Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Cece04


Cece04
tag

Köszi a tippeket, akkor inkább megpróbálom éhgyomorra, mert a banán erre szerintem sem alkalmas :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#52702) tomcica válasza Zozo0525 (#52694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ird le ide,a garmin passwordomet mar reg elfelejtettem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52703) xy.zsolt válasza inf3rno (#52699) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én max 2-2.5 órás terheléshez fogyasztok csak banánt.....ha tekerésnél ennél hosszabb a táv vagy sok a szint benne akkor indulás előtt 2 órával egy maroknyi tésztát eszek (pl tojásost) vagy zabkását...és közben is fogyasztok nem csak banánt (pl rizs sütit)....de ritkán tekerek annyit egyszerre

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52704) tomcica válasza Cece04 (#52701) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fel szelet kenyer valamivel? Muzli szelet ? Feherje szelet? Marek foldimogyoro ;] ?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52705) parandroid válasza tomcica (#52704) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Diákcsemege - válogatott magvak - vannak kicsi, hosszúkás tasakban is. Ahogy korábban írtam, németeknél a bifit tolja még minden biciklis. Futásnál amúgy én maratont mindig kihúztam tisztán géllel, meg darabka banánokkal, egyszer próbáltam sósperecet, de nem jött be, inkább kellemetlenül telített. Persze 8-10 óra azért más, mint 4-5.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52706) tomcica válasza parandroid (#52705) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azaz,tokeletes.Mondjuk aki maratonra edz,annak illik is kimaxolni a zsiregeto reszt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52707) Zozo0525 válasza tomcica (#52702) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ja azt nem tudom, probald meg 4 db * :DD akkor strava link este küldöm

(#52708) tomcica válasza Zozo0525 (#52707) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szemtelen :P inkabb tedd at elerhetove,mert nincs jogosultsagom hozza :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52709) Hi!King válasza inf3rno (#52699) üzenetére


Hi!King
őstag

Fehérje szerintem nem jó ötlet versenyen, mert keményebb menet közben nem tudja a szervezeted megemészteni, és hasmenés lehet belőle.

Egyébként futásnál eleve érzékenyebb a gyomor és a bélrendszer, mint bringázásnál, mivel minden lépéssel rázkódsz, bringánál meg csak az úthibáknál.

Én mikor ősszel maratont futottam, izotóniás italt, banánt és mazsolát toltam, ezek beváltak. Vivicittára hydro gélt fogok vinni, amit zsebre tudok rakni, vizet meg úgyis adnak.

(#52710) Zozo0525 válasza tomcica (#52708) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ja😂megcsinalom ha végzek, bocsi

(#52711) tomcica válasza Hi!King (#52709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,de azert mas a napi reggeli edzes,es mas egy verseny.Napi edzesnel meg kell szokni,hogy mit bir el az ember,legalabb a vercukor rendben legyen.
Ugye itt azt kerdezi,hogy a napi kora reggeli edzes,ha nem megy ehgyomorra,akkor kinek mi valt be.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52712) Cece04 válasza tomcica (#52711) üzenetére


Cece04
tag

igen, köszi! és a mag jó ötlet, kipróbálom! :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#52713) venember83 válasza tomcica (#52711) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi szól az éhgyomros edzés ellen, ha épp csak kora reggel van idő futásra?

(#52714) Studi válasza venember83 (#52713) üzenetére


Studi
addikt

&Cece04: Kérdés, hogy mi a cél. Ha erős tempókat menni, magas pulzuson edzeni, ahhoz kellhet némi szénhidrát a szervezetbe. Ha hosszú km gyűjtögetés, alacsony pulzusos edzés, akkor azt nagyon jól lehet éhgyomorra is csinálni.

De az egész erősen függ az anyagcserétől, megszokásoktól is. Lehet a szervezetet szoktatni az éhgyomros edzéshez, sőt, manapság az edzés utáni azonnali "visszatöltés", szénhidrátpótlás hasznosságát is megkérdőjelezik. Én edzés után kb egy óráig még nem eszek, csak iszok és ásványi anyagot pótlok, és kezd is eltűnni az az úszógumi, amire az edzés mennyiségének, intenzitásának növelése már nem volt elég. Anyagcsere is szempont, van, akinek az előző esti kaja még bőven kitart másnap délig, van, aki már a reggelit is megemészti délre...

(#52715) tomcica válasza venember83 (#52713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam semmi,en ugy edzek,nem eszek.Neki viszont nem megy,ugye az volt a lenyeg,hogy hogyan oldja meg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52716) margithid


margithid
veterán

Én mostanság este futok, 7 óra után, igaz csak 9 km-t, 50 perc körül. Délután 3-kor ettem tegnap például és este futás után is már csak ittam 1 liter vizet és ennyi.

(#52717) tomcica válasza margithid (#52716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ebben a melegben a delutani edzes (16:00 v 17:00 oratol kb 90perc) utan nalam is nulla az etvagy,csak iszom.Szoktam neha BCAA+glutamin-t folyadekban,de nem olyan vallasosan mint LanyUs. Tobbszor volt mar olyan,hogy ejjel arra ebredek,hogy azonnal ennem kell valamit ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52718) margithid válasza tomcica (#52717) üzenetére


margithid
veterán

Én meg aludni nem tudok ilyenkor futás után.
50 perc aktív mozgás felpörget azért.
Birnam a hosszabb távot is, csak nem akarom, hogy az itthoni kondizás rovására menjen a futás.
Nyáron amúgy is lehet felváltja úszás a futast.
Minden nem megy 😀

(#52719) tomcica válasza margithid (#52718) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,nyaron lehet szepen uszassal is keresztedzeni :K amikor nem keszulunk valami hosegben zajlo versenyre,akkor szoktam en is uszni egy-egy laza atmozgato futas helyett ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52720) HKorn válasza tomcica (#52719) üzenetére


HKorn
addikt

Bármennyire nincs ínyemre, át kell állnom a reggeli futásokra, tegnap 4 körül futottam 1 órát 29 fokban, hát megviselt, na.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52721) bandus válasza HKorn (#52720) üzenetére


bandus
veterán

én képtelen vagyok rá. próbálkoztam, próbálkoztam, de nem megy a reggeli aktivitás :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52722) parandroid válasza HKorn (#52720) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legjobb, nekem nagyon hiányzik. Hajnali meló után délben egy óra futás, utána negyed óra hideg zuhany. Imádtam. Így lett meg a garminos 37 fokos badgem is. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52723) bandus válasza parandroid (#52722) üzenetére


bandus
veterán

most nyaralni vagyunk, tegnap úgy toltuk, hogy futás után rögtön csobbanás a tengerbe, és még egy 15-20p úszás :K ez az edzés baromi jó délután, reggel azért még hideg a víz. plusz fel sem tudok kelni. lehetetlen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52724) HKorn válasza bandus (#52723) üzenetére


HKorn
addikt

jó, így azért én is kibírnám :D

Run&Ride

(#52725) margithid válasza HKorn (#52720) üzenetére


margithid
veterán

Nyáron a nagy melegben én még este 8 óra után se bírom..

(#52726) ballazol válasza margithid (#52725) üzenetére


ballazol
senior tag

én is tegnap már egy órával később, du. 6-kor indultam el
most még oké, mert egész hamar elkezd visszahűlni...
talán csak 1-2 hétig lesz masszívan 30°C fölött... ;)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52727) #76500480


#76500480
törölt tag

Reggeli ehgyomorra való futás kivitelezhető. Előtte vacsorára majdnem ami belefér, az reggelire meg bőven feltölti az izmokat, ezt az ember érzi. Vacsorát akkor hagyom el ha nincs reggeli edzés, néhány kivetelel. Nyáron este is meleg van 26 fok, aszfaltra értem. Reggel a nagy kánikula lezajlása után azért 22-23 fokra visszahűl minden ill. 4:50es napfeny :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52728) tomcica válasza HKorn (#52720) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is kezdem az akklimatizalodast.Ma 15:00-tol toltam 4x 1200m (R800) haat 192-ig karcolt a pulzus...mondjuk ugy nem faztam :DDD Heti 1-2db ilyen kanikulas edzes,a tobbit azert vagy reggel v kora este :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52729) Zozo0525 válasza tomcica (#52728) üzenetére


Zozo0525
őstag

Reggel-este azt hogy kell elkepzelni? En reggel fel5 kor megyek egy 10 km re. Esetleg este is néha célszerű napi 2?

(#52730) Zozo0525 válasza tomcica (#52708) üzenetére


Zozo0525
őstag

Elméletileg mindenkire van állítva most (első tudatos edzésem :-) ) [link]

(#52731) tomcica válasza Zozo0525 (#52729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,nem ugy ertettem,hanem elso ovatos probalkozas heti 1-2 edzest kivinni a melegbe direkt ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52732) emvy válasza tomcica (#52731) üzenetére


emvy
nagyúr

En most direkt ezt fogom nyomni, keszulok a nyarra. Delben fogok kimenni.

while (!sleep) sheep++;

(#52733) tomcica válasza emvy (#52732) üzenetére


tomcica
Topikgazda

UTT-re keszultem ugy,minden nap 12kor 13km :K felkeszitett valamennyire,de az az aszfalt 40+ fok az UTT-n delutanra megfektetett engem is :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52734) inf3rno válasza xy.zsolt (#52703) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja szerintem is így kombinálva keményítős kajákkal, rostokkal jó lehet, magában viszont nem annyira. Na majd ha megint elkezdek versenyezni meg Balaton körül tekerni, akkor tesztelek még több verseny étrendet is, kíváncsi leszek.

Nekem amúgy az alma és az olajbogyó, ami eddig a legjobban esett versenyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52735) ballazol válasza emvy (#52732) üzenetére


ballazol
senior tag

az nem jó, az időkép szerint délután 14-15:00 között lesz a legmelegebb

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52736) tomcica válasza ballazol (#52735) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd 12kor felkap magara egy szvettert vagy valami :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52737) HKorn válasza tomcica (#52736) üzenetére


HKorn
addikt

azaz :D, találkoztam már 20 fokban alul-felül melegítőben futó emberrel én is, el is morzsoltam magamban egy "azállat"-ot.

Run&Ride

(#52738) sutirablo válasza tomcica (#52693) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Köszi!

(#52739) margithid válasza HKorn (#52737) üzenetére


margithid
veterán

Én tegnap előtt futottam este, 8 körül és ugye akkor is jó meleg van még.
Egy fiatal srác szintén futott, pamut melegitőben alul felül.
Részvétet éreztem :)

[ Szerkesztve ]

(#52740) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ilyen itt mindennapos. Egyszer megkérdeztem egytől nincs meleged? Az volt a valaaz mert igy jobban fogy. Szerintem csak vizet veszít de nem akart okoskodni:DD.

(#52741) Studi válasza HKorn (#52737) üzenetére


Studi
addikt

Lehetőleg legyen világosszürke, vastag pamut! Lássa mindenki, hogy ő bizony sportolt. :DDD

(#52742) Hi!King


Hi!King
őstag

Én is sok ilyennel találkozok, persze reggel, de azért már reggel sincs olyan hideg, hogy mikor én rövidnadrág + pólóban izzadok, erre jön szembe melegítőben, felül még a kapucni is a fején, hogy meg ne fázzon... Persze azt már megszoktam, hogy van olyan idő, amikor én egy szál pólóban, feleségem meg 3 réteg, felül télikabát, de akkor nem futunk. Nagyon fura, ha valaki 20 fokban fut olyan öltözetben, amiben én -10-ben...

[ Szerkesztve ]

(#52743) LanyUs válasza Zozo0525 (#52740) üzenetére


LanyUs
senior tag

Teljesen igazad van :R Ez ilyenektől mindig felment az agyvizem. Bent fekszem a szauna felső lécén, majd bejön pár IQ vadász. Meg van fázva, de a "meleg majd kiviszi" + majd "jól lefogyunk". Na most alap, hogy betegen nem megyünk, a másik pedig, hogy hasznosabb lett volna inkább fél órát úszni a medencében, mintsem a szaunában vizet veszítve "lefogyni". Este pedig elégedetten állva a mérlegen állapot után ( látva a -3 kg-ot ) beküldeni 6 krémest :D
A legtöbb futó pedig azért öltözik túl, mert fingja sincs, hogy kell felöltözni. Általában a hobbisok nagy része meg akar fagyni még +10 fokban is :) Még -8-ban is elég volt egy hosszabb kompressziós szár, 2e Ft-os alá öltözet + rövid nadrág. Szobából szobába futóknak nem kell túlaggódni :N

(#52744) Zozo0525 válasza LanyUs (#52743) üzenetére


Zozo0525
őstag

Pontosan, általában túlöltöznek.... En kora reggel járok fel 5 körül. De boven rovidgatya trikós akkor is

(#52745) venember83 válasza LanyUs (#52743) üzenetére


venember83
nagyúr

Gyanítom, némi hozzászokás is szükséges ahhoz, hogy az ember be fázzon a hidegben/hűvösben. Én legalábbis ezt tapasztaltam a futóévek alatt. Az elején fázósabb voltam, aztán a jobb keringésnek köszönhetően már kevesebb réteg is elég volt, miközben a testtömegem és ezzel feltehetően a testzsírszázalékom nemigen változott.

(#52746) HKorn válasza venember83 (#52745) üzenetére


HKorn
addikt

Alapvetően az a szabály, hogy akkor öltöztél jól, ha az elején kicsit fázol, általában ott rontják el, hogy úgy öltöznek, hogy az elején se fázzanak.

Run&Ride

(#52747) Hi!King válasza LanyUs (#52743) üzenetére


Hi!King
őstag

De az a durva, hogy gyerekkoromban a kosárlabda edzőnk, aki egyébként nem volt kövér, egy csomószor azt csinálta, hogy zacskót tett a hasa köré, vagy csak pulóvert vett fel melegben, és úgy futott, hogy leadja a Húsvégkor felszedett 1-2 kilót. Pedig ő egyetemett végzett testnevelő tanár, elvileg tudnia kellene, hogy ennek semmi jelentősége nincs a zsírégetésben, és nincs helyi zsírégetés, hogy ezzel csak a hasáról fogyjon...

(#52748) margithid


margithid
veterán

Végülis nem a fentebb leirt cipőket rendeltem meg, mert találtam egy pegasus 35öt, 20k-ért.
Ami érdekes, hogy 44.5os, de 29 cmnek írja a talphosszt.
Eddig a nike cipőknél a 44.5os mindig 28.5 volt.
De amúgy nem gond, lehet a 28.5os már szoros lett volna.
Amúgy nagyon pihe puha, este szerintem el is viszem egy körre.

[ Szerkesztve ]

(#52749) margithid


margithid
veterán

Amúgy akinek 44.5os kell, annak van még olcsó pega, igaz 32es.
A focicipőbolt.hu-n. FOCI10 kuponnal 19500 forint.

(#52750) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Túl sok tesi szakost ismertem a fősulin, hogy együtt érezzek lovasival, miszerint tesis a világ... Tisztelet a kevés kivételnek, szerencsére azért akadnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.