Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) tomcica válasza Zozo0525 (#52196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd kerek innen etrend tanacsokat (lekvaros bukta stb. vonalon ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52202) LanyUs válasza tomcica (#52201) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor kiveszik a sütőből és még melegen eheted... Hmmm... Megkívántad mi? :P Jobban visszatölt, mint a Vitargo :)

(#52203) xy.zsolt válasza parandroid (#52197) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jobbulást!....tényleg nem szabad erőltetni ha ennyi kihagyás után is egyből kiújul. Marad a bringa és az úszás....ezekkel is fitt maradsz, de persze nem ugyanaz...szóval megértem a csalódottságod.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52204) tomcica válasza parandroid (#52197) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy a tobbiek is mondjak erdemes egy jo szakit felkeresni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52205) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek. Most ajánlott fizioterapeutákat hívogatok, eddig legkorábban júliusra lenne időpont első konzultációra. Bár ha eddig kibírtam, most már hova rohanjak? Idén úgysem lesz maraton… :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52206) Agony válasza parandroid (#52205) üzenetére


Agony
aktív tag

Hova valósi vagy?

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#52207) parandroid válasza Agony (#52206) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Frankfurt am Main. :))

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52208) Agony válasza parandroid (#52207) üzenetére


Agony
aktív tag

Akartam küldeni egy pestit meg egy szegedit, de azt hiszem ez már hibahatáron kívül van. :D

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#52209) parandroid válasza Agony (#52208) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Yep. Azért köszi. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52210) ígyvanferi válasza LanyUs (#52187) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na de miért kíméli jobban az ízületeket 40 ezer lépés mint mondjuk 5-10-20 ezer?

(#52211) ballazol válasza norby_42 (#52184) üzenetére


ballazol
senior tag

hitlerszalonna

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52212) Hi!King válasza ígyvanferi (#52210) üzenetére


Hi!King
őstag

Gondolom lépésenként jelentősen kisebb lehet az erőhatás az izületekre.

Mondjuk szerintem a legjobb, ha van az edzésben minden, gyors, lassú, sík, dombos, futópálya, aszfalt, terep, akár többféle cipőben, mert mindegyik máshogy mozgat kicsit.

(#52213) norby_42 válasza ballazol (#52211) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mi is úgy hívjuk, de nem akartam borzolni a kedélyeket 😁

Eat pasta, run fasta

(#52214) LanyUs válasza ígyvanferi (#52210) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hi!King válaszát tudom megerősíteni. Saját példám, hogy 110 kg felett ezer km sem terhelte meg annyira a térdem, mint 1-2 km 04:00 körüli tempó! Lehet Te nem érzed, mert edzett vagy hozzá és a súlyod is oké, de jobb a több kisebb becsapódás.
Van kangoo cipőm is :) Na abban kellene futni... Valójában arra is találták ki, nem a tükör előtti pózerkedésre és gyakorlatokra :)

[ Szerkesztve ]

(#52215) tomcica válasza LanyUs (#52214) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem 4:00-an csak kinlodik az ember:
[kép]
mai valtogato - helyett -> cruise tempo,mert nem lehetett a lovakkal birni.Az azt jelenti h rovid piheno es az se lassu (1200m eros + 400m kozepes + 2000m eros + 400 kozepes + 1000m eros). Mar amikor a bemelegito 9km-nel 4:30-4:20 tervezett helyett a labad 4:10 kornyekere futja akkor tudod,hogy minden lesz itt csak lassu futas nem ;]
Holnap lassu emelkedozes a terv most csak 70db,az mar szinte piheno nap.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52216) Agony válasza tomcica (#52215) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor csak 20 másodperccel maradtam el... kilóméterenként! ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#52217) tomcica válasza Agony (#52216) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd adok 10-et,te meg nekem 10-et es 3:30-on megfutjuk ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52218) #76500480


#76500480
törölt tag

:) Clifton 7 45 1/3 szelessegre szűk volt, nyomta a lábam. Érdemes berendelni a 46ost vagy Wide-ot ua. méretben?

Adi ultraboost pbt próbáltam, ott pont a 45os lett jo :N Nekem nagyon nejlon, kopogos hatasú volt 50+ árban, pedig a pega sem egy surranos cipő.

[ Szerkesztve ]

(#52219) LanyUs válasza tomcica (#52215) üzenetére


LanyUs
senior tag

Javaslataim:
1. A reggeli kávéba 8g glutamin + 2g speed helyett 9g glutamin + 1g speed.
2. 40km-re növelni a reggeli totyogast.
3. Utána össze hasogatni a fát az udvaron, ha kész a szomszédnak is, ha ott is mész tovább
4. Utána a bolti munka, majd kapsz pár gyereket a mentális frissességért.
Aztán mehet a fenti edzésed :) :R

(#52220) norby_42


norby_42
aktív tag

Tegnap szintén indultam futni, amíg a gyerekek edzésen voltak. Amíg öltöztem elkezdett dörögni. Amikor indítottam az órát, rákezdett az eső...
Kipróbáltam, hogy a 10-est végig tempósan futom, mondjuk 80%-on. 5k-n 25:42 lett (volt közben egy megáradt patak átkelés) Utána kicsit kiengedtem, volt két 5:30 körüli km, a vége 52 felett kicsivel. Meglesz az az 50, csak a második felét is tolni kell.
Nem 3:00-as idő, de nekem már ehhez is kell fej is, nem csak láb

Eat pasta, run fasta

(#52221) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Debrecenben hol van nyilvánosan használható 400m-es salakos futópálya?

üdv
J.

(#52222) tomcica válasza LanyUs (#52219) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem lesz sok az a 9g glutamin? :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52223) tomcica válasza norby_42 (#52220) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo lesz az :K hat igen a kopkodosebb tempokhoz kell "egy" fej :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52224) Never79 válasza tomcica (#52223) üzenetére


Never79
tag

Na ez az ami nekem nem megy, nem szeretek szenvedni, vagy inkább más formában. Bár gondolom ezt is "gyakorolni" kell.

peterkeT: kitartást és jobbulást.

(#52225) ígyvanferi válasza LanyUs (#52214) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Értem amit mondotok, de továbbra sem vagyok meggyőzve. De ez marad az én bajom. Ha nem verik szét jobban az ízületeiket egy 5 órás maratonon, mint egy 50 perces 10 km-en, hát legyen. A lényeg úgyis a mozgás, meg hogy csinálják, ne hagyják abba, az hogy hogy és mennyit futnak, az már mindegy (csak ne álljanak elénk a rajtnál :DDD ).

(#52226) tomcica válasza ígyvanferi (#52225) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A test egy csodalatosan adaptiv "gepezet",ha 5oras maratonokkal kondicionalod,akkor a megfelelo regeneralodast kovetve,idovel megszokja :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52227) tomcica válasza Never79 (#52224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket iranybol szoktam erre kesziteni azokat,akik velem edzenek.
1. "Lassan fozzuk a bekat" foleg fokozo/progressziv tempokkal (kozepesrol-erosig,idovel rovidul a kozepes,nyulik az eros) valamint valtogatokkal,itt csak egy-egy pillanatra lep bele a kopkodosbe pl 400-400-400m (1-1-1kor a palyan) laza-laza-eros,kesobb laza-kozepes-eros,majd kozepes-kozepes-eros,vegul pedig atvezetve laza-eros-eros...Agony kapott kozepes-eros valtot is,az emberes (meg volt neki eros + kozepesrol erosre fokozos valto 1+1km).
2. "Nekivagjuk a tojast a falnak,aztan amelyik megmarad az eros lesz" ez a verzio amikor nagyobb fajdalmat adsz a testnek,mint amit versenyen kap...lehet ez akar 100db emelkedo,gumi huzas,teljesen leuresedett testre fokozos tempo (az van hogy 4:30-3:55-ig megy nekem,ott mar ugy erzem full gazon tolom,nem kicsit nehez) esetleg eros iramjatek pl 30mp sprint 1-2perc lazarol-kozepesig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52228) Hi!King válasza ígyvanferi (#52225) üzenetére


Hi!King
őstag

Szélsőséges példa, de egy 40 km-es gyalogtúrát például észre sem vesznek az izületeim.

Egyébként nekem a végtagjaim legjobban egy magamhoz kimaxolt félmaraton vagy maraton után jobban szétesnek, mint egy kimaxolt 5k vagy 10k után, de ha lekocogok egy maratont, annál keményebb egy maxolt 10 km ugyanezen szempontból. Nyilván kimerültség szempontjából nem.

De felkészültség függő is, mert nem mindegy, hogy egy táv erőteljes lefutásánál az aerob alapok vagy a felkészített izomzat, izületek hiányoznak. Na most akik, és vannak itt is a fórumon jópáran, 5k alatti távokon relatív jók, félmaratonon meg már relatív gyengék, nem fognak szétesni 10k-n izomzatilag, míg aki gyenge a rövidebb távokon, de félmaratonra és maratonra jó erönléte van, az lehet hogy igen, ha megpróbálja 10k-ból kihozni a maximumot.

(#52229) tomcica válasza norby_42 (#52220) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52230) ballazol válasza tomcica (#52229) üzenetére


ballazol
senior tag

így, így
ha villámlani fog, akkor is megyek ma már :(( :(( :(( :(( :((

(hogy lehet valakinek ennyire jó alakja... grrrrr ;] )

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52231) tomcica válasza ballazol (#52230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valo igaz,nem csunya a neni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52232) inf3rno válasza tomcica (#52229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Erről mindig Gálvölgyi jut eszembe [link]

Buliban hasznos! =]

(#52233) inf3rno válasza tomcica (#52231) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:K :K :K :K :K

Buliban hasznos! =]

(#52234) norby_42 válasza tomcica (#52229) üzenetére


norby_42
aktív tag

Meg hát :)

Rá emlékszik még valaki?

Eat pasta, run fasta

(#52235) parandroid válasza ballazol (#52230) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű, hogy a futás mellett kis edzőtermezést, meg crossfitet is tol. No meg szigorú diéta.

Ps.: ;] :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52236) norby_42 válasza parandroid (#52235) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kérdés, hogy beférne-e a lassú lány csoportba?

Eat pasta, run fasta

(#52237) Corpuscle válasza norby_42 (#52236) üzenetére


Corpuscle
őstag

Tom, lehet ki sem engedné az öltözőből... ;] :)

(#52238) tomcica válasza norby_42 (#52236) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso edzes esoben,vizespolo verseny fazonban :K utana eldontjuk,hogy atoltozhet-e :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52239) zzola


zzola
félisten

Pegasus 36 mennyi km-t bír általában?
Kösz.

(#52240) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#52149) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Megpróbálkoztam másodszorra is a kayano26-al, most nem síkon, hanem felfutottam vele a Széchenyi hegyre de így sem lett jobb. Az egyik forumsporttársnak már oda is ígértem hátha ő hasznát tudja venni, én többet nem kísérletezek vele.

(#52241) #76500480 válasza zzola (#52239) üzenetére


#76500480
törölt tag

450 mérföld (kb 700km) sarok felett a szivacs hamar ráncos lesz, talpa addig biztos bírja.

(#52242) zzola válasza #76500480 (#52241) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.
Korábban olvastam, hogy 1000-ret nem bírja ki, hama rendeltem akkor még egyet, amíg kapni occón.

(#52243) ígyvanferi válasza #76500480 (#52241) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Megjegyzem az a ráncosodás csak esztétikai dolog, semmi köze a habanyaghoz. Sok cipőnél már kb. az első futás után megjelennek rajta a barázdák. Vígan elmegy 1000-et a pega.

(#52244) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Debrecenben 400m-es szabad futópálya merre van?

(#52245) norby_42 válasza zzola (#52239) üzenetére


norby_42
aktív tag

A Shield 1000-1200 körül lett kopogós, látszani nem látszik rajta semmi

Eat pasta, run fasta

(#52246) danielsz válasza zzola (#52239) üzenetére


danielsz
tag

Pega 35-ömbe 1200 km-t pakoltam, ugyanaz a talpa, mint a Pega 36-nak. Ott mondjuk már viszonylag kopogós lett, így utólag a tavalyi Pécs-Harkány futóversenyt nem biztos, hogy abban kellett volna végigtolni, de akkor nem volt más :D. Pega 36-ból két páram van, az egyikben 1000 km van, a másikban közel 800, viszont érdekes, hogy utóbbin jobban kopik a talp a kritikus részen. Ez mondjuk nem hiszem, hogy a cipő hibája. Egyik pár Vietnamban, a másik Indonéziában készült.

[ Szerkesztve ]

(#52247) Chuck Norris válasza zzola (#52239) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Most néztem a strava azt írja, hogy:
The general industry recommendation is to replace shoes between 500 and 800 kilometers to prevent injury.

(#52248) zzola válasza danielsz (#52246) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.
Nem tudom, az enyém meddig fogja bírni....
Ez made in Vietnam és 31 km. van benne.
Ma du. vettem észre, hogy ráragadt egy szösz a talpára.
Közben meg kilóg a talpbetét, egy mm-es helyen szét van nyílva a talp és ki lehet húzni a szövetet.
:F

[ Szerkesztve ]

(#52249) Hi!King válasza Chuck Norris (#52247) üzenetére


Hi!King
őstag

Ráadásul 1200 a max, amit be lehet állítani figyelmeztetésnek. Nekem Saucony Ride ISO 2 most 1550 körül tart, előtte Kiprun Long 2-t 2000 után leselejtezem, azóta azzal bicajozok. Ami 500-800 között van (2 ilyen cipőm van jelenelg), azt még frissnek tekintem.

(#52250) tomcica válasza Chuck Norris (#52247) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Clifton-t reggeli lazakra hasznalom 1500-2000km lehet benne.Pegak 1000-1500km-t birnak ki altalaban felem.Nike Epic Run-t ma nyudijaztam 1500km+ van benne,nem tudom pontosan,de rengeteg.Nalam a Nike React hab brutal sokat kibir (ellenben a regi Lunar habbal) amikor zoom air van meg vele parositva,na ugy plane :K
A gyorsra hasznalt cipok birnak kevesebbet,ezek konnyebbek is ugye,de 800-1000km-t azert elgurulnak (Adidas SL,RC,Nike Streak stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.