Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60351) npera válasza Jahno (#60339) üzenetére


npera
újonc

Ma láttam 199-ért akkutöltőt LIDL-ben. Ultimate Speed volt ráírva. 5A-es, ha jól értem. Otthon nincs ilyen?

(#60352) FőDudu válasza Phülöp (#60345) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vettem eszre, pedig az elmult 2 honapban kizarolag en vasarolok. Igaz az arakat nem nezem, csak a heti kb 130-150 Euros vegosszeg stimmel. Foleg elelmiszer.

Nejem tegnap megnezte az utolso par szamlat, nem tunt fel neki semmi kulonos...

FőDudu

(#60353) FőDudu válasza npera (#60351) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegyed, jo cucc.

FőDudu

(#60354) Jahno válasza FőDudu (#60344) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem látom át, mindig minden változik. Dreher valahol drágább lett, aztán ki tudja melyik és miért. Kontans ugyanazokat fene sem nézi fillér pontosan, meg néha nyomom az akciós nyugdíjast és veszem ami olyan. Benzin gyanúsan olcsó lett. Az feltűnt. Máshol, másképp másféléket veszek és emlészik rá a fene.

(#60355) Jahno válasza npera (#60351) üzenetére


Jahno
őstag

Néha akad, és haver bikakábele is onnan van. Pont olyan hosszú, mint kell, mert ha merőlegesen áll a kocsi akkor a bal elejétől elér a jobb elejéig. Ez fontos ugye. És szigetelt a csipesz. Enyém rövidebb, vékonyabb, nem szigetelt. Nem mindegy. Bár mikor egyszer el volt ásva a kocsiban és valakinek segíteni akartam, akkor már UTPkábelből álltunk neki kötelet fonni :-)

(#60356) ncc1701 válasza eattila (#60343) üzenetére


ncc1701
veterán

Az utóbbi 5 évben tuti nem eszek ilyesmit. :)

(#60357) ncc1701 válasza FőDudu (#60344) üzenetére


ncc1701
veterán

Zöldségek nagyon durván drágultak.

(#60358) zetor2000 válasza Samott (#60340) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felénk is megoldódni látszik a helyzet. Lidlben itt a lakótelepen 4 (!) nagy doboz volt, egy bontott, vettem is egy csomagocskával. Múlt pénteken is kaptam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60359) Gabibácsi válasza Samott (#60340) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg export budafokit vettem, vagyis az asszony, orosz meg szlovák szöveg volt rajta csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#60360) Gabibácsi válasza npera (#60351) üzenetére


Gabibácsi
tag

De van, nekem is az van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#60361) Gabibácsi válasza ncc1701 (#60357) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, de azok már évek óta drágulnak nagyon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#60362) zetor2000 válasza FőDudu (#60344) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a sörön láttam, hogy ~10% emelés volt. Az importnál (van még ilyen, csak keresni kell) még megértem, mert árfolyanban olyan erős a forint, hogy az Euró megugrott tőle... Mindegy. De a hazai Dreher durván 1-2 hónapja 249 volt, most 259, a Staropramen is ~250 volt, most ~289-299. Élesztő mondjuk szerintem maradt, mert a mai csomag 39Ft volt. Pár mirelit is maradt, mert a fagyasztott lángos az 500, mint rendesen. Néha 350 - akkor akciós. A többi dolgot nem figyeltem meg / nem jutott eszembe.
Dobozos körtelé meg most 139, ez dulván fele lett, mint a hét elején.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60363) zetor2000 válasza npera (#60351) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, szokott lenni. Csak ez ilyen "idény jellegű" termék, nem része az állandó kínálatnak. Engem hidegen hagy, nincs mit töltsek vele.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60364) zetor2000


zetor2000
senior tag

#comic pictures:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60365) zetor2000


zetor2000
senior tag

"Levél a HR osztálytól:
Felhívjuk a kedves női munkavállalóinkat, hogy a konszolidált megjelenés érdekében olyan ruhában jelenjenek meg, amelyikben a dekoltázs a térd felett maximum 20 cm-ig, a szoknya alja köldök felett minimum 20 cm-ig ér.

Második levél a HR osztálytól:
Elnézést kérünk kedves női munkatársainktól a tegnapi levélben hibásan közölt elvárásokról. A helyes adatok: a dekoltázs a köldök felett minimum 20 cm-ig, a szoknya alja térd felett maximum 20 cm-ig érjen.Aki már megvásárolta az előző levél szerinti ruhákat, azoknak a számla bemutatása után a vételárat megtérítjük, amennyiben vállalják, hogy a következő céges házi ünnepségen abban jelennek meg."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60366) FőDudu válasza ncc1701 (#60357) üzenetére


FőDudu
addikt

Jonagold alma:1,59/kg
Eper: 4,99/kg (szep, nagy, spanyol, kilos kiszerelesben)
Eper, 500g, olasz, 1,69
Kivi:1,79, 500g
Banan: Tucan, 1/kg
Mango 1/db

Fagyasztott gyumolcsok az Aldibol, 2,99/ csomag. Eper, afonya, erdei gyumolcs. 500-800g tipustol fuggoen.

Paradicsom: 3-4 euro per kilo (cseresznye dragabb, nagyobb olcsobb, mind lust.si, mezedes)
Avokado: 1 euro darabja
Sparga: 2-2,5 euro (500g)
Retek:70 cent per csomag
Sargarepa, bio, 1/kg
Ujhagyma 70c per csomag
Sarga paprika 2/kg

Ezek amit az utolso cetliken latok.
A lust paradicsom kb duplaja a sima atlagnak, de izben nincs parja.

FőDudu

(#60367) FőDudu válasza zetor2000 (#60362) üzenetére


FőDudu
addikt

Faxe meg mindig 1,79/l. Ahogy eddig mindig.
Lasko fel lityis az 1 korul van.

Mas sort mostanaban nem vettem.

FőDudu

(#60368) JonesC válasza npera (#60336) üzenetére


JonesC
csendes tag

Merci meg 1500 nál durván tolja a zöld felnyilat, hogy váltsál már pronyó. Hidegben is.

(#60369) npera válasza FőDudu (#60353) üzenetére


npera
újonc

Jahnónak kérdeztem. Hátha neki jó lenne.

(#60370) npera válasza JonesC (#60368) üzenetére


npera
újonc

Fixen mindig, vagy adaptív különféle paraméterek tekintetében?

(#60371) npera


npera
újonc

(#60372) ncc1701 válasza npera (#60370) üzenetére


ncc1701
veterán

Még az uzuki is változtatja ezt több mindentől függően. Akár gázpedál állástól is. Plö ha parkettázom, akkor nem akar 1800-nál elváltatni.

(#60373) qnadam válasza ncc1701 (#60372) üzenetére


qnadam
veterán

a rözsók is, nyilván nem azt várja el, hogy előzés közben álljak neki felváltani.
a qp pedig nem mutatja, hogy mikor kell váltani, hanem rögtön meg is csinálja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60374) Grillo válasza npera (#60028) üzenetére


Grillo
senior tag

Múltkor említettem, hogy a vezetőség úgy gondolja, hogy mindaz, amit leírtál csak egy kósza faszság, és ha van drón, akkor tessék csodálatos filmet lőni, mert kell.
A P4-hez van 3 akksi, az olyan 75-80 perc nettó repülés. A terület az nem túl nagy, meg megvan ugye a kívánt útvonal is, de bakker hiába megy az ember hajnalban kijárási korlátozáskor, a busz, a kutyasétáltató, a síbotos néni és a Sándor-palota kukásautója tudja, hogy te ott vagy, és megmutatják magukat.
Ehhez jön, hogy kurvára szarul mozgatom a drónt is, meg a kamerát is, pláne egyszerre.

De nagyon tetszik a dolog, szeretem csinálni, és most lehet beszerzünk Air2-t, és akkor vááááá

Kedvencem a próbálkozások között, itt azt hiszem 3-szorra indultam újra:
[link]

(#60375) Jahno válasza FőDudu (#60367) üzenetére


Jahno
őstag

Lasko az királyság, Faxét nem csípem. Kicsit oroszos, de akkor már legyen rendes orosz sör meg május 1, lufik, KádárGorbacsovJános villamossal, Zsiguliin. Most bort vettem sokat, de ha van idehaza akkor vállalhattalan mennyiségben fogy minden.

(#60376) JonesC válasza npera (#60370) üzenetére


JonesC
csendes tag

Dunno. Sport módban lehet más lenne. De semmi köhögés meg ilyen alacsony fordulati dolgok-

(#60377) FőDudu válasza Jahno (#60375) üzenetére


FőDudu
addikt

Bor az ugye nalam nem kerdes. Csak atsetalok es van.
Pince hidegen, ahogy jolesik.

Sor nekem a Lasko meg a Faxe, ha nagyon belenyulnek akkor a szinten kornyek beli San Servolo. Abbol van szarvasgombas is, kurvajo. Palackban erjesztett, pezsgodugos, 0,75 literes. Azt csak a sorhazukban lehet megvenni, uzletben nem arusitjak. Voros sor.

FőDudu

(#60378) Jahno válasza FőDudu (#60366) üzenetére


Jahno
őstag

Eper az ott elég occsó :-O Itt értelmes termelőnél is 1800/kiló környéke, sarki közértben kb. 2300 és akkor még jól jártál. Tudja fene. Alma 500 / kiló, többihez ennyire sem értek. Rendes paradicsom lehet fals az érték mert benyakúton vettem. Kb. 600-1500 / kiló, de éppen ezt mondom, egyik a sima nagy és valamilyen, valamilyen osztály, másik meg egyforma, kemény, édes, szép piros méretre válogatott, 8 darabos kiszerelésben. Lényeg, hogy meg kell sózni :-D

(#60379) Jahno válasza FőDudu (#60377) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a San izét még nem is hallottam. Ajajj, elindult a bogár az agyamban. El ne feledjem, mikor megyek a lomokért.

(#60380) hobizoli


hobizoli
nagyúr

M5 bevezeton direkt kiprobaltam ma tempomattal mennyi az annyi
3.ban 2000rpm az 50kmh es 5liter a pill fogyi
elvaltva 4-be 1250 az rpm 50-nal es 3.2 a fogyi
2000rpm-nel 72-vel repesztunk 4-ben szinten 5 literes fogyival

klima vegig ment kozben

több drón kell ;P

(#60381) qnadam


qnadam
veterán

juteszembe klíma, mondjatok nekem értelmes autóklímást észak-bp környékén plz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60382) halapidori


halapidori
csendes tag

Update: ma idelátogatott egy mesterember, ez még egy másik, nem az ajánlott. Viszonylag meggyőző volt, új cserepeket kell venni. Betoncserép 32-es lécezés. Honnan?
Ez meg a kilátás a tetőről, elég jó.

A mesteremberben az volt a legfurcsább, hogy szaki létére nem volt hímsoviniszta és teljesen egyenrangú félként beszélgetett velem...
Tudom, hogy elég szomorú, de ezen én rendesen meglepődtem.

(#60383) WiZARD válasza npera (#60336) üzenetére


WiZARD
addikt

A Leaf mind D mind B fokozatban jól bírja a 20as tempót, szinte hangtalanul ;)
(hideg motorral is)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#60384) Grillo válasza qnadam (#60169) üzenetére


Grillo
senior tag

Erről az jut eszembe, hogy múltkor az egyik beruházásunkon a kivitelező belemászott egy olyanba, ami nem illett volna (régészetileg közelítve). Mondtam nekik, hogy akkor most leállás azon a szakaszon, aztán kitalálunk valamit.
Kb. 1 óra múlva hívott a fejlesztési vezetőnk, hogy akkor mi van, mert hallja, akadályozom a melót. Mondtam a szitut, mondta, hogy ok, beszél a kivitelezővel. Hív vissza, és azzal a viccel indít, hogy a rabbit kérdezik ketten, hogy kinek van igaza, és mindekettőnek igazat ad, és hogy akkor most ő mit tegyen emmel analógiájára?
Mondtam neki, hogy ez elég nehéz ügy, de ha a rabbi előveszi a legutóbbi kooperáció jegyzőkönyvét (lsd. talmud), akkor pontosan ki tudja olvasni, mi is a helyzet. Mondta hogy érti, köszöni.

Aztán folytatták amit leállítottam... :DDD

(#60385) sutszi


sutszi
veterán

(#60183) FőDudu : Én is zsúfoltnak érzem. 6 éve koptatom itt a betont... Pécs után nagy váltás volt. Az ehhez képest zsákfalu. Számomra az a romantikus idill volt... Pedig Egerben nőttem fel ami kb olyan volt, hogy gyalog bárhova el lehetett jutni...

A kevesebb autó üdítő lenne. Támogatom. Sokan autóznak úgy a melóba, hogy 3-4km-en belül laknak. Még személyesen is ismerek ilyet... Full értelmetlen. Én sem használom a kocsit napi szinten. Melóba nekem teljesen értelmetlen volt azzal menni. Az egyik helyszín túl közel volt, a másiknál meg nem tudok parkolni. Gyalog vagyok meg metrózok...
Viszont egy nagybevásárlás az autóval történik. Aztán nagyobb távokra szintén.

(#60185) -NoVa- : Ma délután a bevásárló körút közben rápróbáltam erre a dologra. 1.6 benzin az alany. 2-be GPS szerint 20-al mentem. Tudtam tartani... De kb kislábújkörmhajszálnyit lehetett gázt adni különben átléptem a határt... A 2-es alapjárata meg nyilván nem viszi el...

(#60187) -NoVa- : Vácitól nem messze a 13-ban lakunk... Belváros felé haladva durvul a dolog. Újlipótba nem tudom, hogy parkolnak. Ott születni kella parkolóhelyre mert különben nincs.

(#60193) Bujdy81 : Hungária egy részén sétáltam az elmúlt 4 évben melóba... Láttam milyen reggel 6-8 között és azt is milyen délután 14-18 között...esetleg hétvégén...ünnepek előtt...
Kérdés, hogy mi a péklapátnak megy a kerékpáros a 70-es szakaszon? Lehet én vagyok csak kivételes, de olyan csodákat élek meg autóban a biciklisektől, hogy arra nincsenek szavak... Ketten egymás mellett...meg tükör sima úton szlalom a semmi körül...biztos remeg a keze...vagy nem tudom...
Hatékonyság?! A legrövidebb idő alatt akar mindenki eljutni A-ból B-be. Csak a mostanra annyian vagyunk, hogy elfogyott azt infrastruktúra...
Pont az lenne a cél, hogy ne egymás kárára legyen megoldva valakinek a problémája. Legyen vegyes szakasz...ahol nincs hely a járdából ott vezessék össze az úttal... ahol meg van ott meg legyen ott. Szerintem 2x2 sávot biztosítani a belvárosban autós közlekedésre az nem egy luxi történet... Üllőin most abból vágtak le 1-et...
4-es metró? Mi az, hogy tele van? Azért mert végre nem üresen gurul? :DDD

Oké, adjunk infrastruktúrát a biciklisek alá is...de akkor legyenek szabályok. Mert most baromira nem igazságos. Nem kell jogsi, bármilyen hülye gurulhat. Nem fizet teljesítményadót, kötelezőt, nincs műszaki. Pedig ha jobban belegondolunk akkor a saját kis dimenziójában ezeknek is van értelme. Nincsenek sebességkorlátok. Ami a gyalogosokra nézve veszélyes. Ugyanaz az reláció Autó -> Bicikli mint Bicikli -> Gyalogos de utóbbira már hörögnek a biciklisek.
De legyen tisztességesen lámpázva, prizmázva. Legyen jó a fék... A biciklis is tud balesetet okozni. Ha elüt gyalogosan és eltörik a lábam, akkor megtéríti a károm amiért nem tudok dolgozni például? Vagy ha anyagi károm keletkezik, azt ki téríti meg?

(#60195) npera : Így már tisztább...
De azért egy-két dolog:
Mesterségesen generáljuk a trutyit... Ha a jelenlegi rendszert nézzük akkor nem azért szennyes a levegő, mert ekkora sebesség limitek vannak és nem a csökkentés fogja megoldani. Ha olyan szabályokat hozunk amivel előidézzük a rosszabb hatásfokot és a magasabb fordulatot...akkor egyértelmű, hogy nem az autó leváltása a megoldás, hanem a megfelelő szabályok alkalmazása....

Sokat pörögnek ezen a baleset témán. Aztán igazából a valósáhghoz köze nincs a 50 vs 70 limitnek. Mert általában az abszolút gyorshajtás az nem ott okoz problémát, hogy valaki 10-20-al többel megy. A relatív gyorshajtás már inkább probléma... mégis össze van mosva a statisztikákban. Ráadásul a balesetek kis %-a történik emiatt.

(#60336) npera : Pedig meghallgattam volna, hogy brummog... Nálam 1500 alatt azért már nem érzi jól magát a motor. Igaz nálam csak 105 paripa van...de ott már kezdi a rángásokat ha 1100-1000 körül próbálom hajtani. Ha meg gyorsítani kéne egy kicsit is, már vissza kell váltani, mert a minimálisnál is lassabban indul meg. Gyenge szekér ez...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#60386) qnadam válasza sutszi (#60385) üzenetére


qnadam
veterán

Oké, adjunk infrastruktúrát a biciklisek alá is...de akkor legyenek szabályok. Mert most baromira nem igazságos. Nem kell jogsi, bármilyen hülye gurulhat. Nem fizet teljesítményadót, kötelezőt, nincs műszaki. Pedig ha jobban belegondolunk akkor a saját kis dimenziójában ezeknek is van értelme. Nincsenek sebességkorlátok. Ami a gyalogosokra nézve veszélyes.

amíg gyakorlatilag mindenki nyer azzal, hogy valaki autó helyett bringára ül, addig minimum azzal támogassuk őket, hogy nem fizettetünk érte pluszban. a legnagyobb részüknek úgyis van autója, amire fizet kgfb-t meg teljesítményadót. azzal egyetértünk, hogy a szabályok legyenek betartatva. sebességkorlát van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60387) hobizoli válasza Bujdy81 (#60193) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elore megmondtak a M4-nel hogy majd fogjak azt hasznalni nem sokara eleg sokan, de bringazni eddig is lehetett a koruton is, meg az Ulloin is a kijeloltsav nelkul is, aztan most megsincs ott kb senki
a narancsberenc megszakertok pl azt reklamoztak ejjel-nappal hergelni a kozvelemenyt a projekt ellen, hogy mennyire nem eri meg, es legjobb esetben sem lesz 200k/nap az utasszama
aztan 400-420k
de fura

koncepcio megint az szokas szerint, hogy elobb betilcsuk meg kitilcsuk, de alternativa az... jaaa, az nincs

P+R van a KoKi-nel, csak addig bejottel Bp-re mar 6+ km-t Vecses felol, amire odaersz
az qrva nagy okossag, tenyleg
szerinted a 3km-re, ami a Ferenc korutig van, ki fogja ott mar lerakni az autot?
kb senki

miert nem megy ki inkabb a metro Ferihegy-ig es ott P+R-znek ott,, legalabb a taxikonvojok is csitulnanak gyorsforgalmin be-kifele
vagy az nem szamit?
van meg olyan orszag az EU-ban, ahol az orszag fo nemzetkozi (bazis)reptere nem erheto meg el metron a 21. szazadban?

aztan akkor nem kell becsettegni 6km-t a metroig, es sokkal tobb ertelme lenne ledobni az autot mar ott kint eleve, ha mar ez a cel, hogy csokkenjen a bearamlo autos forgalom, es inkabb tomegkozlekedjenek
azert jonnek be autoval, mert a Hatar ut/KoKi-g beer kocsival Vecsesrol 15perc alatt, ugyanezt a tavot az 50-s vili 45-50perc alatt csettegi le, es az nem Vecsesrol indul, hanem a 18ker-i Beke tertol
oda meg Vecsesrol erkezz oda vmivel, azt add hozza, boven 65-70pec alatt ertel be csak a metroig, es meg csak egy kulso keruletben vagy akkoris
amire onnan megvan a belvaros meg 20-25+ perc
es ott P+R ehhez megint nincs, hogy ott ledobd az autot, a Hatar ut megint cumi ebbol a szempontbol is
regebben a Shopmark/Europark parkoloja free volt, akkor azt hasznaltak sokan P+R-nek, most mar nem az, de most a M3/M3E az pont a Hatar ut 50-s vilivegallomas mellol indul, ahol volt egy (kapaszkodj) ~100 autos fizeto parkolo, olyan rottyos ut van elotte, hogy a terepjaro Niva is szetesne rajta
az meg most pont tok nincs ott, mert azt a teruletet hasznalja a BKV a buszokat tarolni, meg megfordulni az M3E-kkel
de tedd le az autot es biciklizz a kijelolt savban, mert az Yo-yo-brada'
aha, de

vagy nezd az M5 bevezetot, bemegy a Hungaria krt-g a Nepliget-nel kb, ott is hova is rakod le a P+R-be a gepsast, hogy tomegkozlekedj az amugy takkra tele levo 1-s vilin?.... ooo, ize varjal... ja ott is megint sehol, metrofelujitas miatt eppen epitesi terulnek van ynilvanitva az a kis fingnyi is
Soroksari /Helsinki uton ahogy jossz befele ott merre is van P+R...?

M4+MAV Kelenfoldnel a P+R reggel mennyire elerheto...? Te tobbet jarsz arra, ott pl van sok hely, csak M1M7-n kiscsilliardan jonnek ott is be

BKK honlapjan 5652db P+R parkolot irnak egesz Bp-n
de nemelyik ebbol olyan halal helyen van, hogy nem is erted a koncepciot mogotte

meg bementel mar a bubanatig autoval a varoshatartol, amire odaersz, csak ott mar ki fogja lerakni az autot? :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#60388) hobizoli válasza qnadam (#60386) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a baj ezzel, hogyha "mindenki" lerakna az autot, hirtelen olyan adobevetel kieses lenne az egyik oldalon, a kevesebb auto tulajdonlasbol beerkezo gepjarmuado es uzemanyag jovedekiado meg AFA bevetelek miatt, meg hirtelen olyan szintu kapacitasbovitesi igeny a tomegkozlekedesben a elovarosokban permkeruletekben agglomeracioban, hogy sehogy sem mukodne ez ELOZETES fejlesztes nelkul, meg foleg amilyen eszveszto Pato Pal ur tempoban szoktak reagalni vmire
nem utolag kell fejleszteni egy evtizednyi ido alatt, hanem elore, es aztan szabalyozni,

gondolj a Kapmegyeri metrora, most elkezdenek teeeerveeeezniii, meg megtortenne az elso kapavaaaaagaaaaas, akkor 2030-2033 korul lehetne akar mar hasznalni
wow, dejo
es szaros 5 megallorol lenne csak szo, nagyreszt a felszinen raadasul

addig meg nezzel ki a fejedbol a vilimegalloban allva a masik 250-300 utassal tulekedve, mert atomjoarc voltal es leraktad az autot

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#60389) qnadam válasza hobizoli (#60388) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem te se gondolod komolyan, hogy mindenki le fogja rakni az autóját. de ha mondjuk (nagyon optimistán) 20%, azzal nem hiszem, hogy bárki igazán rosszul járna.

a káposztásmegyeri metró jópofa dolog, de igazából sok értelme nincs. a villamos nettó menetideje 15 perc a végállomástól újpest-központig, ha ebből 10 percet le lehetne faragni (nem lehet), annak a nagy részét a többség rögtön el is vesztené azzal, hogy a metró megállói nem lesznek olyan sűrűn, mint most a villamosé. cserébe idejönne parkolni annyi autó, amekkora p+r-t az életben nem fognak építeni, az egyéb mellékhatásokról nem is beszélve.
több értelme lenne csinálni 1-2 megállót a vonatnak, azzal ugyanis ~16 perc alatt a nyugatiba lehetne érni káposztásról (most 12-13 rákospalota-újpestről).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60390) Gabibácsi válasza qnadam (#60381) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szivák helyére ment a szerelőm, elvileg klímáznak is, de ha nem, valami Ádám van az autoklub közelében, adjak számokat?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#60391) Gabibácsi válasza qnadam (#60389) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaja, a villamos teljesen jó, amúgy meg asszony vonatozik innen, pár perc a Dunakesziről rákosrendező, aztán onnan szokott sétálni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#60392) ncc1701 válasza qnadam (#60389) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna a vonat megbízhatatlan. Csak akkor használja az ember, ha végképp nincs más.

(#60393) -NoVa- válasza ncc1701 (#60392) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hoax, LMI-hez vonattal jártam be, a Veresegyház-Vác vonal Újpestről lényegesn precizebb, megbízhatóbb és kultúráltabb, mint a 14-12-es villamos. És jóval gyorsabb is.

(#60394) qnadam válasza Gabibácsi (#60390) üzenetére


qnadam
veterán

jöhet, köszi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60395) qnadam válasza ncc1701 (#60392) üzenetére


qnadam
veterán

arra nem az a megoldás, hogy a két meglévő kötöttpályás megoldás mellé építünk egy harmadikat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60396) FőDudu válasza qnadam (#60386) üzenetére


FőDudu
addikt

Adjon tamogatast a bringara, de minimalis oktatas legyen kotelezo...

FőDudu

(#60397) FőDudu válasza hobizoli (#60387) üzenetére


FőDudu
addikt

Fel kell szamolni a getszibe az osszes stadiont es lesz P+R. Fradi az Ulloinel, Puskas a stadionoknal, stb... Idealis helyen vannak.
:C

Es ne gondolod, hogy viccelelk. Ott vannak a legjobb helyen, reteg igeny, mindenki csak jol jarna. Buta focistak mehetnek mashova.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#60398) ncc1701 válasza -NoVa- (#60393) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor majd hívhatlak, mikor a hugom hív sírva, h már 1 órája nem indul hazafele a vonat, és menjek érte? Érte mennél? :)
Ha meleg van, az a baj. De leesik a falevél, váratlanul decemberben esik a hó, az ómagyar migráncsok ellopják a felsővezetéket, stb.

[ Szerkesztve ]

(#60399) ncc1701 válasza FőDudu (#60397) üzenetére


ncc1701
veterán

Amúgy tényleg. Van bennük hely, ilyen emeletes parkolót simán lehetne csinálni.

(#60400) -NoVa- válasza ncc1701 (#60398) üzenetére


-NoVa-
őstag

Villamos többször nem jött, mint a vonat. Bárhol elémegy egy bamba autós, az egész vonal beáll miatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.