Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) xy.zsolt válasza tomcica (#51598) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még csak az sem kell, hogy üldözzenek....elég ha látom strava-n, hogy olyan csaj akit csak avg3-4kmh-val nyomok le bringán, futásban 10+ km távokon a 4.00-val (100m+ szinttel is) lealáz :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51602) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Hátha találkozott valaki már hasonlóval: Garmin 245M 3 napja azt csinálja, hogy nem jelenít meg se pulzus, se alvás, se semmilyen adatot a grafikonokon, de realtime meg igen, tehát a garmin connect app mutatja a pulzust, a body batteryt az aktuális állapoton úgy, ahogy az órán is látszik. Az órán maga a history is látszik, csak az appból marad ki.
Próbáltam már újrapárosítani, appot újratenni, semmi.
Az előzménye az, hogy 3 napja egy rövid időre átpárosítottam egy másik telefonra a készüléket, majd vissza. Azóta meg van bolondulva. Amit szeretnék elkerülni: óra factory reset.

colorizer.net

(#51603) tomcica válasza xy.zsolt (#51601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor eloben rombol egy olyan melletted, es meg csinos is.... hujjuj :DDD egyik UB-n jartam igy, rovid szakasz 3-4km,mar a verseny tulso felen jartunk(mi legalabbis mar nem voltunk tul frissek, 12es valto biztos mas) utolertem egy ilyen gidat. 3:45-el taposta a szakasz elejet, csapat ide-oda, muszaj voltam nehany szaz metert elvezkedni mogotte :P utana szolt a bicajos kisero, h ideje lenne futni, mert versenyezni jottunk, es nem is kozelrol :DD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51604) Hi!King válasza ígyvanferi (#51593) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem ebben egyre nagyobb rutinom van, ha felmérő vagy virtuális verseny, akkor kizárólag sík útvonal, aszfalt, esetleg nem göröngyös, nem sáros földút lehet benne, forgalom amennyire lehet ne legyen benne, sok járókelő szintén ne. Oda-vissza futok, ha kell, de a forduló se legyen túl éles, mert az szintén nem jó, és azért elég hosszú legyen egy irány, hogy monoton se legyen.

(#51605) Hi!King válasza tomcica (#51600) üzenetére


Hi!King
őstag

Mikor egyetemista voltam, olyan 42-43 10 km-t tudtam talán pályán, volt egy 10 km-es utcai futóverseny, ahol a hajrában nem bírtam a helyi atléták edzőnőjével, na az volt nagyon szégyen.

Szerk.:
De amúgy fiatal csajok közül meg rengetegen voltak, akik otthagytak akkor meg most is, pl. nagyon élénken megmaradt, mikor tájfutó MEFOB-on a fiúsított váltótársammal dumáltunk, és akkor mondja, hogy gondolkodott, hogy ne a 10 km-es futó OB-ra menjen, kiderült az előző évben 37 alatt futotta...

[ Szerkesztve ]

(#51606) tomcica válasza Hi!King (#51605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O, igen, ugye nehany generaciot mar en is lattam itt a varosi atletikai klubban,amikor a lanyok 12-16 evesek (egyentol fuggo) es meg nem noiesedtek/kerekedtek, de a hormonok mar 110%-on dolgoznak, ott van am brutal ero/testsuly arany, fiuknal is szinten, ott talan kicsit kesobb, de amig nem pakolodik tul sok izomtomeg, az ero viszont mar megjelenik, na akkor nekem is a gyorsabb cipot kell felvennem, szemtelenul otthagynak rovidebb tavokon :K Ahogy felnonek kb 17-19 utan viszont nagyon kevesnel marad ez igy meg, azok a genetikai lottonyertesek (atletikai szemszogbol) es persze a lelkesedes is megmarad a szukseges edzesmennyiseghez. A tobbi sajnos megy a levesbe, tisztelet a nehany kivetelnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51607) tomcica válasza tomcica (#51606) üzenetére


tomcica
Topikgazda

(gyk. ezzel a nehany kivetellel irogatok epp itt a forumon is :R, ez volt a dicseret, tessek beosztani, a jovoben meg jobban meg kell erte dolgozni ;])

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51608) norby_42 válasza tomcica (#51607) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kinyomtatom pólóra :)

Eat pasta, run fasta

(#51609) tomcica válasza norby_42 (#51608) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a B felen van a kazettanak, elobb tul kell elni az A-t :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51610) norby_42 válasza tomcica (#51609) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem ne mond, én még tudom, mi az összefüggés a kazetta és a ceruza között...

Eat pasta, run fasta

(#51611) Zozo0525 válasza tomcica (#51598) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nem menekülők előlük:DD:DD:DD

(#51612) tomcica válasza norby_42 (#51610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oldszkuuul :R

@Zozo: ;] az a "rontsatok meg" fazon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51613) ígyvanferi válasza Hi!King (#51604) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én tavaly ősszel 120 km-t utaztam a félmaraton felmérő helyszínére, hogy minden szempontból ideális legyen az útvonal. Kb. pont olyan, amilyet leírtál. :K

(#51614) Never79 válasza ígyvanferi (#51593) üzenetére


Never79
tag

Csak nem Dórinak hívják a lányt? :) Örülhet, mert régóta szeretett volna 2 óra alá kerülni.

(#51615) parandroid válasza taranis (#51602) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Magát az órát is újraindítottad?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51616) ígyvanferi válasza Never79 (#51614) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De-de. Nem is gondoltam, hogy van közös pont az itteniekkel. :)
Figyelgettem az edzéseit, amit a terv alapján csinált év elejétől, ennek meg kellett lennie.

(#51617) xy.zsolt válasza tomcica (#51606) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, velem pont így történt.....emiatt morzsolódtam le 18évesen, pedig addig hasítottam rendesen. Plusz a bulizás, csajok...stb onnantól jobban érdekelt :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51618) taranis válasza parandroid (#51615) üzenetére


taranis
addikt

Igen, azzal indítottam, hátha valami beragadt.

colorizer.net

(#51619) LanyUs válasza ígyvanferi (#51593) üzenetére


LanyUs
senior tag

1:50 nagyon szép teljesítmény :R Aki valaha futott már 10m szintet is tudja, hogy mennyit vesz ki... Nem lehet összehasonlítani a sík futással. A pulzus elszáll, kizökkent a tempóból, elviszi az erőt is! 200m felett pedig borulhat az erőnlét rendesen. Egy szó, mint száz én sem tudom levinni 1:50 alá a dombokon ha meggebedek akkor sem. De nem is gond ez tomcica így is megdicsér Mindannyiunkat, mert tudja, hogy mindent megteszünk magunkhoz képest..

(#51620) taranis


taranis
addikt

Nem olvastam jó ideje a topikot, máson is átment a covid? Még januárban döntött le a lábamról pár hétre, és a gyógyulás után egy hónapig nem is futhattam, azóta próbálok szép lassan visszaépülni, de csúnyán leresetelte ez a nyavaja a teljesítményt, 2 éve futottam ilyeneket, mint most.

colorizer.net

(#51621) Peterhappy válasza tomcica (#51606) üzenetére


Peterhappy
őstag

Emlékszem, pár éve hogy rácsodálkoztam, hogy valami komolyabb női futóverseny élmezőnye tele volt tizenévesekkel, konkrétan a dobogón (talán meg is nyerte) egy 10 vagy 12 éves kislány volt.
Akkor mondták is, hogy ez a női mezőnyben elég gyakori - talán épp Ti írtátok.

Rossz belegondolni, hol tarthatnék most én is, ha komolyabban veszem a futást és nem engedem el a sportot középiskola után. És a heti egy-két focimmal (bár már évek óta nem járok) és melóba bringázással én még mindig felfelé lógok ki a tömegből) :(((

(#51622) HKorn válasza taranis (#51620) üzenetére


HKorn
addikt

Jelen, megvolt a reset gomb nálam is. Visszaépítgettem olyan 2 hónap alatt valamennyire, aztán jött az oltás, levert úgy hogy 2 hét off, tegnap elkezdtem volna ismét futni, belerúgtam egy kiálló gyökérbe, ráestem a kézfejemre, elrepedt a csontom.

Nem vagyok különösebben babonás, de kezdem azt hinni, hogy ezek égi jelek, hogy ne erőltessem :D

Persze azért megyek ma is repedt csonttal, merkapjabe'.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#51623) taranis válasza HKorn (#51622) üzenetére


taranis
addikt

Ehh, kitartás akkor :D Én is majdtudoménazt módon szoktam futni, jönnek is az égi jelek, legutóbb betegség alatt futottam és úgy kiment a térdem, hogy hetekig alig tudtam járni :) Szóval óvatosan, különben jönnek a jelek, és fájnak :D

colorizer.net

(#51624) tomcica válasza HKorn (#51622) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vegulis ugysem a kezfejeddel futsz :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51625) Peterhappy válasza HKorn (#51622) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jobbulást...

(#51626) inf3rno válasza tomcica (#51603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerős az érzés. :C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#51627) inf3rno válasza tomcica (#51606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a genetikáról nem tudok nyilatkozni, a lelkesedés viszont kezd újra felépülni.

Buliban hasznos! =]

(#51628) inf3rno válasza LanyUs (#51619) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A dombokra külön készülni kell. Ha nincs domb, akkor gumizással lehet esetleg, mint tomcica. Ha nem készülsz csak síkon, akkor full esélytelen tartani a tempót, mert combból és keringésből nem fogod bírni. Nálad még a súly is plusz probléma lehet itt, ahhoz hogy 100kg-ot felhúzz a dombon baromi erős combfeszítő kell. Külön kéne edzened rá gépekkel és súllyal guggolással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51629) inf3rno válasza HKorn (#51622) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kézzel futsz, ez nem lehet kifogás. Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#51630) HKorn


HKorn
addikt

Köszi mindenkinek, így igaz, szerencsére nem a lábcsontom repedt el, akkor annyira nem erőltettem volna a mai futást :)

Nyomtam egyet méregből ma, egész jól ment még feldagadt kézzel is, ez kicsit visszahozta a kedvemet.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#51631) tomcica válasza HKorn (#51630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kell is neha az ilyen "kopjunk bele a ventillatorba es alljunk elebe :P " mentalisan sokat epit...persze rendesen ki kell pihenni a kovetkezo napokban :K

@ inf3rno: LanyUs fut eleg szintet :K nem sikon lakik,mint en :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51632) sharp4 válasza tomcica (#51631) üzenetére


sharp4
őstag

Mennyi az elég? :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51633) tomcica válasza sharp4 (#51632) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat nekem heti egy db kb 1000m-es szintezes eleg ilyenfajta terheles,mondjuk nem versenyzem terepen,gondolom akkor 3-4x ennyi is kellene :K Ha nincs szint futas,akkor 10km gumihuzast szoktam/het.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51634) inf3rno válasza tomcica (#51633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint úgy érted, hogy az összes futásban legyen 1000m szint?

Buliban hasznos! =]

(#51635) tomcica válasza inf3rno (#51634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En erre egy emelkedozos edzest szanok ra,abban szokott lenni kb annyi. Gondolom amig nem szokja meg a test eleg harmada is,es szepen evek alatt emelni :K
Mivel total sikon lakom,igy a gat (9m-es) es a varosba felvezeto emelkedo 10-11m ami hasznalhato...innen van a 100 x 100m es a kb 120db cikk-cakk toltes/gatfutas.Ezek durvan szetcsapnak,ha gyorsan csinalom,amikor lassan akkor emeszthetobb,cserebe eltart jo sokaig.Altalanos alapozasnal lassan szoktam...UB elott viszont 4-6heten at heti egy szetcsapos porgos megy,az kb. 170 bpm lefele 180 bpm felfele,ha meleg van meg magasabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51636) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
ez epp nem az en futasom,egyik lassu fiu csoportos srace,ugy szamolom 30db emelkedo gatra,az elso rampaig csak a varos feloli reszt hasznalta,utana mindket oldalat (a tiszai oldal durvabb terep). 30 x 9m = 270m felfele

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51637) LanyUs válasza inf3rno (#51634) üzenetére


LanyUs
senior tag

Belehalnánk abba minden futásnál :) Ahogy kiteszem a lábam domb vagy lejtő van!
Szeretném megfutni tomcica lányai 1:42-es idejét vagy jobbat, de ahogy jön némi emelkedő, látom, hogy 04:50-55-ről ugrik az idő +10-15 secet. Győzöm behozni!
Az se mindegy, hogy mekkora az emelkedő, az egy dolog ha felküldöd a tetejére sprintben, de ha az 30m vagy feletti, akkor ott elszáll a pulzus, ha 10m körül, akkor még elviselhető.
Ezért is van igazuk itt, hogy a forgalom és a megfelelő terep miatt tényleg ki kell választani egy megfelelő helyszínt. Biztos számít a tömeg is, de aerob alapom 12 km után hullik szét és esik be a szintek miatt.

(#51638) sipi700 válasza taranis (#51620) üzenetére


sipi700
tag

Engem is kiütött rendesen. A betegség nem, viszont a pulzusom az egekben van azóta, leginkább terhelésre. Közel 3 hónap maradt ki, vérvétel, kardiológia után kezdtem futni. Jelenleg ott tartok, hogy képes vagyok 6 perces tempóban lefutni 5 km-t 151-es átlagpulzuson, ez olyan 4:45-ös tempó volt korábban. Nekem ez laza futás ilyen pulzuson, 180 környékén még nem futottam. Most próbálok egyre többet futni ilyen alacsony intenzitáson, résztávok megvárnak. 2 hete futok, pulzusom 2-3 ütést javul futásonként. Pár hét kihagyás is megöli a pulzust, már csak hónapok kérdése és kiderül milyen szintre térek vissza, mennyit vett ki a covid és mennyit a kényszerpihenő. Én több, mint 2 évet estem vissza :( De ennyi kihagyásnál már betegség nélkül is itt tartanék.

(#51639) sipi700 válasza tomcica (#51635) üzenetére


sipi700
tag

Ó, ez nem is rossz ötlet ;)

(#51640) tomcica válasza LanyUs (#51637) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy ahogy mondod :K ha tobb szaz meter enyhebb emelkedo lenne felenk is,akkor kulonbozo edzeseket megcsinalnek rajta:
- laza km gyujtes
- resztavok laza temposan
- resztavok fokozosan
- lefele fokozos
- gyakorlatok + sprint felfele (ilyen valtott labu szokdeles + 5-10mp sprint + helybol flugrasok + 5-10mp sprint + guggolasbol felugras + 5-10mp sprint stb.) ezt az edzest hetfon szoktam csinalni 4 szett emelkedo koredzes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51641) ballazol


ballazol
senior tag

Hejj!
Tegnap 3 nap pihenő után összejött 10km-en 58:46, ugyanazon a szakaszon, amit már linkeltem (kicsit kevesebb, mint félpálya szolíd emelkedős földút és murva). Ma ugye 5°C-kal melegebb volt, meg egész erős szembeszél még a lefele részeken is, meg ugye a tegnap miatt már korántsem számítottak kipihentnek a lábaim, így a mai vége 61:30 lett...
Gondoltam, megosztom... :) Legközelebb akkor jövök dicsekedni, ha megdöntöttem az 58 percet! (igyekszem záros határidőn belül) - ja és még mindig 87kg vagyok egy hónap szaladgálás után, ehhhh...
Hajrá mindenkinek!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51642) Peterhappy válasza tomcica (#51636) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez ügyes ám :K Ilyeneket cipzározásokat én is csináltam a környező utcákban - legyen már valami értelme, ha már egy kisebb domb tetején lakom.

(#51643) sipi700 válasza Peterhappy (#51621) üzenetére


sipi700
tag

Többnyire rövidebb távokon (5-7 km) indulnak 12 év körüli lányok és nyernek vagy minimum van dobogós. Feleségem is rövid távos velük/ellenük "harcol" :) Aki nyer végigtolja kemény tempóval, de sokan elvéreznek, túl gyorsan kezdenek. Női futógálán gyakorlatilag tizenéves lányok között rajtolt, nagyon meg is indultak és a második felében sorban véreztek el, első 10-ből is kiszorultak és előkelőbb helyen végeztek a 40 körüli nők. Augusztusi déli időpontot tinik sem bírják. De alapból sok borsot törnek az idősebb futók orra alá :) Aztán rájönnek, hogy a futásban semmi pénz nincs Magyarországon és huszonéves korukban már sehol nincsenek. Ha egy 12 éves 4 perces tempót tud, az biztos fejleszthető még.

(#51644) Peterhappy válasza ballazol (#51641) üzenetére


Peterhappy
őstag

Lehet, hogy közben izmosodsz ám és azért tartod a súlyod.
A táplálkozásod változott ez alatt az egy hónap alatt?

Nekem pl. iszonyatosan bedurran az étvágyam, ha elkezdek tartósabban intenzívebben mozogni (futni, bringázni vagy akár csak hetente kétszer edzeni). 0-24 zabálnék ilyenkor, borzasztó.

Ha fogyni akarsz, talán nem gyorsulnod kellene, hanem épp lassulnod. De én ezt csak felvetem, aztán majd a Topikmacska megmondja a tutit (és talán azt is, mit csinálsz rosszul, amiért egy hónap után még nincs 45:00 alatt a 10 km-ed :P )

(#51645) Peterhappy válasza sipi700 (#51643) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K Részint ezért fontos, hogy kerüljön melléjük egy normálisabb tesitanár, aki táplálja bennük a tüzet és a sport iránti szeretetet.
Magyarországon szerintem alapvetően csak élvezetből és az egészség érdekében érdemes futni. Azért viszont nagyon. Nemtől és kortól függetlenül.

(#51646) tomcica válasza ballazol (#51641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' hetente egy ilyen eros tempo booooven eleg :K tobbi nap tessek mast fejleszteni,foleg az aerob alapot (gyk. alacsony pulzusos turelemjatek,atlag nem erdekes) kicsit a sebesseget erinteni (rovid gyorsitasok sok pihenovel...ossz atlag nem erdekes) kis erot epiteni (emelkedozes ha nincs akkor lepcsozes,ha az sincs akkor egyeb erot fejleszto gyakorlatok).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51647) ballazol válasza tomcica (#51646) üzenetére


ballazol
senior tag

ó, van itt lépcső is
meg 14 stáció a Kálvária kilátóhoz :D
úgyhogy lehet válogatni :)
de köszönöm a megnyugtatást, bár amúgy sem gyúrok az időre, csak legyen 65 perc alatt! :W :DDD

Peterhappy: jogos a kritika, nem kell mindenáron fogyni :) a lábamon érzem, hogy a meredekebb részeken viszont egyre gyorsabban felpattogok! erő is alakul szép lassan (hetente 4x10km azért megteszi a hatását :)))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51648) INTELligent válasza ígyvanferi (#51586) üzenetére


INTELligent
senior tag

ígyvanferi, Zozo0525, tomcica köszönöm! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51649) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Telefontartót keresek kocogáshoz. Tudtok olyat ajánlani, ami bevált? Aliexpresses is érdekel.

(#51650) tomcica válasza ballazol (#51647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A lepcsot ovatosan es tobb verziot is csinalj...aprobb lassubb (halado verzio amikor akar fel mp-re meg-megallitod minden lepest,ebbol se kell sok es gumicukor a lab) + 2-3 lepcsore szokeles ez mar lenduletesebb + felfele seta es lefele porgos minden lepcsore lepos.Ezek mind mast celoznak meg,kombinalni is szabad,vagy hetente egy tipusura koncentralni egy edzes soran.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.