Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123751) GoTReX válasza Woodslave (#123750) üzenetére


GoTReX
őstag

Myprotein.com?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123752) GoTReX válasza Woodslave (#123750) üzenetére


GoTReX
őstag

Itt az Impact Whey testesitene meg a sima Whey koncentrátumot? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123753) Shingen válasza Woodslave (#123742) üzenetére


Shingen
addikt

Mit tömegelsz, már be vagy hízva. ;]

風林火山

(#123754) Woodslave válasza Shingen (#123753) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Januárban ittam

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123755) Shingen


Shingen
addikt

Bazzzzzzzzz

風林火山

(#123756) aelod válasza Shingen (#123755) üzenetére


aelod
veterán

what would you like to know about me, my training, life, dietting? 😊 Leave your questions below

Mit szúrsz testvér? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123757) zzz03 válasza aelod (#123756) üzenetére


zzz03
őstag

vejder kreatin a szalas 50es titka...najo lehet a 60ase is... :D

(#123758) Shingen válasza aelod (#123756) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ennyi.......... ezt nem lehet naturálba elérni
Durva nagyon

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#123759) Shingen válasza zzz03 (#123757) üzenetére


Shingen
addikt

Párizsis zsömit kihagytad. :DDD

風林火山

(#123760) GoTReX


GoTReX
őstag

Ma is ugyanaz van kreatin után, mint múltkor. Itt bizsergek nagy forróságban, piros is a bőröm ott. Érdekes egy érzés :DDD

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123761) GoTReX válasza aelod (#123756) üzenetére


GoTReX
őstag

Hmmm inkább hogy mióta, mert szinte mindig formában.Nem látni annyira a levezetest mint néhány másik arcnál.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123762) Shingen válasza GoTReX (#123760) üzenetére


Shingen
addikt

Nem viagrát szedsz te......... :D

風林火山

(#123763) GoTReX válasza Shingen (#123762) üzenetére


GoTReX
őstag

Nem cerkanal èrzek forróságot, hanem kár/Tricepsz ,fül :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123764) Shingen válasza GoTReX (#123763) üzenetére


Shingen
addikt

Biztos felnyomta a vérnyomásod. :D
Vagy cerkára veló krémet kented bemelegítő krém helyett. :DDD

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#123765) Jim-X válasza Shingen (#123758) üzenetére


Jim-X
őstag

Szurhatod intravenasan is, ha apuci es anyuci nem csinalt 80centi alatti derekat, akkor baxhatod :DDD

A játék az nem játék!

(#123766) attiati


attiati
veterán

bemelegítésre van valami jó videó?

illetve hogy mire kell figyelni az egyes gyakorlatoknál, hogy szabályos legyen? (akár súlyzós, akár gépes)

Ma láttam olyat a teremben, hogy fitness labdán csinált valaki felülést. Az jó a gerincnek, vagy miért?

(#123767) Fandango válasza attiati (#123766) üzenetére


Fandango
veterán

Én ezt a 2 csatornát szoktam nézegetni, ha ilyen téma érdekel.

Buff Dudes

Scott Herman Fitness

Labdán azért is lehet jó amit írtál, meg jobban meg tudod nyújtani a hasizmot.

[ Szerkesztve ]

(#123768) attiati válasza Fandango (#123767) üzenetére


attiati
veterán

megnézegetem köszi

Újrakezdő vagyok, és fel kellene építenem egy teljes edzéstervet heti 2-3 edzéshez (ebből egyik úszás lesz időnként). Fehérjét és semmi egyebet nem szednék. De tele vagyok kérdésekkel :)

Cél:
1. elején szabályosan csinálni, sérüléseket elkerülni
2. arányosabb alkatot elérni, erőnlétet növelni.
3. 182 cm magassághoz némi tömeget növelni. Mi az ideális? 75kg-ról indulok, de nem lesz könnyű, mert vízhajtó hatású vitamint / gyógynövény is szedek.

még kérdések:
3. Szabad nyújtani edzés előtt? Állítólag előtte nem, csak utána.
4. Mennyi bemelegítés célszerű?
5. Mennyi szünetet célszerű tartani két széria között?
6. Milyen szériát és ismétlésszámot érdemes tartani? (3 széria / 8-12 ismétlés? )
7. Melyik a jobb edzésterv?: minden edzésnél mindenre vagy inkább egy-egy testrészre?
8. Jó az a terv, hogy 1. nap: hát-mell 2. kar-váll 3. láb ?
9. Milyen hosszú legyen egy-egy edzés?
10. Hasra (és törzsre) milyen gyakran kell edzeni?
11. Aerob jellegű mozgást milyen gyakran csináltok (evezés, futás, stb...) és edzés elején vagy inkább a végén?
12. Igaz, hogy ezeket a gyakorlatokat kerülni kéne? (tárogatás, lábnyújtás, állig húzás, nyak mögött nyomás)?
Nyak mögött én sem szeretek semmit se csinálni, és olyan gyakorlatokat sem, ahol instabil vagy nagyon terhelt a gerinc (guggolást sem szívesen). Sokszor látom, hogy hatalmas súlyokkal rángató mozdulatokat csinálnak. Ti milyen gyakorlatokat kerültök nagy ívben?

[ Szerkesztve ]

(#123769) Fandango válasza attiati (#123768) üzenetére


Fandango
veterán

Nem vagyok profi, márciusban lesz 2 éve, hogy edzek, saját magamtól, utána olvasa, kitapasztalva amennyire tudtam.

3. A súlyod most is lehetne ideálisnak mondani, de szerintem 80-82 kiló legyen a cél.
----------
3. legalább 5-6 perc bemelegítés edzős előtt erősen ajánlott, nyújtani dinamikusan edzés előtt, statikusan edzés után
5. a pihenő időtartama egyénenként eltérő, illetve az edzés intenzitása, a gyakorlatok milyensége nagyban befolyásolja (mennyi ismétlés, hány sorozat) 30 sec-től akár 5 percig is változhat
6. erre sincs aranyszabály, leggyakoribb a 4*10, 5*8, de ez rengteg dologtól függhet (érdemes kísérletezni vele, és variálni)
7. szintén egyén és cél függő, mind2 célre vezető, illetve időnként váltogatva is lehet/kell, újra kezdőként 1-2 hónap teljes test ajánlott szerintem
8. Ezt is variálni kell, illetve attól is függ egy héten mennyit tudsz edzeni, törekedj arra, hogy egy hét alatt minden izomcsoport egyszer meglegyen
9. hasra lehet akár minden nap
10. Gyakorisága a céltól függ, mivel tömeget akarsz növelni nem kell túlzásba vinni, sőt... Célszerű edzés végére rakni, de talán a legjobb külön szedni, (én edzés előtt szoktam 10-12 percet emelkedőn tempósan gyalogolni)
11. Hülyeségnek tartom hogy ezeket kerülni kell, bár én személy szerint jó reggelt gyakorlatot soha nem csináltam, nyak mögött nyomásnál a füled vonalánál lentebb ne nagyon menj a rúd.

A súlyt mindig úgy válaszd meg, hogy a kivitelezés sose menjen a rovására, és az utolsó pár ismétlés mindig (nagyon) nehéz legyen. A kis mértékű csalásnak is megvan a maga helye és ideje, de azt is okosan kell csinálni.
A minőség a (súly)mennyiség előtt!

(#123770) aelod válasza Fandango (#123769) üzenetére


aelod
veterán

Dinamikus nyújtást inkább ne erőltesd. Passzív statikusan nyújts. Az az 5-6 inkább 10-12 perc legyen.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123771) medica válasza Zola007 (#123738) üzenetére


medica
senior tag

Teljesen egyértelmű hogy ez marketing semmi több, ettől még a boltban a polcról leemelt dobozban akármi (lehet 8%-os savópor, pl). Néhány a közelmúltban betiltott magyarországon forgalmazott "táplálékkiegészítő" (csak guglizni kell kicsit)
Weider Tribulus Terrestris Tételszám: 41023041/9 Nem engedélyezett összetevőt tartalmaz (1-dehidroandrosztendion)
TRIBU X Tételszám: 0722911223 Pszichotróp összetevőt tartalmaz (tetrahidrokannabinol 2,53 mg/kg – ppm)
Pro Nutrition Tribulus, Tribulus Terrestris Tételszám L0401008.11.13 Pszichotróp összetevőt tartalmaz (tetrahidrokannabinol 0.244 mg/kg)
Utóbbi kettőnél bizony THC volt, amire nehéz azt mondani hogy véletlenül került bele

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#123772) troller válasza Fandango (#123769) üzenetére


troller
senior tag

Nekem pont azóta nincs baj a derekammal, amióta rendszeresen csinálom a jó reggelt gyakorlatot, mondjuk szigorúan kicsi/közepes súllyal, 10 körüli ismétlésekkel.
Vállra meg a álló military press szerintem sokkal jobb, mint a nyak mögötti nyomás, én arra sose tudtam jól ráérezni. Persze lehet, hogy csak hajlékonyság kérdése, meg mint minden ez is nagyon egyénfüggő.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#123773) Woodslave válasza troller (#123772) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is csináltam egy időben deadlift után magasabb ismétléssel. Faxa volt bedurrant az alsóhátam hogy azt hittem meghalok :D

nyak mögül ülve szintén néha rákattanok, mert eléggé érzem, de két alkalom után azt is hogy valami nem ok szóval hagyom inkább...

Tárogatni súllyal nem szoktam, állig húzást soha nem csinálok. A lábnyújtót szoktam nem hiszem hogy jobban kinyírná a térdem mint a guggolás.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123774) Woodslave válasza medica (#123771) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na akkor nem csoda hogy ennyire jók a weider cuccok. Ki tudja mi van a kreatinban fehérjében :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123775) aelod válasza Woodslave (#123773) üzenetére


aelod
veterán

Faxa volt bedurrant az alsóhátam hogy azt hittem meghalok

Segged, hajlítód meg nem?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123776) troller válasza Woodslave (#123773) üzenetére


troller
senior tag

A lábnyújtót én éppen kimélőnek érzem a térdemre, a guggolás után után pedig jóformán mindig fájt.
De úgy gondolom ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy melyik gyakorlat felel meg neki.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#123777) aelod válasza troller (#123776) üzenetére


aelod
veterán

Én nem tudok azzal melegíteni speciel. Szétkúrja a térdem. Guggolás az első mindig.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123778) Woodslave válasza aelod (#123775) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jóreggelttől? Nem tudom, a derekam úgy beállt mint a szög, lehet nem tűnt fel mellette. Mondjuk a seggem nem szokott bedurranni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123779) Zola007


Zola007
veterán

magával a gyakorlatokkal nincs baj, ezeket azért nem ajánlják, mert a tipikus gyúrósnak nincs mobilitása hozzájuk, türelmetlen, egoista és még általában buta is mint egy szép szál fenyődeszka.

tárogatás: mobilitást, szimmetriát igényel, lassan kell végezni, amit általában látni helyette, az egy elb.szott fekvenyomás.

lábnyújtás: combcsont teljes és stabil támasztása, lassú tempó, fordulópontokon momemtum kizárása, amit általában látni helyette, az olyan mintha valaki kényszerzubbonyból akarna rugdosással kiszabadulni.

állig húzás: a rudat nem lehet széthúzni, a könyököd viszont távolodi akarna, mert a hossza fix és a forgáspont a váll. Csináld kézivel.

nyak mögött nyomás: ha nincs meg a mobilitás, hogy falhoz állva, falhoz támasztott alkarral le tudd húzni a fal mentén a karod a legalsó pontjáig, akkor felejtős. nyakhoz húzásra ugyanez érvényes

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#123780) aelod válasza Woodslave (#123778) üzenetére


aelod
veterán

Pedig elsősorban az egy fenék hajlító gyakorlat. Vagyis az kellene, hogy legyen. Nyilván dolgozik az alsó háti szakasz is de nem az a fő mozgató izom.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123781) Woodslave válasza aelod (#123780) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor xarul csináltam

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123782) headhunter


headhunter
addikt

(#123783) aelod válasza Woodslave (#123781) üzenetére


aelod
veterán

Fenék és hajlító gyakorlat. Az 'és' kimaradt.

A buta gyúrós már megint nem tud írni :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123784) Zola007 válasza aelod (#123780) üzenetére


Zola007
veterán

nem kell egy izomnak ahhoz mozogni (megnyúlni-összehúzódni), hogy elfáradjon.
gondolom csinált már mindenki hídtartást. vagy állt szatyorral a kezében a buszmegállóban.
itt az alsó hát izometrikusan működő antigravitációs izom.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#123785) Fandango válasza aelod (#123770) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor összességében nagy hülyeséget nem írtam? :B
Legalább 5-6 perc legyen, az lehet 10-12 is :P

(#123786) aelod válasza Zola007 (#123784) üzenetére


aelod
veterán

Fact. De sokan ráfeszítenek a csúcsponton és nem épp a farizomra vagy a hajlítókra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123787) GoTReX válasza headhunter (#123782) üzenetére


GoTReX
őstag

"Genetically Gifted" ? Ja csak így szerényen? Vagy a sebészt hívják Mr Geneticallynak? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123788) Jim-X válasza GoTReX (#123787) üzenetére


Jim-X
őstag

Is-is :DDD

A játék az nem játék!

(#123789) Woodslave válasza GoTReX (#123787) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a szája mű, de a melle sztem igazi. :O :o annyi sok nőt követek már instán még egy ilyet nem bírok elviselni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123790) GoTReX válasza Woodslave (#123789) üzenetére


GoTReX
őstag

Érdekes kérdéseket vet fel ez. A pénz mennyire értékmérő. Technikailag adott egy kurva, illetve 1000 aki ma már büszke is magára és meg van minden fórum ahol ezt közzé is teheti mindenféle szép masnival bekötve , címkékkel ellátva. A másik oldalon én és hozzám hasonló emberek ,akik polgári állásból élnek középszarul ,relatív egyenes életet élve ,értékrendel. Ki az eredményes ,követendő ember mai szemmel? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123791) Woodslave válasza GoTReX (#123790) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem te :D (vagy inkább mi :O )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123792) GoTReX válasza Woodslave (#123791) üzenetére


GoTReX
őstag

Na látom szerkesztetted ,mert nem hiszem hogy egyedül lennék így :D Nem hisztiből írtam,csak ez egy mai dolog ami beférkőzik mindenhova, még akkor is ha tudom kurvulás mindig is volt lásd.: Na jó inkább nem írok neveket :DDD Marad a leszarom felfogás, ez meg halad és fejlődik. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123793) Woodslave válasza GoTReX (#123792) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én semmi kivetnivalót nem találok benne, mindenki boldogul ahogy tud. Ártani nem ártanak nagyon (legfeljebb rendszerszinten, de ott sem a legveszélyesebbek) én is jobban szeretnék egy kigyúrt youtuber lenni aki csak edz, filmez, kajál, fizetik sok mindenét keres egy csomó pénzt azzal ami nekem a hobbim és bejárom a világot exporól expóra...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123794) aelod válasza GoTReX (#123790) üzenetére


aelod
veterán

A mai világban? Mindent azzal mérsz. Az egyik oldalon vannak a kurvák -a te szavaiddal- a másikon meg azok akik nézik őket és meg akarják dugni mindegyiket. Csak ezerből egynek sikerül. Miért kevesebb egy ember akinek nagy csöcsei vannak mint egy másik aki házas, polgári életet él és üvölti a tv előtt, hogy monnyonle? Ha vannak adottságaid használd ki őket. Egy életed van.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#123795) Jim-X válasza aelod (#123794) üzenetére


Jim-X
őstag

Kereslet-kinalat, ilyen egyszeru.

Bar szerintem a mediaban a kinalat nagyon is tudja formalni a keresletet :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#123796) GoTReX válasza aelod (#123794) üzenetére


GoTReX
őstag

Igaz ez is, ezért írtam hogy nem hisztizès hanem csak érdekes kérdés 😃 Nincs is jogom bárki felett pálcát törni, én sem élek kifogasolhatatlan életet.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123797) GoTReX válasza Woodslave (#123793) üzenetére


GoTReX
őstag

Még nem késő hajlott korú hölgyeket kisèrgetni kis extrával ;] Ha már szép nő, akkor ez a típus. Talán milf kategória, de wuhhh ;) Bár ha már túl sok.... :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123798) Woodslave válasza GoTReX (#123797) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akiknek én elég lennék azokat már nem kísérgetném szívesen :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#123799) GoTReX válasza Woodslave (#123798) üzenetére


GoTReX
őstag

Ne becsuld le magad már mondtam :D

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#123800) batai15


batai15
félisten

sziasztok! nem tudom volt e már valakivel ilyen ,de tanácsot kérnék :
tegnap előtt húzózkodtam , és valszeg az erőlködéstől ,de bele nyilalt a fejembe.
tegnap is mentem edzeni ,meg ma is, és jelentkezett erő kifejtésére , utána még pár percig jelen van,igau ma már nem annyira fáj mint tegnap.
kerdesem hogy pihenjek,el fog múlni vagy irány doki? eddig 1 év alatt soha nem volt ilyen, eddig a front hatásra gondoltam . köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.