Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) tomcica válasza inf3rno (#52800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kutyaharapast szorevel, sot van amikor neked kell a kutyat megharapni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52802) Zozo0525


Zozo0525
őstag

én ma egy lassút mentem. 16km 6:10 tempoval.... kis km gyűjtés :DD

(#52803) Studi válasza Zozo0525 (#52802) üzenetére


Studi
addikt

Nem bííírom! :D 30-40 percet bírok "lassúzni", de mindig elunom, belepörgetek. :DDD

(#52804) tomcica válasza Zozo0525 (#52802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kell az, a regeneralo futasok, a konnyu kilometerek allandoan menuben vannak nalam is. Reggeli extra laza totyoges, neha fokozos. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52805) tomcica válasza Studi (#52803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor menj ki reggel-este 30-30perc lassura. Nakamura japan edzo (Seko edzoje 80as evek) mondta egyszer, h aki nem tud lassan jo formaval futni, az nem fog tudni gyorsan se ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52806) Zozo0525 válasza tomcica (#52804) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi mester. holnap is 15-20 km a terv.... :DD

(#52807) tomcica válasza Zozo0525 (#52806) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk is a szokasos 20-24K vasarnapi a program. Mar kezdjuk picit cifrazni, 4k kozos bemelegites, futosuli, szokdelesek, gyorsitok. Majd, 5kor konnyu fokozos kb FM+30mp-45mp-rol inditva kb 10K sebessegen fejezve. 2kor laza totyoges koztuk (itt lehet frissiteni, wc, barmi ha valakinek kell).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52808) Zozo0525


Zozo0525
őstag

az a baj nagyon messze laksz :-(

(#52809) tomcica válasza Zozo0525 (#52808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reggel 7kor kezdunk, meg ideersz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52810) HKorn


HKorn
addikt

Na ma belefutottam outletben 9k-ért egy Nike Quest 2-be, elég jókat írtak róla teszteken az árához képest, ráadásul kb az egyetlen olyan modell ami szélesebb elöl, így bevállaltam. Meglátjuk, napi rövidebb futásokhoz tervezem használni. Próbáltam Pega 37-et, pihe-puha de atomszűk elöl.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52811) tomcica válasza Zozo0525 (#52808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megvolt a mai,kimentem picit elobb es toltam egy 5km fokozosat,hogy ne legyen annyira pockos a labam (csak van szivem,ne loholjanak a tobbiek annyit). Utana program szerinti 4km kozos melegites lazarol + 5 x (2km fokozos 5:00-4:30 + 800m kocogas).Piszkosul szeles ido volt,az elejen meg az eso is szemelt.A vegere viszont jott a napsutes,para.Minden idealis volt egy papas szuleshez.
Mindig mas adta a tempo,volt ott 5:00-4:30,4:50-4:20,4:45-4:40 stb. azert megprobaltunk nem nagyon eltavolodni a celtempotol.Az utolso 400m-t a legoregebb huzta 60eves,meg jol muzsikal.3:40-3:00-ig felporgott (az a 3:00 az mar csak az utolso 50meter,de akkor is becsuletes,kalap le).Korosztalyaban az elso 5-ben mindig benne szokott lenni egy-egy komolyabb versenyen.Veteran rovid tavokon meg dobogos is volt.Csinalt olyat,hogy 100m es 10km,indult mindketton :DDD szeretem,mert csinalja szivbol,nem fog semmit a korara ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52812) Zozo0525 válasza tomcica (#52811) üzenetére


Zozo0525
őstag

az szép!
én csak agy rövidre mentem, esett az eső.....
7 km lett ma :-(

(#52813) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Itt csodaszep ido volt. Szel inkabb frissitett,mint bantott.
Nekem laza 20k erdogen, majd 2km 4:40 hazafele. Volt nyuszi, mosoly, jo kedv.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52814) #76500480 válasza HKorn (#52810) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kétségbe estem mert a nagylabujjam nekem is bevorosodott, futás közben nem éreztem szűknek a cipőt Most láttam, hogy másnak is ilyen problémája van, szinten Nikeban fut… 37es visszajelzésben talajerintesnel legalja de több FM lement már vele gond nélkül, sebesség is adja, 1:30 FM(teszteken is ennyit írtak). 38ast azért vetettem el mert egy fokkal meg labizzasztobb, szélességben szűknek éreztem(nagylabujj).

[ Szerkesztve ]

(#52815) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok!

Van valami kimondottan nyári, vékonyabb futócipő? Jelenleg egy asics gt 2000 9-et használok de kezd megsülni a lábam.

(#52816) inf3rno válasza #76500480 (#52814) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Melegben a láb is megdagad egy kicsit, főleg ha nem az igazi a vénás keringésed. Nekem pl zsibbadni szokott a lábam, ha szűk a zokni.

Buliban hasznos! =]

(#52817) ígyvanferi válasza zenwalk (#52815) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Valami könnyű tempócipőt keress. A súlycsökkentést a felsőrésszel szokták kezdeni. A Puma Liberate Nitron gyakorlatilag átlátni, olyan vékony. A masszívabb, épített cipők (lásd: GT 2000) nem nagyon szokott szellős lenni. Esetleg a Novablast, ami azért mindennapi futásokra is oké, de jól szellőzik. Az új Kinvara is nyáriasabb, mint az előző, vékonyabb a nyelve, meg a felsőrész.

(#52818) sipi700 válasza #76500480 (#52814) üzenetére


sipi700
tag

Pegasus-ból próbáltam széles verziót, az teljesen jó volt, nem volt keskeny. Egyébként keskeny lábam van, de a Nike-nál ez nem sokat számít :) Nagyobb cipő is kell, mint utcaiból.

(#52819) danielsz válasza sipi700 (#52818) üzenetére


danielsz
tag

Érdekes, nálam a Pega 36 mérete összhangban van a többi cipőével, mindegyikből 27.5 centis talphosszúságot hordok, ez ugye Nike 43, Adidas/Salomon 43 1/3. Kisebb az összes márkából valahol nyomna, pedig a nagyobbik lábam is csak 26.2 centis. Mondjuk az az érdekes, hogy Pega 36-ból a trail verzió mintha bővebb lenne, elsőre még fura is volt :D Amúgy most már azt mondom, zseniális a cipő (mármint a Trail): mások anyáznak a szar talajon, én meg kb. direkt élvezem a köveken lépkedést, ugyanakkor aszfalton is működik, nem is nehéz. Még csak 190 km-t raktam bele, de nem úgy néz ki, mint ami hamar kopik.

[ Szerkesztve ]

(#52820) inf3rno válasza tomcica (#52801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja most 2 naponta megyek ilyen 3 körülit. A minden nap még túlságosan odatenne az izmoknak. A Vibramot egyelőre úgy tervezem, hogy 2 hetente használom a futópályán, később talán hetente egyszer. Annyi pont elég, hogy utána egy hétig fájjon a vádlim. Remélem ez így tartható, és nem kell még jobban visszavennem. Egyelőre a lépcsőn elég nehéz lemenni...

Buliban hasznos! =]

(#52821) tomcica válasza Zozo0525 (#52812) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Men @ work :DDD
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52822) LanyUs válasza tomcica (#52811) üzenetére


LanyUs
senior tag

reset: kitűnő novella ismét! Egészséges gondolatébresztő, amely sok irányba terelhet fejben. Köszönjük :R Egy ilyen igényesen megfogalmazott "műre", ami ilyen sokrétű irányba indít nehéz szavakat találni.

tomcica: tökéletes edzőtárs lenne! Azt hiszem megmutatná, hogy mi az a tempó. Extra motivációt adna a kora és lelkesedése... majd amikor már csak délibábon látom, akkor felhívom telefonon, hogy jöjjön vissza értem :)
Milyen sima a bőröd! Kint napernyő, reggel-este uborkás testpakolás? Tudunk élni kérem :D

(#52823) tomcica válasza LanyUs (#52822) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Belso kenesu ;] heti 150-180km futas a kenoanyag (az se baj,ha itt-ott gyors).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52824) LanyUs válasza tomcica (#52823) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jut eszembe! Ezekkel a képekkel zavart okozol :) Eddig néztem a tükörben, hogy végre kezd beállni a testsúly ( ugye 119->103 ). Aztán annyit láttam itt már a szálka derekadat, hogy legutóbb már észrevettem a faragni valót újra > tehát újabb lendületet kell vegyek :D Nem kell reagálj, csak említettem :DDD

(#52825) reset válasza LanyUs (#52822) üzenetére


reset
senior tag

Köszönöm, de érzem, hogy már adós vagyok egy kis "munkabeszámolóval" is...A Cooper-szintidőm javításán fáradozom (szó szerint)...Ha elérem-meghaladom a 2000 m-t, beszámolok. :)

tomcica #52821 Nem sok grillezni való van rajtatok...

[ Szerkesztve ]

(#52826) tomcica válasza reset (#52825) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja,akad azert akin meg van formazni valo,de lassan tenyleg olyan szalkasak vagyunk,mint egy karasz raj ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52827) tomcica válasza LanyUs (#52824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bill Rodgers maratonfutot kerdeztek,hogy mennyire kel lecsoffadni,hogy idealis legyen a hosszutavra.Azt mondta,amikor a rokonok mar kerdezgetik,hogy beteg-e v mi a baja az mar jo jel.Az ultimate,meg amikor elol a hasadon kiall az er ;]
Szoval van egy terved,mittomen 85kg..az nagyon jo lesz gyors futashoz,utana lejjebb kell csoffasztani 75 ala = repulni fogsz.(mondjuk esszel,mert ha nincs melle ero,akkor xart se er :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52828) LanyUs válasza tomcica (#52827) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szövegértelmezésem ( enyhén részre hajlóan ) mindig a "jó" irányba értelmez. Tehát összefoglalva a mondandód: jobb egy izmos tömeg, mint egy izomtalan gyenge tömeg. Akkor nincs itt semmi látnivaló elfogyott a tennivaló :D Köszönöm :R

(#52829) Never79


Never79
tag

Én 120-ról fogytam le (most) 93-95-re. A súlyom néha picit fel, néha picit le változik, viszont a gatyán látom, hogy kezdek átalakulni. 90-nek már nagyon örülnék, de a súly nem változik nagyon. Pedig annyiszor terveztem már, hogy csofasztok magamon. Csak hát a terv az terv, vagy csinálsz valamit, vagy nem. Ez a két lehetőség van :).

(#52830) LanyUs válasza Never79 (#52829) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én agykontrollt alkalmazok! Minden fejben dől el! Én eldöntöttem a diétát fejben, amit csak részben alkalmazok a gyakorlatban :) -> eredmény: nem működik :D Tehát tudományosan megcáfoltam az állítást gyakorlati tapasztalatokkal fűszerezve :)

(#52831) Hi!King válasza tomcica (#52827) üzenetére


Hi!King
őstag

Engem otthon etiópnak neveztek, mikor egyetem első évében 98 körülről lefogytam 84-85-re, meg ment az elfúj a szél, eszek-e rendesen szöveg. Én meg tényleg azt hittem, hogy ennél soványabb nem lehetek, és ez így futáshoz is tökéletes a 195 centimhez. Aztán 30 éves koromban 93 kiló körül (amire azt mondták, végre nem fúj el a szél, ez a tökéletes) elkezdtem visszavenni a kajálásból, voltam újra 85, aztán 80, 2018-ban egy aktívan eltöltött nyaralás után már 77 körül voltam. 2019-ben elkezdtem többet futni, 2020 tavaszán volt egy reggeli, igaz 25-30 km futás utáni kiszáradt mérésem, amikor 68.9-et mértem (11 éves korom körül voltam ennyi). Azóta inkább 73-75 kg vagyok, és most ezt érzem futás szempontjából tökéletesnek, BMI szerint a normál és az alultáplált határán lehetek.

Szerk.:
Egyébként ami nehézzé vált, megfelelő szabadidős, azaz elsősorban futó, túrázó hosszúnadrágot találni. Mert ami elég vékony, az általában túl rövid. Mert farmerból, szövetnadrágból vannak variációk hosszban és bőségben, igaz pár hónapja megszívtam, mert New Yorker webshopból pontosan ugyanolyan méretű szűk fazonú farmert rendeltem, mint ami ugyanazon boltból volt, erre jóval bővebb, mint az előző, de futónadrágból, túranadrágból, melegítő alsóból nincsen. Pár éve végigtúrtam a Decathlont, és végül egy kosaras melegítő alsó felelt meg, de az is csak kompromisszumokkal, az L-es bőségre jó, de lehetne kicsit hosszabb, pedig így is hosszabb, mint a más sportok hosszúnadrágai ugyanott.

[ Szerkesztve ]

(#52832) tomcica válasza LanyUs (#52828) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Izmos szalkas kell...mindkettobol a legjobb resz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52833) tomcica válasza Hi!King (#52831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes,az az alultaplalt hatara :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52834) tomcica válasza Hi!King (#52831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Skinny Fit lettel (szo szerint) :P :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52835) Never79


Never79
tag

Én 193 vagyok. Ideálisnak 85-86 kg-t tartanék magamon. Terepen felfelé amúgy nagyon sokat számítana. Hogy vettél vissza a kajálásból? "Mindent" ettél és csak 2/3-át, felét, vagy jól meg is válogattad mit eszel?

(#52836) Vertigo18


Vertigo18
addikt

187 cm., 77 kg.

Mindent megeszek, sosem válogattam sem egészség szempontjából, sem jó íz alapján.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52837) venember83


venember83
nagyúr

Kb. 176 cm és kb. 67 kg. Rég mértem mindkettőt, jelentősen nem változhatott.

Tegnap szél és eső, ma viharos szél és szemerkélő eső. Ennyi volt a nyárnak, lehet ismét elővenni a szélmellényt a kora reggeli futásokhoz? Végül is hűvösben könnyebb futni, szóval annyira nem bánom ebből a szempontból...

[ Szerkesztve ]

(#52838) Zozo0525 válasza tomcica (#52821) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen. Kb mint az auswitz táborból szoknetek éppen:DD. Itt a 80 kilóval nagyon dagin neznek ki:DD ma Reggel 10 km ismet megvolt.... 12 fok hasonlo szerelesben mint ti csak egy póló+

(#52839) inf3rno válasza Hi!King (#52831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A BMI a testzsírra egy nagyon gyenge becslés, többet érsz az RFM-el [link] vagy egy 4 elektródás testzsír mérős mérleggel. Azt, hogy mi a normál meg ez alapján érdemes eldönteni. [link] Érdekes módon itt nem beszélnek alultápláltságról, hanem van minimum zsír 2-5%, ami kell az életben maradáshoz, afelett meg atléta testalkat van...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52840) inf3rno válasza Zozo0525 (#52838) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugi, nálam se ideális a testzsír. 170cm, 77kg, 24% éppen. Olyan 1.5-2 éve abbahagytam a futást, az alatt jött fel olyan 10kg. Most próbálok visszamenni 20% alá. Olyan 68kg, 19% már elfogadható lenne. Talán 15-16% lehetett a legjobb testzsírom, amikor egész héten minden nap ment a spinning, crossfit, kettlebel, de az már régen volt. Valahogy a futás, bringa, úszás az megy így egyedül is, a többi féle edzést viszont nagyon hamar elunom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52841) Hi!King válasza Never79 (#52835) üzenetére


Hi!King
őstag

Akkor úgy, hogy a reggelimet és vacsorámat szó szerint feleztem. Később, mikor elkezdtem többet futni, ez tarthatatlan volt (lásd 68.9 kg...), így a reggelim, amit reggeli futás után eszek azóta sokszorosára duzzadt, de a többi pedig kis mértékben növekedett.

(#52842) Hi!King válasza inf3rno (#52839) üzenetére


Hi!King
őstag

Tisztában vagyok vele, csak azért írtam, mert aszerint már voltam alultáplált is. Anno 84 kilósan ha jól emlékszem 13% volt a testzsír százalékom, mert egyszer mérték. És azt mondta a tanszéki testnevelő oktató, hogy bár ez alapból normális, futáshoz ez soknak számít.

Arányaiban egyébként most izomzatilag is erősebb lehetek, mivel csinálok erősítéseket is, és karomon, vállamon érzékelhető is a változás, persze a vékonyság miatt is jobban érzékelhető. Meg világ életemben puha volt a hasam, most nem.

[ Szerkesztve ]

(#52843) ígyvanferi válasza tomcica (#52827) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"amikor a rokonok mar kerdezgetik,hogy beteg-e v mi a baja az mar jo jel" - na, ez pipa. :DDD Tegyük hozzá, hogyha nem a legközelebbi hozzátartozókról van szó, akkor szerintem nem ildomos ilyesmit firtatni (aki meg közeli, az úgyis rendszeresen lát, nem fog feltűnni neki, ha apránként fogy el az ember).

Nincs vagy nem volt valamelyőtöknek kattogás/pattogás a térdében? Lépcsőn fel volt már eddig is, de az a legújabb, hogy már lefelé is érzem/hallom minden lépésnél. Szó szerint sem hangzik jól, de gondolom nem is jelent jót. Tuti valami futómozgás anomáliából ered, vagy izomzat gyengeség-feszesség lehet az okozója, próbálom ezeket rendbetenni, törzserősítéssel, ülőmunka miatt elgyengült részek specializált erősítésével, a befeszült részek extra nyújtásával, de az évtized(ek) alatt összejött negatív hatásokat kompenzálni idő. Jó lenne, ha nem hullanék szét azalatt az idő alatt.

(#52844) TheMarci válasza ígyvanferi (#52843) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem volt pár éve, nekem is volt, hogy minden lépésnél kattant. De aztán ahogy jött, el is múlt szerencsére.

Do You Dream?

(#52845) inf3rno válasza ígyvanferi (#52843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is idővel elmúlik, combra esetleg érdemes lehet ráerősíteni. Meg vegyél proenzi3 expurt rá (glükózamin, kondroitin, MSM), az javít az ízületen olyan 1 hónap után már érezhető, ha folyamatosan szeded. Arra kell figyelni, hogy sokféle van, direkt ilyen összetételűt kérjél.

Buliban hasznos! =]

(#52846) LanyUs válasza inf3rno (#52845) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 4 hónapig ezzel [link] Collango Collagen Pour Homme bombáztam a térdem. Tudod mikor vettem észre, hogy hatott? Amikor abbahagytam... Már elkezdtem érezni itt-ott. Most újra elkezdem...

Örülök, hogy visszatértél! :C

[ Szerkesztve ]

(#52847) inf3rno válasza LanyUs (#52846) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát itt is ez a három anyag hat, nem a kollagén. Az olyan, mintha fehérjét szednél mellé, ami végülis nem árt, főleg hogy pont az ízületeknek megfelelő aminosavak vannak benne.

Köszi! Hát próbálkozok, ez már harmadik alkalom, hogy megpróbálom, talán most nem marad abba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52848) ígyvanferi válasza inf3rno (#52845) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ennek a háromnak az aránya a lényeg vagy az abszolút mennyiségük is? Mert ez azért mennyiségileg nem túl erős, ennél jóval magasabb hatóanyagtartalmúak is vannak. Csak azoknál meg jellemzően nem ilyen az arány. (Azt a 12 mg c-vitamint meg már kár is volt beletenni. ;] )

(#52846) LanyUs: tényleg, ezt mutattad a múltkor. Meg is beszéltük, hogy ez elég hasonló a bioteches porhoz, csak olcsóbb. (Igaz azért be tudok menni a 'bótba', úgyhogy mínusz szállítási költség.)

(#52849) inf3rno válasza ígyvanferi (#52848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem számít az arányuk, ha egyesével szednéd őket, akkor is hatnának. Mennyiségben nem tudom, hogy mi a jó. Ami nekem van ott 1.5g glükózamin-szulfát, 0.6g kondroitin-szulfát, 0.9g MSM a napi adag, de amikor régebben szedtem, akkor ennél kevesebbnek is volt már hatása. 4-6 hetes kúra van írva 2 hónapos szünetekkel, de én úgy emlékszem, hogy régebben a 3 hónapos kúrát is javasolták, szóval ezt a részét nem kell annyira szigorúan venni, és ki lehet tolni jobban, ha muszáj. Azt írják még, hogy nem javasolt az előírtnál többet szedni. Olyan komoly mellékhatásra én mondjuk nem számítanék, egyedül akkor lehet gond vele, ha allergiás vagy a kagylókra, mert a glükózamint azt hiszem zöld kagyló héjból nyerik. Én régebben szedtem scitec-et is ebből, de az nem vált be, inkább még jobban belobbant az ízületi gyulladásom. Ennél a proenzinél nem voltak ilyen gondjaim. Nem tudom, hogy a tisztasága miatt, vagy azért, mert a scitec-nél nagyobb volt a hatóanyag tartalom, és túl gyorsan hatott, vagy valami egyéb oka volt. Mindenesetre én ezt tudom ajánlani, és egyébként is inkább az ilyen orvosi jellegű cégeket jobban ajánlom, mint a kimondottan sport tápkiegészítőseket, mert szerintem tisztább, jobb minőségű lehet a hatóanyag, amit adnak. Na én legalábbis így sejtem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52850) LanyUs válasza ígyvanferi (#52848) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, mert kerestem jobb terméket ( ár/érték ), de sajnos nem találtam.
5000mg I-es típusú 100% hidrolizált marha kollagén
2000mg MSM
1500mg Glükozamin szulfát (vegán)
1000mg C-vitamin, L-szkorbinsav formájában
400mg kondroitin szulfát
300mg Peptan IIm hidrolizált 2-es típusú marha kollagén
40mg b-2cool natív 2-es típusú csirke kollagén mátrix

Kondisok körében az alap, pedig ehhez képest sokkal jobb a fenti:
Arthro Guard Biotech pl. 6.500,- / 40 adag [link]
603 mg glükozamin
400 mg MSM
300 mg kondroitin
150 mg kollagén

WOD Crusher Omega 3 is szedtem, de nem estem hasra tőle [link]

Arthroxon Plus is 7.400,- / 21 adag [link] Erről jókat írnak, de soha nem próbáltam.

Legszívesebben nem is költenék erre, de elengedhetetlen. Szóval ha esetleg talál valaki olcsóbbat, akkor írjon :) Zselatin, csirkeláb megvan! :)

inf3rno: Te a linkelt Proenzit szeded? Az Intensive hatóanyaga túl alacsony vagy én néztem be...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.