Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) tomcica válasza norby_42 (#51297) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jovo februar naaagyon messze van, addig lemehet 2db edzesciklus siman :K Dolgozol a sebessegen, celtempot beiskolazod + tolod ki a hosszukat h hetente 25-30km hetvegi hosszu laza olyan legyen, mint a "jo reggelt". Havi egyszer erdemes 35-40km-es extra hosszut menni, lazan.
A 10k celtempodat elkezded gyakorolni a fartlekkel. Egyre nagyobb "falatokban", amikor 60perces edzesedet vegig birod fartlekezbi, akkor hosszabb mar ne legyen. Amikor 4x ( 10perc celtempo + par perc laza) megy akkor fuss ki egy felmerot. Legyen ez a cel idei nyarra v kora oszre.
Utana megirod es igazitunk rajta.
En amugy ket fartlek tipust rotalnek, egy rovid 30mp gyors 2-3perc laza porgosebbet (akar 4:30-as iramban a 30mp!) ebbol neked csak 5 ilyen ismetles. Rovid edzes.
A masik fartlek pedig a 10K celtempo beiskolazasa ahogy mar irtam.
Erdemes havonta 1x 5km felmerot futni a 10K celtempodon, alapos agressziv bemelegitessel.
Ja, mivel neked van domb amennyit csak akarsz igy a poros rovid fartleket minden masodik heten megkuldheted kb 5-7%-os emelkedore, ilyenkor erzesbol porgesd nem kell merni a 30mp gyors sebesseget.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51302) zolikaDB válasza parandroid (#51288) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azért is kérdeztem, mert nagyon befelé dől a lábam, és fájdogál is.
Napközben melóban van talpbetét a cipőmben (nem DM-es, hanem szakboltban vásárolt,a cipő pedig egy normális Uvex, azaz nem egy 4000 Ft-os műanyagdarab), tehát ergonómiailag oké azt hiszem.
Én a futócipőt munkahelyen kívülre venném, jönni-menni, sétálni, és azért keresek ilyet, mert nem hiszem, h egy Tisza, vagy Adidas Superstar "jól tartaná" a lábam. Cáfoljatok meg, ha igen.

(#51303) LanyUs


LanyUs
senior tag

Van, amikor nem számít a cipő súlya már... :) Terepeseknek nem újdonság! Reggeli saras...

(#51304) norby_42 válasza tomcica (#51300) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ok, igyekszem. Városban futottam, szóval adott volt, hol van egyben futható szakasz

Eat pasta, run fasta

(#51305) parandroid válasza zolikaDB (#51302) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, arra viszont lehet, hogy inkább a Guide Iso kellene neked. Nehezebb, de cserébe puhább, komfortosabb, mint a gt2000. Nyilván futásnál számít a súly, meg a túlpárnázottság sem szerencsés. Mindkettő stabil cipő, de ezen a körön már túl vagy, ha ezek az opciók.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51306) reset válasza LanyUs (#51303) üzenetére


reset
senior tag

Deja vu - errefelé is ilyen idők járnak :)

(#51307) Never79 válasza LanyUs (#51303) üzenetére


Never79
tag

Meg akartam indulni lefelé egy dombon. Hát nem sikerült 🙂

(#51308) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Masodik 10 km a szombati szputnyik után. Nem tűnt rossznak a mai kocogás utána latom PB lett belőle:D nem is ertem a garmin meg a strava teljesen mas idoket irt, igaz boven rekord mindkettő

(#51309) LanyUs válasza Never79 (#51307) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát itt még a kamásli sem mentett volna meg! Nagyon jó kép :C

(#51310) zolikaDB válasza parandroid (#51305) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hét végén, jövő hét elején ittlesz a Saucony ISO 2 a méretemben, akkor próba, összehasonlítás, és végleges döntés :)

(#51311) dabgergo válasza bandus (#51299) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, talán így újszerűen elkel normális áron, meglátjuk.
Ha nem, az is opció h rohadt sokat futok benne a következő 6 hónapban, és garantált h szétjön az oldala, és visszaadják az árát ;]
Egyébként viccet félretéve mondta az eladó h sokat vittek vissza ebből felsőrész problémával még 6 hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

(#51312) LanyUs válasza reset (#51306) üzenetére


LanyUs
senior tag

Múltkor eszembe jutottál! ( óramutogatás - tovább futás - megállás történeted )
Futottam babakocsival és integetett egy idős néni ( papám szomszédja ). Megálltam, megmutattam Neki az alvó 1,5 évest és akkora örömöt okozott neki, hogy majdnem könnybe lábadt a szeme. Nem minden a rohanás, vannak pillanatok/helyzetek, amikor érdemes megállni...

(#51313) reset válasza LanyUs (#51312) üzenetére


reset
senior tag

Nagyon sok apró tanulságos szituációt megélhet az ember fia-lánya, ha nem körpályán hódol a futásnak...Egyszer majd elmesélem, hogy jártam a rőzsehordó öreg nénivel - és, hogy azóta milyen helyzetekben adok hangjelzést, mintegy jelezve a környezetemnek: vigyázat, jövök... ;]

[ Szerkesztve ]

(#51314) inf3rno válasza reset (#51313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tőlem megijedni szoktak, nem tudják mi a franc fut zihálva mögöttük. Volt már aki azt mondta, hogy azt hitte kutya. Különösen vicces az volt, amikor valami csaj elkezdett sikoltozni. Mondom ez kész. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51315) parandroid válasza reset (#51313) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs is annál azebb, amikor szólsz, hogy ‘balról jövök’, és erre félreugrik - balra. Pedig nagyjából az út jobb szélén ment addig. Ezt velem már biciklivel, és futva is megcsinálták. Szerencsére figyelek. De amúgy ha sengetek, olyankor is vn, aki megáll, és egy egymétres átmérőjű kört kihasználva forog körbe, és keresi a hang forrását. Legjobb, amikor nordic walking bot is van nála.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51316) norby_42 válasza reset (#51313) üzenetére


norby_42
aktív tag

A múltkor én ijedtem még: pont amikor odaértem, kinyitottak egy ajtót, és kiengedték a macskát... Mindketten ugrottunk egyet :)

Eat pasta, run fasta

(#51317) reset


reset
senior tag

Az öreg néni messze előttem ment - hátán rőzsekéve mutatta, hazaérve láng lobban a masinában...A jelenések-völgyében jártunk. (Így hívom a helyet, ahol néha megállok tűnődni:
minden a helyén/én vagyok útba’ csak/ki távokból időket/időkből távokat/loholva sorba rak...)
Gondoltam, baj lesz, ha rárobbantom magam...Éppen egy lejtő alján billegett, amikor elzúgtam mellette. "Édes jó istenem!" - hallottam immár a hátam mögül...
Visszapillantottam, láttam: ül a földön erőt és bátorságot gyűjtögetve...
Azóta mindig hangos füttyszóval jelzek, hasonló helyzetekben. Meg még sok más alkalomkor. Pl. az őszi kukoricatáblák között, ahol vaddisznók keresztezik néha utamat...
Egyszer, egy tejföl-sűrű ködös februári reggelen, elkavartam a mezőőr mellett. "Álljon meg azonnal!" - rivallott rám...Gondoltam, úgysem ér utol; hát nem álltam meg. Gyanús zajt hallottam (lekapta a puskát a válláról) - utána rögtön: - "A népköztársaság nevében felszólítom, álljon meg!" Ekkor már persze a fékre tapostam...Jó sokáig tartott, mire hitelt érdemlően igazoltam: én csak egy "futóbolond" vagyok, nem fát lopni készülök...Ha lett volna fütyő, lehet másképpen alakul...
(Jó sztorikat írtatok :DD )

(#51318) ígyvanferi válasza zolikaDB (#51310) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Guide 13 akció, 47-es méret.

(#51319) xy.zsolt válasza reset (#51317) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mi az a fütyő?...sorry, városban nevelkedtem :) Ha fanyelű bicska (ahogy a google tudja) akkor mi változott volna a story-ban?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51320) zolikaDB válasza ígyvanferi (#51318) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#51321) reset válasza xy.zsolt (#51319) üzenetére


reset
senior tag

Ebben a szövegkörnyezetben a füttyszó (fütyülés) tréfás rövidítésének szántam / egyébként meg fanyelű bicska régiesen...

[ Szerkesztve ]

(#51322) tomcica válasza xy.zsolt (#51319) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg se mertem kerdezni ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51323) dabgergo


dabgergo
őstag

Hoka cipőkre szokott valahol (akár külföldön) komolyabb akció lenni?
Most h a Salomon zsákutca volt, érdekel a Hoka, de ezek az árak...

[ Szerkesztve ]

(#51324) parandroid válasza dabgergo (#51323) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hoka nemigen akcióz. Ártana a ‘prémium’ imidzsnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51325) Zozo0525 válasza dabgergo (#51323) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nezz korul tele a face adok veszek csoportok. Sokan megrendelik a neten es méret nem jo mert azt hiszem a hoka kisse szűkebb? Ami engem elriaszt hogy arany aron van es mivel nagyon csillapit.... Hamar szetesik. 5-600km nem jo buli nekem:DD

(#51326) xy.zsolt válasza dabgergo (#51323) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nyúlcipőn láttam akciót ha már csak pár darab van egy termékből....Rincon2 volt 42 helyett 29ért 2hete. Engem is a tartóssága tartott vissza vissza pl ettől a modelltől.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51327) tomcica válasza xy.zsolt (#51326) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk az intersportban van surun learazva a Hoka,mostt Rincon 2 es Clifton 7 hasonlo arban,kb 30-35ezer ft.A Clifton azert igen sok km-t elbir,nalam a felso anyag illesztese kezd szetszakadni a belso talpnal,de 1500km-t ki fog birni igy is.A talpa/csillapitasa menne szerintem 2000km fole is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51328) ígyvanferi válasza parandroid (#51324) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De gondolom nem a márka akcióz (kivéve nyilván saját webshopban), hanem a boltok. Hogy ők miért gondolják prémiumabbnak, azt nem tudom, csak sejtem. Ha így is viszik a rekortánon kocogók, mintha muszáj lenne, hülyék lennének olcsóbban adni. Az MSRP meg minden nagy márkánál ugyanannyi adott kategóriában az új modellekre.

(#51329) LanyUs válasza reset (#51317) üzenetére


LanyUs
senior tag

reset: köszi! Tetszik a költői fogalmazás módod :R

Zozo0525: az a baj a Hoka esetében sose tudhatod mire számíthatsz. Egyik elmegy 1500km-ert, a másik széthullik 500 után. Pl. saját cipőim Clifton 1 - 1400 km, Clifton 2 - 800 km, Stinson 6 ATR - 600 km még mindegyik oké, pedig terhelés is van rajtuk ezerrel. Huaka 1-es van, de abban csak 300 km van még...

Keresek olcsón Clifton 7-est és a találatok között volt egy gyanús honlap ( se cégadat, se kapcsolat ). Még gyanúsabbá vált, amikor találtam 3 hasonló tükörkép oldalt is ( szerintem ugyanaz ). Ugyanaz a felépítés, de innen biztosan nem rendelek. Regisztrációra nem jön megerősítés és üzenetre nincs reagálás sem. Esetleg valaki ismeri?
https://www.hokacipo.com/
https://www.hokabudapest.com/
https://www.hoka-hungary.com

[ Szerkesztve ]

(#51330) bajnokpityu válasza parandroid (#51324) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bringás topicban meg szidják a pega 37et, mert, h minden csámpás azt hordja. Hát persze, ha nonstop féláron akciózzák, akkor mindenre alkalmassá válik :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51331) Never79 válasza dabgergo (#51323) üzenetére


Never79
tag

Maratonman-ban van most leárazás, de az is olyan, hogy pl 52-ről 40-re :U . Két Bondit, két Gaviota 2-őt, egy Speedgoat 2-őt, és egy Mafate 2-est használtam el eddig. Mindegyikben kb. 1200 km , egyik Bondiban 1500+, pedig nem vagyok egy pehelysúlyú. Tényleg drágák, de ha meg azt néztem, hogy a mostani Salomon sense ride-ban van 600 km és a gyöngyházrész már mind a 2 cipőn tropa... Nem tudom én sem mit vegyek. Nike-k valahogy nekem nem jönnek be kinézetre, mert nagy lábam van, és 46-47-es futócipők kellenek. Tudom le kéne xarnom a kinézetet, de valahogy nem akarok "csónakban" futni :).

(#51332) tomcica válasza bajnokpityu (#51330) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig az a pega37 jo cipo,picit tulepitett,de hosszu lazara,sot hosszu konnyed tempora is jol muzsikal (nekem ilyen 20km 3:40-en ment benne februarban a palyan,meg jo nehany 3:45-3:50-es konnyedebb is :K 3:30 v gyorsabbra mar puhanak es neheznek erzem,vagy csak magasan epiitett?! erdekes h a 35os pegaban lehet 3:30-at menni gond nelkul :U )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51333) Chuck Norris válasza dabgergo (#51323) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A spuriban van némi akció épp a cliftonokra, a nomadsportban is szokott lenni tavasszal meg ősszel leárazás.

(#51334) ígyvanferi válasza tomcica (#51327) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az jó hír, hogy ilyen jól bírja a Clifton, az nekünk időben is sokat jelent, pláne, ha tempósabb futásokra van mellette valami más.

Az a bajom ezekkel a 30-35 ezer Ft-os akciós árakkal, hogy tavaly 38 650-ért 3 pár futócipőt vettem, és egyik sem kifutott modell volt még akkor. De másikat is sikerült még 20 alatt vagy picivel fölötte beszerezni. Persze ehhez szinte napi szinten kell vagy egy tucat webshopot böngészni, meg a leárazásos fb csoportot követni. Ez van, ha az ember ráfügg a cipőkre. Több időt töltök a róluk való olvasással, tesztvideok nézésével, mint amennyit a lábamon vannak. :DDD Eddig még sikerült megállnom, hogy extra kedvezmény nélkül vásároljak. De most épp a kosárba rakás gomb fölött remeg a kurzor egy Zoom Fly Flyknit esetében, 34 ezerért, ami azért bőven több, mint amennyit eddig max. rászántam futócipőre. Még mindig baromi jól néz ki, elég jó utódja lehetne a pega turbonak. Szerencsére 45,5-es, ami már lehet egy hajszálnyival nagyobb lenne a kelleténél, versenycipőnél nem biztos, hogy az jó.

[ Szerkesztve ]

(#51335) tomcica válasza ígyvanferi (#51334) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ZF FK azonnal :K a ZF 3 mar nem olyan :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51336) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#51334) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nike Zoom fly flyknit | férfi Futo-cipo (playsport.hu) Itt 32k-ért kapható és feliratkozással egy ezres le is jön még belőle....csak, hogy segítsek a döntésben :) Mondjuk ránézésre inkább pega37 mint turbo :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51337) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

a Nike React Miler jó valamire?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51338) tomcica válasza xy.zsolt (#51336) üzenetére


tomcica
Topikgazda

erzesre viszont inkabb turbo ,mint pega37 ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51339) xy.zsolt válasza bajnokpityu (#51337) üzenetére


xy.zsolt
őstag

állítólag elrettentő példának :D Viccet félretéve, nehéz és ha jól értettem a YT-on akkor inkább szélesebb lábfejre ajánlott.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51340) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a Hoka-s tippeket, azt nem írtam h végül ezekre szűkült a választásom, sztem az lesz, amelyikből találok akciósat a méretemben:
- Speedgoat 4
- Evo Mafate 2
- Mafate Speed 3

Jó lenne kifogn valamelyiket 40 alatt, de nem sok esélyt látok rá...

@ígyvanferi: Fly Flyknit máig egyik kedvenc cipőm, Nike outletben is néha van, legutóbb 22ezerért volt, érdemes lehet megnézni. Fly 3 sokaktól hallom h nem annyira jó, végül én se vettem abból. De a méret sztem legyen jó, nehogy úgy járj mint én a Salomonnal.
Egyébként van 2db ingyen elvihető Fly Flyknit nálam :D hibátlanok, de egyikben 2300km van, a másikban 2100.

Pega 37 van nekem most sima lassú hétköznapi aszfaltos futásta, teljesen jó, de én gyorsat nem szeretek benne annyira futni, persze ment benne a 4:00-ás FM, de valahogy nem pörög (vagy én lassultam már le nagyon...).

[ Szerkesztve ]

(#51341) dabgergo válasza xy.zsolt (#51336) üzenetére


dabgergo
őstag

Mindenképpen turbo mint pega! Teljesen más liga a turbo, sztem akár a Fly sorozatnál is jobb!

(#51342) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#51336) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Óh, köszi a tippet! Itt van a kékből 44,5-es is, pont körbelőttük a 45-ös méretem. :DDD Spuriban van egyébként 10%-os kedvezmény a futóklub révén, azt nem számoltam bele a 34 ezerbe.
A sziluettje tényleg inkább a 37-es pega hasonlít, de ahogy a többiek is írják, szerepét tekintve turbós.

(#51340) dabgergo: gondolom a karbonlemez nem adja meg magát sok ezer km után sem, bár a habanyag biztos összébbesik ugyanúgy, mint minden másnál. Rászoruló gyorslábú futók biztos el tudják még használni versenyekre.

[ Szerkesztve ]

(#51343) Hi!King


Hi!King
őstag

Ma kaptam Pfizert, remélhetőleg feleségem is megkapja ma délután egy másik helyen, holnapra amúgy szabit vettünk ki, és elmegyünk túrázni, nyilván nem megerőltetőt, hátha jönnek mellékhatások, és remélhetőleg holnapután reggel nem lesz akadálya, hogy fussak. Antibiotikum mellett lazára vettem, múlt csütörtök óta újra futok, de mindig csak könnyű tempóban, illetve egyszer tettem bele repülőket. A pulzus-sebesség arányom határozottan rosszabb, de nem vészes így sem. Most három hétig ez az óvatos futogatás lesz, 50-80 km hetekkel, kemény edzések nélkül.

(#51344) inf3rno válasza Hi!King (#51343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk is most jött a telefon, hogy pénteken adnak Pfizert hármunknak. Remélem nem fáraszt le nagyon, mert most nem eshet ki egy nap sem ezen a héten.

Buliban hasznos! =]

(#51345) HKorn válasza Hi!King (#51343) üzenetére


HKorn
addikt

Én tegnap kaptam Sputnikot, leütött, mint vak a poharat. Este hidegrázás, izületi fájdalom, alig aludtam, reggel ébredéskor Body battery 30%, mondom kb úgy is érzem magam.

Már alakul, de futás most kizárt.

Run&Ride

(#51346) itouchfan válasza Hi!King (#51343) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én tegnap kaptam Astrát és ugyan semmi komoly oltási reakcióm nincs, de azért tompa, fáradt vagyok. Délután gyalogolok egy órát, meglátjuk, hogy bírom.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#51347) inf3rno válasza HKorn (#51345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hiába, ez az orosz módszer. :D

Buliban hasznos! =]

(#51348) Zozo0525 válasza HKorn (#51345) üzenetére


Zozo0525
őstag

Erdekes ezek szerint nagyon egyénfüggő. Szombat reggel kaptam az oroszt de semmit nem ereztem, vasarnap hajnalban egy laza 11 km.... Azota is minden reggel egy tízes

(#51349) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#51348) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Majd a második után nem leszel ilyen virgonc. ;]

(#51350) inf3rno válasza Zozo0525 (#51348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, eléggé egyén függő. A többségnek nincs semmilyen tünete, max egy kis fájdalom a karban.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.