Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) sipi700 válasza Peterhappy (#51645) üzenetére


sipi700
tag

Egyesületek sem igazán vannak. Fociban sem vagyunk jobbak, mint futásban, mégis minden falunak van csapata. Futás sok városban nem működik, pedig vannak ügyes lányok, de tesi óra ehhez kevés. Itt főleg ilyen "tornász" (nem tudom a nevüket, rg meg ilyesmi) edzések vannak lányoknak, lányom nem szereti, meg elég kötött, izmos hozzá, atlétikában jó lehetne, de nincs. Kézilabdát nem szeretnénk. Fiam focizott, de nem szerette, futásban ügyes, tetszik neki futna már hosszabb távokat, de nem tudom mennyire szerencsés egy 9 éves gyereknek 5 km-eket futni, ezért lenne jó egy egyesület. Egyébként 2-2,5 km-t futok vele néha illetve futottam vele nyáron és ősszel.

(#51652) tomcica válasza sipi700 (#51651) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bringa - futas kombo mehetne neki :K rovidebb futos edzesek + aerob alap epitese annyi bringaval amennyit elbir ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51653) ballazol


ballazol
senior tag

2*15 lépcsőfok :D
azt hiszem, ezt egyelőre meghagyom a kisiskolásoknak... fel szokta hozni őket egy srác erőnléti szaladgálásokra.. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51654) norby_42 válasza tomcica (#51624) üzenetére


norby_42
aktív tag

Inkább azzal, mint nélküle...

Eat pasta, run fasta

(#51655) sipi700 válasza tomcica (#51652) üzenetére


sipi700
tag

Ez nem is rossz kombó, bringázást még nem próbáltuk "tempóban", csak laza családi menetek voltak. 20-as bringát kinőtte, most nézegetjük a 24-est, lehet edzeni majd :)

(#51656) tomcica válasza ballazol (#51653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felenk ilyen megy fel a hidra...szoktam hasznalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51657) norby_42


norby_42
aktív tag

Megkaptam a házi áldást egy túlépített cipőre. Szóval ha láttok valahol ócsó Hoka-t, NB 1080-at, Vomerot...

Eat pasta, run fasta

(#51658) Peterhappy válasza sipi700 (#51651) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem nincs ezzel gond, persze gyerkőcnél hatványozottan oda kell figyelni a pulzusra. Ha élvezi, hadd fusson 5km-eket.
Van hölgyismerősöm, aki úgy rákapott a terepfutásra, hogy az egész családját megfertőzte vele. És a gyerekei már akkor is rendszeresen jártak vele, mikor még a nagyobbik se volt tíz esztendős.

(#51659) Chuck Norris válasza ballazol (#51653) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez ha jól látom Dorogon a Mária barlang. Nem olyan régen voltam ott a Bányász körön azért ismerős, szóval érdemes egy kicsit tovább is merészkedni mert még vannak ott érdekes dolgok :). Ezt a kirándulást is csak ajánlani tudom, végig jól futható, van útközben csap meg bolt is, lehet bányászati emlékeket fényképezni, a szervező személyesen jött a végén átadni az érmeket.

@HKorn gyógyulást!

[ Szerkesztve ]

(#51660) inf3rno válasza tomcica (#51635) üzenetére


inf3rno
nagyúr

UB-n mennyire futsz emelkedős szakaszokat? Van hogy elfogysz combból és belassulsz rajtuk? Csak azért kérdem, mert ott nagyon hosszú emelkedők is szoktak lenni főleg az északi parton, amikor felmegy a hegyekbe azt hiszem Kékkúthoz, és csak később jön vissza, de már az elején is húzós tud lenni Kenesénél az emelkedő. Nem tudom mennyire áll össze egy ilyen résztávozásból az erőállóképesség.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51661) inf3rno válasza sipi700 (#51638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már sokszor abbahagytam és újrakezdtem, és olyan 3 hónap alatt vissza szokott jönni fokozatosan egy vállalható tempó. Szóval kitartást, vissza fog az jönni, csak időt kell adni neki!

Buliban hasznos! =]

(#51662) inf3rno válasza ballazol (#51647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemesebb lenne szétbontani, és 7x6-ot futni, ha megteheted. Én csináltam mindkettőt, és a sok rövid táv jobban bevált fogyás és regeneráció szempontjából is.

Buliban hasznos! =]

(#51663) inf3rno válasza sipi700 (#51651) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha eszik mellé rendesen fehérjét, akkor szerintem nem probléma, sőt ilyenkor lehet megalapozni a későbbiekhez az izomzatot meg a napi rutin részévé tenni a testmozgást, szóval kimondottan hasznos lenne. Esetleg próbáljatok meg beiktatni valami közös edzést.

Buliban hasznos! =]

(#51664) ballazol válasza Chuck Norris (#51659) üzenetére


ballazol
senior tag

igen, igen, jól látod!
a bányászkört múltkor nézte egy kollegám is, jó muri lehet :) majd ha lesz csajom, elviszem :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51665) tomcica válasza inf3rno (#51660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyelgazon tapossuk az UB-t, egy magas pulzusos ilyen rovid emelkedozes eleg kondit ad hozza. Az aszfalt ami jar hozza viszont rendre szetveri a csulkeinket :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51666) ígyvanferi válasza norby_42 (#51657) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az új Vomero inkább hajaz a Pegasusra, az előző meg nem volt túl jó, elég halott a habanyag a talpban, szóval azt én kivenném a listából, ha jól párnázott cipőt keresel.

(#51667) ballazol válasza inf3rno (#51662) üzenetére


ballazol
senior tag

csak olyan jó, hogy van a héten 2-3 nap, amikor nem kell menni
igazából az ízületek is tovább túlélnek talán...
de fontolóra veszem és köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51668) sharp4 válasza tomcica (#51633) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem naponta kb 300 méter van terepen. Eleinte nem nagyon tetszett, de még előfordul olykor, hogy hamarabb lefő a kávé, mint kellene. De valóban sokat javított az állóképességemen, és más izomcsoportok is előtrébe kerülének.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51669) norby_42 válasza ígyvanferi (#51666) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi, akkor kihúzom

Eat pasta, run fasta

(#51670) tomcica válasza ballazol (#51667) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szabad mast is edzeni :K bringa,elliptikus,konnyu tura,uszas,evezes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51671) tomcica válasza sharp4 (#51668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az eleg kell,hogy legyen hetente :K annyi hogy verenytempo specifikus edzeseket is kell tolni emelkedon am,plane ha szintes a verseny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51672) jmuranyi válasza bear_ (#51649) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha övre gondolsz, aliról, korábban erről már volt szó.

Annyi, hogy július 1-től változnak a kínai csomagokra vonatkozó szabályok,
és még nem tudni, hogy mennyit fog elkérni a posta... ha addig megérkezik, akkor jó.
Nekem is van, világos szürke, de nem tudtam még kipróbálni, mire megérkezett,
addigra valami levert a lábamról, és mostanában kezdek egyáltalán sétálni...

(#51673) LanyUs válasza tomcica (#51665) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi, akik minden nap betonon nyomjuk még csoda, hogy járunk :D Viccet félretéve tényleg sokkal jobb egy füves rész is, mint a beton/aszfalt ( ezért is kell a holdjáró ).
Azt még megfigyeltem magamon, hogy egy jól kiépített aerob alap ad egy gyorsabb biztonsági tempót is. Amikor elfogy a levegő 04:45 körül és szüksége van a testnek egy kis "lazításra", akkor nincs más teendő, mint engedni rajta 15-20 secet és azonnal/ pár 100m belül visszaesik a pulzus, ahonnan újra lehet gyorsítani.
Rekortánon volt egy vastag combú lány. Egymást húztuk még 12.31-én az esőben, szélben. Majd beledöglöttem a 04:40-es tempójába. Szerencsére 8 km-nél elfogyott. Huhhhh...

(#51674) tomcica válasza LanyUs (#51673) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a "lazitas" amit leirsz az a laktat urites/ujrafelhasznalas...mi azt kulon edzesekkel fejlesztjuk hetrol-hetre.Erre valok a kulonfele valtogatok,a klasszikus gyors-lassu,a tempo-lassu,de vannak ott finomabb 1K+1K+1K valtasok pl maratonos + 15mp+15mp iramon hosszu edzes.Vagy van brutal valtas csutortokon 200m sprint 600m kozepes (na ehhez massziv kondi kell) 10-13km ilyen nonstop.
Agony amit csinal a heten 1K 15k temposebesseg(neki 3:40) + 1K piheno fokozosra (neki 4:30-4:00).
Kotetlenebb modja a fartlek,iramjatek random sebesseg,random tavon,amig ugy nem erzed h eleg.Alapozasnal altalaban igy szoktak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51675) ballazol válasza tomcica (#51670) üzenetére


ballazol
senior tag

ne is mondd, a speeder-emben még csak 97km van, már vagy 500-nál kéne járnom :N

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51676) taranis


taranis
addikt

Sikerült rájönnöm a Garmin problémára, a következő alapvetést kell innentől észben tartani: egy óra egy időben csak egy Garmin accounthoz legyen felvéve. Tökmindegy, hogy egy mobilhoz van csak párosítva, ha két account alatt is szerepel ugyanaz a gyári számú óra, akkor ott gondok lesznek.

colorizer.net

(#51677) sipi700 válasza inf3rno (#51661) üzenetére


sipi700
tag

Nekem csak 5 hét kihagyás volt, akkor ennél rosszabbak voltak az első futások, de alacsonyabb szintről is zuhantam le. Most azért többet hagytam ki. Akkor 2 hónap kellett, hogy látványosan javuljon a tempó, 3 hónap után exponenciálisan javult és jobb voltam, mint valaha. Ez a része megnyugtató. Most ott van pár hibaszázalék, hogy a covid okozott e valami kárt. Illetve betegség előtt minden bizonnyal közelebb voltam az innen már nem tudok fejlődni szinthez, mint 3 évvel ezelőtt :D De edzők csodára képesek, az a rövid idő, amit már dolgoztam vele nekem is sokat segített. Majd kiderül ;)

(#51678) taranis válasza sipi700 (#51677) üzenetére


taranis
addikt

Nekem a betegség sem volt rózsás, de valóban az utóhatások rosszabbak voltak, nálam a vérnyomás szállt el a felépülési időben, és amióta futhatok, a pulzus rohan fel ha kicsit is odalépek. Kardiológián már voltam, elvileg minden oké, úgyhogy innentől kezdve türelemjáték a visszaépítés.

colorizer.net

(#51679) Agony


Agony
aktív tag

Jártam tegnap az ENSPORT -nál teljesítménydiagnosztikán és gondoltam leírom mi hogy történt, hátha más is gondolkozik ilyesmin, de amúgy néhány Youtuber VLOG-ján kívül nem sok leírás van a témáról.

Kezdésnek felveszik az alap adatokat (kor, magasság, testsúly, stb..), aztán mérnek egy impedancia alapú testzsírszázalékot (OMRON BF511-es mérleggel), majd 7 pontos Jackson-Pollock kaliperes méréssel.

Ezt követően jön egy vérnyomás és véroxigénszint mérés, majd amíg az adatokat felviszik 5-10 percet kell feküdni egy ágyon zajszűrő fülesben, mellkaspánttal ami alapján meghatározzák a nyugalmi pulzust és az idegrendszeri aktivitást (szimpatikus/paraszimpatikus).

Ha rögzítették az adatokat, akkor jön a légzésfunkció vizsgálat, instrukciók alapján többször meg kell fújni egy eszközt (gyorsan, lassan), majd azon keresztül venni mély levegőt és hirtelen kifújni. Ebből számolnak tüdőkapacitást és hogy 1 másodperc alatt mennyi levegőt tudsz megmozgatni.

Miután ezek megvoltak kezdődik a futópados teszt. Rögtön kezdésnek fülcimpából vesznek vért még a terhelés előtt, aztán attól függően, hogy milyen tempókat mondtál az alapadatok kikérdezésénél, meghatározzák milyen lépésekben haladunk a padon. A pad emelkedése fix 1%-ra van állítva, minden lépés 3 percig tart, azt végig kell tartani, megkezdett szakaszt nem lehet megállítani, ha nem bírod tovább, akkor ott vége a tesztnek, a szakaszok között pedig fix 1 perc pihenő van, amíg újabb vérmintát vesznek fülcimpából. Nekem 8 km/h-ról indult a teszt, és 2 km/h-val lépkedtünk felfelé egészen 20 km/h-ig. Minden 1 perces megállónál, amíg vért vesznek értékelni kell egy 1-10-es skálán (RPE skála), hogy mennyire érezted megterhelőnek az adott szakaszt. Ha a futópados tesztnek vége, akkor le kell ülni és 5 percig pihenni továbbra is a mellkaspántban. Ebből mérnek egy regenerációs görbét, hogy 1 perc, 3 perc és 5 perc alatt mennyit esik a pulzus. Közben mérnek újra egy vérnyomást és véroxigént, amit összehasonlítanak a terhelés előtti értékekkel, majd lehet menni zuhanyozni. A zuhanyzás/átöltözés ideje alatt felviszik az adatokat és utána egy bő fél órában átbeszélik, hogy miből mi látszik, mit érdemes fejleszteni.

A futópados tesztből készül egy grafikon, amin látszik az adott szakaszok pulzusa, mellé téve az általad adott értékelés (RPE) illetve a laktát szint alakulása, amin be van jelölve a laktát küszöb (LT) és az anaerob küszöb (IAT). A LT ahol elkezdődik a laktát termelés, de még a zsíranyagcsere dominál, az IAT, ahol már az anaerob folyamatok dominálnak és több tejsav termelődik, mint amennyit a szervezet le tud bontani.

Ez után a grafikon után jön egy másik, amin ábrázolva van, hogy melyik tempón mennyi energiát nyersz zsírból és szénhidrátból. Nálam pl. látszik, hogy a gyorsabb tempókat túlnyomó többségben szénhidrátból fedezem, amit sok 4:30-5:00 közötti hosszú futással kellene fejleszteni, hogy hatékonyabb legyen a zsír felhasználás.

A következő lapon részletezik a grafikonon látottakat, hogy pontosan milyen pulzuson, milyen tempón milyen laktát szint van és hogy ez hogy viszonyul a max pulzushoz, valamint meghatároznak egy FTP küszöböt is, aztán egy újabb táblázatban ki van bontva, hogy mik a pulzus zónák valamint ezekhez milyen tempó társul.

A pulzusból és légzésszámból készül egy grafikon, amin látszik, hogy melyik szakaszon milyen pulzusnál hogy alakult a légzés és pl. ezen jól visszaköszön, amit a légzésfunkció tesztnél már elmondtak, hogy nagy a tüdőkapacitásom, de az 1 másodperces fújásom gyenge, ezért nagyobb tempón már nagyon kapkodom a levegőt, amit több 100-200-400 méteres intenzív résztávval lehetne fejleszteni.

Az utolsó lapon van egy összegzés a mért adatokból, ez alapján egy maratoni, félmaratoni és 10K-s versenyidő előrejelzés, valamint a javasolt edzés típusok, amik segítenék a hiányosságok fejlesztését.

Volt mozgásanalízis is, mert kissé féloldalasan terehelek és mindig a jobb lábammal van a probléma, majd erről is leírom a tapasztalatokat, mert elég sok mindenre rávilágítottak, hátha másnak is van hasonló régóta húzódó problémája, aminek segíthet a megoldásában. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#51680) sipi700 válasza Agony (#51679) üzenetére


sipi700
tag

Nekem is valami hasonló értékek vannak, a tempóm 15 mp-cel tér el kb., a pulzuszónáim 3 ütéssel. 20 km/h-ig jutottam 1,5 percig. Decemberben... :) Testzsír nem semmi, nálam a kaliperes 12% volt.

(#51681) Zozo0525 válasza Agony (#51679) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm, ez hasznos volt:R

(#51682) Agony válasza sipi700 (#51680) üzenetére


Agony
aktív tag

Elég jó átfogó képet adtak, egyedül a spiroergográfiát hiányoltam (VO2 max mérés maszkkal), de amatőr szinten már ez is bőven elég iránymutatást ad.

Elvileg adnak hozzá ajándékba 4 hetes személyre szabott edzéstervet, ami majd május 17-tel kezdődik... megnézzük mit mutat, hátha tanulunk belőle valamit. :U :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#51683) tomcica válasza Agony (#51682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Letezik ket megkozelites a hosszutavfutashoz,az egyik a modern nyugati modszer:
- Minimalis edzesmennyiseggel a maximalis eredmenyt kihozni

Illetve van az oldszkuuul modszer:
- Maximalis edzesmennyiseggel (amit a test elbir) kihozni a maximalis eredmenyt.

Mindkettovel ernek el sikereket,es pusztulnak is bele :K Annyi,hogy akinek nagyon jo az ero/suly aranya es kivallo sebessegi tartalekkal rendelkezik annak egy szintre mindig konnyeb lesz felhozni magat a nyugati minimalis edzessel (ami jocskan tartalmaz minoseget).
Van akinek evtizedek kellenek mennyisegi munkabol mire vegre el tud vegezni nehany periodus igazan kivallo minoseget,amivel kihozza elete legjobbjat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51684) reset


reset
senior tag

Ma toltam egy mezei szőttest - 16 km-en. A táv kb. 1/3 részében futás; 2-4-6-8-12 min. intervallok, a többi tempós gyaloglás. Féltáv környékén volt a 12 perces, futós szakasz. Igencsak vizslattam a Hernád-töltés tábláit, amelyek olyan 1850 m. környékén váltottak "pirosra"...Elég gyenge eredmény, de nem is igen lesz jobb, amíg le nem húzom a mérleg mutatóját 80 kg alá. (175 cm. vagyok, meg kéne szabadulni némi ballaszttól...)
Most kiülök az ámbitusra pihizni és paradicsomlevet kortyolgatni :)

(#51685) HKorn


HKorn
addikt

Tom, az jó lesz heti edzéstervnek, ha a cél 7km-en 5:20-5:30-as átlagtempó elérése, hogy heti 3 futás, egy alacsony pulzusos 10km, 1 fartlekes 5km, benne 5db 3-400m céltempós futás, illetve 1 közepes tempójú 7km benne 2x500m emelkedőre futással?

Run&Ride

(#51686) tomcica válasza HKorn (#51685) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lenne a terv,ha 5db futas lenne es ezzel a ket erosebb nappal + 3db alacsony pulzusossal.Igy viszont nincs balanszban,kiveve ha mesz melle meg 2 nap keresztedzest cardio alacsony pulzusos barmit.
Ha viszont ebbol a harom edzesbol kell gazdalkodni,akkor 2db 10km-es alacsony pulzusos epitkezes + 1db erosebb nap (valtogathatod minden heten a fartlek es tempo verziot).Ugy okes.
Havonta egy heten esetleg mehet egy tulnyulas amikor megcsinalod igy ahogy irtad,a tobbi 3 heten viszont sok a minoseg a laza futashoz kepest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51687) inf3rno válasza Agony (#51679) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez tök érdekes. Majd egyszer én is csinálok, ha már nem leszek telefosott búvárruha testalkatú. :)) Engem az érdekelne legjobban ezek közül, hogy miből számolták a zsír - szénhidrát arányt, mert végső soron mindkettő csak széndioxidra bomlik. Esetleg néztek vérből tejsavat és az alapján becsülték?
Mennyibe fáj egy ilyen teszt?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51688) HKorn válasza tomcica (#51686) üzenetére


HKorn
addikt

Ok, beleférne 4 is, de helyet kell még csinálnom egy hosszabb bringának is, így lett csak 3. A bringát azt én is alacsony pulzusos kardiónak számoltam be.

Köszi, eszerint építem fel az edzést.

Run&Ride

(#51689) Agony válasza inf3rno (#51687) üzenetére


Agony
aktív tag

Ez egy jó kérdés, de ez már a futópadozás és laktátozás után volt, szóval lehet azt nézik melyik futásnál mennyi időt töltöttem melyik pulzus zónában és ugye az általuk meghatározott E1 zóna ahol a leginkább zsírból történik az energia nyerés.

A lap alján ez szerepel: Firstbeat distribution of energy sources

Szóval ez is valami Firstbeates algoritmus, de ahogy így rákerestem, nem adott ki semmi olyan találatot, ami a konkrét számításra vonatkozna.

27.965 Ft volt a vizsgálat és most az eredmények alapján adnak hozzá egy "ingyenes" (árban foglat :U ) személyre szabott 4 hetes edzéstervet.

Start with a whisper, end with a scream!

(#51690) sipi700 válasza Agony (#51682) üzenetére


sipi700
tag

Igen VO2 max úgy pontos igazán, ez csak becsült érték. Nem is emlékszem nekem mennyi volt 54 vagy 56, de Garmin is akörül volt mikor lerobbantam.
Nem rosszak az edzéseik, vannak egy gyűjtemény abból dobják össze a hetet. Én nem náluk vagyok, feleségem és egy ismerősünk igen. Vannak benne jó résztávos feladatok, meg állóképességi E1, E1/2-ben, ő E2-t tartósan ritkán kap. Sok neki az intervall, illetve alapozásnál inkább állóképességi, de akkor is kap gyorsakat pl. 6x2 perc tempós 2 perc E1 pihenővel. Ismerős maratonra készül, lassan fut 6 perc körüli tempóban, ő teli van állóképességi edzésekkel, nem igazán fut tempósakat, az elég sablon unalmas, tempót se akarja megfutni mondván minek az neki, nem is fejlődik. A gyorsítós tetszik és fejlődik is szépen feleségem. 4 hetes úgy tudom sablon nem személyre szabott, legalábbis feleségemnek ilyesmit mondott anno edzője, hogy ne azt vegye igénybe. Persze rögtön havidíjat fizetni jobb is ;)

(#51691) sipi700 válasza Agony (#51689) üzenetére


sipi700
tag

Személyre szabály leginkább abban rejlik, hogy megállapítják a tempó és pulzus zónákat, amit beírnak a Training peaks-be. Minden edzés tempó vagy pulzuszónára van megadva és amikor létrehozzák az edzést a workout a tempódnak megfelelő lesz. Garmin órák automatikusan le is töltik ezt az edzést és jelzi mikor milyen feladatot kell végrehajtani. Ha kiesel a zónából jelez. Nagyon precízre be tud lőni :D

(#51692) inf3rno válasza Agony (#51689) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nagyjából ilyen áron mennek ezek. Aki komolyan veszi és platón van, annak megéri. Kezdő vagy leépült szinten még szerintem szükségtelen, mert mindenen lehet fejleszteni.

Buliban hasznos! =]

(#51693) norby_42 válasza Agony (#51679) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem értek hozzá, laikusként a véleményem:
- kösz, hogy megosztottad
- ez egy korrekt és érthető vizsgálat
- ki vagy pattintva rendesen :)

Eat pasta, run fasta

(#51694) Agony válasza sipi700 (#51690) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem hiszem, hogy előfizetőjük leszek, már csak az ára miatt sem, de ha már ingyen adják ezt a 4 hetet, megnézem. Ha már kipróbálnék valami újat, akkor inkább megnézném a watt alapú edzést.

Már lassan 2 éve használok Strydot, de csak az pontos instant tempó miatt, viszont ennyi idő alatt már elég adat gyűlt alá, hogy abból is le lehessen vonni valami konzekvenciát. Egy-két edzést csináltam watt alapján és esküszöm keményebb volt mint mondjuk pulzus alapon, mert azonnali értékek vannak, lépsz hármat és már ott a teljesítmény, a pulzus meg még kullog felfelé.

Egyelőre az 1:20 alatt FM a cél, ami elvileg benne van a levegőbe a felkészülés alapján és az ENSPORT is 1:17-1:21 közé taksált, de már háromszor mellé lőttem, jó lenne végre betalálni.
Mindhárom versenyen egyedül futottam, azóta meg csak virtuális "versenyek" voltak, úgyhogy lehet csak egy rendes versenyszituáció hiányzik, ahol ott a versenydrukk vagy valaki akivel együtt lehet tempót futni.... na majd talán nyáron/ősszel már lesznek használható versenyek, aztán ha más nem átugrok Tomhoz Zentára, hogy meghajtson! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#51695) Peterhappy válasza Agony (#51679) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez nagyon érdekes volt, köszönjük szépen!
És grat :R

(#51696) emvy válasza Agony (#51679) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez jo info, kosz.

while (!sleep) sheep++;

(#51697) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mai menu -> hajnalban 10km laza atmozgato kocogas,delutan 20km lassu cikk-cakk emelkedozes a toltesen.
Hozzavalok 2db sovany,inas csulok,amit 2oran at lassu tuzon fozunk.Eredmeny = majdnem ulve kellett tusolnom ;] hujjuj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51698) tomcica válasza HKorn (#51688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mehet egy negyedik lassu alacsony pulzusos rovidebb is,nem muszaj 10km...5km is okes :K + bringa + az a 3db edzes amit irtal.Ugy jo lesz a heted ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51699) tomcica válasza Agony (#51694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg ha aznap szolsz..1:19:XX-et kitapossuk barmikor :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51700) itouchfan válasza Agony (#51689) üzenetére


itouchfan
senior tag

A spiroergometriás vizsgálattal lehet pontosan megállapítani a ch-zsír arányt, a kilélegzett CO2 és O2 arányából (respirációs kvóciens).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.