Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) tomcica válasza zolikaDB (#51897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 2-3x seta/kocogas valtogatas...akar 500m/500m...melle erosites,teljes test heti 2x.
Megszokni az eletmodot nehany honap alatt.
Kajat rendberakni.
Elsore ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51902) LanyUs válasza tomcica (#51900) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica: haha.... erre nagyon jól ráéreztél! :P :R Tényleg azt vártam, hogy akkor még 90 kg körül jártam LanyUs, nyugodtan toljad a palacsintát :D Basszus...

Agony: szép súlykontroll! Jó kis nyilvántartás! Régebben számolgattam, aztán meguntam. Látod? Tomcica a finom fagyit és hambit is kivenné a számból, amit Te ettél :O Sebaj, akkor is leteszek ide valamilyen időt szigorúan még 100kg felett, csak a mundér becsületért! Legalább el tudjátok képzelni majd, hogy vért köptem alatta és a bordáimon vettem a levegőt :DDD

(#51903) Agony válasza LanyUs (#51902) üzenetére


Agony
aktív tag

Lehet fagyit enni, meg pizzát is... csak le kell dolgozni! ;]
Igazából az a legrosszabb amikor szembesülsz vele, hogy 1 gombóc fagyi 4-5 km futás! :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#51904) danielsz válasza Agony (#51903) üzenetére


danielsz
tag

Asszem a KitKat jégkrémre rá is van írva a kalória mellé/alá, hogy min 22. perc futás :D

(#51905) Hi!King válasza Agony (#51903) üzenetére


Hi!King
őstag

Jó, hogy említetted, mikor itthon dolgozok, állandóan csak a műzlit zabálom, délután benyalok egy jégkrémet is. Kell a kcal, nehogy elfogyjak. :-)

(#51906) tomcica válasza Agony (#51903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En meg itt tegnap beromboltam 10km + delelott egesz testsulyos erosites + 16km benne emelkedozes + funyiras kombot ket marek kajaval,mire eszbekaptam h fogy a kraft de rendesen a nap vegere :DDD cseppet kaloria deficites lett,na de ma potolom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51907) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm a segítséget nektek!
Annyi adalék, hogy: mozgás sajnos 0 (max amikor a 4 éves lányom próbálom utolérni :D ), hamarosan 36 leszek.

(#51908) jmuranyi válasza danielsz (#51904) üzenetére


jmuranyi
tag

(#51909) Zozo0525


Zozo0525
őstag

derékbecsípődés utáni első lassú kocogás. rövid 5 km de jó lesz ez holnap egy hoszabbat már :-) első km nem az igazi volt de valahogy bemelegedett a test utána sokkal jobb, most semmit nem érzek hogy fájt volna valami :C

(#51910) inf3rno válasza Agony (#51903) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát erre is van megoldás, eszel 3 gombóc fagyit és kihagyod az ebédet. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#51911) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én a tegnapit kihagytam. Az első futástól összejött egy laza comb izomláz. Mondjuk azt már "futás" közben éreztem, hogy lesz. Rohadtul utálom, hogy lépcső van nálunk, baromi rossz reggel lejönni rajta. Az igazán kemény izomláznál csak háttal megy. Ma megyek megint egy kicsit később egy 5k-ra, aztán lassan besűrítem napi egy futásra. Az ínyemre valamit használt, jobb a közérzetem is, egy fokkal bizakodóbb vagyok, mint előtte.

Buliban hasznos! =]

(#51912) LanyUs válasza inf3rno (#51911) üzenetére


LanyUs
senior tag

Drukkolok Neked is inf3rno! Várom már, hogy újra futás világában legyél, mert elméleti alapod megvan hozzá! Hajrá! :R
Szombat reggel egy jó cimborámat hívom meg egy dombos kb. 500 szintes fm-re ( ma montival felmértem a terepet, de dombon fel futva se vagyok sokkal lassabb ). Ami a különlegessége, hogy a kedvenc live mixe fog szólni a hátamon egy 50W-os W-King D8-ból ( 2 kg ). Éppen bele tudtam tuszkolni a futóhátizsákba. Nagy party lesz :D

(#51913) tomcica válasza LanyUs (#51912) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez jol hangzik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51914) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

"Futónap van kiírva". Esik az eső és eddig esőben nem futottam....szóval rég nem tapasztalt élmény lesz. Amúgy meg Reco hetet tartok, szóval ECO módban, eredménykényszer nélkül futhatok. :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51915) Peterhappy válasza tomcica (#51913) üzenetére


Peterhappy
őstag

Legalis dopping :K

(#51916) tomcica válasza Peterhappy (#51915) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg arra is jo,hogy ha latja h az ellenfel szemtelenkedik,akkor a finish-nel lebaxxa a foldre a 2kg zenecuccost (az ugye instant -2kg rapid dieta) es felgyorsul szinte NASA kilovesi sebessegre :DDD en birom az ilyen oruleteket ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51917) Chuck Norris válasza inf3rno (#51911) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én az izomlázat azért szeretem mert legalább tudom, hogy csináltam valamit.

(#51918) tomcica válasza Chuck Norris (#51917) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy a reggeli ebredeskor barmilyen nyikorgas,fajdalom -> legalabb tudom,hogy meg elek :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51919) LanyUs válasza tomcica (#51916) üzenetére


LanyUs
senior tag

Peterhappy: nagyon ritkán futunk együtt, minden respect az Övé ( még a vár a hármast is lenyomta Pesten 1800/42km ). Gondoltam kedveskedek Neki a zenével. Inkább nekem lesz rá szükségem a vége felé szokott a jobb ágyékom kakukkolni. Akkor majd jön a Rocky Balboa zene :) Még senkit nem láttam földesen ekkora cuccossal rohangászni :)

tomcica: Neked tetszene az útvonal :) Ma reggeli mountain bike visszanéztem strava, ezek csak a "dombocskák" szintjei felfelé 40m-40m-100m-80m-80m-80m-60m-40m-60m.
Hangfal: Méretek: 32 x 12 x 12 cm Súly: 2,41 kg -> tegnap teszteltem 10k-n és lassít + kicsit hazavágja a futómozgásom, mert totál egyenesen tartja a hátam, a csípőm érzi egy kicsit, de nem gond, lenyomjuk! Majd írok hogy sikerült :DDD

(#51920) Peterhappy válasza LanyUs (#51919) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha a zene nem jönne be, legközelebb próbáld ki, hogy a Kandúrunk bátorító aranyköpéseit olvasod fel mp3-ra.
A kérdés csak az, rád motiválólag, vagy demotiválólag hatna-e, ha hárompercenként üvöltene hátulról, hogy ha most 50%-kal növeled a tempót és tartod még 15 km-en keresztül, csatlakozhatsz a lassú lánycsoporthoz stb. :D

(#51921) Zozo0525 válasza Peterhappy (#51920) üzenetére


Zozo0525
őstag

:DD:DD:DD

(#51922) tomcica válasza LanyUs (#51919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

keszitsetek videot,en birom az ilyet :K ha nem mas nehany percet itt-ott felvenni (nem kell az egesz) + kepeket :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51923) tomcica válasza Peterhappy (#51920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor meg mar semmi nem mukodik,akkor az olyan durvabbak,hogy:
"Inkabb nyelt volna le anyad", vagy "mentek volna moziba kamaty helyett" stb. :DDD

ja es a legvegen,ha mar megdolt,akkor meg mielott lekapcsolodna a villany,olyannal nyugtatni,hogy a Garmin-t csak fel ora mulva fogom megallitani,hogy lerontsa az atlagot :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51924) inf3rno válasza Chuck Norris (#51917) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja. :-) Engem sem szokott zavarni alapból, meg általában hamar elmúlik, de most még nagyon el vagyok puhulva.

Buliban hasznos! =]

(#51925) inf3rno válasza LanyUs (#51912) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Igyekszem. :K

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51926) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hát srácok.....soha többet nem futok esőben :( 10k könnyű kocogást terveztem a múltheti 4.28as PB+45mp tempóban....össze is jött az átlag 5.14es tempó, de majd bele pusztultam. :O Itt fexem mint egy zsák krumpli, alig birok mozdulni. A ruha menet közben begyűjtötte az esőt és emiatt talán, de rég fáradt el ennyire a lábam....talán még soha az elmúlt 4 hónapban. A végén már a 6.00 tempó is befigyelt. :O Végem van mint a botnak. Azt nem tudom, hogy a vizes ruha miatt történt ez vagy a mostanában nem megszokott lassú tempó miatt :F Érdekes az is, hogy a keringés, HR viszont olyan volt mintha nem is futnék....érzésre max 120-130 HR.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51927) tomcica válasza xy.zsolt (#51926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak le vagy urulve,ki vagy faradva...pihend ki jo lesz az :K (felem is van ilyen neha - surun :P nem vagyunk mar 16-18evesek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51928) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nekem most kicsit elszállt a motivációm.
Hogy az UB-t elhalasztották, az nem ért túl váratlanul. Helyette az otthoni futóklubbal megint terveztünk egy amolyan privát UB-t, annyi csavarral, hogy a városban futjuk le a 220 km-t, a főtéren váltva egymást szombat déltől másnap ameddig tart, addig. Ezt az eredeti UB időpontjában, tehát erre a hétvégére szerveztük, de mivel még mindig van kijárási korlátozás éjjel, hiába van sokunknak munkáltatói igazolása, a futkorászás mégsem annyira fér ebbe bele (különösen azért, mert nem illegálba' akartuk, hanem a helyi média bevonásával, kicsit promózva az egészséges életmódot, a futást, a futóklubot). Szóval ez lefújva.
29-én lett volna egy félmaraton verseny, ugyanígy otthon, Cegléden. Ez lett volna az első ilyen jellegű városi futóverseny. Tavalyról halasztódott mostanra első körben, majd pár napja bejelentették, hogy újabb egy évet tolódik az időpontja.
Szóval végül minden, amire a tavaszi készülést felépítettem, oda. Persze önszorgalomból megfuthatnám a célul kitűzöttet mindkét hétvégén, de ahhoz kevésbé van most kedvem. Hátha addig visszatér a kedv, legalább a hó végéig és akkor egy félmaraton felmérőt azért csinálok. A kétszer 1 órás 15 km-t meg, amit az UB-n, illetve helyette a privát UB-n terveztem, hagyom, az túl nagy melónak érzem egyelőre. 10K-s felmérőt meg tulajdonképpen két héttel ezelőtt megfutottam, amikor menet közben jött az ihlet, hogy ha már ilyen jól megy, akkor rendesen odateszem magam. Sikerült ugye beállítani másodpercre pontosan az őszi 38:46-ot. A félmaraton maradt a tavasz lezárására már csak.
Vasárnap megint terepre mentem, lefutottam a Mókus-kör útvonalát és marhára élveztem. Szívesebben futnék most ilyeneket heti egyszer. De az a félmaratonos tempót nem annyira szolgálja, úgyhogy még lehet erre az egy-két hétre maradok a felkészülésnél és csak a felmérő után teszem a terepezést rendszeressé.
Vagy van valami ötletetek, hogyan motiváljam vagy egyáltalán motiváljam-e magam a tervezettre, vagy csak fussak, ahogy jól esik, aztán majd őszre megint felállítom a célokat?

(#51929) tomcica válasza ígyvanferi (#51928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenkor erdemes egy kis OFF periodust tartani,nehany het restart.Ez foleg mentalisan kell.
Edzes az megy tovabb,csak a kevesebb = tobb alapon.Heti 3-4 edzes,ebbol egy edzes tempos,az osszes tobbi joleso atmozgato.
Barmilyen tura,bringa,keresztedzes ide JOHET.Erosites,nyujtas,masszazs,wellness ide JOHET.
Elvezd.
Par het ilyen,nem mersz semmit,nem tervezel semmit :K utana pedig ujult erovel,feltoltodott es regeneralodott testtel/fejjel tervezel valamint kezdesz bele az oszi felkeszulesbe.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51930) Never79 válasza tomcica (#51923) üzenetére


Never79
tag

:DD .

Lanyus: hajrá biztos jó lesz, bár 500 szint fm-ben az nem sok ;] . :R

Egyre jobban élvezem a tempós futást. Valahogy nem görcsölök rá erre az előírt 4:30-as tempóra, mint ahogy tettem azt az előírt pulzus esetében. Sőt mostanában valahogy fejben épp az ellenkező zajlik le bennem. Eddig nem vártam a gyorsítós részeket, csak kötelezően megcsináltam. Most meg pont fordítva. Zavar a "totyogás", és várom a gyorsításokat.

(#51931) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor jöjjön innen is egy kis beszámoló, lássuk le lehet-e szedni a munka gyümölcsét...

2016 óta futok, azóta is vagyok tagja ennek a balga társaságnak. 2018ban futottam életem FM-jét, 1:44 körüli idővel, nem is tudom pontosan, hiszen azóta sem sikerült beszorítanom sosem 1:45 alá, így "ködbe veszett" az az emlék. Ki tudom keresni, ha akarom, de mivel esélyt se láttam arra, hogy megdöntsem valaha is, így meg se jegyeztem. A lényeg, hogy a tavalyi évben megfogadtam, hogy minden hónapban futok egy Fm-et az alap futásokon túl. Elég jól is ment, csak a november maradt ki, már azt se tudom miért, természetesen az 1:45-öt meg se közelítettem, így is merült feledésbe, hogy valaha is újabb PB-t futhatok ezen távon. Aztán decemberben megfogadtam, hogy 2021-ben megfutom a 2021 km-t, majd év végén valami szép kis üveg cuccossal jutalmazom majd magamat ennek örömére. Ez annyira jól indult, hogy a havi 170 km. helyett már januárban 200 ment, februárban 203, márciusban 206, majd áprilisban is megugrottam, 186 km-rel. Emiatt gondoltam, hogy akkor kis tudatosságot is belecsempészek, így áprilisban már bele volt téve pár fokozó, kis dombok, stb., az alap, 10-12 km-ek gyűjtögetése mellett. Aztán jött a "17 év, 17 km" kihívás, amin azt tapasztaltam, hogy ha nem kell megállnom 17-nél, akkor TALÁN betoltam volna 1:45 alá az Fm-et, így gondoltam egy merészet és terveztem. 6 napot futottam felváltva, hol lassú 10-est (136 átlag pulzus - 5:17 p=km), hol pörgős 6-ot (meló előtt 4:27 p/km), aztán 2 napja toltam egy kemény dombosat (no nem ilyen gátra felfutósat, mint tomcicáék, de megeröltető volt). Majd jött egy nap pihenő...

A mai alvásom nagyon rossz volt, egész éjjel forgolódtam, álmomban a két betűt kergettem, mindig elszaladtak előlem: "P"... "B"...

Reggel kis séta gyerekekkel oviba, hazaérve kis reggeli, vitamin, ivás, majd melegítő krém. Aztán nyújtás, amit sosem teszek, közben raktam össze fejben a 17 km. mintájára. Terv szerint első 5 km. bemelegedés 5:05 alatt, majd betolni fokozatosan 4:55 alá és ezt tartani. Ha marad erő, akkor 17. km-től mehet még kicsit alá. Nos, nagyon jól ment, ennél sokkal jobban, így a tervet erősen túlteljesítettem:

1:40:12 Új Fm PB! :B [Imádom]

Talán így már beférek tomcica "közepes lány" csoportjába... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51932) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


Zozo0525
őstag

Azta, szép idő. Gratulálok:R

(#51933) tomcica válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R befersz-befersz gratula ...esetleg a zoknirol is irhatnal :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51934) inf3rno válasza xy.zsolt (#51926) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem semmi köze az esőhöz, max ha nagyon hideg volt.

Buliban hasznos! =]

(#51935) LanyUs válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azt a mindenit van az a lejtő!!! :)) Csak vicceltem :DDD Szép volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#51936) inf3rno válasza ígyvanferi (#51928) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt maximum valamilyen magánterületen tudnátok megejteni. Arra gondolom nem vonatkozik a kijárási tilalom. Ha van komoly ismeretséged több hektáros területtel, akkor esetleg. Szerintem próbálj meg új célokat kitűzni idénre, hátha attól visszajön a motiváció.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51937) Vertigo18 válasza tomcica (#51933) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hummel titokzokni. Harmadik futás volt benne, semmi gikszer vele, sehol egy foszlás, szakadás. Csomagban vettem, ha jól emlékszem, de szerintem ezt a fajtát linkeltem korábban. Eddig meg vagyok elégedve vele. A Mizunonál jobban teljesített.

Egy Saucony Jazz 22-ben mentem, kicsit féltem tőle, mivel régen futottam benne, ráadásul alig 20 km-t toltam eddig benne, így féltem, hogy feltöri a lábamat, vagy tudomis én. De nem volt gond.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51938) inf3rno válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Szép idő! :C

Buliban hasznos! =]

(#51939) tomcica válasza Vertigo18 (#51937) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem egy jo csoporttal, 1-1 masszivabb felkeszulesi periodussal (ami FM specifikus) be tudnad te tolni 1:34:XX-re :K
Ugye felenk a FM specifikus felkeszulesi periodus azt jelenti,hogy heti 2db combos edzes,az osszes tobbi laza km gyujtes + nehany emelkedo es repulo gyorsito (ezek mehanikai es ero cellal,de csak erintve oket harmadlagos fontossag..par db/het)
A ket combos edzes lenyege:
- hosszu (felenk ez hetvegi) kozepes tempo,ez kb 5:15-os atlag neked (kombinalunk kulonbozo valtogatokkal,fokozokkal,darabolt tempokkal) pl van 1+1+1km 5:30-5:15-5:00 ebbol 7szett = 21km + melegites/kifutas kb 24km

- het kozben kb. 8-12km (4:45-4:40-es) minosegi hosszu resztav v darabolt tempo...a piheno kozepes sebesseg (ergo pulzus nem esik le) pl 5x2K...3x3K...4x3K...3x4K...kozte rovid piheno 5:15-5:30-on ergo nem sokat pihensz rajta (500-1000m ilyen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51940) Agony válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


Agony
aktív tag

Grat, ha ez így 17K-ból félmaratonra kifutva 1:40-es PB lett, akkor van ott még bőven csak rá kell készülni egy célversenyre, aztán go! :C

Start with a whisper, end with a scream!

(#51941) Vertigo18 válasza tomcica (#51939) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beb@cna, barátom!!!

Ezt is csak azért futottam meg, mert valami "jobb" csajos csoportot emlegettél! :D

Mindenkinek köszi a gratulációkat, erre most ráülök 3 évig! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51942) Corpuscle válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


Corpuscle
őstag

Szép, grat! :) :R

(#51943) Peterhappy válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


Peterhappy
őstag

Videó, vagy meg sem történt :P

Gratulálok Sárkányka :R

(#51944) norby_42 válasza tomcica (#51916) üzenetére


norby_42
aktív tag

Keszi Maratonon mindíg futott egy srác, különböző maskarákban, asszem valami jótékonykodás volt a dologban.
Egyszer mezitláb nyomta le, egyszer meg anyónak öltözve. Végig vitt egy kosarat a karján...

Eat pasta, run fasta

(#51945) norby_42 válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép!

(Kicsit hiányolom a belehalós videót :)

Eat pasta, run fasta

(#51946) xy.zsolt válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gratulaaa!

Nem volt hideg az eső.....viszont az aldis átmeneti futófelsőm dög nehéz lett a víztől, a cipőm a pocsolyás úton nem gördült úgy mint szárazon....kb ilyenekre gondoltam. Lemértem a vizes göncöt mikor levettem, 2.4kg volt cipőstől, térd+rövid gatya, sapka

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51947) inf3rno válasza xy.zsolt (#51946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az szép. Ja elfelejtettem mondani, hogy esőkabátot is vinni kell ilyenkor. :D Bár nekem nem szokott számítani, mármint ha elkap, akkor elkap. A technikai póló meg elég gyorsan meg szokott száradni. Neked pamut van, vagy hogyan szívott fel ennyi vizet?

Buliban hasznos! =]

(#51948) xy.zsolt válasza inf3rno (#51947) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt a vastagabb verziót vettem fel amit ősz végén árult az aldi....elég vastag anyag egy pólóhoz képest....be sem tűrtem csak a legvégén amikor már masszívan vizes volt. :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51949) Zozo0525


Zozo0525
őstag

itt könnyen lehetne pb-t futni.:DD

(#51950) HKorn válasza Zozo0525 (#51949) üzenetére


HKorn
addikt

:DDD

Itt megfutnám én is a 3:30-as iramot szerintem

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.