Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) LanyUs válasza Zozo0525 (#51240) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jöttem utánad esőben délben 10K-ra! :D A két súlymellény közül az egyik bealudt, a másik nézelődött. Minden rétegemből csorgott a víz ( nem használok esőkabátot ). Viszont 1 óra alatt megfázni sem lehet.

Verseny tomcica: [link]
Fitt Zóna – 2020.11.29. [link]

[ Szerkesztve ]

(#51252) tomcica válasza LanyUs (#51251) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' a magad modjan faszagyerek vagy te :R (ez itt a dicseret volt,tessen beosztani ritkan lesz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51253) parandroid válasza reset (#51248) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aznap még nem esett radioaktív eső. Kell annak pár nap, hogy ideérjen, de a nagyját a szélirány miatt úgyis a skandinávok (főleg a finnek) kapták. Pont emiatt amúgy mi elég jól meg is úsztuk a dolgot, hosszú távon is - ahogy Kijev is, pont ugyanezen okból, pedig a szovjetek végig azon fostak, hogy ha fordul a szélirány, akkor még orosz mércével is rossz vége lesz a dolognak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51254) Zozo0525 válasza LanyUs (#51251) üzenetére


Zozo0525
őstag

az a verseny nem volt annyira szoros. ott még én is elindulhattam volna :D
Akkor most már tudom ki az edzőbá. Köszönöm neked LanyUs. hány kg-s az a mellény?

(#51255) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Kellett nekem nézni a reggeli NN Maratont :W ....ellesve a győztes mozgását a délutáni futásomnál mellkas kitol, törzs enyhén jobban döntve, növeltem az átlagos lépéshosszt 7cm-rel, viszont csökkent 4-el a cad és a tervezett 10ből a 7.km után, megelőzve az esetleges túlerőltetést inkább leálltam. 4.36 lett az addigi tempóm.
Őszintén szólva az új cipőre nem is figyeltem...az eddigitől eltérő futótechnika volt porondon. Talán a 2órával futás előtt fogyasztott húsleves gazdagon+rántotthús+sültkrumpli sem segített a futásban :F Elfáradtam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51256) tomcica válasza xy.zsolt (#51255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evekig csiszolom itt a tehnikat,erre te kimesz csak igy vasarnap delutan megvaltani a vilagot? Vegulis mi baj lehet?! ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51257) xy.zsolt válasza tomcica (#51256) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ne nevess 🤣 Anno mikor kipróbáltam a playstation-ön a rally versenyt akkor aznap a valós életben is sportosabb lett a vezetésem :) ...és nem direkt. Ma pedig még akartam is másképp futni. Érzem is kicsit a forgómat.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51258) Peterhappy válasza xy.zsolt (#51257) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kész szerencse, hogy nem a Superman legújabb kalandjait nézted reggel :)

(#51259) bandus


bandus
veterán

az oltast latom mar kivesezte mindenki, en elovigyazatossagbol nem eroltettem. mult szerdan kaptam es csak hetfon futottam legkozelebb. egy napig gyenge voltam de nem lazasodtam be.

viszont holnap kikapjak egy bolcsessegfogam (meg ket het mulva a kovetkezot, ha nem tolom el :D ), igy szerintem hosszabb idore off lesz a futas.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51260) inf3rno válasza bandus (#51259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kitartást. Nekem 5-öt vettek ki egyszerre altatásban tavaly februárban. Nagyon odavert vagy az altatás vagy a vérveszteség, azóta sem futottam, de tuti nem csináltam volna meg egyesével.

Buliban hasznos! =]

(#51261) bandus válasza inf3rno (#51260) üzenetére


bandus
veterán

az hardcore. nekem csak a két alsó van, abból holnap kiszedjük a problémásabbat, aztán attól függően, hogy mekkore sokk, két hét múlva a következőt. vagy eltolom, ha nagyon hazavág és nagyon rossz élmény.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51262) xy.zsolt válasza Peterhappy (#51258) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51263) inf3rno válasza bandus (#51261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát nem sok embernek van 5 bölcsességfoga, de csak így vállaltam, kizárt volt, hogy helyi érzéstelenítéssel egyesével végigkínlódjam. Ne told el, felesleges halogatni, úgyis ugyanolyan szar lesz. Annyi tanácsot tudok adni, hogy vegyél egy turmixgépet meg 10 kg banánt. :D Tejet ne, a tejfehérje miatt begyullad az íny, és szerintem ez a növényi fehérjeporokra is vonatkozik. Minden kajálás után mosni kell a fogakat, és érdemes szájvízzel is valamennyire átöblögetni, de nem túl erősen. Nekem még az volt gond, hogyha féloldalasan rágtam, akkor megfájdult az állkapcsom. Nagyjából ennyi. Túlélhető, pláne ha egyszerre csak egyet vesznek ki. Szájvízből a Solumiumot tudom ajánlani, bár elég hipo szaga van, de nem színezi el a fogakat a klórhexidinnel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51264) xy.zsolt válasza bandus (#51261) üzenetére


xy.zsolt
őstag

egy jótanács, tejtermék ne kerüljön utána a szádba amég össze nem forr rendesen a seb mert gyulladást okozhat

Szerk: Látom, közben ugyanezt a tanácsot kaptad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51265) ígyvanferi válasza parandroid (#51253) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem is aznap volt futni...

(#51255) xy.zsolt: :DDD nekem is adott egy jó adag lökést a mai hosszú tempóhoz Kipchogéék reggeli kocogása. Nekem a lépésszámon látszik meg, nem szokott ezen a tempón 180 körül lenni, de beragadt az agyamba a futásuk ritmusa, amihez igyekeztem igazodni.

[ Szerkesztve ]

(#51266) dabgergo


dabgergo
őstag

Találkoztatok már olyannal h az óra pár percig nem fog jelet? Mint itt pl. ahol valójában a sárgán haladtam. Mostanában egész sűrűn veszek észre ilyen részeket, remélem nem az óra kezd el bénázni (FR935).
Auto-pause meg ilyesmi nincs bekapcsolva.

Egyébként ez volt az első futásom az SLAB ultra 2-ben és tetszett a cipő, nagyon masszívan a lámabon van, teljesen más érzés mint mondjuk a pega 36 trail. Kicsit félek h hosszabb távakon kicsinek fogom érezni, mert elég passzentos az tuti. Pörgős cipő, főleg a meredek felefelék és lefeléken éreztem a többletet, pegaval nem tudtam volna egyik irányba se olyan tempot tolni mint ezzel stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#51267) inf3rno válasza dabgergo (#51266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ilyesmi csak alagútban van, de nem Garminom van. Elképzelhető, hogy a tv torony zavart be neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51268) dabgergo válasza inf3rno (#51267) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, jó ötlet, simán lehet. Remélem nem lesz ez rendszeres mert nem terveztem új órát venni, főleg h az utóbbi időben megjelent órák pontatlanabbak mint a 935 alapesetben...

Milyen Bp közeléből induló terepfutó útvonalak/körök vannak ezeken kívül még, amik valamilyen értelemben versenyek is?
- Piros 85
- UTH útvonalai
- Szénás kör
- Balboa

[ Szerkesztve ]

(#51269) itouchfan válasza dabgergo (#51268) üzenetére


itouchfan
senior tag

Garmin Mókus kör a Szépjuhásznétól indul.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#51270) xy.zsolt válasza dabgergo (#51268) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A strava-n és a garmin connect-ben gondolom a futásra is van "heatmap" ami a kedvelt útvonalakat mutatja. :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51271) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Van egy AY 25%os kuponom ami ma biztosan, de lehet, hogy még holnapig is érvényes....PM-ben elküldöm ha kell valakinek.

Azért a tegnapi eltérő stílusú (kenyai :D ) futás okozott izomlázat a seggemnél és combokban :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51272) reset válasza parandroid (#51253) üzenetére


reset
senior tag

Május 01-én értesültem először a globális haváriáról - nem sokkal azután, hogy megvolt a napi futóedzésem (és persze az azt követő napokban is futottam bőven) Akkor már necces volt fölöttünk is a levegő. Tudom, hogy mi viszonylag jól jöttünk ki a dologból...de asszem a leveles zöld primőr áruk (saláták) fogyasztását azért nálunk sem nagyon ajánlották anno'...
Mindezzel a hivatkozással csak arra utaltam; a hosszas sportolói életút során néha átszabják az edzési terveinket holmi vis mairok: néha nagyok, néha csak olyasmi, hogy éppen légi permetezés van soron...

(#51273) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#51270) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van, de ő olyat keres, ami verseny is. Tehát ilyen instant trail, előre meghatározott útvonallal, éremszerzési lehetőséggel, eredménylistával. Egy időben én is ezek közül válogattam, de a távok jellemzően vagy túl rövidek vagy túl hosszúak, ritka a 20-25 km közötti, ami nekem fekszik. Ezért inkább random szoktam kitűzni magamnak túratervezőben útvonalat.

dabgergo (#51268): Groove trailek közül a Farkas trail és a Nyakas kör is még talán belefér a Budapest környéki kritériumba. Biatorbágyról indulnak, előbbinek Farkasrét a célja, utóbbi pedig a nevének megfelelően körtúra, a biatorbágyi vasúti viadukt alól indul és ide érkezik. A Nyakas kör rövidebbik távján már végigmentem, egész jól futható, szép útvonal. (Mondjuk az eredeti 13,5 km-ből majdnem 20 km-t csináltam jobbra-balra kavirnyászással, szóval közelebb jártam a hosszabbik távjához.)

[ Szerkesztve ]

(#51274) dabgergo válasza ígyvanferi (#51273) üzenetére


dabgergo
őstag

itouchfan, ígyvanferi: köszi, ezeket nem ismertem!

(#51275) bandus válasza dabgergo (#51268) üzenetére


bandus
veterán

tatabányán a turul trail és talán a vércse is innen indul, illetve oroszlányból is indul vérkör, illetva a B kör is, meg a sunset trail. ezek a vértesben, gerecsében vannak. egy órán belül ott vagy kocsival, de tömegközlekedve is másfél óra bármelyik, szép és jól futható útvonalakkal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51276) bandus válasza xy.zsolt (#51271) üzenetére


bandus
veterán

akciós termékekre is érvényes? ha igen én kérném :B köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51277) Chuck Norris válasza dabgergo (#51268) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Itt szépen össze vannak szedve: [link], a geogo is jól használható. A Budaiban a Normafa, Szépjuhászné környékét érdemes el jó messzire elkerülni hétvégén ha jó idő van.

[ Szerkesztve ]

(#51278) xy.zsolt válasza bandus (#51276) üzenetére


xy.zsolt
őstag

átküldtem :K Próbálgasd, veszteni nem lehet vele :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51279) Peetta14


Peetta14
tag

Hátrafelé szoktatok futni? Nem viccből kérdezem. Szakaszokra gondolok, pl 200m aztán back to normal. Van értelme? Futópályán, biztonságos körülmények között. Hobbi futó edzés színezésére szánnám.

(#51280) emvy válasza Peetta14 (#51279) üzenetére


emvy
nagyúr

kb. mint a seggeden keresztul enni es a szadon szarni :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#51281) Zozo0525 válasza Peetta14 (#51279) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ennek mi értelme? Ez nekem uj módszer

(#51282) inf3rno válasza emvy (#51280) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Néha előfordul bizonyos politikai körökben. ;]

Buliban hasznos! =]

(#51283) inf3rno válasza Zozo0525 (#51281) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Más izmokat fáraszt le, hegynek fel különösen érdekes, de nem nevezném futásnak.

Buliban hasznos! =]

(#51284) Peetta14 válasza Zozo0525 (#51281) üzenetére


Peetta14
tag

Mert feldob a változatosság, meg próbáld ki, fuss 100m-t, és megérzed, hogy nem ugyanúgy dolgoztat meg, mintha előre futnál.

(#51285) Chuck Norris válasza Peetta14 (#51279) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Akkor tud hasznos lenni ha előjön valami fájás a térded vagy a bokád környékén és nem akarsz megállni pihentetni, elég csak 10-20 lépés és már jobb lesz, lehet ismételni pár kilométerenként.

(#51286) Zozo0525


Zozo0525
őstag

valami core gyakorlat otthon végezhetőt. youtobe... kérhetek? ez pl jó lehet nekem? (futás mellé)
https://www.youtube.com/watch?v=NGulrkzcEaQ&t=6s

(#51287) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ma vegre eljutottam a Spuriba (Debrecen), felprobaltam az osszes cipot, ami jo ram (USA13), a neutralisok ki is estek, a vegere 2 modell maradt: Asics GT2000 es a Saucony Guide 14 (ebbol USA 12.5 volt a jo). Utobbi baromi kenyelmes volt.
Van valakinek tapasztalata vele? Vagy tudok ra akciot valahol? 42 ezerert volt kirakva...
Vagy ennel van jobb vetel a stabil kategoriaban?

(#51288) parandroid válasza zolikaDB (#51287) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van (volt) mind a kettő. A GT2000 egy remek cipő (már melyik évjárat, persze, nekem 2 különböző volt), a Guide ISO borzasztóan túlépített, nekem nem igazán jött be futni. Kényelmes volt, talán túlságosan is, aztán valami 200 km környékén elfeslett a szövet a sarkánál hátul, jobboldalt, és mire végeztem a futással, sebesre vágta a kilógó műanyag (!) a lábamat. Ok, lehet, hogy egyedi tapasztalat, és hibás példány volt, de mivel amúgy is fura érzés volt benne futni, inkább hanyagoltam a márkát.

GT2000-ről csak annyit, hogy mint minden asics, a felső rész sokkal kevésbé tartós, mint egy nike. Nekem az asicsok mindig felsőrészben szoktak előbb szétmenni, de nem kritikus, az 1000 km-t meg szokták közelíteni azért, de nem lesz belőlük utána utcai cipő, mint egy random nike-ból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51289) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!

Biztosan sokaknak van tapasztalata a GTX (gore-tex) anyaggal kapcsolatban. Elolvastam már róla sok infót, és tisztában vagyok az előnyeivel, viszont arról sehol nem találok infót, hogy vajon jobban bjrja-e az anyag a strapát, mint a sima cipőanyag. Úgy értem, hogy pl. van egy Asics terepfutó cipőm, ami nem GTX megjelölésű, de sajnos 3 évig bjrja a saroknál belül az anyag. Ha ugyanebből a cipőből a GTX megjelölésűt vettem volna (mert van olyan is belőle), vajon tovább kibírná az anyag?

Előre is köszi a véleményeket!

(#51290) emvy válasza Dyraxx (#51289) üzenetére


emvy
nagyúr

3 évig? Az kevés?

while (!sleep) sheep++;

(#51291) bandus válasza Dyraxx (#51289) üzenetére


bandus
veterán

nincs köze az anyagminőséghez.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51292) dabgergo válasza Chuck Norris (#51277) üzenetére


dabgergo
őstag

+bandus: szuper köszi, ez rengeteg, még jó h rákérdeztem, csomót nem ismertem, thx!

(#51293) tomcica válasza Peetta14 (#51279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rengeteg futogyakorlat van,szokdelesek,lepcsozes,tehnikak barmelyikkel jobban jarsz,mint a hatrafele futassal ;) ha mar akarsz valtozatossagot vinni bele :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51294) sharp4 válasza parandroid (#51288) üzenetére


sharp4
őstag

1000? 2100 km-nél tárol, igaz a felső része már lyukas, de a mokusoknak, vaddisznóknak jó lesz még. Nyilván a talp szerkezete is szét van már, de terepen nem veszem észre.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51295) Chuck Norris válasza Dyraxx (#51289) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szerintem a gtx inkább csak latyakos téli időben, esetleg ha valami extra hideg van javallott, nyáron sokkal jobban belerohad a lábad mint a simába, én nem is tudnám hordani.

@zolikaDB GT2000-ből van nekem több évjárat, és Guide13 is én mindkettőt szeretem, tartósságilag és kényelmileg a saucony szerintem kicsivel jobb, azt vedd meg amelyik neked kényelmesebb. Néha vannak ezek akcióban akkor azért jóval olcsóbbak ám, ennyiért már hokát lehet venni a spuri boltban.

@dabgergo nekem akkor csinált ilyet a suunto amikor elkezdett halódni az akkuja, megfogadtam inf3rno bölcs tanácsát és visszaküldtem, garanciában cserélték. Nagyjából erre futottam én is ma, nekem sem lett sokkal szebb a huawei telefon gps-ével [link]

[ Szerkesztve ]

(#51296) norby_42 válasza Dyraxx (#51289) üzenetére


norby_42
aktív tag

Saroknál belül szerintem nem gore-tex van.

Eat pasta, run fasta

(#51297) norby_42


norby_42
aktív tag

Mivel pályán körözésre úgysem fogom magam rávenni, ezért úgy gondoltam, heti egy futásba fartlek szerűen teszek gyorsabb (<lassabb lány csoport) részeket. Ma az első 5 km-ben volt mondjuk 2.5 4:30 körüli. Ezt akarom kitolni egy 10esre. Mellette maradnak a 15+os hosszabb futások, főleg terepen.
Tom, jó lesz így?

A cél: jövő februárig 50:00 alatti 10k, meg egy terep 50-es.

Eat pasta, run fasta

(#51298) dabgergo


dabgergo
őstag

Na, szerintem életemben most először eléggé pofára estem (szerencsére nem szó szerint) cipő fronton: ma újra futottam a salomon ultra 2-ben és most vált egyértelművé h nem igazán kényelmes, túl szoros valahogy az egész, talán nem is a mérettel van baj, bár fél számmal lehetne nagyobb, de nem adja azt a komfortot amit hosszabb (ultra) futásokkor várnék, pedig eddig csak 18k-t futotam benne egyben, de nem az igazi :(

Kicsit (nagyon) bánom h nem maradtam a jól bevállt Nike-nál, ami valószínűleg nem csak olcsóbb de tovább is bírja, plusz méretben is már kitapasztaltam...

Jól sejtem h nincs más opcióm mint megpróbálni eladni használtként? :(

(#51299) bandus válasza dabgergo (#51298) üzenetére


bandus
veterán

Most mar igen. Vagy megeroszakolod magad es hordod utcara, kirandulni. Viszonylag gyorsan elviszik egyebkent fb csoportokban, ha jo aron kinalod. En ott adtam el a 70 km-es zoom flyt 9 ezerert, 0 km-es lunartempot 7-ert meg 4 km-es zoom streak-er 5-ert :D szoval bukni fogsz rajta az biztos, kerdes mennyit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51300) tomcica válasza norby_42 (#51297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen, jo lesz. Mi ugy szoktuk a fartleket felepiteni, h elindulunk 1perc celtempo 1perc laza valtogatoval, majd hetek alatt nem gyorsitjuk, hanem noveljuk 2-3-4-5perc celtempo + annyi laza h a pulzus visszalljon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.