Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) Zozo0525 válasza LanyUs (#51848) üzenetére


Zozo0525
őstag

06:00-06:30 ez tempo vagy idő?:DD

(#51852) tomcica válasza zzola (#51846) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezzel en is igy vagyok,kiscsiko koromban ha nem lobogott 1000-el a hajam futas kozben,akkor azt nem is neveztem futasnak ;] mara mar megszelidult valamennyire a vadlo,csak szepen turelmesen duruzsol :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51853) tomcica válasza Zozo0525 (#51851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reggel 6kor 6:00-as iram :DDD amugy ma en is csak szep turelmes 5:30-6:00 kozotti totyogessel kezdtem a hetet,kesobb delutan majd johet egy kis emelkedos koredzes (ero) ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51854) HKorn válasza Peterhappy (#51845) üzenetére


HKorn
addikt

Nyugi, itt én vagyok a leggyengébb láncszem a 6:00- 6:30-as futásaimmal, 170-es átlagpulzussal, de ettől függetlenül szívesen olvasgatom itt a tapasztaltabbak okosságait, meg látom, azt, hogy amit lehetetlennek hiszek, az elérhető. :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#51855) sipi700 válasza Agony (#51850) üzenetére


sipi700
tag

Sajnos ilyet nem számol :( Ha megtalálom az edzést felteszek pár képet. Most app sincs a telefonon. Majd ha ismét rendesen futok... :) Ez a hét oltás miatt lehet kuka. Tegnap nagyon rosszul voltam, ma már jobb, talán holnaptól ismét harcra kész leszek.

(#51856) Peterhappy válasza HKorn (#51854) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor meg mindig jobb vagy, en stabilan 7:30/km korul futok, ~145 pulzus mellett :B
Volt mar sokkal jobb is, de lesz is meg :K

(#51857) Agony válasza LanyUs (#51841) üzenetére


Agony
aktív tag

Kívácsiságból visszanéztem a félmaratonjaimat, amik versenyek voltak az elmúlt években... hát nem volt túl nagy fejlődés. :D

Az első évben pikk-pakk sikerült lemenni 1:30-as FM-re, onnan viszont már sokkal több munka 1-1 perc javulás... nagyon aránytalan, mert korábban heti kb. 50K futottam azt is ahogy jól esik 90%-ban 5x 10K leosztásban mindenféle tervezgetés nélkül.

Start with a whisper, end with a scream!

(#51858) HKorn válasza Peterhappy (#51856) üzenetére


HKorn
addikt

Én alapvetően 5:30 és 7:30 között futok, de 5:30 az max 5km és szétesik mindenem a végére, szoktam 7:30-as lassút is futni ott a cél a 150 alatti pulzus. Legjobban 6:00-án szeretek futni, ott már érzem hogy haladok is, viszont egyelőre a pulzusom nem bírja hosszú távon.

Mondjuk érdekes, tegnap futottam 11Km-t 168-as átlagpulzussal, ami elég magas, de ezen még elvagyok, 175 felett kezdem el úgy érezni, hogy nem bírom sokáig fenntartani.

Van még mit javítani az biztos. :)

Run&Ride

(#51859) emvy válasza Agony (#51857) üzenetére


emvy
nagyúr

Hja, en most tartok 1:30-nal. 1:38 ment ugy, hogy neha futkorasztam, persze fiatalon :). 1:34 elott mar heti par futas (agyatlanul) benne volt, 1:30 most sikerult igy a midlife crisis kozepen :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#51860) INTELligent válasza Agony (#51850) üzenetére


INTELligent
senior tag

Grade adjusted pace van futáshoz is, ráadásul ingyen, csak Strava fiók kell hozzá. Elevate for Strava

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51861) emvy válasza Agony (#51850) üzenetére


emvy
nagyúr

Hasznaljatok Runalyze-t, tenyleg. Igazabol semmi mas nem kell, ha adatot akarsz elemezni.

while (!sleep) sheep++;

(#51862) Hi!King válasza emvy (#51859) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az a durva, hogy mikor sok évig tényleg csak hébe-hóba futottam, akkor 1:24-es 20 km-ről (akkoriban nem futottam félmaratont), ami kb. olyan mint az 1:30 félmaraton, annyit romlottam 10-15 év alatt, hogy 1:39-et futottam, mikor csak úgy beneveztem 2018-ban Vivicittára, mert feleségem céges váltóban indult, és megmondtam nekik, hogy lenyomom a váltójukat egyedül, utána meg sörözünk.

Ja, és az 1:39-ről 1:30 alá viszont nem kevés futást igényelt.

[ Szerkesztve ]

(#51863) Hi!King válasza INTELligent (#51860) üzenetére


Hi!King
őstag

Előfizetőként mondom, hogy a Strava és a visszajelzésként is használható adatok, statisztikák olyan messze állnak egymástól, mint ha vonalzóval akarnánk mérni a hőmérsékletet...

(#51864) INTELligent válasza Hi!King (#51863) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ugye megnézted, hogy amit én linkeltem, az nem Strava, hanem ahhoz egy ingyenes plugin? :U

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51865) Hi!King válasza INTELligent (#51864) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, nem, bocs, megnézem.
Szerk.:
Majd este otthon megnézem, mert a munkahelyi gépen a böngészőbe inkább nem teszek plugint.

[ Szerkesztve ]

(#51866) Peterhappy válasza HKorn (#51858) üzenetére


Peterhappy
őstag

"Van még mit javítani az biztos. :)"

Ovatosan az olyen kijelentesekkel, mert a Kandur verszagot kap :D

(#51867) tomcica válasza Peterhappy (#51866) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51868) ballazol


ballazol
senior tag

Hay!
Utoljára megint működött a pulzusmérő öv, a decás... Érdekes, mindegy.. :D
Ma kaptam az első BBIBP-CorV oltásomat (a következő június 1-én esedékes, ceruzával írta rá a nővér :) ), úgyhogy a mai mozgás természetesen elhalasztva.
Szerintetek holnap már érdemes lenyomni a szokásos 10 km-es körömet?

(Erős immunrendszerrel rendelkezem, az influenza elleni oltást is megkaptam november elején, annak sem éreztem semmilyen mellékhatását.)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51869) ballazol válasza ballazol (#51868) üzenetére


ballazol
senior tag

ja még annyi, hogy sajnos a véroxigén-szintet nem néztem meg, de a pulzusom 46-47 között mozgott az oltás beadása előtt délelőtt fél11-kor
az jónak mondható futás szempontjából, ugye? :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#51870) inf3rno válasza Agony (#51836) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ, hogy milyen erős a szél. 70kph már durván sokat jelenthet. Hát gondolom amúgy sem ez volt az első és az utolsó, hogy lefutod, úgyhogy idővel biztosan ki fog derülni, hogy mekkora a szerepe a szélnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51871) Zozo0525 válasza ballazol (#51868) üzenetére


Zozo0525
őstag

én mindegyik orosz utáni nap futottam, nálam semmi baj nem lett ha semmit reakció menj nyugodtan

(#51872) Agony válasza inf3rno (#51870) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem ez a felmérő mentálisan kellett nagyon, hogy ne kezdjek el pánikolni a verseny harmadánál, hogy ezt úgyse fog menni, előzőleg se ment jajj mi lesz. :D

Már várom, hogy nyáron legyen egy rendes éjszakai félmaraton vagy ősszel valami hűvösebb, aztán meg lehet futni versenykörülmények között, főleg ha esetleg lenne is kivel együtt futni, mert a legutóbbi félmaratonokon (vidék) vagy én futottam elsőként vagy úgy elvertek, hogy azt se láttam, hol vannak előttem ;] ... szóval jó lenne egyszer ráakadni egy hasonló tempójú csoportra verseny közben, a helyezés úgyse oszt vagy szoroz.
Leginkább egy szegedi félmaratonnak örülnék, ott mindig jó a hangulat, a pálya is szint meg össz-vissz annyi van benne, hogy 2-3 alkalommal átfuttatnak a hídom, amúgy totál sík.

Most is gondoltam rá, hogy viszek egy bringás nyulat, de aztán úgy voltam vele, hogy úgyse tudnék hozzá szólni egy szót se, akkor meg nem kárhoztatnék 80 perc szívásra senkit. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#51873) emvy


emvy
nagyúr

Tegnap reggel óta plantar fasciitis jellegű fájdalom van. Holnap érdemes elmenni futni, vagy hagyjam a fenébe? Mennyi idő múlva múlik el?

while (!sleep) sheep++;

(#51874) tomcica válasza emvy (#51873) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az meg az achiles "gane" egy dolog...en atfutottam rajta (marmint a plantaron) hat volt reggel sziszeges nehany hetig.Kepes hegesedni,igy elso par lepesnel amikor ujra felteped kegyetlenul faj,bemelegedessel kepes eltunni aznapra.
(achiles az mas teszta,az ha begyullad akkor a mostani fejemmel azonnal leallnek a futassal es elkezdenek keresztedzeni,mert kesobb hosszabb szunetet ker majd).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51875) emvy válasza tomcica (#51874) üzenetére


emvy
nagyúr

Achillesszel semmi gond.

Krva bosszantó, elvileg 3 hét múlva maraton (csak az edzés részeként, nem PB próba), 10 hét múlva meg a 80k.

Szóval lehet, h most kéne visszavenni, hogy ne legyen belőle hosszabb szopó.

while (!sleep) sheep++;

(#51876) tomcica válasza emvy (#51875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,nem azert irtam,csak h ezzel a kettovel vigyazni kell.A ketto kozul viszont a plantar az emeszthetobb.
Ha megteheted pihentesd :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51877) emvy válasza tomcica (#51876) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, h a keddit (holnapit) ki kene hagynom, es folytatnam csutortokon. Fszom, az utobbi 5 honapban nem volt kihagyott edzesem. Bringazas belefer helyette?

while (!sleep) sheep++;

(#51878) inf3rno válasza emvy (#51873) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A plantarra azt mondják sok idő, mert állandóan felszakad, ha elkezdesz futni vele. 3 hét alatt szerintem nem fog elmúlni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51879) tomcica válasza emvy (#51877) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bele,csak nehogy karbontalpas cipoben :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51880) parandroid válasza emvy (#51873) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ó, elmúlik az, csak ha megint elmész futni, másnap nem bírsz ráállni. Aztán pár perc mozgás után jó, csak ne ülj le megint. Én lassan másfél éve nem futok miatta. Szóval ha tényleg az, akkor beszoptad. :(

Ja, nem egyik napról a másikra jön elő, eleinte fel sem veszed, nem olyan rossz, aztán majd az lesz, én akkor hagytam abba a futást, amikor a lépcsőn már nem bírtam lemenni, csak fokonként húzva a fájós lábamat magam után. Mostanra ha nem futok, akkor tünetmentes vagyok. Aztán elmegyek 3 km-re 6:30- al tötyögni, és kezdődik elölről. Nem vicces.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51881) emvy válasza tomcica (#51879) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ma pont abban voltam :DDD nem is lett jobb tole

while (!sleep) sheep++;

(#51882) emvy válasza parandroid (#51880) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem nekem volt mar ilyen egyebkent, na majd kiderult par napon belul.

while (!sleep) sheep++;

(#51883) emvy


emvy
nagyúr

Nade varjunk csak.

Nekem nem a sarga faj, hanem a 'Medial Plantar Neuritis' felirattal jelzett resz.

Akinek volt/van: alul faj vagy oldalt? Nekem egyertelmuen oldalt, ha nyomom (ha sarokra lepek, akkor ott is kicsit, de inkabb oldalt).

https://www.sportsmd.com/sports-injuries/foot-ankle-injuries/joggers-foot/

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51884) parandroid válasza emvy (#51883) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, inkább oldalt, de a kép is azt mutatja, hogy hol tapad le, és hogy nem ugyanott fáj, nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51885) xy.zsolt válasza tomcica (#51874) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezek mitől alakulnak ki, lehet tudni......túledzés, szar cipő, rossz futótechnika?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51886) emvy válasza parandroid (#51884) üzenetére


emvy
nagyúr

Arrol szol a sztori, h csomo mindent plantar fasciitisnek diagnosztizalnak, ami nem is az, es emiatt felrekezelik (es nem jon rendbe). A PF-rol azt irjak, h reggel szarabb (az enyem nem volt reggel rosszabb, sot, jobb volt), meg hogy a labujjaidat nehez megemelni (nekem nem). Viszont az enyem oldalt nyomasra faj egy pontban, a talpamat megnyomva viszont nem faj.

Ez a cucc allitolag olyasmi, hogy tulterhelestol beduzzad valami, es nyomja az ideget.

while (!sleep) sheep++;

(#51887) parandroid válasza emvy (#51886) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet, hogy a tiéd sima megerőltetés. Nekem a ‘reggel szarabb’ dolog stimmel, futónap után reggel ébredés után kínszenvedés lábra állni, de ha pár órát ül az ember, az is szörnyű. Aztán jársz pár percet, és a fájdalom elmúlik.

xy.zsolt: Ezeket szokták mondani, valószínű, hogy ezeknekvalami szerencsétlen kombinációja.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51888) tomcica válasza xy.zsolt (#51885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A plantar az legtobbszor tul sok lefutott km,ergo egyfajta tuledzes.A kemeny felulet es a gyatra cipo csak radob egy lapattal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51889) emvy válasza tomcica (#51888) üzenetére


emvy
nagyúr

Nah, reggel nem szarabb (ugyanolyan) kb. nem plantar lesz ez. Elég kiábrándító. Lehet h azért megnézetem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51890) LanyUs válasza emvy (#51889) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor januárban 200 feletti km volt, akkor a 600 km-es Clifton 2-ben kezdtem érezni a talpam hátsó felén alul is és oldalt is egy tompa fájdalmat ( túlerőltetés + kitaposott cipő ).
Step padon nyújtottam a talpam minden futás után + vettem egy új Stinson 6 ATR-t. Ez a cipő ( új lévén ) jobban tartotta a talpam és kb. 2 hét eltűnt a túlerőltetés minden tünete! Még gyógyuló fázisban a kitaposott cipő újra előhozta, ezért "beleragadtam" a Stinsonba...
Biztatásképpen írom hátha Nálad is javul ha kipróbálod ezeket ( valójában megerősítem tomcicát ).

[ Szerkesztve ]

(#51891) LanyUs válasza Agony (#51857) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem a célom most a képeden látható leglassabb fm-ed :) Pedig a heti km nálam is 4-5 x 8-12km éppen hogy alakul a napi beosztásom, de a heti 50 km az megvan. Engem az érdekelne még, hogy az adott dátumhoz milyen kg társult. Vagy itt már végig 72 kg volt a jellemző? Annyira jó lenne, ha lenne viszonyítási alapom. El tudnám helyezni magam ( 192/102 ), hogy mi az elvárható/átlagos tempó, mert nem tudom nyújtani a kisebb tömegű futó tempóját ( még )

(#51892) bajnokpityu válasza LanyUs (#51891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én tőled is lassabb vagyok. Pedig picit könnyebb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51893) LanyUs válasza bajnokpityu (#51892) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon óvatosan pöckölgetem a tempót, mert betonon futok és biztosan érzed Te is ha kicsit erősebben csapódsz, akkor a térd megérzi! Ezért még mindig azon az állásponton vagyok, hogy inkább a biztonságos tempó és mozgásban maradás, aztán a sebesség. Kivéve a fórum futás, amikor kifejezetten ide szeretnék valamit letenni :)

(#51894) Agony válasza LanyUs (#51891) üzenetére


Agony
aktív tag

Vasárnap reggel 69.9 kg voltam, de gyakorlatilag 1 éve 69-71 kg között ingadozok. Ha lemegy 69-re, akkor kicsit lazábban veszem a kaját, ha eléri a 71-et, akkor meg kicsit visszafogom.

Szerintem próbálj meg hosszabbakat futni, nagyon utáltam, de nálam az hozott sok változást. Alapozásánál gyakorlatilag minden nap 15-20K között volt, igaz a heti 6 futásból 4 csak laza tempón csoszogás, de hozzászokott a szervezet, hogy 1,5 órára biztos tervezzen. :P

Korábban én is úgy voltam vele, hogy minden nap futottam 10-12K 4:00-4:30 közötti tempón, de ennél hosszabbat max több havonta egyszer vagy versenyen... aztán meg is rekedtem 4:10 körüli tempón.

Nem mondom, hogy ugorj fel egyik hétről a másikra napi 10K-ról 20K-ra, de heti 1-2 napot szerintem mindenképp iktass be, ami fedi és egy kicsit túl is nyúlik a félmaratoni célidőn.
Nekem 90 perc után valahogy fejben szétesik a futás és már minden métert unok és tempótól függetlenül "csak legyen már vége"... de a fejlődés nagy része egészen biztos, hogy annak köszönhető, hogy Tom erőltette a hosszú tötyögéseket, amikor 145 BPM alatt kellett futni félmaratont.... :D

Meg most tavasszal minden vasárnap volt egy félmaraton 3:58-4:05 közötti tempón, illetve három hosszú futás (24K, 27K, 30K) 4:05-ös tempón. Ilyeneket pl. 2019-ben és 2020-ban nem csináltam sose, 2019-ben pl. a leghosszabb futásom a Mercedes Gyárban egy 25K-s verseny volt 1:40:20-as idővel... amikor Tommal elkezdük az alapozást, akkor meg gyakorlatilag minden alacsony pulzusos tötyögő edzés hosszabb volt ennél.

Szóval bármennyire is ki nem állhatom, szükség van a hosszúkra. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#51895) tomcica válasza Agony (#51894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ki is van epitve rendesen az alapod,legalabbis FM-30K-ig betonbiztos :K johet a modszeres elezes ;)
En ugy szoktam,h az elezes soran az osszes maradek edzeskm-t totyogoson csinalom,aki viszont erzekenyebb a 120km+ hetekre,annak ezek a masodik laza bpm-s regeneralo edzesek lehetnek bicajon is (csak ne kezdje el taposni temposan a bringat,laza bpm,laza bringa,magas cadence).Ez azert szukseges,mert az elezes kepes "felenni" az aerob alapot,igy viszont nem tudja.
Valodi polarizalt edzesek mennek: Vo2max,LT,max sebesseg es precizen belott aerob elso kuszob (neked ez 4:30-4:35 kornyeke) MINDEN MAS laza regeneralo akar <130bpm is,bicajon <110bpm.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51896) LanyUs válasza Agony (#51894) üzenetére


LanyUs
senior tag

A gyerekek és az asszony szigora miatt recseg-ropog az időbeosztás. Még így is megkapom, hogy többet kellene kényeztetni ...

Olyan vagy, mint a nagyobbik 3 évesem. Hétvégén szombat-vasárnap délben Bob britax run van és másfél óra után szokta jelezni, hogy apa most már menjünk haza! :) Múltkor jött velem, motorral tekert 3 km-ert, majd leszállt és futott 1-et, majd visszaült a kocsiba :)

Köszönöm a tapasztalatot! :R 2017-ben 04:40-nél is 71 voltál?

[ Szerkesztve ]

(#51897) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Sok sok év kihagyás után el akarok kezdeni mozogni, elsősorban kocogni.
Tudtok adni pár jó tippet, hogy kezdjek neki? Mire figyeljek, hogy csináljam?
Aszfalton lenne lehetőségem rá, ha fontos 195 magas és 95kg körüli vagyok.

(#51898) Agony válasza LanyUs (#51896) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem, akkor még 72.5 kg... :U

... de úgy látom előtte jól feltöltöttem a szénhidrát raktárakat a McDonald'sban! :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#51899) Studi válasza zolikaDB (#51897) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon figyelj a tested jelzéseire. Futással villámgyorsan lehet fogyni is, és fejlődni is, de nagyon fontos, hogy az izmok sokkal gyorsabban fejlődnek, mint ahogy az ízületek, szalagok adaptálódnak az új életmódhoz.
Kort nem írtál, de talán attól függetlenül is javasolnék valami ízületeket védő cuccot, megelőzendő a bajt. Kollagén, glükozamin, kurkuma, ki mire esküszik. Olvass utánuk, és amelyik szimpatikus, azt a futás mellett kúraszerűen toljad.
Bemelegítés, nyújtás: na én ezeket hanyagolom el idő hiányában. :D Nem szabad! :DDD Amit viszont javaslok ezzel kapcsolatban, egy masszázshenger beszerzése: és használata, Youtube-on rengeteg video van. Kezdetnek leginkább simát, maximum rücskösből a puhát (Decathlon), a durvával lehet magad ellen dolgozni. Nálam kritikus területek a vádli, és a farizom oldalsó része. (ezt biztos tudják nálam latinabbul is mások :DDD)

Keresztedzés: bringázz, ússz, ha van rá lehetőség. Nem írtad, mennyire része az életednek a mozgás napi szinten, de az a legnagyobb előrelépés, ha azzá válik. És a bringa kiváló ilyen szempontból, erősíti, karbantartja a lábat, de más izmokat is mozgat, és a légzést, keringést jól fejleszti.

(#51900) tomcica válasza Agony (#51898) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lelki szemeimmel mar latom,ahogy LanyUs remenykedett h az a FM 85kg-vel ment es meg ehet a heten is szilardat ;] (kozben O is tudja,hogy szigorubbra kell venni a "konyhat"...es ez nem asszony/szabadido fuggo :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.