Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem a Pfizer vakcina már nem rontott semmit, miután úgyis rottyon volt a pulzusom az azt megelőző hetek miatt... De most óvatos futogatásokkal kezd rendbejönni, nem találtam róla biztos infót, szabad-e antibiotikum szedése közben edzeni, volt ahol azt írták nem, máshol azt, hogy mértékkel lehet, úgyhogy úgy döntöttem mértékkel.

(#51502) HKorn válasza TheMarci (#51500) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes módon a pulzus nem jelentősen magasabb, de nehezen megy érzésem van végig, mintha folyton fáradt lennék, pedig már egy hete volt az oltás.

Run&Ride

(#51503) TheMarci válasza HKorn (#51502) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy hetig nem is futottam az oltas utan. :DDD Utana kellett 3-4 futas, mire kezdett jo lenni a dolog.

Do You Dream?

(#51504) HKorn válasza TheMarci (#51503) üzenetére


HKorn
addikt

Ja jó, én csak 2 napot hagytam ki :D

Run&Ride

(#51505) sharp4 válasza HKorn (#51502) üzenetére


sharp4
őstag

Nálam is sajnos ez van,pulzus nem ugrott meg, de nagy fáradtság van rajtam. Tegnap óta izomfájdalom/érzékenység is van, de adtam ma neki egy 12est. Ha kerülget valami jöjjön ki. Az oltás már lassan 3 hete volt.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#51506) Agony


Agony
aktív tag

Nekem is ma volt a második oltásom reggel, de délutánra már Tom előirányozta a "nem olyan veszes...inkabb porgos" edzést (16K | 10x 800@3:40/R800@4:15), amire tejszínhabként került egy kis szél és eső... nem mondom, hogy minden percét élveztem! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#51507) myckey válasza Never79 (#51499) üzenetére


myckey
veterán

Köszönöm !
Lesz még ez meg az...utána pihi sztm.

Vérmókuson Nagykovácsiban van víz 27 körül, és a Solymári útszakasz 32 körül van, aztán 40 nél van a Hármashatár.
Eddig sztm ki lehet húzni saját tankkal. magam nevében mondom.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#51508) tomcica válasza Agony (#51506) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg edzom azt mondana: "ha esobe es szelben,egyedul meg tudod futni,akkor versenyen BARMIKOR meg tudod" ;) aranyat er minden egyes ismetles. Nem csak a PB a cel egy rendes edzestervben,hanem hogy versenyezni tudj.Urald a testedet,esoben es szelben,faradtan is tudj becsuletesen futni.Amikor neked faj,akkor a tobbinek is.A dobogon meg ugysem kerdeznek semmit,max,hogy milyen edzest csinaltal.Olyankor szoktam mondani,hogy a lanyokkal csurgok,futkarozgatok neha,de csak ennyi ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51509) Agony válasza tomcica (#51508) üzenetére


Agony
aktív tag

Meg focistákat tanítasz edzeni! ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#51510) inf3rno válasza tomcica (#51508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez már kb. pszichológiai hadviselés. ;]

Amúgy ja, amit edzésen csinálsz, versenyen is csak azt kell hozni. Ha nincs rendesen begyakorolva, akkor versenyen sem fogod tudni megcsinálni, vagy minimum nem lesz valami sok önbizalmad vele kapcsolatban.

Buliban hasznos! =]

(#51511) tomcica válasza Agony (#51509) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ok egyelore meg csak az oltozoig jutottak el ;] tisztelet annak az egynek,aki megemberelte magat es meg egy teljes km-t kipreselt,ugy hogy mar nem volt vicces neki...azt azert becsulom :K (az ilyen elso fajdalomra lassitok nalam "lassu lanycsoport" tempotol fuggetlenul)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51512) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Megjott a cipo.Nike Tempo% GS. Ugy erzem nem karbon lap van benne,nem annyira kemeny/merev,mint egy Zoomfly.Nem irjak,de lehet perbax/nejlon lapos. Elol az a ket air tappancs az valami csuda,kicsit Turbo 2 feeling a puhasaga,a rugalmassag/pattogossag viszont Zoomfly.Olyan,mintha a ket cipot osszemixeltek volna. A mai sebessegre nem a legjobb valasztas,nem porgos inkabb lepeshosszbol oldottam meg ugy erzem (Adidas Sl20,Bosto,Adios...Nike Streak,Saucony Fastwitch mindegyik jobban porog 5-10K-ig ) de maratonostol kb 15K tempoig szepen muzsikal (az nekem kb 3:45-3:25).
160-200 euros fullos aron a kozelebe se menjetek,ha viszont learazva lesz v outletes egyszer,akkor hosszabb tempokra/felmerokre tokeletes.Zoomfly,Turbo utodkent :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51513) xy.zsolt válasza tomcica (#51512) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha a 47es méret 160€ akkor a 40es 95€ért kábé (anyagmennyiségét nézve) reális ár ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51514) tomcica válasza xy.zsolt (#51513) üzenetére


tomcica
Topikgazda

barcsak igy szamolnak :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51515) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ismét van 25%os AY kuponom amít szívesen átadok annak aki a héten még fel tudja használni. Ha felhasználásra kerül akkor úgy néz ki kapok újat amit ismét felajánlok itt. Szóval írjon PM-et aki használná.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51516) INTELligent válasza xy.zsolt (#51497) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy KOM-okat gyűjtsek, de ez miért jó így, tudsz esetleg valami magyarázatot?
Illetve meddig küldöd fel és engeded vissza - tudom nem mérsz HR-t, de zónára meg tudod kb mondani?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51517) xy.zsolt válasza INTELligent (#51516) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Annyit érzek, hogy a második (már mért éles) nekifutásnál nem száll el olyan pikk-pakk a HR és hamarabb felpörög a menettempó, amit aztán kitartok végig a szegmensen. Nyilván arra is van külön edzés, hogy már az elsőnél se verje ki könnyen a biztosítékot....viszont mivel én nem versenyzek mezőnyben (se) ezért a garantált ritmusváltásokkal sem aláznak le :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51518) emvy


emvy
nagyúr

Beneveztem a Belgrad Maratonra, junius 6. Nem fogom szetcsapni magam, mert ez a K80 felkeszules resze. Valaki mas nem jon esetleg?

while (!sleep) sheep++;

(#51519) ígyvanferi válasza Agony (#51506) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen távra vagy távokra készülsz most épp?

(#51520) INTELligent válasza xy.zsolt (#51517) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51521) margithid


margithid
veterán

[link]
Ilyen cipője volt már valakinek?

(#51522) Zozo0525 válasza margithid (#51521) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem jó a link így nem tudom megmondani :-)

(#51523) margithid válasza Zozo0525 (#51522) üzenetére


margithid
veterán

Van kettő is:
[link]
[link]

(#51524) tomcica válasza margithid (#51523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem ismerem oket,de igy keprol az olcsobb feketet siman vinnem :K annak tetszik a formaja. Ezek belepo NB-k...lutri mind amugy ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51525) margithid válasza tomcica (#51524) üzenetére


margithid
veterán

Na ja. 20k felett viszont nem szívesen adok ki pénzt cipőre

(#51526) ígyvanferi válasza margithid (#51523) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A második - bár nagyon kreatív a marisch elnevezés - egy Arishi V3, az végülis nem rossz belépő cipő. Nem kell csodát várni a talptól, kicsit kopogós lesz, de ha kényelmes, akkor inkább ezt venném, habár az elsőről fogalmam sincs miféle.
Aboutyou-n amúgy van Floatride Energy 3, amire ha ellövöd Zsolt 25%-os kuponját, 21 ezerre jön ki és bőven jobb ezeknél [link].

[ Szerkesztve ]

(#51527) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#51526) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Már elkérték....remélem használni is fogja.....pláne, hogy este jött a mail AY-tól, hogy ma és holnap mindenre 20% van extrában. Kód: MAYDAY20

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51528) margithid válasza ígyvanferi (#51526) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Lehet akkori nkább még várok, a saucony swerve még bírja, de azért jó lenne egy tartalékba.

(#51529) zzola


zzola
félisten

Ma Pécsett a Tüskésréti tónál 5:30-tól volt egy hosszú lábú futó srác, Alfával. Nincs köztünk?

(#51530) LanyUs válasza tomcica (#51524) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma 5 km tempó volt reggel ( nem max, de szedtem a lábam ). Ez nálam 4:45-50 körüli tempó. Mivel ma adta, ezért tovább vittem. Meglepően jól bírtam a hétfőhöz képest ugyanarra 10 km-nél már 6 perc előnyöm volt ( 48:40, PB-m pályán amúgy 47:40 ). A 300 szint lassított 05:20-ra, majd jöttek a járdán majdnem elütő autósok + egy nagy zuhé -> így váltva lenyomtam az EU 17 km-ert. FM pb-re inkább elmegyek majd a pályára. Sok a városban a zavaró tényező + a szint is szétkap :) Jó mozgást Mindenkinek!

Ui.: ja a 03:18-ad... Hmmmm, még várnod kell az összecsapásunkra :D :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#51531) norby_42 válasza LanyUs (#51530) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért lehetsz büszke erre a tempóra is.

Én a biztonság kedvéért holnapra hagyom az EUs futásom, sajog a vállam a tegnapi oltás miatt.

Eat pasta, run fasta

(#51532) xy.zsolt válasza norby_42 (#51531) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 :K a tempóra

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51533) LanyUs válasza norby_42 (#51531) üzenetére


LanyUs
senior tag

Teljes mértékben segítő szándékkal írom, hogy az oltás után aznap minden oké volt, de a 2. és 3. nap kicsit szédültem futás után. Már eltelt 3 hét de néha-néha még mindig érzem a szédülést, de már minimális. Hétfőn 2. kör. Ezt csak azért írom, hogy ne kapd túl fel és vigyázz magadra. Bár hosszúkat mész, tapasztaltabb vagy nálam.
Nálam nagy megerőltetés hatására még mindig fáj a helye. Hát ez a böki így sikerült :)

xy.zsolt: regélek az örömfutásról állandóan :) , de ha valakinek aznap megy, akkor húzza meg . Legtöbbször Te is pörgeted :R

(#51534) Vertigo18 válasza LanyUs (#51533) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mert csaj vagy!

by tomcica...

;]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#51535) inf3rno válasza Vertigo18 (#51534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ez van, ha mindenki csak a lassú lány csoportba fér be. :N

Buliban hasznos! =]

(#51536) Vertigo18 válasza inf3rno (#51535) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ejj, de "beférnék" abba a csoportba... De szívesen beférnék oda :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#51537) Agony válasza ígyvanferi (#51519) üzenetére


Agony
aktív tag

Én csak félmaratonba utazok... :) valahogy a 2 óra feletti futásokat nem viselem jól fejben. 90 percnél elkezdem unni, 120 perc után pedig már minden lépést utálok. :U Nem tudom mitől függ ez, az edzésmennyiség alapján simán maratonozhatnék, de nem visz rá a lélek, sokkal jobban esik egy rendesen kitaposott félmaraton. Aztán persze ez lehet idővel változik, ahogy pl. maratonosok is elmozodulnak ultra irányba, de egyelőre ezt így élvezem és maratonhoz még többet kellene edzeni, úgyhogy ebből kell kihozni amit lehet. :)

Célverseny amúgy nincs most, inkább csak egy általános szintentartás. Tom minden vasárnap kirúgdos belőlem távolról egy 1:24 - 1:25 közötti félmaratont valami humoros formában, hogy nehogy elfelejtsek futni. ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#51538) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Eddig (amíg nem zártak be a COVID-19 miatt a konditermek) csak futópadon kocogtam (9-9,5km/ó-val harminc perceket. Egy hónapja elkezdtem itt a környékben kocogni. Kb. 50% aszfalt, 50% murva és füves földút.
Eddig nincsen különösebb panaszom, most cseréltem a hét elején cipőt, egy alap Decathlon-os futócipőre.
Egy 3,5km-es kört teszek meg alkalmanként 3x. Így kb. 10km a vége, 62-66 perces átlagidővel.
'81-es vagyok. :)

Jótanácsot mindenképp elfogadnék. Mire érdemes figyelni... Ilyesmik...
Egyelőre a Superior14-nak fogyasztom futás előtt 1-1,5 órával a nitrox-fokozóját.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51539) inf3rno válasza ballazol (#51538) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Figyelj a kátyúkra. Nagyjából ennyi jött le az elmúlt 10 év alatt, mint tapasztalat. :D

Buliban hasznos! =]

(#51540) bajnokpityu válasza norby_42 (#51531) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Reggel lenyomtam. Rittig esett. De hát akkor kell futni, ha jól esik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51541) ballazol válasza bajnokpityu (#51540) üzenetére


ballazol
senior tag

csak annyi a különbség, hogy a jóleső érzést egybe írjuk, de ezt tudja mindeni ugye :D

inf3rno köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51542) inf3rno válasza bajnokpityu (#51540) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esőben a legjobb futni.

Buliban hasznos! =]

(#51543) Zozo0525 válasza inf3rno (#51542) üzenetére


Zozo0525
őstag

csendes esőben igen, záporban nem :-)

(#51544) norby_42 válasza Zozo0525 (#51543) üzenetére


norby_42
aktív tag

Egy Keszi Maraton olyan felhőszakadás volt félidőben, hogy 10 méterre nem láttam. A végére megszáradtam :)

Eat pasta, run fasta

(#51545) Chuck Norris válasza LanyUs (#51437) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na én már fel is töltöttem 2:23:23 lett, mondjuk raktam bele 778m szintet is. Töltsétek fel az eredményt mert már 500 felett van és csak az első 2000-nek küldenek érmet Brüsszelből.

(#51546) tomcica válasza LanyUs (#51530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mindig jo,ha ADJA,szep-szep :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51547) tomcica válasza Vertigo18 (#51536) üzenetére


tomcica
Topikgazda

be,mi?! :P a vegen meg futnal is rendesen,ha muszaj :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51548) tomcica válasza Agony (#51537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Addig orulj,amig nem tudsz lejonni ide nehany kozos "formagyakorlatra",vissza fogod sirni a kenyelmes 1:24-1:25-ot ;] mar van nehany tervem,szoval egy alkalom nem is lesz eleg. A toltes cikk-cakk edzest is megcsinalnam egyutt (van szivem,ugyhogy a labfozos lassu verziot...az utan talan meg tudunk allva tusolni) az emelkedos koredzest (ezt jobb lenne egy masik alkalommal,mert eleg jo format igenyel) meg egy jofele felmerot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51549) tomcica válasza ballazol (#51538) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jotanacs:
Szepen turelmesen epitsd ki a megfelelo alapot,ha nem is pulzus alapjan (osszefoglaloban leirtam egy vazat) akkor beszelegetos laza km gyujtesrol beszelek.Ebbol kell km-t gyujteni 2-3 honapon at.
Melle heti egyszer laza fokozos tempo (itt mar joleso beszelgetostol fel egesz a kopkodos elejeig...tudni fogod,ha csinalod) ez a tempo 15percrol indul es fel szabad menni idovel majd 30-40percig.
Ez melle heti 1-2 x a laza km gyujtos edzes vegen nehany db fokozos gyorsito (meginditod lazan,kozepes tempos,vege sprint) kb 70-100meterrol beszelunk.
Egyelore ennyi eleg...utana erot szoktunk epiteni emelkedokkel...vegul elezzuk resztavokkal,de az raer meg :K azok elott nem art nehany felmero tempo stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51550) Agony válasza tomcica (#51548) üzenetére


Agony
aktív tag

Ahogy alakul a COVID helyzet nyáron már talán lesz lehetőség szabadabb mozgásra, akkor biztos átnézek.... házhoz megyek a pofonért! :W ;]

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.