Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) tomcica válasza norby_42 (#52150) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor vegulis jo lett az :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52152) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nagyon kiakadtam a naplemente fm szervezőkön.
Ismerős ismerőse a cég.

nevezés átutalása előtt emailben megerősítették, hogy persze, lesz verseny, utalhatok. majd ja póló már nincs. majd törölték a versenyt 2 napra rá. kérem vissza a pénzt, és már nem is válaszolnak.
közben kiirták, hogy tudták, h nem biztos h meg lesz tartva, illetve, hogy a helyiek rossz szemmel nézik a versenyt. pechükre a szembeszomszéd egy héttel korábban szervezett ugyanitt versenyt, és semmi ilyen nincs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52153) zzola válasza bajnokpityu (#52152) üzenetére


zzola
félisten

Én nem látom, hogy elmaradna. Szeptember 5-re áttették.

(#52154) norby_42 válasza tomcica (#52151) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem panaszkodtam, szeretek világvége időben futni

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#52155) LanyUs válasza norby_42 (#52154) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak vigyázz nehogy megfázz! Kemény vagy! :R

Legalább 2 nap mire az átázott cipőbetétem megszárad, most is klíma meleggel fújattam egész este.

Szeretek hülyülni ezekkel a "tiltott" nem is tudom "ételekkel" nevezzük annak őket. De már 1 éve minden reggel zabpehely + 40g tejsavófehérje turmix megy 10g glutaminnal + 2g kreatinnal. Azért próbálok figyelni. De nem vetem meg a finomságokat teljesen. Tehát ezek olyan félviccek részemről. Igaz is meg nem is :)

(#52156) norby_42 válasza LanyUs (#52155) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem nagy bátorság, ha tudom, hogy egy óra múlva otthon zuhanyzom.
Mondjuk a cipők még vizesek, de a párafaló dolgozik rajta.

De mindjárt elmegyek lekváros táskáért :)

Eat pasta, run fasta

(#52157) Agony válasza bajnokpityu (#52152) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem ennek a cikknek a hatására döntöttek a verseny halasztása mellett:
https://szeosz.hu/szabadidosport-esemenyek-meg-egy-kicsit-varni-kell/

Mert előtte nem volt egyértelmű, hogy lehet-e amatőr sporteseményt szervezni és páran a zavarosban halásztak, aminek nem is lett következménye, de utána pontosították. Ha jól tudom most ezt is az 5 millió beoltotthoz kötik... ami ha ilyen ütemben halad talán télre meg is lesz. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#52158) tomcica válasza norby_42 (#52156) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tokad meg majd akkora lesz,mint a kinai telefonkonyv :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52159) norby_42 válasza tomcica (#52158) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ettől nem félek, nagyon igyekszem elhízni, de sehogy sem sikerül :)

Eat pasta, run fasta

(#52160) LanyUs válasza tomcica (#52158) üzenetére


LanyUs
senior tag

1 db ( 100g ) kcal: 379, minőségi zsír: 22.6, minőségi szénhidrát: 37, minőségi fehérje: 4.3

Szorgalmas családapa simán lefutkossa :))

norby_42: de jó Neked! Akkor mehet mellé a kakaós csiga is :)
1 db ( 50g ) kcal: 256, minőségi zsír: 12.3, minőségi szénhidrát: 30,9, minőségi fehérje: 3,8

[ Szerkesztve ]

(#52161) bajnokpityu válasza zzola (#52153) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de nem érted. egyik nap kérdem tuti lesz, másnap elutalom, majd jönnek, hogy ja mégse.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52162) zzola válasza bajnokpityu (#52161) üzenetére


zzola
félisten

Persze, értem.
Lehet akkor még az volt a mondás, hogy megtartják az eredeti időpontban.
Elolvastam a cikket, az milyen már, hogy a lakók nem akarják, hogy átfussanak az emberek a falun...

Biztos csak M1-et néznek (Soros és/vagy jönnek a migráncsok).

[ Szerkesztve ]

(#52163) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Mondják hogy nem motiváló ez a topic:U
Jol tetted

(#52164) bajnokpityu válasza zzola (#52162) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah, az a másik...

idegenforglomból élnek, és eleve évek óta majd minden hétvégén van valami verseny a falu nem lakott részén. véletlenül pont ott a nyaralónk, és szembeszomszéd szervezte a 2 héttel ezelőtti bringaversenyt. mondanám, hogy "aha, mesélj még."

no de mondjuk én vagyok helikopter, akkor majd szeptemberben örülnek nekik, ugye?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52165) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#52161) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom az utolsó pillanatig hitegették magukat is, hogy majd csak jön a megváltó rendeletmódosítás, ami megengedi nekik a megrendezést. Kell a kenyérrevaló.
A szembeszomszéd meg lehet a jó oldalon áll, így rá nem vonatkoznak holmi jogszabályok.

[ Szerkesztve ]

(#52166) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#52165) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha a szembeszomszéd van a jó oldalon akkor viszont ő van a rosszon :D

(#52167) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]

Nike Pega Turbo OG Shield winter edition, vatta uj 100 euro, lecsaptam ra. Varom a telet :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52168) ballazol


ballazol
senior tag

...úgy látom, ez a kikúrt idő mindenképp azt szeretné, hogy szakadó esőben fusson az ember... :D
na, hát maximum 1-2x seggreülök, nagy ügy... :)
előbb kezdett esni, 17,8°C van mindenesetre (most még)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52169) HKorn válasza ballazol (#52168) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem mázlista módon pont tegnapra esett a pihenőnapom, mikor végig szakadt az eső, ma viszont meg orkánjellegű szél van és menni kéne. Ez se sokkal jobb, de legalább süt a nap.

Run&Ride

(#52170) zzola válasza ballazol (#52168) üzenetére


zzola
félisten

Pécs környékén reggel óta nem esett. Most voltam sétálni, süt a nap, jó meleg van!

Beszoptam hétvégén! Testhő 39 felett, mindenem fáj. Ma kellett Kovi tesztre mennem.
Hogy ennek sosem lesz vége!
:W

(#52171) ballazol


ballazol
senior tag

előbb szakadt a jeges eső :D
most épp itt is orkán van, cudar lesz, de ma már nem trógerkodom el, ott vigye el az ördög
azért remélem, villámlani nem fog - azt nagyon nem szeretem :F :F :F

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52172) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Kovi teszt? Felnőtt filmes?🤣🤣🤣

(#52173) ballazol válasza zzola (#52170) üzenetére


ballazol
senior tag

pihenjél! jobbulást :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52174) zzola válasza ballazol (#52173) üzenetére


zzola
félisten

Áh, szerintem ez megint vaklárma! Már ég a talpam, mennék futni! Túl sokat pihentem már idén... :((

(#52175) Vertigo18 válasza zzola (#52170) üzenetére


Vertigo18
addikt

2 órát gyakoroltunk szárazon ma lövészeten...

Aztán megkaptuk a skulókat, beállok a lőlap elé és... leszakadt az ég! Csak úgy folyt lefelé az FBI-alak a helyéről!

Én, ha nem futok, akkor is elázok! :D De a vizsgalövészet meglett. Mindez Pécs-Somogy.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52176) zzola válasza Vertigo18 (#52175) üzenetére


zzola
félisten

:Y
Kozármislenyben egy csepp sem esett.

[ Szerkesztve ]

(#52177) Vertigo18 válasza zzola (#52176) üzenetére


Vertigo18
addikt

Itt is 15 perc volt csupán...

Épp, mikor vizsgáztam :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52178) zzola válasza Vertigo18 (#52177) üzenetére


zzola
félisten

Az mekkora szívás.

(#52179) inf3rno válasza Vertigo18 (#52177) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Követnek a felhők vagy mi a franc van? :D

Buliban hasznos! =]

(#52180) norby_42 válasza tomcica (#52167) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mocsárjáró :Y

Eat pasta, run fasta

(#52181) norby_42 válasza LanyUs (#52160) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó bizony, jó géneket viszünk tovább.
Kisebb falu költségvetését költjük kajára, de az átlagsúly 60 alatt van a családban. (Az átlag magasság 170 lehet)
Mondjuk van is edzés bőven

De jó hogy mondod, sütni kellene egy jó kakaóscsigát...

Eat pasta, run fasta

(#52182) ballazol válasza zzola (#52174) üzenetére


ballazol
senior tag

lenyomtam! 62p a 10km. :) nem jó, de nem is tragikus :DDD
csupa víz volt minden, de az első km után már csak egy perc szemerkélés volt
utána meg egy szuper kis szivárvány a város fölött :)
az egyik vége a város közepén, a másik a Bp felőli végén
(már csak 3x kell menni a héten :B )

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52183) ballazol válasza norby_42 (#52181) üzenetére


ballazol
senior tag

vagy egy jókis lekváros bukta!
ötmillió éve nem ettem :O

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52184) norby_42 válasza ballazol (#52183) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szigorúan ipari lekvárral...

Eat pasta, run fasta

(#52185) HKorn


HKorn
addikt

Mondjatok légyszi cipőket, mik vannak a neutrális daily trainer kategóriában aszfaltra, amik ár/érték arányban jók. Most egy Saucony Ride ISO2-t használok, valami hasonló kellene majd, fontos a csillapítás, a párnázottság, de persze ha reszponzív az nem baj :)
Nike-okat próbálgattam már, nekem túl szűk elöl szinte mindegyik, így azokat kivenném.
Árban akciósan 20k körül lenne jó kifogni valamit

Köszi

Run&Ride

(#52186) tomcica válasza HKorn (#52185) üzenetére


tomcica
Topikgazda

New Balance Zante,Beacon,890 (esetleg 870 az asszem enyhen stabil,de nem zavaroan).
Nike Pegasus
Adidas Boston
Salomon Sense Ride (ez terep,de siman mehet aszfaltra is) nehol meg van 2-es modell 20ezer kornyeken. (multinavigatorba nalatok sokaig 24ezer volt)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52187) LanyUs válasza norby_42 (#52184) üzenetére


LanyUs
senior tag

norby_42: Ma reggel is esőben 10k volt, az utolsó 4 km fokozatosan 04:40-ig. Ritkán teszem, de most vettem egy barackos párnát + 1 fitt szilva párna ( 1200 kcal ment el üres tankkal ). Szigorúan ipari lekvár volt benne, gyümölcsöt nem látott csak ízt és tele izom visszatöltő cukorral :) Hidegen nem szereti a térdem a tempót, ezért nálam tomcica javasolt 5k tempója, csak 3-4k-t követően indul. Láttam múltkor, Te is szoktál tempózni!

sipi700: egyetértek mindazzal, amit írtál, viszont másik oldalról közelítve a dolgot én örülök, hogy ennyien futnak és ilyen népszerű. Ha van egy kis túlsúly jobb megoldás a lassabb maraton, mint a gyors rövid -> jobban kíméli az ízületeket és a legfontosabb, hogy mozgásban maradjanak. Ha már csak 1 embert is mozgásra motivált egy ilyen "aktivista" már akkor megérte.

Ma Clifton 2 ment ( 235 gr ) <-> a Stinson 6 helyett Men's: 329 g (EU size 42 2/3), nekem 48-as van. Sokkal pörgősebb volt, mintha nem lett volna a lábamon semmi. Tempónál számít!

(#52188) emvy


emvy
nagyúr

Minden reggel szopó vádli fájdalommal indul a nap ... Nem nagyon gáz, csak idegesítő. Ha valakinek hasonló van: excentrikus sarokejtés segít.

https://runnersconnect.net/achilles-tendonitis-and-insertional-achilles-tendinopathy-in-runners/

Nekem az segített meg sokat, h valamelyik cikk írta, hogy a fájdalom önmagában nem gáz; ha 10-es skálán 3-asnál nem erősebb sem futás közben, sem utána, sem másnap, akkor lehet tolni.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52189) tomcica válasza emvy (#52188) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na, en ezt csinalom mar par eve minden nap 3x 10-10db (heti 3x 16kg kettlebell abba a kezbe amelyik labon engedem le) achiles karbantartaskent :K mivel le is engedem es ki is tolom (pipiskedem) igy egyben vadli erosites is.Meg nyujtas. All in one :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52190) LanyUs válasza tomcica (#52189) üzenetére


LanyUs
senior tag

A videón levőt 0:30-tól csinálod 1 lábbal + 16 kg súllyal? [link] Az szép! Elvileg már a sima nyújtásnak is segíteni kellene, ha nincs túlterhelve a talp és a cipő is megfelelő. Kivételesen ezt a gyakorlatot rendszeresen csinálom én is + nyújtás :)

(#52191) emvy válasza tomcica (#52189) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, ezt irtak tobb helyen is, hogy ez sokkal jobb, mint a sima nyujtas, mert azzal csomoan csak jobban leserulnek. Ha erositesz, az segit a gyogyulasban is es csokkenti az ujabb serulesek valoszinuseget.

while (!sleep) sheep++;

(#52192) xy.zsolt válasza LanyUs (#52187) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én a túlsúlyt pörgetős (90cad-os) bringázással tüntettem/tüntetem el (4-5x hetente)....nem futással. A délelőtti tekerésben hiszek e-téren. Minimális (1-3 keksz) reggelivel rákényszerítve a testet a ketózisra....a már elraktározott zsírból (és sajnos izomból) nyerve az energiát. Ez nálam max 50km távig, gyors tempóban igaz....de legtöbbször 30km-et tekerek. Érdekes, hogy 2-3 +km elég 50km felett, hogy eléhezzek. Ha már a túlsúly nagyrészt eltűnt onnantól mehet a futóműnek jóval megterhelőbb kocogás-futás. Ennél még hatékonyabb az interval tekerés...12mp gyors, 8mp könnyű 20percen át spinning bringán.....anno 32évesen a legtöbb kg-ot ( 20kg/2 hónap) azzal dobtam le, de akkor a táplálkozást is átalakítottam a mostanira. Azóta tartom a 67-75kg súlyom évszaktól függően. Anno 105kg is voltam :O :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52193) LanyUs válasza xy.zsolt (#52192) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van szoba bringám és az intervall tekeréssel simán maxra tudom pörgetni a HR-t :Y Úgy szoktam régebben, hogy kiállok nyeregből, majd visszaülök pörgetve 30 sec, majd 30 sec pihenő és ezt 10-szer. Utána laza tekerés. Ettől jobban elfáradok, mint a futás résztávtól :) Az összes barátomnak a szoba bringát/sétát/montit ajánlottam kezdésnek. Amúgy célt adtál! Most függetlenül, hogy van köztünk 30 kg szeretnék én is 45 körüli 10k-t, remélem nyár végére összejön!

(#52194) xy.zsolt válasza LanyUs (#52193) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Örülök ha motiválni tudlak....de az igazság az, hogy én 35 éve hosszútávfutó voltam, versenyeztem, szóval "csak" az ismételt futóterheléshez kellett hozzászoktatnom a lábaimat. A keringésem a bringa miatt oké volt januárban is, pláne mivel magas cad on tekerek. Talán így nekem "könnyebb volt" a januári 1km távon 6.00/km tempótól eljutni a májusi 4.28/km 10km-es szintre. Sajnos mivel emellett intenzíven tekerek március vége óta ezért a lábamat túlerőltettem....most 2-3 hétig a futást mellőzöm és maradok utána az eredeti célomnál, a 4.45/km tempónál. Talán majd télen fogok tempót növelni, mikor nem lesz bringázás mellette

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52195) tomcica válasza LanyUs (#52190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez az 16kg + az 5kg sulymelleny,ami rajtam van delelott,de az ilyen aprosagokat ki szamolja?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52196) Zozo0525 válasza tomcica (#52195) üzenetére


Zozo0525
őstag

5kg? olcsóbb ha meghizol:DD.

(#52197) parandroid válasza LanyUs (#52190) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Terohadtélet, én olyan stroke-ot kaptam a cikk olvasásától, mint godzilla a mémben. Kb a felét sem értem a jó kis google-fordítós szövegnek.

Amúgy a hétfői 5k tökéletesen kihozta megint a sérülést. Most fizioterapeutát keresek, mert egyértelmű, hogy magától ez nem lesz jobb, házi praktikákkal meg nem akarok rontani rajta.

Ortopéd orvos, meg egyedi betét mindennapos használatra megvolt, halottnak a csók. Annyi, hogy úgy magától nem fáj, ha futok, azonnal kijön másnapra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52198) INTELligent válasza parandroid (#52197) üzenetére


INTELligent
senior tag

Bakker, jobbulást! Pedig tök jó volt nézni Strava-n, hogy megint elkezdtél futni - tudom, hogy nem is olyan rég nagyon komolyan nyomtad.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#52199) emvy válasza parandroid (#52197) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van, fizioterapia. Tuti, h helyrehoznak hamar.

while (!sleep) sheep++;

(#52200) inf3rno válasza parandroid (#52197) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálj keresni valami neves MFR terapeutát, talán azok tudnak segíteni. Ha van hegszövet, akkor össze lehet törni masszírozással. [link] Ahogy nézem plantar fasciitis-re van más módszer is: [link], de igazán jól szerintem úgy jársz, ha keresel szakembert rá.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.