Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) LanyUs válasza Chuck Norris (#52646) üzenetére


LanyUs
senior tag

5700 méter egyenesen még oké! :D De ennyi szintemelkedéshez már komoly erőnlét és izomzat szükséges :R Peterhappynek hála jobban megismertünk így már el tudom képzelni, hogy a futás/túra alatt fejben átszellemülsz, fizikailag pedig átalakulsz :)

(#52652) venember83 válasza Peterhappy (#52403) üzenetére


venember83
nagyúr

Hol lehet a választóvonal a lassú/gyors csoport között?

Jó régiek ezek a rekordok, 37 évesen azért még reménykedek a kozmetikázásukban. :) Bár valószínűleg nem a nyári 40 fokokban.

(#52653) norby_42 válasza parandroid (#52649) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nabazz...

Téged aztán megtalál minden...

Eat pasta, run fasta

(#52654) emvy válasza Chuck Norris (#52646) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi és neked is :)

while (!sleep) sheep++;

(#52655) HKorn válasza margithid (#52645) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt nézd meg, eléggé dícserik tesztekben, ígyvanferi kolléga ajánlotta régebben. Csak 43,44,45 méretben van belőle. [link]

Run&Ride

(#52656) emvy válasza parandroid (#52649) üzenetére


emvy
nagyúr

Eh, mit tortel el pontosan?

while (!sleep) sheep++;

(#52657) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval itt a thumbs up mindenkinek:

'Radiusköpfchenfrektur rechts Mason I'

Kb 10 kmph-nál sikerült beakasztani a bicaj hátsó kerekét a padkába, az meg úgy lerakott, mint egy dühös sumo-birkózó. A hülye kezem meg valahogy alámkerült... :W

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52658) venember83 válasza parandroid (#52657) üzenetére


venember83
nagyúr

Könyök? Gyors gyógyulást!

[ Szerkesztve ]

(#52659) margithid válasza HKorn (#52655) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, meggondolom.
Lehet aztán maradok az adidasnál.

(#52660) tomcica válasza Chuck Norris (#52646) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kalap le :R bravo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52661) ígyvanferi válasza margithid (#52659) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Majdnem annyiért már Pegasus 37-et is kapsz: aboutyou. Kuponozni kell, elvileg még mindig mennek a 20%-os kuponok, úgy ~23 600 Ft. De lehet csak 15%-os van, nézz be a best-buy ruhás topicba. Bár úgy már 25 ezer Ft-ra jön ki, az annyira azért nem best-buy.

(#52662) norby_42 válasza parandroid (#52657) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jajj...
Én is bicajjal törtem el a könyököm még régen, nagyon keserves volt, amikor levették. Azért két nap múlva már a Tátrában tekertem :)

Eat pasta, run fasta

(#52663) tomcica válasza parandroid (#52657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Le kell merni a gipszet es a masik kezbe venni kb olyan sulyt...akkor nem lesz gond -> mehet a futas ;)
Kitartaaaas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52664) sutirablo válasza margithid (#52659) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Hali!

Nekem 80 km van a supernovamban, eddig bejön. Inkább tempósabb futásokhoz, minőségi munkához használom, nem olyan süppedős, mint egy pega 36, de pont ez tetszik benne.
Aboutyoun nézz körbe, mert ha van a méretedben a 25 k-s színekből, akkor kuponozva 20-ért is el lehet hozni (kupont a bestbuy ruhás topicban találsz).

(#52665) margithid


margithid
veterán

Sajna nincs a meretemben, de 20k ért jó lenne egy pega, még ha a szín gáz is.. :)

(#52666) INTELligent válasza tomcica (#52663) üzenetére


INTELligent
senior tag

Törött kulcscsontra nincs ilyen tipp :U :DDD ? Már megvasaltak.

Terepfutócipő: van 25%-os kuponom a német adidas oldalra, itt esetleg tud valaki ajánlani terepfutócipőt?
Meg általánosságban az is érdekelne, hogy a continental-féle gumikeverék/goretex anyag az megéri a pénzét?

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#52667) Peterhappy válasza parandroid (#52657) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jobbulast es kitartast PetikeT!
Ilyet en is csinaltam - nem akartam raesni az elozo evben mutott vallamra (szinten bicos eses), helyette tortem inkabb a csuklom es a konyokom :W
10 het gipsz lett a vege es "orokre" eltiltottak a bringazastol (azert kezdtem el kocogni-futni)...

(#52668) emvy


emvy
nagyúr

Apamnal lehet, h valamit elmertek, szerintem par perccel lassabb volt, mint amit mondtam. Most nyomozom, de szerintem 1:33-1:34 korul lesz ebbol a videok alapjan. Nemtom.

while (!sleep) sheep++;

(#52669) tomcica válasza INTELligent (#52666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jajj mar, tudja O h csak poenkodom :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52670) bajnokpityu válasza Chuck Norris (#52646) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aszta kurta. Én ezt bringával nyomtam 70kilosan 16 évesen..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52671) INTELligent válasza tomcica (#52669) üzenetére


INTELligent
senior tag

Jól van na :DDD . Ha az ember ilyen szituációban van (én jó 3 héttel beelőztem peterkeT-t), akkor nem árt a humor.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#52672) dabgergo


dabgergo
őstag

Gratulálok a lenti brutál eredményekhez mindenkinek, nagyon kemények vagytok!

Hosszú, nyári futásokhoz kinek mi vált be h jól bírja a hőség ellenére? Gondolkodom sótablettán, még sosem próbáltam. Van konkrét tippetek?

(#52673) inf3rno válasza dabgergo (#52672) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sosem értettem ezt a só tablettázást. Simán nyalok sót a kezemről, aztán kész, minek erre tabletta?

Buliban hasznos! =]

(#52674) inf3rno válasza Chuck Norris (#52646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Ez azért kemény lehetett. Kicsit olyan ez a futás utáni fájdalom, mint buli után a másnaposság. :D

Buliban hasznos! =]

(#52675) inf3rno válasza parandroid (#52657) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, hát jobbulást! Még jó, hogy nem lett nagyobb baj.

Buliban hasznos! =]

(#52676) zaskar


zaskar
senior tag

Mielőbbi gyógyulást kívánok! Az én utolsó esésem országútival 5 éve volt, amikor vagy 28 km/h-nál egy macska nekiszaladt az első keréknek. Ugyan törésem nem lett, de alig bírtam hazatekerni és 2 hétig nagyon fájt néhány helyen. De 3 hét múlva már ott álltam a Piros 85 terepfutó verseny rajtjánál:)

(#52677) Peterhappy válasza INTELligent (#52666) üzenetére


Peterhappy
őstag

Olyanom is volt. Vallal, lapockaval bordaval egy csomagban.

Tuti tipp? Ne fertozodjon el a mutet helye es akkor nem kell harom honap mulva kiszedni a titant, ami eleted vegeig bennmaradt volna a valladban :D :W

(#52678) Zozo0525 válasza Peterhappy (#52677) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nem baj az ha ben marad, nekem a konyokombe van vas vagy 20 éve:(( par helyen eltörött szilankosra. Eddig gond nem volt vele egyszer amcsi biztonsagi elleneorzeses sipolt be de mas gondom nem volt vele... Élő szövet a fém vázon:DD. Tomcica ma megvolt az elso feladat .:R

(#52679) emvy válasza dabgergo (#52672) üzenetére


emvy
nagyúr

Sós zselé.

while (!sleep) sheep++;

(#52680) Peterhappy válasza Zozo0525 (#52678) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az se rossz :)
En se bantam volna, ha bennmarad, sajnos igy alakult...

(#52681) Never79 válasza dabgergo (#52672) üzenetére


Never79
tag

Nekem folyadék (víz) kell 7-8 dl/ó. Olyan helyet keresek, ahol hűteni is tudom magam egy csapnál. Sót is viszek. Persze lehet konyhasót vinni, de tablettát egyszerűbb számomra kezelni (és nem csak NA van benne). Beleteszem kindertojás műanyag tojás részébe és onnan szedegetem ki. Én I:AM-et használok. És próbálok minél korábban indulni :) .

(#52682) margithid


margithid
veterán

Na rendeltem egy pegát, 23500 Forint lett kuponnal, szerintem ennél nehéz már sokkal olcsóbban kifogni.
Meg rendeltem egy Reebok FOREVER FLOATRIDE E-t, ez 16k volt.
Mindegyik fél számmal nagyobb mint amit most használok (saucony swerve 28.5 cm-es, ez a ekttő amit rendeltem 29 cm-es), de ez egy kicsit szűk, szóval még jól is jön az a fél centi szerintem.

(#52683) Studi válasza inf3rno (#52673) üzenetére


Studi
addikt

abba belegondoltál, hogy az izzadás által sót az egész tested felületén veszítesz? Ahhoz, hogy érezd a nyelveden a só ízét elég amit a kezedről lenyalsz, de hogy a valós sóveszteséget visszapótold ahhoz ott is kéne nyalogatnod magad, amiért közszeméremsértésért hamar bevisznek. ;]

(#52684) dabgergo válasza Never79 (#52681) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Szerintem kipróbálom hétvégén ezt az i:am mineral tablettát, remélem jó lesz. Hasat nem hajtja meg vagy ilyesmi?

(#52685) xy.zsolt válasza dabgergo (#52684) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jaat féle sókeverék kell neked...olvass utána :K Én szőlőcukor nélkül használom....olcsó, plusz az és olyan arányban van benne ami távozik a terhelés alatt. Szerintem a legjobb a forró napokon....100km feletti 33-35kmh-s bringázásoknál használom 5éve

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52686) Chuck Norris válasza parandroid (#52657) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gyógyulást, amúgy leszámítva, hogy pocsékul érezheted magad a szerintem kép nagyon jó, simán elmehetne egy sztk. reklámnak is, hogy nálunk ilyen boldogok a betegek :)

Köszönöm a gratulációt mindenkinek.

(#52687) Never79 válasza dabgergo (#52684) üzenetére


Never79
tag

Nálam nem szokott problémát okozni :).

(#52688) INTELligent válasza Peterhappy (#52677) üzenetére


INTELligent
senior tag

Azért az kemény :Y :Y :Y . Akkor vigyázok nagyon.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#52689) parandroid válasza Chuck Norris (#52686) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kis szépséghiba a dologban, hogy ez egy német kórház. SzTK-ban ugyan vagy 15 éve nem voltam, de szerintem fele ennyire se lettem volna vidám.

Amúgy mindenkinek köszi a jókívánságokat, én már csak röhögök magamon, tényleg bármibe kezdek, rossz vége lesz. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52690) sutirablo


sutirablo
csendes újonc

Helló!

Segítsetek legyetek kedvesek valami alap edzéstervet összerakni feleségemnek. Most heti 3 x 5-7 km-t fut 6-6:30-as pace-szel. Erről kéne elmozdulni. Az lenne a (rövidtávú) cél, hogy 10 km meglegyen egyben valamivel 6:00 átlag alatt. A heti 3 db futáson nagyon nem növelne, de szokott mellette még lépcsőgépezni, illetve régebben pilates-ezett (ezt majd eröltetem, hogy újra vezesse be).
Szerintem most tart ott, hogy kezd rákapni és nem szeretném, hogy túledze magát, de jó lenne ha a fokozatos sikerélmény is megmaradna (most egyre nagyobb távokat fut).
Előre is köszi!

(#52691) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

szeretném a tanácsotokat kérni:
Úgy alakult az élet, hogy a hétközi 1-2 futás csak reggel
5-6 között fér bele, amivel csak az a baj, hogy reggeli után kene várni egy órát minimum és ébredés után is kell egy negyed óra reggeli előtt, szóval kb 3/4 4-kor kellene kelni ami nem túl ideális :)

marad az éhgyomorra futás, de az eddig akárhányszor próbáltam nem jött be. Mit érdemes ilyenkor enni?
banán gondolom nem jó, felnyomja a cukrot

köszi szépen

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#52692) Peterhappy válasza Cece04 (#52691) üzenetére


Peterhappy
őstag

Offban válaszolok inkább, mert én itt csak megtűrt kocakocogó vagyok, de én spec. kimondottan szeretek éhgyomorra futni (és nem tudom, cél-e, de pl. állítólag fogyni is könnyebb úgy).
Ha esetleg ez irányba indulnál el, próbáld fokozatosan fel-felépíteni a távot/időtartamot és evés helyett igyál inkább sokat (tiszta vizet) az az étvágyat is csökkenti, a futáshoz is jól jön (annyit, hogy azért ne keljen 15 perc után már mosdót keresgélned)

(#52693) tomcica válasza sutirablo (#52690) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezdjen el dolgozni a kulonbozo elemein a 10K celnak (ero,sebesseg,allokepesseg,gyorsasagi-allokepesseg).Mivel heti 3db edzesen ezeken nem tud mindegyiken dolgozni,es az alap allokepesseg mar kiepult,igy ket periodusra bontsa:
Elso periodus ero+sebesseg -> egyik edzes emelkedozes (ero),masik edzes sebesseg (150-200-300m kulonbozo kombinaciok kb 3-5K sebesseg...1-1db rovidebb gyorsabb is belefer neha 50-100m 90-95% sprint) harmadik edzes konnyed fokozo (eleje laza km gyujtes,tulso fele konnyed tempo 6:00-as sebessegig itt meg eleg).
Ez 4-6het
Masodik periodus verseny sepcifikus -> egyik edzes laza hosszabb km gyujtes (10km + a vegen pici emelkedo es pici max sebesseg rovid repulo sprint) masik edzes 5perc versenytempo 3perc piheno ezt epiteni fel 4db-6db-8db-10db a negy het alatt. Harmadik edzes konnyed fokozos tempo 6:30-5:50 (kb 6-8km-ig)
4het a masodik periodus,a vegen kipihenni es mehet a felmero 10K.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52694) Zozo0525 válasza tomcica (#52474) üzenetére


Zozo0525
őstag

megpróbáltam mester: https://connect.garmin.com/modern/activity/6919205939
nagyon gáz? 5:20 kevesebb lett vallahogy mindig

(#52695) ígyvanferi válasza bandus (#52641) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Végül múltkor a Kipchoge kiadást nem vetted meg? Én még pár napot várok (hátha elfogy méretemben), aztán lehet megrendelem. Azt hiszem ez lesz az első futócipővásárlásom, amikor kimondottan a színt is választom, eddig ugye csak amilyen színre épp akció volt, az jött.

A peak menő, elég durva, hogy mennyivel kisebb, mint a baro (mondjuk ezt a kijelző mérete/felbontása is megsínylette), miközben van pár extrája ahhoz képest és az üzemidő sem kevesebb. Az én vékony csuklómon jobban is állna. Persze marha drága. A hó végi amazon prime dayst vagy mit várom, hátha lesz akciós Coros Apex, ami most nálam a kiszemelt.

(#52696) inf3rno válasza Studi (#52683) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem az izzadtságot nyalogatom, hanem a konyhasót. Gondolom ebbe meg te nem gondoltál bele. ;] Hogy is van ez, mindenki magából indul ki? :P

Buliban hasznos! =]

(#52697) xy.zsolt válasza Cece04 (#52691) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én ha 50-100km között tekerek akkor indulásnál és 45percenként betolok egy banánt....sok bringás eszik menetközben banánt....nálam is bevált. Futásnál még nem próbáltam mert 10k-nál nem futok hosszabbat....az meg éhgyomorral is megy reggel.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52698) bandus válasza ígyvanferi (#52695) üzenetére


bandus
veterán

nem vegul, alig alig futok, ma pl 7 km-t 7:00-val :D mire visszarazodtam volna a 200 km koruli honapokba addigra jott 6-7 hetnyi szivas a bolcsessegfogakkal (a mutetek nem voltak veszesek, de aktiv mozgasnal sokaig luktetett a helyuk). meg ugy voltam vele, hogy megvarom a 38-ast mar. van meg egy 35 amit hasznalok, abban van meg vagy 600 km, szoval nem hajt a tatar. jobban mozgatja a fantaziam ez a suunto peak. nagyon tetszik a merete, a kepessegei, meg hogy nem tucat garmin. nyilvan van 200k-s es 250k-s verzio es az utobbi tetszik jobban :U Ha sikerul visszarazodni a sportba akkor meglepem magam vele, ha csak a maszatolas megy, akkor meg felesleges.

szerk: ezen a felemas pega 38-on meg gondolkozom. anno a 33-asbol volt egy hasonloan felemas michael johnson kiadas, azt nem sikerult szereznem. talan ezen kielhetem magam :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52699) inf3rno válasza xy.zsolt (#52697) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem jött be. Kell egy idő után a szilárd is, olyan 8-10 óra után már szétcseszi a gyomrot a banán, talán előbb is. Az aszalt fügével ugyanígy jártam. Egyszer-egyszer jó kis mennyiségben, de utána csak futkározol a klotyóra. Szerintem a rost és a cukor kombinációja nagy mennyiségben nem kedvező. Inkább igyekszem rost mentesen megoldani, és kerülöm a gyümölcsöt és a teljesőrlésű dolgokat. A rizs, tészta, fehér kenyér eddig úgy tűnik beválik még iso és gél mellé is, de nem csináltam még elég versenyen, hogy biztosan tudjam. A fehérje érdekes kérdés, nem tudom, hogy van e értelme versenyen rátölteni, ha egy nap lemegy az egész. Érzésre inkább utána van értelme, amikor van lehetőséged az emésztésre koncentrálni, különben nagyon lefog. De nincs tapasztalatom több napos versenyekkel, szerintem nem is nagyon lesz.

Ja amúgy az igaz bringára, hogy óránként érdemes enni valamit, különben eléhezel, és addigra már késő lesz. A banán tényleg standard, 50-100km-re még működik is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52700) Peterhappy válasza inf3rno (#52699) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bizony, banannal csak ovatosan. Ha megneztek szaz dietas, egeszseges taplalkozasos stb. cikket, szazfele dolgot fognak leirni. Az egyetlen, ami mindegyikben kozos lesz, hogy banant ehgyomorra nem szabad enni :N

Bar nem ehgyomorra, de egyszer megettem hat darab banant ebed gyanant (harmat akartam, de nagyon jol esett, igy rakuldtem rogton a masik harmat is). Nem tudom, utana csak a gyomrom fajt-e veszettul, vagy mas belso alkatreszem is, de kozel biztos voltam benne, hogy ott es akkor elpatkolok :) Szerintem kaja utan sem elotte, sem azota nem voltam annyira rosszul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.