Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) tomcica válasza sutirablo (#51749) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a rozsaszin = tomcica osszefuggesre volt valaszkent :K semmi baj a 4:00-as tempoval...kopkodos is tud az lenni,van az a mennyiseg belole :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51752) norby_42 válasza tomcica (#51747) üzenetére


norby_42
aktív tag

Elrontottad, 12. km-t egy ütéssel lentebb kellett volna...

Eat pasta, run fasta

(#51753) ígyvanferi válasza norby_42 (#51752) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vagy a 13.-at eggyel fentebb. :)

(#51754) inf3rno válasza sutirablo (#51749) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem több időd marad magadra figyelni, mintha maxon nyomnád.

Buliban hasznos! =]

(#51755) Peterhappy válasza ígyvanferi (#51753) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K

@Tom: grat :R

(#51756) tomcica válasza Peterhappy (#51755) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi-koszi, munka volt vele :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51757) HKorn válasza tomcica (#51746) üzenetére


HKorn
addikt

Az szép b+! :R

De örülnék egy ilyen időnek 10km-en :)

Run&Ride

(#51758) #76500480


#76500480
törölt tag

Oltás után sikerült megint lerobbanni :( :U csak óvatosan az “oltakozassal” :C COVIDnal nem volt ilyen láz, izomfájdalom. 4 nap után is elvezet, bedagadt fájó vállal futni. Mielőtt megszúrtak lement egy laza FM átlag 136pulzussal max 143(4:45). Most, megint 147es átlag 21kmben 190bpm(tempó 4:33) :O

(#51759) norby_42 válasza ígyvanferi (#51753) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jóvanna, későn volt:F

A lényeg, hogy volt mibe belekötni ilyen űridőknél

Eat pasta, run fasta

(#51760) emvy válasza tomcica (#51746) üzenetére


emvy
nagyúr

Íj, ez súlyos. Kb. másfél kilométert ha tudnék ilyen tempóban.

while (!sleep) sheep++;

(#51761) tomcica válasza #76500480 (#51758) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak kibillent a szervezeted az egyensulybol, es lekapcsolt tartalek uzemmodra. Nem kell bekakalni, majd akkor ha mar valami miatt nem tudod visszaepiteni a kondit (mittomen hianyzik nehany vegtag, 90+ eves vagy stb.). Csak szepen turelmesen, csinalj egy mini alapozas 4-6het,es mehet a tempo ujraepitese. Ha mar elobb jon a regi forma, akkor orulunk Vincent van, ha nem akkor alapozol tovabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51762) emvy


emvy
nagyúr

Kérdés : ha reggel "húz" a vadlim, attól meg el lehet menni futni? Kicsit parázok a sérüléstol, de az utóbbi hetekben emeltem a mennyiségen, és ez látszik. (Most vagyok stabil heti 60-65k körül, 4 futasra elosztva.)

while (!sleep) sheep++;

(#51763) tomcica válasza emvy (#51762) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ma hajnalban huzott a vadlitol kezdve a szempillamig minden, laza 6:30-6:00-as tempoju totyogessel szepen atmozgattam 10km,sokkal jobban esett a vegen, mintha tovabb aludtam volna es ugy jovok be dolgozni. Delutan kis sebesseg lesz 100-200-ak sok pihenovel, de csak ha be tudok ra melegedni, ha nem, akkor atmozgatas part 2.Vasarnap lazarol-kozepes fokozos a csapattal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51764) emvy válasza tomcica (#51763) üzenetére


emvy
nagyúr

Na jó, megyek futni.

while (!sleep) sheep++;

(#51765) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ma én 17 km kocogtam egy laza beszélgetős tempóba, ezek a 3-4 perces körök nagyon durvák :D
tomcica gratula :C
közben megkaptam a második vakcinát... remélem holnap is tudok reggel menni egy lazát

(#51766) INTELligent


INTELligent
senior tag

Nekem ma egy 14,5k volt kb 5:23-as tempóban, délután meg valószínűleg lesz egy kis tekerés. Ha belejövök a futásba, akkor átirányzok terepre, mert olyan jó helyek vannak itt, és ott vagyok igazán elememben.

Ezt mennyire merjem megtenni terepfutócipő nélkül? Van egy adidas adiWear, meg egy Kalenji Long Run 2 cipőm, ezek erdészeti utakra megteszik? Szóval nem hegymászó-üzemmódot tervezek. Ha bejön, akkor milyen cipőket lehet érdemes nézni (50 EUR-t szánnék rá max)? Sajnos a decathlonban pont lecsúsztam egy jónak ígérkezőről.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51767) ígyvanferi válasza INTELligent (#51766) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha nincs sár, próbálkozhatsz nem terepcipővel is nyugodtan. Poros lefeléken azért óvatosan. Meg köves-sziklás-gyökeres részeken, mert nem biztos hogy ugyanúgy tartja a bokád, mint egy terepcipő, nehogy sérülés legyen belőle.
Nem lehetetlen 50 euróért találni, de vadászni kell. Ősszel 50,38 euróra jött ki egy Nike Terra Kiger 6-os a webshopjukból, de ugyanígy kuponakcióval Wildhorse vagy pega trail is összejöhet kb. ennyiért. Inkább egyébként azokat ajánlom, a Terra Kiger 4 mm dropja és alacsony építése nem feltétlen ideális mindenkinek, illetve egyetlen, mindenes terepcipőnek. Ha boltból akarsz venni, hogy felpróbálhasd előbb, akkor még mindig a legolcsóbb már megvehető cucc a Salomon Sense Ride 2 a multinavigátorból 26 ezerért. (Nem számítva a decathlont, de azt nem tudom ott mit és mennyiért lehet kapni.)

(#51768) emvy válasza INTELligent (#51766) üzenetére


emvy
nagyúr

Siman.

En egyebkent Altra Superior-t hasznalok terepre:

Ez egy eleg minimal cipo, durvan sziklas terephez van hozza egy extra talpbetet, de inkabb a foldes erdei utakra valo.

while (!sleep) sheep++;

(#51769) Zozo0525


Zozo0525
őstag

én pont valami minimalt keresek, de ez sem olcsó ahogy nézem. :D 46 mátyás?
valami minimal aszfaltos ha valaki tud ne tartsa vissza magát :-) (jó áron)

(#51770) tomcica válasza Zozo0525 (#51769) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Adidas RC2 ez alacsony epitesu,jo aron szokott lenni felenk.
Adidas SL20 ez klasszikus epitesu,de eleg vekony a talpa elol.Szinten ra lehet szaladni jo aron.
Adidas Terex 190 es 225...meg az Inov8 vonal ami minimal,ezek terep.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51771) danielsz


danielsz
tag

Adidas SL20 +1 szavazat. Kell egy 50 km neki, mire életet lehelsz belé, onnantól adja. A tempókat (5 perc/km és annál erősebb) abban futom. Igaz 10 km-nél hosszabbra még nem vittem el, mert kb. újraépítkezésben vagyok. Ennél kisebb csillapítású cipővel mondjuk egyelőre nem akarok kísérletezni.

(#51772) Zozo0525


Zozo0525
őstag

kösz srácok :-) mostanában úgyis adidas van. most is 2 db de egyik már lassan kuka (2150) km van benne ez helyett keresgélek a másik egy astrarun 2.0 abban nem sok van (331 km)
Inov 8 sokan dicsérik de nekem kissé drága

(#51773) norby_42 válasza INTELligent (#51766) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha nem akarsz sokat költeni: én Kiprunt használok földúton, erdei ösvényeken, jobb, mint a sima cipő.
Most látom, van szép színű is :)
link

Eat pasta, run fasta

(#51774) zzola


zzola
félisten

Még nem értem el a tavalyi formámat, durván 2 éve használok Garmint, a Vo2max be volt betonozva 49-re, de most 1 hét leforgása alatt felugrott 50-re, ma pedig 51-re. Boldogság van!
:))

(#51775) tomcica válasza zzola (#51774) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol csak durva viszonyitasnak eleg, a latmusz teszt az ha fogod es adott tavon felmered a tempot :K
Garmin a testsuly, pulzus, tempo adatbol szamolja egy algoritmussal, legalabbis nekem igy tunt. Lehet a komolyabb ovekkel a talajerintes, cdence is bekerul, de gyanus h nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51776) ballazol


ballazol
senior tag

Két gyors kérdés:
1. Mindkét achillesem fáj a 6ezer forintos Decás cipőben... :B 50km után. Várható ez, hogy bekopik a csuka (kifejezetten merev a sarokrésze), vagy hamarabb fogok lesérülni? :N
2. Használható mellkaspánt kéne, mert ez, amit a decás órához adtak, mutat 90-es pulzust úgy, hogy 1,5 másodperc múlva 134-et, tegnap már ordítottam, akkora fos... Van értelme venni 20ezerért egy másikat, vagy azt is folyton köpködni kell, hogy mutasson is valami reálist? :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51777) inf3rno válasza ballazol (#51776) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát Asics-nél hamarabb sérülsz le, szerintem a Dekás cipőre is ugyanez igaz. Fokozatos lesz 1-3 hónap kell, először csak bejáratós lesz, utána recsegni fog, aztán meg már cipőben menni sem fogsz tudni csak papucsban. Nem tudom, hogy ezen segít e az egy számmal nagyobb cipő, én márkát váltottam inkább, Mizuno-val, Saucony-val sosem volt ilyen bajom.

Polart szokták javasolni, de ahogy nézem most már az egeket verik az áraik, most éppen 30, régről 15k rémlik. Nézz körül, hogy Polar, Suunto, Garmin pántok vannak e használhatóak elfogadható áron. Az olcsóbbaknál is biztos van működőképes, csak nem ismerem őket, nekem csuklós van már évek óta. Arra kell figyelni, hogy BT-LE vagy ANT kell e a kütyüdnek, amihez csatlakoztatni akarod. Persze megéri a drágább olyan szempontból, hogy az legalább működik. Akkor szokott gond lenni velük, ha merül az elem. Azt hiszem valamennyit érdemes vizezni mindegyiknél az elején, utána bejáratódik 5 perc alatt ha már minimálisan izzadsz, de nincs rutinom benne, sosem szerettem. Mérni a drágák biztosan jól mérnek, ha minden rendben velük, akkor EKG pontosságúak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51778) ballazol válasza inf3rno (#51777) üzenetére


ballazol
senior tag

Köszi!
Adok a cipőnek még pár alkalmat..
A suunto-t én is néztem, de ahogy mondod, ha nincs vezetőközeg, akkor lehet bármekkora név, gondolom... Az a baj, hogy 10-15°C-ban én annyira nem szoktam izzadni. :D
Jópár éve a Kalendji középmárkáját nyűttem padon, de annak már semmi tompítása nem volt. Megvettem ezt a 6ezres cipőt, ég és föld, mondanom sem kell..
Megpróbálok egy elemcserét legközelebb, igazad lehet...
Bár, ebben a rettenetes szélsőséges értékeken nem hinném, hogy változtatna...
Emelkedőn felfelé, mikor alig kapok levegőt, és kiír egy 85-ös meg 90-es bpm-et, több, mint vicces... :D
Lefelé meg 165-öt meg 170-et. aha, oké :P

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51779) reset


reset
senior tag

Ma reggel a Hernád-töltésen kombóztam 8 km-t: 3-6-12-3-6-9-12-3 perc "futás" - közöttük 2 perces gyalogkakukk...

(#51780) inf3rno válasza ballazol (#51778) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Várd meg a többieket. A többség itt mellkaspánttal nyomul, jobban értenek hozzá, mint én.

Buliban hasznos! =]

(#51781) emvy válasza ballazol (#51778) üzenetére


emvy
nagyúr

Polar optikai pulzusmeros pánt a legjobb.

while (!sleep) sheep++;

(#51782) Zozo0525 válasza ballazol (#51776) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha csak pulzusmérő kell én polart vennék az működik telefonnal a polar beat és akkor nem kell + óra [link]

Tegnapi második ruszki vakcina után ma reggel is kocogás volt 10-15 km volt a terv. 13 km és megfájdult a gerincem valahol alul.... gyorsan megálltam végül is a terv megvan :N remélem holnap reggelre elmúllik. gondolom ez nem a vakcina hatása :DD

(#51783) danielsz válasza ballazol (#51776) üzenetére


danielsz
tag

Szerintem egy 20 ezer Ft körül vagy akár többet érdemes cipőre áldozni. A lábad sínyli meg a spórolást. Persze drága cipő is legyilkolhatja a sarkadat, ha érzékeny, pl. én se használok már Asicset (bár pl. a Gel-Excite 8-nál pl. már jónak tűnik a sarokkialakítás). Ha nem túl kemény és vékony anyagból van a kérge a saroknál a cipőnek, akkor az azért jó eséllyel idomul. A Nike Pegasus 36 pl. ilyen (csak ez már kifutott széria), a 37-38-nál nem tudom, hogy van. Van ez a sarokkímélő "csőr" egyre több cipőnél, ez nem egy rossz dolog.
Szóval ha tényleg nagyon merev a sarokrész, akkor az nagy eséllyel nem lesz jobb, olyat kell nézni, ami eleve kíméletesnek tűnik számodra.

[ Szerkesztve ]

(#51784) danielsz


danielsz
tag

Amúgy megvolt az első futásom a Reebok Floatride Energy 3-ban. 10,5 km-t toltam benne csak, eddig elég jónak tűnik. Egy fél leheletnyivel talán keményebbnek tűnik a talp, mint a Pega 36-nál, de lehet, hogy bejáratva ez még változik. A felsőrész talán még jobb is, szerintem nem kötöttem be annyira erősen, mégse oldódott ki egyáltalán a fűző. A sarokrészt se éreztem keménynek. Egyszóval minimum tisztes középkategória a cipő, úgy tűnik a 21 ezer Ft-ot, amennyiért vettem, bőven megéri (de volt már kevesebb is About You-n).

[ Szerkesztve ]

(#51785) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na másfél év kihagyás után futottam egyet. 6:30 körül 150-160 közötti pulzussal. Úgy tűnik, hogy covid jellegű problémám nincs, nem szállt el a pulzus, a tüdő is okés, az izomzat gyenge meg a súly nagy.

A bölcsességfog műtét nem hozta meg a kívánt hatást. Utána pár hónapig rendben voltak a dolgok, de most újra előjött ez a gyulladás és egyre jobban ráhúzódott az állkapocs ízületre, arcüregre, sőt most már a homloküregre is. Az eddigiek alapján a futás szinten tartja, igaz utána 1-2 órára be szokott lobbanni az egész, úgyhogy amíg keresek egy infektológust, aki hajlandó kezelni, addig megpróbálok minden nap, vagy legalább két naponta futni. Még az is lehet, hogy pusztán a futástól feljavul az egész így, hogy már nincsenek ínytasakok meg fog torlódás, bár nem vagyok túlzottan optimista.

Buliban hasznos! =]

(#51786) lovace válasza emvy (#51781) üzenetére


lovace
aktív tag

Gondolom a csuklós mérésnél sokkal pontosabb, de vajon mennyire marad el a mellkasi méréstől? Erről van valami releváns infó? Nekem is kényelmesebb lenne úgy gondolom, mint a mellkaspánt, de a pontossága miatt hezitálok. Most a 13e Ft-os decásat használom, amivel csak annyi a bajom, hogy nem éppen a legkényelmesebb, viszont cserébe pontos és olcsó. Ha már kiadok 28e Ft-ot egy Polar OH 1-re vagy egy Wahoo felkarosra elvárnám a pontosságot.

(#51787) emvy válasza lovace (#51786) üzenetére


emvy
nagyúr

Semennyire, sőt, pontosabb (majd szedek elő infót).

A csuklós mérés sem annyira rossz, pl az Apple Watch csuklós pulzusmeroje pontosabb, mint a Garmin pánt.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51788) Zozo0525 válasza emvy (#51787) üzenetére


Zozo0525
őstag

Garmin pártnál pontosabb?😂

(#51789) zzola válasza emvy (#51787) üzenetére


zzola
félisten

Korábban volt már itt szó erről. Tudjuk, a zapple mindenben is pontosabb.
Teljesen felesleges beleugrasztani valakit a 30k-s optikai pulzusmérőbe.
A modern minőségi órák egész pontosan mérnek, maximum nem reagálnak olyan gyorsan a változásokra.
Én bármit is megvehetnék, ennek ellenére egy Polar H9-et használok. Erre meg azt írják, hogy pontosabb mint a Garmin pánt.
Mindenki maga döntse el, de olyan, hogy "legjobb", nincsen....

Pl.: [Pulzusmérés teszt - optikai vagy pánt?]

[ Szerkesztve ]

(#51790) Studi válasza ballazol (#51776) üzenetére


Studi
addikt

Száraz a bőröm, szenvedek vele én is, Decás pántot használok, amit külön adnak 10-12k-ért. Amazfit órához van szinkronizálva. Sokszor voltak 3-4 perces kihagyások is, pedig bevizeztem mindig indulás előtt. Kicsit elemelem, megmozgatom, újra jó, de a t@kömnek van kedve erre figyelni. Gondolkoztam, mi a szart csináljak. Lehet röhögni, én kipróbáltam a fiókból a Durex Naturals síkosítót :DDD . Egyelőre két alkalommal: 50km bringa és 15km futás, nem volt kihagyás a mérésben. Végig ott marad, vizes bázisú cucc, úgy tűnik jól működik. Nyilván van ennek kifinomultabb verziója, de most ez volt kéznél. :DDD

(#51791) tomcica válasza lovace (#51786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha pontos es nem akarsz tobb penzt kiadni,akkor el kell viselni a kenyelmetlenseget :K ahogy felenk mondjak: "Amennyi penz,annyi muzsika"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51792) emvy válasza Zozo0525 (#51788) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, a Garmin pántok nem túl jók. A Polar pántok a legjobbak, annál nem pontosabb.

while (!sleep) sheep++;

(#51793) emvy válasza zzola (#51789) üzenetére


emvy
nagyúr

Beleugrasztani? Mindenki azt vesz, amit akar, simán lehet, h 30k az orabere.

A Garmin 935-om egész jól mer, de egyrészt késik, másrészt 0 fok alatt összevissza mer, harmadrészt előfordul a "cadence lock", azaz ha a HR közel van a lepesszamhoz, akkor néha atall a lépések ütemere.

A Garmin pánt van, akinek tok jól működik, de pl nekem az első 5-10 percben teljesen szar, gondolom azért, mert nem vagyok izzados.

Az Apple Watch maratonra nem alkalmas az akkuido miatt, de nekik van a legjobb pulzusmerojuk.

Természetesen van olyan, hogy legjobb, marhaságot írsz (de semmi gond, mással is előfordul).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51794) Zozo0525 válasza emvy (#51792) üzenetére


Zozo0525
őstag

kizárt hogy egy optikai jobb lenne mint egy pánt, de ezt ki mérte mivel...? egy optikai mérő általában akkor hibázik amikor hírtelen kell követni a pulzust, tehát van egy egyenletes laza kocogás ott jó lehet de egyébként nem igazán pontos szerintem..... persze az apple a jobbakat használja láttam teszteket régen pl dc rainmaker,.... de ott sem mondták hogy legjobb úgy rémlik

(#51795) emvy válasza Zozo0525 (#51794) üzenetére


emvy
nagyúr

Van róla rendes kutatás, majd eloszedem.

while (!sleep) sheep++;

(#51796) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ugy vagyok ezzel a pulzusmeressel az utobbi 2-3evben,hogy mar csak kiugro tendenciakat nezek +- 5bpm-re se randitom mar a vallam ;) persze a kiugro valtozast meg erzi az ember mashogy is,legzes,mozgas,erofeszites.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51797) zzola válasza emvy (#51793) üzenetére


zzola
félisten

Na mesélj mester, most már kiváncsi vagyok , melyik a legjobb pulzus mérő… :F
:)

[ Szerkesztve ]

(#51798) Chuck Norris válasza tomcica (#51746) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok :C

@ballazol egyszerre futottad le az 50Km-t? mert akkor normális is lehet, hogy fáj mindenfelé. A pánt csak akkor mér jól ha már elkezdtél izzadni, vagy benedvesítetted előtte, ezt csinálja a suunto is.

(#51799) emvy


emvy
nagyúr

Most kezdek fáradni... Főleg a múlt heti 1100 m elevation volt elég. Meg az se segít, hogy melegszik az idő.

while (!sleep) sheep++;

(#51800) ballazol válasza Studi (#51790) üzenetére


ballazol
senior tag

hali
én is próbáltam UH vizsgálatokhoz használt vazelin-t, vagy mi volt pontosan, de nem jó
víz jó, de csak abban a két percben, amíg ott van.....
elvileg akkor a síkosítók jók lehetnek... egy próbát megér :D
max félreteszem aktívabb időkre...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.