Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Hi!King


Hi!King
őstag

Ami a pulzuspántokat és a csuklós mérést illeti, az egy elméleti feltételezés, hogy ha minden rendben, akkor ilyen meg olyan pontosan mérnek, a gyakorlatban nekem már minden mért kiugró értékeket, és ennek a gyakorisága szerintem sokkal fontosabb szempont, mint hogy 2-3 bpm különbségek vagy pár másodperces késések. Mert mikor mondjuk 160-nak kellene lennie, és közben leugrik 60-ra, az nem kicsit idegesítő. Polar mellkaspánt is csinál nem egyszer ilyet, főleg az olcsóbb, soft strap-el, amivel nem tudom más hogy van, de nekem az érintőfelülete fele van kihasználva, mert középen a beesett mellkasomnál nem éri a bőrömet. Pro strap-el jobb, de pl. műszálas ruhával, akár több réteg találkozásánál surlódva termelve a feszültséget, főleg hidegben így is előfordulnak kihagyások. Aztán az ember próbálja kiismerni a lelkivilágát, de így is érnek meglepetések. A csuklós meg még gyakrabban meg tud hülyülni. Igazából OH1-et nem ismerem, ha nem annyira tűpontos akkor, amikor minden rendben, mint a H10, de ritkábban hülyül meg, akkor lehet jobb. Mondjuk az nem szimpatikus, hogy azt meg sűrűn tölteni ke.

(#51802) Agony válasza emvy (#51799) üzenetére


Agony
aktív tag

Engem is megcsapott ma az egész heti rossz idő után jött hirtelen 24 C° és napsütés... múlt szerdán volt egy ugyanilyen, akkor is 13 C° után 23 C° gyakorlatilag egyik napról a másikra, látszott is a pulzuson +5-6 BPM azonos tempón.... kell pár nap a szervezetnek a hőmérséklethez való akklimatizálódáshoz. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#51803) ballazol válasza Chuck Norris (#51798) üzenetére


ballazol
senior tag

hali!
nem, nem :) 10km-eket futok, hetente 4 adagban...
ma szerencsére pihenőnap volt, kellett is az achillesnek, mindkettő kutyául van...
Flectorral bekentem és lefekvés előtt mégegyszer be fogom, aztán holnap futás előtt nyújtok egyet és bekenem jól lóbalzsammal még indulás előtt jó egy órával, aztán meglátjuk, hogy ez elég lesz-e vagy megy a cipő a polcra...
a pántot nem tudom, akkor marad az, hogy nedvesítem, amíg nincs az az izzadós idő...
elvileg most már napokon belül beüt a nyár úgyis :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51804) emvy válasza Agony (#51802) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem is pont annyit számított. Meg a múlt heti 25k elég szívás terepen volt, azért az más, mint a jó kis aszfaltos kocogás.

while (!sleep) sheep++;

(#51805) inf3rno válasza lovace (#51786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem Mio csuklós van évek óta. Annyit tudok mondani, hogy következetesen mér. Hogy van e állandó hibája azt nehéz megmondani, ahhoz össze kéne hasonlítanom egy mellkaspánttal, de csak ezért nem fogok venni. Ha jól van hordva, és nincs valami extrém jelenség, mint Péternél, hogy egyik karon mást mér, mint a másikon, akkor valószínűleg ez is pontos. Annyi hátránya viszont van, hogy HRV-t nem tudsz vele mérni, illetve, hogy időben egy 10-15 sec-et késik. Én együtt tudtam ezekkel élni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51806) inf3rno válasza ballazol (#51800) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A vazelin valszeg nem vízbázisú, legalábbis valami kőolaj lepárlásból származó cucc azt hiszem. Vízbázisú síkosítót keress vagy ha nincs, akkor marad a kocsonya. :D

Buliban hasznos! =]

(#51807) norby_42 válasza Agony (#51802) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is a melegre fogtam, hogy 15 perccel több kellett a 25k körhöz :)

Pulzusméréssel még úgy vagyok, hogy lehet pontatlanabb az csukló n, de ennyit megér a kényelem. Inkább csak információ utólag, annyira nem rossz.

Eat pasta, run fasta

(#51808) zzola


zzola
félisten

Tegnap befogtam Pega 36-ot, megvolt az első menetpróba, kici 5 km. Egészen más, mint a Solar Drive. A sarkat nem tartja úgy - szerintem. Persze full kényelmetlen volt amikor felhúztam, de futás közben már nem éreztem annak. Remélem összebarátkozunk, mert nem akarok megint hetekig cipő után koslatni.
;]

(#51809) tomcica


tomcica
Topikgazda

Agony - nak massziv gratula az 1:19:31-es felmaratonjahoz. Megdolgozott erte az elmult 2honapban plane :K
Kozos edzesen mar futhat a gyors fiu csoporttal :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51810) Peterhappy válasza tomcica (#51809) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pffff
2:03-as felmaratonom van. 1:20 alatt nekem minden urido.

@Agony: :R :R

(#51811) Agony válasza Peterhappy (#51810) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, volt már több 1:20-1:22 között (1:20:36 Szeged 2019, 1:22 Bordány 2020, 1:21:02 UB 2020), de ez az 1:20 valamiért mumus volt 1,5 évig... valahogy fejben nem sikerült összerakni, úgyhogy örülök, hogy most edzésnek sikerült megfutni tök egyedül melegben, szélben, így ha végre lesznek versenyek, akkor már kicsit magabiztosabban lehet neki menni ennek a tempónak.

Az utolsó 5-6K már itt is kezdett széthullani, de úgy éreztem, hogy az csak a szembeszél miatt volt. 15K-nál fordultam és ami addig ~30-45°-os oldalszél volt, abból inkább szembeszél lett, ami fáradt lábra már nem hiányzott. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#51812) Peterhappy válasza Agony (#51811) üzenetére


Peterhappy
őstag

Te jó ég, ez nagyon komoly.

Legalább látszik, hogy maradt még egy kevés a csőben, mehet az még lejjebb is ;)

(#51813) inf3rno válasza Agony (#51811) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Nem gyenge! :Y :C

Buliban hasznos! =]

(#51814) Vertigo18 válasza Agony (#51811) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez nagyon szép! :C

Érdekes, én akármerre forgolódok, mindig szembeszélnek érzem! :D Olyat még nem éreztem, hogy tolt volna a hátszél, hogy a fene vinné el!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#51815) zzola válasza Agony (#51811) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#51816) emvy válasza Agony (#51811) üzenetére


emvy
nagyúr

Atom. Nekem ez kb. 5k-s tempo, szoval at tudom erezni, hogy milyen lehet 21k-ig tartani. HR vagy power grafikon nincs?

while (!sleep) sheep++;

(#51817) LanyUs válasza Vertigo18 (#51814) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azért, mert annyira gyorsan futsz! Lassíts!!! :R

(#51818) tomcica válasza LanyUs (#51817) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkora tempot porget, h a legjobb zoknik is lyukasra egnek a laban. Ehh a szuperhosok hetkoznapi nehezsegei, senki nem beszel rola. Superman is mit kuszkodhet mire lecibalja a gunyat a vizeleshez stb... stb 😜

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51819) Chuck Norris válasza Agony (#51811) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon szép :C

(#51820) Agony válasza emvy (#51816) üzenetére


Agony
aktív tag

~10K-nál és ~20K-nál ittam 3-3 dl vizet:

Gél az 5K-nál és 15K-nál ment 1-1 SiS Electrolite.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#51821) emvy válasza Agony (#51820) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi. Latom, h konnyebb vagy, mint en :) nekem a 10k-s 4:00/km tempom 364 watt atlagban.

while (!sleep) sheep++;

(#51822) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Azta szep idoez a félmaraton:R gratulálok
Mai futás stornoeg mindig faj a derekam (gerincem) tegnapi futás óta 😭😭😭este kis spinning. Szobabringa lehet vagy pihentetés jobb lenne? Esetleg ptobaljak meg kicsit nyújtani?:((

(#51823) Agony válasza emvy (#51821) üzenetére


Agony
aktív tag

Világ életemben meg voltam róla győződve, hogy 180 cm vagyok, de az ENSPORT-nál most lelomboztak egy 177,5 cm-el. :D Mellé 69-71 kg között ingadozik a súly, de Strydba fixen 72 kg van, mert amikor elkezdtem használni annyi voltam, aztán azt írták, hogy hacsak nincs valami durva súlyváltozás, akkor nem érdemes piszkálni, mert változnak a watt értékek és korábbi mérések értelmüket vesztik.

Start with a whisper, end with a scream!

(#51824) tomcica válasza Zozo0525 (#51822) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam az a szabaly, h mindig mozgasban tartom, kiveve ha kb. 10-15perc laza regeneralo mozgasnal is fennmarad a fajdalom. Akkor csomagolok es aznapra full piheno. Nyujtassal is ovatosan, gyulladt es serult resznel tobbet art, mint hasznal.
Amit kevesen hasznalnak, de vesziteni nem veszitesz vele a mentalis rahatas. Ertem ez alatt a relaxacio + vizualizalast. Meglepo dolgokra kepes az elme.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51825) emvy válasza Agony (#51823) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, en 182/83.

while (!sleep) sheep++;

(#51826) Zozo0525 válasza tomcica (#51824) üzenetére


Zozo0525
őstag

Igazad van mester. :F de hiányzik a mozgás.... Köszönöm megpróbálom mentálisan rendbetenni

(#51827) tomcica válasza Zozo0525 (#51826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj, kreativ felnott ember vagy, ha futas kozben faj, akkor keresd meg azt a folyamatos mozgasformat amivel tudsz keresztedzeni. Bringa, uszas, elliptikus stb.
Amikor nem faj, raprobalsz egy rovid laza futasra es epited szepen vissza (nem egybol full futasba visszaugras heti osszes edzes futos!) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51828) Zozo0525 válasza tomcica (#51827) üzenetére


Zozo0525
őstag

Így fogom tenni, eddig nem kellett sérülés miatt szüneteltetni . ....

(#51829) Hi!King válasza Agony (#51811) üzenetére


Hi!King
őstag

Gratulálok, nagyon kemény vagy!

(#51830) jmuranyi válasza Zozo0525 (#51822) üzenetére


jmuranyi
tag

Mostanában, ha valami hátfájásom van,
fekete nadálytő krémmel szoktam bekenetni,
érdemes addig enyhén masszíroztatni,
amíg a bőr beszívja a krémet.
Korábban árnika krémmel is jó tapasztalataim voltak, zúzódásra.

[ Szerkesztve ]

(#51831) Zozo0525 válasza jmuranyi (#51830) üzenetére


Zozo0525
őstag

Király, hazafelé bemegyek valami gyógyszertár koszi szepen:R

(#51832) xy.zsolt válasza Agony (#51823) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szuper teljesítményt nyomtál, viszont mifelénk (az adataid szerint) ez full hátszélnek számít 15km-ig. Én pl már egy ilyen 3/4 részt hátszeles FM-nek is örülnék ha sikerülne lefutni, bár nálam már ez nem cél. Respect az eredményedhez :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51833) INTELligent válasza ígyvanferi (#51767) üzenetére


INTELligent
senior tag

ígyvanferi, emvy, norby_42 : köszönöm!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51834) norby_42 válasza tomcica (#51809) üzenetére


norby_42
aktív tag

Agony, gratulálok! :C

Azért nem semmi ennyi munkát fektetni valamibe...

Eat pasta, run fasta

(#51835) tomcica válasza norby_42 (#51834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket dolog miatt is orulok neki, egy hogy kibirt egy komplett edzesciklust aprobb nyugokkel (de a szeker egyben maradt), ketto barmi is tortenik innen az edzes/futas karrierjeben, ezt az erzest nem veheti el tole senki. Nem marad meg az a kerdojeles erzes, h "mi lett volna, ha kozepsuli utan nem kezdek el bulizni stb... stb" ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51836) Agony válasza xy.zsolt (#51832) üzenetére


Agony
aktív tag

Erre mondjuk komolyan kíváncsi lennék... sajnos nekem még a régi Strydom van, nem az ami méri a szélerősséget, de érdekelne, hogy mennyi plusz jelenthet egy hátszél vagy mennyi hátrányt a szembeszél.

Logikusan adná magát, hogy a hátszéltől gyorsabban halad valami, de ugye a futó nem kerekeken gurul, nem tudom, hogy repülő fázisban jelenthet-e annyi centi pluszt lépéshosszba a hátszél, mint amennyivel megnehezíti az elrugaszkodást a szembeszél.

Tuti született erről már 1001 tanulmány, majd lehet utána olvasok, de én is úgy érzem ahogy Vertigo írta... a szél valahogy mindig szembe fúj. :P

Tom te esetleg ebben a témában tudsz valami okosat?

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#51837) tomcica válasza Agony (#51836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat max tapasztalatbol, de ugyanannyi szembeszel+hatszel sosem tesz gyorsabba, hogy hol az a pont ahol mar a hatszel segit nem tudom.
Ugyanez vonatkozik emelkedo+lejtore is, hiaba vagy ggors a lejton, sosem lesz olyan az atlagod mint sikon :N
Hivatalos atletikai versenyen a tavol es rovidebb sprint tavoknal mernek hatszelt. 400m vagy felette mar nem merik.
Utcai versenyeken nem mernek csak ossz lejtot (pl Boston maraton lejtosnek szamit, igy nem futhato rajta hivatalos WR)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51838) Agony válasza Agony (#51836) üzenetére


Agony
aktív tag

Én most így hirtelenjében ezt találtam:

"If you are running 6:00 mile pace with a 10mph tailwind, a tailwind equivalent would increase your performance by about 6 seconds per mile. However: The equivalent headwind (6-minute miles into a 10mph wind) would slow you by about 12 seconds per mile."

Ez alapján 3:45-ös tempón, 16 km/h-s hátszél 3,75 s/km-t gyorsít, viszont ugyanezen a sebességen ugyanez a szembeszél 7,5 s/km-t lassít.

Tegnap mielőtt indultam, ezt a képet küldtem át Tom-nak, akkor 20-30 km/h-s szél volt:

Szóval ja érhet valamit a szél, csak kell egy útvonal ahol mindig 100%-ban hátulról kapod a teljes távon. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#51839) Hi!King válasza Agony (#51838) üzenetére


Hi!King
őstag

Én szoktam úgy felmérőt futni, hogy oda-vissza futok, és amikor erősebb szél van, egyik irányban hátulról, másik irányban szemből, egyértelműen ront az összteljesítményen, még akkor is, ha mondjuk 21 km-en 3 km-t csalok azzal, hogy nem ugyanott kezdem, ahol végzek.

(#51840) Never79 válasza Agony (#51811) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok, kemény vagy :R

(#51841) LanyUs válasza Agony (#51838) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vigyázz Agony! Még a végén kiderül, hogy ez egy 1:49-es FM, mint az enyém és a maradék 30 perc csak a szél :D

Ahhoz képest honnan indultál az elején ez hatalmas respect és motiváció Másoknak!!! :R

(#51842) #76500480 válasza tomcica (#51761) üzenetére


#76500480
törölt tag

Igazad volt. Most lábam nem vitt előre😊 4:43as tempót összehoztam 134 átlag pulzussal, nem voltak kilengések. Ugyanúgy kora reggel indultam neki.Utólag nem bánom az oltast :DD Sőt post/long COVID tüneteket mérsékli, megszünteti ami nálam a magas pulzus volt.

[ Szerkesztve ]

(#51843) xy.zsolt válasza LanyUs (#51841) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C
De azért remélem mindenkinek átment, hogy széltől függetlenül respektáltam a teljesítményét?!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51844) LanyUs válasza xy.zsolt (#51843) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, hogy átjött, csak nem tudtam kihagyni a poént :)
Amúgy ez a fórum nem a legjobb "általános" összehasonlító hely a pulzusra, mert olyan alacsony pulzuson futnak itt többen 04:00-04:30 közötti tempót, mint amikor más a boltban kiflit vesz le a polcról :D

(#51845) Peterhappy válasza LanyUs (#51844) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kezdem úgy érezni, hogy semmi keresnivalóm itt :B
Én 05:00 alatt csak akkor futok, ha nem tudok visszaaludni és kimegyek egy kis hajnali kocogásra. :U ;)

(#51846) zzola válasza Peterhappy (#51845) üzenetére


zzola
félisten

Ez itt igazán nem számít! Csikó koromban én is sokkal gyorsabb voltam, de akkor nem volt kivel és hol megosztani azt.
Én kimondottan örülök az ilyen posztoknak, mert ezek tudnak motiválni, engem legalábbis.
:))

(#51847) sipi700 válasza Agony (#51836) üzenetére


sipi700
tag

Sok pluszt nem tesz hozzá a szélmérés, később jó visszanézni. Volt már 10 k-m fix watton fordítóval. 15 mp volt az eltérés a két irány között. Amúgy nem km/h-ban mutatja szelet, hanem %-ot mér. 10% nagyobb tempóeltérés, mint a 4-5%-os szél.

(#51848) LanyUs válasza Peterhappy (#51845) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érezd magad jól itt! Én minden reggel 06:00-06:30 között futok, kivéve, amikor gyorsító edzés van. Túlsúly is van, de csinálom/csináljuk rendületlenül! Nagyon is ide valóak vagyunk! :K Tomcica csak azért nem dicsér meg mindig ha felteszünk egy 06:00-át, nehogy ellustuljon a 04:00-as csapat. :D

(#51849) Peterhappy válasza LanyUs (#51848) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhh, én nagyon jól érzem magam itt :D A bőrömben már kevésbé, de azon meg dolgozom :)

(#51850) Agony válasza sipi700 (#51847) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi ez jó infó, főleg hogy elég kütyüb*zi vagyok. ;] Sajnos a Stryd nem olyan olcsó szórakozás, hogy most csak emiatt a funkció miatt lecseréljem, de ha egyszer esetleg megadja magát vagy lesz valami jó vétel, akkor azért kíváncsiságból kipróbálom.

Kár hogy nem számol valami olyasmit mint (talán?!) a Stravan az emelkedőknél a grade adjusted pace, hogy az adott tempó amúgy milyen tempónak felelt volna meg.

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.