Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47401) eattila


eattila
csendes tag

[link] - Hidraulikus présgép csatorna, extrém akcentussal. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47402) WiZARD válasza hobizoli (#47323) üzenetére


WiZARD
addikt

már ~160 Mrd ;)

elektromos autó fogyasztás:
Tegnap kellemes idő volt, száraz utak, kicsi hátszél. Győr-Bp autópálya, tempomat 120 km/h - 17 kWh/100km fogyasztás.
Ma vissza hasonló körülmények, csak lett némi szembeszél (najó, inkább szélvihar) - 23,5 kWh/100km a fogyasztás

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47403) Samott válasza WiZARD (#47402) üzenetére


Samott
addikt

Benezett 920-ra... tegnap ment fel 20%-ot, ma nyitas elott meg meg 15%-ot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47404) WiZARD válasza Samott (#47403) üzenetére


WiZARD
addikt

alakul ez, tavaly 260on vettem, csak nem eleget...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47405) Jahno


Jahno
őstag

Napiposta:

(#47406) npera


npera
újonc

Ma itt volt az elektromos szaki. A korábbi mérések alapján kivágtuk a falat.

Előtte mértünk egy picit a gerenda- és kábeldetektorral. Az alapján a vezeték függőlegesen ment a konnektortól és a vélhetően a plafon alatt szerelődobozba tartott. Onnan meg fel a felső szintre.

Hozott olyan fűrészt, aminek tutira van magyar neve, csak nem tudom. Egy kis fűrészlap rezeg egy kis körcikkely mentén és úgy vág. Most biztos értitek.

A lambéria adta a vágás alakját, vágtunk egy téglalapot a lécek között. Így elvileg csak egy vágás fog látszani.

Mögötte ott volt a borzalom:

- egy kis kacsaszalaggal "lefedett" szerelődoboz
- és maga a szerelődoboz, benne pedig betömködött kábelek.

Az öröm igen nagy.

A következő lépés az, hogy áthúzzuk a kábeleket itt is, aztán vágunk a lambériára egy kör alakú lyukat, amibe majd bele lehet passzintani egy szabvány fedelet. Így a jövőben is hozzá lehet férni a kábelekhez, nem lesz befalazva. Aztán le kell spaklizzam a vágást, majd át is lehet festeni fehér festékkel szépen.

A ceruzával odarajzolt kis körív mutatja, hogy merre van ténylegesen a doboz a lambéria mögött.

Folytatás jövő héten....

(#47407) npera válasza -NoVa- (#47396) üzenetére


npera
újonc

Touché!

Már a Mini is akkora, hogy csak nézek csodálkozva.

(#47408) npera válasza hobizoli (#47399) üzenetére


npera
újonc

Valahol a honlapon tutira el lehet olvasni.

(#47409) qnadam


qnadam
veterán

tesómhoz odakeveredett egy d-link dns-323 nas, ideadta, kipróbáltam. igazi semmirenemjó eszköz :D írni rá 11-12 MBps-sel tudok ftp-n, smb-n viszont egyáltalán nem érem el, mert csak a v1-et ismeri. ezen kívül néha gondol egyet, és olyankor a webfelülete nem elérhető.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47410) Jahno válasza Piftuka (#47325) üzenetére


Jahno
őstag

Hümmm, ezt nem gondoltam volna, hogy szembe is jön de nem tartom olyan drágának. SNES meg egy 20as:

(#47411) hobizoli válasza WiZARD (#47404) üzenetére


hobizoli
nagyúr

925 baze :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#47412) -NoVa- válasza qnadam (#47409) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kérdezed előre megmondom:)
WD MyCloud 90MB/s körül jó, AC wifin is 50MB/s környékét tud. Annál nincs olcsóbb használható.

(#47413) qnadam válasza -NoVa- (#47412) üzenetére


qnadam
veterán

tesóm adta, nem vettem. megy vissza hozzá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47414) Piftuka válasza Jahno (#47352) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért kérdeztem, mert akkor szívesen odaadom a régi gépemet. Átveszed?

"Aquila non captat muscas."

(#47415) Piftuka válasza qnadam (#47360) üzenetére


Piftuka
veterán

Ne is mondd... éppen egy ilyen dolog miatt volt részemről "mosolyszünet". (Egy "null kilométeres", kuriózumnak tekinthető, pótolhatatlan Logitech Mouseman optikai egeremet elhagyta. Miután vagy 2 évig vártam - hiába -, hogy a új vezetéket szereljen rá...)

Azért örülök, hogy Didyman jól van! Komolyan.

(Ha mégis megtalálta azóta az egeret, kérem vissza... :) )

"Aquila non captat muscas."

(#47416) Piftuka válasza Jahno (#47365) üzenetére


Piftuka
veterán

Üdvözlöm 2-More kollégát! :K Vele is még a HWSW-n beszélgettem utoljára. Régen volt...

"Aquila non captat muscas."

(#47417) zetor2000 válasza npera (#47406) üzenetére


zetor2000
senior tag

Oszcillációs fűrész.
Alapban "Fein", narancssárga-fekete, ipari masina, nagy hanggal. Szerszámmentes befogás/lapcsere, a kis korongot másra is lehet cserélni.
Más gyártók is másolják, többé-kevésbé jól/rosszul.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47418) Piftuka válasza Gabibácsi (#47384) üzenetére


Piftuka
veterán

A mi "F Astra" kombink is így járt pár éve. Hülye "telezöldes" kereszteződés... (és hülye figyelemetlen kisteherautó sofőr.)

A nővérem egyenesen hajtott át zöldön, szemből pedig szintén - elvileg - zöldön, de valószínűleg inkább már sárgán ("még gyorsan átérek" alapon) nagy svunggal balra mögötte kanyarodott el egy Ford platós kisteherautó.

A plató széle elkapta a hátsó ajtó felső részét (D oszlop? H oszlop? Mi a hivatalos elnevezése?).

Mi akkor megúsztuk egy horpadt karosszériával a kocsi bal hátsó sarkán.

A sofőr "természetesen" fékezés nélkül továbbhajtott...

(A kereszteződésben a "telezöldet" az önkormányzat - az éves viszonylatban ott elkönyvelt magas baleseti statisztikai mutatók miatt - azóta megszüntette.)

"Aquila non captat muscas."

(#47419) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Jééé, ilyen topik is van? Üdv minden volt HWSW tagnak.

Látom, hogy többen kiírták a volt HWSW-s adataikat (regisztrálás időpontja, hsz-ek száma). Hol lehet ezeket az adatokat megnézni?

Bár emlékeim szerint a HWSW-n többször archiválták a fórumot és akkor csökkent (nullázódott?) a hsz-ek száma.

Didyman olvtárssal hamarabb találkozhattok az Index fórumaiban, ott is ezen a néven fut.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47420) Jahno válasza Donki Hóte (#47419) üzenetére


Jahno
őstag

Adatokat még zárórakor meg lehetett nézni, rendes tagoknak az sosem nullázódott.

Didyman néha nálam is előkerül, ilyenkor képet küld valami fasza magnóról, egyéb analóg cuccról, akkor visszaírom, hogy kocsog, kabbe, ilyesmik, majd minden megy tovább.

(#47421) Jahno válasza Piftuka (#47414) üzenetére


Jahno
őstag

Jajám, jöhet minden mindenféle pózban.

(#47422) Jahno válasza Piftuka (#47416) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, most együtt melóztunk egy kört, aztán kocsog módon lelépek. Ő még durvábbra vette, mert úton van a 2. kölök.

(#47423) qnadam válasza Donki Hóte (#47419) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg 33k hozzászólásom volt, a regisztráció ideje viszont már nem látszik.
de az a durva, hogy az ncore regem is pár napja volt 15 éves.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47424) Jahno válasza qnadam (#47423) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg verem szét a szerverem maradékát és most kaptam meg ezt a levelet:

Valahol meg van a zárórás mentés, kb. 109ezer hozzászólásom volt.

(#47425) zetor2000 válasza Jahno (#47424) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos a Magyar Pósta hozta az email-t. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47426) zetor2000 válasza qnadam (#47423) üzenetére


zetor2000
senior tag

A vén kalóz...
Pár héttel előttem regeltél, vagy az összeolvadáskot valami elment.
Én még anno az Endless-en és a Skayline-on is tag voltam, fene tudja, mikori regekkel.
bH! regem nekem is 15+ éves. nC "csak" 14 év 49 hét. Régi szép idők...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47427) ncc1701 válasza qnadam (#47409) üzenetére


ncc1701
veterán

Smbv1-et simán tudod engedélyezni.

(#47428) qnadam válasza ncc1701 (#47427) üzenetére


qnadam
veterán

de akár nfs-t is, és akkor már csak szimplán lassú és felesleges marad az eszköz.
most ráadásul kiderült, hogy valaki a ventit is kiberhelte belőle, tehát hdd-t jó szívvel nem is lehetne használni benne, főleg kettőt nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47429) Jahno válasza ncc1701 (#47427) üzenetére


Jahno
őstag

Fujjj.

(#47430) ncc1701 válasza Jahno (#47429) üzenetére


ncc1701
veterán

Eddig is működött, ezután is fog. Használjuk mindenhol. Azt gondolhatod, hogy az ügyfél sem fogja kidobni az anno fél milla fölött vett termináljait, csak azért, mert az ms defaultból kikapcsolta az smbv1 támogatást.
Ha meg valaki helyi hálón akar okoskodni, akkor egy usb-s billentyűzettel sokkal többre jut hamarabb.

(#47431) ncc1701 válasza qnadam (#47428) üzenetére


ncc1701
veterán

Ár/teljesítményben így is verhetetlen. :)

(#47432) #09908736


#09908736
törölt tag

Málta szakértők: nagy vonalakban mennyit költ el egy 2felnőtt+1gyerek ebéd+vacsira naponta?
Lenne 2 lehetőség, 700CHF all inclusive, vagy 350-400 CHF körül reggelivel szálloda. Én úgy gondolom, hogy 300CHF simán elmegy 3 nap alatt kaja+italra, ergo egy AI jobban megérné.

(#47433) -NoVa- válasza #09908736 (#47432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Átlag 70Eruo körül ebédeltünk szanaszét a szigeten, reggeli+vagyora az boltból vett érdekes helyi mindenféle, összesen 10-20Euro között valahol átlagban. 2 gyerek sem eszik sokkal többet, mint 1.
Szóval kb 100chf reális plafon, ha finomakat esztek, + kávék, és sokat.

Az Allinclusive feltételezi, hogy a szállodához láncolva éltek, akkor meg mi a francnak mennétek el egyáltalán? Sosem értettem, eleve látatlanul nem bízok egyetlen szálloda éttermében sem, amikor google maps / tripadvisor odavisz a környék legjobb eldugott kis gasztrocsodáiba simán, és szabadon mozogsz. Reggeli még ok, bár 3rd party bolti hozzávalókkal fel szoktuk dobni, hogy ne legyen túl monoton.
Közben irigykedek, fülgyulladás után most a fiam a hármashatárhegyről is csak több megállással tudott lejönni, hogy zsilipeljen a füle, úgyhogy nem repülhetünk sehová.

(#47434) eattila válasza #09908736 (#47432) üzenetére


eattila
csendes tag

Legtöbb helyre nem érdemel csak reggelivel, esetleg félpanzióval menni. Az ebéd eléggé megköti az ember programjait.
Gyulára mi is AI -t választottunk, mert az nem nagy hely. De pl Balaton/tenger mellé nem mennék all inclusive.

+1 Nova.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47435) Jahno válasza #09908736 (#47432) üzenetére


Jahno
őstag

All inclusive nekem jó, mert leiszom gazdagon, csak tudni kellene a hely lehetőségeit, mire érdemes és mennyire. Az sem mindegy merre van a szállás, de egy napot minimum az országban és városok környékén kerülsz, egyet elvertek Cominon. Egyesek még Gozón is, amiről megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint világmegváltó hely és látni kell, meg minimum egyet ott is aludni, én továbbra sem érzem, hogy nagyon érdekelne. Persze ez utólag szokott kiderülni :-) Ilyenkor már az ebédet bukjátok, de többnyire a vacsorát is.

Ráadásul mi most sokszor AirBNBztünk, reggelit sem csináltunk magunknak mert környéken pont volt rendes reggelizős hely olcsón, görögöknél még napközbenre is onnan vittünk szendvicset. Ebéd valahol, ahova pont esett és megkvántuk, többnyire a vacsora is.

Szóval túl sok a személyes preferencia és kivitel, ilyen egész napos ellátósba csak olyan helyre mentünk (nem is volt sok) ahol a szállás környékét alig hagytuk el, minimál mozgás, de még ebben az esetben is hagytunk ki ebédet.

(#47436) #09908736 válasza -NoVa- (#47433) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ok, köszi.
Ezeken vacillálok én is, hogy mozogni fogunk, szóval inkább autóbérlésbe kellene feccölni a pénzt, nem?
Tömegköz vagy autó?

(#47437) -NoVa- válasza #09908736 (#47436) üzenetére


-NoVa-
őstag

Málta... Ha kicsit is olvastad bárki véleményét, akkor felejtsd el az autóbérlést a picsába :D

Tömegköz jár mindenfelé, néha jön is, olcsó, kicsit át is mozgat a padlógáz-satufék váltogatásos vezetési stílusuk, és fix költség.
Autóbérlésnél kicsit fájdalmasabb, amikor lerakod a vasat a végén, és nem adják vissza az 1000 euro-s depositot, mert csak. Meg amúgy is totálisan immúnisak a vezetésre, de azért teszik, úgyhogy mindent összetörnek mindennel.

(#47438) #09908736


#09908736
törölt tag

Amúgy update, ha olyan szállodát nézek, ami helyileg és tetszési indexben is megfelel, az majdnem 600 CHF. Szóval 100 CHF a difi az AI és a reggeli között. Az meg számomra megéri, hogy amíg a szálláson vagyok, akkor kaja-pia korlátlan, este is, amikor esetleg visszaesünk.
Buszos közlekedés lenne, meg kézipoggyász.

(#47439) Phülöp válasza #09908736 (#47436) üzenetére


Phülöp
addikt

Én már másfél éve elköltöztem onnan, nem tudok érdemben nyilatkozni. :pokeas2:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47440) -NoVa- válasza #09908736 (#47438) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annak a feléért se béreltünk lakást egy hétre, de kinek mi a tetszési index. Amíg tető van, és oldalról is szélvédett, megteszi. Alváson túl sokat nem látjuk.

(#47441) Jahno válasza #09908736 (#47436) üzenetére


Jahno
őstag

Autóval úgy vagyok, hogy nem szeretnék vele szopolni, elvégre elég érdekes a közlekedési stílusuk is, szembe is jönnek, meg ésatöbbi. Tömegköz viszont csak egy félig létező fogalom, erről szintén megoszlanak a vélemények, de 1 átszállásosra már ne alapozz semmit, mert sosem jutsz el vagy haza. Busz majd jön, amikor akar, ezzel megjárható Valletta /Sliema és van a turistás hoponoff kerülős.

(#47442) Jahno válasza Phülöp (#47439) üzenetére


Jahno
őstag

Talán sokat változott a világ azóta? Bár az elektronikus tömegközt és a telibe klímázott buszokat is hirtelen így vezették be, az jogos. Lehet azóta menetrend is van :-D

(#47443) Phülöp válasza Jahno (#47442) üzenetére


Phülöp
addikt

Igazából azért nem írok hosszan, mert egyrészt meló van (péntek), másrészt sose voltam Máltán turista.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47444) WiZARD


WiZARD
addikt

5leteket, javaslatot szeretnék kérni, hogy mit csinálnátok lakásban beázó fallal.
1-1.5 évre kellene átmeneti megoldás a jelenlegi lakásban, amit bérlünk. Új építésű, lényegében első lakók vagyunk. Az egyik szoba egyik fala full ázik, legfelső emeleten a terasz szarul lett szigetelve, onnan befolyik a víz a külsö szigetelés és a fal közé. Így ázik a fölöttünk lakó, mi, és az alattunk lakó is.
A legfelső nem akarja a teraszát feltöretni, mert...
Az építő nem akarja elismerni hogy garanciális hiba, mert szerinte ezt nem ő csinálta, hanem a felső lakás tulaja fejezte be a teraszt. Ügyvédi felszólítás már volt, eredménytelen, marad a pereskedés, de nekünk addig is használni kellene a szobát.

Szóval adott egy fal, ami csúnyán ázik minden esőnél.
Jelenlegi terv, hogy elé pár centivel egy gipszkarton fal, de félek hogy a kettő közt berohad/penészedik, és hamarabb átnedvesedik a gipszkarton is, mint hogy elköltözünk innen. Felmerült még, hogy a falat valami vízzáró festékkel le kéne kenni, de akkor kérdés, hogy hol fog kijönni a víz. Ha alattunk/felettünk az nem érdekel. De ha itt a plafon kezd akkor átnedvesedni az megint csak nem segítség.
Esetleg a gipszkarton és fal közti részt megpróbálom szellőztetni néhány szellőzővel, vagy hagyok helyet, hogy be tudjak tolni valami nedvességszívó anyagot (ceresit, macska alom, stb)

Eddig nem érdekelt, mert nem volt annyira használva a szoba, de most már kelleni fog. Vagy gyerekszoba lesz, ha sikerül rendesen megoldani, vagy cserélgetünk a szobák funkcióin, de akkor is kicsivel használhatóbbá kellene tenni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47445) Sipi- válasza WiZARD (#47444) üzenetére


Sipi-
tag

Másik albérlet keresés, szívjon vele a tulaj.
Pici babát nem vinnék olyan lakásba ami ázik és esélyes a penészedésre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#47446) Donki Hóte válasza Jahno (#47420) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor lemaradtam az adatok kimentéséről, bár nekem a HWSW-hez több negatív élmény fűződik, mint pozitív.

Eleve az induláskor sem volt pozitív a benyomásom, mert ugye a hwsw fóruma a terminal.hu elektronikai fórumának megszünésekor indult el, a terminálos fórum tagsága regisztrált át a HWSW fórumra 2000 év végén. Csakhogy egy köcsög szépen lenyúlta az én terminálos fórumon bejáratott jó kis nicknevemet és azzal regisztrált be az induló HWSW fórumra :(

A modik nem segítettek a problémán, mondván, hogy mindenki olyan nicknevet választ magának amilyet akar. A huzavona miatt végül az illető nemnagyon használta a nicket, de modik mégsem adták át nekem, így másik felhasználónevet kellett választanom (így lett a nagyon kifejező steven7 a nickem :( ) .

Pár évig még valamennyire aktív voltam a HWSW-n, de aztán 2003-ban beregeltem a PH!-ra (pedig ez mekkora árulás volt akkoriban a HWSW-n :U nem is mertem a HWSW-s nickemmel regisztrálni, így választottam a mostanit :) ).

Na, hogy engem is leköcsögözhess, küldök egy képet az én MP3 lejátszómról egyik szalagos magnómról, tavaly teljesen rendbe szedettem, teljes mechanikai és elektronikai generálon volt, most teljesen gyári állapotban van :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47447) ncc1701 válasza WiZARD (#47444) üzenetére


ncc1701
veterán

Víz ellen semmit nem tudsz tenni, az okot kell megszűntetni legfelül. Másszatok ki a tetőre máshol/létrával, akármi és oldjátok meg, ha jól sejtem egy kis bádog+sziló megoldja a víz elvezetését.

Amúgy szerencséd, h bérled, mert elköltözhetsz.

(#47448) WiZARD válasza ncc1701 (#47447) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tető, felső lakás terasza, fasz tulajjal. :(

Költözés nem opció. Gyerek miatt max a szobákat cseréljük, és az én dolgozó szobám lesz az ázós falu, de attól még kicsit jobbá kellene tenni átmenetileg. (a többi rendben van)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47449) ncc1701 válasza WiZARD (#47448) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyenkor azért van valami szabály rá, hogy neki nozzáférhetővé kell tenni a helyet a javítás idejére. Magasról tennék rá, h mit tiltakozik.

Amúgy nem akarsz te penészes, gombás, dohos kecóban élni, pláne a gyerekeket ott tárolni. Az egészséged szó szerint mindennél fontosabb.

Amúgy kissé feljebb le tudod tépni jó nagy felületen a külső szigetelést az egész falról, akkor talán kevésbé ér titeket a víz.

Vagy nekifordítasz két infra panelt, és valami ipari, jól szabályozható páraelszívót használsz.

[ Szerkesztve ]

(#47450) Gabibácsi válasza Donki Hóte (#47446) üzenetére


Gabibácsi
tag

mekkora egy köcsög vagy ezzel a toronnyal, jajj de kéne itthonra

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.