Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) Woodslave válasza aleister (#92533) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Vótam atta. Mejj is volt :D

Van ki mennyit keres topic. Viszlát ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92552) aelod válasza Woodslave (#92529) üzenetére


aelod
veterán

Végre egy művelt ember :)
Buci Gyuri megmondta a tutit. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92553) szőröscica


szőröscica
addikt

Nagyon jó hát-bicepsz edzést sikerült most összehoznom. Meglepően be voltam töltve.

(#92554) GoTReX válasza Woodslave (#92551) üzenetére


GoTReX
őstag

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#92555) GoTReX válasza Zola007 (#92491) üzenetére


GoTReX
őstag

Uhhh bakker ilyen szőnyeg volt régen a gyerekszobámban :B Nosztalgia :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#92556) aleister válasza Woodslave (#92551) üzenetére


aleister
veterán

Ez hogy jön ide? :U

Csak kéne ide egy olyan gomb az editorba, amire ha ráböktök, akkor automatikusan beszúrja ezt az agyhalott dumát. Érdemes lenne megkeresni a problémával a staffot, akik biztos megértik majd a dolog fontosságát. :)

(#92552) aelod:
Naja! Mindenre kell ember. Van aki kéretlen étkezési tanácsadó, van aki megmondóember, van aki hamis eredményeket dobálózik, aztán mellébeszél. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92557) Woodslave válasza aleister (#92556) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Azt mondtad még azt is szívesebben olvasod...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92558) kolosanyi válasza aleister (#92556) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez egy ilyen topik, megszoksz vagy viszlát. ;]

(#92559) Cassidey válasza aleister (#92533) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igen, egy nőt csak akkor bosszant bármi, ha menstruál.

Lenyomtuk az első 2 nap PHAT-ot. Hát nem tudom, mennyire lesznek hatékonyak ezek az erőnapok. Egyrészt fogalmunk sincs, hogy milyen súly az, amiből adott gyakorlatonként mondjuk csak 3 vagy 6 megy. Szóval kísérletezgetünk. És félek a nagy súlyoktól kicsit, félek, hogy rosszul csinálom, vagy magamra ejtem és meghalok meg hasonló hülyeségek. :/ Remélem azért így is ér valamit a dolog, egyértelműen nagyobbak a súlyok persze mint eddig, az is haladás..

[ Szerkesztve ]

(#92560) kolosanyi válasza Cassidey (#92559) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, de akkor fokozottan igaz ez. :P
(Mondjuk tahóság ezzel csesztetni egy nőt.)

Mérd fel az 1RM-et, anélkül nehéz programozni. Vannak erre kalkulátorok, de az is max egy támpontnak jó.

(#92561) aleister válasza Woodslave (#92557) üzenetére


aleister
veterán

Khm, az közvetlenül arra ment, hogy milyen országban mi mennyibe kerül. Közvetve pedig en bloc az érdekes (=bármi új információtartalommal megáldott) dolgokra gondoltam. Az, hogy ki mennyit keres engem hidegen hagy. ;)

(#92558) kolosanyi:
Igen, az már lejött. :)

(#92559) Cassidey:
Myilván nem, de belátható, hogy simán elfért itt az 2 (azaz kettő) darab komment a rengeteg off mellett. Innét kezdve ezen kiakadni némileg túlreagálásnak minősül szvsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92562) Woodslave válasza aleister (#92561) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Itt a gyúrás a téma. Az meg atta ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92563) Woodslave válasza Cassidey (#92559) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Sztem egy edzés elég arra hogy a kezdősúlyt belődd. Az se baj hogy alacson legalább van hova emelni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92564) Cassidey válasza kolosanyi (#92560) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nézegettem ilyesmit, de egyszerűen félek. Majd nagyon lassan próbálok feljebb menni gondolom, csak így nem lesznek azért rendesen kihasználva az erő napok. :/

(#92565) kolosanyi válasza Cassidey (#92564) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy se megy egyik napról a másikra az erősödés, szóval nem gáz ha óvatos vagy. Inkább haladj lassabban, minthogy szar technikával, erőlködve guggolj, aztán gerincsérvet kapj (mint én anno).

(#92566) userxy válasza Cassidey (#92564) üzenetére


userxy
őstag

Mit kell ettől félni ?

Felteszel egy súlyt azt vagy rajtad marad vagy nem :D ezért jó az edzőtárs :D az leszedi rólad :D

(#92567) Zola007 válasza GoTReX (#92555) üzenetére


Zola007
veterán

Én rég kibasdobtam volna, de bérlem a lakást és a tulaj nem hajlandó elvinni.
Nekem meg ne foglalja a helyet feltekerve.
Rühellem a szőnyeget mint találmányt, semmi másra nem jó, csak hogy gyűjtse a koszt.
Régen mikor metlachi volt, vagy sima beton aljzat, akkor kellett, de egy laminált padlós körbefűtött panelbe teljesen felesleges.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92568) szőröscica válasza userxy (#92566) üzenetére


szőröscica
addikt

Én egyedül edzek, van itthon egy mini ,,termem". Vasárnap rajtam maradt a súly, majd beszartam, míg kikecmeregtem alóla. :DDD

(#92569) Zola007 válasza Cassidey (#92559) üzenetére


Zola007
veterán

Az egyik edzést szánjátok rá, válasszatok ki 2 gyakorlatot és bemelegítés után 8-10 ismétléses súlytól induljatok el.
Ebbe nyomj 3-at, majd kezdősúlytól függően 1-2,5 kilónként pakoljátok fölfelé addig amíg megy bele a 3 rendes* ismétlés.
Ha már csak 2 megy, akkor vége a tesztnek.
Azon a súlyon maradhattok, amelyikben ment még a 3, ez lesz ~ a 4 ismétléses súlyod, ha visszaveszel egy keveset, akkor meg az 5-6 ismétléses.
1RM-et felmérni hülyeség, ahhoz nagyon alapos bemelegítés kell, ami lehet, hogy a te erőszinteden magában kimerít annyira, hogy az 1RM se 1RM lesz, hanem 1 ismétlés az egyébként pihenten 2 ismétléses súlyba.
Egyébként se jó semmire, mert állandóan változik ahogy erősödsz vagy belejössz egy gyakorlat kivitelezésébe, ily módon pedig gyakorlatilag minden edzésen fel kellene mérni az 1RM-et, ami nyilvánvalóan irreális. Erőemelőknél és versenyzőknél van jelentősége, hogy tudják mennyit tudnak biztosan bevállalni versenyen.

* tehát nem darabos, hanem szép folyamatos, oda-vissza összesen legalább 3-4 másodperces, 3.-nál is teljes tartományú ismétlés.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92570) userxy válasza szőröscica (#92568) üzenetére


userxy
őstag

"""Aki hülye h...." ;] :DDD

Értelem szerűen olyan gyakorlatokat csinálj ahol nem ölöd meg magad :D

Guggolni is lehet nagy súllyal keretbe ütközöt oda állitod aztán mehet egyedül max kijössz alóla.

Fekvenyomni egykezessel azt ha nem megy lerakod. Mindenbe lehet egyedül is max súlyokat nézni. Csak ésszel kell :D Meg jó ha van hozzá gép :DDD

(#92571) -Mike- válasza szőröscica (#92568) üzenetére


-Mike-
addikt

Rajtad maradt az üres rúd? Sebaj, lesz ez még jobb is. ;]

(#92572) szőröscica válasza userxy (#92570) üzenetére


szőröscica
addikt

Úgy éreztem, bele tudok nyomni még egyet, de félúton megállt a tudomány. :D

Valószínűleg vissza is állok egykezesre, általában azt jobban érzem, csak az elmúlt pár hétben a változatosság kedvéért dolgoztam rúddal.

Igen, Mike, de még a huszas rúddal is szanaszéjjel szaggattam a csöcseim. ;]

(#92573) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha már rendelés,májprotkó. Ti sem kaptok soha számlát? Nem is gáz annyira,de céges kártyával veszek általában oszt kéne.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#92574) userxy válasza szőröscica (#92572) üzenetére


userxy
őstag

Én amikor egyedül vagyok és olyan érzésem van, hogy még tán van benne egy olyankor visszaemlékszek a kezdetekre mikor rajtam maradt és elvetem a gondolatot :D

Szerintem a talán van benne még egy gondolatok 80%-a fail lesz :DDD

(#92575) Zola007 válasza userxy (#92574) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem kísértem a sorsot
Nálunk némelyik még akkor sem vágná mi van, ha ott ordibálnék a rúd alatt.

Tegnap plank-oltam és megkértem az egyik személyi edzőt, hogy tegye már a tárcsát a hátamra és 1 percnél vegye le, mert még tartanám súly nélkül ameddig bírom.
Bólogatott, látszólag megértette, végül is nem azt kértem építsen atomreaktort.
Mint utóbb kiderült a memóriája csak a mondat első feléig tartott.

Feltette a súlyt, plankolok, majd úgy 50mp után körülnéztem, hogy hova lett. Ez fogta magát leült odébb. :U 1:20 körül odaszóltam neki, hogy ha nem haragszik, levehetné, mert majd meg döglök. :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92576) kolosanyi válasza Zola007 (#92569) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert ez a 10 ismétlésről lépegetünk nem fárasztja le, csak a bemelegítés az 1RM-hez...

A plankkel nemtom mi a bajod, ilyen a jó edző. Segít átlépni a korlátaidat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#92577) Zola007 válasza kolosanyi (#92576) üzenetére


Zola007
veterán

Miért, hány lépés kell szerinted hogy egy 55 kilós nő esetén eljuss a 10 ismétléses súlytól a 3 ismétlésesig?.... :U
Ne 300 kilós felhúzásból indulj ki

tegyük fel 80kg az 1RM-je guggolásban
1 rep - 100% - 80kg
10 rep ~75% - 60kg
3 rep ~90% - 72kg

tehát guggol:
1, 60kg x3
2, 62,5kg x3
3, 65kg x3
4, 67,5kg x3
5, 70kg x3
6, 72,5kg x2-3
7, 75 x2, bukó

a vastagon szedett a 3-4 ismétléses súlya.
20 ismétléssel megvagyunk, de szerintem amúgy nem guggol 80-at, tehát valóságban még rövidebb a példa

Megtennéd, hogy leírod Te miként gondolnád egy 55 kilós nőnél az 1RM belövését anélkül, hogy belerokkanna?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92578) Zola007 válasza Zola007 (#92577) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem 1RM-ben gondolkodni hülyeség
Gondolom nem mondok újat azzal, hogy neked is más az 1RM-ed ma és holnap is
De még holnap délben és holnap este is eltérő.
Nem véletlenül szoktak világ és olimpiai súlyemelő címek múlni egy csúszáson a versenymenetrendben vagy elrontott előző napi töltésen.

Az 5 ismétléses súly sokkal konstansabb, mert kevésbé függ az idegrendszer aktuális állapotától, energiaszinttől, sokkalta inkább a valós izom-erőtől

Egyébként meg nem azt írtam korábban, hogy 10 ismétléstől lépegetünk (10-9-8-7...), hanem a 10 ismétléses súlytól 3-3 ismétlésekkel

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92579) kolosanyi válasza Zola007 (#92577) üzenetére


kolosanyi
veterán

Először is onnan indulnék ki, hogy stabilan megy a mély guggolás, nem pedig a pucsítós félguggolásokat nyomja. Elvileg ezt megnézte egy edző, tehát megy neki. Innen szépen bemelegít, majd fogja az 5RM-ét és elkezd 1-eket guggolni vele, és 2-3%-okat emel minden próbálkozásnál, közte meg minimum 3 perceket pihen. Ehhez tudni kell az 5 ismétléses széria súlyt, amíg az nincs meg, valóban nem érdemes 1RM-el foglalkozni. Az elején edzésről edzésre ugrásszerű a fejlődés, ahogy egyre jobban beidegződik a mozdulat nagy súllyal, tehát eltelik pár hét mire ez beáll. Igen, változik az erőszint nap közben, ezért nem szabad egy edzésből kiindulni. Egy mérés nem mérés.

Amúgy az 55 kilózást nem értem, neki az 1RM ugyanolyan megterhelő, mint neked a tied, vagy akár Klokovnak a sajátja.

(#92580) Ijk válasza kolosanyi (#92579) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi ez a videó? Üres rúddal én is tudok szabályosan guggolni. ;]
ATG guggolás egyébként szerintem egy szar végrehajtás, mert belerugózol és szarrá mennek a térdek hosszútávon. Persze ha megáll alsó ponton és izomból tartja 2mp-re majd úgy indít felfelé akkor nyilván nem. Azonban a gyúrósok pont arról híresek hogy inkább kivárnak negatívban 2 másodpercet, mint hogy felbasszák a súlyokat aztán valami szabályoshoz közeli mozgással guggolni próbálnak. Na ez Cassidinek szerintem üres rúddal menne nagyjából, esetleg még két 10-es tárcsát feldobva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#92581) aelod


aelod
veterán

(#92580) Ijk
:R

1RM-et erőltetni szerintem marhaság és veszélyes is.

20 ismétléssel nem lehet szétvágni a combokat guggolásnál. 100 ismétléssel már annál inkább. És még nagy súly sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92582) kolosanyi válasza Ijk (#92580) üzenetére


kolosanyi
veterán

És 250 kilóval is megy? :P
Egy válogatott szintű erőemelőről van szó, de fitymáld csak le nyugodtan. Tudom, te izmosabb és erősebb vagy és különben is naturálabb, mint a doppingtesztelt versenyző. ;]

Ha nem ATG guggolást csinálsz, akkor a derekad kapja a terhelést, így meg inkább a csípőd, a térd nem vészes ha rendesen nyitod a csípőd. Így én is tudok guggolni a rozzant derekammal, első kézből tapasztaltam ezt. Amiről te beszélsz, az a "pause squat", pont ezt csináltam múltkor 120 kilóval 5*3-at. Jóval többre értékelem ezt, mint a korábbi 160 kilós pucsításokat. EZ guggolás, a többi meg valami olyasmi. Ahogy a húzódzkodás is ez: link, nem pedig ez: link. Tudom, tudom, izoláció meg minden, csak épp ezek összetett gyakorlatok, pont az a lényege, hogy több izom dolgozik egyszerre.

(#92581) aelod
Ha ura vagy a mozdulatnak, nem az. Csak vigyázni kell, hogy ne egóból csináld, hanem tényleg 1RM legyen, ne pedig 0,75. Egyébként nem azt mondtam, hogy erőltetni kell, csak felmérni az elején, hogy be tudd lőni a terhelést. Valami alapján programozni kell.

(#92583) Woodslave válasza kolosanyi (#92579) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó vidi bírom Canditot...ezután nézd meg Layne Norton 600 fontos (mármint súly :D ) guggolását az kicsit máshogy néz ki... :U

amúgy írtam most áttértem a atg (amennyire tudok) guggolásra, hát 70kilóval 4 sorozat halál. De nem igazán érzem, hogy sokkal durvábbat kapna a combom mint amikor 5-6-okat guggolok párhuzamosig nagyobb súllyal :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92584) aelod válasza kolosanyi (#92582) üzenetére


aelod
veterán

De aki erőt akar fejleszteni az "gyenge" és nem lesz ura a mozdulatnak.

Ahogy a húzódzkodás is ez: link, nem pedig ez: link.

"Gyúrós" értelemben a második a chin up.

A videóban rossz volt nézni azt a guggolást...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92585) userxy válasza aelod (#92584) üzenetére


userxy
őstag

Ezek szerint aki guggol 200 kilóval és felakar menni 300-ig az gyenge mert erőt akar fejleszteni

aham oké :DDD

(#92586) kolosanyi válasza Woodslave (#92583) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem a rendes ATG-t az egylábas guggolás alapozta meg, illetve a rendszeres nyújtás. Komoly, hogy mennyivel nehezebb. :K

Az a Norton- féle... :D

(#92584) aelod
Nem. Ha már nem jó a technikád, az nem 1RM, túlvállalod magad. Ezért mondtam, hogy nem egóból kell csinálni, amint romlik a forma, le kell állni. Kis súllyal se jó előadni a csaló ismétléseket, de nagy súllyal rettentő sérülésveszélyes.

(#92587) Zola007 válasza kolosanyi (#92579) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem nagyon nem ugyanolyan megterhelő 100%-on edzeni egy nőnek mint egy kokszos állatnak. :N

Épp ez lenne a lényege a mondandómnak
pl. egy erőemelő minden edzésén 1RM körül táncol, vagy ott van pl. a fórumról BÁ, aki korábban mondta, hogy éveken keresztül majdnem minden edzésén nyomott maximumot
Más meg lehet hogy nyom 3 edzésem 1-2 ismétléses súly körül, aztán lesérül egy fél évre.

#92582) kolosanyi: először is induljunk ki abból, hogy egyáltalán megy egyenes háttal valakinek az ATG.
Másodsorban Candito 250-es guggolása sem volt ATG, csak sima parallel, amit az IPF előír, ahol versenyez.
Szerintem neked közel sincs olyan rozzant derekad, le merem fogadni, hogy itt a fórumtagok körül van több ember, akinek sz.rabb állapotban van a dereka/térde mint a tiéd. Különben nem menne neked se 120-as a pause.
Harmadrészt pedig egy paradoxont állítasz fel azzal, hogy "ha ura vagy a mozdulatnak, nem az". Mivel állandóan változik az 1RM-ed, így mikor aláállsz a súlynak, nem tudhatod, hogy az
- simán kimegy
- középszarul kimegy
- rajtad marad
Na mármost ebből kiindulva 66%-os eséllyel nem leszel ura a mozdulatnak.
Mindegy, felőlem nyomathatja bárki az 1RM-et, én nem csinálom. Ettől még lehet, hogy nekem lesz sérülésem és neki nem, amiről itt beszélni lehet az nem más mint statisztika és biofizika.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92588) Woodslave válasza kolosanyi (#92586) üzenetére


Woodslave
nagyúr

biztos. Nekem nincs problémám ezzel. Mondjuk pár egylábas guggolást azért meg tudok csinálni, meg tartani tudom a "rizsszedő" guggolást is :D

amúgy ebben az 1RM dolog nekem annyiban nem jön be, biztos én vagyok a béna. De teljesen más a technika és a végrehajtás, ha 3-5 ismétléses maxal dolgozom mintha 12-15-össel.

ha már guggolás... [link]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92589) aelod válasza userxy (#92585) üzenetére


aelod
veterán

Úgy értettem, hogy ha valaki adott súllyal nem tud megcsinálni 20 ismétlést 4 szériában szabályosan (az hogy most atg vagy normál bodys guggolás az mindegy) az ne menjen rá a nagy súlyokra mert megsérül.
A mozdulat bele kell, hogy vésődjön az agyba. És ezt minél több ismétléssel lehet elérni. Sokkal nehezebb később kijavítani a rossz berögződéseket mint újat elsajátítani.

Amikor én guggolni szoktam a terem edző mindig mutatja ha nem megyek elég mélyre vagy hasonló.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92590) Woodslave válasza aelod (#92589) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak pont ezt mondom, qrvára nem úgy fogsz 3RM-el guggolni mint a 20-al. Vagy ha igen akkor le a kalappal.. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92591) aelod válasza Woodslave (#92590) üzenetére


aelod
veterán

Úgy kell kiválasztani a súlyt, hogy szabályos és biztonságos legyen az a 3RM. És akkor menni fog. Csak elég nehéz belőni azt a súlyt.

Én pl. bemelegítés után 60,70,80,90,100kg-ig megyek fel guggolásnál és mindbe 20-at guggolok. Sokkalta jobban ég a combom és jobb az izomérzetem mintha bemelegítenék és nagyobb lépcsőkben mennék 100kg fölé. Legutóbb 140-ig jutottam és 2 ment vele. De nem volt akkor az izomérzet mint a több ismétléses kevesebb súllyal történő végrehajtás során.

Mondjuk nincs is izmos lábam...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92592) Woodslave válasza aelod (#92591) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak a 3RM-et nem választod, hanem adott a max súlyodból... :U

100-ba guggolsz 20-at. Nem találok olyan kalkulátort ami kiadná a maxodat mert 10 ismétlésre vannak kalibrálva. De ott 133 kg-t ad ki, ha 20-at guggolsz akkor legyen óvatos becsléssel 150 kg a 1RM-ed. A 3RM akkor 90% körül van 135 kg. Ne mondd már nekem, hogy 135kg-val az első 3 (vagy akkor legyen csak az első) ismétlésed ugyanúgy nézne ki, mint 100kg-val...

ne szerkessz amíg kalkulálok ;] :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92593) aelod válasza Woodslave (#92592) üzenetére


aelod
veterán

Hogy érted, hogy nem nézne ki ugyan úgy? Nem megyek elég mélyre a nagyobb súllyal vagy nem lenne elég koncentrált a végrehajtás?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92594) Woodslave válasza aelod (#92593) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mittomén. Rúd sebessége, erölködés.. stb. Tehát ha csinálnál egy videót, ahol nem látszik a rúdon lévő súly, akkor ugyanúgy néznél ki rajta akkor is ha rúddal csinálod, 100 kg-val vagy 140-el?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92595) kolosanyi válasza Zola007 (#92587) üzenetére


kolosanyi
veterán

De továbbra se azt mondom, hogy minden edzésen csináljon PB kísérletet, csak végezzen egy előzetes erőfelmérést, ami alapján el lehet kezdeni tervezni. Na mindegy, ez csak az én véleményem, lehet, hogy nekem nincs igazam.

Szerintem odáig minimum érdemes eljutni mobilitásban, hogy menjen az ATG. Candito guggolása parallel volt, de nem szar kivitelezés. Így értettem azt, hogy ura vagy a mozdulatnak. Azt csak kellő rutinnal tudod megállapítani, hogy menni fog-e a guggolás, de ha nem, az se baj, ott a keret, le kell dobni azt kész. De ilyen edzést eleve társsal kell csinálni, egyedül sokkal kevésbé biztonságos.

(#92596) aelod válasza Woodslave (#92594) üzenetére


aelod
veterán

Nyilván erőlködnék mint a szar a nagyobb súlynál és lassabb lenne a felegyenesedés mint mondjuk 100kg-nál. De a 4. sorozatnál 100kg-al a 12. ismétlés után ugyanúgy erőlködés van.

De most akkor ezzel mit is szeretnél mondani?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92597) Woodslave válasza aelod (#92596) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt hogy hiába dobálózunk RM-ekkel, tök más a technikája egy 5x5 ismétléses edzésnek mint ha 5*20-at guggolsz. De hogy ezzel mit akarok mondani azt qrvára nem tudom már :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92598) aelod válasza Woodslave (#92597) üzenetére


aelod
veterán

A technika ugyan az, max a kivitelezés pl. a negatív vagy a pozitív szakaszok sebessége fog eltérni és az ismétlések közötti időtartam.

De szerintem azt akartad írni, hogy vótam és atta. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92599) Woodslave válasza aelod (#92598) üzenetére


Woodslave
nagyúr

;] elég lett volna még ha nem is igaz

technikán a végrehajtás módját értem értelemszerűen. Nem azt hogy ugyanúgy leguggolsz meg megpróbálsz felállni..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92600) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Túl sok a guggolás, beszélgessünk inkább a felhúzásról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.