Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60451) npera válasza Phülöp (#60450) üzenetére


npera
újonc

Mint a jó bor. Egyre jobb lesz :C

(#60452) Jahno válasza Samott (#60447) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a vonalat én is említettem, de látom nem akartad megérteni a lényegét. Esetleg azt is mondhatom, hogy ne rinyáljanak, mindig is azt szerette volna a pórnép, hogy kövessük a bezzegnyugatot. Hát akkor most megkapták és úgy csinálunk, mint bezzegnyugaton.

(#60453) Samott válasza Jahno (#60452) üzenetére


Samott
addikt

Nem ertem miert kell egyaltalan belekeverni a bezzegnyugatos vonalat ebbe. Az hogy a vonat heti ketszer keshet tobb mint fel orat egy amugy feloras uton az elfogadhatatlan. Teljesen mindegy hogy elofordulhat-e ilyen nyugaton. Az volt a kerdes, hogy itt lehet-e kiszamithatoan vasuton tomegkozlekedni. Van ahol nem lehet, erre hoztam peldat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60454) npera válasza -NoVa- (#60418) üzenetére


npera
újonc

Apropó RAID.

NAS 2011 novemberi, azóta megy a 2 db vinyó mirrorban benne. Ha várok jövő novemberig, akkor meg is lesz a 10 éves jubíleum.

Lehet elkezdek egy tervet (Excel tábla !! ) formálni egy következő konfigurációra, mire asszony elkezd dolgozni legyen mire költeni a fizetését. Mert a mostani állapotok mellett az ő fizuja az nettó profit lesz, amivel valamit kell csináljak... :Y

(#60455) Jahno válasza Samott (#60453) üzenetére


Jahno
őstag

Miért lenne elfogadhatatlan? Mert csak úgy kitaláltad és akarod, pont?

(#60456) Jahno válasza npera (#60454) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza úgy 200ezrest el bírnék verni vincsikre, aztán valami apróság talán vissza is jönne a cseréltekből. Aztán meg a laptopom lesz 10 éves, ott is lehet majd fejet vakarni. Ezeket idén is elhalasztom az a biztos :DD

(#60457) zetor2000 válasza npera (#60454) üzenetére


zetor2000
senior tag

Qnap / Synology... más nem nagyon van, amit érdemes választani. Ezekre van a NAS funkciókon kívül kismillió értelmes alkalmazás, hogy ha már meg egész nap 0-24, akkor ki is legyen használva. Ráadásul a support is elég jó. Nekem van 2 Qnap, egyik régebbi, mint a másik, de a régebbi csak mostanában lett kifutottnak csúfolva, asszem, de még az is lehet, hogy élő a szoftveres fejlesztés. Nem mintha a jelenlegi nem lenne elég tápos, de az újabbakra van mindenféle virtuális okosság... meg kamerás megfigyelés, meg akármi, Okosotthon vezérlőnek is jó tud lenni, mert van Domotiz rájuk. 2-4 lemezestől érdemes. Qnapnak van távirányítós médialejátszós, meg PC pótló megoldása is, de ahhoz előtte ezt be kell állítani, ehhez azért kell egy PC, vagy valami, amiről eléred.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60458) Jahno válasza zetor2000 (#60457) üzenetére


Jahno
őstag

Na, nekem ezen csoda szolgáltatáspok közül kb. egy alap otthoni NAS funkcióra lenne szükségem, mint a világ a nagy részének és kész is. Kár, hogy erre nem gyúrnak. Ebben még a DLink is működött és occsó volt :Y

(#60459) npera válasza zetor2000 (#60457) üzenetére


npera
újonc

Egy QNAP TS419P II van most, 2 db 3 terás Hita van benne.

Lehet, hogy a NAS-t meghagyom, és csak 2 db nagyobb vinyót veszek bele. HGST-ből van valami NAS-nevű is. 8 vagy 10 tera.

Előtte kellene lehetőleg egy vinyó, amire a 3 terás NAS-t lementem. Valami külső vinyó. Vagy ha bátor vagyok, akkor csak kiveszem a régi vinyókat, az egyiket bekötöm USB-s kerettel, aztán felmásolom a NAS-ra a tartalmát ügyesen. Áj mín háu hárd ken it bíííí...

A másik opció, hogy Microserver, aztán abba legalább 16 giga memória, aztán FreeNAS arra a csoda ZFS fájlredszerre. Abba mernék 4 db vinyót rakni. A QNAP-ba mindenképpen csak kettőt merek és akkor mirror. Tudom, nyuszi vagyok, mint McFly....

Ezt pont javasolja a lista.

(#60460) qnadam válasza npera (#60459) üzenetére


qnadam
veterán

ha négylikas nasod van, akkor beleteszed az új kettőt, azon megcsinálod a raid1-et, majd átmásolod a régiekről a cuccaid, az nem jó?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60461) WiZARD


WiZARD
addikt

Vettük februárban a telket.
Most jött levél a jegyzőtől, hogy 2020 évre mennyi telekadót fizessek.
Indoklás: [...]Az adó alanya a Htv. 18. szerint az aki az év első napján a telek tulajdonosa. Az adókötelezettséget érintő változást a következő év első napjától kell figyelembe venni.[...]

Most tényleg nekem kell 5ezer ft illetéket fizetni a fellebezéshez, azért mert ők agyatlanul kiküldtek valami baromságot? :F

keltezés: április 1.
Az ügyintézési határidő utolsó napja: április 20.
borítékon bélyegző, hogy mikor adták fel: április 24. :C

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#60462) zetor2000 válasza Jahno (#60458) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, ezekben ezek az alap dolgok is rendesen szoktak működni.
Melyik része nem ment valami "nem Dlinkkel"?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60463) npera válasza qnadam (#60460) üzenetére


npera
újonc

Aztán kihúzom a régi kettőt?

(#60464) zetor2000 válasza npera (#60459) üzenetére


zetor2000
senior tag

Enyém kicsit újabb lenne, mernék bele olyan fiókot tenni, amibe 2 db 2.5" cucc megy, ami fiókon belül lehet raid 0 vagy 1. Ilyenből 4et. Csak ezek a fiókok, meg a 2.5" meghajtók drágák - illetve nem a mostani keretemhez vannak méretezve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60465) zetor2000 válasza npera (#60463) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vagy benne is hagyhatod, csak akkor jön a felismerés, hogy minek 2x tök ugyanaz... :)

Enyémben 4x3TB WD Red lakik, a WD termékei közül ezek a "NAS" irányultságúak.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60466) Samott válasza Jahno (#60455) üzenetére


Samott
addikt

Fel oras uton fel oras keses az esetek kozel feleben? Milyen menetrendben fogadhato el ez? Ne kerdezz mar hulyesegeket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60467) npera válasza Jahno (#60458) üzenetére


npera
újonc

Nekem két funkció fut a QNAP-on:

- kézzel másolok fel dolgokat néha
- megy a NetBak Replicator, ami hetente 1x felmásol dolgokat bizonyos könyvtárakból (doksi, képek, RC videók, szkennelt doksik)

Semmi más nem megy rajta. Ennyi nekem pont elég.

A gyerekek meséit eléri a Raspberry Pi a TV alatt. Régen az volt a terv, hogy a zenéket is arról játszom le, de a Kodi semmiféle variánsa nem volt képes ezt számomra előadni, így azóta már le is tojom az egészet. Megy zene a Spotifyról vagy ha a gép előtt ülve fejhallgatóval hallgatok, akkor a NAS-ról.

(#60468) npera válasza zetor2000 (#60465) üzenetére


npera
újonc

Kezdem kapisgálni. Akkor a 2x3 vinyó lesz egy volume, míg a mondjuk 2x8 meg egy másik volume? És simán elérem mindkettőt?

Mert akkor a köztes lépést kihagyom a külső vinyóval. Ez lenne a legjobb.

(#60469) hobizoli válasza Samott (#60466) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vkinek az :DDD
vicces is a mas orszagokkal ervelni, amikor ott nem ugy hivjak az aggloermacios tomegkozelkedesi szolgaltatot, hogy: MÁV

több drón kell ;P

(#60470) zetor2000 válasza npera (#60467) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én használom a NAS tárolóképességei mellett a gyári alkalmazások közül a MusicStation-t is és a VideoStation-t is, a telefonomon és a tabletemen. Néha céges gépeken is, ha kell valami itthonról, vagy itt "megvan", és csak le kell szedni. Zenét is játszott már le, amíg a városban flangáltam.
Emellett megy a torrent kliens is, de az nem a gyári, az eléggé "fapad". Qbittorrent van az enyémre.
Ha jól tévedek, neked van iPhone-od is, azaz tudna neked lenni iTunes szerver. Meg mindenféle Apple szolgáltatáshoz "helyi" backup.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60471) qnadam válasza npera (#60468) üzenetére


qnadam
veterán

így. a megosztásokkal majd kell kicsit zsonglőrködni, hogy a régi helyett az új volume-ra mutassanak (vagy úgy kell átnevezni majd, ebben most így nem vagyok biztos), és kb ennyi. a nas saját felületén át tudod másolni a dolgokat innen oda.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60472) npera válasza zetor2000 (#60470) üzenetére


npera
újonc

Asszonynak volt MacBook, akkor belőttem a TimeMachine szolgáltatást. Aztán már nincsen meg a gép és lelőttem. Ne fogja a procit és a memóriát.

(#60473) zetor2000 válasza npera (#60468) üzenetére


zetor2000
senior tag

qnadam leírta a megfejtést. Lesz 2 köteted. A NAS megosztásainál kell kicsit bíbelődni,hogy miket osszon ki, melyik kötetről.
Esetleg Windowson is, hogyha állandó elérésre tetted ezeket, akkor lehet, picit mókolni kell, hogy mi merre van. De szerintem nem lesz ez neked nagy probléma.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60474) npera


npera
újonc

Nova, dlágaszáááág....

(a letöltés sebessége az elérhető maximális a jelen fennforgás tekintetében)

[ Szerkesztve ]

(#60475) npera válasza zetor2000 (#60473) üzenetére


npera
újonc

Nincs állandó elérés drájvok tekintetében. Van egy neve a nasnak, arra keresek rá lokál hálón. Mint a bogarak, lábbal.

(#60476) FőDudu


FőDudu
addikt

Szomszednal teraszon nem volt net.
Mondjuk kohaz, meteres falakkal. Belul ott az optika, de most teraszon kene a wifi.

Na mondom jol jon a par darab regi Tplink WR710n.
Fogtam hat egyet, atvittem, reset, rakonfigoltam a wifijukre.

Reboot utan van terero, jelszot nem fogadja el (ugyanarra az SSID-ra).
Hazahoztam, reset, atkonfigol, megy. Csak varni kellett vagy 2-3 percet mire rendesen elindul.

Visszavittem, atkonfigoltam, vartunk eleget, muxik.

Lehet turelmetlen vagyok?

FőDudu

(#60477) npera válasza FőDudu (#60476) üzenetére


npera
újonc

Ez virológiai szempontból nem volt veszélyes?

(#60478) eattila válasza WiZARD (#60461) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem csak csorogj oda. Siman lehet caak benezte egy ugyintezo.

Ezt a felesegem javasolja aki itt az ado osztalyon dolgozik

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#60479) Jahno válasza WiZARD (#60264) üzenetére


Jahno
őstag

Én arra tippelnék, hogy mindenki arra vár, hogy kimozduljon és megszállja a bármit. Aztán persze mindig utólag tud okos lenni az ember, hogy bejött-e vagy sem. Jó idő van, kifelé nézegetnek, egy terasz meg pont jó indok ilyesmire.

(#60480) WiZARD válasza eattila (#60478) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, az lesz hétfőn...

Bár az okos ügyintéző 2 hónapja kiküldött egy nyomtatványt, amin talán a telek vásárlás dátuma is rajta volt, megjelöltem hogy építkezés van folyamatban és 4 éven belül elkészül, akkor adómentes lenne. Utána felhívott telefonon, megkérdezte hogy folyik-e már az építkezés, mondom még nem, hisz pár napja vettük, de hamarosan kezdjük. Ok akkor fizetni kell és küldi nemsokára. Mégegyszer elmondtam neki, hogy most vettük február közepén, és nyilván nem tudunk másnaptól építkezni aktívan. Ő ragaszkodott hozzá hogy márpedig akkor fizetni kell.
Ráhagytam, gondoltam majd foglalkozunk vele, ha kiküldte.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#60481) WiZARD válasza Jahno (#60479) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is erre számítok, hétvégén megyek még pár kört a városban megnézni, hogy mi a helyzet. Na meg azt is ki kell találni, hogy pontosan hogyan működhetünk. Hogy jöhet be vendég rendelni, egyáltalán bejöhet-e, stb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#60482) FőDudu válasza npera (#60477) üzenetére


FőDudu
addikt

mindenki 6 hete karantenban van. Szerinted?

FőDudu

(#60483) npera válasza FőDudu (#60482) üzenetére


npera
újonc

Akkor helytelen volt :P

(#60485) ncc1701 válasza Samott (#60413) üzenetére


ncc1701
veterán

Szoktam nézni, de én a paraszt módszerre mondtam a 10 percet. Nem nézek ki egy itthoni bicaj tolvajból ilyen szakértelmet.

(#60486) FőDudu


FőDudu
addikt

Bodogot Phulopnek ;)

FőDudu

(#60487) Samott válasza ncc1701 (#60485) üzenetére


Samott
addikt

Egyebkent szerintem ez nem annyira szakertelem, ahogy en latom ami hagyomanyos formaju kulccsal nyilik az piszkalhato, ami neki 20 masodperc az egy kevesbe hozzaertonek 1 perc. Az tunik bizotonsagos zarnak, amihez speci szerszam kell. Gondoltam hogy rendelek az Alirol ilyen keszletet mert erdekes hobbi, csak nem tudom ez itthon mennyire legalis. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60488) FőDudu válasza Samott (#60487) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak nehogy a postas helyett a rendorseg hozza...

FőDudu

(#60489) Samott válasza FőDudu (#60488) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ettol tartok en is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60490) zetor2000 válasza Samott (#60489) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez talán még legális, a zárnyitó "stukker" már "haditechnikai" eszköz, vagy minek mondta a záras gyerek, az illegál idehaza.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60491) Jahno válasza ncc1701 (#60485) üzenetére


Jahno
őstag

Meg minek 10 perc szakértelem, ha erőből egyszerűbb?

(#60492) FőDudu válasza zetor2000 (#60490) üzenetére


FőDudu
addikt

Aza vibratoros ize? :)

FőDudu

(#60493) cyberde válasza Samott (#60487) üzenetére


cyberde
csendes tag

Laza KKVE. :K

Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez
...
g) * az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0300175.kor

(#60494) Samott válasza cyberde (#60493) üzenetére


Samott
addikt

Gyanitottam, koszi. :)

Szerk: de varj, ez azt irja hogy nem lehet kozteruleten nalam, de otthon jatszhat vele az ember, nem?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60495) cyberde válasza Samott (#60494) üzenetére


cyberde
csendes tag

Otthon bármi (1-2-3-n kivételtől eltekintve) bármi lehet nálad. Gyűjtöd/tanulmányozod/fejleszted/stb) csak ne vidd ki a lakásból/saját ingatlanodból, ill. ha kiviszed, szépen legyen elcsomagolva, táskában/csomagtartóban/stb.
Semmiképpen ne legyen a zsebedben. :U

(#60496) Samott válasza cyberde (#60495) üzenetére


Samott
addikt

Koszi, nem terveztem uj hivatasnak. De erdekel mint hobbi. :) Ok, akkor otthon szabad.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60497) Jahno válasza FőDudu (#60492) üzenetére


Jahno
őstag

Zárfésű-e?

(#60498) zetor2000 válasza FőDudu (#60492) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az. Valami naggggyon komoly filmben láttam használni. :) De van, léteztik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#60499) FőDudu válasza Jahno (#60497) üzenetére


FőDudu
addikt

Az.

FőDudu

(#60500) ncc1701 válasza npera (#60443) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon nagy respekt. Én már 10 fok alatt sem szeretek tekerni. Nem kívánja a kényes seggem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.