Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) stickrs válasza FIREBLADE78 (#93226) üzenetére


stickrs
senior tag

edzés után 50g whey + 70g szőlőcukor. Am volt vitatéma itt a kell-e cukor, minek a cukor, kövér leszel, ki mit iszik edzés után és hasonlók..pár hónapja asszem.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#93252) Cassidey válasza Zola007 (#93249) üzenetére


Cassidey
senior tag

Elemedben vagy. ;]

(#93253) HussarF

Tegnap vállaztam, aztán oldalemelés közben eszembe jutott Angel 2014 sztorija, hogy Zola videója szerint hogy kell csinálni. Hát senki nem értette, hogy miért röhögök magamban két súllyal a kezemben a tükör előtt úgy, hogy közben oldalra próbálom őket emelni de inkább csak rángatózok a röhögéstől.

Amúgy ez a reggelihez való friss sajt tényleg nem olyan finom, mint a sütéshez való félzsíros. Persze még így is jobb, mint a száraz túrók (mármint bekeverve). De lehet veszek félzsírosat meg ezt a reggelihez valót is és felesbe keverem, a makróimba most úgyis belefér.

(#93252) Cassidey
Like-oltam, képed instán, utána láttam, hogy azt írtad mellé, hogy tűnnek el a tónusok a hasadról. Ja, mnodom akkor bocs, hogy lehet visszavonni a like-ot? ;]

[ Szerkesztve ]

(#93254) Peti78 válasza HussarF (#93253) üzenetére


Peti78
őstag

Én a túrób ateszek natúr joghurtot és ízesített fehérjét. Adja

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93255) HussarF válasza Peti78 (#93254) üzenetére

Én meg kevés vízbe teszek édesítőt abba rakok ízesített fehérjét. A kettő együtt már hányingerkeltően édes, erre jön a túró. Így lesz pont jó. A joghurt csak felesleges többlet zsír és cukor. Nem raknék bele. A víztől pont jó állaga lesz, nem lesz olyan száraz.

(#93256) Alpachino válasza Peti78 (#93254) üzenetére


Alpachino
veterán

Kár elrontani +cukorral :( Én max. egy kevés csokis tejsavót teszek bele ízesítés céljából, vagy egy pár csepp folyékony édesítőt)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93257) Zola007 válasza Alpachino (#93256) üzenetére


Zola007
veterán

apropó, vettem taumatin-t (folyékony édesítő)
Íze elég fura és sok kell belőle, nem gazdaságos.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#93258) Alpachino válasza Zola007 (#93257) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem ismerem ezt a fajtát, én az olcsó süssinát használom, vagy a pennyset :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93259) Cassidey válasza HussarF (#93253) üzenetére


Cassidey
senior tag

Még ilyet, tömegelek! És nagyon komolyan veszem. :D

(#93260) FIREBLADE78 válasza szőröscica (#93250) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

hagyma pirít,belebaszom aztán sütöm 15 percig,kis fűszerpaprika a végén hogy legyen színe is,ennyi. Nem olyan fujtós,mint a tikmell,igaz már ettől is okádok :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#93261) footy válasza Alpachino (#93258) üzenetére


footy
addikt

Azok nem ilyen aszpartámos szarok?

(#93262) HussarF válasza footy (#93261) üzenetére

-ciklamát és -szacharinát (Nátrium szokott lenni). Aszpartámos édesítőszert én még nem is nagyon láttam. Azt max kész termékbe teszik bele, de manapság már úgy sem nagyon használják, hogy ne kelljen ráírni a fenil-alanin érzékenységet. Amúgy nekem semmi bajom nem volt az aszpartámmal sem. Csak állítólag attól habzott régen a koksz a felrázásnál.

[ Szerkesztve ]

(#93263) footy válasza HussarF (#93262) üzenetére


footy
addikt

En meg eleg sok termekben talalok meg mindig aszpartamot, foleg az olyanokban amiket azzal reklamoznak hogy X%-kal kevesebb cukorral. A habzas amugy a kisebb gondja, a gyomorrak a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#93264) brummmogo


brummmogo
tag

Megjött az MP csomagom és teljesen sérülésmentes volt. Az itt leírtak alapján ez nagy sikernek számít. :D

A csoki-mogyoróvaj nekem elég mű, a fehér csoki pedig mintha tejpor lenne csak, semmi extra. Az első tapasztalatok alapján a MP oldódása sajnos, sokkal rosszabb mint a scitec-é. Vízben és tejben egyaránt. Az viszont pozitív, hogy sokkal kevésbé édes és kb egyformán krémes.
A mogyoróvaj isteni, leszámítva, hogy az eddig próbált sós társaihoz mérten furcsa volt elsőre, de hamar függővé tett. :)

(#93265) HussarF válasza footy (#93263) üzenetére

Tündérmese. Tízezrek halnak meg naponta a cukorbetegség és a túlsúly okozta betegségek szövődményeként, viszont egyet sem tudsz mutatni, aki aszpartámtól lett gyomorrákos. Volt valami kutatás, amiben nem zárták ki a leheőségét, hogy valami hatodsorban akár az aszpartám is okozhat rákot, egy rakás dillettáns meg ezt már egyből úgy adta elő, hogy az aszpartámtól rákos lesz az ember. A többi hülye meg elhitte.

Egyébként mi most itt ez a nagy mogyoróvaj őrület? Miért jó is az?

[ Szerkesztve ]

(#93266) Woodslave válasza HussarF (#93265) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ez jó kérdés. Tekintve hogy eleve a mogyoró xar... ja mindegy múlt félévben már leírtam tök mindegy.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#93267) kolosanyi válasza Woodslave (#93266) üzenetére


kolosanyi
veterán

Látod, ennyire érdekli őket amit írsz. ;]

(#93268) Peti78 válasza HussarF (#93255) üzenetére


Peti78
őstag

Foghúzásvót atta.

...és Alpachino 100 gramm joghurtban 0.9 gr telített zsírsav, és 3.5 gr cukor van. Ez azért nem számít soknak, de javítsatok ki ha tévedek.
Mindenesetre kipróbálom úgy is.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93269) Apollyon válasza brummmogo (#93264) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem van még sciteces fehérjém is a sok MP mellett. Nos MP után a scitec már szinte ihatatlanul édessé vált nekem. Amúgy MP tényleg nem oldódik olyan jól, rázni kell mint állat hogy ne legyen csomós, és utána habzik is. Ennyi hátránya van, a többi dolog okés.

A mogyoróvaj meg szerintem agyonzsírozott cucc, bár egyszer kipróbálom de nem tűnik túl fitnesz kajának.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#93270) Woodslave válasza kolosanyi (#93267) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ez már világos :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#93271) HussarF válasza Peti78 (#93268) üzenetére

Most kapásból ezt a 3-at találtam:

Mizo joghurt
Bakony joghurt
Danone joghurt

Ha azt mondom, hogy 3g zsír és 4g ch 100 g-ben, akkor még látszik, hogy alul is becsülöm. Ezek a poharak oylan 150 g-sak szoktak lenni, tehát ha nyakonöntöd vele a túrót, az egyből legalább 4.5g zsír és 6g ch. Nem sok, de egy szigorúbb diétába, amilyet tartottam, már nem fért volna bele.
Most már lehet, hogy beleférne, de igazából inkább csökkenteném a tejtermékek részarányát a kajámban. A fehérje tápkieg meg az esti túró viszont mind tejtermék és elég nagy részét teszik ki a napi bevitelemnek.

(#93269) Iscariah
Én amúgy ilyesmit nem tapasztaltam. Ízesítetlen Impact whey-em volt eddig, meg vaníliás Impact isolate-em az MP-től, de semmi gond nem votl az oldódással.

[ Szerkesztve ]

(#93272) GoTReX


GoTReX
őstag

Na énis letudtam a rendelést,bár nem MP-s ,hanem sima magyar builderes.Érzem is hogy nem férek bele ebbe a belső körbe:-P:-D

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93273) Peti78 válasza HussarF (#93271) üzenetére


Peti78
őstag

Hortobágy félét eszek éppen, ez 300 gramm, kb a harmadát használom fel alkalmanként. A munkahelyemnél ezt lehet kapni, amúgy a sparban szoktam venni, de hirtelen nem jut eszembe a neve, az is lightos fajta.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93274) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Kuszkusz jó szénhidrát forrás? Nyugodtan beiktathatom? :R

Illetve van egy szolgálati közleményem. Holnaptól, jövő hét szerdáig 399ft/kg az édesburgonya az aldiban. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#93275) szőröscica


szőröscica
addikt

Ez az utolsó 4.5kg kemény lesz, nagyon belassult már az anyagcserém.

(#93276) Woodslave válasza mayday00 (#93274) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ahol nem a boltba járnak az alapanyagért, ott nehéz munkával, házilag készítik belisztezett kemény búzadarából gyúrással, sodrással, megvizezve, megsózva, pici olajjal összedolgozva, gőzöléssel és morzsolással. el se tudom képzelni miért lenne jó szénhidrátforrás. Mármint olyan értelemben hogy jobb mint mondjuk a sima tészta...

de kíváncsi vagyok én is. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#93277) aelod válasza Woodslave (#93276) üzenetére


aelod
veterán

Jobbnak nem jobb, viszont kényelmesebb mint a rizs. Azt sem lehet enni mindig.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#93278) Woodslave válasza aelod (#93277) üzenetére


Woodslave
nagyúr

világos. Pont én nem vagyok kajanáci, én eszek mindent szóval tőlem a kuszkusz is jó, bár utoljára 10 éve ettem egy tunéziai kalózhajó kiránduláson :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#93279) Shingen


Shingen
addikt

Schwarzenegger egykori riválisa így néz ki ma
[link]
:)

風林火山

(#93280) GoTReX válasza Shingen (#93279) üzenetére


GoTReX
őstag

Az derék bazzeg :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93281) Alpachino válasza Peti78 (#93268) üzenetére


Alpachino
veterán

Az a gond ezzel, hogy ezt a kiválló összetételű friss sajtot ( egyébként túrót :) ) amiben 100g/2g cukor és zsír található azt arányaiban elrontod egy 3.5g cukros joghurttal...én erre írtam, hogy kár lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93282) Woodslave válasza Shingen (#93279) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a lényeg tehát qrvára mindegy 80 évesen nem leszek izmos :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#93283) GoTReX válasza Alpachino (#93281) üzenetére


GoTReX
őstag

És mi a helyzet a félzsíros túróval és kefírrel?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93284) Alpachino válasza GoTReX (#93283) üzenetére


Alpachino
veterán

Én nem szoktam ilyeneket fogyasztani :N csak száraz túró a tejtermékek közül és ez a mostani új "friss sajt" :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93285) kolosanyi válasza Alpachino (#93281) üzenetére


kolosanyi
veterán

És komolyan ettől lesz valaki szálkás? :Y

(#93286) shteer válasza kolosanyi (#93285) üzenetére


shteer
titán

meg a kémiától genetikától

..szerintem jónak tűnik

(#93287) Alpachino válasza kolosanyi (#93285) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem tudom miről beszélsz, mert szálkásságról nem volt szó :N De te a blog bejegyzésed alapján már két éve "szálkásítasz", tehát eléggé okafogyott ez a kérdés nálad.....vagy is ideje lenne szigorítani a diétádon ;] :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93288) Peti78 válasza Alpachino (#93281) üzenetére


Peti78
őstag

Értem a felvetést, és nyilván jogos is. :K Üldüzüm a "friss sajtot" de egyelőre nem lelek belőle sehol sem.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93289) Alpachino válasza Peti78 (#93288) üzenetére


Alpachino
veterán

Lidl áruházak, tejtermékek ( itt Makón is van mindig)...ott megtalálod és a képét is belinkeltük ide nem is egyszer.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93290) kolosanyi válasza shteer (#93286) üzenetére


kolosanyi
veterán

Inkább. :K

(#93287) Alpachino
Azóta sok mindent megtapasztaltam, akkor még én is ilyen hülyeségeken lovagoltam, hogy juj tejcukor, mert báni megmondta. Életem legjobb formáját hoztam idén nyáron úgy, hogy nem érdekelt mennyi cukor van az ételben. Számoltam a makrókat meg sok aerob edzést nyomtam, mellette ment a szokásos heti 3 erőedzés. Ez azt eredményezte, hogy nyáron sikerült elérnem a kockahasat (ráfeszítés nélkül), ami zsírosodásra hajlamos genetikával nem rossz.

Viszont most én kérdezek. Te lefogytál már? Mert ilyen szigorú étrend mellett minimum indulnod kéne a menzfizík versenyeken. ;]

(#93291) Cassidey


Cassidey
senior tag

Szerintem az a legjobb, ha vakaki precízen belövi a makróit, és precízen számol, de eldobom az agyam, hogy felnőtt férfiak komolyan gondolják, hogy 3 ÉS FÉL GRAMM SZÁNHIDRÁT OMG el fogja rontani a diétát.
Ilyenek max akkor számítanak ha a versenydiétája végén van az ember, mert akkor sokan már tényleg rettenetesen leviszik a szénhidrátot. Alpachino, nálad kocka sincs még a hason nem?

Egyébként azt tudjátok, hogy teljes precizitás nincs akkor sem, ha minden lemértek grammra ugye? A kaják megadott tápértékén is van hibahatár, ha egy alma tovább ért és édesebb több benne a cukor és így tovább.
3,5g, most komolyan. :D

Ui.: Mielőtt félreértenétek, a felnőtt férfival egy átlag, enyhe felesleggel rendelkező férfira gondoltam súlyra, vagyis még deficitben is nagyobb a kcal szükségletetek mint például nekem, de komolyabb megszorításokat használtok, mint én valaha. Pedig egy pici csaj vagyok, nem illendő többet ennem mint nektek, de néha úgy látom, még diétában is többet eszek.

[ Szerkesztve ]

(#93292) GoTReX válasza GoTReX (#93283) üzenetére


GoTReX
őstag

Szinte ingyen van nekem a naturkefìr jò mennyiségben ismeröstöl,néha megöntön vele a dzrutésztát vagy rizst.Túròbòl meg van hogy csak félzsíros
van a boltban.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93293) marked one94


marked one94
őstag

Én a sparos fél zsíros túrót az danone epres joghurt-al eszem még is kockás a hasasm ;] :P Ja és még néha a zabot is tejjel meg lekvárral nyomom :D

You'll Never Walk Alone

(#93294) Tamoo válasza Cassidey (#93291) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt hogy számolod ki pontosan, hogy mennyit mozogsz egy nap. Kimarad a számításból, hogy el kell szaladnod a postára és máris borult az egész. ;]
Vagy jól megy az edzés és tolsz még valamiből két plusz sorozatot.... Bedobsz még pluszban két haribó macit? :DDD

(#93295) kolosanyi válasza Tamoo (#93294) üzenetére


kolosanyi
veterán

Napi aktivitás méréssel. Csak közelítő becslés, lépésszám alapján nem lesz pontos, de annál sokkal pontosabb, minthogy egy huszárvágással nem számolsz semmit. Ez a terület sem fekete vagy fehér, mint ahogy semmi az életben.

(#93296) GoTReX válasza Cassidey (#93291) üzenetére


GoTReX
őstag

Egyetértek.Másfelől nincs két egyforma nap,amikor ugyanannyit éget el
az ember.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#93297) Alpachino válasza kolosanyi (#93290) üzenetére


Alpachino
veterán

Esetleg arról a kockahasról egy képet ?...mert eddig csak egy kalapácsot pólóban láttunk tőled ;]

:K Igen lefogytam a célként kitűzött 80Kg alá egy picivel. :K pedig még van a 8 hetes diétámból egy hét pontosabban e hónap végéig.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#93298) Zola007 válasza Apollyon (#93269) üzenetére


Zola007
veterán

vegyél ilyet:

de pl. Myprotein shakerhez adják alapból

(#93294) Tamoo: Akkor aznap inkább nem megyek postára, de a diétát azt tarccsuk' mert háború van! :D

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#93299) Cassidey válasza Tamoo (#93294) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hát ez az! :D Én most nem számolok egyébként precízen, mert tömegelek, arra igyekszem figyelni, hogy a fehérje meglegyen, meg a ch úgy nagyságrendileg, a zsír tapasztalatból tudom, h simán megvan. De 300g körül ehetek egy nap, egy zacskóban van kb 80, szóval lazán eszek amennyit akarok.

Nekem van Fitbitem egyébként, szóval látom a napi kcal égetést, és teszteltem pár hétig, elég pontosnak tűnik.
És ugye még ahhoz hozzájön az edzés, azt külön lehet mérni, de az biztosan több, mint amennyit mutat, mert csak a pulzusból tud kiindulni, azt meg tudjuk, hogy a súlyzós edzés nem egészen úgy éget kalóriákat mint egy 20 perces futás. De vannak kalkulátorok, ki lehet számolni, tesztelni a szintentartó valóban az e, és módosítani ide-oda hogy kb. ok legyen. De nyilván nem lehet napi szinten grammpontosan belőni, ezért nem értem ezen a 3,5 grammon való szenvedést.

Másfél-két kiló között híztam egyébként kb. másfél hónap alatt, ez szerintem okés.

[ Szerkesztve ]

(#93300) Alpachino válasza Cassidey (#93291) üzenetére


Alpachino
veterán

Alakulnak már a kockáim, de még nem annyira mint szeretném :) , most 130g CH-n vagyok és ez most jónak ígérkezik :K

80Kg-al, két héttel a diéta vége előtt :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.