Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) bandus válasza margithid (#52748) üzenetére


bandus
veterán

Az szerintem noi lesz, ezer eve nem valtozott pegak meretezese.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52752) margithid válasza bandus (#52751) üzenetére


margithid
veterán

44.5-ös női?
Hát nem tudom.
Ezeknél nem csak a szín teszi női vagy férfi modelé a cipőt?

(#52753) margithid válasza margithid (#52752) üzenetére


margithid
veterán

Itt van pár kép róla:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52754) danielsz válasza margithid (#52753) üzenetére


danielsz
tag

Ott is van a címkén, hogy WMNS = női. Igen, a Nike-nál van 44,5-es női is. Asszem az a legnagyobb. Hosszra fél centivel nagyobb a női méret, mint azonos EU méretű férfi, azt nem tudom, van-e szélességben különbség.

(#52755) ígyvanferi válasza margithid (#52753) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azzal kezdődik a neve, hogy wmns, azaz női.
Az én női Pega Turbo 2-esem is ugyanígy van számozva, míg a rendes férfi nike-knál EU45-höz tartozik a 29 cm, ahogy bandus is írja, ebben nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#52756) margithid


margithid
veterán

Azt hittem az valami kód csak 😀
Mindegy, így még jó is, mert akkor a 28.5 cmes kicsi lenne..

(#52757) tomcica válasza margithid (#52752) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam a pink a ferfi NIke :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52758) Studi válasza tomcica (#52757) üzenetére


Studi
addikt

Nekem élénk piros Asicsom van. :DDD Amúgy futócucc, bringás öltözet a praktikum miatt van, kb lesz@rom a színét.

(#52759) tomcica válasza Studi (#52758) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A csucs eddig egy Rose Gold Saucony Freedom volt :P imadtam, 2db komoly 21K felmero is ment bele (meg szamtalan 8-12K tempo). Kar,hogy mar nem gyartjak,az ujabb modellek nem olyanok mar :N
Apropo tempo,ma fokozos tempo ment 9km 3:50-rol 3:18-ra (atlag 3:36). Cipo a jo oreg Adidas Hagio,csak az eg tudja mennyi km van mar benne,nagyjabol mar a mezitlabas cipo kategoria :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52760) margithid


margithid
veterán

Én úgy vagyok, hogy sportcipőből csak futócipőt veszek, igy hétköznap is tudom használni ha akarom.
Azért egy élénkpiros vagy világoszöld cipőt nm vennék fel csak úgy utcára :)

Nyomtam egy laza 8 km-t a pegába.
Első km-en kényelmetlen volt, utána már jó.
Igazából semmi extra, jól csillapít, kényelmes, megérte:)
Nem tudok különbséget tenni saucony swerve és pega 35 között.
Talán előbbi jobban tartja a lábbat.
Ennyi :)
Ja, meg jó hogy ezt a női méretet vettem! Szerintem a fél cm-rel kisebb már nyomná a lábam. Habár Swerve 28.5 cm-es, de az érezhetően passzentosabb.
De nem tör szerencsére!

[ Szerkesztve ]

(#52761) inf3rno válasza HKorn (#52737) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szauna is megvan egyúttal.

Buliban hasznos! =]

(#52762) zzola


zzola
félisten

Hát most meglepődtem! Tudni erről részleteket?

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 38

(#52763) norby_42


norby_42
aktív tag

Jókor pakolgatjátok ide a cipőket, előszedtem a vékony Pegát, és elég kopogós, tavaly ment bele km rendesen.
Az én dilemmám: még egy Pega 25 körül, vagy Hoka Clifton 7 38-ért...

Eat pasta, run fasta

(#52764) ígyvanferi válasza zzola (#52762) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Min? Hogy van ilyen színben? Azon én is.
Vagy hogy egyáltalán van már 38-as? Az már nem annyira friss hír, egy hónapja már elérhető a hivatalos shopból is. Nagyjából ugyanaz, mint a 37-es, a felsőrészen igazítottak kicsit, szélesebb a lábfejrész, párnázottabb a nyelv, ilyesmi. A talp ugyanaz.

(#52765) zzola válasza ígyvanferi (#52764) üzenetére


zzola
félisten

Inkább az, hogy van 38-as. Ez valami női modell.

(#52766) ígyvanferi válasza zzola (#52765) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elvileg április 29-én jelent meg. Beszéltünk itt róla mostanában, de azt hiszem még senkinek sincs. Én lehet teszek vele egy próbát hamarosan. A 37-es lehet kimarad vagy csak valami durva akcióban szerzem be, hogy ne szakadjon meg a 34-estől kezdődő sor.
Runrepeat összeszedte a változásokat a 37-eshez képest, meg van pár video review linkje is, ha érdekelnek a részletek.

(#52767) zaskar válasza zzola (#52765) üzenetére


zaskar
senior tag

Runningwarehouse.eu-n már több színben is elérhető 1-2 hete biztosan, de About You is árul négyfélét belőle. RW-nél 15% lejön, de 10 EUR a szállítás, AY esetén pedig 20%-os kupon szokott lenni és ingyenes szállítás.

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#52768) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én kocogtam a Vibramban a futópályán pár km-t. Valahogy a Mizunoval ilyen tésztás vagy nem is tudom milyen jellegű volt. Túl ruganyos, ütötte a térdem. Ezzel viszonylag tűrhető, egy kicsit kemény. Holnap szerintem rohadtul fog fájni a vádlim, de egy próbát megért. Ezek szerint mégsem lesz teljesen haszontalan az a cipő.

Buliban hasznos! =]

(#52769) zzola


zzola
félisten

#52766
#52767

Kösz srácok!

[ Szerkesztve ]

(#52770) tomcica válasza zzola (#52762) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk a csapatban mult heten vett egyik futotarsam.Neki 37-es is van.Azt mondta szinte ugyanaz,annyi hogy ezt most valahogy melegnek erezte.Nem tudom a nyari hoseg miatt,vagy mert mas a felso anyaga ?! Egyebkent ugyanolyan a talp es a futas benne,mint a 37-es Pegaban.
Nike amugy 2 egymas utani Pega modellnel minimalisan valtoztat (epp csak legyen egy kis ujdonsag feeling) tehnologiat ritkan. Pega 35/36 is igy ment,Pega 37/38 szinten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52771) zzola válasza tomcica (#52770) üzenetére


zzola
félisten

Köszi. Pega 36 utódját már keresem, de ahogy nézem most nincsen leárazás sehol a méretemben.

(#52772) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#52764) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A szélességével semmi gondom nem volt, viszont a lábujjaknál irdatlan szűk "belmagasságra" végződött....pedig narrow-, semmilyen tekintetben nem nagy, magas, széles a lábam. Végül öcsémnek adtam, de neki sem jött be. Szóval a 43as lábra nekem 45ös lett volna TALÁN oké....viszont az már széles lett volna szerintem. Számomra elcseszett konstrukció a pega37.
Az pedig, ha pink lehet a férfi model is....na, a mai világban már azon sem csodálkoznék :D
Nekem ugyan full fekete volt, de előtte egy fehér is volt a kezemben....na azt 80km-ről is látták volna a lábamon 44es méretben vagy feljebb :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52773) Studi válasza xy.zsolt (#52772) üzenetére


Studi
addikt

Nekem szintén Nikeval volt ilyen gondom. Ezer éve nem volt tőlük semmi cipőm, legutolsó egy teremcipő volt, aminek két év szekrényben állás után egyben levált a talpa. :DDD Aztán gondoltam kell nekem egy Air Max. Utcára szinte kivétel nélkül mindenből 43-ast hordok, nos ebből járt nálam 43, 44, végül 45, de ez utóbbinak is szűknek érzem magasságban az elejét. Cserébe akkora, mint egy csónak...
A futócipőim persze 44,5-45-ösek, de egyik sem olyan batárnagy, mint az Air Max, cserébe sokkal komfortosabban férnek el bennük a lábujjaim...

(#52774) parandroid válasza Studi (#52773) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fura dolog ez, meg nyilván egyéni. Nekem a strandpapucstól a munkavédelmi cipőn át a síbakancsig mindenem 42-es, beleértve a futó- és kerékpáros cipőket is. Lehet, hogy csak szerencsésen szabványos a lábam (elvileg szűk, de magas a lábfejem a bemérések szerint). :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52775) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#52772) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez a pega37 csalódás irányított a kínai Li-Ning Rouge Rabbit felé...mondván ha 50-60km után is szar akkor ne 30k-ért legyen az. Most 70km után azt mondom, hogy ez 8000ft-ért fényévekkel használhatóbb számomra mint a hype-olt pega37...a teljesítmény adatok sem rosszabbak, sőt. És nincs az a kopogós érzés sem mint annál...igaz, azt csak bőven 10°c alatt használtam. És nekem a pega37 súlyával is gondom volt....túl nehéz az addig hasznát és a most használthoz képest. Lehet mondani, hogy azért mert van benne anyag, de minden más tulajdonsága csalódás volt....pláne 30k-ért. Én 5k-ért sem venném futásra, de ez egyéni vélemény. Ettől még másnak simán lehet a legjobb cipők egyike.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52776) HKorn válasza xy.zsolt (#52772) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, sajnos nekem is szélesebb kicsit a lábfejem, az összes eddig próbált Nike cipő ezért esik ki, mind szűk volt elől. Pedig már vettem volna Pegát. Saucony és Adidas cipők viszont teljesen jók a lábamra. Többi gyártót meg még most próbálgatom

Run&Ride

(#52777) margithid válasza parandroid (#52774) üzenetére


margithid
veterán

Az a vicc, hogy a cm méretezésre se lehet adni.
Nekem utcai cat cipobol 28 cm-es van, ez a nike amit most vettem meg 29-es.
Mindegyik kb pont jó :)

(#52778) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#52772) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vertikálisan értettem a szélességet egyébként, mégha nem is így írtam. :DDD

Nekem az a bajom a 37/38-as Pegasusokkal, hogy a színválaszték csapnivaló az ezeket megelőző modellekhez képest. Oké, vannak az alap színösszeállítások (full fekete, fekete felsőrész-fehér talp, full fehér), de a színesek konkrétan sz.rok. A 35/36-nál tök jól átgondolt, harmonizáló, két-három színből álló összeállítások voltak. Most semmi ilyen nincs. A pipa eleve béna, hogy csak körvonala van, és kb. most csak az adja a színválasztékot, a cipő alapja fehér-szürke-fekete valamilyen kombinációja.

Na de inkább menjünk futni, mielőtt még a topikgazda úr berekeszti az egész társaságot edzés helyetti divatolás miatt.

(#52779) Peterhappy válasza ígyvanferi (#52778) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az csak ne rekesszen be semmit, aki kandur letere noi cipoben jar futni ;]

(#52780) parandroid válasza Peterhappy (#52779) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Negyvenesben. :U :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52781) xy.zsolt válasza Peterhappy (#52779) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ő már olyan gyors és gyorsan szedi a lábait, hogy úgysem látszik, hogy milyen méretű és színű cipő van rajta :D Szóval egy szint felett a teljesítmény felülír minden külsőséget :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52782) tomcica válasza ígyvanferi (#52778) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp akartam mar irni,hogy megy a picsogas itt,kint meg varnak a lefutni valo km-ek ;]
Pega 37/38 valoban nehezebb es puhabb,mint a 30-36-ig modellek.Cserebe combos mennyisegu km-t elbirnak (37-be futott a kollega 1500-at es nem pehelykonnyu a csoka :N ).
En szeretem,ha van mindenfele sulyu es kemenysegu cipo az arzenalban.Lehet nekem Biki-csu-naj neven is,nem vagyok markabuzi :N csak lehessen itt szarbiaban venni es ne keruljon a fel vesembe.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52783) xy.zsolt válasza tomcica (#52782) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Indultam is volna futni erre látom, hogy a szomszéd lefutotta előlem a kint lefutni való összes km-emet...a mocsok :DD ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52784) tomcica válasza xy.zsolt (#52783) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD erdekes nalam nincsenek ilyen szomszedok :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52785) LanyUs válasza tomcica (#52784) üzenetére


LanyUs
senior tag

Baráti köröm se vitte túlzásba mostanában a táplálkozás tudományt :) ( 174cm/136kg, 158cm/122kg, 170cm/84kg ). Az első kettő az igazán durva. Elkezdtem Velük sétálni, de néhány ház után már elfáradnak. Na lesz ez még jobb is

[ Szerkesztve ]

(#52786) margithid válasza LanyUs (#52785) üzenetére


margithid
veterán

158/122, ez azért már durva.
Én 20-as éveim elején engedtem el magam.
184cmhez voltam majdnem 100 kg.
Iszonyat rosszul éreztem magam. Lehajoltam már szuszogtam.
Most 82 kg vagyok és tökéletesen érzem magam.

(#52787) Hi!King válasza LanyUs (#52785) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem volt hasonló testalkatú haverom, aztán egyszer csak, a 30-as évei elején, elkezdett konditerembe járni és diétázni, akkoriban nem találkoztunk, csak Facebookon láttam (a konditerem reklámozta az ő előtte-utána képével magát), aztán végül összehoztunk egy kocsmázást, a kocsma előtt vártuk másik haverral, alig ismertük fel, mikor megérkezett. Még arcra is sokat változott, mert az is kövér volt neki. Viszont műteni kellett a hasát, mert olyan szinten kitágította a bőrt a túlsúly, hogy életmód váltás után lógott neki.

Amúgy apám és anyám is elhízottak, apám 182 cm/115 kg körül lehet, anyám titkolja, de szerintem a kb. 175 centijéhez lehet vagy 120 kg, hétvégén közel 20 km-t túráztunk velük, és nagyon jól bírták. A járvány alatt heti sokszor mentek 10-15 km-eseket, de előtte is elég gyakran, nyugdíj előtt sokszor jártak bringával munkába, szabadidejükben is sokat bringáztak. Csak hát a zabálás...
Meg ismerek még durvább eseteket is, pl. bringást, aki tényleg rengeteget teker nem könnyű terepeken, aztán khmm, hát nem fogja őt elfújni a szél.

(#52788) tomcica válasza LanyUs (#52785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A suly meg csak-csak mert 48kg-rol en is felpocasodtam az evtizedek alatt 55-re,DE a derekmeretem nem valtozott a 30evvel ezelotti farmerem most is felmenne ram.Talan a polok XS-rol S/M-re valtoztak,kis kar,mell,vall :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52789) LanyUs válasza Hi!King (#52787) üzenetére


LanyUs
senior tag

margithid: 184 cm-hez pedig az a 100kg még elmegy, ha edzel rendesen. Persze jobb, ha kevesebb. Én 119-ről mentem lassan a jelenlegi 103-ra. Félig már figyelek a kajára, ezért ezt már tartom.

Hi!King: jól hangzik ez a túra együtt :R Jó erőben vannak ha lenyomtak egy 20-ast. Jó példa arra, hogy van azért erőnlét is Nekik!
Most függetlenül attól, hogy vért köpve futottam egy maxot azért, hogy bebizonyítsam a fórumnak -> 100 kg felett is van élet, adta magát a jobb fenék húzódás, mindkettő térd kapott rendesen, tehát nem múlik nyomtalanul -> jobb ezt könnyebben :D

tomcica: évtizedek alatt 7 kg? :) Van, hogy a lefekvés és ébredés között -3 kg-ot mérek :)

[ Szerkesztve ]

(#52790) Studi válasza margithid (#52786) üzenetére


Studi
addikt

Hasonló utat járok én is, bő másfél éve voltam 96 kiló. Akkor kezdtem crossfitezni, azzal a kilók egyáltalán nem tűntek el, viszont megjelent a váll, hát, mellizom, és egy számmal kisebb nadrágra lett szükség. Majd jött a pandémia, crossfit edzés nem volt, így jött a futás és bringa. Elég intenzíven, meg is indult szépen lefelé a testtömeg. Bő négy hónap alatt le ~86 kilóra, megint jöhettek új nadrágok. :D Aztán pár hónap intenzív mozgás kimaradt, viszont a Covid és a stressz odacsapott, lett belőle 81 kiló is, ami visszakúszott 83-ra azért. Decemberben kezdtem újra az intenzívebb futást, bringázást, de nem ment lentebb, aztán elkezdtem Kindl Gábor videói szerint a frissítést, tápanyagpótlást, és most el is kezdett eltűnni a maradék úszógumi a derekamról.

Viszont vissza kéne térni a crossfithez, mert azért fogyott a vállból is ezalatt...

(#52791) xy.zsolt válasza tomcica (#52788) üzenetére


xy.zsolt
őstag

32évesen már volt 38as gatyám is.....2-3 hónap múlva 33....még 1év és 32 lett (mint mikor fiatalon sportoltam)....ennek 20 éve és azóta tartom a 32t. Szerencsére a bőröm rugalmas volt annyira, hogy nem lett tetoválás miatta :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52792) norby_42 válasza LanyUs (#52789) üzenetére


norby_42
aktív tag

És ébredés és lefekvés között? ;]

Eat pasta, run fasta

(#52793) LanyUs válasza norby_42 (#52792) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ott a pont! Ez nagyon jó :C
Fekvés 22:50, reggel 04:10 felordít a másfél éves ( éhes/szomjas )... Még remegett a testem, de az álom kiment a szememből -> hát beleremegtem a futóruhába :D

(#52794) margithid válasza tomcica (#52788) üzenetére


margithid
veterán

Ez érdekes, mert nekem is van egy csomó m-es ruhám és kicsit súlyosabb vagyok mint te..
De pl levis farmerem 33/32-es

(#52795) HKorn


HKorn
addikt

Az a WTF [amikor a cameraman nyeri a futóversenyt] :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52796) reset


reset
senior tag

Halihó!
Nekem már sok a 80 kg...Negyven egynéhány évesen 83-85 kg-mal (néha 90 közelivel) vígan toltam a félmaratonokat 100-110 perc közötti időkkel. Sajnos a mostani 80 kg már jóval kevesebb izomszövetet tartalmaz, mint az egykori 83-85...
Egyelőre nem erőltetem a hosszabb és intenzívebb futásokat: majd ha szilfidebb leszek :DDD

Izzadok. A homlokomról kis patakok indulnak, gyöngyöket gyűjt a szemöldököm.
Apró csapok nyílnak az órám szíja alatt ...Kánikulában futok, inkább csak döcögök.
A Hernád töltése mentén vízzel teli kazetták tartanak tükröt a föléjük hajló fáknak.
(Az ezüstnyár igazán elégedett a látvánnyal.)
Csurom víz vagyok már, amikor ráébredek a párhuzamra: nemcsak a bőrünk lehet vizes, olykor-olykor a víznek is lehet bőre. Most például egy helyütt mimikrit játszik. A békalencsék szőnyegével a hátán simul a sás zöldjéhez. Tobzódnak a békák: szép az élet.
Megállok egy csöndre. Itt éppen makulátlan a víztükör, mint a csecsemő bőre.
Enyhe fuvallat borzongat jólesően - de nemcsak engem: a víz is fodrozódik...Apró ráncok futnak végig a bőrén, molnárkákkal versenyezve. A töltés másik oldalán, mély keréknyomok fogságában poshad a víz. Motorolajtól szivárványos bőre alatt vízibolhák keresik az oxigént. Máskor és máshol esőpermettől lesz libabőrös a folyó...
Nyár elején a tiszavirág imágói kavargó tömegben keresik párjukat a víz fölött, ahol a rövid nász után elpusztulva terítenek testükből tarka szőnyeget a Tisza vizére....

(#52797) margithid válasza ígyvanferi (#52755) üzenetére


margithid
veterán

A REEBOK FOREVER FLOATRIDE E-ből neked milyen méret van?
És pegából?

(#52798) ígyvanferi válasza margithid (#52797) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mindkettő EU45-ös, de talphosszban ez a Reeboknál fél cm pluszt jelent, szóval abból elég lenne 44,5-es is, úgy ugyanakkora.

(#52799) margithid válasza ígyvanferi (#52798) üzenetére


margithid
veterán

Aha. Azt néztem.
Nekem 44.5-ös kéne, de az pont sehol sincs..
Sokkal lögyögösebb a reebok?:)

(#52800) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma ráfutni a Vibram vádli izomlázára. Most Mizunoval mentem, annyira azért nem vagyok mazohista. Így sem volt annyira kellemes, 4k lett a vége és elég magas pulzuson sikerült befejezni. Fogyni is elkezdtem, 79-ről lementem 77-re. Ha minden jól megy, akkor szeptemberre formában leszek, jövő nyárra meg beférek a lassú lány csapatba. Talán elmegyek a Veszprém félmaratonra még idén, majd kicsit később döntöm el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.