Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77101) Chaser válasza Pikkolo^^ (#77098) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem érted, _tehereloszlató réteg kell rá _,
" különösen alkalmas szintközi födémek lépéshang-szigetelésére száraz esztrich (például farost-, faforgács-, gipszkarton lemez) úsztatott réteg alatt"
30mm gyapot + egy réteg karton is 42,5mm, abban az ideális esetben ha most teljesen sík és szintben van az aljzatod, ha nem, akkor további mm-ek, akár kiegyenlítőzöd, akár a gyapotot rakod csemperagaccsal, bár ezt úsztatni kellene, felette levő burkolatot is, akkor lesz hangszigetelése, ha az nem fontos akkor ragaszthatod is
ha egy réteg karton, legmasszívabb a rigips blue acoustic, 900-1000ft/nm
2 réteg osb-vel, parafatekerccsel sztem egyszerűbb lenne az életed, vagy akár xps+osb, bár az sem olcsóbb mint két réteg osb, xps-ből van 2cm-es is

szerk:
BullZeye
hera premiumban sztem nem fogsz csalódni
glett jó móka, én is meglepődtem miket megcsinálok, amikor nagyon nem akaródzik v túl lassan, mindig azt mondom magamnak, hülye gyerek, nem egy réteg hozza el a csodát ( : és úgy is van
rimano a plus is jó símító, könnyebb csiszolni mint a 0-3-ast, az elég keményre köt, ytongot pacsáltam vele, olyan lett mintha fehér márvány lenne, majdnem egy rétegben kitakarta a csemperagacs szürke fugáit is

martillo
nem bátorság kell hozzá, elég megunni a hitegetéseket meg a sok hülyét ( : így építettem téglából dísz keretet nulla gyakorlattal, csak matek meg némi anyagismeret segített

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.