Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) bajnokpityu válasza sharp4 (#51150) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Okos, intelligens emberekre pedig hallgatunk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51152) xy.zsolt válasza LanyUs (#51149) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Es hogy én legalább önbizalmat adjak, reagálok a legutóbbi megjegyzésedre. Biztos, hogy előbb fogsz 1.30as FM-t futni nálam....mert én biztos nem fogok mar olyan hosszút futni 😄

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51153) sipi700


sipi700
tag

Covid utáni vérvizsgálatom eredményében nincs semmi elváltozás. Minden határértékek között van. Covid utáni csomag+ szokásos éves labor elemei. Gondolom ettől még érdemes EKG-ra befizetni panaszok nélkül is. Régóta tervezek korom miatt egy terhelésest is, nem így képzeltem... :(

(#51154) bandus


bandus
veterán

lassan elérhető a pegasus 38 [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51155) sharp4 válasza bajnokpityu (#51151) üzenetére


sharp4
őstag

Én nem bírom az ürgét, de ez a beszólása tetszett :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51156) HKorn válasza sharp4 (#51155) üzenetére


HKorn
addikt

sokan fel is hördültek, akik magukra ismertek :D

Run&Ride

(#51157) venember83


venember83
nagyúr

Ha már Norbi:

Forrás: [link]

(#51158) inf3rno válasza venember83 (#51157) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jajj már. :N

Buliban hasznos! =]

(#51159) inf3rno válasza sipi700 (#51153) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen érdemes, a terheléseset meg pláne. Sajnos nem mutatnak meg mindent ezek a vizsgálatok, de azért a súlyosabb dolgok kiszűrhetőek velük.

Buliban hasznos! =]

(#51160) LanyUs válasza venember83 (#51157) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igaza van a tévhittel kapcsolatban. Agyamra ment a sok okos, akit életében először láttam a szaunában és ecsetelte, na ez kiviszi a náthát ( mondtam neki betegen miért nem maradsz otthon :F ) és na ettől jól lefogyunk ( zsír egy gr nem megy le Rólad, csak méregtelenítesz + folyadékot veszítesz ).
A másik, amikor Kangoo Jumps edzésen hasizom gyakorlat, mert lefogyunk hasról vagy szétégetjük a combizmot, amúgy is láb kardió után. Én azt tapasztalom így 1 év folyamatos reggeli aerob után, hogy az egyik leghatékonyabb zsírégető a reggeli éhgyomros aerob - egy a rossz benne, felkelni a meleg ágyikóból + csökkenti az alvás/regen.időt...

xy.zsolt: köszönöm! 1:40-et írtam :) reális célom olyan 1:38 körül van, a 30-hoz már spártai élet és gyermekektől elvett szabadidő kellene + erősebb ízület. Azt meghagyom itt a gyors lábúaknak :K

[ Szerkesztve ]

(#51161) venember83 válasza LanyUs (#51160) üzenetére


venember83
nagyúr

Olyan távol nem mennék, hogy egyértelműen igazat adjak neki. Max. részigazság, amit megoszt, ha nagy adag jóindulattal fogalmazunk.

"Én azt tapasztalom így 1 év folyamatos reggeli aerob után, hogy az egyik leghatékonyabb zsírégető a reggeli éhgyomros aerob - egy a rossz benne, felkelni a meleg ágyikóból + csökkenti az alvás/regen.időt..."

Pontosan. :K A lokális zsírégetés pedig szép eszme, ahogy te is írtad.

(#51162) bajnokpityu válasza HKorn (#51156) üzenetére


bajnokpityu
félisten

több, mint egy éve mázsa alatt vagyok, szóval ez nem nyert :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51163) HKorn válasza bajnokpityu (#51162) üzenetére


HKorn
addikt

nem rád gondoltam, hanem az FB kommentelők sokaságára és nyilván nem is azokra akik a 100Kg-hoz 200cm magasak.

Kedvencem volt egyik pali, aki 170cm és 110Kg és fel volt háborodva :D

Run&Ride

(#51164) parandroid válasza bajnokpityu (#51162) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Borzalmasan el vannak keveredve az emberek...

A minap valaki biciklit keresett, eddig sportügyileg inaktív, ‘átlagos testalkatú’ hölgynek. 165 cm, 65-75 kg (eleve hogy lehet így súlyt megadni?). Basszus, én vagyok mostanában olyan 72-75 kg között, magasabb is vagyok 10 centivel, férfi is, van rajtam azért izom is, de így is küzdök vagy 3-5 fölösleges kilóval, egy nőnél az a 75 hogy nézhet már ki? Párom ugyanekkora magassághoz 55 kg, és bár távol áll tőlem, hogy túlsúlyosnak tituláljam, de azért nem egy vékony lányka ő sem, 2-3 leadott (vagy izommá konvertált) kilóval ő is igen elégedett lenne...

Amúgy félreértések elkerülése végett: 40 fölött olyan 5 plusz kilóval szerintem nem vészes a helyzet, de nekem ez is heti 10-20 óra edzésbe kerül, nem ülőmunka mellett. Lenne elég önuralmam nem felzabálni mindent, amit megkívánok, még jól is nézhetnék ki. :B

Szerk.: Eggyel későbbi hsz-re lett volna válasz, de mindegy is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51165) inf3rno válasza parandroid (#51164) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, nekem edzéssel szokott jönni, hogy egyre kevésbé kívánom a csokit, zsíros húsokat, ilyesmit. Ha rendesen csinálnám napi szinten, lehet én is a végére vegetáriánus lennék, mint tomcica. Pedig úgy elviekben nagyon távol áll tőlem a dolog, sőt szerettem a disznóvágásokat pálinkával meg két pofára hús zabálással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51166) emvy válasza parandroid (#51164) üzenetére


emvy
nagyúr

Parom kb. 160 centi, 60 kilo korul. Nem pillevekony, de eleg sokat sportol, es egyszeruen annyira gyorsan izmosodik, hogy sport mellett nem tudja magat vekonyabban tartani. Tehat mondjuk o 5 percet tud plankelni (en kb. 20 masodpercet), vagy nullarol 2:05-os felmaraton kb. 4 honapos keszulest jelentett. Nyilvan a testzsirja nem 10%.. de 165 centi melle 65 kilo nem feltetlenul jelent szetfolyt kanapekiralynoseget, szerintem.

Vagy en magam 183 cm/83 kilojaval nagyon nem vagyok egy futoalkat, de azert elkocogok.

BMI nagyon keveset arul el szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#51167) parandroid válasza emvy (#51166) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Irigylem a génjeit. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51168) inf3rno válasza emvy (#51166) üzenetére


inf3rno
nagyúr

eddig sportügyileg inaktív, ‘átlagos testalkatú’ hölgynek. 165 cm, 65-75 kg

Szerintem elég nyilvánvaló, hogy full zsírról beszélünk.

Buliban hasznos! =]

(#51169) Hi!King válasza venember83 (#51157) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazából szerencse, hogy nem szólhat bele a táplálkozásába. Szerintemcaz a baj, Norbi sem érti a zsírégető zóna jelentőségét, de legalább annyit felfog belőle, hogy arra nem célszerű fogyókúrát építeni.

[ Szerkesztve ]

(#51170) Hi!King válasza parandroid (#51164) üzenetére


Hi!King
őstag

Feleségem 46-49 kg között mozog 170 centivel. Mondjuk ő hosszú labú alkat, és tényleg nagyon vékony, és ok, hogy 50 felett már zsírosnak érezné magát, ami túlzás, de 55-60 kg körül már látszana rajta a súlyfelesleg. Az emberek 99%-a ha meghallja ezeket a számokat, látatlanban azt mondaná anorexiás, pedig nem.

(#51171) inf3rno válasza Hi!King (#51169) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha elolvasod a cikket, akkor egy szóval sem említi a zsírégető zónát, bár utal rá, hogy fitness meg zsírégetés, aztán persze lefordítja arra, hogy a mozgással nem lehet fogyni, ami baromság. Eleve nem tudom miért lett belőle zsírégető zóna, mert ha valaki igazán fogyni akar, akkor az aerob tetején kell dolgoznia sokat, melléje meg érdemes betenni némi anaerob edzést, hogy izom is legyen rajta valamennyi.

Buliban hasznos! =]

(#51172) Hi!King válasza inf3rno (#51171) üzenetére


Hi!King
őstag

Csak azt a részét olvastam el, ami a képen van, a zsírégető zónára azért asszociáltam, mert mostanában a divatos fitness guruk az alacsony intenzitású edzés zsírégető hatását elkezdték kategorikusan tagadni, és úgy észleltem, ez a cikk is ebbe a vonalba illeszkedik, persze tévedhetek.

Önmagában persze még sokkal nagyobb baromság, amit ír, hiszen ha igaza lenne, akkor felfelé sem kellene növelni a mennyiséget több edzés mennyiség esetében, ha tartani akarjuk a tömegünket.

(#51173) Never79 válasza venember83 (#51157) üzenetére


Never79
tag

Érdemes Balázs műsorát végighallgatni Bérczes Edittel, nagyon jó. Óvatosan fogalmazva, Norbi nem teljesen a valóságot írta le a könyvben :).

inf3rno: az édességgel kapcsolatos dolgot én is alá tudom támasztani. Minél többet futok, egyre kevésbé kívánom az édeset. Néha (fél évente 1x) rámjön, hogy most nagyon ennék, na akkor eszem 1-2 napig lekvárt, gumicukrot vagy valami más műanyag szart. Fagyira voltam még nagyon rácuppanva tavaly, azt sem ettem szeptember óta, nem is kívánom most (téli hónapokban mondjuk könnyű betartani ). Próbáltam elhagyni a húst is, az viszont nem ment. Nem eszem azt se olyan mértékben szerintem, mint a magyar átlag háztartás, de elhagyni nem tudtam.

(#51174) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

én csak azt tudom, hogy ha jó az anyagcsere és minimális reggeli után mozgok ezerrel az lekap zsírt és izmot. Már várom, hogy ne fagyjak kockára a bringán délelőtt....addig elviselem a 3kg pluszt magamon, de előbb nem indulok útnak mint hogy fázzak.

Megjött a LiNing csuka....10es méret ami már nem lesz kicsi biztosan. 270g a súlya és csillapítása oké....de majd futva derül ki. 8000ft-ért első benyomásra főnyeremény

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51175) venember83 válasza Never79 (#51173) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszi az ajánlást, rádiós műsor? Nemigen vagyok képben Balázzsal... Viszont Büntetőkör 1. és 2. rész Bérces Edittel.

(#51176) inf3rno válasza Never79 (#51173) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz elhagyni szerintem, és én is inkább halra váltanám ki, ha tehetném, de ahhoz kellene egy saját tó vagy minimum tenyésztő telep, vagy havonta járhatnék Lillafüredre.

Buliban hasznos! =]

(#51177) inf3rno válasza xy.zsolt (#51174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 15°C-ig fogok várni, utána kezdem újra. Az még kb. egy hét.

Buliban hasznos! =]

(#51178) xy.zsolt válasza inf3rno (#51177) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51179) parandroid válasza xy.zsolt (#51178) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De te a bringázásról beszéltél. Oda én sem megyek ki 15 fok alatt. Futni viszont a 12-13 fok már rövidnadrágos idő. Ok, felülre kell egy aláöltöző a vékony felső alá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51180) inf3rno válasza parandroid (#51179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy 10°C körül már nagyon fázok, azért inkább megvárom a 15-öt. Azért 1.5 év után nem cseszek ki magammal egy hét miatt.

Buliban hasznos! =]

(#51181) Hi!King


Hi!King
őstag

Na közben tegnap meg ma újra futottam, igaz egyelőre csak könnyű iramban 7, illetve 14 km-t, miután szerdára elmúlt teljesen a lázam. A lázzal párhuzamosan a Lyme folt is elhalványodott, de addigra már nagyon nagy volt. Ma felírt a bőrgyógyász 3 hétre egy erős antibiotikumot, nem tudom mennyire gyengít, elvileg a bélrendszernek rossz, amire probiotikumot szedek. Bár elvileg nem jelent problémát, de azért a következő hetekben nem a leghosszabb, legdurvább futó heteket fogom csinálni, viszont az biztos, hogy továbbra is futni fogok. UV sugárzásra mondjuk vigyáznom kell az antibiotikum miatt, meg magnéziumot sem szedhetek akkor, amikor a gyógyszert, bár elvileg attól távol igen, de inkább hanyagolom teljesen.

(#51182) LanyUs válasza inf3rno (#51180) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pedig én ma éppen Rád hallgattam :) 0 fok és egy vékony póló + hosszú. Izzadásra panaszkodtam, ezért ajánlottad a 2 réteget a 3 helyett -> így is szénné áztam. Ja bocs, gyémánttá :DDD 1 rétegig már nem megyek le, az marad tomcicának :)

(#51183) parandroid válasza inf3rno (#51180) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Futásnál nekem kb a 0 a limit, amikor már inkább nem megyek ki. Persze a hőérzet is függ sok minden mástól is, egy száraz, napsütéses nulla fok sokkal kellemesebb, mint a 10 fok, szitáló eső. Brrrr....

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51184) inf3rno válasza LanyUs (#51182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ha edzésben vagy az nem gond, én csak itt kényeskedek. :D A következő a kesztyű, amitől érdemes ilyenkor megszabadulni. Utána talán a sapka, de a sálat érdemes a legvégére hagyni, ha hajlamos vagy torokgyulladásra. Illetve mindenből izzadtság átengedőset műszálasat érdemes, a pamut nagyon rossz ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51185) inf3rno válasza parandroid (#51183) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam olyan -10°C, ha komolyan gondolom, de igazából nincs limit. Arra is fel lehet öltözni, csak nincs most olyan ruhám szerintem, csak azért az 5 évente 1 napért meg inkább nem veszek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51186) LanyUs válasza inf3rno (#51184) üzenetére


LanyUs
senior tag

Húúú a kesztyűűűű!!! Kétszer próbáltam eddig 5-6 fok felé elhagyni sötétben... Brutálisan lefagytak az ujjaim már 1 óra futástól is! Nagyon óvatosan vele! Peter is jól mondja, mert ha pl. süt a nap, akkor teljesen más feeling.
A ruházatom elvileg futó technikai, de annyira sok a víz, hogy gyöngyök sokasága ül ki a vállaimra/hátamra, ami nem tud olyan gyorsan száradni, mint ahogy pótolva van...
Na de nem írogatok ennyit, mert mindjárt jön a főnök azt elmondja, hogy nem futóidő van, hanem munkaidő :))

inf3rno: nem is kell -9-re sem több. 2 póló + 1 warm hosszú, alul dupla rövid ( sál, sapka, kesztyű alap ). Ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#51187) xy.zsolt válasza inf3rno (#51185) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mindenre fel lehet öltözni csak a sok réteg (pl térdnél) nagyon csökkenti a futásélvezetét....legalábbis nekem. Minél kevesebb a réteg van rajtam annál inkább élvezem. Várom már az első rövidszettes futást 35év után :) A -10fok+70kmh szél februárban kipipálva.....brrrrr

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51188) inf3rno válasza LanyUs (#51186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ha nem tudod elhagyni, akkor vegyél fel egy vékonyabbat. kesztyűből is van futós többféle vastagságban

Buliban hasznos! =]

(#51189) inf3rno válasza xy.zsolt (#51187) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért én már felvennék egy símaszkot -10 alatt, csak bátyám lenyúlta. Rendesen bélelt térdvédő is valszeg befigyelne.

Buliban hasznos! =]

(#51190) tomcica válasza HKorn (#51156) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felroffentek :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51191) Hi!King válasza inf3rno (#51189) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy símaszk nem -10 alatt hiányzik, sőt szélcsendben -20 körül sem, hanem ha 0 fok alatt van erős szembeszél.

(#51192) xy.zsolt válasza Hi!King (#51191) üzenetére


xy.zsolt
őstag

-10alatt már a szieszta kályha is kellene a hátamra :D Még szerencse, hogy akkor még amúgy sem tudtam 5.00 alatti tempót....szóval nagyon nem is hátráltatott volna ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51193) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma lusta dög vagyok ezért nem próbáltam ki az új cipőt, viszont egész nap a lábamon van és már így is érzem, hogy jobb a csillapítása mint a pega37nek. Kérdés futásnál ez nekem előny-e és mennyire lesz tartós. A súlya bár csak 20g-al kevesebb mégis érzem még így járkálva is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51194) tomcica válasza xy.zsolt (#51193) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]
Ma nalam is olyan feles nap volt,semmi extra energia,egyszeru iparos munka,nem adta,el kellett venni :K van ilyen,marad a "rutinbol megoldani".

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51195) Zozo0525


Zozo0525
őstag

durva idő :R

(#51196) xy.zsolt válasza tomcica (#51194) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, én ilyen napokon Core izmokat edzek. Ezeket csináltam ma 25perc alatt: 4x25 AbRoller + 7min Plank + 2x2,5min SidePlank. Fárasztóbb mint gondolnád :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51197) tomcica válasza xy.zsolt (#51196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az delelott ment,full body...kettlebell...sajat testsuly stb. Viszont azt nem szamolom edzesnek :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51198) HKorn válasza xy.zsolt (#51196) üzenetére


HKorn
addikt

Jól nyomjátok, tudom hogy kellenek ezek is, de nem tudom magam ezekre rávenni.

Run&Ride

(#51199) tomcica válasza HKorn (#51198) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mer' meg fiatal vagy ;] kesobb muszaj lesz,ha nem akarsz telefosott buvarruha torzset.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51200) xy.zsolt válasza tomcica (#51199) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért jobb ezt már fiatalabb korban kezdeni. A core izomzat minden mozgásra, testtartásra IS fontos....legkevésbé a kinézet miatt számít ,de jah, az sem mindegy :P Mégis sokan elhanyagolják mert pl tévesen azt gondolják, hogy az adott sporttevékenysége biztosan helyettesíti.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.