Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156451) CptAdamica válasza Lacy6 (#156450) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ja, nekem például a derekamra rakódik főleg, meg a seggemre. Lehet van némi feka génem.

Megyen!

(#156452) Zola007 válasza CptAdamica (#156451) üzenetére


Zola007
veterán

azaz, látens feka vagy ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156453) laskr99 válasza Zola007 (#156449) üzenetére


laskr99
addikt

2 éve volt mérve BMI. Akkor az volt 22-24. De akkor megpróbálom ezt is valahol megméretni.

(#156454) CptAdamica válasza Zola007 (#156452) üzenetére


CptAdamica
veterán

Lehet 4 év múlva a Mr. O színpadán fogok állni, teljes feketében. :P

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#156455) Zola007 válasza CptAdamica (#156454) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem az ing azért maradhat fehér

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156456) CptAdamica válasza Zola007 (#156455) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt majd a meleg Stylistom dönti el. ;]

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#156457) Zola007 válasza CptAdamica (#156456) üzenetére


Zola007
veterán

Hogy jön ide Christiano Ronaldo?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156458) Zola007


Zola007
veterán

Akit érdekel egy 45-ös Adidas Powerlift, az csapjon le rá, ennyiért szinte ingyen van [link]
Nem ismerem az eladót, de pesti, így sokaknak jó lehet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156459) CptAdamica válasza Zola007 (#156457) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D

Megyen!

(#156460) benfolds válasza Zola007 (#156434) üzenetére


benfolds
őstag

szuper.

szerintem nem kellene lebecsülni a hit és általában a gondolatok erejét. most egy ködös dolognak tűnik, de egyszer majd egzakt módon leírható lesz ezeknek a kémiája is.
én is a számok embere vagyok, de egy csomó mindent nem tudunk még megmagyarázni. hogy más ne mondjak, az életben rejlik egy célszerűség, aminek az okára a fizika egyáltalán nem, de a biológia sem nagyon ad még választ.

(#156461) Zola007 válasza benfolds (#156460) üzenetére


Zola007
veterán

A legfontosabb, hogy tudjuk, hol a határ.
Elkezdhetem izomból hinni, hogy jövő hónapra elmúlik a szememről a -7 dioptria rövidlátás, de tudjuk jól, hogy nem fog megtörténni.
Vannak dolgok, amivel kár áltatni az embereket és a felnőttkori endogén porcregeneráció ezek közé tartozik.
Vannak állag / állapotjavító kezelések, de ha megindult a folyamat, vagy ezt a genetikát dobta a gép, az olyan mint a sportmotor: nincs rükverc

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156462) benfolds válasza Zola007 (#156461) üzenetére


benfolds
őstag

nyilván én sem ilyesmiről beszéltem.

jut eszembe, egy ismerős, akinek rommá van menve a gerince előbb egy baleset miatt, majd az abból visszamaradt egyenlőtlen terhelés következtében (értsd: erős sántítás ---> csípőízület kopás) mondta, hogy van valami őssejt beültetéses terápia, ami korai stádiumban még hatásos lehet. még nem néztem utána. erről tudsz valamit?

(#156463) brownus válasza patex1983 (#156415) üzenetére


brownus
veterán

ez sztem tök jó ár, lehet bepróbálok egy dobozzal a másikat meg eladom...

valaki kóstolta már? hogy oldódik, kell rázni félóráig?

(#156464) brownus válasza nepszter1 (#156419) üzenetére


brownus
veterán

pl. ők: http://www.viszlaysport.hu/ / a sportbolt mellett van kb 50 méterrel a kis biotech boltjuk..

(#156465) patex1983 válasza brownus (#156463) üzenetére


patex1983
őstag

Én már kóstoltam, 1 adagos ajándék mintát kaptam már a rendelés mellé.
Csak pozitívat tudok írni, mert az oldódással sem voltak gondok és íze is van. Nem túl édes, de nem is íztelen sz@r... Ennyiért szerintem is jó vétel, az eredeti árát már nem adnám ki érte.

X

(#156466) MATEO6600 válasza benfolds (#156462) üzenetére


MATEO6600
őstag

Éppen most került feltöltésre egy ide kapcsolódó videó.

(#156467) brownus válasza patex1983 (#156465) üzenetére


brownus
veterán

na, mégsem veszek semmitsenem, mert csak szabadidő alszámláról lehet.... azon meg nincs...

azért köszi a tippet

(#156468) Apollyon válasza brownus (#156467) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a szép kártya is mekkora egy baromság, komolyan mint a kommunizmusban a kenyérjegy...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156469) aelod válasza Apollyon (#156468) üzenetére


aelod
veterán

Már akinek van ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#156470) HussarF válasza Apollyon (#156468) üzenetére

Nem egészen. Jó az. Én szabadidőből veszem a kondibérletet, étkezésiből a csirkemellet, meg ott a szálláshely... Ha belföldön kell menni ide-oda, vagy egy kis nyaralgatás, arra pont jó :)

(#156471) Apollyon válasza HussarF (#156470) üzenetére


Apollyon
Korrektor

... vagy esetleg nem kellene xarrá adóztatni a fizetéseket, és az ember a komplett fizetését arra költené, amire akarná.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156472) aelod válasza Apollyon (#156471) üzenetére


aelod
veterán

Az átlagfizetés nőtt. Munkanélküliség csökkent. Megállították a migráncsokat. És Soros! ;]

De ez nagyon off be is fejeztem :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#156473) HussarF

Elvileg lesz egy számjegyű szja, én várom már.

(#156474) Apollyon válasza aelod (#156472) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem kb ~10 éve volt a fizumhoz 10 ezer forint nem tudom már milyen jegy, de internetre lehetett csak költeni, meg még volt 1-2 opció max. Így nekem volt akkoriban olyan netem, ami nem sokaknak volt, de szükségem se rá...
Vagy választhattam volna belföldi utazáshoz ezt az opciót, csak éppen akkoriban én külföldre jártam metál fesztiválokra, ott meg nem lehetett komcsi jegyekkel fizetni...
Ja meg volt sportlehetőség is, de akkortájt 5 vagy 6 ezer volt a korlátlan havi bérlet a fitness 2000-ben. (Amikor elkezdtem oda járni, 3500 volt LOL).

Na szóval engem az elv zavar, meg ez az orosz majmolás.

Mostani munkahelyemen szerencsére nincs ilyen, mi megkapjuk rendes forintban a komplett fizunkat, illetve jutalmat is kapunk évi háromszor, azt is forintban, a vezetés itt se szereti a kajajeggyel bohóckodást.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156475) aelod válasza Apollyon (#156474) üzenetére


aelod
veterán

Erre egy klasszikus jut eszembe:

Tetszettek volna forradalmat csinálni!

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#156476) bigmasterg válasza Zola007 (#156430) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kevésbé puccos teremben felejtettem már kint kabátomat, benne pénztárcával és hozzá sem nyúltak. Szintén Debrecenben, de lehet csak szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

(#156477) HussarF válasza Apollyon (#156474) üzenetére

Ezt azért adják, mert azt akarják, hogy egy bizonyos területen költsd el. Nem a rendes fizu helyett kapod, hanem mellé. Ebből így többet tudnak adni.
Nálunk is lehet rendes fizuban is kérni ezt az összeget, csak akkor kb. a felét kapod meg. Persze van olyan, aki azt mondja, hogy ő ezt annyira nem tudja elkölteni, hogy így is inkább rendes bérben kéri, de szerintem az nem éri meg, meg lehet ezt oldani.

[ Szerkesztve ]

(#156478) Apollyon válasza HussarF (#156477) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ismerem már ezt a dumát... Ha a munkáltatónak nem kellene a nettód közel dupláját még az állambácsinak pocsékba befizetni, akkor simán megkaphatnád a fizud "mellé" kapott összeget értelmes, 21. századi színvonalban.

Persze felfogás kérdése kinek mi, neked tök jó hogy a fizud "mellé" kapsz valamit, én meg azt mondom, hogy ez bizonyos értelemben a szabadságod egy korlátozása. Nekem fizessék ki bankszámlára és így is mindenki jól jár.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156479) HussarF válasza Apollyon (#156478) üzenetére

Figyelj, ez közgáz. Az emberek 99%-át megtéveszti, hogy forintnak hívják azt is, ami az utalványra érkezik, holott az nem forint, hanem egy korlátozott felhasználású fizetőeszköz. Legyen a neve fabatka. Annak a forint árfolyama kb. 2 fabatka/forint. Kérheted, hogy fizessék ki neked bankszámlára, megkapod akkor a felét, ahogy írtam is. Nálunk is így van. Ha te ezt forintra akarod 1-1ben váltani, akkor te több pénzt kérsz a munkáltatótól, mint amennyit az eddig adott.

(#156480) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ma diagnosztizaltak "weight lifter shoulder"-rel. Valakinek van ezzel tapasztalata? Illetve gyogytornaszt keresek, ha tudtok valakit ajanlani, aki megmutatja, hogy milyen gyakorlatokkal tudom ovni az Acromioclavicularis izuletet.
Előre is köszönöm!

Samsung Galaxy A55 5G

(#156481) Apollyon válasza HussarF (#156479) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Figy, én értem ennek a működését. Az a helyzet, hogy te rendszeren belül gondolkodsz, én pedig rendszeren kívül. Amikor fabatkát kapsz fizetésként (na jó, "kiegészítésként"), azért a munkáltató rendes pénzt fizet, az ugye megvan?

Most tényleg nem azért, hogy felvágjak, csak viszonyításképp megemlítem mégegyszer, hogy mivel a cégünknek jól megy, jutalom is jár, évente többször... Bankszámlára. Ami után szintén adózni kell ezerrel.

Szóval több tényező is van, pl. a munkáltatótól is függ, hogy mivel szúrja ki az employee szemét, vagy kifizeti rendesen, illetve hogy kinek hogy tudja a gyomra bevenni ezt a "modernizált" komcsi rendszert.

Az enyém nem tudja, nekem fontosak az elvek is. De nem offolok tovább, csak leírtam a véleményem, természetesen nem kötelező egyetérteni, peace. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156482) HussarF válasza Apollyon (#156481) üzenetére

Pedig nekem nem úgy tűnik, hogy tényleg érted.

munkáltató rendes pénzt fizet, az ugye megvan?

Igen, a munkáltató kifizet egy X összeget a járulékokkal együtt. Ennek az X összegnek mondjuk 85%-át tudja odaadni utalvány-forintban és 50%-át rendes forintban. Nincs itt semmi hókuszpókusz. Nálunk mindenki maga dönti el, hogy miben kéri. Nincs ebben semmi komcsi, sőt, pont hogy nagyobb a szabadságod ezzel.
Ha tudod, hogy éves szinten el tudsz költeni egy bizonyos összeget azon a területen, amit az utalvány lefed (mondjuk kaja), akkor a jutalmad egy Y részét kérhetnéd utalványban, amit így 1,5Y összegben kapnál meg, mert a munkáltatódnak ugyanannyiba kerül, csak többet tud továbbosztani neked. Ergo kevesebb "valódi" pénzért vehetsz olyan dolgokat, amiket amúgy is megvennél. Te járnál jobban.
Remélem legalább mások értik :D

[ Szerkesztve ]

(#156483) mike1334 válasza Apollyon (#156478) üzenetére


mike1334
veterán

A munkáltatót terhelő költség 21%-a a bruttó bérnek (eus átlag 20,93%). A többi amit levonnak, azt nem a munkáltatódnak kell megfizetni, hanem neked, csak a jogszabály kötelezővé teszi, hogy előre levonja tőled ő. Tehát azt Te fizeted meg, csak nem kell adminisztrálnod külön (éves szja bevallásnál kell átnézni ,hogy rendben ment-e minden).

Amit tőled vonnak, az még a fizetésed 33,5%-a, ebből ugye az szja a legnagyobb tétel 15% (eus átlag 32,52%).

Az egészségügyi járulékok összesen további 18,5% (eus átlag 13,24%).

Az áfa az ami igazán sok 27% (eus átlag 20,08%).

2018-as eus adatok KPMG oldaláról.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#156484) Apollyon válasza HussarF (#156482) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na jó, megszegem az ígéretem most az egyszer, mert fullnak nézel, miközben te nem érted, én mire gondolok. :D
Szóval van ez a jegyes baromság, a fizetésen "felül", amit azért kapsz, mert így többet tudsz költeni, miközben a munkáltatónak kevesebb adót kell ezután a kiegészítés után fizetnie.

- Ha úgy állítod be, hogy ez a bruttó fizetésen felül >mindenképpen járna<, akkor igen, ez egy előny ahhoz képest, mintha nem kapnál, ugyanannyi bruttó mellett.
+ Viszont, ha pedig kifizetik ugyanazt a pénzt, forintban, a bankszámládra, akkor előnyben vagy a kenyérjegyesekhez képest.

Ez a jegyrendszer kinek jó?
- Állítólag neked, mert így állítólag több pénzed van,
- meg a munkáltatónak, mert kevesebb adót kell fizetnie, mégis mondhatja azt hogy több a béred

Ezzel szemben a valóság meg az, hogy kidolgoztak egy évente nem tudom hány milliárdba kerülő rendszert, ahelyett, hogy csökkentették volna a személyi jövedelemadót, és/vagy azt az összeget amit a munkáltatónak kell befizetnie utánad állambácsinak a bruttó fizetéseden felül.

Mert ha csökkentették volna úgy az adót, mint amilyen kedvezménnyel tudja kifizetni neked a munkáltató a kajajegyedet, akkor a fizetésed 100%-át tudnád arra költeni, amire és ahol akarod.

De így szopakodhatsz azzal, mit hol váltanak be, mert nyilván nem mindenhol váltják be, és neked kell alkalmazkodnod a rendszerhez, ahhoz képest, mintha ugyanezt az összeget kifizetnék forintban a bankszámládra amit szabadon felhasználhatsz.

Ergo, ha most brownus fórumtársnak a jegye átkonvertálódna rendes, 21. századi forintba, akkor meg tudta volna venni azt a csökött fehérjét.

De nem tudja, mert a rendszer korlátozza, hogy a kajajegyét mire költheti el. Nem érzem ezt akkora szabadságnak. :U

Persze lehet jönni azzal, hogy "de még mindig jobb, mintha ennyi se lenne", de pont ez az, hogy ezzel szúrják ki a szemed, ahelyett, hogy tisztességes fizetést kapnál, nem holmi elavult, jegyes rendszerrel kiegészítettet, amit megszabnak meddig és mire költheted el. De abban szerintem egyetértünk, hogy ha te ezt a fizetéskiegészítést a bankszámládra kapnád, az neked is jobb lenne.
Na, most már tényleg kiszállok a témából.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156485) sutyesz96


sutyesz96
őstag

[MyProtein ápr 1]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#156486) CptAdamica válasza sutyesz96 (#156485) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hirtelen azt hittem, hogy fagyi, de nem. :(

Megyen!

(#156487) brownus válasza Apollyon (#156484) üzenetére


brownus
veterán

Ergo, ha most brownus fórumtársnak a jegye átkonvertálódna rendes, 21. századi forintba, akkor meg tudta volna venni azt a csökött fehérjét. - mondasz valamit, de nem, mert elbaszt.m volna másra :D

pl. a dandár gyógyfürdőbe (meg az összes többibe bp-en) bármelyik alszámláról fizetheted a jegyet/bérletet!

nekem jó ez a szép kártya cucc, mert így nem verem el hülyeségekre. deez az én akaratgyengeségem....

btw, idén már ilyen 1,4 szorzók voltak a béren kívüli juttatásokra... durva... kábé csak a szépkártya éri meg...

[ Szerkesztve ]

(#156488) Ļantos válasza Apollyon (#156484) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Konkrétan egy szar.

Nekem szerencsére nincs ilyenekkel bajom de a tesóm mindig panaszkodik, hogy nem tudja elkölteni, nem mindenhol fogadják el és igenis jobb lenne ha megkapná pénzben. Fasznek kell ilyen szarságokra költeni. Megvezetik vele a szerencsétlen hülye népet mint a többi ordenáré hazugsággal. Meg vagyok róla győződve, ha kitalálnának egy olyat, hogy mostantól a fizetés x százaléka kavicsba lenne kifizetve, akkor is lenne ember aki szerint az úgy lenne jó.

(#156489) HussarF válasza Apollyon (#156484) üzenetére

Nem gondolom, hogy full vagy, de most megint olyan dolgokat írtál, ami nagyon félrevezető.

+ Viszont, ha pedig kifizetik ugyanazt a pénzt, forintban, a bankszámládra, akkor előnyben vagy a kenyérjegyesekhez képest.

De ez olyan evidencia, mint ha azt mondod, hogy ha 200 000 forintot keresel, akkor előnyben vagy ahhoz képest, aki csak 150 000-et. Hát tényleg. Ahogy beszéltük is, ugyanannyi utalvány forint kevesebbet ér, mint ugyanannyi bankszámla forint. Ha azt mondod, hogy neked ne utalványban adjanak 20 ezret, hanem pénzben, akkor olyan, mint ha azt mondanád, hogy nem 20 ezret kérek, hanem 30 ezret. Tehát nem ugyanarról van szó, ilyenkor többet kérsz. Amikor valakik ilyen kijelentést tesznek, mint az előbb Lantos is (és igenis jobb lenne ha megkapná pénzben), akkor látszik, hogy nem értik a koncepciót.

Nem tudom mennyibe kerül ennek a rendszernek a fenntartása, de nagyban mernék fogadni, hogy nem szaladnánk messzire abból az adócsökkentésből, amit ennek az eltörléséből össze tudnának hozni. Nem ebből lesz meg az egyszámjegyű SZJA.

Nyilván az állam azért csökkenti ezeken a tételeken nagyobb mértékben az adót, hogy ezzel ösztönözze és pörgesse a belső fogyasztást a gazdaságban. Amivel sokkal jobban jár, mint ha veszel a bankszámla pénzedből egy németből behozott BMW-t. De ez már messzire vezet...

Erre csak kiegészítésként érdemes tekinteni és ha az ember a nettó bevételét akarja kiszámolni, akkor az utalványban kapott pénzt érdemes is "valódi" forint értékre átszámolni. Ha netán a munkáltató ezt egy az egyben akarná figyelembe venni, hogy "Figyelj Józsi, 100 ezret kapsz kézhez, meg 50 ezret utalványban, tehát nettó 150-et keresel", akkor fel kell hívni a figyelmét, hogy az nagyon nem úgy van. De azért a munkáltatók szokták ezt tudni.
Én pl. szívesen elcserélnék bruttó 50ezret a fizetésemből egy nettó 50ezres üzemanyagkártyára. Csak ilyen cafeteriát nem adnak nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#156490) Zola007


Zola007
veterán

Ha elfogadna Szép kártyát, kikérném előlegbe a munkahelyről 10 évre előre:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156491) patex1983 válasza Zola007 (#156490) üzenetére


patex1983
őstag

Jóféle

X

(#156492) HussarF válasza Zola007 (#156490) üzenetére

Sztem itt csak a hitelkártya működik, és 1 milliós kerettől esetleg nem néz rajtad úgy keresztül, mint az üvegen :D

(#156493) Zola007 válasza HussarF (#156492) üzenetére


Zola007
veterán

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#156494) Radnix válasza Apollyon (#156478) üzenetére


Radnix
senior tag

Erről van szó! :R
Nodding in ancap :D

[ Szerkesztve ]

(#156495) Apollyon válasza HussarF (#156492) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a nő is emberből van, neki is vannak ösztönei meg szükségletei, és ha rajta van az inger, tök mindegy a pénztárca. ;] Mondjuk nem tudom ki ez, de izmozik és a koponyája formája és szép arcot sejtet. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156496) aelod válasza Apollyon (#156495) üzenetére


aelod
veterán

Ja csak ha akarsz egy jót enni akkor nem tökfőzeléket zabálsz ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#156497) brownus


brownus
veterán

a bal vállam miatt tegnap voltam a reumatológia szakrendelésen, a doki felírt XEFO 8 MG bogyót, napi 2x, egy hónapon át. ezt szedte már valaki? elég szép mellékhatásai vannak, most nemtom féljek-e... :d
+ ultrahang kezelést, 10x 20 perc az aurórában.

kérdeztem a kollagén segít-e, azt válaszolta, hogy ártani nem árt :)

amúgy minden ok a vállammal, a csontokkal, inakkal, csak be van gyulladva. és a nap végére a fájdalom kicsit szét is terjed...

[ Szerkesztve ]

(#156498) Hitch


Hitch
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Lassan érkezik az első baba, nem szeretnék aputestű fiatal lenni.
Heti 3/4 alkalommal tudok időt szakítani reggel 6-7ig edzeni egy közeli teremben. Sajnos személyi edzőre nincs keret, igy amennyiben egy alapvető kezdő edzéstervet tudnátok javasolni megköszönném.
3 éves koromtól úsztam, vizilabdáztam szóval rottyon nem vagyok de pocak, lógósabb mell kezd kialakulni de az otthoni fekvő, kettlebell nem motivál már. Régen jó kaja és rendszeres reggeli edzéssel 2 hónap alatt nagyon látványosan változtan...
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#156499) tibcsi0407 válasza Hitch (#156498) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Háromnegyed alkalom az nem sok. (Viccelek) : :DDD
Összefoglalóban van egy Sárga kapszula nevű könyv, szerintem pörgesd át először.

https://utdetailing.hu/

(#156500) Hitch válasza tibcsi0407 (#156499) üzenetére


Hitch
aktív tag

Köszönöm szépen. Gépről már látom :)
Csak nem tudom megnyitni :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.