Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) tomcica válasza xy.zsolt (#51200) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem, a "telefosott buvarruha" kivetelesen nem a kinezetre vonatkozott, hanem h nyegle-gyenge :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51202) HKorn válasza tomcica (#51199) üzenetére


HKorn
addikt

Bízom a futás és a bringa áldásos hatásában. :D

De majd nézek pár gyakorlatsort, de sose szerettem az ilyen "csinálj 5x10-et ebből, meg abból" tipusú edzéseket.

Run&Ride

(#51203) tomcica válasza HKorn (#51202) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam 3 sorozat plank megy minden masnap het kozben. 1perc klasszikus, 1perc jobb oldal, 1 perc bal oldal, 1 perc asztal tartas (inverz plank) ugyelfe a fenekre. Ez megy pihenes nelkul ergo 4perc egy sorozat. Par perc piheno van sorozatok kozott.
Koztes napokon delelott 4orat rajtam van 5kg sulymelleny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51204) tomcica válasza bandus (#51154) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy ertettem az elso tesztekbol, h szinte csak a felso anyaga valtozott. Mondjuk nekem a pega37 is jo ahogy van, arra, amire valo. Legalabb letolja annak az arat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51205) xy.zsolt válasza HKorn (#51202) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha csak napi pár perc SZABÁLYOS sima és oldal plank-ot csinálsz már segít. Én is egy perccel kezdtem anno...most 7 perc folyamatos és 2.5-2.5 perc oldal plank-ot végzek. Ennél többet nem is akarok, évek óta ennyit csinálok. Ez 5x egy héten napi 13percemet vesz igénybe. Pl spotközvetítések reklámjai alatt csinálom....másra azok az idegesítő szünetek úgy sem jók :D A másik ilyen az AbRoller, ami egy filléres kütyü a decathlonban.....szintén szabályosan végezve pár perc naponta. :K
Állítom, hogy az eddigi teljesítményem elérésében ezek nagyon fontos tényezők voltak :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51206) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Haverom szerint hülyeség edzeni ha van már ilyen is :

(#51207) zzola válasza Zozo0525 (#51206) üzenetére


zzola
félisten

Szerinted itt ezért csinálják az emberek?
Vizslát!

(#51208) venember83 válasza zzola (#51207) üzenetére


venember83
nagyúr

A vizsla amúgy jó megoldás. Motivál, mert igencsak szeret futni. :)

(#51209) Zozo0525 válasza zzola (#51207) üzenetére


Zozo0525
őstag

nagy többség nem. Viccnek szántam remélem nincs harag?

(#51210) tomcica válasza Zozo0525 (#51206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez olyan, mint anno a tini csajoknak a szivacsos melltarto.... aztan meg csodalkoztak, h egy este utan nem vittuk tobbet oket "tancba" 🤠

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51211) tomcica válasza Zozo0525 (#51209) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak cukkol, itt amikor harag van ugy szoktuk levezetni, h kimegyunk egyutt 20K kopkodos tempora, v 20x400m cipofuzo nezosre :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51212) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Akkor jó. :B Még új vagyok köztetek nem ismerek mindent sajnos. Futásba benne vagyok, most kaptam meg a vakcinát, ha reggel semmi tünet ugye mehetek egyet futni? itt nincs tiltás mint a fertőzésnél? jól gondolom?

(#51213) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#51212) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nehogy fussál! gondolom mondták mikortól terhelheted a szervezeted :F de az biztos nem egy napon belül van

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51214) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#51213) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem mondtak semmit az oltópontnál. Nem szabad? :Y
itt nem tiltják, vagy ez hülyeség lehet?[link]

[ Szerkesztve ]

(#51215) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#51214) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fb-os bringás csoportokban olvasom, hogy nem szabad egyből nekilódulni. Saját tapasztalat nincs mert én önszántamból, (semmilyen retorzió miatt) be nem adatom....de ez már más téma

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51216) inf3rno válasza Zozo0525 (#51214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem ajánlott, pláne ha belázasodsz. Jobb kivárni azt a pár napot.

Buliban hasznos! =]

(#51217) tomcica válasza Zozo0525 (#51212) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vard ki, h hogyan reagal ra a szervezeted (ugye az a celja, h kivaltson egy immunteakciot) ha atmegy rajtad utana mehet az edzes.
Ha jol vagy most, atmozgatni azt mindig szabad (ha nincs lazad).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51218) Peterhappy válasza xy.zsolt (#51205) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a tippet, erre az AB Rollerre ránézek. Elvből kerültem eddig az ilyen kütyüket, de most rövid időn belül ketten is jókat írtatok róla.

A súlyzós és kettlebelles edzések nálam teljesen kiesnek, még kisebb súlyokkal sem tolerálja a testem, innen jött a saját testsúlyos ötlet - és egyelőre nagyon tetszik.
Én most a közeli kondiparkba járok, de az edzés szót nem használnám arra, amit én ott elbohóckodok hetente egyszer-kétszer, másfél órában.

Bringázni kellene többet, sajnos mióta részben home office-ban dolgozom, kiesett a heti 200km tekerés és nagyon megérzem.
Plusz kicsit jobb lesz a térdem, megpróbálkozom ismét hosszabb futásokkal és az ugrálókötelezéssel. Az még egy alattomos, sunyi dolog - de jó!

[ Szerkesztve ]

(#51219) xy.zsolt válasza Peterhappy (#51218) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ne értsd félre, mert az AbRollerezés sem könnyű ha szabályosan csinálod.....szabálytalanul pedig nem is szabad. Vannak YT videok a helyes használatról. Ha pl elsőre csak egyet tudsz megcsinálni akkor annyit kell...idővel egyre több lesz úgyis. Én sem 4x25-tel kezdtem anno hanem 1x1-el :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51220) Peterhappy válasza xy.zsolt (#51219) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem értelek félre; nem könnyű gyakorlatot keresek, hanem hatásost.
És nem sietek sehová, épp a futás tanított meg rá, hogy a lassú, céltudatos építkezés sokkal kifizetődőbb. :K

(#51221) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#51206) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Linket pls, hol lehet megvenni!!!

(#51222) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#51221) üzenetére


Zozo0525
őstag

Parancsolj. :N [link]
tomcica "Vard ki, h hogyan reagal ra a szervezeted" Ma reggel 9 kor kaptam a vakcinát, ha holnap reggelig semmi akkor megyek egy 10-15 km-t ez a terv így kb 20-24 óra már elég lehet ha semmi láz... akkor mehetek, igaz?
Ezt az AB Roller jó ötlet nekem is

(#51223) zzola válasza Zozo0525 (#51222) üzenetére


zzola
félisten

:K :DDD

Én oltás után azonnal mentem futni. Semmit nem éreztem oltás után, még egy kicsit érzem a helyét, ennyi a tünet csak....

[ Szerkesztve ]

(#51224) inf3rno válasza zzola (#51223) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én AstraZenecaval kapcsolatban hallottam, hogy 1-2 órára rá szokott beütni, és hulla fáradtnak érzi magát az ember, rázza a hideg, stb. Szerintem egy laza futás mindenképp belefér, ha nincs semmi mellékhatás, talán még jót is tesz védettség szempontjából. Ha van mellékhatás, akkor jobb kialudni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51225) tomcica válasza Zozo0525 (#51222) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En mennek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51226) zzola válasza inf3rno (#51224) üzenetére


zzola
félisten

Astrát kaptam, de nem volt tünet-szerencsére.

(#51227) Zozo0525 válasza tomcica (#51225) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi fiúk :U
Akkor ha semmi reakció tudom a dolgom. :K

(#51228) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

srácok, ne feledjétek, hogy kísérleti nyulak vagytok ;] Relax, nem egy napon fog múlni bármi...mármint a futásteljesítményben :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51229) sipi700 válasza inf3rno (#51159) üzenetére


sipi700
tag

Köszi! Kértem időpontot EKG és szív uh lesz! Eredmény függvényében terhelhetek.

(#51230) sharp4 válasza inf3rno (#51224) üzenetére


sharp4
őstag

Astra után nem mentem futni. Két napon keresztül 39,7 fokos lázzal feküdtem, hidegrázás, rosszullét.. Futni nem bírtam volna, pedig megfauva elmegyek még!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51231) sipi700


sipi700
tag

Oltás után 3 nap pihenőt javasolnak. Nem mindenki tartja be ;)

(#51232) bajnokpityu válasza tomcica (#51217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat, nekem meg a 10napon is van néha tünet, de simán járok futni. Inkább az a baj, hogy állandóan fáradt, álmos vagyok..
Az..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51233) Zozo0525 válasza sipi700 (#51231) üzenetére


Zozo0525
őstag

de ezt hol lehet olvasni...? https://www.runnersworld.hu/covid-19-elleni-oltas-es-a-sportolas-kapcsolata-137001"A szakemberek ezzel kapcsolatban azt javasolják, hogy ha a szervezeted nem jelez semmi rendkívülit, nyugodtan futhatsz az oltást követően. A karok edzését illetően az a javaslat, hogy komolyabb izomfájdalom esetén oltást követően hagyjál ki pár erősítő edzést, különösen azokat a gyakorlatokat, amik során a karizomzat is dolgozik."
(én reggel 9 kaptam meg eddig semmit nem érzek)

(#51234) sipi700 válasza Zozo0525 (#51233) üzenetére


sipi700
tag

Ha megtalálom, dobok linket. Mást kerestem, ezt találtam! Strava-n úgy látom első oltás után futnak, második után minden bajuk van és pár nap kimarad. De hogy van e tudományos alapja nem tudom. Kollégámat húsvét előtt oltották, alkoholra is pár nap tilalom volt valahol, én máshol azt láttam mérsékelt alkohol fogyasztás lehet már másnap is. Inkább nem ivott :D

(#51235) tomcica válasza xy.zsolt (#51228) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi,akik meg nem adattak be szinten kiserleti nyulak vagyunk,csak mashogy ;) lehet ha 18eves lennek erdekelne,de igy kozepkoruan pont xarok bele ;] had szoljon :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51236) Zozo0525 válasza sipi700 (#51234) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi, ezek szerint teljes káosz az egész egyik szerint lehet a másik szerint nem? :-)
Alkohollal nincs gondom nagyon ritkán használom szerencsére

(#51237) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#51236) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én meg még most is azt mondom várj 1-2 napot :K

Az alkohol pedig jó barát, de pocsék főnök :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51238) inf3rno válasza Zozo0525 (#51233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, a második dózis szarabb szokott lenni, de sokaknál az sem okoz tünetet. Figyelni kell, hogy szarul vagy e ennyi. Alkohollal kapcsolatban nem jó bebaszni, mert az stressz a szervezetnek, és szteroidokat termel a sztresszre, amik gyengítik az immunreakciót. Cink, szelén, D-vitamin, B-vitamin ajánlott, azok segítik az immunreakciót, a illetve ha iszol, akkor B-vitamin és cink enyhíti az oxidatív stresszt a májon. Ha valaki megrögzötten fél a vérrögöktől, akkor aspirin protect + C-vitamint lehet szedni esetleg, de max 100mg aszpirinből, és valamennyire csökkenti az immunreakciót, szóval egy kicsit kontraproduktív. Egyébként nincs valami nagy kockázata a vérrögök kialakulásának, nem kell túllihegni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51239) Chuck Norris válasza Zozo0525 (#51233) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Tudni fogod; sporttársam megkapta egy hete, az oltópontól mentünk egyből futni, meg másnap is, azt mondta annyit érez, hogy kicsit fáj a karja azóta is semmi baja. Én két nappal később kaptam, estére belázasodtam, aztán két napig csak vacogtam itthon pulcsiban még a levegőre se volt kedvem kimenni, 3. nap este futottam egyet, hogy legyen már valami.

(#51240) Zozo0525 válasza Chuck Norris (#51239) üzenetére


Zozo0525
őstag

igazad van, akkor én úgy jártam mint a sporttársad. (kicsit a karomat érzem de semmi más.)
Lassú 11 km ebben az esőben teljesítve. :B

(#51241) LanyUs válasza Zozo0525 (#51240) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én annyit észrevettem 1-2 napig, hogy ha felkaptam a végét, akkor pár percig szédültem, de az is elmúlt. Futó teljesítményre nem volt hatással max. annyi, hogy sokszor járt a fejemben az orosz himnusz ( Szuptnyik ). Szép a 11 így reggel esőben :R Nem számít a tempója

(#51242) Zozo0525 válasza LanyUs (#51241) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi :R .
Közben az edzőbá kedves szavait hallottam a fejemben :
"- Mar nem muszaj gyaloglo cipot venned, ezt mar nevezhetjuk kocogasnak
- Szep evet zartunk, ha jovore is igy fejlodsz, eljohetsz a vasarnapi kozos edzesre a lassu lanycsoportba
- A fajdalom, amikor a gyengeseg epp hagyja el a testedet" :DD

(#51243) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Nézitek? :-)
[link]

(#51244) LanyUs válasza Zozo0525 (#51242) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Majd megszokod a hangját a fejedben :) Nálam is van, hogy lassítanék, de tudom ha ott lenne és hallaná a lassuló légzést biztos serkentené a mozgást így tovább kitartok. Nézd meg a riportokat Vele. Annyira gyönyörűen elmondja, hogy a futás öröm és boldogság ott a pályán :D

(#51245) Zozo0525


Zozo0525
őstag

riportok? kérek linket :R

(#51246) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#51243) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ejhaaa....a fickó még csak el sem fáradt...látszólag :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51247) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#51246) üzenetére


Zozo0525
őstag

könnyű olyan cipőben :C :C :C

(#51248) reset válasza Zozo0525 (#51227) üzenetére


reset
senior tag

Én kínait kaptam. Alighogy hazaértem, már húztam is fel a futócipőt :)
Azóta megkaptam a másodikat is - semmi komoly rúgkapálás a szervezet részéről; úgyhogy részemről uzsgyi...
1986 május 01-én, a kora reggeli órákban, póló nélküli csupasz felsőtesttel szabtam a mezei dűlőutakat, miközben szemerkélt rám a langyos radioaktív eső...április 26-án lesz a 35. évf. :((
Persze, akkor még hírzárlat volt nálunk. Ha tudtam volna a katasztrófáról, otthon maradtam volna...

[ Szerkesztve ]

(#51249) reset válasza reset (#51248) üzenetére


reset
senior tag

Ja, a csernobili atomerőmű-baleset volt 1986. április 26-án...

[ Szerkesztve ]

(#51250) jmuranyi válasza reset (#51249) üzenetére


jmuranyi
tag

Akik nem élték át, itt van hozzá egy sorozat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.