Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) Zozo0525 válasza HKorn (#52550) üzenetére


Zozo0525
őstag

Stravan sokan csalnak. Volt aki robogoval ment...... Sajnos ilyenek benne vannak

(#52552) norby_42 válasza HKorn (#52550) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pont ezt gondoltam, szerintem simán lezuhant valahonnan :)

Eat pasta, run fasta

(#52553) inf3rno válasza jmuranyi (#52531) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Young living-től a digize és fahéj olajakat, amcsi ismerősöm küldte, itthon nem kapni szerintem. Olyan 1 csepp 1 dL vízbe, ami már öli a bacikat, bár igazán nem oldódik, mert ahhoz kéne valami emészthető detergens is pl lecitin. Az emésztésem is helyre hozta, egyedül a refluxom, ami baszott erős lett tőle, gondolom a menta miatt. Kicsit lutri ez az illóolaj amúgy, mert lehetnek benne mérgező vagy rákkeltő vegyszer maradványok, főleg ha nem terápiás tisztaságút veszel, de vállaltam a kockázatot, mert már annyira voltam. A covidra max levegő tisztítót tudsz használni, eukaliptusz és babér olaj, ami kiöli a levegőből, oda lehet gyengébb minőségűt is venni, de gondolom már nem segítenek ezek semmit, ha már túl vagy rajta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52554) HKorn válasza norby_42 (#52552) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet, ez már szabadesés sebesség :D

Run&Ride

(#52555) LanyUs


LanyUs
senior tag

Tomcica működik!!!! :D
Nem kerestem pályát... kimentem és kész... Odacsaptam... Nagyon...

Városi forgalom, beton, 103 kg, 150 szint fel és 150 le, frissítő nincs

1 mile PR - 6:34
2 mile PR - 13:53
5k PR - 22:17
10k PR - 46:42
15k PR - 1:11:02
10 mile PR - 1:15:51
20k PR - 1.34:24
Half-Marathon PR 1:39:21

Köszönöm! Majd személyesen meghálálom :R

Ui.: ja és a mai versenyhez Mindenkinek hasonló formát saját magához képest! Hajrá! :R

[ Szerkesztve ]

(#52556) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Gratulálok!
Nagyon szép tempó

Milyen verseny van ma? :Y

Véleményt kérhetek aki használt: adidas · Galaxy 5 :R (most akciós az intersportban)

(#52557) LanyUs válasza Zozo0525 (#52556) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pécs-Orfű-Abaliget! Indulnak innen a fórumról a fiúk! Pécsről kifelé 400 szint folyamatos emelkedő :))

(#52558) emvy válasza LanyUs (#52555) üzenetére


emvy
nagyúr

Szép, gratulálok!

while (!sleep) sheep++;

(#52559) LanyUs válasza emvy (#52558) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gondoltam ám Rátok! Xy.zsolt 45 körül futott, Te nagyon messze vagy 41 ha jól emlékszem, de jelenleg ez a test 12-13. km-nél kezd már enyhén feszülni. 10 km ig volt az összes emelkedő hát az sosem esik jól a pulzusomnak. Gondoltam ha ennyit beszélgetünk itt akkor a nagyobb tömeggel rendelkezők is láthatják lehet keresgélni azért. Hogy találunk-e más kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#52560) tomcica válasza LanyUs (#52555) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kalap le 🤠 :C igy kell ezt csinalni. Az 5K ido mutatja, h milyen erosen kezdtel be, amikor ez optimalizalodik (FM speci munkaval) akkor lesz ez 1:29 is. Testsuly csokkentes pedig mindig ott lesz, mint tovabbi 5perc azon a FM idon, akkor beszelunk mar 1:24:xx-rol ;]
Csak vazolom, h nehogy hatradolj tul koran.
Most ezt viszont pihend ki rendesen, akkor duplan segit = meg edzettebb leszel. Ugy szoktam, h 1-2-3 nap joleso laza 5-10km extra kocogasrol kezdve es majd magatol oda gyorsul ahol jol erzi magat. Ha vegig a kocogas esik jol, esetleg meg-megallsz kicsit nyujtani az is belefer. Utana nehany nap utan forditott taper/frissitest szoktunk csinalni. Ugye verseny/felmero heten csokkent a napi terheles, es csak nehany eles 200-400m felkapas ment az utolso napokban. Na ezt szoktuk forditva csinalni, tehat jovo het kozepen nehany repulo gyorsito, 200-400m porges, sok piheno lazaval. Hetvegen mehet egy 10-15km fokozo konnyed tempocska. Utana pedig mar vissza lehet allni a tovabbi edzesmunkaba.
Erdemes kijelolni az edzesperiodus mini-celjait. Pl 5K gyorsito 4het,v Cooper elezo, mindketto porgos, keves heti km, eles munka. Felmerni 4het utan, kipihenni es indulhat egy FM speci 4het.
Ha kell megirom itt mindketto vazzat, te pedig a sajat testedet es regeneraciodat mar jol ismerve kitoltod a koztes napokat lazakkal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52561) tomcica válasza Zozo0525 (#52556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pecsi versenyzoknek egy kalappal, vigyazzatoka nappal, hirtelen jott ez a meleg. Tegnap majdnem szetcsapott az 5x800m (195-ig porgott a pulzus!).

@Zozo: Picitkemeby cipo, hasonlo a Duramo-hoz, szukseg eseten teszik a dolgukat. Anno nem volt penzem csak Adidas Duramora es 1500km-t beletoltam abba is, resztav, tempo, laza mindent. Ha nem lenne masra keret be mernem vallalni azt es a Galaxy-t is. Nike vonalon Revolution 5 es Quest hasonlo joaras.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52562) emvy válasza LanyUs (#52559) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az a 45 és 41?

Én holnap futok Belgrádban, drukkoljatok. Esni fog sajnos, és meleg lesz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52563) LanyUs válasza emvy (#52562) üzenetére


LanyUs
senior tag

A tempó miatt folyamatosan néztem a telefont és épp ahol tartottam mindig eszembe jutott a fórumról, aki annyi idő alatt futja az adott távot. 10km 40-41 körül Te, 45 nél xy.zsolt, 1:20 nál eszembe jutott hogy tomcica Agony most ér be :) stb.

Gondoltam is rá, hogy hamarosan mész! Drukkolok!

tomcica: köszönöm! Oké így megyek tovább :R

[ Szerkesztve ]

(#52564) emvy válasza LanyUs (#52563) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, 40:09 most az enyém, igen.

Kicsit kezdek izgulni a holnaptól.

while (!sleep) sheep++;

(#52565) tomcica válasza LanyUs (#52563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megette a fene, ha 1:20-nal erek be :DDD ;]

emvy: az a jo, ha izgulsz, mert akkor elegge komolyan veszed, jo jel :K BG tud piszkosul meleg lenni, csak delebbre van, neha meg van valami szel a varos elhelyezkedese miatt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52566) Zozo0525 válasza tomcica (#52561) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm. nike nem volt még mostanában 2 adidas volt de lehet kipróbálom akkor a nike vonalat is? :D(lehet magasabb ár)

Ja reggel voltam ám egy laza 16 km beszélgetős kocogáson. (tempo 5:58) van egy 65 éves pasi az hétvégeken reggel jön és mindig 15 km kocog ezen a tempon, azt mondja nem megy neki a magasabb de ebben a korban ez is bőven jó :DD

(#52567) tomcica válasza Zozo0525 (#52566) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ma reggel eeextra lazara vettem, az 90bpm-rol 120bpm kozotti totyoges. Jol is esett. Tegnapelott a 16km @3:45, ra tegnap 10km @4:05 + 5x800m (piheno kozepes 400m @4:00-3:55 majd vegul csak fele 200m @4:00) ez a valtogato 5.4km-t adott 3:29-es atlaggal, 195ig felment a pulzus. Korabban is mentem ki fldelutan 4kor 5helyett,direkt szokjam picit a melegben valo terhelest. Nos reggel ugy ereztem, h ezt a szetcsapott pulzust egyensulyba kell hozni, arra pedig az eeextra laza totyoges a legjobb (meglepo, de a passziv piheno v alvas nem eleg).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52568) norby_42 válasza LanyUs (#52555) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gratulálok, meglátszik a sok munka, meg akarat!
Nagy test, nagy tempó :)

Eat pasta, run fasta

(#52569) LanyUs válasza norby_42 (#52568) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagy test nagy tempó ez jó! :D Hát a comb sem csak futó specifikus izom csoportból áll + derék körül is van egy enyhe stabilizációs, melegen tartó réteg, de most megmutatjuk mi történik, ha a családapák felszívják magukat :) Térd most relax, a légcső enyhén megégett, de ezek kulissza titkok :D

A déli altatás 10k lesz érdekes :F

[ Szerkesztve ]

(#52570) Corpuscle válasza LanyUs (#52555) üzenetére


Corpuscle
őstag

Óriási Grat! Ha valaki a környezetemben a családra fogja, hogy mire sincs ideje, energiája, Veled fogok példálózni. :R

(#52571) jmuranyi válasza inf3rno (#52553) üzenetére


jmuranyi
tag

Köszönöm, utána nézek.
Nekem a vérnyomásommal volt gond március végén, két-három hét
alatt normalizálódott, de még szedek rá gyógyszert.
És az egyensúlyérzékem még nem állt helyre, illetve puffadok.
Futni, biciklizni még nem mertem,
tornázni, gyalogolni, kerti munka - ilyesmik már mennek.

Aztán, hogy ez most covid volt-e, vagy valami más, azt passzolom.
Teszt nem volt, viszont az első oltás után pár nappal
drasztikusan javult a helyzet.

(#52572) reset válasza LanyUs (#52555) üzenetére


reset
senior tag

Kirobbanóan sok energia....Egy 50 kg-os kasznival ebből már kitelne az első kozmikus sebesség! Gratulálok!

(#52573) HKorn válasza LanyUs (#52555) üzenetére


HKorn
addikt

Azigen, gratula, ezennel nálam bekerültél az ufó kategóriába. :D

Olvasom is többek laza kocogását, hát én rájöttem, hogy nekem ez nem megy, egyszerűen már az is komoly odafigyelést igenyel hogy 4-es zónában tudjam tartani a pulzust, futásaim jelentős része 5-ös zóna, még akkor is amikor lazának indul. És nem azért mert gyorsan futok.

Ezért is kellett kicserélnem egyik heti futásomat bringára, ott tudok z2-es, z3-as tartományban lenni futásnál ez esélytelen.

Run&Ride

(#52574) danielsz


danielsz
tag

Orfű-Abaliget 9 km-t sikerült brutálisan elfutnom, túl erős volt a kezdés: 4:03-4:12-4:20-4:25 (eddig sík volt) 4:42 (itt kezdett emelkedni). A Gonosz Manón (elvileg a túlfelét hívják annak, pedig ez a durvább) már nagyrészt sétáltam, amikor fölértem, kezdett beszúrni az oldalam eléggé, még levonszoltam magamat, aztán elkönyveltem, hogy kalap szar volt az egész. 4:47-es átlaggal (130 m D+) így is férfi 3. lettem.
FM-t Bódis Tamás nyerte 1:14-gyel (430 m D+).

(#52575) zzola válasza danielsz (#52574) üzenetére


zzola
félisten

21km-en:
Állapot:Célba ért
Bruttó idő:01:54:53.5
Összetett helyezés:45 / 177
Férfi összetett helyezés:40 / 126
Férfi korcsoportos helyezés:16 / 57

Ma ennyire futotta.
:))

(#52576) Zozo0525 válasza HKorn (#52573) üzenetére


Zozo0525
őstag

bocs belepofázok, sokáig én is ebben szenvedtem. ((4. zóna minden futás) kezdj el alapuzni, gyüjtsd a kilómétereket,,,,,, 2-5 hónap és meglesz az eredmény, lényeg heti 5-7 futás......
gratulálok a sok félmaratonistának,.... mind szép idő

[ Szerkesztve ]

(#52577) margithid


margithid
veterán

Valami jó cipő van jó áron valahol? Ilyen max 20k.
Saucony swervet használok, az tökéletes!
Aszfalton futok, 9kmt.
Jó csillapítás fontos.

(#52578) HKorn válasza Zozo0525 (#52576) üzenetére


HKorn
addikt

Egyelőre ezt csinálom, nem gyorsítok, 6:00-6:30 között futkározok 5-15km között. Érzésre amúgy rendben van, de gyorsítani már esélyem sincs, nincs pulzustartalék. Nyilván ez az állóképesség hiánya még, bízom benne hogy majd idővel alakul.

Run&Ride

(#52579) norby_42


norby_42
aktív tag

Mindkettőtöknek :R

Az az 1:14 felfoghatatlan...

Eat pasta, run fasta

(#52580) zzola válasza norby_42 (#52579) üzenetére


zzola
félisten

Hát igen. :DD

(#52581) Peterhappy válasza LanyUs (#52555) üzenetére


Peterhappy
őstag

Atyaég, az igen, emelem a kalapom! :R

(#52582) tomcica


tomcica
Topikgazda

Gratula mindenkinek :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52583) Nordik válasza margithid (#52577) üzenetére


Nordik
őstag

Ezt én is szeretném megkérdezni. Max olyan 20k lenne rá. Most kezdtem el futni. Néztem decathlonba a kiprun long 2 cipőt, pont 20k de nemtudom mennyire jó. Vagy esetleg van e jobb ennyiért? Ha nincs akkor egyébként ajánlott ez a cipo?

(#52584) margithid válasza Nordik (#52583) üzenetére


margithid
veterán

Énezeket nézegetem:
[link]
[link]
Esetleg vélrmény?

(#52585) danielsz


danielsz
tag

Nálam amúgy az a baj, hogy képtelen vagyok belátni, hogy annyira fos vagyok, amennyire. Sajnos a korábbi időimből indulok ki, 40:30-as 10K a PB-m, ezt viszont jelenleg megközelíteni se tudnám. Két és fél éve pl. az Orfű-Abaliget szakaszt a Rókaűzőkön elég korrektül futottam meg, most meg egy totál széteső szart produkáltam. Az oldalszúrás is tök gáz volt, ezt meg nyilván a hosszan tartó 180+-os pulzus okozta.
Tudom, hogy teljesen szakszerűtlen hozzáállás, de úgy vagyok vele, hogy el kéne engednem a relatíve gyors tempókat, ráedzeni egy maratonra, amilyen tempóban kiadja.

(#52586) inf3rno válasza danielsz (#52585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oldalszúrás nem a pulzustól van, hanem mert rosszul veszed a levegőt. Újra kell építeni az alapoktól az egészet. Én nem először csinálom, bár nagyon motivált már én sem vagyok.

Buliban hasznos! =]

(#52587) danielsz válasza inf3rno (#52586) üzenetére


danielsz
tag

Lehet, de a kettő akkor is korrelál szerintem, tutira az anaerob küszöb felett voltam sokáig. Eddig csak néha jelentkezett enyhe formában, most elég zavaró volt. Ha még sok kilométer hátravan, valszeg feladtam volna a p...-ba.

(#52588) emvy


emvy
nagyúr

Na, sikerült ma 13000 lépést gyalogolni a városban, egy nappal maraton előtt. Valaki nyugtasson meg, hogy ettől még nem lesz fos az egész.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52589) danielsz


danielsz
tag

Én nem hiszem, hogy ez problémát okoz. Hajrá! :)

(#52590) bajnokpityu válasza emvy (#52588) üzenetére


bajnokpityu
félisten

En pb elott 10orat vestem betont..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52591) HKorn válasza margithid (#52584) üzenetére


HKorn
addikt

En most vettem egy Supernova+-t, 18k volt ecipo akcióban, de már nem tart sajnos. Meglátjuk milyen lesz, félek hogy nem annyira lesz párnázott mint amennyire én szeretem, de ettől lehet még jó.

Run&Ride

(#52592) HKorn válasza HKorn (#52591) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt [link]

Run&Ride

(#52593) LanyUs válasza danielsz (#52587) üzenetére


LanyUs
senior tag

Biztatásképpen eddigi Borvidéki Félmaraton alatti gondolataim:
1.Mi a bánatnak neveztem be erre a sz.rra... Jövőre tuti nem jövök. Én m.rha...
2.Ez a domb se megy már... Sétálok... Mi a tököm lesz a verseny többi részével?
3.Meghaltam többször, küszöb már nem létező fogalom, csak bírjam ki pityergés nélkül annyira hulla vagyok már... Még sétálni sem tudok már...
4.Nem igaz, hogy egy értelmes egyenes szakasz sincs, csak fel és le... Néznék inkább egy jó filmet...
5.Amikor a szervezők beszólogató tábláját olvastam: R.hadj meg akárki voltál aki ezt idetetted...
6.Nem igaz, hogy még egy ifjú megelőz a végén... Már a fogaimat ropogtatom, de ha beledöglök sem engedem, hogy megelőzzőn... Dead power forewer! Aztán 4 nap izomláz...

Mindent megtettél, ami most volt Benned volt. Tehát ez Best Run volt :R

[ Szerkesztve ]

(#52594) danielsz válasza LanyUs (#52593) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok a PB-idhez :)

Igen, tudom, hogy a Borvidék FM elég gyilkos, az egyik legkegyetlenebb verseny :D Klubtársak ezt úgy hekkelik meg, hogy végigisszák, és beérnek 5 óra alatt a 30 km-en :D
4 hét múlva Máré félmaraton, szint 350-400 m között. Lehet, hogy vissza kéne lépnem/átíratnom, tavaly novemberben lett volna, onnan maradt meg a nevezésem, ennek most sok értelmét nem látom.

(#52595) tomcica válasza emvy (#52588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MInden nap 22-24ezer kozott csippan az ora (es csak a ket edzesen van rajtam) :P 13ezer meg jot is tesz neki,hogy nem passzivan pihentel :K nalam legalabbis igy szokott lenni verseny elott eleg az utolso het csokkentett terheles,mar attol tulpihenem magam.Ha konkretan verseny elotti nap full passziv lennek,csak szarabb lenne.Meg 10x rovid emelkedo sprintet is szoktam akar FM verseny elott menni,UB napjan reggel emelkedoztem,ugy h este volt a start.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52596) tomcica válasza danielsz (#52585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor epitjuk vissza a format,akkor a ket vegleten egyszerre dolgozunk (persze mas aranyban,mint egy elezesnel) ertem ez alatt,hogy az alap allokepesseg (lassu veglet) van programon,de minden heten erintve van a max sebesseg (masik veglet) legyen ez nehany rovid feluljaro sprint,50-70m fokozos sprint, 150-200m nagyon eros tempo stb. Persze itt ezek mind sok pihenovel (emelkedo akar lefele setakkal).
Utana,amikor felkapja az ember ujra a fonalat,akkor beemeli a versenytempot,mivel meg alapoz igy ez is csak erintve van pl 5 x 3perc versenytempo 3-5perc laza
es berakjuk a nyers laberot (emelkedo lassu verzio es gyors is) szinten csak erintve minden heten,hiszen a fo program az aerbo alap allokepesseg feljavitasa.
Ez utobbi se vegig laza kocogas a <140-145bpm laza km gyujtes,a heti 2x 145-155bpm (ha xar a pulzus 160ig elmehet) konnyed tempocska,es idovel az 5x 3perc versenytempo helyett megy majd a heti 1x 170-175bpm (vagy kinek mi) versenypulzus gyakorlasa 10-20perc hosszan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52597) tomcica válasza LanyUs (#52593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LanyUs-
Nezd csak,kinalok egy extra elezos 4hetet.A fo csapasvonal a gyors futas,es legfelsobb zona megcelzasa.Cserebe,amit ilyenkor el kell engedni az a km gyujtes,hosszu tempok.
Heti 3db combos elezes:
- 10 x 200m 90-95% piheno 200m laaaasssu kocogas.Ha az elso 1-2 alkalommal erzed,hogy teljesen elfogy a szusz es egnek a labaid,akkor 2 x 5 x 200m-t csinalj,ergo felezd meg es tegyel bele kb 5perc laza kocogast kozejuk.Idovel azert illik csoffadt 10 x 200m-t kipreselni magadbol. Ha jol megy enyhe emelkedore is mehet a 200m felfele,de eloszor menjen sikabb vagy,akar enyhe lejtos reszen :K

- 5 x 800m v 3perc eros tempo,ez kb 3:55-4:05 neked most,piheno 3-5perc laza kocogas.Ha idovel jol megy NEM gyorsitod a 800-at,hanem a pihenot 3percre futod es elkezded felgyorsitani (addig nem is mered,csak kocogsz) ha idersz majd irj,leirom hogy szoktuk.De csak szepen sorjaban.

- 3-5k fokozo tempo,neked ez 4:30-4:00 kozotti fokozas,szoval nem fosod le a bokadat,ha a vege jol megy akkor megkuldheted az utolso 500-1000m-t :K

- Hetvegi hosszu roviduljon 16km eleg,es 5:30-tol gyorsabb ne legyel.

- Het kozben alacsony km,pihent legyel minden edzesre.Edzesek elejen alapos fokozos bemelegites es nehany db rovid gyorsito.Ez azert kell,hogy ne cincald szet magad a gyors munkaval.Het kozben egyeb test erosites (fekvotamasz,huzodzkodas,sulyozas,torzs stb. ) mehet,de ne annyi h izomlazasan mesz neki a futasoknak :N

4-6 het ilyen kell,aki lassabban all ra annak akar 8het is,ez kiderul,vannak reszponzivabb emberek,vannak akinek hosszabb a folyamat.Utana ket felmerovel lemered,mindkettore alaposan rapihensz.Egyik egy Cooper teszt ergo 12perc alatt annyi km,amennyi belefer.Masik pedig 5K felmero.
Mindkettot tessen sik(abb) teruleten csinalni.
Amikor lement,a felmero is.Utana indul a FM speci periodus (itt majd visszasirod,hogy minek kertel hosszu tempot es heti magas km-t ;] mert lesz boven mindketto)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52598) zaskar


zaskar
senior tag

Hatalmas gratuláció Chuck Norris fórumtársnak! Most néztem rá a Mátra 115 (valójában 120 km, 6275 méter szint) teljesítménytúra honlapjára, és az eredménylista szerint 20 óra 59 perc alatt ért célba, a 14. helyen! Ez nagyon jó eredmény, de gondolom, ha kipihente fáradalmait, ő is beszámol róla:)

(#52599) emvy válasza LanyUs (#52593) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek pont a megfelelő gondolatok egy hajtós futás mellé. Mutatja, hogy a korrekt zónában futottal :)

while (!sleep) sheep++;

(#52600) margithid válasza HKorn (#52591) üzenetére


margithid
veterán

A másikra viszont azt írják, hogy hosszútávra is jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.