Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) ígyvanferi válasza margithid (#51400) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az nem futócipő. A Floatride Energy-t vegyed helyette.

(#51402) sipi700


sipi700
tag

Vizsgálat alapján nincs baj a szívemmel, újra sportolhatok. Már csak hónapok kérdése és kiderül, hogy a pulzus is rendeződik e ;)

(#51403) tomcica válasza sipi700 (#51402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csinalj egy mini alapozast,amikor mar szepen all a pulzus/tempo (ha nem is a regi forma,de mar elfogadhato) onnan kezdheted az elesebb tempokat/resztavokat erintgetni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51404) tomcica válasza tomcica (#51403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felem ma 60perc joleso tempo volt a program,15.8 km-t adott ki (3:45-3:50 kozotti km-k),a pulzus atlag 168 lett.A tegnapi utan nem volt fickos a labam,de ezzel a pulzussal elegedett vagyok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51405) sipi700 válasza tomcica (#51403) üzenetére


sipi700
tag

Igen valami olyasmi lesz a műsor. Ezt az évet már elengedem, cél a visszaépülés :D Olyan rég “totyogtam” már 6 percesben. Mindig sajnáltam azokat, akiknek 6 percen kívüli tempón kell kínlódni alacsony intenzitáson. Most visszanyal a fagyi :( Anno magas pulzuson kezdtem futni, amikor tudatos volt és kellett alacsony intenzitáson is futni, akkor már 5:30 körül volt a tempóm, és azt sem igazán szerettem. Sérülés után volt egy darabig 6 percen kívülin kínlódós, örültem, hogy vége annak az időszaknak.

(#51406) margithid válasza ígyvanferi (#51401) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Emagon szokott lenni mostanában akció?

(#51407) margithid


margithid
veterán

Nézem sportsshoes.com-ot, elég jó árak vannak.
Angliából van már vám és áfa ha rendelek innen?
Sportfactoryn lenne jó venni, az mégiscsak itthoni.

(#51408) margithid


margithid
veterán

Ezekről esetleg tapasztalat valakinek? [link] [link]

(#51409) venember83


venember83
nagyúr

Szomorú apropóval hétvégi program, podcastként akár hosszú futás mellé is:
1. és 2. büntetőkör Sacival. Képek az 1. és a 2. részhez.

[ Szerkesztve ]

(#51410) tomcica válasza margithid (#51408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez a kategoria van megcelozva, akkor az Adidas Duramo-t javaslom, esetleg Nike Revolution. Azok jok annyiert.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51411) margithid válasza tomcica (#51410) üzenetére


margithid
veterán

15-20knál többet nem akarok adni érte.
Most egy saucony swerve vsn, nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#51412) tomcica válasza margithid (#51411) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk ez a ketto amit irtam kb 15-18ezer ft-re jonnek ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51413) margithid válasza tomcica (#51412) üzenetére


margithid
veterán

Annyiért már valami jót akarok. Figyeltem majd az akciókat.

(#51414) Hi!King válasza margithid (#51411) üzenetére


Hi!King
őstag

Decathlonnál Kiprun Long 2 szerintem sokkal jobb 20 ezerért, mint a márkás cipők 15-20 ezres árkategóriában. Én az elődjébe (Kiprun Long) 2000 km-t tettem. Főleg ha aszfalton is futsz, mert ennek elég jó a csillapítása. Mondjuk kicsit nehéz.

(#51415) reset


reset
senior tag

A múlt héten végig unokázás volt; habzsi-dőzsivel, extra kalóriákkal...Azért két kocogás befért a programok közé. Most egyedül, de elég gyakoriak a családi futások: unoka, őszülő szülő és nagyszülő. Egyelőre gyűjtöm a kilométereket, fogyasztom a kilogrammokat: 12-18-24 perces folyamatos futásoknál tartok. Ha lemegyek 80 kg. alá, vánszorgok egy Coopert...mennyit illik nyomni 12 perc alatt egy 70+ -os amatőrnek az átlagos szint eléréséhez?

(#51416) HKorn válasza reset (#51415) üzenetére


HKorn
addikt

1.6-2km között írják átlagosnak, 2km felett már átlag feletti.

Run&Ride

(#51417) Vertigo18 válasza HKorn (#51416) üzenetére


Vertigo18
addikt

A fenét!

Ebben a topikban bármely korosztálynak 3 km. a minimum, vagy ki van rúgva!

Majd figyeljétek, ha megjön Tom, megmondja a miheztartást! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51418) tomcica válasza Vertigo18 (#51417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak, mert vaj a szivem azert 3km...mar nem kerek 4-et ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51419) HKorn válasza Vertigo18 (#51417) üzenetére


HKorn
addikt

Simán hoznám az 50+ kategóriában az átlag feletti szintet, a gond az, hogy még csak 40+ vagyok ! :DDD

Run&Ride

(#51420) reset


reset
senior tag

Kicsit soknak tűnik az a 3 km/12 min. átlagszint az amatőr 70+ korosztálynak - de hát ha ez a "miheztartás" akkor csitulok :F

(#51421) Zozo0525


Zozo0525
őstag

megvan a félmaratonos felmérésem :(( Garmin szerint 2:04:50 a strava szerint 2:03:58 2-3 perccel ment volna jobb kicsit sokat dumáltunk közben egy futótással :D a terv 2 óra alá lemenni hogy beférjek a lasú lányok csoportba :R

(#51422) Zozo0525 válasza reset (#51420) üzenetére


Zozo0525
őstag

dehogy kell csitulni. nem mindenki 30-s (53 évemmel én is lassan nyugger leszek :DDD )

(#51423) tomcica válasza Zozo0525 (#51421) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a 4perc az ahogy felenk mondjak "fellabon" is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51424) tomcica válasza reset (#51420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden info erdekel :K evekig kovettem Ed Withlock edzeseit es futasait a letsrun.com-on,sajnos mar nincs kozottunk,de sokat tanultam tole is ;) erdekes modszerrel edzett 2ora laza csoszogas a temetoben minden nap,hetvegen pedig szinte minden heten 5km park run (ez USA-ban ilyen nem-hivatalos edzoverseny,eros tempo) nyelgazon.Amikor mar elbirta a teste akkor felemelte napi 3ora csoszogasra.Se resztav,se tempo,semmi.Km gyujtes + heti 1db verseny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51425) reset válasza tomcica (#51424) üzenetére


reset
senior tag

Ez motivál...a 3000 m. sok lenne (talán ha leszáradnék 70 kg-ra, de akkor meg földhöz vágna az ortosztatikus hipotenzió ) :D
Szimpatikus perspektívát kínál HKorn infója: a 2000 m környékét megcélzom...

(#51426) HKorn válasza tomcica (#51424) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes edzésmódszer, kérdés a csoszogás mennyire lassú tempót jelent, de gondolom elég lassú. Az viszont felér egy kínzással ha 2 órán keresztül úgy kell slattyogni

Run&Ride

(#51427) tomcica válasza HKorn (#51426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beszelunk itt kb 7-8perces ezrekrol,a versenytempo, amit letett, viszont bevonult a tortenelem konyvekbe ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51428) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51429) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Elhunyt Monspart Sarolta, a Nemzet Sportolója
/nso.hu/

A magyar futósport (tájfutás, hosszútávfutás) egyik legkiemelkedőbb alakja volt. Emellett csodás EMBER.

(#51430) Chuck Norris válasza Peterhappy (#51429) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

[link] 2:42:10

(#51431) Peterhappy válasza Chuck Norris (#51430) üzenetére


Peterhappy
őstag

Óriási! És mennyire igaza van!

Nagyon sokat tett a sportért, mind az emberekért, hogy megszerettesse velük a sportot (és a természetetet), mind a futás, mind (idősebbek körében) a gyaloglás terén.

Nem ismertem a felvételt, köszönöm szépen!

(#51432) xy.zsolt válasza tomcica (#51427) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igaza is volt, minek sanyargató edzés ha így is ment neki.....kipihenten ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51433) LanyUs válasza xy.zsolt (#51432) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fél off! Skip, akit nem érdekel! :)

Futás mellett is van ám élet!

Tegnap pl. Virtuális Deseda 15 km volt délben. Jól szórakoztunk! :) Dombon felfelé égetnek

Ja és elkészült a játszópark. Ez is zúzta lefelé a futott a km-ert :D Én terveztem, csiszoltam, kezeltem... kb. 2 hét

Ma gyorsan megcsináltam az utolsó pillanatban a Virtuális Telekom félmaratont. 4 óra alvás, se normális bemelegítés, se értelmes levezetés, mindegy rutinból lehoztam 1:51 alatt 400 szinttel, de ez így reggel munka előtt kapkodósan nem feeling annyira... Na majd szombaton a 17 km ...

(#51434) Zozo0525 válasza LanyUs (#51433) üzenetére


Zozo0525
őstag

Te is kaposvári vagy?:Y

(#51435) LanyUs válasza Zozo0525 (#51434) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem! Ez Virtuális tekerés volt. Ott teljesíted, ahol szeretnéd. Szekszárd mellett, a Kelet-Mecsek lábának közelében lakunk... Ezért van sok domb, viszont kevés bringa út...

Idén beneveztem eddigi az összes BSI eseményre. Szépek az érmek és kizökkent a monoton egyedüli futásból...

[ Szerkesztve ]

(#51436) Zozo0525 válasza LanyUs (#51435) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ja azt hitem itt laksz te is? Szerintem szombaton elkocogok a desedara:DD

(#51437) LanyUs válasza Zozo0525 (#51436) üzenetére


LanyUs
senior tag

Remélem 17 km lesz :D Chuck Norris utólag is köszi az infót „17év – 17km” – virtuális EU-s futás május 1. és 9. között :R

(#51438) tomcica válasza LanyUs (#51433) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51439) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

"Blogbejegyzés" következik: mivel a tegnapi nap jól eltelt mindenféle programmal, így a tervezett 26 km-es hosszú, benne darabolt tempókkal helyett valami rövidebbet kellett kitalálnom, úgyhogy arra gondoltam, lerövidítem 17-18 km-re és belerakok egy 10K felmérőszerűt FM tempóban. Vitt a lábam egész simán, nagyon nem is figyeltem a tempót, csak néha rápillantottam az órára, ennek a vége az lett, hogy strava szerint másodpercre pontosan az őszi 10K PB-met hoztam össze. Valahol pech, hogy az elejét elóvatoskodtam, mert ott lépek kettő nagyobbat és van egy új PB, de inkább örülök, hogy ilyen jól ment. Így remélhetőleg a 15-ére, az UB helyett tervezett felmérő is jól fog menni. 30-án pedig egy félmaraton verseny lesz, amit egyelőre nem halasztottak el (mármint újra nem, mert eredetileg tavaly ilyenkor lett volna), az lesz a tavaszzáró, utána alapozok majd egyet, meg többet terepezek.

(#51440) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma éhgyomorra én is PB futottam 10k-n. Kellett már a futás mint anno falura a villany mert múlt héten csak 5K jött össze. Valami megint meghúzódott előtte a "kenyai stílusú" futáson így nem erőltettem a témát. Inkább több rövidet bringáztam össze max tempóban.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51441) Zozo0525 válasza LanyUs (#51437) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez a 17 km hogy is van? Marmint virtuális futas...?

(#51442) LanyUs válasza Zozo0525 (#51441) üzenetére


LanyUs
senior tag

Itt regisztrálsz [link]
Rögzíted a futásod. Kimented képként. Majd feltöltöd.
Akárhol teljesítheted, akármikor május 1. és 9. között. Ezért szeretem a Virtuális versenyt, mert nem kell helyszínre utazni.

(#51443) Zozo0525 válasza LanyUs (#51442) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm:R

(#51444) LanyUs válasza Zozo0525 (#51443) üzenetére


LanyUs
senior tag

A lényeg a bringa témakörben elmaradt! Túlterheltem mostanában a térdem házimunkával+futással. Éreztem, hogy a tekerés milyen jótékony hatással van a térdemre. Annyira szépen, olajozottan, simán járt, hogy ma reggel éreztem is, hogy nem érzem :) Tehát valóban elég jó keresztedzése a futásnak.
Mondjuk az őrült száguldás az erdőben azért más feeling, mint az utánfutóval a városban, de élethelyzet /és szakasz mindig változik...

(#51445) Peterhappy válasza LanyUs (#51433) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szép munka mind! A Srácok is, a játszópark is :D

(#51446) LanyUs válasza Peterhappy (#51445) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tudod hogy megy ez! :) Elsőre nem vállaltam, majd az asszony havonta előhozta, majd hetente hozta fel, majd már az agyamra ment vele és beadtam a derekam :) Ez nem igaz... mindig kitalálnak valamit, aztán mi megcsináljuk :D

(#51447) xy.zsolt válasza LanyUs (#51446) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, hogy Te nem csaj vagy ! :Y Már az előbb a játszótér építésnél gyanakodtam :D , de most leesett a HSZ-ból. A babakocsis futás, szoptatás-etetés téma, avatarod...stb mind más irányba vitt :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51448) inf3rno válasza xy.zsolt (#51447) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én nem sok 100kg feletti gyúrós csajt ismerek, engem nem vitt el semmilyen irányba. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51449) xy.zsolt válasza inf3rno (#51448) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, ha olvastam volna hogy gyúr is lehet már előbb gyanakodni kezdek :D Mindenesetre így is hogy pali, ugyanúgy jár neki a teljesítményei okán a RESPECT :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51450) Peterhappy válasza inf3rno (#51448) üzenetére


Peterhappy
őstag

A név zavart be nála.
Most jön a következő sokk, hogy Te nem is Dante reinkarnációja vagy ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.