Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) parandroid válasza bencze (#52892) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Welcome back.

Wertheim Village pont félúton van kettőnk között (kb 100 km mindkettőnknek). Az eddigi legjobb Nike-outlet, amit eddig a germánoknál találtam, bár még ez sincs akkora, mint a parndorfi. :( Ellenben van egy rakás másik üzlet is, ASICS cuccokból is ott szoktam bevásárolni, de van Odlo, Salomon, UnderArmor, meg persze Adidas is. A mostani esetszámokkal meg elvileg már nyitva is van minden ( [link] ).

Elvileg egy-két hétig még nem vezethetek, de amúgy akár össze is futhatnánk. Most egy darabig én is ráérek, hétköznap délelőtt meg úgysincs sok ember.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52902) venember83


venember83
nagyúr

A ma reggel sikeres volt, lényegében egy felmérőnek szántam a mai futást, hogy mennyire elérhető számomra a 41, netán 40 perc alatti 10 km, álmodjak-e vagy sem. :)

Az ötödik, hatodik és hetedik kilométert nyomtam meg, a végén már kb. aerob-anaerob küszöbértéken futottam, pár évnyi futás után az órám szerint ez kb. 165-ös pulzusnál lehet. A pályán 1-2 méter szintkülönbség lehet, és kb. 1,05-1,1 km hosszú a kör.

Mindeddig saját fejem után edzettem nagyrészt, de most már talán jó lenne egy kis tudatosság. Szóval milyen gyakorlatokkal tudnám kiterjeszteni ezt a 3 km-es tempót 10 km-re? :)

Köszönöm a segítséget.

Ja, 10 km-en a legjobbam eddig 43:21, 2019 őszén futottam, de azóta mindenképpen gyorsabbnak érzem magam.

[ Szerkesztve ]

(#52903) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#52900) üzenetére


Zozo0525
őstag

45 perc alá. Azta de durva. Igyekszem látod 😀 meglátjuk az egészség maradjon a többi annyira nem fontos....

(#52904) ígyvanferi válasza venember83 (#52902) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha 165-ös pulzuson, valamivel 4:00 alatt érted el az anaerob küszöböt, akkor simán benned van a 40 alatti 10K, csak egy jó 6-8 hetet rá kell szánni a speckó munkára.

(#52892) bencze: "...legyen miből lassulni később" ez tetszik, jó mottó. :D

[ Szerkesztve ]

(#52905) Peterhappy válasza xy.zsolt (#52900) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az igen! Szép!

Zozo, gratulálok!

(#52906) tomcica válasza Zozo0525 (#52897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Semmi para,orulok en annak aki meg tud elozni,legalabb van kivel menni :K nincsenek illuzioim a teljesitmenyemmel kapcsolatban sem :N pont annyit er,amennyit (eztjolmegaszondtam). Elvezem a kozos orom/elmenyfutast is,ha melle meg vert kell pisalni,hat az meg jobb ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52907) inf3rno válasza venember83 (#52902) üzenetére


inf3rno
nagyúr

20 perc alatti 5k-t futottál? Én inkább azzal kezdenék és tolnám ki 10k-ra. Mások mondjuk a résztávot fogják javasolni. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52908) tomcica válasza venember83 (#52902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10K specko munka kell :K tobb iranybol is meg lehet csinalni.Egyik ha van sebesseg,de hianyzik a sebessegi allokepesseg (alap alokkepesseg az van,anelkul kar belevagni.Masik ha brutal jo a tempo allokepesseg (pl maratonos-felmaratonos munkakbol jon le) de hianyzik a sebesseg.
Illetve lehet meg vegyesen is mindket iranybol epitkezni,ez akkor ha egy jo "allrounder" az illet,ergo az 5-10K es a 15-21K sebessegek is aranyban vannak.
Heti 2db combos edzessel szoktuk a speci szakaszt csinalni 4-8het.Ha 8het akkor kulon lehet 4hetet dolgozni a gyengesegen (vegsebesseg vs tempo/allokepesseg),utana pedig a maradek 4het vegyesen mindketto.
A 2db combos edzes egyike a hosszu futasod,ez itt 16-20km es 4:30-4:15 kozotti fokozas (lehet 1k+1k+1k valtgato,lehet 4 x 5k fokozo amelyikben mindegyik 4:30-4:15 kozte 500m kocogas,majd idovel mehetnek nagyobb falatok 3x6K,2x8K,2x10K minden heten epitkezel egyre hosszabban).Ez az edzes anyagcserere van,annak er aranyat aki gyorslabu,de nem tudja kitartani.
A masik combos edzes az versenyritmus epitese..cel = 10km 4:00-as kilometer lefutasa az edzes alatt.Kezdheted 2 x 10-12 x 400m-val (piheno 400m laza mindenhol) majd 15 x 600m ,10 x 800m, 10 x 1000m,5x 2km, 3 x 3km,2x (4k 4:00-as 200m kocogas es 1K 4:00-as,majd 400m kocogas a ket szet kozott),2x 5km ez igy 8het.Ez az edzes precizen a kivant verseny sebesseget celozza meg.
Mindket edzest pihenten kell csinalni,itt nem kell heti km gyujtest csinalni,ha kellenek teljes pihenos napok,vagy 3-5km rovid atmozgatok akkor azt csinalod.
Ezek mellett van max sebesseg,ez felenk repulo gyorsito 10 x 70-100m fokozos temporol 90-100% sprintig. Illetve ero erintese,ez felenk rovid feluljarora sprint.MIndket edzesnel vissza seta v kocogas,pulzus nyugodjon vissza,ha kell piheno akkor pihensz.
Tobbi nap regeneralja a ket combos edzest,az a celjuk,kozepes langyos maszatolas itt hatarozottan nem jo :N ha uszas,bringa regeneral,passzivitas vagy joga...akkor azt hasznalod fel.
Heti ossz km ha beesik 40-50km-re az se baj ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52909) tomcica válasza tomcica (#52908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nagyon ijeszto ez igy ;] akkor erdemes atgondolni a 40perces 10K realitasat,es tobb periodussal kozeliteni. Ertem ez alatt,hogy 42-43percet tuzni ki 4het elezessel arra dolgozni 4:15-os verseny sebesseggel resztavokban,melle 4:45-4:30 fokozo hosszuval.
Ezutan lemerni,kipihenni 8het km gyujtes es megcsinalni 4:10-es + 4:40-4:25-el.Igy kisebb falatkban preseled ki magadbol.
Ido es energia kerdese

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52910) tomcica válasza tomcica (#52909) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felem aki a 10K versenyiram+15mp iramon nem tud minden heten 10-12km-t,vagy 10K pace+30mp-n 16-20k-t lefutni ugy hogy ne essen szet az nem rendelkezik megfelelo alappal es allokepesseggel a hosszutavhoz. Erdemes ilyenkor a heti km mennyisegen es edzesmunkan emelni az alapozasnal,ha kell lassitani mindent h elbirja akkor lassit.Evekrol beszelunk nem nehanyszor 4hetrol :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52911) Zozo0525 válasza Peterhappy (#52905) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nagyon köszönöm:R

Tomcica, figyelek ám nagyon.....:DD

(#52912) venember83 válasza tomcica (#52908) üzenetére


venember83
nagyúr

Először is köszönöm a tervet.

Egyik ha van sebesseg,de hianyzik a sebessegi allokepesseg (alap alokkepesseg az van,anelkul kar belevagni.Masik ha brutal jo a tempo allokepesseg (pl maratonos-felmaratonos munkakbol jon le) de hianyzik a sebesseg.

Szerintem sebességem nem nagyon van, de a hosszabb távokat tudom kiegyensúlyozottan futni, pl. 30 km-t stabil 5 percesekkel bőven aerob zónában, félmaraton sem gond 5 perc alatti kilométerekkel. Csak ugye az a fránya sebesség, és annak a fenntartása, az már más tészta... :)

Van 5 km-en 4:04-es átlaggal még tavalyról, maratonom is 3:30-on belül, de eddig inkább a távokat növelgettem, nem foglalkoztam eleget a tempóval.

A fentieket nem dicsekvésnek szánom, kevés vagyok én ahhoz, csak felmerült, hogy van-e sebességem/sebességi állóképességem stb., s gondoltam, megmutatom, mi van, hogy könnyebben eldöntsd, milyen edzésmunkára lehet nagyobb szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#52913) tomcica válasza venember83 (#52912) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nos,ha igy all a helyzet,akkor amit Inf3rno javasolt azt nagyon is jo kis dolog.Ergo dolgozol 4hetet a sebessegen,cel legyen egy jo 5K kifutasa,majd 4hetet 10K speci munka.Kb igy csinalnam:
4het 5K+sebesseg
- 10 x 200m 3:40-45 koruli gyors piheno 200m laza - ezen dolgozol 4heten at,a munka nem az h gyorsitsd a gyorsat,hanem h a piheno 200m-t elkezd kozepesre futni 5:15-4:45-re (!)
- 5 x 800m 3:55-4:05 piheno 400m kocogas,itt azon dolgozol 4het alatt h 4:05-rol indulva 3:55-ig gyorsuljon a 800m.
- Hetvegi hosszu futas laza, 15-17km eleg.
- Emelkedo + repulo gyorsito ahogy mar irtam elobb is,ezek laza napon
- minden mas regeneralo km
Jelszo,friss,porgos :K
Utana lemered az 5K-t...azon a heten erdemes egy verseny elotti hetet csinalni,ezzel azt is gyakorlod.Hetvegi hosszu utan az otodik heten,csinalsz egy het kozbeni 5 x 400m 3:45-on porgoset,boseges pihenovel (essen le a pulzus) majd a het tulso felen nehany rovid emelkedo sprint (3-5db megkuldve...persze alapos bemelegitessel) es johet masnap az 5K nyelgazon.Arra a bemelegites szinte tovabb tart,mint maga a felmero :K
Utana nehany regeneralo nap es mehet a 10K munka 4het.
Akkor mar sebessegeden dolgoztal,ideje a kettot egyutt lekerni.Ahogy irtam 10km minosegi km (4:00 koruli) kiepitese egyik edzesen.Illetve a hosszu futassal az allokepesseg szinten tartasa es epitese.
(+ ero/sebesseg erintve het kozben)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52914) tomcica válasza tomcica (#52913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vertigo ruhelli,de egy tolcserben kell gondolkodni.Azaz a 4-4het alatt epited fel a verseny iramot.Ez jelenti egyik iranybol azt,hogy valamit ugyanazzal a pihenovel es darabszammal gyorsabbra futsz (pl 800-ak az 5K-nal).Illetve jelentheti azt is,hogy fix sebesseggel es darabszammal,de a pihenot gyrsitvamintegy preseled ossze az atlagot.
A 10k-nal pedig fix versenysebessegen egyre nagyob etapokkal terheled magad pl 10x 1k,5x2k,3x3k,2x4 v 5k ez negy het alatt hozhato.Piheno es sebesseg fix,a tolcser az,hogy egyre tobbet kell egyfolytaban a cesebessegen eltolteni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52915) inf3rno válasza tomcica (#52913) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nekem is jó lesz 5k-ra, elmentem. :-)

Buliban hasznos! =]

(#52916) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Vótmá? nem futás de ezt az időt elfogadnám

(#52917) Studi válasza Zozo0525 (#52916) üzenetére


Studi
addikt

Jahh, hétvégén a szigeten "gyalogolt" előttem két csaj. Eleinte próbáltam őket utolérni, aztán belenyugodtam, hogy végülis látványban jobb is, ha mögöttük maradok... 5:30 körül mehettek kb.

(#52918) bencze válasza inf3rno (#52893) üzenetére


bencze
senior tag

Jó kérdés. 2 hó kihagyás, 1-2 kg felszedés, cipő együtt? Most már elég jól elvagyok, december óta lemozogtam a nagyját, még 5kg kéne kb a "normál" súlyomig. Az utóbbi napokban nem bírtam magammal, utóbbi 5 napban minden nap futottam 10-12k-t amit nem kéne, de olyan jól esik kimozdulni... ma negyed 11-kor végeztem Microsoftos tanfolyammal reggel 9-től csináltuk 2x 45 perc ebéd- és vacsoraszünettel, nem csoda ha már éjjel is mennék akárhová. Sajnos még 2 nap.
Elméletben edzőterembe is mehetnék meg táncolhatnék meg sok mindent de ez így nem megy. Bicikli néha oké de az a baj unom, sok időt elvisz, csak egy 50-es karika is 2 óra és akkor még nem mentem hűha de nagyot.

@peterkeT
Nike, haha. Valamikor jó lenne találkozni, de boltba szerintem benézek Nürnbergbe valamelyik hétvégén, csak kerül ott is független futóbolt. 2 hónapja voltam otthon, meg 2 hete (oltások), most megyek hó végén, meg júli végén is, egyelőre nincs km hiányom...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#52919) inf3rno válasza bencze (#52918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet. Főleg ha kihagyás után azonnal belecsaptál a lecsóba. Én most visszafogom magam, mert már sokszor kezdtem túl gyorsan, aztán az ízületek nem bírták. Tegnap is akartam menni, de inkább mégse. Ma megyek, és szerintem 4-nél meg is állok, vagy esetleg ugyanaz lesz, mint tegnapelőtt, hogy befutok, öntözök és visszafutok, akkor a legrövidebb úton 2x2.5 lesz. Ma már pl úgy keltem, hogy ropogott a térdem, és érzem, hogy a comb izom sincs rendben, pedig alig futottam még valamennyit...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52920) HKorn válasza Zozo0525 (#52916) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt a sportot sosem értettem mire jó. Teljesen rendellenesen néz ki a mozgása.

Run&Ride

(#52921) tomcica válasza Zozo0525 (#52916) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beteg ez mind ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52922) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Tenyleg beteg. De az idejet irigylem:DD
Ma reggeli 10 km jol sikerült. 1 km palyan volt akit 2x leelőztem :DD meg a vegen elbizom magam:DD:DD:DD
Hkon en sem értem . Igaz nem is nagyon gondolkodom rajta

[ Szerkesztve ]

(#52923) bandus


bandus
veterán

Nagyon ugyesen bevallaltam egy fm valtot a vivicittan, ugy, hogy 3 honapja nem nayon tudtam futni a bolcsessegfog mutetek miatt :( most a nyaralas idejen probalkozom, ez a paras, meleg tengerpart talan jo edzes lesz majd az aszfalt plusz 3x fok kombora, de hat 7-8 km-t tudok futni valami szanalmas tempoban. extra motivacio, hogy egy holgy lesz a valtotarsam, nem kene, hogy jobb idot fusson nalam ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52924) inf3rno válasza bandus (#52923) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szólj neki, hogy lassítson! ;]
Amúgy a műtétek jól mentek? Túl vagy már mindegyiken?

Buliban hasznos! =]

(#52925) Zozo0525 válasza bandus (#52923) üzenetére


Zozo0525
őstag

Pedig egyszerű, gyorsan kell szedni a lábad... :DD

(#52926) bandus válasza inf3rno (#52924) üzenetére


bandus
veterán

ketto volt csak (ket also). az elso eleg siman ment, pedig ez volt a vizszintes, ki nem nott fog. a masik ami felig kinott az harom hetre az elso utan kovetkezett. kiszedni is nehez volt meg osszevarrni is, eleg sokaig verzett, meg napokkal kesobb is, es utana a regeneracio volt eleg lassu, meg a mutet utan 5-6 hettel is luktetett a helye hosszabb seta kozben is. a fajdalom szerencsere minimalis volt, nagyon fel sem dagadt az arcom. szoval a jo szajsebesz kell bp-n belul akkor szoljatok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52927) inf3rno válasza bandus (#52926) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na az szép, akkor megmaradsz te is. :-)

Buliban hasznos! =]

(#52928) Tualzon


Tualzon
újonc

Sziasztok. Futáshoz eddig telefont használtam a karomon, 2 funkcióval: zenehallgatás bluetotth fülessel, illetve adidas running program. Tudtok ajánlani valami nagyon olcsó órát amivel ugyanezt meg tudom tenni? Küldje a zenét a fülesre akadás nélkül, és fusson rajta valami tracking program. Semmi más nem érdekel, nem kell hogy pulzust mérjen, vagy ilyesmi. ÉS csak arra az egy órára használnám heti 3*4 alkalommal, nem állandóan hordanám.
köszi

(#52929) sutirablo válasza Tualzon (#52928) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Szerintem az Amazfit GTR-nél nincs olcsóbb jelenleg, de annak a GPS pontosságát nem különösebben dícsérik.
Kicsit többért Samsung Galaxy Watch Active.
A zenelejátszás a szűk keresztmetszet, esetleg gondolkodj el valami kicsi, dedikált lejátszó és olcsó óra kombón. Vannak beépített lejátszós fülesek is.

(#52930) zzola válasza Tualzon (#52928) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem olcsó eszközt erre nem fogsz találni. Ezeknek az okos/sport óráknak nem az erősségük a zenelejátszás. Sportórát kapni olcsón pl. Decathlonban, vagy használtan egy Garmint. Zenére korábban Mighty-t használtam, ez 80-100 font között elérhető.
Manapság én is telefonnal futok a zene miatt...máramikor erre van igényem.

(#52931) tomcica válasza Tualzon (#52928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hasznalt okosora kell neked,amelyik tud zenet :K minden mas draga lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52932) bandus


bandus
veterán

[kép] Tomcica ezt a kepet ideteszem neked :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52933) tomcica válasza bandus (#52932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O baxod,most hiaba felizgattal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52934) HKorn válasza Tualzon (#52928) üzenetére


HKorn
addikt

Korábban nálam is szempont volt a zenelejátszás óráról, aztán mivel a telefon biztonsági okokból mindig nálam van, rájöttem hogy feleslegesen drágább így az óra, illetve feleslegesen gyorsabban merül zenehallgatástól, így mindig a telefonról hallgatom a zenét.
Vegyél egy olcsó GPS órát akár használtan, ami tud exportot meg egy jó mobiltartót a derékra és kész vagy.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52935) Studi válasza HKorn (#52934) üzenetére


Studi
addikt

Én is így voltam: feltettem egy rakás zenét az órára, vadásztam mp3-akat a régi archívból. Aztán rájöttem, hogy manapság nagyjából mindent Spotifyról hallgatok, a telefon meg úgyis nálam van. Szóval az órának ezt a funkcióját gyakorlatban még nem is használtam.

(#52936) emvy válasza HKorn (#52934) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi egyenként az a biztonsági ok? 20 eve, amikor még nem voltak mobilok, rendszeresen elrabolták a futókat, vagy mi?

while (!sleep) sheep++;

(#52937) zzola válasza emvy (#52936) üzenetére


zzola
félisten

Én sem futok már telefok nélkül.
Gondolod elrablástól kell félni?
HA sérülés ér, nem jó az, ha tudsz segítséget kérni?
Illetve sokan szeretik a tájat fotózni, többség azt is mobillal teszi.
Amúgy 20 éve már voltak mobiltelefonok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52938) HKorn válasza emvy (#52936) üzenetére


HKorn
addikt

Van olyan szitu amire nem is gondolnál, hidd el. Tavaly mobil nélkül futkostam egészen addig, amíg elkapott egy olyan vihar, hogy se előre se hátra, fákat döntött ki a sétányon, fossá ázva vártam egy órát menedéket keresve, mire elment. Utána még 6km várt rám hazáig hidegben csuromvizesen, ha lett volna nálam mobil, telefonálok, hogy jöjjenek el értem.

Másik eset, gyökérben elbotlottam, olyan szarul estem pont a kézfejemre, hogy azt hittem eltörött, először nem is bírtam felállni, Garmin már küldte volna a riasztást a kontaktnak. Telefon nélkül ez sem működik.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52939) emvy válasza zzola (#52937) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha elmesz a hegyekbe egy 30k-s terepfutasra, akkor persze; de mondjuk egy Margitsziget-koron mi tortenhet, amit nem tudsz megoldani mobil nelkul, es mekkora valoszinuseggel?

(Teljesen el van csuszva az emberek kockazatertekelese, szerintem.)

while (!sleep) sheep++;

(#52940) emvy válasza HKorn (#52938) üzenetére


emvy
nagyúr

> Utána még 6km várt rám hazáig hidegben csuromvizesen

Hat ez nagyon durva, szinte halalkozeli elmeny :DDD

Bocs, nem akarom tulsagosan kifigurazni, de pont azt mondom, h 6 km csuromvizesen az nem egy akkora ugy.

Ez sajnos az a tema, ami miatt pl. mostanaban a 10 eves gyerekek nem lehetnek egyedul a jatszoteren, mert a szulok aggodnak, h 'barmi tortenhet', aztan felnottkorban meg nem tudnak mit csinalni a hirtelen felelosseggel.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52941) zzola válasza emvy (#52939) üzenetére


zzola
félisten

Szerinted mindenki a Margit szigeten fut? :U
Mondjuk erre megoldás lehet egy e-sim-es óra.

[ Szerkesztve ]

(#52942) emvy válasza zzola (#52941) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan nem, de ahogy irtam, vannak korulmenyek, ahol tok ertheto (meg egyebkent is: mindenki azt csinal, amit akar, csak szerintem ezek a felelmek tul vannak tolva).

while (!sleep) sheep++;

(#52943) zzola válasza emvy (#52942) üzenetére


zzola
félisten

Aki kimegy terepre annak alap a mobil, de ez csak az én véleményem. Főleg, ha ezt egyedül teszi.

(#52944) Hi!King válasza emvy (#52940) üzenetére


Hi!King
őstag

Én sem futok általában telefonnal, kivétel ha terepre megyek, de nem értek egyet az érveléseddel, mert szerintem a gyerekek túlzott óvása nem tartozik ide. Felnőtt emberként nem veszít senkit, aki a biztonság kedvéért viszi magával a telefonját, nem lesz tőle elkényeztetett, önállótlan, mint amikor a gyereket a széltől is óvják. Csak vitt magával egy plusz mentőövet. Áztam már el telefonnal is, nem használtam arra, hogy hívjak valakit, hogy vigyen haza, tehát elkényeztetés is csak akkor van, ha akarod.

És ahogy zzola írta, nem mindenki a Martig szigeten fut, és nem csak a másik véglet van, egy alig járható köves, sáros hegyi ösvény, ahol ha elesel, még jobb esetben is a lábadat törheted, hanem simán városi, de nem parkos környezetben is érhet baleset.

(#52945) emvy válasza Hi!King (#52944) üzenetére


emvy
nagyúr

Irtam is, hogy terepen ertheto. Viszont ha a varosban baleset er, nulla masodperc alatt ott lesz valaki, aki segit/mentot hiv/kolcsonadja a mobiljat.

while (!sleep) sheep++;

(#52946) tomcica


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52947) Hi!King válasza emvy (#52945) üzenetére


Hi!King
őstag

Túlzottan a tömeghelyekből indulsz ki, mint pl. a Margit-sziget. Én például simán futok olyan környéken is, pedig ez is Budapest nagyrészt, és nem terep, ahol simán lehet, hogy órák kérdése lenne. Emellett ha komolyabb bajod van, a telefonodon értesítik a hozzátartozóid, ha nincs nálad, plusz "dögcédula" sincs, akkor a hozzátartozóid jó ideig aggódni fognak, mi van veled.

(#52948) parandroid válasza emvy (#52939) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Két hete szombaton laza, pihenős körre mentem el biciklivel. Ha már úgyis erdőben voltam, vadultam kicsit (a magam óvatos duhaj módján), volt sár, kisebb ugratók, kanyarban megcsúszás, kiálló gyökerek, minden, amit egy koca-mtb-s még kezelni tud. Aztán hazafelé megcsúszott a kerék a térköves kerékpárút, és járda közötti kis padkán, és akkorát estem, hogy eltörtem a kezem. Kb 10 kmph-s tempóval, egy teljesen ártalmatlan helyzetben. Ok, nem voltam egyedül, meg emberek is voltak körülöttem (senki nem jött oda megkérdezni, hogy mi van, pedig kurva nagyot csattantam, meg utána ültem pár percet a könyökömet fogva). Ráadásul én hazatekertem még fél kézzel, mert hülye vagyok (kb 10-12 km), pedig amikor nem tudtam ráfogni a kormányra, meg rendesen kinyújtani a karom, akkor azért már egyértelmű volt, hogy nagy a baj.

Amúgy te tudod a családtagok mobilszámait fejből? Én a nejemét talán, de stressz-szituációban lehet, hogy a sajátomat sem...

De mást mondok: Mo-n kb 100.000 ember jár el több-kevesebb rendszerességgel futni. Ebből az elmúlt 10 évben egyet erőszakoltak, és öltek meg, ami statisztikailag nem sok, emberileg megengedhetetlen. Ha lett volna az óráján/telefonján egy pánik-gomb (ami a mai napig teljesen felfoghatatlan számomra, hogy miért nem automatikus feature), akkor van rá némi esély, hogy még élne.

A biciklis computerem pl automatikusan küld sms-t a koordinátákkal, ha esést érzékel (működött is a funkció), de manuális pánik-gomb funkció ezen sincs. :(

Nekünk a családban mindenki folyamatosan meg tudja nézni a mobil alapján, hol vannak a többiek, ezt meg is értették, el is fogadták, és mindenki biztonságban is érzi magát emiatt. Stravának, Garminnak is van ilyen funkciója amúgy, bár előbbinél fizetős, meg utóbbinál sem tudja minden eszköz, azt hiszem, meg sajnos nem is működik tökéletesen.

Szóval ha nem csak a blokk körül kocogsz egyet, tedd csak zsebre azt a telefont, és légyszi javasold ezt mindenkinek, csak nyugodtabb úgy az élet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52949) emvy válasza parandroid (#52948) üzenetére


emvy
nagyúr

> Amúgy te tudod a családtagok mobilszámait fejből? Én a nejemét talán, de stressz-szituációban lehet, hogy a sajátomat sem...

Erre van egy jo sztorim. Kb. 15 evvel ezelott kimentem bringazni valahova a Harmashatar-hegy kornyekere. Nem tudni, mi tortent, de biztos, hogy fejreestem (eltort a sisakom) es eltortem a csuklomat is. A mobilom (jo oreg Alcatel 715) kijelzojet is betortem.

Nincsenek konkret emlekeim errol, mert kiesett az egesz, de tobbszor felhivtam az egyik baratomat telefonon ugy, hogy 1) nem voltam magamnal 2) a telefon kijelzoje nem mukodott 3) a telefon persze le volt zarva, szoval kijelzo nelkul kellett kioldani es utana meg fejbol tudni a baratom szamat. Aztan amikor felvette, akkor kb. nem mondtam neki semmit, o kezdte el kerdezgetni, h mi van, en meg mondtam, hogy passz, fogalmam sincs :) utana amikor ujra felhivtam, akkor meg nem emlekeztem arra, hogy mar beszeltunk... ezek utan valaki ram talalt (egy masik bringas), es lebringaztunk terepen a hegyrol a korhazba, fel kezzel..

> De mást mondok: Mo-n kb 100.000 ember jár el több-kevesebb rendszerességgel futni. Ebből az elmúlt 10 évben egyet erőszakoltak, és öltek meg, ami statisztikailag nem sok, emberileg megengedhetetlen. Ha lett volna az óráján/telefonján egy pánik-gomb (ami a mai napig teljesen felfoghatatlan számomra, hogy miért nem automatikus feature), akkor van rá némi esély, hogy még élne.

En azt gondolom, hogy a 100%-os biztonsag kergetese az elet megrontoja.

> Nekünk a családban mindenki folyamatosan meg tudja nézni a mobil alapján, hol vannak a többiek, ezt meg is értették, el is fogadták, és mindenki biztonságban is érzi magát emiatt.

Ez meg foleg, no offense de ez kb. a helicopter parenting definicioja, rengeteg pszichikai kart okoz ez hosszutavon mindenkinek (foleg a gyerekeknek), errol tomegevel van mar irodalom.

https://www.persuasion.community/p/kids-need-freedom-too

while (!sleep) sheep++;

(#52950) emvy


emvy
nagyúr

On topic: nyari melegbe, napon futashoz kellene valami, ami vedi a boromet/vallamat, de nem melegit (sot, ha lehet, inkabb vedjen a melegtol is). Tudtok ilyen felsoruhazatot?

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.