Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) Zola007 válasza aelod (#92450) üzenetére


Zola007
veterán

jó a forma, csak így tovább!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92452) aleister válasza aelod (#92433) üzenetére


aleister
veterán

Ha nem "vizesít" a kreatin, akkor annyira nem is fog hatni, hisz a fehérjeszintézis könnyebben végbemegy víz gazdag környezetben. Viszont ezen mértékű vizesedés nem azonos a felpuffadt izmokkal, ami a felhasználó hibája a túlzásba vitt olcsó transzporter szerek (cukor) miatt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92453) Woodslave válasza Zola007 (#92451) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a kép természetesen csak illusztráció ;] :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92454) Tamoo válasza aleister (#92452) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Te ilyen BB online lexikon lettél? ;]

(#92455) GoTReX válasza aleister (#92452) üzenetére


GoTReX
őstag

Teljesen jogos,ezt én sem értettem. :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#92456) Silverr válasza Woodslave (#92453) üzenetére


Silverr
aktív tag

Mint a kalapácsbicepsz videó is ;]

(#92457) .: JuSzT :. válasza aleister (#92452) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Itt most arra gondolsz, hogy sokan minden egyes adagot szőlőcukorral vesznek be?
Én csak edzés után szedek "cukrot", kb 20-30g maltodextrin, ott van mellette 10g krea, 10g glutamin, meg 60g fehérje.

(#92458) Shingen válasza Woodslave (#92428) üzenetére


Shingen
addikt

Na.......... :B Várhatna ma így itthon............ :)

風林火山

(#92459) GoTReX


GoTReX
őstag

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#92460) kk831228 válasza Zola007 (#92438) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD Esetleg reggel éhgyomorra is "beveheti" , nem?? ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92461) Scale válasza .: JuSzT :. (#92444) üzenetére


Scale
őstag

Leírnád, hogy bicepszre mi is ez a 3 alap gyakorlat?
Előre is köszönöm :)

(#92462) Shingen válasza GoTReX (#92459) üzenetére


Shingen
addikt

:D Ezt a hülyeséget......

風林火山

(#92463) aleister válasza .: JuSzT :. (#92457) üzenetére


aleister
veterán

Igen.
Régebben ez volt a kreatin szedésének elfogadott módja. Volt alapja, mert sokkal jobb cukorral a felszívódása. Aztán kiderült, hogy a cukor grammja 3-5 gramm vizet képes magával megkötni. Ez okozza első sorban a tévesen "vizesedésnek" hívott pufi izmokat.
A modern transzportrendszerek ezért nem is tartalmaznak cukrot.

(#92454) Tamoo:
Nemcsak BB. Amikor nekiálltam ennek az egésznek, akkor elolvastam kb mindent a táplálkozásról, táplálék kiegekről. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92464) Zola007 válasza Woodslave (#92453) üzenetére


Zola007
veterán

nem mondod :Y
egy világ omlott össze bennem ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92465) aelod válasza aleister (#92463) üzenetére


aelod
veterán

Azért írtam, hogy baromság, hogy nem vizesít. Itt a vizesítésen azt érti az átlag, hogy fedett leszel a kötőszövetekbe került többlet víz miatt.
De ez csak akkor következik be ahogy te is írtad, ha sok cukrot nyomatnak ész nélkül a kreatin kúra ideje alatt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92466) Tamoo válasza aleister (#92463) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Végülis Wood is izmos lett az olvasástól. ;] Hajrá!

(#92467) Zola007 válasza GoTReX (#92459) üzenetére


Zola007
veterán

12 pack:

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92468) Woodslave válasza Tamoo (#92466) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem én attól lettem izmos, hogy az internet legmélyebb bugyraiban fellelt főképp amerikai "cutting edge" (és néhány szupertitkos orosz és bolgár) edzéselméleti és táplálkozástudományi információkat a minden igényt kielégítő modern edzőteremben és a konyhában kőkemény kitartó munka során a gyakorlatba ültettem át :K

;] :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92469) aleister válasza aelod (#92465) üzenetére


aleister
veterán

Én nem láttam, hogy írtad volna, hogy baromság, de a a lényeg, hogy akkor tisztában vagy vele. :)

(#92466) Tamoo:
Már ljk is megmondta, hogy a lényeg az agy-izom kapcsolat kialakulása. Ezen vagyok. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92470) Zola007 válasza aleister (#92469) üzenetére


Zola007
veterán

az jó, akkor ahhoz már csak 2 dolog hiányzik ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92471) kk831228 válasza Zola007 (#92467) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD

#92470: Az a baj csak az egyiken tud változtatni valamelyest... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92472) aleister válasza Zola007 (#92470) üzenetére


aleister
veterán

:DDD Kaptyadbe! :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#92473) HussarF válasza Woodslave (#92468) üzenetére

Te attól lettél izmos, hogy megtanultál fényképezni ;]

(#92474) aelod válasza aleister (#92469) üzenetére


aelod
veterán

Alap. Amikor bemutatták a termékeket a kis csaj azt hangsúlyozta, hogy ez a csoda kreatin aztán nem vizesít. Erre értettem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92475) Jorus


Jorus
nagyúr

Visszatértem. Ezt tik lesz*rjátok, ami férfiasan őszinte, értem, oké. Negyed év külföldi meló alatt sikerüt 15 kilót híznom zsírban, szal tegnap reggel 127.1 voltam, nem guszta. Ugyanakkor 3 hónap kihagyás után is simán ment 110-zel a széria fekve, persze csak szépen lájtosan, nehogymá izomlázam legyen. De majd most! Most már tavaszra szálkás leszek. Vagy nem. Mindegy, akkor erős legalább. Valami. Gyorsba rendeltem is 10 kiló bulgurt meg 36 kg csirkemellett. Faja lesz. Délután hát. Adni fogja, érzem.
Amúgy izmos lett már valaki a topicból?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92476) Woodslave válasza HussarF (#92473) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igaz ;] ja amúgy nehogy félreértse valaki, qrvára nem vagyok izmos :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92477) FollowTheORI válasza Woodslave (#92476) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak bigorexiás... ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#92478) Zola007 válasza Jorus (#92475) üzenetére


Zola007
veterán

3 hónap alatt 15 kiló az még szándékosan se rossz eredmény, nem hogy véletlenül ;]
Mit dolgozol, ha szabad kérdezni? Iroda?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92479) Woodslave válasza Zola007 (#92478) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megette a kerítést ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92480) aelod válasza Jorus (#92475) üzenetére


aelod
veterán

Raktárt is bérelsz a sok húsnak? :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92481) HussarF válasza Jorus (#92475) üzenetére

Veszélyes ez a külföldi meló, mindenki így tér haza. Mi lenne, ha dolgozni járnátok és nem zabálni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#92482) Jorus válasza Zola007 (#92478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Havi 5 kiló az akkor jön fel zsírban, ha nem figyelek oda. Mondjuk érdekes hogy 128 fölé sosem megyek, bármit is csinálok, csak több wc-papír fogy. Egyébként légiközlekedési cégek IT-reorganizációjával foglalkozom, izé... iroda, ja. :D
Januárra megcéloztam a 110 kilót, annyi szoktam lenni, ha odafigyelek, és járok edzeni is rendesen, szal most már jó lesz.

aelod: a kerti konyhában van neki külön mélyhűtő, nincs para. :)

HussarF: ja, azt kéne lehet. :D De érted, szálloda, svédasztal, napközben mítingek, meló, üzleti ebéd, mítingek, üzleti vacsora, este piálás a helyiekkel, plusz a szállodákban olyan f*s konditermek vannak, hogy még nézni is rossz. Érted, van 4 db 10-es tárcsa, egy sz*r 10 kilós rúd, meg max 12-es DB-k,hát ott meg mit lehet csinálni vajon?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92483) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Jason Feruggia sztáredző ajánlásával összeraktam a tuti edzés előtti kajám (nem így ajánlja csak a makrók szintjén. Igen egy 30 kilós nő és 150 kilós testépítőnek is ugyanazt :D - na mindegy)

alma és zab a fő ch 50gramm
dió és kókuszolaj a zsír 20 gramm
lidl sajt a fehérje 22 gramm a többi összetevő 32-re pofozza ki. Nem ártana mellégurítani némi tejsavót de az nincs

ja meg 2 gramm fahéj meg némi kakaópor az íze kedvéért. ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92484) aelod válasza Woodslave (#92483) üzenetére


aelod
veterán

Elötte okés. De utána te mit szoktál enni? A turmix utánra gondolok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92485) Tamoo válasza aelod (#92484) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért, Wood iszik turmixot? :D Az már a 4hetes nyaralás rovására menne.

Veszek már én is ilyen lidl sajtot.... remélem nem olyan mint a cottage cheese, mert azt nem bírom megenni.

[ Szerkesztve ]

(#92486) kk831228 válasza Tamoo (#92485) üzenetére


kk831228
addikt

Pedig az a legfinomabb.... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92487) Woodslave válasza aelod (#92484) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha magamnak csinálom akkor csirkemell-fehérrizs, vagy tojás-rizs. Ha vacsora van akkor is hús meg rizs, krumpli vagy tészta.

a csütörtök-pénteki kaját kicsit variálom. Ebédre lencsét fogok enni kis csirkemellel (100-100 gramm) így edzés utánra mehet még 200 gramm csmell meg 200-250 gramm rizs. :K

Tamoo: eddig volt. Az ízesítetlen stillmass fehérjét csak edzés után ittam, szóval kitartott. Igaz azt is tejjel, nesquick kakaóval meg valami gabonapehellyel toltam. Annyira szemezek valami fincsi MP proteinnel, de mindig a nyaralásra gondolok... :P :D (amúgy most nem lesz 4 hét...) :N

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92488) Zola007 válasza Woodslave (#92483) üzenetére


Zola007
veterán

egyszer összeszednéd a korábbi hsz-ediből egy hozzászólásba, hogy névszerint hány ember étkezési és edzési tanácsait próbáltad már ezidáig követni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92489) Tamoo válasza Zola007 (#92488) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ráér munkaidőben .... de azért nem ennyire. ;]

(#92490) aelod válasza Woodslave (#92487) üzenetére


aelod
veterán

Ez jó.

Én a lencsét kihányom. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92491) Zola007


Zola007
veterán

Dani82: szólj már a cégnél valakinek, hogy kapják össze a golyóikat, mert az gáz ahogy a Myprotein csomagok megérkeznek és idővel fogja rontani a cég itthoni renoméját.
2 rendelésem volt eddig, DPD hozta, mindkét csomag úgy nézett ki mint amin ugráltak.
Szerencsére a beltartalma nem sérült.

Nem tisztem megítélni, hogy a futárszolgálat focizik a csomagokkal vagy a Myprotein raktárban nem bírnak erős dobozokat és ragasztót használni, de 40.000 forintért ez így nem állapot:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#92492) Woodslave válasza Zola007 (#92488) üzenetére


Woodslave
nagyúr

6 év alatt? Mindenkiét. De ha nem írtam volna oda akkor nem tudtál volna bekérdezni :K ;]

amúgy az alapelvek szintjén csak 2-3 gyökeresen eltérőt :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92493) Tamoo válasza Zola007 (#92491) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Doboz is gyenge szar, meg a ragasztóval is nagyon spórolnak. :(
Komolyan mondom amúgy nekem is ez a legnagyobb problémám velük. Nem hiányzik az a szarakodás, hogy reklamálgassak hogy éppen mi hiányzik.

(#92494) aelod válasza Tamoo (#92493) üzenetére


aelod
veterán

Spórold meg magadnak a bosszúságot és ne rendelj tőlük akkor. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92495) -Mike- válasza Zola007 (#92491) üzenetére


-Mike-
addikt

Én az ilyen dobozt át sem venném.
Amúgy cuki a szőnyeg.

(#92496) Tamoo válasza aelod (#92494) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sokszor vitamint meg ilyen apróságokat inkább máshonnan rendelek. 5kg-s zsákok meg csak nem bújnak ki a doboz sarkán. Vennék én szájteket is ha 3000-3500 körülre jönne ki kilója.

(#92497) Woodslave válasza Tamoo (#92496) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de ilyenkor legalább megkérdezitek a futárt hogy mialófax ez? :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#92498) aelod válasza Tamoo (#92496) üzenetére


aelod
veterán

Nekem egyikre sincs pénzem.
:K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92499) Cassidey válasza aelod (#92498) üzenetére


Cassidey
senior tag

Te kapsz ingyen. ;]

Nekem eddig minden ok volt, biztosan kivételeznek a nőkkel itt is.

(#92500) Tamoo válasza Woodslave (#92497) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem ennyire szakadt azért még nem volt. Ha ilyen akkor jegyzőkönyveztetni kell. Többnyire nem én veszem át, más meg leszarja. :D

(#92498) aelod: Lehet én kevesebbet költök egy hónapban tápkiegre mint a kondibérleted. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.