Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) parandroid válasza dni (#51050) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nike-nak van ilyesmi programja, apple watchoz azt szokták használni, de nem tudom, milyen (jó régen nrc néven ment, nem tudom, most mi). Anno annyira nem volt rossz, és az pl tudott mindenféle edzőterveket is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51052) dni válasza parandroid (#51051) üzenetére


dni
őstag

Köszi a tippet, nézegettem a napokban, de kicsit kusza volt az edzésterv rész, de még visszatérek rá, hátha találok benne valami ilyesmit.

(#51053) xy.zsolt válasza westlake (#51046) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem a pega37 adott ilyen tartós körömaláfestést....ki is vontam a futásból. És leginkább felülről nyomta a körmöm mert valami elcseszett lapított konstrukció. A lábam narrow és egyáltalán nem magas a rüsztöm vagy az ujjak....inkább alacsonyabb az átlagnál, és így is....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51054) bajnokpityu válasza Never79 (#51043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

futás, edzés, útvonal. és onnastól én a navit látom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51055) lovace válasza bajnokpityu (#51054) üzenetére


lovace
aktív tag

Lapozni kell és ott lesz az összes többi adatmező felette.

(#51056) LanyUs válasza xy.zsolt (#51044) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom ha csinálod, akkor teszel bele rendesen tempót! Ízületeket kíméld azért ( már amennyire 04:30 körül lehet :DDD ). A bringa nagyon jó alapot adott Neked, ha a cipő beválik, akkor előbb lehozod az 1:40 alatti Félmaraton, mint én :R Én pl. ma is 07:00 án kocogtam. Az is jól esett! Egy valami hiányzik nagyon, a finn szauna. Nincs meg a nyugtató egyensúly, ahová az elvitt... Ha befejezem a gyerek várat, akkor építek egyet. Most már én jövök a soron...

(#51057) Hi!King válasza reset (#51017) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem most olyan 8 centi az átmérője a foltnak, és növekszik, a láz pedig nem múlt el, és nehezen képzelhető el, hogy influenzát kaptam el, mert nagyon vigyáztam a covid miatt, a covidot meg a PCR teszt kizárta. Holnap vagy holnapután érkezik a gyorsteszt, ha pozitív, ha negatív lesz, foglalok időpontot az egyik magánegészségügyi központba bőrgyógyász szakrendelésre, de ha pozitív, akkor legalább mutathatok a folton kívül mást is.

(#51058) dabgergo


dabgergo
őstag

Van kb 1 év lemaradásom itt a fórumban, de ennek ellenére bátorkodom most írni... :)

Szóval ma vettem egy leárazott Salamon S Lab Ultra 2 cipőt :)
Nagyon tetszik h mennyire lábra simul, stabilnak tűnik nagyon, de még nem avattam fel, már várom h fussak benne mondjuk egy terep 50est.
Iszonyat sokat töprengtem azon h milyen cipőt vegyek a hosszabb terepfutásokra, végül ez nyert az ár miatt főleg, mert meg nem jött nike akció wildhorse-ra.

Ami érdekes h nike-ban mindig 43-as a méretem, itt konkrétan a 42-es tűnt még a legjobbnak, 42 2/3 már kicsit zavaróan nagy, a 42 talán minimálisan kisebb az ideálisnál, de remélem nem lesz gond. Csak nekem van ekkora differencia a két márka között?

Másik amit kérdezni szeretnék h szerintetek mennyit bírnak ezek a S Lab cipők? Sok helyen olvasom h elég hamar szétjönnek... ez számomra már csak azért is fura, mert utóbbi években nike cipőim konkrétan sosem jöttem szét, csak és kizárólag azért kellett cserélnem őket általában 2000km felett, mert már túl kemény lett a talpa és féltem a térdemet. Lehet h irreális elvárás, de örülnék ha 1500km-t min. bele tudnék tenni ebbe is.
Pega 36 Trailben van már kb 800km és olyan mintha új lenne, max a talpa kopott kicsit mert aszfalton is néha használom.

Másik h eddig próba alapján sosem volt komfortos nekem egy Hoka cipő sem, olyan furán álltak a lábamon, bumszlik voltak stb. De ma "sajnos" felpróbáltam egy Hoka Mafate Speed 3-at, hát nem tudom szavakkal leírni, de nagyon tetszett, masszívnak tűnt, kényelmes volt, baromira jó volt, csak kár h 60e Ft :D

[ Szerkesztve ]

(#51059) tomcica válasza dabgergo (#51058) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valoban regen voltal :K Viktor kollegamnak van Salamon S Lab Ultra 1-es cipoje,nagyon elegedett vele 30-45K terepversenyekre hasznalta eddig.Edzeni nem.
Ahogy latom a mostani Salomonoknak a felso reszuk a gyenge pont.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51060) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Nálatok lehet érdeklődni futópad vásárlással kapcsolatban?

(#51061) Never79 válasza dabgergo (#51058) üzenetére


Never79
tag

Nekem sense ride 3-as van. 500-600 km van benne, a felső gyöngyház rész szétszakadt több helyen sajna. A csillapítás még okés.

Mafate 2-es van, igaz már csak néha-néha használom. Nekem az A terepcipő. 1200 km vagy több van benne, jól bírta a kiképzést (95 kg vagyok), csak a talpa kopott meg már. Senset én is csak azért vettem, mert sok az a 60k...

Idén nem terveztem, de az UTH elmaradása miatt októberre beneveztem Mátrabérc trail-re. Kis gombóc már most van a gyomorban.

(#51062) venember83 válasza dabgergo (#51058) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha már felmerült a téma.

Kb. 500 km után 1,5 hónap alatt ennyire kopott el a Structure 22 talpa.



Nálatok hogy a fenébe bír 1000-1500-2000 km-t a Nike? Másoktól is azt hallom, hogy a Nike-ok sokat bírnak. Ehhez képest meg ezt látom a saját cipőmön. Még nem is egyenetlen annyira a kopás, hogy valami komoly lépéskoordinációs hiba okozná mindezt, legalábbis laikusként azt mondanám. Nem értem én ezt.

A Mizunóknak meg kikopik az Achillesnél az anyag, s csak a műanyag marad, vagy netán kilyukasztja a körmöm a cipő hálós elejét, de 3/4 év alatt, s nem másfél hónap alatt.

Kieg.: Ja, a Structure csillapításáról nem tudok nyilatkozni, valószínűleg rendben van, de nem barátkoztunk igazán össze, továbbra is kényelmetlenül nyomja a talpam bizonyos részeit és a cipőfűzőnél a lábfejemet.

[ Szerkesztve ]

(#51063) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Nalam most 2 adidas van hasznalatban egyikben 1700 km felett vagyok.... Nincs elkopva ha gondolod trszek fel képet, igaz sokat rekortán futok.(lakhely mellett van 1 km-s pálya..... Gondolom sokat jelent. Hogy futsz......

(#51064) TheMarci válasza venember83 (#51062) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem sehogy. A Nike cipőknek általában 6-700 km után a talpa kényelmetlen lesz, így cserélem őket, volt előtte Saucony, annak a talpa ép maradt, cserébe elszakadt több helyen. Mondjuk betonon nagyon keveset futok, főleg erdei földes, köves utakon, így max 800km után cserélem a cipőket.

Do You Dream?

(#51065) bandus válasza venember83 (#51062) üzenetére


bandus
veterán

magamtól lusta vagyok, most 4 pár nike van nálam használatban, vagyis 5, ha érdekes számodra akkor csinálok képet a talpaikról (2 db pega 34 ~1000 km-rel, már utcára hordom őket, pega 35 kb 350 km-rel, pega 35 shield kb 500 km-rel, és egy wildhorse 4 kb 300 km-rel).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51066) venember83


venember83
nagyúr

Köszönöm, nem kételkedek én abban, amit írtok, nem kell képpel bizonygassátok. :) Csak csodálkozok, hogy nálam mennyire elkopott. Igaz, aszfalton futok folyamatosan (úton, járdán). Rekortánon, puhább talajon elég keveset.

(#51067) Corpuscle válasza venember83 (#51062) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kettő pár Structure 21-et használtam el, 900 km után nyugdíjaztam mindkettőt. Jelenleg az egyik cipőm Structure 22, közel 1400 km-rel. A talprész tök ugyanaz mind a kettő típusnál. Az előbbiek orr része hasonlóan nézett ki a végére, mint a tied. Utóbbi valószínű azért bír, több mint másfélszer annyit, mivel ebben 10% az aszfalt/beton, míg a 21-ben szinte csak azon futottam. Lehet a stílus is finomodott az évek alatt.
A talprésze szinte hibátlan (a középső bütykök) a tiédnek, szerintem a technikán kellene csiszolni. A cipőfűzőnél nekem is nyom egy kicsit, sajnos szűkebbre vették a felső részt a 21-hez képest. Vékony zokni segíthet.
Van egy null km-es 22 a szekrényben, azzal jól össze tudom hasonlítani, honnan is indult a történet. Még bírja.

(#51068) tepenzed válasza venember83 (#51062) üzenetére


tepenzed
őstag

Uh, a második air zoom structure 22-t fogyasztom, de nekem 800km után meg sem közelíti ennek az állapotát, pedig csak aszfalton futok. Az előzőbe 1500-at beletettem, annyira jól bírta, utána is inkább a biztonság kedvéért váltottam.
Egyébként jól látom, hogy kifutott, de az új structurenek tulajdonképpen köze sincs ehhez és inkább neutrális?

(#51069) venember83 válasza tepenzed (#51068) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy ez kelet-európai piacra diszkontárra készült változat. :)

(#51070) danielsz


danielsz
tag

Az az érdekes, hogy a két pár Pega 36-omból az 1000 km-es kevesebb kopást mutat, mint a 700 km-es. Előbbi Indonéziában készült, utobbi Vietnamban. Az indonéziai beszállító minőségibb alapanyagokat használ vagy ez miért lehet? :D

(#51071) sipi700 válasza venember83 (#51062) üzenetére


sipi700
tag

Akkor nyugdíjazom a cipőt, ha kezd fájni benne a lábam (többnyire sípcsont fáj ilyenkor), az kb. 1000 km. De úgy 6-700 km-ig az igazi, onnantól lehet csökken a "gyorsasága". Talpa már 400 km-nél is jelentősen kopik. Többi márkával nincs tapasztalatom, volt Asics, de nem volt kényelmes, azóta maradtam a Nike-nál. Adidas érdekel, de mindig Nike lesz :) Főleg aszfalton és rekortánon futok. Futótechnikától is függ mennyit bír a cipő. Szerintem...
A felsőrészük viszont tökéletes :D Az bírna 5000 km-t is. Azért Vaporfly next felsőrészében kevésbé bízok ;)

[ Szerkesztve ]

(#51072) danielsz válasza Never79 (#51061) üzenetére


danielsz
tag

Nekem is a Sense Ride (még az első verzió) kezd kilukadni 500 km után, és több helyen is olvastam ezt a problémát. Azért ezt elég gáznak tartom. Nem tudom, az aszfaltos modelljeikkel is ez van-e mert eléggé szemeztem egy ideig egy Sonic 3 Balance-szal/Accelerate-tel, csak nem lenne jó, ha az is hamar kiszakadna.

(#51073) Peterhappy


Peterhappy
őstag

(#51074) venember83 válasza sipi700 (#51071) üzenetére


venember83
nagyúr

A kezdetektől fáj benne a sípcsontom, azért is váltottam le az előző cipőt, vagyis cipőket.

(#51075) bajnokpityu válasza venember83 (#51074) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a Saucony Freedom ISO 2 ilyen. érdekes, eleinte csak azt vettem észre, hogy olyan lépni benne, mint a gumicukor, de utóbbi 3 kocogásnál az első 6kmben sipcsontnál nagyon fájt. de eszembe jutott a "fajdalom az az erzes, amikor a gyengeseg tavozik a testbol" és után a következő 20km már nem fájt :D

visszakeresve, a freedom iso2 nagyon másképp terhel engem. fáj a lábujjam benne 2 nap után is combom, vádlim ég, stb..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51076) zzola


zzola
félisten

Február végén átment a covid a családon, az asszonyon biztos, nekem minden tesztem negatív lett, de beteg voltam. Mostanában azt vettem észre, hogy feljebb ment a pulzusom. Tegnap volt egy 22 perces 5km-em, majdnem belenyaltam a 200-ba...
Kb. 2 éve nem volt ilyen magas a pulzus, 20 km. táv után sem szokott 160 fölé menni.
Ezt hogyan tudom "legyőzni"?
:F

(#51077) emvy válasza zzola (#51076) üzenetére


emvy
nagyúr

Lassitasz. Pár hónap után helyreall elvileg.

while (!sleep) sheep++;

(#51078) ígyvanferi válasza tepenzed (#51068) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, egy nagyon jó kis mindennapi futáshoz passzoló cipőnek írják mindenhol, a klasszikus stabil cipőktől eltávolodott. Aki csak azért használt stabil cipőt, mert a futóboltban a lábállásdiagnosztikán azt javasolták, neki továbbra is jó lesz, akinek komolyabb ortopéd problémája van, annak azért érdemes másik cipőt választania helyette.

Jövő héten befut a 38-as Pegasus, de csak a felsőrész esett át apróbb módosításon, a páratlan számozásúnál szoktak nagyobb változtatást eszközölni.

(#51079) dabgergo


dabgergo
őstag

Never79,danielsz: ez nem túl jó előjel, sense ride nem tudom h mennyire rosszabb/jobb minőségű mint a ultra 2, de 500km rohadt kevés szerintem ahhoz h bármilyen nyom nehogy konkrét szakadás vagy hasonló legyen egy cipőn... Mindegy, ha rossz ennek a minősége, tényleg nem fogok soha többet Salomon cipőt venni, egyszer ki kellett próbáljam.

venember83: szerintem a súlyon is nagyon sok múlik, meg h ki h lép, talp mindenkinek szerintem azért szépen kopik, de azért nem mindegy h mennyire egyenletesen

Egyébként az UTH-n a rajt tudja valaki h miért éppen éjfélkor van? Nem tűnik elsőre túl logikus időzítésnek.

(#51080) Perillustris válasza westlake (#51046) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nekem az utóbbi 9 évben csak akkor volt 10 köröm a lábamon, amikor talpi bőnye gyulladás miatt nem tudtam futni (pár hónapig). Azóta legfeljebb 5-9 db van egy időben. Cipő- és/vagy zoknicsere sem oldotta meg. Rutinszerűen szedem le lábujjamról, amikor megérett. A szélsőkkel sosincs probléma, a többi felváltva - tervszerűséget nélkülözve - adja meg magát. :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#51081) dabgergo válasza dabgergo (#51079) üzenetére


dabgergo
őstag

Egyébként számomra elég nagy probléma az h ritka a futócipő tesztelési lehetőség (Salomonnak egyébként mintha pont lett volna tavaly), mert méregdrágák a cipők és az ember nem akar kockáztatni, így pedig lehet h nem találja meg az ami a legjobb lenne. Kicsit lutri ez

(#51082) zzola válasza emvy (#51077) üzenetére


zzola
félisten

:O

(#51083) tomcica válasza Peterhappy (#51073) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51084) tomcica válasza sipi700 (#51071) üzenetére


tomcica
Topikgazda

versenyzel is palyan?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51085) sipi700 válasza zzola (#51076) üzenetére


sipi700
tag

Hasonló paramétereim vannak. Február közepe covid és terhelésre 20-assal magasabb pulzus légszomj, fulladás mellkasi nyomás nélkül. Holnap vérvétel, jövő héten kardiológia. Nem feltétlenül van szervi elváltozás, de sajnos nem kíméli a szívet sem ez a szar. Szerencsés esetben csak pulzus gond van, ami pár hónap után rendeződik. Komoly tüneteim nem voltak és antitest tesztem negatív volt kétszer is.

(#51086) sipi700 válasza tomcica (#51084) üzenetére


sipi700
tag

Csak aszfalton versenyzek és főleg triatlonozok, de szeretek rövidebb aszfaltos versenyeken is indulni. Amúgy szeretek pályán edzeni.

(#51087) zzola válasza sipi700 (#51085) üzenetére


zzola
félisten

Szuper. :(( :W

(#51088) tomcica válasza sipi700 (#51086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sprint triatlon tav? meselj az edzeseidrol :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51089) xy.zsolt válasza tomcica (#51088) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez engem is érdekelne......mert ha egyszer még az életben megkívánnám méretni magam másokhoz valamikor az ez a sprint triatlon lenne....50+ korcsoportban. :K Van linked ahol az ob vagy egy nívós magyar verseny szintidőket láthatom?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51090) tomcica válasza xy.zsolt (#51089) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod nem tudom,de gondolom 17perc veget azert tudjak 5K-n orszagos szinten :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51091) xy.zsolt válasza tomcica (#51090) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor csak a 40kmh-s tekerésben bízhatok....és ha utánam küldenek egy piranha rajt a vízben :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51092) norby_42 válasza xy.zsolt (#51091) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azt mondják nyílt vizi triatlonnál olyan lesz..

Eat pasta, run fasta

(#51093) Chuck Norris válasza dabgergo (#51079) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem tudom, hogy kell-e benne logikát keresni, a Cseh és Szlovák hosszú TT-k is szinte mindig este kezdődnek, egész más lesz tőle a hangulat. Mondjuk azért rosszabb így mert a meleget meg a végén kapod meg.

(#51094) xy.zsolt válasza tomcica (#51090) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egy 2018as keszthelyi triatlon sprint verseny szenior 3 kategória győztes eredményét néztem: 5km futás: 4:55/km
20km bringa: 36kmh,
0.75km úszás: 2.75kmh.
Az úszásommal egyáltalán nem vagyok képben, de a másik kettő már most adott. Az jobban zavarna, hogy valamiért az összes verseny startja délután van .....én pedig délelőtt vagyok gyorsabb.

norby_42 :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51095) itouchfan válasza xy.zsolt (#51094) üzenetére


itouchfan
senior tag

A szenior három az nem a nagyon idősek? ilyen 60-70 plusz?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#51096) xy.zsolt válasza itouchfan (#51095) üzenetére


xy.zsolt
őstag

50-54 éves....ha jól láttam. Szerintem te a veterán 3-ra gondolsz...na, attól még távol vagyok, de jó lenne sportosan elérni :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51097) tomcica válasza xy.zsolt (#51094) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat akkor en a vilagkupa tempojara emlekeztem....itt a jo cel neked :K gyihhhajjj....jelszo: "Ha neked faj,akkor nekik is ;] "
Szolj ha kell majd segitseg jo kis 5K kigyorsitashoz (habar nem szabad nagyon kielezni azt a vo2max nyelgaz tempot,mert ramegy az aerob allokepessgre...ugy ertem tul sok glikogent eget az izom...valamit-valamiert...szoval balansz kell,mert van ott meg uszas + bringa is am :U amikhez nem ertek :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51098) venember83 válasza tomcica (#51097) üzenetére


venember83
nagyúr

habar nem szabad nagyon kielezni azt a vo2max nyelgaz tempot

Ezért is nyomják aerobban kb. végig legtöbben a hosszabb távokat (pl. ironman), az aerob zónában fejlődésre mennek rá edzésen is ismeretségi körben a triatlonosok. Aztán, hogy anaerob zónában mit tudnak, az kb. mindegy, ott úgyis nagyon keveset/kevesen tartózkodnak.

(#51099) parandroid válasza venember83 (#51098) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, de itt 5k-ról van szó, az egy hosszútávfutónak (félmaratonistának, maratonistának) sprint táv. Ezt edzésen résztávnak gyakorolja be gyakorlatilag a versenyek felé haladva, aztán ott a gond, hogy sokkal gyorsabban nem is fog menni, hiába a töredéke annak, amit az adott tempóval le tud tolni. Értsd: tud egy 5:00-s maratont, de attól az 5k-ja sem lesz sokkal jobb, mint 4:30, pedig jó futó. Ha meg az 5k-t akarná gyorsítani, akkor a maratontempója fog lassulni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51100) #76500480


#76500480
törölt tag

Pega széria után merre érdemes továbblépni? Jól bírták a strapát, igaz 37es sarka, cipőnyelve botrány volt de szeretnék másik márkát is kipróbálni. Csak az Asics ne legyen, mert lábizzadós, nehéz és belül is kopott rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.