Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) Hi!King válasza HKorn (#51345) üzenetére


Hi!King
őstag

Majd meglátom, ha nem futok, hát nem futok, a túrázással holnap szerintem nem lesz gond, mert azt lehet úgy is csinálni, ha kell, hogy csak vánszorgunk, és leülünk valahová. Ha rosszul leszek, akkor legalább érzem, hogy reagál rá a szervezetem.

(#51352) HKorn válasza Hi!King (#51351) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, biztos érezni fogod, hogy lehet-e tolni, vagy sem. Most már amúgy én is kezdek helyre jönni, 12óra kellett hozzá, de ma már biztosan nem futok, talán holnap rápróbálok egy lazára.

Run&Ride

(#51353) Corpuscle válasza inf3rno (#51344) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nekem most küldték a regisztrációhoz az SMS-t. Hétfőn kínai. Végül is vannak jó kínai futók. Mi baj lehet, lógó kézzel, robot mozgással fogok 2:20-as maratont futni, mint egyesek. :D

(#51354) inf3rno válasza Corpuscle (#51353) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyik ismerős beverte a fejét a kínai után, aztán feldagadt egyik oldalt a szeme környéke, hogy csak egy vékony csíkban látott ki. Utána előadta, hogy már hat a szer, elindult az átalakulás. ;]

Buliban hasznos! =]

(#51355) dabgergo


dabgergo
őstag

Hétfőn délben kaptam az első Pfizert, szerencsére semmi mellékhatás, este már futottam is. De orosznál a legtöbb ismerősöm egy napra kiesett.

(#51356) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#51349) üzenetére


Zozo0525
őstag

Kemény vagyok mint a rambo3:DD

(#51357) HKorn válasza dabgergo (#51355) üzenetére


HKorn
addikt

De hogy kaptok itt ennyien Pfizert? Mikor mondtam háziorvosnak, hogy azt szeretnék, azt mondta, hogy akkor várhatok hónapokat is akár, mert azt a veszélyeztetettek kapják első körben, kismamák, meg krónikus betegek.

Run&Ride

(#51358) LanyUs válasza Zozo0525 (#51356) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vigyázz!!! Rambo nem vérezhet el már az öltözőben Zentán :) Ki kell érni a pályára és tomcicat megizzasztva combizomszaggató módon meghajtani azt a 10K-t :D :))

(#51359) Hi!King válasza HKorn (#51357) üzenetére


Hi!King
őstag

Azon kívül, hogy sokadszorra baszogatni kellett a haziorvosunk asszisztensét, és feleségemnek így is csak kerülőúton jött össze, mert sikerült nekem egy rossz valaszt adnom, azt hallottam a rendelőben, hogy most hirtelen rengeteget kaptak a rendelők és az oltópontok, amikre nem számítottak. Állítólag el akarják oltani az összes nem második körre félretettet, ami nem kínai, és jövő héten teljes erőből megy a kínai, ezúttal szabadon időpontfoglalással.

[ Szerkesztve ]

(#51360) tomcica válasza Zozo0525 (#51356) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51361) sipi700 válasza tomcica (#51332) üzenetére


sipi700
tag

Pega 36-ban szenvedtem a 4 percen belüli tempóval, de mióta próbáltam gyorsabb cipőket lassabb tempónál sem szeretem. Azóta nehézkesnek érzem benne a futást. Ha végre futhatok abban fogok kezdeni, még van kb. 200 km benne. Persze lehet a 37 jobb. Az meg annyira vomero 14-re hajaz megjelenésben (főleg talpban) és az sem egy gyors darab. Továbbá hozzád képest csiga vagyok :D

(#51362) sipi700 válasza tomcica (#51335) üzenetére


sipi700
tag

Próbáltad FK-t és ZF3-at is? Nekem hatalmas csalódás a 3 az FK után. Vakon rendeltem, mert itt nem is volt kapható szinte sehol. Nem jött be. Pedig istenítik. Nem rossz, de Turbohoz és FK-hoz képest csalódás. Kinézet soha nem érdekelt, de abban is jobb FK :)

(#51363) danielsz


danielsz
tag

Nike Rival Fly 2-t nem próbált valaki? Azt írják, olyan kb. mint egy könnyített Pega 36.

(#51364) inf3rno válasza HKorn (#51357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Krónikus beteg kismamák vagyunk gondolom. :)) Szerintem nálunk azokat már beoltották, azért jut nekünk is.

Buliban hasznos! =]

(#51365) inf3rno válasza sipi700 (#51361) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lassú cipők a lazákhoz valóak. Én legalábbis a gyors edzéseket a gyors cipőben tolom, a lassúakat a lassúkban, hogy ne kopjon a gyors.

Buliban hasznos! =]

(#51366) tomcica válasza sipi700 (#51362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ZF 3-at nem,de van itt ket lanynak is...szodaval elmegy kategoria...nekem meg van egy mukodo ZF FK-m,utana szerintem egybol Next% Tempo lesz :K habar az elegge "pata" kinezetu :P
Sima Adidas Boston,SL20 amugy jo nekem gyors tempokra ;) altalaban talalok is emberi aron.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51367) sipi700 válasza inf3rno (#51365) üzenetére


sipi700
tag

Kopás miatt én is sajnálom a lassúhoz felvenni. Illetve Stryd is van, ritkábban kell pakolni.

(#51368) sipi700 válasza tomcica (#51366) üzenetére


sipi700
tag

Nekem Next% van. Épp olcsó volt, gondoltam jó lesz FK után. Most van két "versenycipőm" meg 6 perces tempóm :D Innen szép nyerni ;) Next%-ban még nem is versenyeztem. Mióta megvan 2 versenyen voltam, akkor még FK volt rajtam.
Adidas valóban olcsóbb, de most van 2 évre való cipőm. Egyetlen érv, hogy ne adjam fel :)
Gondolom a ZF3-as lányok sem 6 percesben kocognak. Feleségem is rendelt 3-ast, ő sem rajong érte. Az a lassú cipője. Gyorshoz talán Turbo2 van neki, versenyhez Vaporfly 4%. Ő már 4 perces tempó körül járt 10 km alatti távokon, de most ő is "pihin" van.

[ Szerkesztve ]

(#51369) Agony válasza inf3rno (#51344) üzenetére


Agony
aktív tag

Pár hete 16:45-kor kaptam Pfizert, 17:10-kor már Tom-féle 15K-s BPM felmérőt futottam. ;]
A következő napokban se tapasztaltam semmi nem várt hatást. Az injekció helyén volt izomfájdalom, nagyjából mintha felkarodat beütöd valamibe, de ez is kb. 2 nap után elmúlt.

Szerintem egyéne válogatja, de ha nincs komolyabb reakció, akkor nyugodtan lehet vele mozogni. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#51370) dabgergo válasza Agony (#51369) üzenetére


dabgergo
őstag

Tényleg meglepő olvasni h ennyien itt pfizert kaptak, durva. Sportolóknak ezekszerint az jár :)

(#51371) bandus válasza HKorn (#51357) üzenetére


bandus
veterán

havi 1 millió+ jön áprilistól :) csak várni kellett volna rá, de én sem akartam, mert elég esetleges, jó nekem a ruszki is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51372) tomcica válasza sipi700 (#51368) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4:30-4:15 koruli iramot tudnak 10K-n :K ugye 35-40eves "lanyokrol" beszelunk,kategoriaban korrekt az.
Turbo OG es Turbo2 elferne nalam is,sajnos felenk sincs mar,pedig itt szerbiaban elegge sokaig van meg kifuto modell (pl 35os Pega meg mindig kaphato,egyutt a 36-al es 37-el)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51373) sipi700 válasza tomcica (#51372) üzenetére


sipi700
tag

Még akkor rendeltem Turbo-t, amikor elég mérethiányosan még kapható volt. Elég ronda színben volt csak. Nem tudom mi felel meg most annak a sorozatnak, mert Turbo 3 nincs :) Az újak meg...
Feleségem is 4:30-4:15 közötti 10k-s 35-40 között. Elég gyorsan el is érte ezt a tempót. Sajnálja, hogy nem előbb kezdte. Sulis fiúkkal résztávozik néha vagy szlovák csajokhoz megy át edzeni, ha éppen nincs "határzár" (viszonylag közel a szlovák határ). Velem nem edz, mert lehet lehagy :D Na jó nem, 400 m-ig felveszi velem a lépést, 800-1000 m-nél már lassabb. Valaha versenyzett is 400-on, de kopott már a tempója.

(#51374) tomcica válasza sipi700 (#51373) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sajnalom en is,hogy a Nike nem vitte tovabb a Turbo sorozatot,lehet tul volt arazva,vagy nem vettek annyian,nem tudom.Abban biztos vagyok,ha megerte volna neki tovabbra is gyartani lett volna belole minden evben uj modell :K
A nevvalasztas sem volt valami szerencses (Zoom Fly-nal szinten) hiszen aki nem akkora cipobuzi annak a Pega nev es a Pega Turbo csak ket eltero aru szinte ugyanazt jelenti.Fly pedig volt regebben,egesz mas cipo (karbon nelkuli) a Zoom Elite sorozat olcsobb verzioja volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51375) ígyvanferi válasza tomcica (#51374) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A nike nevezéktana egy tragédia. :K

(#51376) tomcica válasza ígyvanferi (#51375) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' a Saucony is elbacta nem kicsit itt-ott Endorphine (palyacipo szoges kozeptavos) Endorphine palyacipo sima 5-10K....Endorphine Speed tempora Endorphine Pro stb.... mas latin oromhormon nevet nem talaltak a marketing osztalyon?! :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51377) norby_42 válasza tomcica (#51376) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hogy hangzana már a Saucony Morphium... :)

Eat pasta, run fasta

(#51378) Sátán44


Sátán44
addikt

A mellkaspántom úgy néz ki, hogy megadta magát. Tudnátok ajánlani egy megbízható okosórát? Használt is szóba jöhet. Újrakezdő futó vagyok, tavaly november óta nem futottam, és most újult erővel belekezdenék.
Ennyi igényem van: GPS, pulzus mérés. Ahol lakom nincsenek szint különbségek, szóval ez nem fontos.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#51379) xy.zsolt válasza Sátán44 (#51378) üzenetére


xy.zsolt
őstag

garmin forerunner 235 (FR235)....én is most kezdtem, bőven elég és pontos

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51380) norby_42 válasza Sátán44 (#51378) üzenetére


norby_42
aktív tag

Írtam.

Eat pasta, run fasta

(#51381) Zozo0525 válasza Sátán44 (#51378) üzenetére


Zozo0525
őstag

Erre barmelyik nagy marka. Garmin suunto polar de az okosórák is jók lehetnek kb

(#51382) Zozo0525


Zozo0525
őstag


Kezdem így érezni :)

(#51383) parandroid válasza Zozo0525 (#51382) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak kell nekik egy rendes polc:

Plusz ugye az ágy alatt a még bontatlanok, amiket akcióban muszáj volt megvenni, mert akkor volt olcsó.

Régebbi kép, de a lényeg nem változott...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51384) Zozo0525 válasza parandroid (#51383) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez saját?:R

(#51385) norby_42 válasza parandroid (#51383) üzenetére


norby_42
aktív tag

Két gyerekkel simán van ennyi...
Ebből mennyi a tiéd?

Eat pasta, run fasta

(#51386) parandroid válasza Zozo0525 (#51384) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:B :K

norby: A felső 4 polc. Következő 3 polc a nejemé, utána a többi vegyes. Plusz bakancsok, túracipők, kutyasétáltatós, meg munkáscipők máshol vannak (azóta lett mellette egy ugyanilyen polc nekik). És akkor még ugye a bontatlanok. Már csak az a gond, hogy egy éve nem futottam. :O

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51387) bandus válasza parandroid (#51386) üzenetére


bandus
veterán

same shit :D mire kezdtem volna visszarázódni, addigra jönnek az oltások meg a bölcsességfogak, így április és talán még május első fele is kiesik sajnos. bár nekem már bontatlan cipőm nincs, így ideje lenne lassan meglepni magam valamivel. épp egy north face vectiv-vel szemezek terepre, a wildhorse4-ben elég kevés a kili, de kicsinek érződik az egyik, így kellene helyette valami :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51388) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Ezt a futást most találtam, el is megyek rá [link]

(#51389) tomcica válasza Chuck Norris (#51388) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez nem is rossz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51390) #76500480


#76500480
törölt tag

Pega-zoomfly-flyknit között mi a különbség? :U :F Engem összezavartak ezekkel az elnevezésekkel.

(#51391) ígyvanferi válasza #76500480 (#51390) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A flyknit csak a felsőrész típusát, kialakítását jelöli, ez több modellnek a nevében is szerepelhet.
A Pegasus és a Zoom Fly meg két különböző cipő. Vagy pontosan hogy érted, hogy mi a különbség? Ha a 37-es pegával hasonlítjük össze, akkor a react habanyag a talpban egyezik egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#51392) norby_42 válasza Chuck Norris (#51388) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi, erre mindig elmentem Pesten, utána meg elvittem a feleségem olasz étterembe.
Most lefutom, aztán csinálok neki gnocchi-t :)

Eat pasta, run fasta

(#51393) Chuck Norris válasza norby_42 (#51392) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Jövőre meg majd ő főz meg amíg elmégy futni :D

(#51394) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Reggel 10km atmozgato lassu,delutan 19km benne 10km eros valtogato (200m sprint 600m eros fokozo 4:00-3:30).Keves edzes csap szet nagyon,de iden talan ez volt az egyik. :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51395) norby_42 válasza Chuck Norris (#51393) üzenetére


norby_42
aktív tag

Főz ő, de szülinapja lesz...

Eat pasta, run fasta

(#51396) inf3rno válasza tomcica (#51394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A sprintek nekem is mindig odavernek, ilyen ez a műfaj.

Buliban hasznos! =]

(#51397) tomcica válasza inf3rno (#51396) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fullosan megtoltott tejsavval mire kesz lettem,ilyenkor ket helyen tud gyorsan kijonni felul (kihanyod) alul (kifosod) nos az utobbi volt :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51398) inf3rno válasza tomcica (#51397) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#51399) INTELligent


INTELligent
senior tag

Lehet teljesen láma kérdés, de azon gondolkoztam, hogy lehet érdemes lenne egy terepfutó cipőt befogni túrázásra, mert mivel nekem van egy alaptempóm (nem hozzátok képest :DDD ), és átlagban az szokott a túrák vége lenni, hogy a talpamat eléggé érzem. Az a tippem, hogy a csillapítás segítene - szerintetek?

Más: Decathlonos cipők mennyire jók? Mert szeretnék egy cipőt munkába, hogyha elugrok egy rövidet futni (max 7 km), akkor ne kelljen folyton az egyetlen cipőmet cipelnem - munkába bringával járok, szóval akkor bringás cipő lesz a lábamon :)) , úgyhogy nem tudom a lábamon elvinni.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51400) margithid


margithid
veterán

Hol van mostanság olcsón futócipő?
Reebok zig kinetica van valakinek?
18k most sportfactoryn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.