Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) tomcica válasza venember83 (#51098) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy Peterke irja,az Ironman/meg a a fel-Ironman a sprint tavhoz kepest MASIK sport komplett masik edzesmodszerrel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51102) sipi700 válasza tomcica (#51088) üzenetére


sipi700
tag

1,5 éve van edzőm előtte nem túl tudatosan edzettem, futásnál nézegettem edzésterveket, úszás heti egyszer, de semmi feladatos 2-3 km, kerékpár 1-2 (30-40 km, ritkán hosszabb, ott néha variáltam) és 3 futás. Mióta edzőm van főleg futottunk, illetve pár hónap úszás is volt, aztán a covid miatt uszodák zártak, így 2020 futásról szólt, triatlon kimaradt. Tavasztól ment volna hozzá bringa, de most kezdődik újból a futás visszahozása, ha rendben lesz a szívem. Inkább futás edzésekről tudok csak nyilatkozni. 60 percnél hosszabb egy sem volt, de inkább rövidebbek. Pályán 4-5x1000m, 200-akból 400-akból változó mennyit kaptam (10 és 20 között), pályán inkább tempóra van, de mindig túlfutom. Hosszú, lassú még alapozás alatt sem. Aszfalton többféle van 20 mp-től 10 perces belefutásig, fokozók, ezek többnyire pulzusra. Heti 5 futásból 4 ilyen. Többnyire 1 egyenletes tempójú lassabb van max. 60 perc. Mért pulzuszónák vannak, elég magasan van 1-es zóna teteje így 4:45 körüli tempó ott is kijön. Nem vagyok gyors, max nők között lennék nyerő a tempómmal. 10 k-n már elég nehéz a 40 percen belüli idő, eddig 2-szer sikerült, edző nélkül 43 perc volt. Feleségem már kezdett gyorsabb lenni nálam, így nekem is kellett edző, hiú vagyok :D 5k-n 18 perc alá kerülni a cél. 21:17-ről indultam most 18:14.

(#51103) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csak óvatosan, aki medvés terepen fut, ma találtak holtan egy futót. :S [link]

Buliban hasznos! =]

(#51104) sipi700 válasza venember83 (#51098) üzenetére


sipi700
tag

Engem hülyének is néznek, mert rövid távon indulok és mindenki mondja, dehát milyen szar az nyélen kell menni végig. Igen. Nekem az ironman nem menne, valahogy előjön a sprinter énem és nem maradok aerob zónában, csak szenvedek, egyre lassabb vagyok és pulzusom már nem megy le lassítással sem, miután elszáll. Rövid távon halálig kihajtom magam. Félmaratont már futottam egész spórolósan, de a többi 9-10 versenyen 13 km-nél azt mondtam soha többet. Az az egy lett 1:31, amúgy a többi 1:35-ön kívül van. Februárban futottam egy feszültséglevezető 15 km-t, nem volt edzéstervben, ott ha végig viszem lett volna 1:30-on belüli fm, úgy hogy egyátalán nem készülök ilyen távra. Utána jött covid. Ha akkor tudom lefutom még azt a 6-ost. :W

(#51105) parandroid válasza sipi700 (#51104) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt hívják anaerob küszöbnek (threshold). Ha egyszer ezt beedzed, a világból kifutsz az adott pulzusértéken. De wiegesagt, ez egy teljesen más jellegű edzésmunka. Olyan nincs, hogy valaki igazán jó 5k-n, és 21k-n is. Talán pont a 10k van a kettő között, azért erre szoktak edzeni, mert akkor még mind a kettőben lehet valamit alkotni, de aki komolyan veszi, annak muszáj választani. Ráadásul a korral egyre inkább preferálja a szervezet a hosszabb, lassabb meneteket, és egyre kevésbé mennek a sprintek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51106) tomcica válasza sipi700 (#51102) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amiket irsz resztavok azok mind jok a 3-5K tavra :K gyakorolni a versenytempot,valamint kiepiteni a kovetkezo szintet.
Testsulyod be van allitva?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51107) tomcica válasza parandroid (#51105) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy...sot inkabb 15K-21K az meg elmegy kez a kezben,a 3-5K szinten (modern hosszu sprint tav lett mar az 5K is). A 10K pedig egy fekete barany lett :K nehany igazan tehetseges 5K futo tudja kitartani (vagy ahogy irod beleoregedni) a 21K futok akkora munkaval inkabb futnak 42K-t utcan penzert manapsag.Szoval a 10K most eleg fekete folt.
Hasonlo az 1500/1600m-hez,ami mar a jo 400m-es sprintereknek elerhetetlen a 3-5K kitarto futoknak pedig tul gyors.Ugye 800m-t sok jo 400-as ki tud futni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51108) tomcica válasza #76500480 (#51100) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hoka Rincon (csak learazva,mert elegge keves km-t birnak el a tesztelok szerint)
Adidas Boston,unikornis,mindenre IS jo + strapabiro.
Nike Zoomfly,tempora "olcsobb" karbonos cipo (inkabb erdekesseg,de hosszu tempora valoban okes)
Saucony Ride,nekem laza hosszura egyik cipom (masik Hoka Clifton)
Ha konnyebb cipok is erdekelnek Saucony Fastwich,Nike Streak (ha meg van outlet?!) Adidas SL 20 (ez joaron szokott lenni) Adidas Adios (szinten van neha learazva regebbi modell,nagyon jo cipo).New Balance Rebel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51109) ígyvanferi válasza tomcica (#51108) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem is tudtam, hogy Cliftont is használsz. Abból jön hamarosan a 8-as verzió, hátha befut valami akció valahol a 7-esre és akkor én is teszek vele egy próbát.

A 10K az feketebárányról jutott eszembe ez a március eleji berlini meghívásos verseny, amit nemrég néztem: [link]. Nagyon durvák a lányok, a kis rózsaszín felsőikben, cipőikben olyan tempót pirítanak, hogy csak pislogok. Azért a nyúl előtt is le a kalappal, 3:10-es tempóhoz nem lehet akármelyik bokorból előhúzni valakit.

(#51110) #76500480 válasza tomcica (#51108) üzenetére


#76500480
törölt tag

Köszi :DD Megnézem őket. Clifton nem 5mm drop? Eddig 10es cipőkkel futottam.

(#51111) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

basszus, most nézem, h azok a cipők, amiket 2020ban bevásároltam emagról, szinte mind kifutott már. Van közte olyan, amit nagyon megszerettem, majd hiányozni fog. demééé ?!!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51112) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#51111) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fogyasztói társadalom. Bár gondolom költői volt a kérdés. :)
Milyen cipők? Biztos lehet még belőlük találni, ráadásul mostanra akciósan, ha már kifutott modellek. Illetve vannak ugyanolyan jók vagy akár jobbak helyettük.

(#51113) tomcica válasza ígyvanferi (#51109) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Turbo nyulak,az elso sor vasagyastol komplett nincs 40kg ;] ezekhez kepest en dagadt diszno vagyok :K ma epp futottam 5 x 800-at 3:15-3:20-as iramon (volt ott 3:10 is 1-2 kanyarban) ugy ahogy mondod,azzal mar munka van :DDD mondjuk amikor 18eves voltam akkor 800-as verseny utan beugroskent 5k-n guritottam 3:10-es atlagot faradtan,szoval lehet ment volna 10K is,ha beedzi az ember ra magat :K akkor nem tunt ilyen erosnek,mint most 45 evesen,ez van,ezt "koll" szeretni :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51114) inf3rno válasza ígyvanferi (#51109) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A nyúl ilyenkor mit fut? A rekord időt?

Buliban hasznos! =]

(#51115) inf3rno válasza bajnokpityu (#51111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez van 5 percenként cserélgetik. Nem tudom, hogy a reklám miatt vagy valami jogi oka van, hogy ami már kifutott, arra nem kell annyi garanciát adni vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#51116) tomcica válasza inf3rno (#51114) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit kernek tole,van altalaban A terv,B terv.A terv elore meghatarozott iram,B terv ha senki nem jon,akkor a leggyorsabbhoz lelassit.Kb igy nez ki egy nyul.Ezert fizetik.
Persze,ha megbokrosodik valamelyik leanyzo,es joval a rekord ido alatt fut,akkor azt is le kell kisernie fuggetlenul attol,hogy nem az volt a terv,de ez elegge ritkan van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51117) tomcica válasza #76500480 (#51110) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hoka-k altalaban alacsony dropposak maximalis csillapitassal,ez a niche-juk :K en mindenfele droppot rotalok a 0-12mm,legtobb gyors cipom (adidas) 10mm...Saucony-k 4-8mm.Egy-ket Nike,Asics laza napi 12mm (ez mostanaban nem igazan van keznel,de direkt nem kerulom oket). Hive vagyok a cipo,felulet,sebesseg valtogatasanak,segit a serules megelozeseben ;)
Persze a 8mm alattiakat szokni kell,szoval csak finoman,fokozatosan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51118) inf3rno válasza tomcica (#51116) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És volt már olyan, hogy kidőlt a nyúl?

Buliban hasznos! =]

(#51119) tomcica válasza inf3rno (#51118) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olyanrol,hogy ferfi noknek nyulazik es kidol nem remlik.Ferfi versenynel viszont voltak mar fejreallasok 30K-ig kert nyulazas maratonon es feltavnal kidolt mindket nyul,meg ilyenek :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51120) venember83 válasza inf3rno (#51103) üzenetére


venember83
nagyúr

Erdőben kocogott ilyenkor, amikor a medvék már felébredtek a téli álomból, de nincs még mit enni, mivel elég sok a hó még a hegyekben, ráadásul rájöttek a medvék is, hogy a településekhez közel van mit enni (pl. hulladékot), miközben az élőhelyük is egyre csak szűkül hála az erdőirtásoknak.

Szóval igen, nem érdemes tátott szájjal berohanni a *erdőbe.

[ Szerkesztve ]

(#51121) Perillustris válasza ígyvanferi (#51109) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ezt jó volt nézni, a srácot pedig egy picit irigylem is. ;]

Perillustris

(#51122) dabgergo válasza Chuck Norris (#51093) üzenetére


dabgergo
őstag

Tuti jó hangulata van az éjféli indulásnak, de h alszol előtte? Nekem nem menne sehogy mondjuk délután előtte, ami így elsőre nem hangzik túl jól.

(#51123) IMIIKE1998 válasza inf3rno (#50919) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na kiderült, hogy én rontottam el.
1. Egy edzésnap után kell egy pihenőnap, hogy menjen az intenzitás.
2. Túl gyors voltam az első pár percben és elfogyott az erő. Visszavettem a tempóból és most kis gyaloglásos pihenőkkel 40-45 perc is megy.
3. Futás előtt jobban "be kell kajálni", mert itt sokkal hamarabb elfogy az energia, ha nem eszik az ember 1-1.5 órával előtte valami normálisat(gyümölcs+zabkása pl.).
:R

A medvés témára meg:
Én se futva, se kerékpárral be nem megyek egyedül az erdőbe, többször támadtak már meg kóbor kutyák, szerencsére akkor tesómmal voltunk kerékpárral, de nem ér annyit az egész. A város körüli ismert szakaszok is elég jók. Mindig csodáltam, amikor fiatal nők/férfiak egyedül, félelem nélkül járnak ilyen helyekre. :(

[ Szerkesztve ]

(#51124) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#51123) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk is volt már kutya támadás, meg a legviccesebb, hogy egy gyakori útvonalunkra kihajtották a marhákat, aztán ott futottunk el a bika mellett. Elég hamar be is szüntettük arra a futkározást. Sajnos rohadt sok az igénytelen ember. Kutyák szabadon általában nem az erdőben szoktak lenni, hanem tanyákon, házak előtt. Az erdőben nagyobb biztonságban érzem a bejáratott útvonalakon, mintha a faluban futnék. Itt egyelőre még van olyan szinten azért a közbiztonság, hogy egyedül is lehet erdőben futkározni, és még medve sincsen, de persze ez idővel változhat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51125) dni válasza parandroid (#51051) üzenetére


dni
őstag

Időközben nézegettem órateszteket (DCrainmaker, DesFit, stb), meg keresgéltem appokat is. Úgy látom, hogy magában a pulzus szenzorban és a GPS pontosságban már nincs különbség a 6-os Apple Watch és a Garmin, Polar, stb. magasabb kategóriás órái között. Viszont akkuidőben, kezelésben (5gomb vs érintő kijelző), ellenállóságban sportolásra, túrázásra jobb választás lehet egy céleszköz. A sport órák között sincs egyértelmű győztes (Garmin 745, Fenix 6, Polar Vantage M/V) van ami ebben, van amit másban jobb. Ki kell választani mi az ami fontos.
Ezzel gondolom nem mondtam újat, csak gondoltam megosztom a infókat hátha más is hasonló dilemmában van.

Ami viszont talán újdonság, legalábbis ebben a topicban nem láttam megemlítve. Az Apple Watch OS-re van egy elég jó futó/terepfutó/túrázó app, ami Fenix 6 szerű képességeke tud.
WorkOutDoors: [link]
Teszt: [link]

Egyenlőre csak a távolságot, időt fogom monitorozni a telefonon lévő appal, meg megpróbálom működésre bírni az 5-6 évvel korábban használt BT mellkaspántom ez a kombó korábban is működött.
Bár akkor még nem volt ilyen nagy és nehéz a telóm és mégis beszereztem egy Polar M400-at mert jónak tűnt, szóval bármi megtörténhet. :D

[ Szerkesztve ]

(#51126) dabgergo


dabgergo
őstag

Volt már nektek olyan h szédültetek futás közben?
Nekem csak és kizárólag terepfutásnál jön néha elő, szerintem (de csak tipp) akkor amikor túl technikás a terep és folyton lefele kell nézni h orra ne bukjak.
Alkalomszerűen jelentkezik de azért zavar. Az is lehet h mástól van, de simán aszfalton sosem jelentkezett.

(#51127) Never79 válasza dabgergo (#51122) üzenetére


Never79
tag

Én előző napokban rápihentem, meg délután próbáltam aludni, de ha nem megy az sem annyira gond, csak az a lényeg pihenj. A versenyhangulat, adrenalin úgysem fogja engedni, hogy elaludj :) . Ultrás ismerőseim közvetlen előtte alvást (2-3 órával) viszont nekem már nem javasolták.

Én csak 1x szédültem, az is aszfalton volt, mikor túlvállaltam magam, folyadékot nem sokat vittem, közben meg kiba meleg volt.
Hogy nézel előre? Közvetlenül a földet nézed? Egyéni futótechnikától is függ ez szerintem, de én próbálok inkább kicsit "előre gondolkodni", nem közvetlenül az előttem lévő talajt figyelni, hanem 2-3 méterrel előrébb nézni, felmérni a terepet. Persze a terepviszonytól is függ. Szerintem ez kialakul, ha sokat futsz terepen, technikás részen. Ezért is szeretem a terepfutást, nem "csak" az van, hogy teszed az egyik lábad a másik elé.

(#51128) inf3rno válasza dabgergo (#51126) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem normális, nekem legalábbis nem volt még soha semmilyen futástól. Pulzusod mit mutat olyankor? Ájuldozol is, vagy csak forog a világ, de amúgy rendben van minden? Hordasz szemüveget?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51129) emvy válasza dabgergo (#51126) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, a lefele nezestol nekem is elofordul egy kicsit, de neha aszfalton is, amikor tul mereven bambulom a foldet.

while (!sleep) sheep++;

(#51130) Perillustris válasza dni (#51125) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nekem Garmin 5 plus-om van és nagyon kedvelem. Az utóbbi hónapokban két ismerősöm is váltott Polarról (egyikük M, másikuk V-ről) és mindketten azt mondták, kár, hogy nem hamarabb tették ezt meg. Persze van ez fordítva is, volt olimpikon pajti nem tudta megszokni a Garmint és visszaváltott Polarra kb. 1 éve. :U

#51129emvy: na jó, persze, hiszen a Föld forog, így természetes, hogy elszédülsz, ha nézed.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#51131) zzola válasza Perillustris (#51130) üzenetére


zzola
félisten

Én már a harmadik Garmint "fogyasztom". Számomra nincs jobb. :)

(#51132) LanyUs válasza ígyvanferi (#51109) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi ezt a versenyt! De milyen lazán fut ez a srác! Nulla erőlködés, még levegőt is alig vesz 03:08-nál :Y Olyan könnyedén tekeri, mint én 05:10-nél ( bár az nekem már nem is könnyed ).
Ehhez kissé sovánka lesz a reggeli aerob :D :D :D

(#51133) Chuck Norris válasza dabgergo (#51122) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Csukott szemmel ;]

(#51134) zzola válasza LanyUs (#51132) üzenetére


zzola
félisten

Kékben a tag az iramfutó? Vagy mit keres a nők között?

(#51135) norby_42 válasza Perillustris (#51130) üzenetére


norby_42
aktív tag

"a Föld forog, így természetes, hogy elszédülsz, ha nézed"

:D

Persze vigyázni kell, főleg a szélén, ott még le is esnél

Eat pasta, run fasta

(#51136) LanyUs válasza zzola (#51134) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Ő a 03:10-es, valójában a futók 90%-a simán beállhatna... Laza tempó :))

(#51137) zzola válasza LanyUs (#51136) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#51138) ígyvanferi válasza LanyUs (#51132) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Viszont tuti nem tudna babakocsit tolva (plusz még adjunk rá egy súlymellényt, hogy a testtömegelőnyt is kivegyük a képből) emelkedőn 5:10-et vagy nem is tudom mit írtál múltkor, hogy mennyivel mentetek felfelé. :N

(#51139) xy.zsolt válasza emvy (#51129) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezt nem is értem...írjátok többen, hogy a földet nézitek....ha nem terepen futtok akkor mégis minek :F Én előre nézve az utat figyelem, nem az aszfaltot előttem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51140) emvy válasza xy.zsolt (#51139) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor szokott elofordulni, amikor mar be vagyok bodulva az alacsony vercukor es/vagy oxigenhiany miatt. Kedden pl. elmentem egy orara futni, de valahogy elvitt a lendulet, es lett belole egy 30k-s futas, majdnem 700 szinttel, terepen. Namost nem vittem magammal semmi kajat/innivalot, az utolso 3-4k-n azert kicsit filozofikus allapotba kerultem :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51141) LanyUs válasza ígyvanferi (#51138) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Valóban aznap adta az erő! Mentem, mint egy félőrült :) Az az érdekes, hogy ha megszoksz egy bizonyos tempót/enyhe szintet, akkor a hátráltató tényezők ellenére is tudsz majdnem ugyanannyit. Viszont ha nincs domb/kocsi sem, akkor nem gyorsulok annyit, mint kellene, mert nincs mögötte elég intervall/tempó edzés :) Itt valóban dönteni kell. Vagy öröm futunk vagy edzünk. Én Mindkettőt szeretném :DDD Most a 20 palacsintát vegyük ki a képletből

(#51142) xy.zsolt válasza emvy (#51140) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ne éhezz el vagy kerülj dehidratált állapotba....mindkét szitu több napig is kihathat a teljesítményedre, közérzetedre. Úgy egyébként normális ha szédelegsz vagy kifehéredik a világ, stb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51143) inf3rno válasza emvy (#51140) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy óránként érdemes pótolni a szénhidrátot, különben eléhezel. Nyáron sót is vizet is gyakrabban. Azért ez nem az ok nélküli szédülés kategória...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51144) dabgergo


dabgergo
őstag

Hát jó kérdés h ilyenkor pontosan hova is nézek de sztem 1-2m-el magam elé h na essek hasra. Hordok kontaktlencsét, még akár ez is bezavarhat, de nem tudom igazából.
Pluzusom teljesen ok, nem magasabb mint máskor.
Ha legközelebb előfordul ilyesmi, megpróbálom alaposabban megfigyelni, mi is történik pontosan.

(#51145) tomcica válasza LanyUs (#51141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk ugy,en orulnek,ha rendesen edzenel ;] Igy megvan az orom is + az edzes is.Majd oromfutsz,ha megoregszel,addig tessek kihozni a David szobrot abbol a marvanytombbol :K Jelszo: "A gyemant ugy alakul ki,hogy a szenet hosszu ideig nagy nyomas alatt tartjak" :DD Ennyi mara...lehet menni futni,messze meg a lefekves ideje.
Nalam hajnali 10km atmozgato,delutan 20km cikk-cakk emelkedozes a toltesen (mocskos saras,csuszos,hideg,szeles,esos...de ADTA,ez a jobb verzio :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51146) Zozo0525 válasza tomcica (#51145) üzenetére


Zozo0525
őstag

melyik szobrot? :DD

(#51147) tomcica válasza Zozo0525 (#51146) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt hittem a jobb oldalihoz LanyUs lesz irva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51148) bajnokpityu válasza tomcica (#51147) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez bunkóság :)
Felénk a férfit mazsaval mérik :)

Az más kérdés, h én soha életemben nem tudtam 3:30 alatt semmit futni.. 65 kiló 190cm esen se...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51149) LanyUs válasza tomcica (#51145) üzenetére


LanyUs
senior tag

A márványnál majdnem elolvadtam!!! Aztán húztam a szám fájdalmasan a jelszavadon :) "A gyemant ugy alakul ki,hogy a szenet hosszu ideig nagy nyomas alatt tartjak" -> igaz mondás amúgy! Reggel ment már 12 km, abból 8 laza, majd fokozós a végéig. Délután sajnos nincs időm, mert még mindig a játszó tornyot építem ( ha kész megmutatom ).
Már majdnem kérdeztem, hogy a cikk-cakk közben mit hallgatsz, mikor észrevettem Édes Drága Zozo barátunk képét :DDD ( még a hsz is elszállt miatta ). Na megálljatok!!! :C

bajnokpityu: köszönöm Sokunk nevében!!! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#51150) sharp4 válasza bajnokpityu (#51148) üzenetére


sharp4
őstag

100kg felett a vágódiszno kezdődik, ahogy Schobert Norbi mondja 😂

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.