Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) tomcica válasza Agony (#51550) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A nyar az mar jo (telen mi egy szobat futunk csak ;) ) nehany hetvegen jo lenne guritani valamiket :K csapattal is menni kozos valtogatot,meg ugye emelkedozes mindket formajat.A terepet elvezni fogod,igazi bokaforgatos,munka van vele :DDD A jelszo nagyon tetszik,felveszem a szotarba: "hazhoz ment a pofonert" :C (ugyanarra az oldalra kerul,ahol a "megdolt,mint a rohadt nad" es a "szajon csapta,mint vasari kurvat a ringlispil" is van)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51552) inf3rno válasza Zozo0525 (#51543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én mindkettőt szeretem.

Buliban hasznos! =]

(#51553) norby_42 válasza Agony (#51537) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pedig egyszerű a megoldás, nem mondta még Tom? Tessék 2 órán belül futni a maratont ;]

Eat pasta, run fasta

(#51554) Agony válasza norby_42 (#51553) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem nem kell bemutatni Tom módszereit... igazi old skool, "ami nem öl meg az megerősít" formula, de mint látszik, taposni kell és működik! :U :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#51555) danielsz


danielsz
tag

Na közben a kihagyás utáni 4. hét biztató, a pulzus persze még mindig bőven magasabb adott tempón, mint előtte, de ez nem csoda. A heti 4 futást igyekszem tartani, a héten már volt egy "tempó" meg egy részben intervall. jellegű futás. A Pegasus 36-omban már nem sok van, még használható azért. Most az előbb megrendeltem egy Reebok Floatride Energy 3-mat, remélem jó utódja lesz (köszi xy.zsolt a kupont).

(#51556) xy.zsolt válasza danielsz (#51555) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hogy volt.....engedte használni a 20%os MAYDAY21 extra kedvezményt is a 25%os kupon mellé?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51557) Vertigo18 válasza tomcica (#51547) üzenetére


Vertigo18
addikt

Futna a fene! Fussanak ők! Amelyik lemarad, az úgy jár, mint anyám... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51558) ballazol válasza tomcica (#51549) üzenetére


ballazol
senior tag

a 2/5-e felfelé megy (óramutatóval megegyezően, a 3. körnél megyek vissza balra le), nem meredek, csak hosszúúú :D

útvonal

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51559) danielsz válasza xy.zsolt (#51556) üzenetére


danielsz
tag

Igazából a 20%-os kupont nem is próbáltam, úgy tűnik, egyszerre egy kupont lehet megadni, kettőt nem tudsz kombinálni. Aztán lehet, hogy tévedek. 28 ezer helyett 21 ezerért így is jó vétel lesz szerintem (mondjuk volt már, hogy 20%-os kuponnal is 18400 lett volna, de aztán hamar felemelték az árát). Mondjuk szerintem még leakciózzák, sok cipő nagyon hamar elfogy AboutYou-n, ezt szerintem nem igazán viszik, ebben a fekete színben iszonyat jellegtelen. A kék tök jól néz ki, de az jóval drágább lenne máshonnan.

(#51560) tomcica válasza ballazol (#51558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erot epiteni,gyorsasagi allokepesseget es tempot is mind lehet ilyen emelkedon :K viszont fuss sikon is.
Ja,mi szoktunk lejtmenetet hasznalni sebesseg epitesere (foleg alapozas utan,hogy porogjon a lab) ergo lefele kuldod meg a fokozo gyorsitot,amit bevesz a lab.Persze ezzel is vigyazni kell,mert extra terhelest kap ilyenkor a terd,comb,labfej.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51561) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok 3 hete futottam szombaton és vasárnap is egymás után na nem kellet volna , 1hétig alig tudtam lábra állni úgy fájt a jobb térd belső oldala , utána probálkoztam kenőcsel mindennel de semmi , probálok szépen fokozatosan terhelni de fáj közbe és utána is sajnos , Valami hasznos ötletek tippek trükkök ?

(#51562) parandroid válasza nepszter1 (#51561) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtani szoktál? Mert ha nem, akkor meg is találtuk a megoldást…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51563) danielsz


danielsz
tag

Most nekem nem világos, hogy valószínűleg hamarosan újra lesznek versenyek védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek? Sok helyen úgy kalkulálnak, hogy akár már júniusban meg tudják tartani a versenyüket. Nekem aztán nem sürgős, csak kíváncsi vagyok, mi várható.

(#51564) emvy válasza parandroid (#51562) üzenetére


emvy
nagyúr

Lőrincz Oliver szerint tök felesleges, nem árt, de nem is használ.

while (!sleep) sheep++;

(#51565) inf3rno válasza nepszter1 (#51561) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jegeld és addig ne fuss újra, amíg el nem múlik. Max séta vagy bringa.

Buliban hasznos! =]

(#51566) inf3rno válasza emvy (#51564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamit használ, de jelen esetben azt mondják, hogy inkább árt gyulladt ínra rányújtani.

Buliban hasznos! =]

(#51567) zzola válasza danielsz (#51563) üzenetére


zzola
félisten

Így lesz.

(#51568) xy.zsolt válasza nepszter1 (#51561) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha csonthártya akkor kb 3 hét szünet+krémezés. Ha nem az akkor előbb gyógyul, de addig ne terheld :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51569) parandroid válasza emvy (#51564) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Futótérdre igen. Kezdőknél az esetek többségében csak ennyi történik. Ha gyulladás van, vagy letapad, akkor inkább ne, persze.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51570) norby_42 válasza LanyUs (#51533) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lekocogtam az EUs 17et gond nélkül. Mondjuk az oltás helye még fáj, olyan, mintha megint Krav Maga edzés lett volna😁

Eat pasta, run fasta

(#51571) ígyvanferi válasza norby_42 (#51570) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vajon ha véletlen előre örültem az uniós csatlakozás 18 és fél éves évfordulójának (értsd 18,5 km-t futottam :) ), azt is elfogadják? Mondjuk még elmehetek a jövő héten egy 17-esre, de max. hétvégén férne bele ilyen táv, addig meg lehet elérjük a 2000-et.
Kipróbáltam, meglátjuk.

(#51572) norby_42 válasza ígyvanferi (#51571) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én ügyesen külön futásnak rögzítettem az oda-vissz utat (a 17 km egy EU-s pénzből épült bicajúton volt), szóval én is 4 év múlva aktuális távot futottam.
De szerintem jó lesz az, az én beküldött képemen nincs pl. dátum.

Eat pasta, run fasta

(#51573) inf3rno válasza xy.zsolt (#51568) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy az. A csonthártya inkább sípcsont környékén szokott lenni.

Buliban hasznos! =]

(#51574) tomcica válasza norby_42 (#51570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mivel oltottak teged, valamo ebola elleni cuccal? 🙃

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51575) LanyUs válasza norby_42 (#51570) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az nagyon hasznos! :R Én elég sok évet tettem Ninjutsu/Jiu jitsu párosba, aztán már "csak" a futás maradt... Közben nem tapasztaltam semmit, de utána néhány napig volt futás után szédülés. Pedig nem volt rám jellemző. Ebben az oroszban szerintem vodka is lehet... :)
A 2 óra alatti maraton poén hatalmas volt! :C Jót nevettem rajta!

[ Szerkesztve ]

(#51576) norby_42 válasza tomcica (#51574) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem, csak tudod még a lassú lánycsapatba se férek be...

Eat pasta, run fasta

(#51577) jmuranyi válasza LanyUs (#51575) üzenetére


jmuranyi
tag

Nekem astrazenecat adtak.
Ott kiemelték, hogy van benne alkohol. Második oldal, legalsó bekezdés.

(#51578) tomcica válasza norby_42 (#51576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd keresunk valami megoldast :DDD (szoke paroka stb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51579) Never79 válasza myckey (#51507) üzenetére


Never79
tag

Köszi!

Alapvetően tudom, hogy Nagykovácsiban van közkút, csak az a baj, ahhoz be kéne menni a faluba, mert az útvonal csak a szélén vezet. Azon dilemmázom, hogy melyik jobb megoldás a +1-2 km és csak 2 kulacs, vagy tartályt vinni. Májusban már lehet durván meleg, én meg nagyon izzadós vagyok, óránként szükségem lehet 6-8 dl vízre. Na meglátom még.

(#51580) TheMarci válasza Never79 (#51579) üzenetére


TheMarci
addikt

Jelen körön nem tudom segít -e, de ezt az oldalt szoktam használni, amikor vizet keresek, hátha valakinek jól jön még:

[https://www.kozkutak.hu]

Do You Dream?

(#51581) Peterhappy válasza TheMarci (#51580) üzenetére


Peterhappy
őstag

APP is van, ha esetleg...

(#51582) norby_42 válasza Peterhappy (#51581) üzenetére


norby_42
aktív tag

Bizony, én szorgosan töltöm, ha látok kutat...

Eat pasta, run fasta

(#51583) Never79


Never79
tag

Köszi mindenkinek. A weblapot ismertem, az appot nem, azt betárazom.

(#51584) Hi!King


Hi!King
őstag

Most, hogy Kis-Duna Maraton biztosan elmarad, beneveztem helyette Vivicittára, úgyhogy most arra készülök, utána meg Budapest Maratonra. Július 11 nem ideális időpont, melegben sokkal rosszabbul megy, szóval nem készülök PB-re, de azért cél az 1:30-on belüli. Van még májusban egy NYRR virtuális félmaraton, ennek keretében megpróbálok egyet úgy lefutni, valahol 1:30-1:35 közötti célidővel, ahol a második fele lesz a gyorsabb, mert ilyet soha nem tudtam produkálni.

(#51585) INTELligent


INTELligent
senior tag

Tudom, hogy ti ennyi idő alatt maratont futtok, de nekem nagy élmény volt. Szombaton elmentem egy körre, 15 km körül terveztem (eddig 10km volt a max, időben eddig bringázni voltam csak ilyen hosszan), aztán annyira jó volt az idő futáshoz (napokig esett, így bringázáshoz hideg lett volna, de futni tökéletes volt), hogy 18 km környékén jártam, mire hazaértem volna. Úgyhogy elkezdte piszkálni a fantáziámat, hogy lehetne-e 20km, vagy ha már ott vagyok, akkor egy FM. Hát végül meglett. :C 5:35 lett a pace, de azért még az FM utolsó km-ét sikerült megnyomni egy kb 4:30-as tempóval.
A Kiprun Long Run 2 de facto itt debütált, nagyon bejön. És az volt a legjobb, hogy éreztem, hogy még bírtam volna menni valamennyit, plusz vasárnap sem volt vészes, egy kicsit éreztem a térdem.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51586) ígyvanferi válasza INTELligent (#51585) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ennyi idő alatt a gyors fiú csoport se fut maratont, mi pedig a lassú lányban vagyunk. :DDD
Grat, szép munka! A strava link nálam nem hozza be a futásod.

(#51587) ballazol válasza tomcica (#51549) üzenetére


ballazol
senior tag

van egy decathlon-os órám, de amíg nem izzadok folyamatosan, csak baromságokat ír
80-180bpm-eket mutogat, pedig elvileg a jel folyamatosan jön a mellkaspántról...
az út fele aszfalt ugye, enyhe lejtővel, ott azért üti a térdet valóban, ha megemelem a tempót... de igyekszem a pulzust kordában tartani, ezért nem szoktam nagyon felgyorsítani...
azért most majd 5-től megpróbálom lehozni 60 percre a szintidőt, hátha sikerül, igyekszem!
főleg, hogy 3 nap kimaradt, mert a legkülönbözőbb részeken sajognak nekem is a lábaim :)
talpél, lábszár, négyfejű combizom a bal lábban (jobblábas vagyok), úgyhogy most ez a 3 napos pihentetés jólesett!
a sprint egyelőre eszembe sem jut :D szeretném azt elérni egyelőre, hogy az emelkedőn se álljak le sétatempóra, hanem ott is menjen legalább egy minimális 6-7km/ó-s kocogás...
:R köszi az impulzusokat, majd még ismétlem!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51588) Zozo0525 válasza INTELligent (#51585) üzenetére


Zozo0525
őstag

a stava link csak akik követnek azok látják....
de ügyes vagy gratulálok....

(#51589) tomcica válasza Hi!King (#51584) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor visszafele kell tervezni,ha megvan a celdatum :K 1het taper/frissites + 1het atmenet + 4-8het verseny specifikus munka (tavtol fuggoen) + maradek ido alapozos km gyujtes (erintve az erot,tempot,gyorsasagot).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51590) tomcica válasza INTELligent (#51585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rakaptal az izere,ahogy felenk mondanak: "mint vak tyuk a takonyra" :K jo lesz ez,tessek 4-6het km gyujtes,szepen turelmesen,hetente egy lokdoso tempoval,kis ero/emelkedo,majd amikor letelt a mini felkeszules, egy hasonlo jo napon ess neki ujra a 21K-nak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51591) tomcica válasza ígyvanferi (#51586) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]
A kozepso lany csoportos alakitasa "karanten idejen" :DDD A lassu lanycsoport kb 6:00-6:15 pace...a gyors banda nem futott full maratont,nincsenek meg keszen ra (FM volt 1:41-1:45 kozott nehany)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51592) Zozo0525


Zozo0525
őstag

azta lassú lányok között a helyem ezek szerint. 2:05 fm mindegy az is jó :C :C :C

(#51593) ígyvanferi válasza tomcica (#51591) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az szép. Pláne futópadon. De ugye azt a 200 m-t még hozzárakta végül, hogy meglegyen a teljes táv? :B

A futóklubunk egyik lánya tegnap futott egy félmaraton felmérőt. Végigcsinálta a garmin órája (vagy az app, nemtom) edzéstervét, PB is lett. Viszont szerintem az útvonalat nem jól választotta meg. Budapesten futotta, indult a Petőfi hídtól a pesti oldalon, a rakparton el az Árpád hídig, be a szigetre, ott másfél kör, át a Margit hídon Budára és ott vissza délre szintén a rakparton. Ugye egyrészt ebben van két hídra fel, meg hiába a jól futható rakparti rész, itt-ott csak meg kellett állnia a lámpáknál. Így az elapsed time 3:40-nel több lett, mint a moving time. Utóbbi 1:51:06, de szerintem még akár 1:50-en is belülre kerülhetett volna, ha végig a szigeten köröz mondjuk. Na de ez csak az én hülyeségem, hogy minél jobban csökkentsük a külső hátráltató tényezőket, nem is mondtam neki, majd talán a következő alkalom előtt. Ő most nagyon boldog, teljes joggal.

(#51594) tomcica válasza ígyvanferi (#51593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valszeg nem figyelte csak a 42km-t,ra kell szamolni egy bo percet es kesz.
Nehany emelkedo siman elvisz 1-2percet azon a tempon, meg el is faraszt.
Szep az a 2oran beluli noknel, akik hobbifutok. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51595) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ma az utolsó 5km-en egy csaj mögött mentem. Egyből PB lett belole 56:02 . Kicsit tobb mint egy percet faragtam :DD 4-5 honapja meg 1 ora 6 perc volt ez 😎10 km távolságra

[ Szerkesztve ]

(#51596) norby_42 válasza Zozo0525 (#51595) üzenetére


norby_42
aktív tag

Optikai dopping ;]

Eat pasta, run fasta

(#51597) Zozo0525 válasza norby_42 (#51596) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az volt😂😂😂

(#51598) tomcica válasza Zozo0525 (#51595) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy konnyu ;] majd amikor a csajok uldoznek 4:00-as tempon, es te a buszkesegedert kuzdesz :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51599) Vertigo18 válasza tomcica (#51598) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért??? :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51600) tomcica válasza Vertigo18 (#51599) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD itt delen meg patriarchalis tarsadalmi beallitottsag dominal, a ferfi az "erosebb, gyorsabb, buszkebb" :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.