Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176351) aero. válasza Humbucker (#176350) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

120-250 kozott tobbnyire, ugyetlenseg es felhasznalasi terulet fuggo

(#176352) Humbucker válasza aero. (#176351) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ügyetlenség?

(#176353) tboldi válasza batai15 (#176347) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alkatrészárak: Unix, Bárdi, Fékmester, Kauffer, stb.

Típushibák: leginkább márka- és típusspecifikus fórumokon, vagy ezek Facebook-csoportjaiban.

(#176354) Qru válasza Humbucker (#176352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kettőstömegű nem szereti ha alacsony fordulaton van használva a motor. Amikor az átlag jóska azt gondolja, hogy kíméli a technikát mert nem pörgeti a gépet, akkor valójában csak árt a technikának.

mod:

Nálam pl a dsg 60-nál simán felvált 5-ösbe és ilyen 1100 rpm-en forog ami nagyon nyírja a kettőstömegűt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176355) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Hyundai-ról mik az általános vélemények? Városi autónak kéne, néha autópályázni.
Szóba jöhet egy 2014-es 1.25 i20 42 ezerrel és egy 2013-as 1.4-es i30 70 ezer km-rel.
Általában megbízható/költséghatékony típusok? Vannak jellemző hibái esetleg?
:)

(#176356) Jorus válasza Humbucker (#176350) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem anno 1.9 PDTDI Passatban 200-nál esett szét a kuplunggal együtt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#176357) MunezXBK válasza Qru (#176354) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam szerintem át van firkálva, mert ilyet nem csinál.

Ránézettem amúgy a DSG-re, 110.000 magasságában látott valamit az ember.

(#176358) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezekről az automata Hondákról mi a vélemény?Tetszik ez a Honda és ezzel a motorral nekem bőven elég is lenne, csak nem szeretnék automata váltót, nem szeretnék sokat költeni rá amiatt sokat ha később gond lenne a váltóval.

(#176359) hacki87 válasza Qru (#176326) üzenetére


hacki87
senior tag

Ma megtörtént a váltóolaj frissítés, a szaki elmondása szerint nem volt gáz a benne lévő olaj nem volt égett büdös stb. Elmondása szerint úgy mükődik ahogy kell, szépen vált. Remélem ezek után is így marad! :)

(#176360) tboy93 válasza Humbucker (#176358) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem az automata valto miatt, hanem az akkupakk miatt felnek. Ha szar, csak egyben cserelheto 700e Ft + munkadíj.

(#176361) Humbucker válasza tboy93 (#176360) üzenetére


Humbucker
senior tag

akkupakk??Mesélj már erről részletesebben kérlek.

(#176362) akooos válasza Humbucker (#176361) üzenetére


akooos
veterán

Ez egy hibrid autó, vajon milyen akupakk lehet? :))

(#176363) tboldi válasza Humbucker (#176361) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hibrid, úgyhogy van benne. Észre sem vetted? :DDD

(#176364) Humbucker válasza tboldi (#176363) üzenetére


Humbucker
senior tag

ja, én leragadtam az octavianal :D

(#176365) Doki16 válasza Humbucker (#176358) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt inkább hagyd. Tegyél még hozzá és inkább Prius 2-t vegyél. Hidd el hosszabb távon visszajön az ára. Az automata "váltó" nagyon megbízható. Az akkupakk felújítására, sok szakember van már és nem is drága.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#176366) bitpork válasza Doki16 (#176365) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Úgy mondod mintha tudnád hogy csak a zsugoriság az ok nem a pénztelenség :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176367) Doki16 válasza bitpork (#176366) üzenetére


Doki16
addikt

Nem úgy mondom, de egy P2 már nem sokkal drágább és kisebb üzemeltetési költséggel, valamit a későbbi magasabb eladási árral vissza hozza a többletet.
Nyilván ez akkor értendő, ha tud többet hozzátenni vagy várni egy kicsit amíg gyűlik össze annyi pénze. Így értettem, én csak segíteni akartam. Nem 1 milliós keret mellé ajánlottam neki egy Corolla hibridet. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#176368) odrif


odrif
MODERÁTOR

Szerintetek ebben az autóban van valami amire kifejezetten érdemes lenne figyelni?
Mazda 3

20 éve a Prohardveren

(#176369) MunezXBK válasza odrif (#176368) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rozsda. ☝️

(#176370) CactuS válasza Doki16 (#176365) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ennyiért már van bőven jó P2, főleg ha nem bőrös kell. Igaz a PCH adok-veszek csoportban, a jobbak ki sem kerülnek Hahura, mert csoporton belül elmegy.

Honda technikailag olyan, mint az insight, nem a legjobb hybrid. Inkább nyűg a technika, mint előny.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176371) aero. válasza Humbucker (#176352) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Faláb, illetve a Qru által emlegetett alacsony fordulaton járatás/berögződés. Ültem olyan taxis mellett, aki 1200-as fordulaton kergette fel az Insigniát az emelkedőn. A 10 perces út második felétől már figyeltem, az 1500-at nem hagyta el a fordulatszámmérő, ott váltott fel. Na az ilyenben 60 ezernél cserélsz kettőstömegűt.

[ Szerkesztve ]

(#176372) Qru válasza MunezXBK (#176357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a GT-d az benyós ott a motorkarakter miatt eleve más a váltó szoft. Ha épp nem vagyok lusta áthúzom manual módba és visszaváltok 4-be de ezt hamar megszoktam unni, hiszen nem azért automata, hogy én váltogassak... Sajnos valós km-t nem tudok, amikor hozzám került akkor volt benne óra szerint 160k km de hogy az valós vagy sem a jó ég tudja... Ezeket tekergetik szépen előre, szóval valószínűleg jóval kevesebb van benne valójában mint amit az óra mutat jelenleg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176373) MunezXBK válasza Qru (#176372) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De annyival nem gyorsabb a váltó, mint gondoltad. Vagy igen?

(#176374) Qru válasza MunezXBK (#176373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehéz az anyós ülésről megítélni de az tuti hogy gyorsabb mint Kormié. :K

#nincsbennetarcsi

(#176375) molnarpeter válasza Qru (#176372) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Üzemanyag miatt csinálják? ECU km-t esetleg ki lehetne olvasni, hátha.

(#176376) Qru válasza molnarpeter (#176375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, így tudják ellopni az üzemanyagot. Az elmúlt időszakban 3-an is megbuktak vele, instant fel is mondtak nekik persze.

#nincsbennetarcsi

(#176377) CactuS válasza Qru (#176376) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Üzemanyag miatt órát tekernek? :Y Jézusom....

Más: sógorom cserélné a mi ex-twingonkat nagyobbra. Szereti, szerette, franciát nézett, konkrétan ezt. Anno olaszból jött, de nem mostanában, nem rohad alul. Azon túl, hogy nem egy fenevad vehet ilyet vagy szop*roller lehet a C4 1.4 táltos?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176378) tboldi válasza CactuS (#176377) üzenetére


tboldi
nagyúr

Régen apum is ezt csinálta a céges Zukkal, volt nála egy kis villanymotor, meg 9 voltos elem... :D

(#176379) gaborbol válasza Qru (#176376) üzenetére


gaborbol
őstag

Haverom vett anno egy ilyen golfot valami 340K Km-rel amit szinten elore tekergettek.

Gyakorlatilag agyon lett szervizelve a kocsi, mert kozbe vittek markaszervizbe a kotelezokre, ott meg szepen csinalattak meg szamlazgattak amit kellett... :W

Micsoda pazarlas...

Nalunk a volt cegnel olyanan volt hogy, 67 liter gazoljarol adott le szamalat csavokam, de hat a clio tankja picivel kevesebb volt :DDD . Megprobalta, nem jott be.

[ Szerkesztve ]

(#176380) aero. válasza gaborbol (#176379) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez nem újdonság, vagyis valakinek lehet az. Nagyon sokan tekergették előre az órát, már évtizedek óta. Sőt, az APEH-nál is :D

(#176381) LuckyL válasza CactuS (#176377) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem nagyon tetszik hogy a kormány közepe nem forog és nagyobb darab embernek is kényelmes a kocsi (bár ezen a konkrét darabon nem látom hogy állítható-e az ülés benne le-fel)
én 1.6 dízellel vezettem iylet, az normál közlekedéshez nagyon kellemes, dinamikus volt és brutál jól fogyasztott, simán 30% al kevesebbet mint pl egy berlingo

a többi hozzáfűznivalóm csak általános negatív hozzáállás lenne az ilyen idősebb autókhoz, ilyet én csak akkor vennék már ha "csoda" az autó (extrém megkímélt, keveset futott, visszakövethető)
mert oké, 800k az autó, de ha kell pl egy új motor bele, az még bontva is 2-300 lesz, plusz az utánajárás, munkadíjak stb
márpedig itt már bármi lehet, 15 éves a gép

cryptot minden termékemért elfogadom

(#176382) Gaben92 válasza aero. (#176380) üzenetére


Gaben92
őstag

A csúnya, gonosz júzerek előretekerik az órát a becsületes kereskedő meg csak visszatekeri a valósra. :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#176383) 8th válasza aero. (#176380) üzenetére


8th
addikt

Mi ruszki fúrógéppel. Így jött ki, hogy a 6.0 benzines V8 ZIL 130 litert fogyasztott száz kilométeren. Gépkönyve teljes terhelésen 40 litert írt 100km-re. De valóságban még 30L litert sem evett. Abból aztán volt arany élet. Az ehetetlen fejadag gyíkhús konzerv ment a konyhás körletbe mi meg a kantinban hambiztunk hotdogoztunk és söröztünk minden áldott este. Még szolgálatban is. Majd negyed mázsát híztam míg katona voltam. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176384) aero. válasza 8th (#176383) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ne is mondd. Unokatestvérem 13 évig volt hivatásos, a felderítőknél lévő Uralok sosem ettek 100 liter alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#176385) Csabex válasza tboldi (#176378) üzenetére


Csabex
őstag

Ez *rva jó :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#176386) molnarpeter válasza Qru (#176376) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tiszta szerencse, hogy csupa benzintemetőd van a céhes kályha mellé ;]

(#176387) CactuS válasza LuckyL (#176381) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, az ex twingonk se fiatalabb sokkal, mert 2006os, igaz, vissza tudtam követni 0 km-es koráig, amit évekkel később a rendszám lekérdezés is igazolt. Sok gond nem volt vele, de ebben azért több az elektronika, népítélet 6.7, annyira nem is rossz egy francia autóhoz képest. :)

Neki a használat miatt csak benzin jön szóba, nyilván nem egy ház ára a keret, kisebb dolgokat, hibákat, szervizt megoldja magának, csak ne legyen betegágy ez a típus. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176388) Qru válasza molnarpeter (#176386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#176389) Novics


Novics
senior tag

Hola!

Kellene valami megbízható használt autó, amibe befér a család.
1,5 milliót gondoltam felső határnak, benzines, egyterű. A tolóajtó az, ami nagyon tetszik, szerintem baromi praktikus gyerekekkel. Ezzel kb be is korlátoztam magamat a Mazdára, de lebeszélhető vagyok róla. :) Tudom - legalábbis olvastam róla -, hogy rozsdára nagyon oda kell figyelni, más betegség?
Alternatíva? Még a Toyota Versot néztem, illetve a Ford C-Max az, ami tetszik.
Jellemzően rövidebb távok országúton, nem városi dugózás vagy pályás km falás a fő felhasználási terület. (Ezért is gondoltam benzinesre.)

Nem értek az autókhoz, nem is nagyon érdekelnek, tényleg csak egy megbízható autó kell, amihez nem kell autószerelő szomszédjába költözni. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#176390) Humbucker


Humbucker
senior tag

MK2-es Ford Focusok tényleg szeretnek rozsdásodni?Az ilyen 2004-2005-ösökre gondolok. Kár lenne, mert szép kasztnija van, és a futóművét is nagyon dícséri mindenki.

(#176391) Cyrin válasza Humbucker (#176390) üzenetére


Cyrin
addikt

Át kell nézni, az "enyém" 2006-os gyakorlatilag rozsdamentes, de tény hogy szeretnek rohadni...Bővebbet a Ford topikban...

[ Szerkesztve ]

(#176392) Humbucker válasza Cyrin (#176391) üzenetére


Humbucker
senior tag

nem adod el? :DD

Amúgy alulról is láttad mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#176393) Cyrin válasza Humbucker (#176392) üzenetére


Cyrin
addikt

beb@szna, nem volt rajta különösebb javítanivaló, de mindent megcsináltattam rajta amit csak lehet, plusz kapott új gumit, tolatóradart, dísztárcsát ford dekorral, kartámaszt, légterelőt, tűzoltó készüléket stb.stb., most van polírozáson, ősszel kap egy alvázvédelmet, szóval megint túljavíttattam egy 13 éves kocsit.... :W :D

február végén vettük, akkor láttam, gondolom azóta nem esett szét...

[ Szerkesztve ]

(#176394) Humbucker válasza Cyrin (#176393) üzenetére


Humbucker
senior tag

alváz védelmet milyen időközönként ajánlott csinálni amúgy?

(#176395) bitpork válasza Novics (#176389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy rakatnak van tolóajtaja. 807, Odessy, Previa, Mazda, Town&Country. Van sajnos ami nem EU piacos. De alapvetően vannak. A franciáknál pl a 2.0hdi az nagyon jó motor benne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176396) molnarpeter válasza bitpork (#176395) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eurovan esetén mintha immo vagy ECU gondok lettek volna, de amúgy a 2.0 hdi tényleg jól sikerült. Esetleg még az espace sem drága, ott is csak a 2.0 dízelt kell nézni.

(#176397) Qru válasza Humbucker (#176394) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában 3-5 év, függ a cucctól is hogy mit visznek fel rá.

És persze évenkénti revízió kell, hogy ha vhol esetleg sérül akkor azt javítsák.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176398) Novics válasza bitpork (#176395) üzenetére


Novics
senior tag

Ebben az ársávban - a hahu alapján - nem nagyon van más. Dízelt nem szeretnék.
Egyébként annyira nem ragaszkodok hozzá, ha pl az Opel Zafira a tuti-tuti vétel ennyiért, akkor nézek azt. (Most apósék Astra kombiját hajtjuk, amivel semmi gond, csak jobban szeretek magasan ülni.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#176399) Qru válasza Novics (#176389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A családban fut egy benzines Mazda 5, jó autó eddig semmi gond nem volt vele csak a szokásos kopók. Nem szedi fel az aszfaltot de kényelmes. 2 éve azzal nyomtunk le egy kb 1000 km-es utat (540 oda, 540 haza 1 nap alatt), meglepően kényelmes.

#nincsbennetarcsi

(#176400) daninet


daninet
veterán

sziasztok

az ajánlásotokra kinéztem egy volvo v60-at (2.0 dízel, 5 henger) jó pár jelenleg elérhető autó közül és el is vittük márkaszervizbe ma, a következőket találták:
BH kerékív idom 1240 mikron (ez valszeg glettelve volt)
kézifék nem működik
BE merevítő pálca lóg
féktárcsa kicsit vállas következő nagy szerviznél cseréje ajánlott

az autót vezettem, egyébként baromi jól ment, nem voltak zajok, ránézésre szép állapotú
ez egy 8 éves autó, itthon forgalomba helyezett, szerviztörténet alapján hihetően 150k körüli kilométerrel habár a törés sehol nem volt megemlítve

A fenti hibák tudatában akarok majd alkudni (ha szerintetek nem elrettentő egyik sem :D ). Vajon mennyi pénz fedi be a javításokat legrosszabb esetben?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.