Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177601) tboldi válasza 8th (#177600) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, én is szívesebben utazok a saját Jazzemben, de azért a WagonR-ben sem akarom felvágni az ereimet. :D

Apum napi szinten ingázik Mosonmagyaróvár és Gols között, és én is számtalanszor megtettem már vele a Móvár-Győr-Móvár távot az 1-esen, nem éreztük soha szenvedésnek.

Igazából egy megbízható igásló a szó szoros értelmében, amit valóban gombokból lehet fenntartani. 15 éve van meg, apum az első és egyetlen tulaja, eddig az olaj- és szűrőcseréken kívül 2x kellett első féket cserélni, 1x lengéscsillapítót (mind a 4-et), meg 1x az üzemanyag-betöltőcsövet (gyakorlatilag típushiba, nincs burkolat a hátsó kerekeknél, és odaveri a dzsuvát, ezért elrohad - az új alkatrész már galvanizált). A hirhedt nyelestengelycsapágynak még semmi baja 160k km után. :)

[ Szerkesztve ]

(#177602) Qru válasza tboldi (#177596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hosszú váltós 1.2 i-dsi is elvan 4,7-ből 90-nél. :K

#nincsbennetarcsi

(#177603) tboldi válasza Qru (#177602) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak abból nem nagyon lesz félmillió környékén épkézláb példány. Mondjuk egyik ismerősömnek volt nemrég egy eladó, kívülről elég leharcolt, de műszakilag majdnem jó 1.4-ese 400k-ért. Azért csak majdnem, mert a váltó a harmadikat kidobta, de egy bontott és felújított darab megvan 60-80k-ból, nem egy nagy kaland.

Amúgy nekem is sikerült már 4,8-at kihoznom egyszer a big blockosból, a mai napig nem tudom, hogyan. :D

[ Szerkesztve ]

(#177604) gaborbol válasza Vismajor01 (#177588) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk ez a Camry kevesebb km-rel kb $3500 dollar korul mar elhozhato, gyakorlatilg eladhatatlan kategoria.

A 2012-2014-es evjaratok $10k tol indulnak, aruk az eldobott konel is gyorsabban esik.

Rengeteg az ex taxi, Uber, lift, ceges ami az eleve alacsony arat meg inkabb lenyomja.

Mennyi ezekre a van, illetek?

(#177605) Qru válasza gaborbol (#177604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áfa és vám attól függ, hogy hol vámoltatod/hozatod be az EU-ba. Jellemzően érdemes ott ahol partot ér a kocsi (Hollandia, Németország), mert pl a hanyatló nyugaton 20% az áfa és nem 27% mint nálunk...

#nincsbennetarcsi

(#177606) MunezXBK válasza Qru (#177605) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

19. ☝️

(#177607) Qru válasza MunezXBK (#177606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pláne. :K

#nincsbennetarcsi

(#177608) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Ford focus 2005, 1.6 benzin
Csere lenne egy Focus I 1.6 2002 kombival, 1200 euró különbséget kér a 2-es fóka tulaja.
Szerintetek megérné?
Állítása szerint nem rozsdás :)
Úgy tudom, hogy ezeknek olajfogyasztási gondjuk is szokott lenni, ezt hogy lehet megállapítani a legegyszerűbben?
Esetleg van más típushibájuk is?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#177609) 8th válasza tboldi (#177601) üzenetére


8th
addikt

Ismerem. Sose kéne.

(#177610) Integrale válasza tboldi (#177596) üzenetére


Integrale
veterán

Tartos 90-nel en is eljarok 4,3-4,5 kozott, M0-an 110-re raalva 5,7 liter. Palya, orszagut es varos(elkerulve a csucsforgalmat) komboval 7,5 az elmult 30e km atlaga. Pedig aztan se nem kicsi, se nem modern.

"Bad reklám is reklám too"

(#177611) batai15 válasza Integrale (#177610) üzenetére


batai15
félisten

Nekem a 2.0 HDI chip után 5.6 130 140 folyamatos tempóval 4 személlyel meg rakva . klímával lett 6 .

(#177612) tboldi válasza Integrale (#177610) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi nem vezetjük sehol a fogyit. :D

Annyit tudok csak, hogy az utóbbi 6-7 évben, amióta apum Ausztriában dolgozik, a heti 5x2x40 km alatt nyáron 22-23 liter szokott belemenni, télen meg 24-25. Mondjuk idéntől már a pályán megy, de csak szigorúan 100-zal, és a táv is szinte méterre ugyanannyi, úgyhogy semmi különbség. :D

A Jazz-nél meg a BC-t szoktam csak nézni, ma tankoltam épp, 6,8-at mutatott (város & pálya).

(#177613) Citroware


Citroware
addikt

Mercedes C250-ről tud valaki mondani valamit? Négykerekes, automata, kombi.

Különösképpen a nemrég említett BMW 320d xdrive-os változatával összehasonlítva. A Merciből talán 1-2 évvel idősebb van egy áron a BMW-vel, így 2012 körüli típusról van szó.

(#177614) aero. válasza Citroware (#177613) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szokott folyni a vízpumpa ill. az olajteknő tömítés, de ezek nem jellemezőek 2-250e km futás alatt és nem is drága javítás. Sajnos egysoros lánc van ebben is, ráadásul hátul, de jóval tovább bírja, mint a 20d-ben (és tudtodra is adja elég elég egyértelmű hanggal hidegindításkor). Karbantartástól függően 3-500 ezer között, tapasztalatok alapján. A csapágyak sem olyan gagyik, mint a bmw-nél. A 2014 Feb - Nov között gyártottakra visszahívás volt láncfeszítő problémák miatt. A kezdetekben a Delphi injektorokkal is problémák voltak elég hamar, ezeket visszahívás keretén belül cserélnie kellett a Mercinek, az összkerekest elvileg nem érinti, abban Bosch van.

[ Szerkesztve ]

(#177615) kisza25 válasza tboldi (#177612) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja a bc szerint 5,9-8,2 között eszik a Tipo, a valóságban meg 6,3-10 liter
Mondjuk a 9 és 10 literes fogyasztás ugyanazon a mol kuton való tankolás után volt és elötte is már megnőtt a fogyasztás amikor megjött a forensis kártyám, most megint a shell-en tankolok, azzal csináltam az 5,9 (6,3) fogyit és 8 fölé nem megy vele, szerintem el van állítva a kút a mol-on, mert nem hiszem el, hogy ennyivel rosszabb a benzin

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177616) bitpork válasza kisza25 (#177615) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig lehet sajnos. Apumnál volt h a trabi , de még a fűnyíró is beállt a MOLos benzintől amit a közeli kútnál vett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177617) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek így főleg városi használatra 1,2-1,3m körül van jobb autó, mint egy yaris? Meg néha egy kis autópályára, de ennyire pl. dízel felesleges szerintem, meg hát így relatíve olcsó fent tartani a kis toyotát. Habár a belseje meg így az egész formája nagyon nem tetszik, akkor már inkább egy mk2 Focus, de az azért ugye többet is eszik meg talán több a típushibája is :U

(#177618) Novics


Novics
senior tag

Megvan a kiszemelt autó. Végül lemondtam a tolóajtóról, egy SEAT Altea XL lett. Tudom, egy másik kategória, de nagyon megtetszett.
Magánszemélytől veszem, ezért két laikus áll egymással szemben. Minek kell bent lennie? A netről szedett le az eladó egy mintát, amiben benne vannak az autó adatai - alváz/motorszám, törzskönyv, km állás... - a két fél személyes adatai, átadás ideje óra-perc, iratátadás időpontja, vételár, a "Eladó tájékoztatta a vevőt a gépjármű műszaki állapotáról és sérüléseiről. A vevő ezeket tudomásul vette.". Szoktak/kell még bele valami? 2 tanú is lesz.
Kötelezőt megkötöm már ma este, holnapután viszem eredetvizsgára, aztán azzal és az adásvételivel - megtörzskönyv és forgalmi - irány a Kormányablak, és átíratom. A vagyonszerzésiről a NAV küld majd valami határozatot?
Kihagytam valamit? A motoromat kereskedésben vettem, ott intéztek mindent.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#177619) t1 válasza Chereiose (#177617) üzenetére


t1
addikt

Swift.

(#177620) vzsryl válasza t1 (#177619) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyetértek, inkább gombóc/vasaló stift.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177621) bitpork válasza Novics (#177618) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gratulálok a kiszemelthez!
Ne a netről töltögessétek szerintem hanem tapír-írószer bótba vegyétek meg a 4 példányos önindigós éppen aktuális verziót - könnyebb és gyorsabb.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177622) molnarpeter válasza Novics (#177618) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen motor, váltó?

(#177623) Chereiose válasza vzsryl (#177620) üzenetére


Chereiose
addikt

Olyat nem nagyon akarok venni, de amúgy miért inkább az?

(#177624) tboldi válasza Chereiose (#177617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz, what else?

(#177625) Chereiose válasza tboldi (#177624) üzenetére


Chereiose
addikt

Annak nem drágábbak az alkatrész árai? Meg alapból ennyièrt lehet nem kapok normálisat :U

(#177626) tboldi válasza Chereiose (#177625) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem mondanám drágá(bb)nak. Pl. az összes féktárcsa és betét megvan 50k-ből, kuplungszett 50-60k, lengéscsillapítók darabja 20-as körül...
A gumik sem horror árúak 175/65R14-ben, elég gyakori méret.

És de, ennyiért már lehet épkézlábat találni. :K

szerk.: Ugyan 4 helyett 8 gyertya kell bele, de valami 800-900 Ft/db az NGK BKR6E-11. Hatalmas többletköltség. :D

[ Szerkesztve ]

(#177627) Chereiose válasza tboldi (#177626) üzenetére


Chereiose
addikt

Ahha hát igen akkor hasonló. Mondjuk főleg a hàtulja nem nagyon tetszik de legalább jóval több a hely benne mint a yarisban.

(#177628) tboldi válasza Chereiose (#177627) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kell hozzá egy pár japán import hátsó lámpa, és máris jobban néz ki. :P

(#177629) vzsryl válasza Chereiose (#177623) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A vázolt ársávban nagyon szép darabokat kapsz már, ráadásul sokkal élvezetesebb, komfortosabb a vezetése. Nem tudom ki találta ki ezt a középre helyezett kijelző egységet, de borzasztóan kényelmetlen dolog (meg undorító is, viszont ez már egyéni ízlés kérdése).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177630) Novics válasza bitpork (#177621) üzenetére


Novics
senior tag

Van valami jelentősége? Ahogy néztem - gyors gugli - ugyanazok az adatok szerepelnek benne. Innét szedte le az eladó.

molnarpeter 1,6-os benzines, 5 sebességes kéziváltós. Semmi csilli-villi technika, de legalább nem is túl erős, viszont úgy tudom, hogy nem is nagyon van vele probléma. Nem egy erősebb autóból kell átülnünk, szóval nem lesz zavaró a lomhasága. Inkább legyen problémamentes.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#177631) Chereiose válasza vzsryl (#177629) üzenetére


Chereiose
addikt

Belseje az valóban sokkal jobb, ránézésre az ülések is kényelmesebbek lehetnek benne :U Csak a hátulja valami rémes szerintem :)

(#177632) bitpork válasza Novics (#177630) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A linkelt lapot még soha nem láttam, de ha valami hiba lesz benne akkor a kormányablak visszadobja, rosszabb esetben hibásan kerülhetnek adatok rögzítésre. Meg én ugyan nem vesződnék 4 példány kitöltésével :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177633) molnarpeter válasza Citroware (#177613) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor már csak az A4 quattro maradt ki. 3.0 V6 TDI ha van szervizelve rendesen, tartós a vezérműlánc, tiptronic váltó is jól bírja, összkerék kiváló. Vagy 2.0 TDI S-tronic is vállalható, ha volt cserélve a váltóban az olaj (meg persze manuális is ok).

Meg esetleg Volvo, öthengeres dízellel, mondjuk ebben a kategóriában van plug-in hibrid V60 is (utóbbi elöl dízel, hátul villany, amelyek együttesen is tudnak dolgozni, de a sima verziók AWD-je is egy tisztes Haldex).

[ Szerkesztve ]

(#177634) kisza25 válasza Novics (#177630) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ami fontos, hogy minden oldalra eredeti aláírás kell

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177635) kisza25 válasza Novics (#177630) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én ezt az adásvételit szoktam használni (lap alja), gépen ki lehet tölteni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177636) CactuS válasza Chereiose (#177631) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Twingo II esetleg? A hátsó sín miatt ott is elég jól variálható az utastér, plusz előre dönthető a hátsó sor. Csak az 1.2 tce-t kerülni kell.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177637) Novics válasza bitpork (#177632) üzenetére


Novics
senior tag

Én sem ismer(t)em. :)
Gépen ki van töltve 4 példányban kinyomtatva, csak aláírni kell majd 4x. Meg az átadás pontos idejét és km állást beírni.
Elvileg megvannak ugyanazok az adatok - van állampolgárság is rajta - szóval remélhetőleg nem lesz baj.

kisza25
Az meglesz. Már nagy rutinom van a "minden oldalra aláírás" témában a házvásárlás miatt. A bankban mindenhova is kell aláírás/szignó 60 oldal 8 példány. 20 percen át tuti csak aláírtunk....

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#177638) ngaba válasza ngaba (#177599) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ebben valaki tudna segíteni? Kicsit sokat írtam, de az 1. bekezdés a lényeg. (A többit csak azért írtam le, hátha szól valaki, ha nagy hülyeséget csinálok.) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#177639) footy válasza ngaba (#177638) üzenetére


footy
addikt

Inkabb egy Bravo Tjet tetoboxszal mint a fentiek.

(#177640) batai15 válasza ngaba (#177638) üzenetére


batai15
félisten

Igen , elég rossz konsrrukcio .
Én inkább HDI motort keresnék ha Peugeotot szeretnél.

(#177641) ngaba válasza batai15 (#177640) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat mindkettőtöknek, akkor kihagyom ezt a benzines 308-at. :)

Azért nem akarok dízelt (és a turbóstól is kicsit tartok), mert sokat használom városban (vidéki nagyváros), és azt olvastam, hogy azt nem igazán szereti. Amúgy városi autó meg nem elég, mert havonta legalább egyszer utazunk rokonokhoz többszáz km-t sok cuccal. (Ha lenne pénzem, akkor lenne egy városi autóm + mellette egy utazóautóm, de ennyi nincs. :D Ez a szívóbenzines alsóközép kombi kategória egy középút, de pont egyik feladatra sem optimális. :)

footy: Pont T-Jet Bravo van a szüleimnek, újonnan vásárolva anno. Valóban jókat írnak róla és nálunk is elég megbízható (a klímája romlott el elég hamar, de azt asszem még garanciában javították + egyszer volt valami nehezen indulásos gondja, de hamar és olcsón megcsinálták, nem emlékszem pontosan, de a szerelők egyből tudták, hogy mi a gond). Nekünk bizonyos objektív szempontok miatt kiesik a Bravo. (Pl. van a családban gerincprobléma, és ahhoz túl sportos a rugózása, és a kutya se biztos, hogy beférne az anyósülés elé, amíg a menyasszonyom hátul ül a gyerekkel. A kialakult listámban elég sok colstokos méregetés van már, illetve a rugózás egy fontos szempont.) Személy szerint nekem is tetszik a Bravo, és marha jó vezetni is, de családi autónak nem venném: Az elfordított középkonzol miatt nekem az anyósülésen ülve nyomja a bal térdemet, illetve a hátsó rész nagyon bunker nekem (azt szeretem, ha nagy a hátsó ablak is, csak sajnos a mai trendek nem errefelé mennek).

De szívesen várok más típusokat is. :)

Személy szerint szeretem a távolkeletieket is: Az 1. generációs Hyundai i30 kombival is sokáig szemezgettem, mert a belseje nagyautós méreteket idéz, csak hát ugye ennek rovására túl kicsi a csomagtartó, illetve ha lenne a legújabb Mitsubishi Lancerből kombi, akkor szinte biztos, hogy azért lelkesednék. :) A Toyotákat/Hondákat meg túlárazottnak találtam (nyilván jók, de ennyi felárat nem biztos, hogy megérnek).

[ Szerkesztve ]

(#177642) molnarpeter válasza ngaba (#177641) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány km a város? Csak azért kérdezem, mert a több száz km-es utakat figyelembe véve már minimális odafigyeléssel ellehet egy dízel.

(#177643) Chereiose válasza CactuS (#177636) üzenetére


Chereiose
addikt

Inkább maradok a japán vonalon :)

(#177644) ngaba válasza molnarpeter (#177642) üzenetére


ngaba
aktív tag

Hétköznapokön és a "nem elutazós" hétvégéken a városon belüli 7-10 perces rövid utak a jellemzőek (munkába menetel, hazamenetel, nagybevásárlás stb.). Nem mindennap, mert néha bringával járok, de elég gyakran. Bizonyos hétvégéken pedig rokonlátogatás: 2x200 km zömmel autópályán + Budapest, vagy 2x300 km zömmel főúton vidéken; attól függően, hogy hová megyünk.

Hosszú távon saccra úgy fele-fele arányban teszem a mostani autómba a városi és a nemvárosi km-eket, de a fenti elosztásban.

[ Szerkesztve ]

(#177645) pit stop válasza Chereiose (#177643) üzenetére


pit stop
addikt

Mitsubishi Colt?
Jazz-hez hasonló csak kicsit más forma.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#177646) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Urak!

A CZ3 1,5 DI-D Colt-ról mi a vélemény? Próbálom hajtani ezt a 7-800ezerig megbízható, olcsón fenntartható autó-álmot, de eddig csak lyukra futok (A2-Lupo vonalat ajánlottátok eddig, az A2 tetszik is nagyon, de 800alatt csak hulladékot sikerült eddig találnom), most viszont van az ismerősi körben egy ilyen járgány, ami 130ezer alatt futott, 2006-os, nem sérült, 1. tulajos, és 800ért adnák. Szerintetek?

(#177647) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.Van valakinek fogalma arrol hogy mibe kerülhet egy 6-10 eves porsche fenntartasa?igaz tul fiatal vagyok meg a kapuzarasi panikhoz de nagyon ugy erzem hogy szeretnek egyet.mar 30-40k euro körül lehet egesz jokat kapni.panamera-ra vagy cayman-ra gondoltam.esetleg tudja-e valaki, hogy mennyire szeretnek meghibasodni?Elöre is köszi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#177648) 8th válasza Yiggdrasil (#177646) üzenetére


8th
addikt

Az autó maga az jó, a motorjáról nem tudok semmit. Valami sűrűbb tucatmodellt néznék inkább amiből sok fut.

(#177649) bitpork válasza tibee77 (#177647) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A porsche nem ismerte el, de az első szériás panamera-k motorja 100k km körül meghal. Az első csere még garis, utána 30k ojró körül van. Itthon vannak porkés szakik akiket érdemes megkérdezni erről hátha tudnak valamit. A fékek tudnak horror áron lenni - ha sikítós fajta akkor millió felett van a csere.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177650) Yiggdrasil válasza 8th (#177648) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Értem, köszi!

Viszont valszeg rossz kategóriát nézek, mert eddig a kszemeltek közül (A2, Swift2, Lupo, Jazz, Yaris, Micra, Colt) közül egyet se találtam az elmúlt 3-4 hét alatt, ami szőröstül-bőröstül kijött volna a 7-800as keretemből. Ezek inkább 1-1,5m körül vannak ahogy látom (minden költséget beleszámolva).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.