal ültem be, 20-30 km után elmúlt benne! Az i30 és kia ceedben sem fájdult meg semmim, pedig 400-500 km-ek 1 fenékkel megvoltak és a tipoban sem.
A sorrend nálam i20, i30, kia ceed, tipo, carens, skoda fabia, golf 4, utobbi kettőben nekem 20-30 km és végem van, a carens sem tart semmit oldalról, de legalább nem nyom kb 80-100 km után már fészkalódok benne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177209) footy válasza cappa72 (#177204) üzenetére


footy
addikt

Nezzetek meg egy Zafirat ha fontos a jo ules. Az AGR-s ulesek a legjobbak koze tartoznak. (es nem is merek oket dragan)

(#177210) molnarpeter válasza footy (#177209) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Viszont kifutó, alig van (ha kapni még).

(#177211) batai15 válasza Lmh (#177207) üzenetére


batai15
félisten

2m körül elég fullosokat kapni ,viszont a motor ahogy olvasom mindenütt eléggé beteg ágy ,illetve a fék rendszer is problémás, kolléga most vett egy szinte patika állapotút , automataváltóval 5 6 literrel elvan neki . Viszont a motor hogy írják gyenge pont ,valamint azért már 15 éves körül vannak ezek is , hiába állapot számít , azért minél öregebb , exponenciálisan nő a meghibásodások száma szvsz .

(#177212) MunezXBK válasza kisza25 (#177208) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én a franciáktól kapok mindent is. Lehetetlen kényelmesre belőni.

(#177213) Gombinyó válasza kisza25 (#177208) üzenetére


Gombinyó
őstag

A Fabia (legújabb) tényleg szörnyű, nem embernek valók azok az alap ülések. :(

(#177214) Zola007


Zola007
veterán

2009 körüli dízel Peugeot 407-et érdemes nézegetni?

nekem tetszik kívül-belül, de szerelő ismerős azt mondta nem vállalja, ha megveszem :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177215) molnarpeter válasza Lmh (#177207) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azon múlik, mi van a szervizkönyvben - vezérlés csere, automata olajcsere kritikus már ilyen futással, nameg 300 felett eladni is necces.

(#177216) molnarpeter válasza Zola007 (#177214) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fedélzeti elektronika nyűgöket hallani inkább, önmagában mondjuk a 2.0 HDI egy kifejezetten jól sikerült motor. Ebben a kategóriában Mondeo mk4 érdekes lehet még, ugyanaz a 2 literes motor, talán a körítés kevésbé problémás, rengeteg van belőle a piacon (így olcsó, de több idő eladni).

(#177217) molnarpeter válasza cappa72 (#177204) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VW-nél azért a feláras ülések jók szoktak lenni, nagyon értenek a pozícionáláshoz (az olcsó ülés is élhető a legtöbb embernek, de ha tökéletes volna, ki fizetne többet? :D). S-Max esetén én egyértelműen dízelt vennék, az meg nem opció, ahogy látom.

(#177218) molnarpeter válasza dewil666 (#177203) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

6-ért már vannak lehetőségeid és 30 km-es utak a dízelnek is jók lennének akár. Hívj fel minél több kereskedést, kérj ajánlatot, aztán hagyd őket egymásra licitálni :D

(#177219) ribarszki válasza cappa72 (#177193) üzenetére


ribarszki
őstag

Pont ezt az utat jártam végig amit te. Majdnem mindet ki is próbáltam. A Kodiaq nagyon pléhdoboz, pont mint az Octavia. Akkor már inkább Touran. De nekem ez az új, feszes, kemény futóműves német (VW konszern) vonal nem jön be.
Az Smax nem rossz, pofás családi autó, talán a felsoroltak közül ezt választottam volna leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#177220) gzbotii válasza tboy93 (#177196) üzenetére


gzbotii
veterán

+Qru, köszi az infókat, akkor a hibrid felejtős.

Amúgy milyen a hangszigetlés benne, pályan 5-6 óra 130-140-es tempóval mennyire kényelmes? Ülések kényelméről tudtok valamit? CVT váltó ajánlott - elég nagy deal breaker lenne, asszonypajtás miatt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177221) dewil666 válasza molnarpeter (#177218) üzenetére


dewil666
őstag

Úgy lesz!
Köszönöm szépen a tanácsot!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#177222) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Szüleim számára keresnék egy csendes, megbízható, viszonylag takarékos autót 2008-as évjárattól. Elsősorban rövidebb távokra lesz használva az autó (50km környékén) illetve havonta egyszer egy hosszabb út Budapestre (2 x 200km). Jelenleg egy 2008-as diesel golfot hajtanak, de már lassan 300.000 kilométer felé tart a mutató, így szeretnének váltani.

Fő szempont a megbízhatóság és 2 millió forint környékén szeretnénk autót vásárolni.

Eddig a következő típusokat nézegettem, de még igazán nem tudtam választani közülük

Mazda 3 1.6 benzin mk 2 -> rozsdasodás?
Golf VI 1.6 benzin -> megbízhatóság?
Hyundai i30 benzin
Seat Leon 1.6 benzin
Skoda Octavia 1.6 benzin

Tudnátok a fenti típusokról véleményeket mondani, illetve van-e javaslat más típusokra, amik még szóba jöhetnek? Esetleg érdemes lenne dieseleseket nézni? Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#177223) Zola007


Zola007
veterán

Izgalmas élete volt, ennek a kis Mazda 3-nak:

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177224) Laraxior válasza Zola007 (#177223) üzenetére


Laraxior
titán

De legalabb a vegen mar egy centit se ment... :D tobb mint egy ev alatt. :DD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#177225) cappa72 válasza molnarpeter (#177217) üzenetére


cappa72
nagyúr

VW-nél azért a feláras ülések jók szoktak lenni.
Ez nagyon jó hír!

Merthogy ma megnéztem egy Kodiakot, elvittem a legnagyobb fiamat (193cm :D ), hogy hogyan fér el a középső sorban. Hát... nem volt lenyűgözve...a szélső ulés még csak-csak, de a középső, az egy házi puff... (na jó, ez túlzás, az iskoláig oké, de már a Balatonig megőrülne tőle.
Majd átvittem a Touran-hoz, na ott rendben volt a hely, főleg a srác lábainál lehet lemérni, milyen térköz van az első és középső üléssor között. Ha neki elég, akkor másnak is az lesz. A középső sor középső ülését is megülte, és azzal sem volt gondja. Ez is fontos szempont.

S-Max esetén én egyértelműen dízelt vennék, az meg nem opció, ahogy látom.
Anyókának nem, nekem igen (nekem S-max van, 10 éves, mk1-es kivitel, 2.0tdci, 140LE - az való ehhez az autóhoz, papókásan, de gyorsan lehet vele közlekedni).

@(#177219)ribarszki
Hát bizony nem volt megnyerő a Kodiaq. Kicsit csalódott vagyok ez miatt, de nem letört. A fényképeken már gyanítottam, hogy az ülések elrendezése miatt nem feltétlenül ez lehet a kiválasztott. Kívülről azért elég mutatós, ezért is szúrt szemet (a Tarraco-val együtt)

De nekem ez az új, feszes, kemény futóműves német (VW konszern) vonal nem jön be.
Erre kíváncsi leszek majd a teszvezetésnél (augusztusban). A céges Golfot vezettem 2x, nem volt zavaró.

Nagyon úgy tűnik, hogy egyre korlátozódik a kosárban lévő lehetőség...
Touran , S-max. (legalábbis nálam, mert a női változót még nem kalkuláltam bele a képletbe)
Oké, S-max drágább nem kevéssel (bár nagyon hirdetik a fordkredites ólcsósítást, de ezekkel hadilábon állok)
Ez csak kettő, valahogy kéne egy harmadik. De ha mégsem, akkor e kettő között dől el a verseny (meg a kereskedők között ;) ). Árat tekintve meg a Touran...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177226) ribarszki válasza cappa72 (#177225) üzenetére


ribarszki
őstag

A Fordnál a konfigurált árból 15% jó eséllyel lealkudható. És abból még lejön a 2,5M. Ahogy kéregettem az árajánlatokat, a Fordnál volt a legnagyobb árrés. Pl. a Renaultnál 7% fölött nem ment sehogy. Skoda 10%.
Próbáld ki a Tourant és az Smaxot. Biztos érezni fogod melyik tetszik jobban. De emlékeim szerint az Smax nagyobb volt mint a Touran..

[ Szerkesztve ]

(#177227) metalbambi


metalbambi
tag

Sziasztok!

7 éves jogsival, kb évi 2-3ezer km tapasztalattal keresném életem első saját autóját :B
Az autót szeretném megbecsülni, de nem szeretnék egy agyonhajtott csúnya venni :N

Amim van:
- Durván 1 millióm papírozással együtt

Amire kell:
- havi kétszer 2*200km + hétvégente 100km (éves max. 10ezer km)
- nincs család, de nem lenne rossz, ha 1-2 haver is elférne még benne
- kisebb dolgok szállítása (dönthető hátsó ülések nem lennének rosszak)

Elképzelés:
Szeretnék valami kisméretű autót amivel hozzá tudok szokni rendesen a vezetéshez, de mégis elég rendben legyen...
Az eddigi favorit egy 2009es 3ajtós Mitsubishi Colt 1.1es benzines (75LE) motorral.
Árban 900e, 171e km-rel, és friss műszakival.

A problémám:
Alig van viszonyítási alapom, 2004es 307, és új Focus/Mondeo (céges)...

Bárkitől elfogadok mindenféle tanácsot!
Akár itt, akár privátban :)
Az internetet már kiolvastam, de mindenhol mást írnak :U

Előre is köszi!
Laci

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#177228) tboldi válasza metalbambi (#177227) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kívülről némi kívánni valót maga után hagyó, de műszakilag rendben lévő Honda Jazz?

Esetleg vasaló Swift?

(#177229) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Nagyon max 8,5 millióért vennék lizigelt új SUV-ot. Perpill két autó van versenyben, a Hyundai Tucson és a Skoda Karoq. Mindkettőből a benzines, manuálváltós "több lóerős" változat.

Van valakinek tapasztalata mindkét járgánnyal?

(#177230) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

jelenleg NY megyeben elek, az USA-ban, es ugy hozta a sors hogy maradok egy kis ideig meg. (1-1,5ev). Egy 5szemelyes, nem tul nagy kozlekedo edenyre van szuksegem. Nagy elvarasaim nincsenek, azon felul hogy legyen megbizhato, es olcson fenntarthato. Corolla, Camry, Accord, Civic vonalra gondoltam elso sorban.

Ti mit ajanlanatok 4000USD-ig bezarolag? (esetleg egz 2.gen Prius? : D)

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#177231) ribarszki válasza r6man123 (#177229) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát nagyon személyes vélemény, de Hyundai vagy Sportage. És speciel rosszul vagyok a Skoda és a Karoq pléhlemezeitől, a pár kg-os ajtótól, a zajszigetelés hiányától, az igénytelen összeszereléstől, pár ezer km után nyöszörgő műanyagoktól, és úgy az egész spórolástól amivel mindeáron a VW alá nyomják a Skodákat. Jól fogalmazott egy fórumtárs a Ford fúrumban amikor a családi S-Max mellé kapott a cégtől egy Kodiaqot egy hétre. "Jól mondja bajnokpityu, a Kodiaq egy pléhdoboz, utoljára Wartburgban hallottam hasonlót. Tiszta haszonjármű feeling (egy hétig jártam egy ilyennel), nem jött be."
És a Karoq a Kodiaq alatt van minőségben..
(A Kodiaq ajtóbehúzója úgy nyekerek mintha ki akarna szakadni a helyéről. Az 3as Octávban papírral kellett kiékelni az ablakemelő gombokat, mert menet közben brutál hangosan zörgött a helyén. Stb..)

De próbáld ki mindketttőt.

[ Szerkesztve ]

(#177232) aero. válasza Zewa (#177230) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bármi ami 3.5 liter felett, ideális esetben 5. :D

(#177233) ribarszki válasza aero. (#177232) üzenetére


ribarszki
őstag

Vényóc! :C

(#177234) CactuS válasza Zewa (#177230) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Camry Prius hajtáslánc, csak picit nagyobb. Ha elviselhető a cvt neked, akkor az is vicces fogyasztással eljár. Itthon olyan 7 liter körül eszik a hybrid camry.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177235) CactuS válasza gzbotii (#177220) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ülés elég egyéni dolog, nekem pl: a Jazz II ülése jobban bejött, mint a civic ülése. CVTt japánok régóta űzik, de a sima CVTben pl van indítókuplung, Jazznél ha elkopik, akkor az kb 200k-ba fáj.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177236) molnarpeter válasza CactuS (#177234) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Utána az első Uber driver meg is veszi kb. a meghirdetés napján :DDD

(#177237) cappa72 válasza ribarszki (#177226) üzenetére


cappa72
nagyúr

A Fordnál a konfigurált árból 15% jó eséllyel lealkudható
Nem vagyok nagy alkudozó, de lehet, hogy bepróbálkozok, jól jönnek az ilyen kis megjegyzések. :K

Próbáld ki a Tourant és az Smaxot. Biztos érezni fogod melyik tetszik jobban.
Próbálkozom rávenni asszony pajtit, hogy a tesztvezetésen majd ő vezessen, mert azért másképp vezetünk, és hát itt bizony ő lenne a célszemély (én elvagyok a kisautómmal, ami dízel s-max).
(Én általában figyelembe veszem, hogy milyen autóban ülök, és ahhoz igazítom a vezetést. Tegnap a régi Astra-t egy kicsit megküldtem, jó volt újra benzinest hajtani a kis-dög-dízel után. Pedig csak 75 ló, és mégis... olyan jóóó volt - nem tudom megmagyarázni, csak egy érzés.)

No de a két versenyzőt tekintve:
Nyomaték/tömeg --> Touran
LE/tömeg --> Touran

Méret: női szemmel Touran
Megjelenés: női szemmel N/A (még nincs adat :DDD)
Kényelem: első ülés: S-max. Középső sor: S-max

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177238) r6man123 válasza ribarszki (#177231) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi! Én pont azt olvastam, hogy a Karoq milyen jól összeszerelt és milyen halk. Megpróbálok felhajtani a környéken egy már pár ezrest futott modellt :)

(#177239) rbalint88 válasza r6man123 (#177238) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat ha sajtoban olvastad/hallottad, akkor az lehet fals velemeny, eleg ugyesen preparaljak a tesztautokat. Totalcarosok is fogtak a fejuket, amikor a sajtos auto utan kaptak egyet atlagusertol es fos volt... asszem toran es passat is volt igy naluk.

(#177240) gogantibi válasza gogantibi (#177065) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Senki?

(#177241) molnarpeter válasza rbalint88 (#177239) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Touran esetén mintha már a sajtós autó maga lett volna a furcsa.

(#177242) kisza25 válasza MunezXBK (#177212) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

arról nem tudok véleményt mondani, mert bár vezettem pár franciát, de csak helyben pár km-t és igen régi vasak voltak pl.: R5 aminél azzal voltam elfoglalva, hogy a váltóval azzal mi a tosz van, hogy mindig középen áll és az igazi keverni kell a váltóval a fokozatok között érzés, mellette padlózni kellett, hogy haladjon:D
Gombinyó: én konkrétan a 2006-os fabia combimról beszéltem, amit újonnan szalonból vettem, már abban is egy fos volt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177243) vzsryl válasza gogantibi (#177240) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ennyiért talán kapsz egy ép Focus MK2-est, amire majd biztosan költeni is kell. Szerintem minden követelményednek megfelel.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177244) 8th válasza dragonfx (#176680) üzenetére


8th
addikt

Volt korábban itt egy fórumozó aki elkezdte megmagyarázni a nagyérdeműnek, hogy milyen olcsó fenntartású autó a hetes bmw-je meg, hogy olcsóbb azt üzemeltetni mint egy Fiat Bravót vagy Opel Astrát. Aztán kiderült, hogy azért olyan olcsó mert nem tartja karban. Bontott fék, leg-legolcsóbb gagyi gátló, használt gumi a gumistól, cserealkatrészek a bontóból stb... Na azóta lett itt szállóige az olcsóbb a hetes mint az astra. :DDD

mod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#177245) bitpork válasza 8th (#177244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És akkor is el lett mondva hogy a bontott nem egyenlő a karbantartás nélküliséggel. Attól mert valami bontott =/= a hulladékkal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177246) vzsryl válasza bitpork (#177245) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez így oké, amit írsz, de az a 7-es BMW-s fórumtárs borzasztó blődségeket fogalmazott meg, ezt te is beláthatod.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177247) Zola007


Zola007
veterán

2009 körüli Peugeot 407 1.6 / 2.0 HDI-ben mindben van DPF és kettőstömegű?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177248) aero. válasza Zola007 (#177247) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen. Nem paráznék tőle, 90-100e-ért már van új az 1.6-hoz, 2.0 140-hez 125k.

(#177249) Zola007 válasza aero. (#177248) üzenetére


Zola007
veterán

Mennyire vagy képben Peugeot-val?
Azt néztem én is autoalkatreszonline-on, hogy van többféle is, de 100-120 tipikusan
kettőstömegű is 75-80e a Sachs és LuK, nem annyira vészes

Azt nézem épp, hogy nem is kerülnek olyan sokba az alkatrészek ehhez a 407-hez és nekem tetszik kívül-belül is a kocsi.
2009 körülieket pedig kapni 1.2M körül, ami elég korrektnek tűnik

Valakinek van itt Peugeot 407 Sedan vagy Coupeja?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177250) aero. válasza Zola007 (#177249) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem igazán, bár szokszor megkívánok egy Coupet, de inkább a 607-re áll fel. Motorikusan jó cuccok ugye, a HDI megbízható név, az elektronikai kisebb-nagyobb bajokról nincs információm.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.