Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Zozo0525 válasza HKorn (#51950) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ha mégsem, nem lenne lábad 😎

(#51952) Corpuscle válasza HKorn (#51950) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ha mégsem, számonkérni már úgysem fogja rajtad senki. :)

(#51953) xy.zsolt válasza HKorn (#51950) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez az igazi most vagy soha pillanat :DD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51954) Never79 válasza Vertigo18 (#51931) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok :) :R

(#51955) norby_42 válasza Zozo0525 (#51949) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ne adjad az ötleteket Tomnak :)

Eat pasta, run fasta

(#51956) LanyUs válasza Never79 (#51930) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyobb tempó->több boldogság hormon! Ha csak alapozol és kiállsz a végén, akkor úgy érzed, hogy jól esően mozogtál, de hiányzik az agyzsibbasztó érzés. Megkedvelted a tempót, akkor a legjobb kezekben vagy :D Ez szuper! Nekem még nem a szívem csücske, de próbálkozom :)

(#51957) sipi700


sipi700
tag

Úgy tűnik volt értelme oltatni magam! :D Sikerült összehoznom az első olyan futást, ahol lényegesen (fél percet) javult a tempóm adott pulzuson. Remélem az állapot nem átmeneti. Némi post covid tünettel is szegényebb lettem ;)

(#51958) zzola


zzola
félisten

(#51959) HKorn válasza zzola (#51958) üzenetére


HKorn
addikt

Hát még aki rózsaszín cipőben fut 😀

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#51960) LanyUs válasza HKorn (#51959) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az átlagos, jól eső futó sebesség 06:00... Aki itt a fórumon gyorsabb az rózsaszín itallal a kezében, a rózsaszín cipőjében, lejtőn és hátszéllel az, tehát nem szükséges extra edzés. Mehet az összefoglalóba :D

(#51961) inf3rno válasza zzola (#51958) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazán jó akkor lett volna ez a kutatás, ha kipróbálják többféle színnel is, aztán lejön, hogy melyik szín tesz hozzá a teljesítményhez, állóképességhez, stb. a placebo hatással. Gyógyszereknél pl csináltak ilyet, és kijött, hogy fájdalomcsillapításra a piros bogyó adja a legjobb placebo hatást. Minél kisebb annál jobb, mert annál inkább úgy gondolja az ember, hogy valami nagyon erős cuccról van szó, ha ennyire kicsi is elég belőle. Ennél már csak az injekció, ami erősebb placebo hatást vált ki.

Buliban hasznos! =]

(#51962) inf3rno válasza LanyUs (#51960) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#51963) tomcica válasza LanyUs (#51960) üzenetére


tomcica
Topikgazda

06:00 marmint micsoda? 2km? :P
Amugy is minden tudos tudhatna mar,hogy csakis a japan szuzlanyver (opciosan tolem lehet rozsaszin) vagy a kokain...ennyi :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51964) ígyvanferi válasza tomcica (#51963) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amúgy ez a kettő megfelelő arányban keverve pont kiadja a rózsaszínt. Tehát helytálló a kutatás. :K

(#51965) inf3rno válasza ígyvanferi (#51964) üzenetére


inf3rno
nagyúr

lol :DD már csak azt kell eldönteni, hogy orrba kell felszívni vagy inni

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51966) tomcica válasza sipi700 (#51957) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt szerbiaban ugy beesett az oltas utani erdeklodes,hogy 25euronyi dinart adnak,ha felveszed.Illetve hetvegen a falusi vasarban oltottak,meg a nagyobb varosokban plazaban.
Ilyen megjelensz,viszed a szemelyit,ha van vakcina valasztek valaszthatsz.Nem kerdeznek semmit,azt se hogy vettel-e fel valamit mar,van-e immunbetegseged,vernyomasod,cukrod semmit.Kell,kell...alairod h a te felelosseged es kapod.
Mondjuk ertem en,hogy el kell erni egy bizonyos oltottsagi %-ot,de azert nem biztos h mindenaron :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51967) xy.zsolt válasza tomcica (#51966) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ebből is látszik mekkora felelőtlenség ez az egész oltás story....mindegy mivel és kit csak fogyjon ha már berendelték. "Egy csipet" diszkriminációs kényszerrel fűszerezve mindez. :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51968) parandroid válasza tomcica (#51966) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az igazsághoz gondolom hozzátartozik, hogy valószínűleg szputnyik, meg sinopharm, aminek az EU-s hatóságokkal történő jóváhagyásáért valamiért nemigen töri magát a gyártó...

Félreértés ne legyen: valószínűleg működik, és hatásos, csak civilizált helyeken nem így mennek a dolgok, és nem politikai alapon adnak ki gyógyszerengedélyeket, aztán mindjárt más a hajlandóság is.

Amúgy nekem még mindig nincs esélyem regisztrálni sem, a 3 prioritáscsoport egyikébe sem férek bele, és egyelőre nem is látni, hogy mikor kezdik el a korlátozás nélküli oltásokat. :W Párom egy adag pfizeren már túl van, hamarosan kapja a másodikat, ő pedagógusként a 2-es csoportba befért.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51969) venember83 válasza xy.zsolt (#51967) üzenetére


venember83
nagyúr

A csip/chip szó használatát én kerülném az oltás kontextusában.:))

peterkeT: Romániában külföldi állampolgárokat is oltanak mindenféle kórelőzményhez vagy életkorhoz köthető szűrés nélkül, már bárki feliratkozhat oltásra, bár külföldi állampolgároknál valamiféle tartózkodási engedélyhez vagy hasonlóhoz kötik, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#51970) xy.zsolt válasza venember83 (#51969) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51971) Agony válasza parandroid (#51968) üzenetére


Agony
aktív tag

Itt Kiskunhalason bemész a kórházba és már szúrják is beléd... kb. örülnek ha beesik valaki. :D

Volt az Orbán féle Pfizer Péntek, akkor pl. este 10ig oltottak, akkor elfogytak az oltásra várók, de még ki volt olvasztva és fel volt szívva fecskendőbe 20 adag oltás, úgyhogy felhívták a szomszédban lévő vendéglőt, hogy küldjék a személyzetet, leoltották azokat is, meg épp lovasverseny volt a városba és onnan is jöttek versenyzők. :D

Szóval szerintem kezdünk elérni abba a stádiumba, hogy több az oltás, mint az igénylő. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#51972) tomcica válasza parandroid (#51968) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meglepodnel,de most szinte mindenhol van Pfizer is ,itt faluhelyen szinten :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51973) tomcica válasza venember83 (#51969) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megy a vakcina-turizmus is...itt szerintem nem kotik lakhelyhez sem,azt nem tudom fizetni kell-e erte,de ha nem figyelsz meg raadast is kapsz ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51974) bajnokpityu válasza tomcica (#51972) üzenetére


bajnokpityu
félisten

svájcban pont nincs. véletlen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51975) tomcica válasza bajnokpityu (#51974) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ezt nem tudom, de itt nalunk nagy a valasztek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51976) Never79 válasza zzola (#51958) üzenetére


Never79
tag

Én néha bizonyos ételek után futok gyorsabban azért, hogy hamar hazaérjek a 2 betűsre.

(#51977) INTELligent válasza parandroid (#51968) üzenetére


INTELligent
senior tag

Én még mielőtt kiutaztam Németországba, regisztráltam. Ma jött is az SMS, hogy regisztrálhatok Pfizerre :DDD. De ha minen jól megy, akkor lassan sorra kerülök - május közepétől egyetemi alkalmazottként oltanak.
Amúgy meg Hessenben a háziorvosoknál nem oldották fel a priot minden oltóanyagra? BW-ben május közepétől ez lesz.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51978) bandus válasza bajnokpityu (#51974) üzenetére


bandus
veterán

a korosztályomból több svájcban élő ismerős is kapott már ott pfizert, szóval ez szerintem egyszerűen nem igaz, amit írsz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51979) parandroid válasza INTELligent (#51977) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szó van róla, de mindig tolják az időpontot. Naponta nézem, még mindig semmi. :( Augusztusban mennénk végre haza látogatóba, de ahhoz legkésőbb június első felében meg kéne kapnom az első adagot. Addigra meg a decemberi pozitív tesztemet is a hajamra kenhetem, mert eltelik a fél év.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51980) bajnokpityu válasza bandus (#51978) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az én korosztályomból származó svájci barátom meg azt mondta, h sem ő sem a környezete nem kapott, és nem is látja, mikor kaphatna.
Cserébe nem ismernek olyat, aki elkapta..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51981) Studi válasza bajnokpityu (#51980) üzenetére


Studi
addikt

én sose láttam még bálnát.

(#51982) parandroid válasza bajnokpityu (#51980) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor svájcban nem is kell oltani, ott nincs is korona.

Amúgy nemrég hunyt el egy nagyon kedves régi, bár sajnos régóta inaktív fórumtársunk koronavírusban, miután vagy két hetet töltött altatásban lélegeztetőn. :(

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51983) jmuranyi válasza bajnokpityu (#51980) üzenetére


jmuranyi
tag

Testvérem él Zürichben, május elején regisztrált, és június közepére kapott időpontot.
Azt mondta, csak Pfizer vagy Moderna van/lesz.
Felesége ápolónő, őt már beoltották a kórházban, ahol dolgozik, Pfizerrel.

Decemberben átestek a Covidon, nejét tesztelték is, elég rosszul volt,
de otthon fel tudott gyógyulni, három hetet volt táppénzzen.
Testvéremnek annyi volt, hogy pár napig nem érzett szagokat.

[ Szerkesztve ]

(#51984) Hi!King


Hi!King
őstag

Egyébként egyértelmű, hogy a keleti vakcinák miatt kaphat most már bárki oltást Magyarországon és Szerbiában, és én is ennek köszönhetően kaphattam már Pfizert, úgyhogy respect azoknak, akik bevállalták a kínait, úgy hogy az utazás vele még mindig kérdéses. Más kérdés, hogy a magyar járványkezelés minden más téren katasztrófa volt, és a kínai vakcina engedélyeztetése khmmm, enyhén szólva gáz volt, és baj is lehetett volna belőle.

Én mondjuk alig várom, hogy mehessek túrázni Ausztriába és Szlovákiába, már most is tudnék helyeket, ahová szívesen mennék, de egyébként amúgy is júliustól október végéig lehet időjárásilag kényelmesen a legfaszább helyekre menni (értsd: hágóvas és jégcsákány nélkül). Meg remélem a Vivicitta, még ha várhatóan dögmelegben is, meg lesz rendezve.

[ Szerkesztve ]

(#51985) bandus válasza Hi!King (#51984) üzenetére


bandus
veterán

szlovéniába már mehetsz, és minden valószínűség szerint ausztriába is május 19-től, plusz szlovákiába is. nekem is ezek hiányoznak legjobban, most úgy néz ki, hogy pünkösd után megyünk is síelni a sógorokhoz, megmentjük a szezont valamelyik gleccseren :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51986) Hi!King válasza bandus (#51985) üzenetére


Hi!King
őstag

Szlovéniát tudom, de a második oltásig nem szeretnénk szállást foglalni, egy naposra meg messze van a Kamniki-Alpok is. Szlovákiába egyelőre amúgy sem mehetnénk, mert május végén lesz a második oltás, onnan 2 hét, illetve egyelőre akik 2. otlással mennek, azoknak is van legalább 1 nap karantén. Ha Szlovákiába és Ausztriába lehet, akkor egynaposokra megyünk max. Rax, Schneeberg, illetve Alacsony-Tátra, Nagy Fátra távolságokba, majd később tervben van egy 1 hetes nyaralás valahol Ausztria déli részén (mondjuk Karintia), vagy Szlovéniában, esetleg Észak-Olaszországban., plusz augusztusi hosszúhétvége. Felmerült hogy inkább október, amikor arrafelé általában a legstabilabb az időjárás, de az messze van és ki tudja mi lesz akkor.

(#51987) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mai info:

Védettségi igazolások kölcsönös elfogadása: Szerb Köztársaság, Montenegrói Köztársaság, Szlovén Köztársaság, Bahreini Királyság, Horvát Köztársaság, Török Köztársaság.

Ezek fogadják el mától a mienket és egymáséit...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51988) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#51987) üzenetére


Zozo0525
őstag

azért ez nem teljesen igaz, horvátoknál ez kevés..... kell az a papír is amit adtak az oltáson nélküle nem léphetsz be

(#51989) Vertigo18 válasza Zozo0525 (#51988) üzenetére


Vertigo18
addikt

Biztos vagy benne? MÁTÓL érvényes a jogszabály, amit mellékeltem, ha kell, írom a számát is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51990) bandus válasza Vertigo18 (#51989) üzenetére


bandus
veterán

egy magyar jogszabálynak nem sok köze van ahhoz, hogy a horvátok beengednek-e vagy sem :) elfogadják a kártyát de igazolnod kell azt is, hogy már legalább 14 napja megvan a második oltásod, amire a zsenik által összehozott kártya nem jó, csak a kis papírfecni egyelőre, meg majd a beharangozott (elkészült de még nem használható) applikáció.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51991) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Óra szíjak ragasztására tudtok ajánlani valami jót? Amit az új szíjjal küldött a sarkcsillag Loctite 242 az a ragasztó fémhez való. Még jó hogy megnéztem a leírását, mert azt írják, hogy ne ragasszak vele műanyagot semmiképp. Na most a szíj fel van csavarozva, de így nem fog annyira tartani, mint a gyári, ami még ezen felül ragasztva is volt. Azért kellene valami rugalmasabb ragasztó, ami összefogja az órát és a szíjat, és edzés közben is bírja az igénybevételt, nem törik el, mint egy normál pillanatragasztó. A másik a Mio Link, ami szintén igényel egy kis ragasztást, mert a szíj rétegei kezdenek elválni egymástól. Erre is nagyjából ugyanaz a műanyaghoz való rugalmas ragasztó jó lenne. Bármi ötlet, hogy mi a tuti ezen a téren?

Buliban hasznos! =]

(#51992) tomcica válasza inf3rno (#51991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Loctite pedig jofele :K esetleg nezd meg,hogy masik ragaszto sorozatuk jo-e erre a celra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51993) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

jóvan már, én csak beszélgetek.
4 hetes oltásom van, kezd rendbejönni a társadalmi életem, tervezzük a nyaralást, stb...
amikor szóbakerül a téma meg kisebb-nagyobb mértékben mindig előjön a hit, a politika, stb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51994) LanyUs válasza bajnokpityu (#51993) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezért nem is beszélgetek baráti körrel se politikáról, se erről az egészről... Viszont sikerült egész héten 5 órákat aludni, azt is megszakítva :) Ha holnap is ilyen fáradtan kelek, akkor a mentális -30%-hoz igen jó zene kell majd :D
Tapasztalatim alapján egy megzuhant fáradt "fejnek" kb. 25-30 perc kell mire hozzá "melegszik" a testhez. Ez adja érzés esetén kb. 5-10 perc. Nem baj! Bajnokok vagyunk nem? :C

(#51995) venember83 válasza LanyUs (#51994) üzenetére


venember83
nagyúr

Vannak köztünk bajnokok, igen. De hogy mind azok lennénk... :U

(#51996) tomcica válasza bajnokpityu (#51993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk megertem a bizalmatlansagot az aktualis kormannyal es a kulfoldi cegekkel szemben,csinaltak itt mar jonehany gazsagot. :K
Eleve ami kulfoldrol ide aramlik aru (akar nyugatrol,akar keletrol) egy bovli.Ertem ez alatt az egyszeru mosoportol a kaveig mindent.Atmegyunk Szegedre,mar ott ugyanaz a Zewa wc papir jobb minosegu es neha olcsob is.
Vannak piacosok akik evtizedek ota ra vannak allva arra,hogy az osztrakoktol v nemetektol hordjak az arut es annyiert v jobb aron adjak,mint ugyanaz az aru "keletre" kuldott verzioja.A nescafetol a milka csokin at minden is :DDD
Akik szerbiaban bevizsgaljak es kiallitjak az engedelyeket ezekre az arukra (laborok es felugyelet) olyan korruptak,hogy barmire adnanak igazolast.
Ez folyik mar kb 90-91ota (akkori rendszervaltas).
Na,most itt a kormany azt mondja,hogy adok 30eurot csak oltasd be magad,akkor alap reflexbol kivar a jozan ember,meg azt is kockaztatva h kozben baja lesz,mert oltatlan. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51997) tomcica válasza venember83 (#51995) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mai vilagban,aki dolgozik,onfenntarto,csaladja van es kijar rendszeresen sportolni az mar bajnok :K (na most,hogy mit szolna ra egy regebbi generacio az mas kerdes,ide jutottunk,viszont akkora a stressz,nyomas,tuleles,megfeleles,hogy munka van am ezzel is :K )

LanyUs: pihenj,ha nem tudsz eleget aludni,akkor le kell venni a terhelest is,kulonben beleasod magad a tulfaradasba,vagy nem regeneralodsz mar a puszta napi dolgokbol sem,nemhogy terheled futassal extran.Regeneralo es laza atmozgatas,rovidebb is,es pihenes. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51998) LanyUs válasza venember83 (#51995) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica megelőzött :) de azt akartam én is írni, hogy már azzal bajnok lettél, hogy elindulsz. Én és Te is már azzal győzünk, hogy kiállunk egy versenyen. Oké, leelőz egy könnyebb vagy edzettebb sporttárs, de ez semmit nem von le abból, amit leteszünk az asztalra, úgyhogy hajrá!

Pihenés? Alvás? 3 éve ez megy, de próbálok keveset nyafogni itt miatta. Elvégre idéntől már Rocky Balboa lettem és pólóm is van róla :)

(#51999) inf3rno válasza tomcica (#51996) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kérni kellett volna 5-10 pénzt egy oltásért, akkor egyből tömött sorokban állnának az emberek. Így, hogy még utánad is dobják mindenki megkérdi magában, hogy mégis mi lehet benne, amit annyira akarnak, hogy beadasd magadnak.
Amúgy én nem értem mi ez a nagy Pfizer fanatizmus. Ha valaminél van esély az ismeretlen mellékhatásokra az biztosan az mRNS vakcinák. Én ha választhattam volna Pfizer helyett inkább Szputnyikot adatok.

A kávé és a csoki már itt is ótvar szar és minden évben egyre szarabb. A rendszerváltás körül még a Snikers, Mars, Twix egész ehető volt, mostanra égetett cukor az összes. Én belga csoki pasztillát szoktam venni, és olvasztott csokit keverek magokkal, az egész jól szokott sikerülni. Kicsit hajaz a hajdanán volt piros mogyorósra, talán még jobb is annál egy fokkal, mert a magok dominálnak, és csokiból csak egy vékony réteget teszek rá. Amúgy a gyenge minőség az úgy megvan minden bolti élelmiszernél. Ha a felső kategóriásakat veszed kb. dupla áron ugyanabból, akkor jutsz el valami használhatóig, de annál már egy fokkal jobbat kapsz termelői piacon hasonló áron.

Buliban hasznos! =]

(#52000) tomcica válasza inf3rno (#51999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lindt 85%+ (amikor van joaron) es Moser Roth 85% csokikat eszem.Cukor nincs bennuk,vas es magnezium magas :K
Kiveve,amikor massziv kaloria kell,na akkor elokerul az ures kalacs,ujjnyi vaj,ujjnyi nutella + 1 banan rakarikazva...az bevallt kaloria bomba :K

Oltast felvettek a partkatonak (van boven beloluk: onkormanyzatok,az allami apparatus,burokracia,nyugdijalapban dolgozok,egeszsegugy stb.) a nyugdijasok es akik utazas celjabol oltattak.Nagyjabol itt meg is allt a lendulet,ezert probaljak kulonfele modon stimulalni a hajlandosagot.Korlatozasok meglebegtetese,penzzel stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.