Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) inf3rno válasza nepszter1 (#52389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

3-5km attól függ, hogy mennyit bírok, milyen a pulzus. Úgy lenne jó, ha minden nap tudnál egy rövidebbet futni. Sokkal jobb a regeneráció úgy, mint a ritka hosszúaknál, igaz mosni is többet kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52402) inf3rno válasza Hi!King (#52400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én teljesen megkeveredtem, azt hittem maraton időről van szó. :D

Buliban hasznos! =]

(#52403) Peterhappy válasza emvy (#52397) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mi még nem vagyunk öregek. Tomcica Tommacska az :P de ékes példája is annak, hogy egy (hosszútáv)futó a korral még inkább nemesedik, válik egyre jobbá.
Én már nem is stresszelek, beletörődtem, hogy míg ki nem repülnek a Gyerekeim, kocakocogó leszek, és majd ~50 évesen megpróbálok felzárkózni a lassú lány csoporthoz (akik addigra jó eséllyel nagymamák lesznek :D )

(#52404) jmuranyi válasza xy.zsolt (#52384) üzenetére


jmuranyi
tag

Áthozom ide, hátha valaki épp ilyet keres.

(#52405) HKorn


HKorn
addikt

Asics Patriot 12 mennyire fapad csuka? vágom, hogy belépő kategória, de lazább pötyögésekre jó lehet?

Run&Ride

(#52406) LanyUs válasza Peterhappy (#52403) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica még fiatal 4x az semmi... itt kezdődik az élesedés majd

Nem is kell stresszelned! A futás a mozgás szeretete Neked is, Nekem is! :R Ma szabin vagyok és a hétvégéhez hasonlóan elvittem a két kicsit dualban. Viszont megint tettem bele iramjátékot. Az utcánkban már kerek 04:00-val romboltam Velük a végén, mint egy nagy tehervonat :) És ezt 40dkg/db cipőben :D
A nagyobbik szokta mondani ha lihegek és emelkedőn lassulunk: "Apa gyorsabban!!!"

(#52407) Peterhappy válasza LanyUs (#52406) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Jó gyerek :D
És nagyon adom, a futás és mozgás szeretete, ami számít. :K
Én azért is rontom itt a levegőt akkor is, mikor épp 0km-es heteket produkálok.

Épp arról beszélgettünk délután a Feleségemmel, hogy lehet, hogy elengedem a futást oly módon, hogy gyakrabban, rövidebb távokra kellene kimennem úgy, hogy viszem legalább a legnagyobb Lányomat. Aztán hátha jön idővel a másik két kisebb is.

Mr. Norris itteni helytartója belém tette a boogie-t a teljesítménytúrázással, arra szeretnék rágyúrni családilag, nagyon tetszik a dolog.

(#52408) xy.zsolt válasza LanyUs (#52406) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52409) Zozo0525 válasza LanyUs (#52406) üzenetére


Zozo0525
őstag

lehet a gyerek is olvassa tomcica postjait? :DD :DD :DD

(#52410) tomcica válasza LanyUs (#52406) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom en,hogy a gyereknek kell kikepzest adnom arrol,hogyan motivalja az oreget,amikor mar kapkodja a zaccot az aljarol ;] :DDD
Az elso az lesz,hogy "ha mar nem vettel PS5-ot,akkor legalabb a tempo hasonlitson valamire" :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52411) LanyUs válasza Peterhappy (#52407) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen a rövidebb távnak is van értelme. Volt, hogy reggel nagyon nem adta/időhiány -> 5 km lett belőle 30 perccel, de aznap is adaptálódott tovább a test. Szinten tartani tökéletes volt! Tehát ajánlom! A családi programhoz nálam még kicsik, de jó érzés olvasni, amikor Norbi mesél róla itt :C Megleptél a 3 gyerkőccel :R Ja még egy valami! Egyetlen normálisan aludt éjszaka a héten már sokat dob aznap. Ha 5 nap gyenge 6 óra alvás, akkor mindenképpen kell egy 7-8 órás alvás egy keményebb edzéshez.

tomcica tempója pedig érdekes, mert szoktam két kézzel támaszkodni a fogantyún a végén, amikor legalább 10-15 kg-ot leveszek a lábaimról, na akkor semmit nem érzek se bokában, se térdben csak azt, hogy repülök :) Abban a km-ben tudom "átélni" azt, amit itt a 80-85 kg körüli futók tudnak és akkor hol vannak még a könnyebbek/gyorsabbak...
Más világ, de mindennek megvan a maga szépsége is. Ha kimentünk és csináljuk becsülettel, akkor semmit nem von le a 07:00 értékéből se semmi :R

Ez nagyon tetszik! Zacc az aljáról! :) Igen mostanában kissé zaccos a kávé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52412) norby_42 válasza Peterhappy (#52407) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha adhatok egy tippet: geoládázz velük. Bárhova el fognak menni, hogy 'kincset' találjanak. Persze legyen bekészítve a zsebedbe ez-ad, hátha nincs a ládában olyan, ami tetszik :)

A fiam még nem volt 4 éves, amikor körbejártam velük a környék összes ládáját, ez volt a vasárnapi program (asszony itthon maradt hátfájósan) Volt hogy egy 10est mentünk, szerintem legalább 150 szinttel.

Eat pasta, run fasta

(#52413) Zozo0525 válasza norby_42 (#52412) üzenetére


Zozo0525
őstag

geoláda az nálunk is nagyon ment régebben, fiam imádta :D

(#52414) tomcica válasza norby_42 (#52412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a geolada otlet tetszik, lehet meritek belole otletet a vasarnapi kozosre. Nem kell 100cm-s plazma tv-re gondolno, de mittomen ihat egy kortyot, ha addig jol teljesitett meg ilyenek ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52415) emvy válasza norby_42 (#52412) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nekünk is bejött.

while (!sleep) sheep++;

(#52416) Peterhappy válasza norby_42 (#52412) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Zozo és Emvy:

Köszönöm szépen a tippet, utánajárok! Hallottam már a dologról, de két ismerős anyuka mesélte és mindketten azzal, hogy az ő szüleik vannak rákattanva a ládázásra, így akkor nem jött a szikra, hogy olyan hű de érdekes lehet a dolog, de végül is miért ne? :D Köszi még egyszer!

Én EZT találtam tegnap délután, fel is nyalábolom a Srácokat holnap és megyünk - nagyon közel van és nem nagy távolság, szerintem ez tipikusan az a program lehet, ahol vagy nagyon rákapnak az ízére, vagy nagyon nem. Sétálni egyébként szeretünk, tavaly Sárospatakon hat nap alatt több mint 100 kilométert mentünk (+ emelkedőkkel), a legkisebb is remekül bírta (most 10, 8 és 6 évesek).
Ha nem ömlik az eső, úgy 9:30-kor indulunk, ha esetleg valakinek van kedve csatlakozni, írjon rám ;)

Illetve volt a Fradinak egy baromi jó kezdeményezése, teleszórták a kerületet tematikus plakátokkal és minden helyszínen (talán 17 volt) le lehetett pecsételni a kis füzetet, s ha elvitted a Shop-ba a telepecsételt füzetkét, adtak egy tök jó pólót ajándékba. Reggel indultunk, este érkeztünk, keresztbe-kasul bejártuk a kerületet és a mai napig büszkén hordják a pólót és rengetegszer felemlegetik, mennyire jó nap volt az (pedig téli hidegben mászkáltunk). Nagyon megdolgoztak érte, megérdemelték :K

(#52417) Zozo0525


Zozo0525
őstag

itt nézz körül. szerintem jó móka
[link]

(#52418) Peterhappy válasza Zozo0525 (#52417) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jaja, már rávetettem magam, köszi szépen! :)

(#52419) Vertigo18 válasza HKorn (#52405) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erősen fapados kategória, mondom ezt úgy, hogy az Asics Patriot 9-embe tettem 1200 km-t, azóta (2 éve) mindenhova ezt hordom utcán, sehol, még egy kopás sem látszik rajta (a talpa azért kopott kicsit, de az nem "látszik").

Sajnos a Patriot 11-esem már más téma, az is fapados, minimális csillapítás, 1100 km-em van benne, én ezt is szeretem, viszont ez már a bebújó résznél mindkettő darab kifoszlott. Nem látható, hiszen arról a részről beszélünk, ahova az ujjunkat dugjuk, mikor felvesszük, de ott van. Mondjuk futás közben semmit sem befolyásol. Sőt, az Asics Gel Zaracca már 500 km. után foszlik ugyanott! A Patriot 11-et csak azért nem nyugdíjaztam még ennyi km. után, mert ugyanolyan jónak (fapadosnak :D ) érzem még, mint az elején, nomeg menne ez is utcai cipőnek, de arra még tökéletes a Patriot 9.

Patriot 12-m nem volt, ha jó áron látok, ÉN biztosan veszek, pedig vannak ITT ajánlott cipőim még bedobozolva.

jmuranyi által linkelt cipő mennyire ajánlott? Elég jó az a 11k-s ár érte... (Tárgytalan, nincs FÉRFI méretben! ;] )

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52420) HKorn válasza Vertigo18 (#52419) üzenetére


HKorn
addikt

Közben elvetettem, 10k körül kijött volna About You-ról kuponnal, de fontos a csillapítás így inkább vadászok valami komolyabb csukát.

Run&Ride

(#52421) Vertigo18 válasza HKorn (#52420) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hol kerül ennyibe? Meg milyen kuponnal? Én 20k-ért látom csak ott...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52422) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#52419) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Persze, hogy nincs férfi méretben, mert az egy női modell. :DDD Akinek max. 43-as a lába, annak jó lehet ettől függetlenül, de nagyobbat kár keresni. (Nike nagyvonalúbb, náluk 44,5-es a legnagyobb női méret, az még nekem is jó.) 11 ezerért vehető, lehet benne futni, semmi extra. Legelső futócipőm egy duramo volt, szerintem belekerült legalább 1500 km pár év alatt, bírta. Most már inkább gyűjtök valami modernebbre.

(#52423) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#52422) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor viszont tomcicának éppen jó lenne! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52424) HKorn válasza ígyvanferi (#52422) üzenetére


HKorn
addikt

Jaja, nekem 41,5-ös jó lett volna sötétkék színben, női modellnek hívják, de semmi nőies nincs benne. De inkább várok egy komolyabb cipő akcióra, mint tavaly a Kinvara 12-ért. Eddig még sajna nem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52425) reset


reset
senior tag

Látom, kedvelitek sokan a családi futásokat :) Egyszer majd a családi sport nagycsaládivá szépül: unoka, szülő és nagyszülő együtt és egy időben apríthatják majd az utat...Körpályán egyszerű a dolog. Nem számít, kinek milyen a tempója: a vigyázó szemek mindig látják szeretteiket , és ha támaszra, segítségre van szükség hamar ott teremnek a segíteni tudók. Más a helyzet a természet kínálta terepen. Olyan helyszínt kell választani, ami "Bermuda-háromszögektől" mentes; az útvonal többé-kevésbé belátható, rövidebb, ismételhető szakaszokból áll. Amikor még nagyon pici a gyerkőc/gyerkőcök, akkor a páros/csoportos futás a jó választás...
A képen öt évvel ezelőtt, az egyik kedvenc útvonalamon kocogunk hazafelé a legidősebb lányunokámmal / a harmadik sporttárs a nejem volt - aki a fotót készítette...

[ Szerkesztve ]

(#52426) tomcica válasza Vertigo18 (#52423) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg nagy is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52427) LanyUs válasza reset (#52425) üzenetére


LanyUs
senior tag

reset: Nagyon aranyosak vagytok!!! :C :R Szerencsés ember vagy, hogy ezt átélheted!!! Feldobtad a napom! Köszönöm!

tomcica: ma egész délelőtti létrázás, majd ebéd után közvetlenül vittem a lányokat. Éreztem az első lépésnél, hogy már nincs erő a combizomban :) 10km light 06:30-07:00 vegyes terepen, majd összeszorítottam a fogaim és fáradt lábra még 5km 5:00-05:30, az utolsó dombon már belesétáltam kicsit... Meg is kaptam érte: "Miért nem futsz? Elfáradtál?" :D


[ Szerkesztve ]

(#52428) reset válasza LanyUs (#52427) üzenetére


reset
senior tag

Jó úton, jó felé haladsz...Az apró csodák egyszer majd körbeérnek és átölelnek.
Amikor már nem Te, hanem Ő, a "kicsi" szólít meg: - Gyere, menjünk futni!...
Akkor majd érezni fogod magadon azt a tekintetet, amivel pár éve még Te óvtad őt :)

(#52429) ígyvanferi válasza HKorn (#52424) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az az aboutyou-s akcióban volt annyi, ugye? Kár, hogy akkor nem vettem még egyet, nemsokkal előtte is volt valami hasonló akció, akkor 22 ezerért szereztem be. Ma pont abban futottam, és ismét megállapítottam, hogy milyen jó cucc.

(#52430) HKorn válasza ígyvanferi (#52429) üzenetére


HKorn
addikt

Igen tavaly nyár környékén szórtak ki akcióban friss Saucony modelleket, akkor vásároltam be a Ride-ot meg a Peregrine-t terepre. Emlékszem hogy Kinvara 10 volt 12-13 körül, gondolkoztam is rajta, csak a 4mm drop miatt vetettem el. Nem kellett volna.

Run&Ride

(#52431) LanyUs válasza reset (#52428) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az is szép pillanat lesz... Ezek az élet esszenciái... Néha kell megállni és félretenni mindent! Munkát, sportot, egyebet és észrevenni, amit kell... Valójában hasonló történetet már osztottál is meg :R Holnap is altatás kis iramjatekkal :) Viszont most evés előtt, hogy ne legyen szenvedős...

(#52433) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]

[kép]

Mai csoportos edzes,elesites finoman. 4km kozos melegites + futoiskola + nehany gyorsito. Fiuknak: 10-8-6-4-2 kor fokozos tempo, lanyoknak 8-6-4-2 kor fokozos tempo. Kozte kozosen 2kor nyanyek iram (7:00-6:30) kozben receptcsere. Ma nem voltunk sokan,igy a fius resz minden szakaszaban felet segitettem 4:30-4:00 egyik sracnak (neki utana teljes piheno volt) a masik felet felkaptam 3:30-3:00 fokozora. A fenti kep 2:55-on az ellepes es a talajfogas.Haaat befeszul az izom ami csak van a testen az mar biztos :DDD
Jo volt,jon a nyar...192km-es het lett,futtok ti eleget? A kajat tessek csokkenteni ide mar nem kell annyi,mint telen ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52434) norby_42 válasza reset (#52425) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez jó, már hiányoltam az írásodat.

Az ott hátul Bükk vagy Zemplén?

Eat pasta, run fasta

(#52435) norby_42


norby_42
aktív tag

Kipróbáltam a Tom féle 'fáradt lábra" edzést, persze kettes szorzóval az időt tekintve.
Tegnap 10km 400m szinttel, igyekeztem tempósan menni, a végén van egy kaptató, most sikerült először kifutni.
Ma meg 18,5 km, nyugis tempóval. Valahol 16 után kezdem kicsit belassulni.

Eat pasta, run fasta

(#52436) tomcica válasza norby_42 (#52435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R na most ez akkor er valamit, ha rendesen ki is pihened :K utana mehet megint :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52437) LanyUs válasza norby_42 (#52435) üzenetére


LanyUs
senior tag

Húhhhh nagyon kemény vagy 10 km-en beletenni ilyen sok szintet :RTom kemény hsz-e után próbáltam Neki letenni a reggeli tízesből egy második combos 5 k-t, de kis híján hányás lett belőle. Ilyen még nem volt :) Tegnap gyereknap alkalmából elfogyasztott sok diétás cucc szerintem távozni akart :D

Jut eszembe tegnap a női 3000 méteren 08:30 körül érte be az első 3, tehát tomcica a 02:50-es tempóddal világelső női versenyzőkkel vagy ám pariban :R

[ Szerkesztve ]

(#52438) tomcica válasza LanyUs (#52437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Xarra vernenek :K magyarul edzenem kell nekem is, h a gyors lany csoporttal mehessek :O anno 1500m-es tavra keszulve az allokepessegi blokk vegen 8:55-ot mentem 3000m-en edzesen felmeronek. Szerintem versenyen se lett volna 8:45-tol gyorsabb, esetleg ha direkt raedz az ember. Ugye en 800/1500m-en versenyeztem a klubnak, a 3K-hoz picit mas munka lett volna jobb (amugy a 3K nem szokvanyos tav, ritkan is szervezik meg es a klub pontszerzo versenyein nincs 3000m akadaly van es 800/1500m kozeptav + 5000/10.000m hosszutav.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52439) reset válasza norby_42 (#52434) üzenetére


reset
senior tag

Zemplén küszöbe...Abaúj-Zemplén. Rengeteg megírható emlékem van - megosztok majd még belőle; csak félek a macsektól - mert ő eredményeket akar látni: azok meg már nem fénylenek annyira, hogy lekötne benneteket :R

(#52440) ígyvanferi válasza norby_42 (#52435) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hasonló felosztás, mennyiség volt nekem is a hétvégén, már az újrakezdés jegyében. Szombaton 10,8 km tempósabb, igaz nulla szinttel, vasárnap meg a zivatarfelhőket kergetve (vagy ők engem, mindenesetre közelről nem találkoztunk) terepen 22,5 km 400 m szinttel. A tegnapit azért már kezdem érezni itt-ott, ma valószínű pihenőnap. Bár május utolsó napja lévén, pár km-t hozzá kéne tenni a havi mennyiséghez, hogy jobban mutasson. :N

(#52441) tomcica válasza reset (#52439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te csak toljad...elfer itt boooven :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52442) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

A 3héttel korábbi húzódás (túledzés) és az elmúlt rögös 5hónapban újraindított futásomat kipihenő szünet után ma egy 6km-es avg4.38as tempós tesztfutással indítottam a nyári szezont. Nem tervezek gyorsulni tél előtt....heti 10-15km a cél a 200km padlógázos (33-37kmh) bringázás keresztedzéseként. A Li-Ning cipőm tökéletes, mind méretben mind pedig kényelemben ehhez a tempóhoz...mikor ismét lesz 8000ft-ért veszek még 2párat az fix :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52443) Never79


Never79
tag

Nekem a hét magamhoz képest lightosra sikerült, de azért mert megkaptam a 2. vakcinát. Kedden délelőtt futottam, délután oltás, csütörtökön már délután futottam, igaz könnyűt. Szerencsére semmi bajom. Még 3 hetet tervezek terepezni, aztán átállok síkra Korinthosz80 miatt (vagyis inkább felcserélem az edzéseket 6-ból csak 1 vagy 2 lesz terepen, a hétvégi hosszú pedig mindenképp síkon).

Mátrabérc: nézegetem a beszámolókat. Jól értem, hogy Kékestető után van a szívatós lefelé Sombokor? Sárgán kell lemenni?

(#52444) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Votma? link
Akkor meg van pár évem

(#52445) tomcica válasza Zozo0525 (#52444) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O baxod :R kolkok vagyunk meg ehhez ;) :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52446) perempe válasza Zozo0525 (#52444) üzenetére


perempe
addikt

Az utolsót érdemes megnézni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#52447) Hi!King válasza Zozo0525 (#52444) üzenetére


Hi!King
őstag

Szoktam mondani, hogy ha esetleg megélek egy szép kort akkor majd elindulok valami szenior (világ)versenyen, és megnyerem. A probléma ezzel az, hogy ha megélném is egészségesen, simán látok esélyt ra, hogy addigra a 90+ élmezőny már gyorsabb lesz, mint én fiatalon. Mindenesetre a 70 körüli élmezőnyre már most igaz.

(#52448) reset válasza tomcica (#52441) üzenetére


reset
senior tag

Oksa, felütöm néha majd a naplót - de azért a járókeretet is igyekszem nyélen tolni, amíg a zacc föl nem tolakszik... :DD

(#52449) Zozo0525 válasza Hi!King (#52447) üzenetére


Zozo0525
őstag

Van pár évünk felkészülni😎
Mester ok hogy kölykök vagyunk de ezt a kort szeretném ilyen allapotba megélni...gyorsabbak mint sok tizenéves. Nagy ölelést küldök nekik🙏

(#52450) danielsz


danielsz
tag

Nekem múlt pénteken (ja már hétfő van, szóval 10 napja) megroggyant kissé a lábam, egy fokozót toltam, aminek a lényegi része 7,2 km volt, utolsó kör (1,2 km) 4:00 p/km-es tempó közelében volt. Úgy látszik, ez most sok volt, pedig bírnom kellett volna. Egy hete hétfőn kimentem azért letesztelni, hogy valamennyire használható-e. Úgy éreztem, kuka az egész, úgyhogy 4,5 km után véget vetettem neki. Csütörtök-péntek mentem 9-9 km-t, utóbbi már egész jó volt, tegnap 12 km részben terep már jól is esett. A Pega 36 Trail tényleg egy jó cipő, azt kell hogy mondjam.
Hétvégén verseny, nem bírtam ki, hogy ne nevezzek be, pedig fos a formám még. Már nagyon vonzott egy közösségi esemény. Pécs-Orfű-Abaliget FM a verseny, a félmaratoni távot nem akartam bevállalni (400+ m szinttel), a 9 km-es Orfű-Abaliget távot fogom futni. Az is kellemes, egy elég szemét emelkedő van benne, Strava alapján 1,5 km-en 90 m az emelkedés. 2 és fél éve futottam ezt Rókaűzők szakaszként, az elég jól sikerült, 4:18 p/km-es áltlagra ment a 7,1 km-es táv - ez ugye nem teljesen ugyanaz + gyengébb is vagyok. Meglátjuk mi lesz belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.