Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176251) Qru válasza focvis (#176248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem rossz érték a GTI-dtől, most kíváncsiságból megnéztem én is mit ír az enyémre: 196g/100km Bubival és 212g/100km Kormival.

#nincsbennetarcsi

(#176252) Dare2Live válasza Qru (#176249) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha ez így lesz, nagyon gyorsan magával fogja rántani a használt piaci árakat is.

A lefingott szar meg egyre szarabb üzlet. 10éve aznapra, héten belűl voltak komolyabb esetben időpont, most vmi komolyabb van hónap+os listák vannak, rezsi díjak egekben. Nem az van, hogy kiveszel holnapra szabit, vagy kölcsönkérsz egy napra vkitől autót mert 1.5hónapra kéne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176253) kisza25 válasza Coyot (#176244) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én minden ide vonatkozó irodalmat elolvastam, hasonlóra jutottak. Ami nekem új volt Dr. Hanula Barna előadásában, hogy a hidrogénhajtás mennyire gazdaságtalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176254) Qru válasza Dare2Live (#176252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor elhalasztom az autóvásárlást pár évvel ahogy elnézem... :( :D

#nincsbennetarcsi

(#176255) kisza25 válasza g@bo (#176250) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1000 km-ig max 75%-os terhelés, tempomat és állandó azonos fordulat kerülendő, utána már lehet használni a teljes tartományt, persze, ha már meleg a motor, 3000 km környékén ajánlott egy olajcsere

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176256) Coyot válasza focvis (#176248) üzenetére


Coyot
őstag

G re emlékszem 260-270-re bár az tuti dízel, de v8 legalább. :)

Az a baj nagyon nehéz hasonlítani mivel mindenki lábában más fogyasztás van, ezért jónak tartom hogy van egy jobb mérési módszer WLTP néven azért ez így már ad alapot az összehasonlításra. Főleg hogy euro6 óta ugye minden üzemi körülmény között tartani kell a normákat.

Amúgy meg tisztára szennyezel :DDD szégyeld magad és menjél fűteni fáradt olajos szeméttel :K

Má' nem

(#176257) bitpork válasza Qru (#176249) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez van. A 400k-s nettó itthon nagyon jó zsé a valóságban meg jönni fog a sokat emlegetett 712i.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176258) máyköl válasza bitpork (#176257) üzenetére


máyköl
veterán

" A 400k-s nettó itthon nagyon jó zsé"

:F

(#176259) bitpork válasza máyköl (#176258) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Parancsolsz? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176260) Dare2Live válasza Qru (#176254) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vagy még idén.

Nekem is most ez a dilemám. Ami van kibír még 10évet de kicsi. Ami jó városban ami 80%. De abban a 20%ban kéne a nagy. Ami tényleg nagy.

@bitpork: sztem arra gondol, hogy netto 400 MOon jelenleg jó bér. A nagyon jótól erősen messze van. Ha értesz vmi szakmunkás akármihez elmész vállalkozónak ha jó vagy jól csinálod novemberben már nyaralsz mert kimaxoltad a 12misis kivát. Azaz megvan a havi 1+misid. Nettoban. Persze bérből fizetésből ennyi kb lehetetlen, vagy nagyon-nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176261) g@bo válasza kisza25 (#176255) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#176262) máyköl válasza Dare2Live (#176260) üzenetére


máyköl
veterán

átlagos bér, szerintem. jó bér kb 5 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#176263) pècsimunkás válasza máyköl (#176262) üzenetére


pècsimunkás
addikt

400k forint nettó , átlagos Magyarországon :U ???
Csomagolok és elhagyom a haldokló nyugatot !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#176264) diegho válasza máyköl (#176262) üzenetére


diegho
nagyúr

A vidéki emberek zöme 200 nettót sem kap, sőt rengetegen 150-et sem, ezzel azért illik tisztában lenni. Egy nagy multinál a soron dolgozók egy vidéki városban kb 140-150-et visznek haza. A közalkalmazottak kb ugyanezt kapják diplomával, ha nincs diploma, akkor kevesebbet. A kis falvakban pedig full minimálbéren vannak a mezei munkások.

(#176265) Qru válasza Dare2Live (#176260) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most nem fér bele de ha így megy akkor majd pár év múlva jöhet egy SX4 1.4T. Persze használtan.

mod:

máyköl: 400k átlagos? Egy több diplomás tanár a felé sem keresi meg havonta csak mondom...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176266) Coyot


Coyot
őstag

Egy kis adalék Hanula előadásához: https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2019/06/22/mi_szennyez_jobban_a_benzines_vagy_a_villanyauto/

Ha volt már bocsi.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#176267) Füleske válasza diegho (#176264) üzenetére


Füleske
addikt

Attól függ mit nevezel vidéki városnak meg nagy multinak. Pl. Nyírbátor vs. Győr. A megélhetés költsége is nagyon különböző.

(#176268) vzsryl válasza diegho (#176264) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kis kiegészítés: A feleségem diplomás, bölcsődei nevelőnő, és a 2 éves OKJ-s papírral rendelkezők ugyanannyit keresnek, mint ő, szóval egyelőre nincs értelme a diplomájának. Majd talán ha egyszer bölcsőde vezető akar lenni...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#176269) t1 válasza máyköl (#176262) üzenetére


t1
addikt

Szerintem te nem Magyarországon élsz... :N

(#176270) 8th válasza Dare2Live (#176260) üzenetére


8th
addikt

Pontosan. Egy valamire való burkoló 10 000 Ft/m2 ár alatt már a kisujját sem emeli fel és ebben többnyire csak a ténylegesen elvégzett munka van benne semmi más. Felszedés, aljat kiegyenlítés, lerakás, takarítás és szia. Még a sittszállításért is külön kell fizetni vagy rendelhetsz te magad is konténert ~50k-ért. Egy 20m2-es apró kis butiksori üzlet padlóburkolását egy ember kényelmesen két nagyon max. három munkanap alatt megcsinálja. Az a legrosszabb esetben is 40k/nap. Ne hajtsa magát halálra dolgozzon egy hónapban csak tizenöt napot... :K

(#176271) CactuS válasza 8th (#176270) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak ilyen béreket alkalmazott nem nagyon kap vagy viszonylat ritkán itthon. Én is gondolkoztam, hogy elmegyek asztalos irányba, nagyfater az volt, imádtam, amikor a műhelyben dolgozott, szeretem is a fát, de a gerincem miatt pl: már nem biztos, hogy bírnám. Pedig van benne lóvé, kollégám elment bútorasztalos mellé segítőnek, konyhabútort szerelnek főleg, van olyan nap, amikor 25-30k-t hazavisz. És segítőként, kezdő bérként.

Hatalmasat ugrottak az árak a fizikai melósoknál, a tavaly terveztetett házunknál idén egyik szaki sem fért bele az árba, közel sem. Mondták, hogy napi 15k alatt a talicskát nem fogja meg az sem, akinek még 8 általánosa sincs, szóval tényleg akinek valami papírja van, hogy elvileg szaki, az 20k, de az még az a szint, amihez a nevét nem adná a kivitelezőnk. Szóval ja, kicsit felemás a világ, de majd összeérik. Előtte meg a szellemi munka volt elég beteg és semmibe nem vették szinte a munkásokat..

Meló kapcsán volt egy cégünk, ahol 9 rejtett erőforrásnak béreltek egy kisbuszt. Ők mondták, hogy bontanak, ahhoz értenek, este kapnak egy címet SMSben, másnap mennek és bontanak (remélem sose volt kaptak elgépelt címet). Egyszer beléjük mentek a pályán, volt rendőr, minden. Beküldtük őket a lakatosokhoz, hogy papírozzanak, kapnak csereautót stb. Nem akarom bántani a srácot, mert egyébként egy dolgos gyerek, de ilyen eseményleírást kárbejelentőn még nem láttam. 40 percet izzadt vele, mire meglett. Lakatos kolléga mondta, hogy ki kéne tölteni a kárbejelentőt, a srác kicsit húzta a száját, mire a kolléga dobott egy poént:

- Miért, mi a baj, nem tudsz írni?
- Hááát, nem nagyon.

Na ebből gyere ki jól egy ilyen poén után... A mű egyébként begépelve:

"Oto Pályán halatam. Elötem le fel meg áltak és fékeltem és lehusztam a kormátyt. Hátralul belém jötek."

Azaz autópályán mentek, elől fékezett a sor, ő is fékezett, lehúzódott és hátulról, oldalról elkaszálták az autót. Másnap jön a főnökük, mutatom neki a papírt, mire ő? Oh, tud írni? Hát igen, ő az ész a csapatban. :DDD

Autó: voltam twingo RSt nyúzni. Hát, még jobban beleszerettem, vérbeli twingo, előjöttek a régi emlékek. Csak ez egy morcosabb dög, sokkal. Sose gondoltam volna, hogy egy pöttöm 130 lóerős vacaknak nem merem annyira tolni kanyarokban, hogy még az elektronika sem avatkozik közbe (pedig esőben kanyarogtunk). A futóműve kemény, de nem élhetetlen, szerintem aki erre anno azt mondja, hogy kőkemény, az nem élte anno a porig ültetett fauvés korszakot. :B Még nem vettem meg, alszom rá egyet, hogy holnap is tart-e a szerelem, ha igen, akkor jövő héten átnézetem és a nevemre veszem.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176272) Dare2Live válasza CactuS (#176271) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem MO katasztrófája és pár év múlva mégnagyobb katasztrófája lesz, hogy tanárok tömegével hagyják ott az iskolát és mennek el "festeni", orvosok, ápolók hagyják ott tömegével a kórházakat mert elmennek pl burkolni. Novemberben már elérték a KIVA 12misi határát és onna nem dolgoznak, úgy hogy számlát se adnak mindenhol... havi 1misi+netto. Nah nekem is megfordul a fejemben, hogy szakmát kéne váltani. De hogy itt k* nagy gáz lesz ott amit mindenki otthagy az tutifix.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176273) MunezXBK válasza CactuS (#176271) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

GT Golf alatt is GTI futómű van, csak szólok.

(#176274) diegho válasza Dare2Live (#176272) üzenetére


diegho
nagyúr

Párom egy kisváros önkormányzatánál van két diplomával. Most szóltak nekik, hogy köv. hónapban nem lesz fizetés, mert egy pályázatra kell a pénz és nem fognak tudni fizetni! Nem elég, hogy alig kap valamit és dolgozik 2 ember helyett, mert senki nem megy oda ennyi pénzért, még a fizetését se kapja meg. Ha csak ő és 2 másik kollégája áll fel és mondja azt, hogy ennyi volt, bezárhat az önkormányzat és bizony ilyen helyzetből elég sok van itthon.

(#176275) máyköl válasza diegho (#176274) üzenetére


máyköl
veterán

Szomorú, hogy mekkora a különbség vidéken egy kisváros és Budapest között. Barátom a 13.kerületi kisbüféjébe nem talál több mint fél éve embert, pedig csak a gyros húst kéne szinte vágnia. 350 nettót azonnal adna neki, de ha beválik hosszútávon akkor 450 -et is, csak ne menjen el. Apám hasonló bérekért nem talál a gumis műhelyébe alkalmazottat. Nem kellene szakértelem vagy tapasztalat sem, megtanítaná, csak nincs kinek.
Budapesten soha nem látott mértékű a munkaerőhiány.

(#176276) kisza25 válasza máyköl (#176275) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja mondjuk itt egy albérlet 50-70eFt/ hó, Bp meg 150-200eFt? A bérek is igazodnak, itt 120-200 eFt egy havi bér, sokan minimálbéren vannak. (Somogy Balaton)
Balatonra most 10000 emberke hiányzik a vendéglátásba.
Teljesen felújítottak egy nagy múltú csárdát Balatonlellén (Becsali csárda) és nem tudnak kinyitni, mert nincsen alkalmazott, csak Balatonlellén tudok 3 db éttermet ami nem tud kinyitni, mert nincs ember.
Mikor hazajöttem 6 helyre tudtam volna menni szakácsként, csak 18 év vendéglátásban teljesen kiégtem.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176277) CactuS válasza MunezXBK (#176273) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem értem mire mondod. Nem a mostaniakra gondoltam, hanem a 2000-es években elérhető darabokra. Akkoriban gyári GTIje elég kevés embernek volt, porba ültetett golfja annál több embernek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176278) Dare2Live válasza máyköl (#176275) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

evvel tényleg befejeztem a témát. Versenyszférában. De egy orovos, ápoló, tanár, diplomás ovonő BPen is uannyit keres mint a 800fős mucsaröcsögén. Nincs különbség.
Amikor építik a családbarát akármiben új bölcsöde. És hello ki fog ott 96nettoért dolgozni? Amikor nincs tanár mert elmennt multihoz vagy akár gumishoz melózni. Mert nem 180 a nettoja hanem 380.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176279) máyköl válasza kisza25 (#176276) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, erre is céloztam de akkor lehet félreérthető voltam. Nem ugyanaz Budapesten a 400 nettó, mint Kazincbarcikán. Budapesten a 400 nettó nem kiemelkedő fizetés, egy 1-2 gyerekes családnak biztos vagyok hogy nem elegendő, főleg ha bérelnek is lakást.
Befejeztem én is az offot!

[ Szerkesztve ]

(#176280) soldi3r válasza bitpork (#176243) üzenetére


soldi3r
veterán

Pontosan! De ezzel egyedul a Toyota van tisztaban. Nem veletlen volt nekik mar 1997-ben hybridjuk. Ez a teljes elektromositas nehany esetben kifizetodo csak, mind penzugyi, mind kornyezetvedelmi szempontbol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#176281) MunezXBK válasza CactuS (#176277) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem került szóba GT G5, mint opció?

(#176282) CactuS válasza MunezXBK (#176281) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ah, de valaki említette, de igazából az a generációs TSI motor elég zsákbamacska, túlságosan sok hibafaktorral számomra, főleg, hogy nálam 200k fölé futna valószínűleg.Az emberek 95% nem tudja hogyan kéne egy turbós autóval bánni. Nem mertem bevállalni, bár a steril beltéren túl nem rosszak az ülései. Az ültetett golf az régi szép emlék, kettes porig ültetve, na az pattogott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176283) batai15 válasza máyköl (#176262) üzenetére


batai15
félisten

Nem tudom hol élsz,de semmiképp sem átlagos. Sok család még két fő ha dolgozik akkor sem éri el a nettó 400at . Lehet ismerősi körödben igen ,de az emberek nagy része 150-250 körül kap , utóbbi esetleg esetleg elmegy ,de semmi kepp sem jó .

(#176284) MunezXBK válasza CactuS (#176282) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

12.000 körül raktam bele, eddig semmit nem kellett rá költenem. Ülések nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#176285) Richard! válasza MunezXBK (#176284) üzenetére


Richard!
addikt

1 hónapja én sem mertem beleülni egy Golf VI 1.4 TSI+DSG kombóba, pedig volt itt egy pár száz méterre tőlem. Szerintem is időzített boNba, de neked legyen vele szerencséd :D

(#176286): Mert mákod volt és amúgy is szeretsz veszélyesen élni ;] :P

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#176286) MunezXBK válasza Richard! (#176285) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A 2.5 V6 TDI is az, nekem azzal sem volt problémám.

(#176287) Kickass válasza máyköl (#176275) üzenetére


Kickass
őstag

Baz+ milyen gyrosozó az, mondjad a címet megyek oda dolgozni, egy gyrosozoban leglább a felelösség is nulla :D :D
Ja, hogy heti hat nap, 12 óra, felig bejelentve....

(#176288) kisza25 válasza Kickass (#176287) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"gyrosozoban leglább a felelösség is nulla " azért egy ételmérgezésért előszednének

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176289) akooos válasza Richard! (#176285) üzenetére


akooos
veterán

Nekem egy híresen szar 2.0 PD TDI (oké, BKD-t jónak mondják) ötös Golfom van DSG-vel, 140k km-el vettem Németországban (Olasz autó volt). Most van benne 180k és váltó-motor hibamentes. Tulajdonképpen fostam tőle, mint az állat, de ok nélkül, mert egy jól karbantartott autó volt, legalábbis motorikusan :DDD Azóta kapott egy normális chipet, 140 helyett 180 PS és nem tudok rá panaszkodni.

Nemsokára váltóolaj és vezérlés csere, majd utána kíváncsi vagyok mit fogok mondani róla :))

(#176290) CactuS válasza MunezXBK (#176284) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Céges szinten az első 3-5 évét látom az autóknak - 100as nagyságrendben -, de bár ugyanezt elmondhatnám a VWcsoportos autókról. :B

Ebben az ülésben 150k van csak? :Y

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176291) aelod válasza máyköl (#176275) üzenetére


aelod
veterán

450 nettó egységár gumis műhelyben? Kit kell felhívni? 👍

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176292) MunezXBK válasza CactuS (#176290) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen és egy 140 kilós nőé volt előttem. :D

(#176293) CactuS válasza MunezXBK (#176292) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Áh, akkor gondolom nem beült, hanem bedobta magát az ülésbe. Bár ez nem feltétlenül súly függő sajnos.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176294) LuckyL válasza CactuS (#176293) üzenetére


LuckyL
őstag

meg valszeg akkor segge volt, szétnyomta az oldaltámaszokat :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#176295) MunezXBK válasza CactuS (#176293) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sportülés, elég nehéz kimászni belőle értelmesen.

(#176296) CactuS válasza LuckyL (#176294) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én sem vagyok pici, de egyik autómat sem csesztem még szét, mondjuk több okból is figyelek arra, hogy nagyon finoman üljek be és másszak ki és ne dobáljam magam a comb/vese-támaszra. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176297) venom8888


venom8888
őstag

Huu Kia optima nagyon szep dog:)

(#176298) batai15


batai15
félisten

Ha már automata ,3m körül mit vennetek ami családi autónak is jó ,minél megbízhatóbb, relatív keveset fogyaszt és automata ? Főként dízel fronton .

(#176299) aelod válasza batai15 (#176298) üzenetére


aelod
veterán

Diesel és automata egy mondatban 😔

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176300) Integrale válasza aelod (#176299) üzenetére


Integrale
veterán

Mi a gond ezzel?

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.