Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177251) bitpork válasza vzsryl (#177246) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Abban nem foglalnék állást - lévén nem voltam a beszélgetések résztvevője. Csak maga a kijelentés hogy mert valami bontott az szar, számomra egyszerűen nem igaz. MOD Mielőtt vki félreértené , akartam rámutatni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177252) Gombinyó válasza bitpork (#177251) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én is csak olvastam. Azóta is rémálmaim vannak, hogy ezek köztünk járnak.

(#177253) rbalint88 válasza bitpork (#177251) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert a bontott karosszeriaelemet kulonboztessuk meg a bontott fek-futomu alkatreszektol...

(#177254) Zola007 válasza rbalint88 (#177253) üzenetére


Zola007
veterán

használt póló <--> használt WC-papír esete

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177255) bitpork válasza rbalint88 (#177253) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy 2-3kt megért tárcsa még mindig jó tárcsa szerintem. Mondjuk nem tartom olyan drágának hogy ne lehetne venni újat, de én tökéletesen megértem ha van jó állapotú. Megint hangsúlyoznom kell hogy ilyen esetben nem szabad prekoncepcionálisan elítélni valamit amiről nincs semmi információnk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177256) molnarpeter válasza bitpork (#177255) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rakattam fel már én is alig használt tárcsát. Felszabályzás után, új betéttel természetesen. Korai lett volna még a martinkemence :D

(#177257) pit stop válasza Zola007 (#177249) üzenetére


pit stop
addikt

508 sokat javult elektronikus nyűgökben 407-hez képest, de motorikusan tényleg jók.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#177258) molnarpeter válasza pit stop (#177257) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

307 volt akkoriban talán a leginkább nyűgös, de faceliftre kipofozták. Ez alapján a későbbi konstrukció 407-nek egy facelift utáni példánya már valószínű szintén vállalható. Vagy ott a Mondeo mk4 azonos motorral.

(#177259) 8th válasza bitpork (#177245) üzenetére


8th
addikt

a bontott nem egyenlő a karbantartás nélküliséggel De igen. Ha fékről futóműről gumiról van szó akkor igen. Ha valaki vesz egy kivénhedt luxusautót mert villantani akar de használt gumikat rakat rá bontott fékekkel mert nem futja újra akkor sorry de az nálam nem karbantartás hanem a szarrágás csúcsa. Egy két tonnás batárra igenis rendes fék és rendes gumi kell nem mások levetett szarja. Ezek a legalapvetőbb dolgok minden autón könyörgöm.

(#177260) Zola007 válasza pit stop (#177257) üzenetére


Zola007
veterán

debreceni topikban épp most néznek hülyének, mert dízel autót, azon belül Peugeot vagy Renault-kat nézegetek.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177261) LuckyL válasza Zola007 (#177260) üzenetére


LuckyL
őstag

lehet iylet venni, de legyen 1-2 millád zsebben még és ne fájjon rákölteni majd
keress hozzáértő szerelőt is (bosch szerviz nem rossz a Zelemér utcán, nem olcsó, de ők legalább megtalálják majd a hibák okát is)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177262) Laraxior válasza Zola007 (#177260) üzenetére


Laraxior
titán

Ha Peugeot veszel és dízelt, akkor Debrecenben ő lesz a szerelőd: Bodnár

Én hozzá vittem a Lagunát mindig. Meg a volt munkahelyemen az autókat is ők szervizelték. Nagyon elégedett voltam velük mind a 4 éven keresztül amíg nálam volt a Renault.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#177263) aero. válasza Zola007 (#177260) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sok a haveromtól hallottam a francia autokkal kapcsolatban. A mikrokapcsolok nem csucsminiseguek, teny. Ha nem mindig a következő fizubol akarod jaratni az autot, akkor siman vallalhato, de ez igaz barmire is.

(#177264) pit stop válasza molnarpeter (#177258) üzenetére


pit stop
addikt

Flottában nekünk volt sok, de amikor odakerültem akkor 407-ből csak néhány volt, ezért nem tudok biztosat.
208 is újabb, de a 2011-es pl. nem ajánlott, csak facelift utáni. Facelift előtt sok baj volt vele, és a nagyobb gond hogy sokszor a márkaszervíz se tudta hogy lehetne megoldani - vagy ha megoldott valamit lett más baja.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#177265) focvis


focvis
veterán

@Rbalint88

Pollenszűrő csere közben találtam pár FoMoCo (= Ford Motor Company) feliratos műanyagot... Igazad lesz. :R :DDD

Továbbá például a fék csereszabatos a Ford S-Max 2.5 T-vel. (336 mm, de nem drága.)

Mann Filter légszűrő + gázolaj szűrő + pollenszűrő, + továbbá egy pár típusspecifikus Bosch Aerotwin első ablaktörlő szumma 61 € volt az Amazon.de-ről.
Az ablaktörlő még jó, de ennyi pénzért nem hagyhattam ott. Most cseréltem a légszűrőt, alig volt koszos. A pollenszűrő cseréje ellenben megizzasztott.

[ Szerkesztve ]

(#177266) #31081216


#31081216
törölt tag

Sziasztok!

Nem igazán értek az autókhoz, így a segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.
Használt autót szeretnék vásárolni.

Maximum 2,7 millió forintot tudok szánni rá!

Fő szempontok:

-Családi autó
-Minőségi, elegáns megjelenés
-Kényelmes, tágas, szép beltér
-Legyen jó felszerelt
-Élmény legyen vezetni
-Vállalható fenntartási költségek
-Megbízható

Köszönöm a segítséget!

(#177267) molnarpeter válasza #31081216 (#177266) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sedan, kombi, stb preferencia van? Egy indítással jellemzően mennyit mennél vele (pl. munkába járás esetén milyen messzire jársz dolgozni, vagy hány km az ovi/suli...)? Bármi preferencia van (pl. legyen euro 6, hogy szmogriadóban is mehessen)? Hány fős a család, mennyi és mekkora embernek kell elférni az autóban?

[ Szerkesztve ]

(#177268) #31081216 válasza molnarpeter (#177267) üzenetére


#31081216
törölt tag

Sedan mindenképpen.

Munkába busszal járnék továbbra is. Az autóval leginkább hosszabb utakra mennék.

Nem igazán vannak preferenciák, mivel ez az autós-világ nekem valahogy eddig kimaradt, így nem igazán értek ehhez a részéhez. Gyakorlatilag az első saját autóm lesz, de már régóta van jogsim.

Amiket eddig néztem sajnos mindegyik kiesett valamiért.

Például: Egy 2010-es Toyota Avensis-t néztem, ami úgy tűnt hogy megfelel a fő szempontjaimnak, viszont amikor megláttam a belső utasterét, sajnos csalódnom kellet.

(#177269) molnarpeter válasza #31081216 (#177268) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Skoda Octavia, vagy VW Jetta méretben már megfelelő? Nagyobbak közül Ford Mondeo esetleg?

(#177270) #31081216 válasza molnarpeter (#177269) üzenetére


#31081216
törölt tag

Igen, méretre jók, de külsőre nem igazán tetszetősek nekem. Pont ezért nehéz a választás: kevés olyan autó van, ami úgy igazán tetszik külsőre.

(#177271) molnarpeter válasza #31081216 (#177270) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondj párat, ami bejön, csak hogy legyen miből kiindulni :)

(#177272) #31081216 válasza molnarpeter (#177271) üzenetére


#31081216
törölt tag

Például az előbb említett Toyota Avensis nagyon tetszik, valami ahhoz hasonlót.
Vagy ez a Lexus [link] is nagyon bejövős.

(#177273) vzsryl válasza #31081216 (#177272) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Insignia, Accord, Superb?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177274) #31081216 válasza vzsryl (#177273) üzenetére


#31081216
törölt tag

Köszönöm az ajánlásokat, jónak tűnnek.

(#177275) Gombinyó válasza #31081216 (#177268) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az utolsó Laguna 2.0dci-vel is egy lehetőség hosszabb távokra.

(#177276) molnarpeter válasza #31081216 (#177272) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lexus IS benzinesek, Accord dízel, BMW E90 320d, illetve ha minőségi beltér, akkor Audi A4-A6 (1.9 PDTDI vagy a többi lökettérfogat esetén CRTDI).

[ Szerkesztve ]

(#177277) bitpork válasza 8th (#177259) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Máshogy látunk dolgokat. Ettől még nem kell beleállni mindenbe - természetesen tekinthetsz más szemszögből dolgokra de ez nem jelenti automatikusan hogy más hülye, igénytelen, buta. A kopásjelzőn túl valóban problémás. De ennyit sem előlegezel meg hogy nem direkt veszélyes megoldást használ.
Tisztelem hogy a legjobbat tartod minimumnak, de vannak megoldások a veszélyesen innen is még :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177278) bitpork válasza 8th (#177259) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocs kifutottam a szerkesztésből: számomra inkább ez az alja amikor egy friss gumit nem visz el futóműveshez és utána így használ.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177279) soldi3r válasza 8th (#177259) üzenetére


soldi3r
veterán

Inkabb egy 70%-os premium gumi, mint egy Linglong. Inkabb egy gyari bontott fek, mint egy gagyi, de uj utangyartott.

(#177268) Dani92, Pedig a T27 egy eleg jol eltalalt belsot kapott szerintem.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#177280) whited válasza Zola007 (#177249) üzenetére


whited
addikt

Nagy a szórás árban.
És sokat nem drágít vagy olcsósít attól, hogy 2007 avagy 2010-es

Futómű kényes, de van rá okosság, amitől tartós lesz.
Motor soseromlós, fogyasztást már írtam neked, elektronikus dolgok meg hát, nálam eddig semmi és volt 3 406, meg 3 407 is :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#177281) Integrale válasza soldi3r (#177279) üzenetére


Integrale
veterán

Rettenetes belseje van a T27-nek. Formara rendben, de minosegre nevetseges. Hullamosodo vekony muszerfal, nyulo mubor a konyoklon, recsego ropogo muanyagok, ranezestol is karcolodo minden a belterben az ajtokarpitok tetejen kivul, stb. 2.2 dizel nem ajanlott, viszont a 2.0 is elegendo bele. Meretre remek, uttartasa, futasa szuper, gordulesi zaj kicsit magas (Mondeohoz kepest pl).
Szoval osszessegeben miert azt, egy Passat, Mondeo, 508, Laguna, Accord tarsasagbol?

"Bad reklám is reklám too"

(#177282) LuckyL válasza soldi3r (#177279) üzenetére


LuckyL
őstag

bontott féket feltákolni, és megmagyarázni hogy az jó
#joistengyerele :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177283) bitpork válasza LuckyL (#177282) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért arra kíváncsi lennék hogy te az első 3mm kopás után kidobod-e mert használt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177284) Integrale válasza bitpork (#177283) üzenetére


Integrale
veterán

Na de figyelj, veszel egy bontott feket, X osszegert, majd szetszeded az autot, munka ido, aztan koltseg is ha ne magadnak csinalod.
Egyaltalan nem logikus, es a koltsegek sem aranyosak szerintem.

"Bad reklám is reklám too"

(#177285) pető bá' válasza bitpork (#177283) üzenetére


pető bá'
őstag

Szerintem inkább az érzés nincs meg sokakban, hogy ha cserés a fék, akkor felkeresek pár bontót, hogy van-e újszerű alkatrész. Biztosan ki lehet fogni, és kétségtelen, hogy lehet jó, vagy jobb mint egy új, de fel sem merülne bennem..

"... and I hope you have a great day!"

(#177286) vzsryl válasza pető bá' (#177285) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Aki erőn felül vesz német presztizsbálnát, annak megfordul a fejében. Ő dolga, csak ne győzködjön másokat az igazáról. (Az emlegetett fórumtárs viszont ez utóbbi hibába esett.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177287) bitpork válasza vzsryl (#177286) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha kezem alatt lenne egy bontás amiben jók a cuccok simán áttenném. Mondjuk én általában a kisebb ellenállás irányába mozdulok, uh a szerelő majd intézi :DDD

MOD

Ezt az erőn felül vételt meg jó lenne már hanyagolni - van olyan ismerősöm akinek 4 szállodája van és a 30 éves golfban amivel járt majd 8 hónapig nem volt műszerfal mert nem ad ki rá annyit. Szóval na.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177288) 8th válasza bitpork (#177283) üzenetére


8th
addikt

Nem azért dobnám ki mert használt hanem azért mert sokkal egyszerűbb feldobni egy újat ráadásul nem is biztos, hogy a végére a használt lesz az olcsóbb. Ha használtat veszel azzal foglalkozni kell. A bontott fék nem csak vékonyabb de jellemzően már üt is mert anyagában deformálódott az egész tárcsa a sok hősokktól amit élete során kapott. Futkoshatsz szakember után aki leszedi a vállat róla és korrektül felszabályozza az egészet, ezzel persze még tovább vékonyodik a már amúgy is kopott tárcsa. Aztán mehetsz betétet venni hozzá majd a szerelőhöz, hogy cserélje már le. Idő, pénz, utánajárás, telefonálgatás és a végeredmény az, hogy lesz egy az új tárcsáknál vékonyabb és sokkal rövidebb élettartamú féked ugyanannyiért ami ha nincs szerencséd még ekkor is ütni fog. Magyarán adtál a szarnak egy pofont. Jó nagyot. De ez csak az anyagi része a dolognak. Elvből nem tennék fel bontott féket semmilyen autóra. Ezzel nem szórakozom. Ablaktörlő motor, generátor, karosszériaelem meg kb... bármi más jöhet bontottban de a fék nem játék ahogy a gumi sem. Tökéletesen igaza van mágusnak. Aki bontott féket vesz az bármire képes...

[ Szerkesztve ]

(#177289) vzsryl válasza bitpork (#177287) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem fogom hanyagolni, mert létező jelenség, és csak az nem látja, aki nem akarja.
A hanyagság, zsugoriság stb. fogalmak nem keverendőek ide.
Sokan vesznek relatíve alacsony fizetésből olyan autót, amit nem tudnak fenntartani, és akkor jön a fejvakarás meg gagyi, de olcsó alkatrész vásárlás. Ez erőn felül való vásárlásnak számít.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177290) Zola007 válasza vzsryl (#177289) üzenetére


Zola007
veterán

Sokaknak beégett retinába Totalcarról, hogy "ne vegyél autót 6 havi fizetésnél többért"

Én matekoztam kicsit ezen és úgy módosítanám, hogy ne vegyél olyan autót, amin a legnagyobb egyszeri javítási költség (nem törés) több mint 2 havi fizetésed.

És akkor nincs az, hogy megveszi a régi A8-at vagy Mercedest 5 havi fizetésből, majd jön egy automata váltó felújítás vagy motorgenerál ismét 5 havi fizetésért, amibe már beletörik a bankkártya.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177291) bitpork válasza 8th (#177288) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez teljesen korrekt így leírva és igazat is adok. De én faluról gyövet láttam olyat hogy otthoni esztergára felrakták megcsinálták és még bőven volt rajta a minimumig. Egy sört kért a szaki. Van ilyen is. Én nem sajnálom senkitől míg nem veszélyes :)

(#177289) vzsryl : tehénen is van örvényállító csappantyú. Műanyag természetesen. Párban majd 400k anyagban. Kilóra veszik a bontott-felújítottakat németben is - innen szakiktól rendelve. Akkor a németek is biztosan túlköltekeznek. No meg van 7000huf+posta megoldás is rá, de ugye arról már ne is beszéljünk mert hát az már az önfeljelentés kategória gondolom :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177292) tboldi válasza Zola007 (#177290) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez alapján még egy biciklit sem engedhetnék meg magamnak, ugyanis a jelenlegi keresetem egy szép, kerek 0. :D

(#177293) soldi3r válasza Integrale (#177281) üzenetére


soldi3r
veterán

Mi a gond a 2.2 diesel motorokkal 2009 masodik feletol?
Igen, a belseje eleg kopogos muanyag, de a kollegaknal nem koptak vagy hullamosodtak. Igaz, 300000-ig lettek csak hajtva.
Mondeoban, Passatban jobb utazni, ez biztos, viszont a fenntartasi koltsegeket en inkabb egy Avensisre fizetnem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#177294) kisza25 válasza Zola007 (#177290) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez a képlet megint csak nem életszerű, mert tegyük fel valaki minimálbért keres, az 120eFt és belefut egy 240eFt-os javításba, akkor 2 hónapig nem fizet számlákat és nem eszik? Mert havi 120-ból sokat félre nem tud rakni az biztos. Ekkor jön, hogy minimálbérrel ne vegyen autót. Egyszerű példa vidék, munkahely 2 faluval arrébb van ami 15-20 km, tömegközlekedés minimális, mit csináljon? tekerjen napi 30-40 km-t munkába?
Mondjuk ilyen esetre lehet jó még egy robogó
tboldi: ez így van a számítás stimmel ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177295) batai15


batai15
félisten

Nálam is a ugyanez ki egy késői 2.0 HDI vagy 2.2 lesz a befutó . Viszont automatát akarok ,milyen váltó van benne ?

(#177296) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mit a véleményetek a Ford 1.6 Ecoboost motorokról? Érdemes lehet 7-8 évesen 200k km környékén ilyet venni? Az tudom, hogy volt visszahívás, mert tűzveszélyes, mert elfolyik a hűtővíz, de az könnyen javítható.

Kettős tömegű, ill. nagynyomású szivattyú. Ezek mennyit bírnak vajon?

A sima 1.6 motoros is tetszik, de csalogató a takarékos 150le-s turbós motor, meg az, hogy ezek a titanium ill. champions felszereltségű kocsik jó pár olyan plusz extrát tartalmaznak amit a sima 1.6-osok nem.

[link]
[link]

(#177297) Zola007 válasza kisza25 (#177294) üzenetére


Zola007
veterán

Nem, de akkor nagyobb rizikót vállal, mint amire pénze van.
Nyilván a szükség felülírja a matekot, de ez lenne az optimális.

Ugyanúgy ahogy a mai MO-on sokan vállalnak pl. úgy gyereket, hogy nincs meg előrevetítve az optimális felneveléséhez szükséges anyagi forrás.
Ettől még alanyi joga mindenkinek és nem lehet azt mondani, hogy ne szülj gyereket, mert nem tudod eltartani.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177298) kisza25 válasza Zola007 (#177297) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazad van. :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177299) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Kb 1 éve használom anyám régi 96os Polo3-ját (3 ajtós, 1.4 benzines, 240ezer km-rel), és most jutottam el odáig hogy vagy kipofozom vagy megválok tőle.

Sajnos sosem volt szép élete, anyám előtt valami boyracer telepakolta Alpine hangcuccal, ráadásul úgy hogy full szétbarmolta a kárpitot meg a műanyag borítást a beszereléskor, persze eladás előtt igényesen kirámolta az erősítőt meg a mélyládát, letépte a felső spoilert, stb, én még szólni nem hallottam benne a maradékot. Továbbá a kerekek mögé betett 2db, a gumisom szerint régi zsiguli féktárcsát, hogy kijjebb legyenek az amúgyis nagyon menő 13as lemezfelnik. Őszintén nem értem, hogy mért egy 74 lovas full fapados kocsitból akart helyi paripát építeni (se szervó se klíma se semmi nincs a kocsiban).

Utána anyámhoz került, aki nem éppen a lelkiismeretes tulajdonos, eléggé rutintalanul vezette (padlógáz, satufék és mivel magasan fog a kuplungja ezért kicsit fusztráltan váltott, itt-ott koccant vele), majd húgomat elvitte vezetni tanulni, ahol máig rejtély hogy mi történt, de sikeresen lebontották az elejét (fél motort kicserélték, ragasztották a lökhárítót, első tengelycsere, hűtőrács, új lámpák, stb), majd utána berepedt a szélvédő és anyám megunta, vett egy Modus-t és ezt elegánsan rohasztotta 4 évig a ház előtt rendszám nélkül.

Mielőtt hozzám került elvitte a szakbarbár szerelőjéhez aki a szétrohadt részeket lekezelte majd igényesen színre festette, mostanra persze full rozsda az egész és ujjnyi darabokban pereg róla a festék. Áttolta a vizsgán valahogy és megkaptam hogy tessék, üzembiztos, de a szerelő azt üzeni hogy ne menjek vele hosszabb útra.

Azóta tetettem rá új kipufogót mert az eredeti már csak nyomokban volt fellelhető, kapott a váltó meg a kézifék új bowdent, új akksit, új nyárigumiszettet (az eredeti 2001-es volt) és most így tényleg megy.

Csak minden eleme rohad és nem kicsit, küszöbök végig hólyagosak, szélvédő mellett is, tetősín helyén is, csomagtartó is, illetve a sárvédők sarkai. Nem beszélve róla, hogy ha bekapcsolom a fűtést akkor a lapátokról lebomló szivacs szerű cuccot fújja a pofámba és rettenet égett szag jön belőle. (alapjáraton olyan szaga van a kocsinak miután megteszem vele a napi 40km-t, mintha egy IFA állna mellettem, de ezt már megszoktam)

A lényeg hogy ha idén ősszel is akarom használni, akkor rendesen invesztálnom kell bele, mert a téligumi mellett a szerelő mondta a teljes olajcserét, vezérléscserét, fékfelújítást, kerékcsapágycserét, fűtéssel is kezdeni kell valamit, illetve a meghalt szélvédőmosót is kompletten cserélni kellene. Kasznira azt mondta hogy veszett fejsze nyele (meg úgy az egész autóra).

A jelenlegi keretem mindennel együtt 700.000ft, ebből kellene vagy fullosra kikalapálni ezt a matuzsálemet, vagy nézni valami másikat, viszont full suta vagyok az autókhoz és ötletem sincs hogy merre kezdjek neki.

Amúgy egyedül használom többnyire, napi 40-50km-t megyek vele, főleg autópályán.

Szerintetek mitévő legyek? :F

(#177300) MunezXBK válasza Yiggdrasil (#177299) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Keress másik autót, mondjuk egy vasaló Swiftet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.