Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) Chuck Norris válasza perempe (#52299) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mi vágna tönkre? ha arra gondolsz a terepen futás sokkal kíméletesebb mint az aszfalt vagy a futópálya.

(#52302) perempe válasza Chuck Norris (#52301) üzenetére


perempe
addikt

Ez komoly távolság és idő. Nem tudom, hogy milyen gyakran lehet hasonlót megcsinálni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#52303) Zozo0525 válasza tomcica (#52300) üzenetére


Zozo0525
őstag

igazad van :-)
nem is tudom, próbálkozom mindennel. azt hiszem a félmaraton 2 óra az lesz a fő csapás....
Abból már a maival együtt megvolt a 3 teljesítés csak a tempón kell javítani

(#52304) emvy válasza tomcica (#52300) üzenetére


emvy
nagyúr

80k előtt mennyi az a táv, amit szerinted egyszer-ketszer muszáj megfutni?

while (!sleep) sheep++;

(#52305) tomcica válasza emvy (#52304) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja,de kb. 50km vagy idore kb 4ora :K
Masik lehetoseg,ha back-to-back megfutja az ember 2db futasbol a 80-at,pl szombat delutan 40km,vasarnap delelott 40km...ezt kb 4hettel celverseny elott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52306) emvy válasza tomcica (#52305) üzenetére


emvy
nagyúr

Oks, koszi. Ugye jovo hetvegen tolok egy maratont Belgradban, es utana meg van elvileg 8 hetem keszulni.

while (!sleep) sheep++;

(#52307) tomcica válasza emvy (#52306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vigyazz arra a hidra,ami lesz benne :K mondjuk en nem futottam,de nehanyan emlegettek akik voltak mar ott.
8het az rengeteg.Pont felenel megtolhatsz egy 50-est :K
A modern ultra edzes egyik verzioja a kethetes rotacio:
A. het = klasszikus maraton edzeshet magas km (ez a minoseg/sebesseg az ultrakhoz)
B. het = alacsonyabb heti km + egy db hosszu futas,amit epitgetsz egyre hosszabban amig meg a tested regeneralni tudja kb. 40-60km (ez az anyagcsere/allokepesseg az ultrakhoz)

Letezik meg egy regi elegge egyedi epitkezes is,ezt alapozasnal hasznaltam en is,hosszu egybe futas helyett 1ora futas (kb 10km) 1ora pihenes,ezt valtogatod 12-14x a hosszu speci futasod helyett (kiad igy kb 60-70km-t).En nem mentem fel annyira,csak 10x ergo 50km (pontosan 54 lett) viszont megcsinaltam havonta egyszer.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52308) emvy válasza tomcica (#52307) üzenetére


emvy
nagyúr

:R

while (!sleep) sheep++;

(#52309) LanyUs válasza Zozo0525 (#52298) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te is hasonlóan nyomod, mint én! Hajrá! Szorgalmas gyűjtögesd. Nehezemre esik a tempó, de mintha már-már lenne valami. Talán ugyanaz a tempó nem esik annyira szarul ( attól még az :) ).
Hétvégén mindig az enyém a déli altatás ha esik, ha fúj! Nem számít az időjárás. Kimegyek és punktum! Most esett rendesen :) Kocsival iramjátékoztam. Ma 5 km light egyedül, majd 7 db R500/200. Hát felébredtem tőle :)

(#52310) ígyvanferi válasza tomcica (#52137) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sokat akkor te nem vettél vissza, az elég derék, nekem kb. 30-40 mp-et kellett lassítanom emiatt.
Az UB feeling teljesen igaz, én nagyon szeretem a hangulatát az egésznek. Kell hozzá a Balaton is, nem csak a sok ember (sőt, inkább előbbi kell hozzá).

Annyira átkötő hetet csináltam, hogy összesen kétszer futottam, 20,7 km összesen. Rég volt utoljára ilyen. Szerintem ez a hét már nagyjából normális lesz 4-5 futással. A következőtől meg indítok valami alapozást.

(#52309) LanyUs: és még villogók is vannak elől-hátul a járgányon. Fő a biztonság. :)

[ Szerkesztve ]

(#52311) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Structure 23-at hogyan érdemes bekötni, hogy ne ugorjon szét a fűző 200m után? :D
Van vmi trükk?

(#52312) parandroid válasza zolikaDB (#52311) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. Dupla nyuszifül a végén. Mindig, minden cipőn.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52313) tomcica válasza LanyUs (#52309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg egy kicsi es egy rendes bemelegitesnek tokeletes lesz ez :DDD (jut eszembe amikor anno arra a veteran 800m-es futasra melegitettem = 5km benne 2x 500m eros fokozos kb 3:30-3:00 iram + futoiskola + kis egyeb dinamikus gyakorlat + cipocsere szogesre es 10perccel a start elott,de mar a palyan 2 x 200m kopkodos versenytempo egyik 28mp masik 27mp lett az ugye 2:20-as es 2:15-os iram...ehh meg a vegen elkap itt a nosztalgia :U )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52314) zolikaDB válasza parandroid (#52312) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van leírás róla? Vagy kép?

(#52315) tomcica válasza zolikaDB (#52314) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52316) Zozo0525 válasza LanyUs (#52309) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm 🙏 igyekszem. Szorgalommal nincs baj nálam.😀 Reggel kicsit kocogtam a tegnapi 30 kili utan. Ma nehéz volt nagyon. Reggelente van egy nagyon szep lany mindig szembe fut velem.... Ma megjegyezte lassabb a tempó. :DD (ha ő fut akkor motivál mert kb 30 mp gyorsabb szokott nalam lenni igaz majusban behoztam a lemaradasom)

(#52317) tomcica válasza Zozo0525 (#52316) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]
amikor egy ilyennel talalkozol a palyan :P ajjoj...ahogy felenk mondjak: "munka van vele" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52318) Chuck Norris válasza perempe (#52302) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Függ a regenerálódó képességtől, sokkal inkább attól, hogy mennyire vagy hozzászokva, az meg attól, hogy mennyire vagy elszánt. Szerintem egy átlagos fizikumú ember ha 2-3 évig rendszeresen erőlteti a dolgot akkor akár minden hétvégén meg tud egy ilyet csinálni.

(#52319) Zozo0525 válasza tomcica (#52317) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ennyire o sem gyors 😀 hozzám kepest az nem hozzád:DD. Azert a lányok motiválók

(#52320) zolikaDB válasza tomcica (#52315) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm :R

(#52321) perempe válasza Chuck Norris (#52318) üzenetére


perempe
addikt

Nem tudom hány éves vagy. Később nem üthet vissza? Nekem olyan mondta egy DTSK túra alkalmával saját rossz tapasztalataira hivatkozva, hogy nem kell ugrálni, mint a bakkecske, aki Bükk50-et nyert.

Valószínűleg közeledbe se ér az illető, mint futó, 65-70 között lehet, inkább hegymászó, de akkor is...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#52322) tomcica válasza perempe (#52321) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja,szerintem is kethetente lehet futni hosszabbat,foleg,ha nem nyelgazon megy,hanem meghallgatva es engedve azt a kontrollalt iramot,amit a test aznap diktal (ehhez nagy onfegyelem kell nekem is ;] ). Utana pedig meghallgatva a testet,hogy tud-e megfeleloen regeneralodni.
Az,hogy idosebb korban mi uthet vissza az nagyon nagy kerdes,sok embernel a napi mokuskerek es stressz ami tobbet tol a latba,mint a lab tulterhelese :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52323) parandroid válasza zolikaDB (#52314) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűen az utolsó mozdulatot (nyuszifül) megcsinálod még egyszer.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52324) Chuck Norris válasza tomcica (#52322) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És @perempe amikor kezdtem a hosszabb távokat akkor egy ilyen után kellett egy napot aludjak és pár napig még bicegtem. Most nem azt mondom, hogy minden ok másnap, húzódik mindenfelé de ha egy kicsit bemelegítek akkor még el tudok menni futni is akár, vagy ha egy nem megerőltetőt bringázok az még jobban regenerál mintha csak pihennék. 45 vagyok szóval nem hiszem, hogy még bármire tartalékolnom kellene, főleg azért nehogy azt mondjam később, hogy de kár, hogy kihagytam dolgokat amiket már nem tudok megcsinálni.

(#52325) Zozo0525 válasza tomcica (#52322) üzenetére


Zozo0525
őstag

Inkabb a labam terheljem túl mint a szivem a sok zsíros kajatol.... :DD

(#52326) LanyUs válasza ígyvanferi (#52310) üzenetére


LanyUs
senior tag

így van ez Feri! Téli időszakban elöl 4 db fehér állandó. Hátul 3 piros villog. Fent a fogantyún 1-1 oldalra és további 1-1 hátra. Mint egy villogó UFÓ :) De Te is simán kened itt a 04:00-át, ezért megkapnád helyettem, én meg lehet úgyse tudnálak követni :) :R

tomcica 2:15 menne nekem is ha felülök a szekérre és begyorsulok lefelé! Csak ne legyen borulás, bár majd megfogsz lent, mert úgyis innál egy kávét mire odaérünk :DDD

Zozo0525: ne engedj a kísértésnek! Csak ki akar zökkenteni :) Te egy gép vagy reggel. Tudod " Ha megfordítom a sapkám..." - Túl a csúcson

[ Szerkesztve ]

(#52327) tomcica válasza Chuck Norris (#52324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezzel en is igy vagyok,egettem a gyertyat fiatal koromban minden iranybol azzal,hogy 40ig eljek,de rendesen...erre itt vagyok 45evesen mindent IS megcsinalva ;] innen mar bonusz minden perc,szoval akkor HAD SZOLJON :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52328) emvy


emvy
nagyúr

45-os Altra Escalante vs 46-os Saucony Liberty ISO talpbetét.

while (!sleep) sheep++;

(#52329) parandroid válasza Zozo0525 (#52325) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, jó poén, kérdezd meg, miért nem futok egy éve. Sajnos a háló az emeleten van, reggelente valahogy le kell jönni a lépcsőn…

Egy 3650 km-es év végén jött ki a dolog, már épp kezdett jól menni. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52330) Zozo0525 válasza parandroid (#52329) üzenetére


Zozo0525
őstag

Sajnálom.
Igazabol szerintem senki nem tudja hol a határ, ha futsz az a baj ha nem az a baj. Mikor van tuledzes....

(#52331) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#52330) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én már sejtem hogy pillanatnyilag hol van a határ nálam...amit jobb nem túllépni. Jelzi a szervezet is, de hajlamos az ember ezt figyelmen kívül hagyni....pláne a maximalisták, akikből a sportban van bőven. :) Az a gond csak, hogy a határ is változik....szóval tényleg csak a test reakcióit lehet figyelni, tanulni és komolyan venni. Én pl most szüneteltetem a futást addig még biztosan jónak érzem a helyzetet.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52332) Studi válasza xy.zsolt (#52331) üzenetére


Studi
addikt

Ha már határ, kicsit büszkélkedhetek? Második félmaratonom, 10 perc javulás az elsőhöz (március vége) képes, szűken befértem 2 óra alá. Ahhoz képest, hogy januári tervben az volt, hogy idén szeretnék 1 óra alatt 2 kört futni a szigeten (10,5km), május végén egész jól állok. :B

(#52333) INTELligent válasza Studi (#52332) üzenetére


INTELligent
senior tag

Gratula! :C

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#52334) Vertigo18 válasza Studi (#52332) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi, hogy a Félmaraton, az 21.1 km!

Mindenesetre gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52335) xy.zsolt válasza Studi (#52332) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tőlem is Gratulaaaa :C ...pláne mivel nekem büszkélkedtél :)
Tomcicával ellentétben ha lenne haladó csaj csapatom én simán közéjük engednélek :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52336) Zozo0525 válasza Studi (#52332) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen. Ügyes vagy gratulálok!

(#52337) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#52331) üzenetére


Zozo0525
őstag

De mire kell figyelni? Hogy jelez a test?
Maximalisták? Itt olyan tuti nincs:DD

(#52338) Chuck Norris válasza Studi (#52332) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula!

Megnéztem a képeidet is, a Triban bringa bevált? melyik típus ez? valami hasonlót tervezek venni, már ha egyszer kiszállítják.

(#52339) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#52337) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pl 2hete volt egy kisebb húzódásom amiből tapasztalatom szerint komolyabb gond lett volna ha ráterhelek még. Ugyanakkor a bringázást padlógázon nyomom azóta is. A futáshoz már elég jónak érzem a lábam, de ráteszek még pár nap pihit....nem sürget semmi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52340) HKorn válasza Studi (#52332) üzenetére


HKorn
addikt

Szép! Ez lenne nálam is a cél, de egyelőre még messze vagyok magától az FM-től is, nemhogy a 2 órán belüli időtől. Úgy érzem még nem bírná el a testem, tegnap 13k körül már elkezdtem mindenem érezni, lábaim is kezdtek elfáradni, légzés is nehezedett, szóval még építgetni kell ezt mielőtt nekiugrok. Talán őszre már feljövök eddig.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52341) tomcica válasza Studi (#52332) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka :K befersz a csaj csapatba :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52342) perempe válasza Chuck Norris (#52324) üzenetére


perempe
addikt

Én 3 évvel vagyok fiatalabb, nem futok. Nyáron nyílt vízen úszom lassabb tempóban (2-3km), ill. néha túrázom. Ma mentem a szőlőhegyen egy kört (3.5km/100m szint), láttam egy futót, ami nagyon ritka.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#52343) Zozo0525 válasza tomcica (#52341) üzenetére


Zozo0525
őstag

Csaj kezdő csapatba 😎

(#52344) tomcica válasza Zozo0525 (#52343) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD megdolgozott erte

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52345) Studi válasza Chuck Norris (#52338) üzenetére


Studi
addikt

RC500-as, koskormánnyal. Én szeretem, semmi extrát nem tud, de teszi a dolgát, és nem volt drága.

(#52346) Studi


Studi
addikt

Köszi mindenkinek! :) Ezt még egy éve sem gondoltam volna, nagyon jól elvoltam a magam kis Margitsziget köreivel, csak szépen, egyesével. :D

Mostanában inkább duplákat futok, az kb egy óra, pont elég, hogy kitisztuljon reggel az agyam. De cél még idére egy 25 perc alatti szimpla kör, úgyhogy ideje kicsit gyorsulgatni, és benézni a 4:xx tartományokba is. :)

(#52347) Studi válasza HKorn (#52340) üzenetére


Studi
addikt

Én tavaly futottam 5km-eket, talán áprilistól augusztusig. Aztán szünet, és december közepén, covid után kezdtem újra bele. Már inkább 10ekkel, Néha egy-egy hosszabb. Épp túl vagyok a 40-en, úgyhogy nagyon nem akartam, akarok kapkodni, mert 20 sport nélküli év után az ízületek nehezebben veszik fel a tempót. Egyelőre azt mondom szerencsém volt, ami fájdogált, az elmúlt, azt nem mondanám, hogy a tegnapi FM után ma nekiugrottam volna egy tizesnek, de azért egész jól vagyok. Sőt, előző hétvégén volt egy kétnapos Balaton kör bringával, aztán kedden egy PB 10,5km-en. Szerda-csütörtök megint 50km bringa/nap, pénteken PB közeli Margitsziget-kör.

Hétvégén egynapos Balaton kör vár, úgyhogy ezen a héten viszont már tényleg csak átmozgatások lesznek. :D Jah, bringával is idén mentem először 100 feletti napot, sőt, tavaly először 50 felettit.

(#52348) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ismét van AY 25%os kuponkódom....ha érdekel valakit aki biztosan tudja mire felhasználni az írjon nekem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52349) LanyUs válasza tomcica (#52313) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát ebből a 10K-s "bemelegítésből" még nem regenerálódtam ki teljesen. Ha átlagosan lefutom semmit nem érzek, de itt a második felében levő 7x500/200-tól még a fenekemben is enyhe izomláz van... Új izmok kezdenek dógozni :) Érdekes, hogy még a dombozás sem hozta ezt ki...

(#52350) HKorn válasza Studi (#52347) üzenetére


HKorn
addikt

Én még csak most léptem be a heti 1-2x futok 10k körül, amúgy jellemzően 6-7km-t szoktam csak. 10k felett nem is esik még jól, ezt építeni kell még.

Pulzusod hogy alakul? Én ezzel is küzdök Covid óta, gyakorlatilag kicsit (10-20mp/km) gyorsítok és megugrik 170 fölé azonnal, de laza tempónál (6:30-6:40) is alig bírom 160 alatt tartani.

Próbálok beiktatni inkább bringázást alacsonyabb tartományban ~130, talán ez segít majd a futásban is, mert jelenleg futással nem tudom alacsonyabban tartani, max ha sétatempóra lassítok, de az meg szenvedés, akkor inkább bringa.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.