Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) tomcica válasza LanyUs (#52349) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A nagykonyv ugy hivja "rate coding" az izmok mashogy kell,hogy aktivizalodjanak azon a lepeshosszon/lepesszamon = sebessegen :K A domb sprint tud segiteni elokesziteni ezt,azzal kevesbe serul az ember.
Ezert szoktuk mi erintgetni a kulonbozo sebessegeket es feluleteket meg az alapozas alatt is ;) persze mas aranyban,mint egy verseny elotti elezesnel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52352) Zozo0525 válasza HKorn (#52350) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én a heten megcelzom a heti 100 km. (Most tartok 50 szerdán) lassan alakul azért

(#52353) LanyUs válasza tomcica (#52351) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én úgy látom, hogy akik a kezeid alatt személyesen edződnek, lassú/gyors futásra is fel vannak készítve ott a pályán. Versenyen ellenük keményen dolgozni kell :) Persze nem Nekem, a Többieknek :D

(#52354) Studi válasza HKorn (#52350) üzenetére


Studi
addikt

Én ha a futásra gondolok, attól felmegy a pulzusom 150-re. Ha lépek is kettőt elrugaszkodva, akkor 155, és onnan csak felfelé. Sajnos a félmaratonnál pont nincs meg Straván az adat, szívtam az órámmal. Csak képként van becsatolva. Kb egyenletes tempón voltam végig, 5:35-5:55 közötti kilométerek, csak a legelsőn és a végén mentem 5:2x-re. Így 155 körüli HR-el indultam, és szépen emelkedett ahogy fáradtam, de tartottam a tempót, a végén 170 körülre.

tomcica nem dícsérne meg, de nekem az alacsony pulzus egyáltalán nem megy. Elunom magam. :D Egyszer futottam idén párommal, akkor 7:00-7:15 tempó mellé volt 135 körüli HR, de abba sokat bele is sétáltunk.

(#52355) tomcica válasza LanyUs (#52353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak fazisok,elso ev elment arra,hogy vasarnap ment a 3x kb 50perc turelmes totyoges.Kozte kis frissitesel.Elso szett ilyen 6:30,majd 6:00 es 5:45 mindenkinek.A fiuk egy resze mar ragta a keritest ;] Mivel nem az volt a fo cel,hogy kinozzam oket,igy a harmadik szettbe tettunk fokozosat vagy valtogatosat azoknak akik elbirtak.
Utana szezonban rovidult kb 2orara a vasarnapi kozos es megjelent het kozben is egyre tobb feladat a szokasos laza km gyujtes melle.Ero,sebesseg,kis tempo,kis fokozos hosszabb.
Iden mar melegites + 80-90perc a vasarnapi kozos,de vannak benne komoly feladatok.Het kozben pedig km gyujtes melle mindig megy 30mp gyors 2perc laza valtogato,masik nap 10x rovid emelkedo sprint (kb. 7-10-15mp szoval rovid) + km gyujtes melle, harmadik nap 6-8-10km kozepes tempo v lazarol kozepesig fokozos futas,aki pedig tobbet edz annak van 5 x 3perc eros tempo (kb 5-10K iram) 3perc laza valtogato.Meg persze az edzotermi "nyanyek" tornak,torzs es egyeb alkatresz erosites.Van aki crossfittre jar,van aki pilates stb. kangoo jump ;]
Amikor jol megy ez mar nekik,akkor szoktam beletenni meglepi reszeket az edzesbe,csak ugy hivom a "ceg ajandeka - gratisz".Tegnap pl az emelkedo egyik oldala homok volt :P mult vasarnap volt 4 sorozat koredzes -> 200m fokozos eros + 10 guggolasbol felugras + 200m tempo + 20m sarokfelkapas + 40m skip + 40m seta + 200m fokozos + 10x valtott labu felugras helyben + 200m tempo + 10 x helyben magas terdemeles + 200 fokozos (ez egy szett) szettek kozott 5kor laza 5kor tempo.A gratisz az volt h a szettek kozotti resz csokkent 3-3db majd 2-2db cserebe gyorsult a tempo resz.Raadas,hogy az utolso szettben minden futas csak 100m volt,de azt mindenhol meg kellett kuldeni kopkodosre 95-100%.
Az ilyen edzesek,valamint a tempovaltasok tempon belul,mind elokeszitik oket a valos versenyzesre,arra amikor talalkozik egy csapat hasonlo PB-vel rendelkezo ellenfellel,akkor tudjon valamit kezdeni veluk.Szaggasa a ritmust,vagy altassa oket es tolja be durvan a veget stb...stb. Minden aljas trukkot megmutatok neki,aki figyel es megtanulja az jol fog versenyezni.Nem csak PB kiserletekre jar el :N (a ketto nem ugyanaz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52356) tomcica válasza Zozo0525 (#52352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a het nekem is fullos,az most 190km-t jelent.(160-180 kozott szokott lenni a mostani periodusban,boven van benne minoseg is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52357) tomcica válasza Studi (#52354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegnap kijottel volna velunk,ugy hivom: "lab fozes". 3 x 30perc emelkedozes kocogos modon,mindegy hany meter kb 10-12km lett.Szettek kozott pici frissites par perc.Az utolso szettre mar nem volt vicces :DDD
kb 100-130bpm nalam,aki nem szokta csinalni annal kb 130-155 (az is a meleg miatt).Ma repulni fognak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52358) Zozo0525 válasza tomcica (#52356) üzenetére


Zozo0525
őstag

190km? Azta de brutál. :R
Nekem a 100 is nagyon sok. Nem vagyunk egyformák. Minőség is viszonylagos. De stravan nezem a futópályán ma egy kor PB lett. Erdekes nem is tunt erosnek. Azert remélem nyáron vegre beferhetek a kezdő lany csoportba :DD

(#52359) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma megkaptam a 17 km-es futásra az oklevelet és az érmet, ezért úgy gondoltam, hamár ilyen ajándék ért, megkínzom kicsit a testet. Csupán 10 és felet mentem, de több dombot, meg derékig érő gazt is beletettem (apropó, le kell majd ellenőriznem magamat kullancsokra...).

Igazából visszafelé ért a meglepetést, felvettem, mivel olyan bánatosan nézett rám. Azt utolsó 3 km-emet a markomban tette meg, szétizzadt szegényke! :D Mondhatni, megvan az ebédem... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52360) LanyUs válasza tomcica (#52355) üzenetére


LanyUs
senior tag

Durva szett :R Idő kell mire felfogom és elképzelem mit is írsz le :) A versenyzői felkészítés igazán profi hozzáállás. Le a kalappal a csapat előtt!!! Átjött a Verseny - PB összefüggés is! Köszönöm, hogy meséltél róla, mert tapasztalatom szinte egyenlő a nullával. Nekem minden új :)

Vertigo18: sokat fejlődtél Te is! Gratulálok! Amúgy mi izzadt szét a kezedben és etted meg az oklevelet vagy az érmet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52361) Vertigo18 válasza LanyUs (#52360) üzenetére


Vertigo18
addikt

Javaslom megnézni a bal cipőm sarkának a tetejét...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52362) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Kislábúaknak (vagy inkább csajoknak) van most akciósan Nike Pegasus Trail 2 Gore-Tex ~25700 Ft-ért. EU39, 40, 40,5.

(#52363) tomcica válasza ígyvanferi (#52362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is Nike akcio volt...Terra Kiger 7 lett...szinten hobbit meret :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52364) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Combos het...hetfon delutaniban 16km konnyed fokozos 4:30-3:30 (avg 3:58)...tegnap lassu,de sok emelkedo,ma pedig delutan 16km konnyed,benne 5K kopkodos.ADTA ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52365) tomcica válasza Vertigo18 (#52359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Madarat fogtal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52366) HKorn válasza tomcica (#52364) üzenetére


HKorn
addikt

Félelmetes, hétvégén belefutottam egy 400m-es szegmensbe 2.5%-os emelkedő, na mondom ezt megnézem mit megyek rajta nyélgázon, 3:35-ös tempót bírtam kipréselni, de 1 métert nem bírtam volna a 400m után tovább ebben a tempóban, szóval ez a 3:19 5km át brutális. :)

Run&Ride

(#52367) tomcica válasza HKorn (#52366) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk ugy,hogy "munka van vele" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52368) sipi700 válasza HKorn (#52350) üzenetére


sipi700
tag

Nekem nem vált be az alacsony pulzuson kínlódás. Semmit nem javult a pulzusom 6 percen kívüli tempóval. Elkezdtem fokozatosan növelni a tempót. 5-10 mp gyorsítás 2-3 futásonként. Elsőnél még magasabb a pulzus, majd alkalmazkodik a szervezet. Már eljutottam 5 perces tempóig 160 alatti pulzuson. Nekem is megugrik gyorsításnál, a résztávok még katasztrófálisak, de majd alakul. Amíg nincs normális alapsebesség 4:30 körül, addig csak mutatóban résztávozok, nekem kell az, hogy tornáztassam a pulzust. Már ez is alakul. Bringa 150 körüli pulzuson megy, egyelőre alulról közelítve 30 km/h-t. Még kell egy hónap kb., hogy teljesértékűen tudjak edzeni. Nincsenek hosszú futások, a héten lesz először 10 k.

(#52369) ígyvanferi válasza tomcica (#52363) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig az még elég új cucc, jó, hogy máris találtál akcióban. Mire használod majd? Nekem 6-os van, de nem igazán találom a helyét. Vagyis itt a murvára néha felveszem, ide tök jó, szeretem az alacsony dropját, adja a tempót is, mert itt a száraz talajon jól tapad, de rendes terepfutáshoz már nem az igazi nekem. Illetve ide bármelyik sima aszfaltos cipő is jó. Esetleg egy nem túl technikás, száraz időben rendezett max. félmaraton távú terepversenyre tudom még elképzelni.

(#52370) Vertigo18 válasza tomcica (#52365) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kiesett szegény a fészekből és ott guggolt az út közepén. Ha nem szedem össze, tuti elcsapja egy autó...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52371) parandroid válasza HKorn (#52366) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor most gondolj bele, hogy Kipchoge-ék a 3 perc alatti km-es 42-vel szórakoznak… Életemben nem tudtam ilyen tempót kipréselni magamból, kb 100-on sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52372) inf3rno válasza parandroid (#52371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 100-on mezítlábas cipővel talán, de a 200 szerintem még a csúcs formámban se ment volna. Durván tolják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52373) HKorn válasza sipi700 (#52368) üzenetére


HKorn
addikt

Hasonló a helyzet nálam is, 1 teljes hónapig pulzuskontrolloztam, 7:30-8:00 körúli tempóval kínlódtam, minimáliast javult csak, inkább most futok 6:00-6:30 körül de legalább ezt már élvezem. Majd alakul, még 10 év és menni fog 140-es pulzussal is :DDD

Run&Ride

(#52374) HKorn válasza parandroid (#52371) üzenetére


HKorn
addikt

Jó hát nekem Tom is egy másik világ, meg még itt egy páran, ők meg egyenesen másik univerzum. :)

Run&Ride

(#52375) tomcica válasza ígyvanferi (#52369) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindenes cipo lesz,mint a Salomon Sense Ride 2 is.Vegyes terep -> fuves,foldes,hepehupas,neha homok,aszfalt,palya. Konnyed futasok v. laza napi,meg terepen a cikk-cakk emelkedozeshez,oda azert nem art ha nem csuszik meg (Inov8-ek,Salomon Ride es a Saucony Switchback volt erre hasznalva eddig)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52376) tomcica válasza HKorn (#52373) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegnap a melegitesnel 4:10-es tempot dobott 159-es pulzussal.Meleg van es terheles alatt is vagyok,de nem kicsit.Volt ez mar 155bpm koruli is 4:05-4:10-en.A csucs egyik 3:50-es iram 157-es bpm-el,de akkor szinte semmi gyorsat nem futottam (semmit 3:30 alatt :N ).
Az 5K 179-191bpm-el ment tegnap.181 cadence,de Nike Zoomfly FK,abban picit "lustabb" az ember,Adidas SL v. egyeb porgosebb cipoben 185-os cadence lett volna.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52377) LanyUs válasza tomcica (#52376) üzenetére


LanyUs
senior tag

Találtam Neked ellenfelet! Őt [link] fogom bevetni ellened 800méteren! :D Jó forma volt akkor is-most is. Ha adja lesz esélyed! Ha nem adja megdógozól :)

Ennél a 8 km-ednél is adta Neked [link] Igaz kicsit gyengébb az átlagod, mint a mostani 5k-n vagy mégsem :))

Aki esetleg lemaradt és új itt tomcica live:
Fitt Zóna - 2020.09.27. [link]
Fitt Zóna – 2020.11.29. [link]

(#52378) tomcica válasza LanyUs (#52377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] ma reggel azert nyikorgott itt-ott....10km eeextra laza atmozgato hajnal 5kor,a vegere megindult a lab,akik 6korul alltak a pek elott csak neztek,hogy "mi a fenet rombolt ezt itt" 3:30-al kora reggel.Csak a legvegen kaptam fel egy 200-300meternyit.
Delutan konnyed futas 4:25-4:15 kozott barmi ami jol esik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52379) tomcica válasza LanyUs (#52377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem neztem azon a 800-on szinte semmi adatot,csak egy stopperora volt a kezemen,de Saucony Endorphine MD3 szogesben voltam,az egy vekony nejlon + 6db szog.Kb 60-70gramm fuzostul. 190-195 cadence biztos volt,az elso 200-on lehet 200 is :K
56 teteje volt a 400m-nel a feltav,kb 27mp volt az elso 200m starttal egyutt.
Az a verseny Belgradban volt a katonai akademia palyajan,ami egy szinte uj Mondo palya.Ket olyan palya van az orszagban,kibaxxxxott gyors,ha tudod tartani a porgest.
Olyanon futnak az Eurosporton is (ha meg van az a csatorna egyaltlaan :DDD ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52380) HKorn válasza tomcica (#52379) üzenetére


HKorn
addikt

De többiek úgy néznek ki a videón, mintha én futnék, elég kényelmes tempót nyomnak ahhoz képest, hogy versenyen vannak, vagy legalábbis hozzád képest úgy néz ki :D

Run&Ride

(#52381) bajnokpityu válasza HKorn (#52380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem waze, a többi a normális, az élen meg egy ufo...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52382) Hi!King válasza HKorn (#52380) üzenetére


Hi!King
őstag

Valószínűleg ha én elindulnék azon a 800-on, annyira lemaradnék a középmezőnytől, amennyivel ő otthagyja a mezőnyt, miközben kiköpném a tüdőmet. De hát ha 250-el mész az autópályán, akkor aki 150-el megy, az olyan, mint ha állna...

(#52383) tomcica válasza HKorn (#52380) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjal,csak ket M40 volt rajtam kivul,a tobbi idosebb csoport M45-M50-M55-M60 azokat nem szabad nezni :N
Jo futok,csak a sajat korosztalyaikban...korosztalyos orszagos bajnokok is vannak koztuk,szoval azert nem xarra gurigaznak.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52384) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#52348) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez még aktuális 10napig! Ha addig talál valaki AY-n valamit amit biztosan megvenne akkor írjon és adom.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52385) Hi!King


Hi!King
őstag

Na, én második Pfizer után az elsőhöz képest erősen mellékhatásos vagyok. Tegnap volt a szuri, este már fájt a fejem, reggel nem volt még lázam, csak fejfájás, meg némi gyengeség, úgyhogy 7 km kocogást bevállaltam, majd home office, mostanra némi hőemelkedésem lett, meg az izomfájdalom tovabbterjedt a kezemről a hátamra. Remélem holnap reggelre újra futóképes állapotba kerülök, rossz esetben is a tegnapit ismételve, de inkább többet akarok. Az elmenjek-e futni mércéje úgyis a lázmérés lesz hajnalban.

Közben kiderült, hogy idén is lesz tajfutó 24 orás. A 3 évvel ezelőtti egyéni 12 órás után tervben van az egyéni 24 óra, de idén még mindig hanyagolom inkább, talán jövőre.

(#52386) inf3rno válasza Hi!King (#52385) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én holnap kapom.

Buliban hasznos! =]

(#52387) TheMarci válasza Hi!King (#52385) üzenetére


TheMarci
addikt

Pedig iden remelhetoleg emberibb palyakat kapunk a tavalyi utan. :)

Do You Dream?

(#52388) tomcica válasza Hi!King (#52385) üzenetére


tomcica
Topikgazda

24 ora a susnyasban? Mokanak hangzik :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52389) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok! Ti sérülés után, hogy mekkora távval szoktatok vissza térni? 3 hét maradt ki térd fájdalom miatt. Fél maraton a távom 4:40pb volt.

(#52390) Hi!King válasza tomcica (#52388) üzenetére


Hi!King
őstag

Alapból váltó, és jó buli (a szó nem sportolói értelmében is, mikor csapatban voltam vagy rendezők között, jópár sört benyakaltam), de van egyéni 12 és 24 órás versenyszám is néhány őrültnek.

(#52391) Zozo0525 válasza nepszter1 (#52389) üzenetére


Zozo0525
őstag

Fel maraton idő 4 ora 40 perc? változó, rovid átmozgató kocogás szerintem aztan ahogy érzed

[ Szerkesztve ]

(#52392) emvy válasza Zozo0525 (#52391) üzenetére


emvy
nagyúr

> Fel maraton idő 4 ora 40 perc?

nyilvan nem, kicsit talalgass meg :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#52393) tomcica válasza nepszter1 (#52389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Attol fugg,de altalaban jobb ovatosan elso 1-2 alkalom 5-5km es figyelni,hogy mit mond...utana szepen lehet noveleni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52394) Peterhappy válasza emvy (#52392) üzenetére


Peterhappy
őstag

4 perc 40 masodperc? :Y

(#52395) emvy válasza Peterhappy (#52394) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat az a realis, nem?

while (!sleep) sheep++;

(#52396) Peterhappy válasza emvy (#52395) üzenetére


Peterhappy
őstag

per 21,1km? :N

Nekem 2:03-as 123 perces félmaratoni PB-m van, és úgy érzem akkoriban elég jó kondiban voltam. Most fél órát nem tudok 6:00-s kilik alatt futni és elképzelni sem tudom, hogy egyszer pl. 4:40-es átlagot tudjak akár csak ilyen távon.
Bár motivációs célnak éppenséggel nem rossz.

(#52397) emvy válasza Peterhappy (#52396) üzenetére


emvy
nagyúr

4 perc 40-es km-ek, 1:38-as FM.

Decemberben futottam egy 4:07-es atlagu FM-et, en el tudom kepzelni, h lemenjek 4 perc ala, de kb. az lenne a max, szerintem.

Sajnos nehez es oreg vagyok :DDD nem az a tomcica-alkat

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52398) xy.zsolt válasza emvy (#52397) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Aaaaaz igen....gratula :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52399) nepszter1 válasza Zozo0525 (#52391) üzenetére


nepszter1
addikt

4:40 átlag bocsi :DD

(#52400) Hi!King válasza nepszter1 (#52399) üzenetére


Hi!King
őstag

Először én sem értettem, azt hittem ilyen alibi futást, amit suliban csináltak anno az osztálytársaim, ha körbe kellett futni a tanár előtt. Úgy nézett ki, mintha futnának, de igazából nagymamám gyorsabban gyalogol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.