Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) tomcica válasza Zozo0525 (#52498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendben,amikor adja akkor picit fel szabad kapni a laza napit is :K DE csak ha magatol keri,nem szabad eroszakolni es hasonlitgatni az elozo napokhoz stb. ez legyen mindig spontan.Nekem ma indult volna a lab mar a reggeli tulso felenk,de nem hagytam,direkt visszafogtam.Delutan konnyed tempo a terv (ami neked az a 6:00 kornyeke) 16km.
Altalaban amikor rovidebb gyors munkat csinalok delutan,masnap meg benne van a boogey,na olyankor nem szoktam belemenni a fokozasba reggel :N
Tegnap delutaniban a feladat 10 x 400m (3:05-3:10-es iram) piheno 800m fokozos 4:30-3:55.12km-re dobott 3:42-es atlagot,de ez csalos,mert sooookkkal nehezebb volt,mint 12km-t csurogni 3:42-on stabilan ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52502) tomcica válasza Dyraxx (#52500) üzenetére


tomcica
Topikgazda


Ez neha van learazva,multkor outlet webshop sotetkek szinben,sarga pipaval = 2800 ft/db. 6db volt keszleten a meretemben le is csaptam ra.Egyik kedvenc zoknim.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52503) LanyUs válasza reset (#52462) üzenetére


LanyUs
senior tag

reset egyperces novellái :R Kitűnő olvasmány! Szellemi táplálék ebben a rohanó világban... Élettapasztalat, gondolkodásra serkentő gondolatmagvak és költői fogalmazásmód. Nem utolsó sorban kéz a kézben jár a futással... Köszönjük!

(#52504) parandroid válasza Dyraxx (#52500) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlon, Artengo. A futós zokniik nekem nem jöttek be, az Artengo elvileg a teniszes, vagy melyik. Én évek óta mindenhova ezeket használom, sporthoz is, melóba is (munkavédelmi cipővel), nekem legjobb eddig. Ja, és van mindenféle hosszban, titokzoknitól térdig érőig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52505) HKorn válasza parandroid (#52504) üzenetére


HKorn
addikt

+1

Bár nekem így nyár felé az Artengo kicsit meleg, de tényleg puha és strapabíró, ezért szoktam venni az alap Kalenji-ből is, 1000Ft/3pár, elég vékony, abban jól érzi magát a lábam.

Run&Ride

(#52506) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem is bejött az Artengo, épp gondoltam rendelek bele még egy jó adaggal, mert jó, ha sok egyforma zoknim van. Az RS 100 nekem nem túl meleg, ezt használom nyáron, az RS 500-ból pedig eleve télre vettem. Ja, és ezeket futás mellett utcára, munkahelyre és túrára is használom. Viszont szerintem a nem bolyhosodik feltétel nem állja meg a helyét, mert puha szövésű, nagyobb részt pamut zokniról van szó. Viszonylag kemény és sűrűbb szövésű műszál kellene, hogy ne bolyhosodjon egy zokni, más kérdés, hogy az meg nekem nem tetszene.

(#52507) sipi700


sipi700
tag

Nekem valami alap Decathlonos zokni van, de már évek óta bírják, Kalenji feliratos. Kaptam, egyébként sznob vagyok és Nike, Asics cuccokat veszek. Egész jól bírja, azt hittem fél éven belül leszakad a lábamról. Hetente egyszer gyötörve van mindegyik pár. Asics nem bírt ennyit, Nike bírja, de azt versenyre használom.

(#52508) mukibuci válasza tomcica (#52502) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én már csak ilyet veszek/használok. ultrakényelmes és tartósak

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#52509) Dyraxx válasza tomcica (#52502) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszönöm a tippeket, segítségeket!

(#52510) sipi700


sipi700
tag

Futok, futok, futok mióta orvosilag is engedett covid után. 1 hónap alatt szépen alakult a pulzusom 4:45-5:00 körül van most a laza tempó (volt már jobb is), a távolsággal viszont igencsak küzdök. 12 km-nél nem megy több, de már 9-10 is fárasztó a lábaimnak. Szinte semmit nem csináltam közel 3 hónapig, ülőmunkát végzek, gyerekekkel sétáltam rövidebbeket illetve fiammal bringáztam néha. Gondolom most fokozatosan növelnem kellene a távot és ráhasalni a km gyűjtésre és előbb vagy utóbb elmúlik az ólomlábérzés. 10 km a kedvenc távom, de azért jó lenne könnyű lábakkal futni egy laza 15-20 km-t. Erősítés is visszakerül a műsorba és azt hiszem ideje előszednem az SMR-t is :) Szépen lassan visszajön a napi edzés. Azért a pulzusnak örülök nagyon. Tesztfutásokkal még nem próbálkozok, most a futás öröme is elég :D Talán egy 4:15 körüli 10 km már menne. De ha ilyen jól alakulnak a dolgok talán ősszel versenyezhetek már.

(#52511) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Ma kaptam masodik astrat. Szeretnem nem kihagyni a futast, mult heten betegseg miatt nem futottam.

Honapja jartam 25km felett, es nagyon hianyzik. Vasarnap mehet hosszabb, holnap meg egy 130as pulzusos lodorges hogy hangzik?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52512) Zozo0525 válasza bajnokpityu (#52511) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ha semmi bajod nem lesz nyugodtan menj en is mentem másnap is futni az oltasok után ha belázasodsz természetesen nem.

(#52513) sipi700


sipi700
tag

Engem rendesen kiütött első oltás, vasárnap fetrengés lázasan, hétfőn 10 km könnyű kerékpár (akkor már semmi bajom nem volt), majd kedden kerékpár 140-es pulzuson, szerdán futás (pár hete volt). Nekem még javult is az oltástól a pulzus, nem volt fárasztó a futás. Ha jól vagy simán mehet, amit írtál.

(#52514) norby_42


norby_42
aktív tag

Tegnap megnéztem, hol tartok, a cél ugye a 10k 50 alatt.
Első felét tempósan gondoltam, a másodiknál meg az volt a cél, hogy ne lassuljak, sőt.
Ez lett:

A másoik szakasz tempójára van mentségem, ez a szint hozzá:

Ez persze város, gyalogosok, zebrák, pirosat is kaptam.
Úgyhogy marad a gyorsítgatás, egy hónap múlva megnézem megint.

Eat pasta, run fasta

(#52515) tomcica válasza norby_42 (#52514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mennyi neked a max pulzusod, amit edzesen ki tudsz porgetni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52516) zzola


zzola
félisten

Holnap Pécs-Orfű-Abaliget félmaratonra jön valaki?
:))

(#52517) norby_42 válasza tomcica (#52515) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tán 180, vagy felette kicsit.
De ez csuklóról van, +/- 10 ütés szerintem van benne

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#52518) tomcica válasza norby_42 (#52517) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor ott lesz ez az 50perces 10K korul :K "csak" tudni kell kitartani a 170-172-es pulzust vegig,ugy hogy a tempo ne sokat essen be. Ezt gyakorolni kell,eloszor darabokban (itt mar nem a pulzus az iranyado az intenzitashoz,hanem a versenytempo) majd osszefuzni oket.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52519) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ma volt eg rövidebb futas 8,5 km meg sohasem volt intervallos edzesem kipróbáltam az oran hogy is kell? Ne hétfő reggel benazzak mikor a főnök altal összeállított első edzésem lesz. :DD

(#52520) tomcica válasza Zozo0525 (#52519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes kontrollalt korulmenyek kozott csinalni,ha nincs 400m atletika palya,akkor egyenes szakaszon oda-vissza,hogy ne az legyen h emelkedo v egyeb miatt elcsusszon a tervezett iram :N
Amikor valaki versenytempot gyakorol,akkor erdemes olyan korulmenyek kozott csinalni azokat a tempokat,amilyen korulmenyek kozott lesz majd a verseny/felmero is.Szoval ha valaki terep szintes versenyre keszul az vigyen olyan terepre ki jo nehany versenytempos edzest :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52521) archie17 válasza sipi700 (#52510) üzenetére


archie17
tag

Én is küzdök, és nem tudom, hogy erőltessem, vagy vegyek visszább. Nekem a betegség (márc. közepe->április eleje) után nem volt komolyabb visszaesés, pár hétre rá megcsináltam az EU 17km futást is, majd jött az első adag oltás (Sputnik-V, szintén kiütött) és azóta az addigi kényelmes 5:30-5:40 tempómban már 7km is küzdős, szúr az oldalam, nehezen megy.
(előtte 5:00 körül futottam félmaratont, és rendszeresen terepeztem 30+ távokon is).
Ma kapom a második adagot, kicsit aggódok, mennyi idő lesz visszaépíteni azt a formát, hogy gond nélkül elrohangáljak 3 órát a hegyen. Heti 50 km volt a szokásos adagom általában 3-4 részletben, pulzust sosem mértem, de a levegővételből meg az oldal-szúrásból azért sejtem, hogy nem ott van, mint márciusban.

(#52522) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én is dögrováson vagyok. Nagy valószínűséggel krónikus bakteriális fertőzésem van, ami az ínygyulladásomből vagy a mandulagyulladásomból maradt vissza, és azóta szép lassan terjed. Múlt héten annyira voltam, hogy elkezdtem illóolajos vizet inni rá, mert már egy korty cukros víz után is gennyes ízt éreztem és annyira émelyegtem, hogy majdnem elájultam. Néhány nap után mintha kicseréltek volna, újra volt energiám mindenre, elmúlt az állandó fáradtság, brain fog, és fizikailag is kb. 3x annyi energiám lett, mint előtte. Aztán ahogy abbahagytam fokozatosan visszatért az egész. Kedden megyek fogorvoshoz, megpróbálok antibiotikumot iratni valami komolyabbat, hátha összejön.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52523) #76500480


#76500480
törölt tag

Rossz cipő az eltérő labtartasra milyen ízületi panaszokat okozhat? Keresztszalag ép de egy oldalszalag felrostozodast sikerült osszeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#52524) Zozo0525 válasza tomcica (#52520) üzenetére


Zozo0525
őstag

Van itt a lakás mellett egy futopalya kozel 1 km rekortan.... itt szoktam link Stravan legend lettem azt hiszem en vagyok a leglelkesebb

(#52525) LanyUs válasza norby_42 (#52517) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom jól haladsz! Megnyugtatásképpen mondom, hogy a szint kinyírja a PB-t, ha előtte az síkon futott eredmény. Nálam is jól látszik, hogy a keservesen tartott 04:40-04:50 tempó 10-15 méter szinttől is picit beroggyan, majd onnan már nehéz vissza kapaszkodni, mert a pulzus pár ütéssel feljebb kerül. Utána izomzatból erőlködni sem jó megoldás, mert akkor a túlzott terheléstől jobban feszülnek és 12-14 km. környékén is jön a +20+25 sec büntetés :)
Egy rekortán / laborkörülmény PB-t ugyanott lehet megdönteni ( Nekem ). Hamarosan keresek egy helyet, hogy mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#52526) Zozo0525


Zozo0525
őstag

link most lattszik a link?:((

(#52527) norby_42 válasza LanyUs (#52525) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az emelkedőimet nem adom :)

Ha rávenném magam, hogy körözzek a pályán, akor gondolom meglenne, de az nem kihívás. Ma második oltás, szóval pár hét, de aztán szerintem egy csendes vasárnap reggel megfutom. Persze azt síkon, minimális szinttel.

Eat pasta, run fasta

(#52528) LanyUs válasza norby_42 (#52527) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze jók is azok erősítő edzésnek!A szekszárdi Borvidéki félmaratonon sok síkon 04:30-as futó mellett haladtam el felfelé és lefelé. Ők az egyenesben megint behoztak/visszaelőztek. Újabb dombnál megint én mentem el. Ment az adok kapok, amíg a végére Őket is és Engem is felzabált a tejsav. Onnan már csak a fogak erőssége/szorítása és a bevitt aminosav számított :D

(#52529) tomcica válasza Zozo0525 (#52524) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,az hogy nehany lakotelepi nyanyekot lekoroztel motivalo tud lenni az elso idoszakban,utana azert emelni kell a lecet :DDD :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52530) Zozo0525 válasza tomcica (#52529) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez a terv. Kicsit emelni a tempót. :DD

(#52531) jmuranyi válasza inf3rno (#52522) üzenetére


jmuranyi
tag

Jobbulást kívánok!
Milyen illóolajat használtál?

(#52532) danielsz válasza zzola (#52516) üzenetére


danielsz
tag

Én jövök, habár csak a 9 km-es, Orfű-Abaliget távon indulok. Azért félmaratonon elég kedves, amikor elindulsz Orfűről felfelé, nekem most önmagában elég lesz ez az emelkedő. Kíváncsi leszek, mire leszek képes, kicsit meleg is lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#52533) zzola válasza danielsz (#52532) üzenetére


zzola
félisten

:DDD
A 21-nél mindjárt 8 km. felfelé a kezdés. Hamar melegek lesznek a vádlik, azt hiszem.
:))

(#52534) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tudtok mutatni egy útvonalat a FM-hoz? A versenykiírásban nem találom, csak azt ecsetelik hosszasan, mennyit és hova utaljunk.

(#52535) danielsz válasza ígyvanferi (#52534) üzenetére


danielsz
tag

Pécs-Orfű-Abaliget útvonal: [link]

(#52536) danielsz válasza zzola (#52533) üzenetére


danielsz
tag

Remeterét "csak" 6 km-nél van, onnantól Orfűig lejt.

(#52537) Studi válasza LanyUs (#52525) üzenetére


Studi
addikt

És gyakorlatilag azt is van csak értelme összehasonlítani. Emelkedős-lejtős terepen futott eredmények abszolút összehasonlíthatatlanok, mert hiába volt mindkét 5km-ben mondjuk 30m szint, az nem biztos, hogy ugyanúgy, ugyanakkor jött, ugyanolyan hosszú lejtmenetek voltak hozzá... Straván is hiba szerintem, hogy elment erős lejtmenetes Best effortokat is, amit aztán csak néz az ember pillázva...

(#52538) ígyvanferi válasza danielsz (#52535) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi!
Uh, ez tényleg combos, majdnem 6 km-es, átlag kb. 5%-os emelkedő kezdésnek. És persze a végén sem hagynak még békén nyugodtan szenvedni síkon. :D Szívesen lefutnám. Kár, hogy kicsit messze van, illetve holnapra megvan a program, de majd egyszer egy Pécs környéki hétvégés kirándulással egybekötve lehet végigszaladok az útvonalon.

(#52539) zzola válasza danielsz (#52536) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#52540) LanyUs válasza Studi (#52537) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azaz! Nagyon jól látod! :R Az amúgy vicces a strava esetében, amikor több száz szint után , amik éppen 1 km-en belül voltak fel-le -> visszanézve a km sávokat +- 1-2 méter van odaírva :D

Mostanában a parkerdőben megy a reggeli aerob és már pár alkalom után érzi a térdem a kíméletesebb talajt! Sajnos a tempó marad betonon... Lefelé pedig nem viszi fel a pulzust a lábpörgetés ( tomcica írta, de tényleg hasznos ).

(#52541) norby_42 válasza danielsz (#52535) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez rendes fm, nem holmi rekortán :)

Eat pasta, run fasta

(#52542) zzola válasza norby_42 (#52541) üzenetére


zzola
félisten

Nagyon várom már! Szeptemberben voltam utoljára versenyen, már lázban égek rendesen!
:))

(#52543) LanyUs válasza zzola (#52542) üzenetére


LanyUs
senior tag

Elnézve az elején azt a folyamatos 400 szintet lázban ég majd a combotok is! :D :R Jó futást Mindenkinek! Élvezzétek a kilátást és a friss levegőt!

(#52544) zzola válasza LanyUs (#52543) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Én ráadásul az első km-t meg is szoktam nyomni. Nincs is annál szebb, amikor már a táv első harmadában görcsbe rándul az ember vádlija.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#52545) HKorn válasza Studi (#52537) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, egyik ismerősőm Straváját néztem, best effort 1K, 2:29, mondom aztakurva, nézem az activity-t hozzá, terepfutás 1km-en 83m lejtő, mondjuk így se rossz, de akkor is. 5 éve futotta, azóta sem sikerült megdöntenie :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52546) Hi!King


Hi!King
őstag

Azt a Remete rét emelkedőt anno mindig imádtam, futva is és bringával is. egy időben a Makár alatt laktunk, onnan jártam fel futni, néha bringázni, bár futva az ösvényeket jobban preferáltam, de néha a bringaúton is felfutottam.

Egyébként lejtőn futva fékezi az ember valamennyire magát, ellenben túrázásnál már tapasztaltam olyat, hogy kopasz lejtő, mérsékelt mennyiségű hó, na ott nem fékeztem magam, volt olyan, hogy az Alacsony-Tátrában lefelé 45 percre becsült egy szakaszt gyalog, mi meg 10 perc alatt lent voltunk.

(#52547) sipi700 válasza HKorn (#52545) üzenetére


sipi700
tag

Pedig olyan lejtőt már nem is olyan könnyű futni. Legjobban max. 40m-eseken lehet csorogni lefelé :)

(#52548) sipi700 válasza tomcica (#52529) üzenetére


sipi700
tag

Én is úgy kezdtem 1 hónapja, hogy a túlsúlyos hölgyek is gyorsabban futottak a rekortánon, mint én :D Mostanra kezd helyreállni a világ rendje, gyorsabbak meg eddig is akadtak ;)

(#52549) sipi700 válasza archie17 (#52521) üzenetére


sipi700
tag

Nálam ilyen tempó okozta gyötrelmek nincsenek, meg elég jó már a tempóm 1-es pulzuszónában. A lábaim "elfáradnak", mint aki nincs hozzászokva ilyen távokhoz. Sógornőm gyerekeit 400 m-re is autóval viszik, 1 km gyaloglás után is elfáradnak, mert nincsenek hozzászokva. Most én is valami hasonlót érzek 6-7 km futás után :D
Ha légzésed figyeled az sok mindent elárul, ha tényleg azt érzed, hogy sűrűbben veszel levegőt, akkor még nem ott van az állóképességed, mint előtte. Még nekem sem teljesen, de 6:05 körüli tempón kezdtem és 2 futásonként növeltem a tempót, mostmár óra nézegetése nélkül is adja magát az egyre gyorsabb tempó. Csak arra figyelek, hogy kényelmes legyen és a légzésem rendben legyen. Jönnek szépen a 150 körüli pulzusok (nálam az a laza tempó) és 4:44 volt eddig a leggyorsabb futásom. Betegség előtt 4:30 körül, szóval alakul szépen. Résztáv még nem igazán volt, próbáltam, de valamire való alapsebesség nélkül nem volt túl élvezetes. Ha szigorúan pulzust néztem volna, szerintem még 5:45-ben totyognék, óvatos edzésről edzésre gyorsulással egész szépen alkalmazkodott a pulzus is. De ezek egyéni dolgok. Most nem is dolgozok edzővel, ezt most nekem kell érezni. Talán 1 hónapon belül lehet érdemi munkát kezdeni.

(#52550) HKorn válasza sipi700 (#52547) üzenetére


HKorn
addikt

Ezen gondolkoztam, hogy oké, hogy lejtő, de mégis hogy sikerült ilyen időt kifutni, lehet valami elmérés lesz az, mert a többi km nem ilyen gyors, lehet gurult lefelé :D

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.