Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47201) Piftuka válasza Jahno (#47192) üzenetére


Piftuka
veterán

Áh, sajnos nem vettem még meg! Az elmúlt hetek az új PC-m teszteléséről, meg több hét betegeskedésről szóltak nekem...

Mondjuk előtte, még a karácsonyi szünetben legalább volt alkalmam megvizsgálni közelebbről a Media Markt-ban. Ahol akkor meg is vettem volna, de mindegyik dobozt lepántolták. Ráadásul úgy, hogy azok meg is roppantak.

Ezért nem vettem meg. Marad még a Konzolvilág, ahonnan vásároltam régebben, de most a decemberi tápegység rendelésemmel... hogy úgy megszivattak engem, erősen gondolkodom azon, hogy többé ott sem vásárolok. (Az "Ország Boltja" szavazáson idén nem kapták meg a "szokásos" szavazatomat... )

Egyébként éppen azon dilemmázom, hogy felszámolom a gyűjteményemet. Csak nem visz rá a lélek... :(

Ám egyszerűen annyi helyet foglalnak, hogy már nem tudom hová tenni. Két Amgia500, három C64, egy rakás régi papír dobozos játékék, vagy két tucatnyi, 10-es doboz C64 lemez, plusz a régi Force Feedback kormány, és joystick és gamepad gyűjteményem, meg a mindenféle retro kiegészítők, több régi "fél" PC...

Nem tudom hová tenni a régi számítógépes magazinokat sem már.

Mindezekből már egy kisebb múzeumot is berendezhetnék. Komolyan mondom, hogy akkor férne el minden, ha a házamban egy külön, legalább 20-25 nm-es helyiség lenne erre a célra fenntartva, tartópolcokkal, szekrényekkel.

És az a baj, hogy a klasszikus "retro"-zásra már sem időm, sem energiám nincsen.

Akartam egy régi DOS & Win98SE/WinME alapú PC-t is összeállítani, hozzá CRT monitorral, de már ahhoz sem érzem az erőt, a gép pedig csak a helyet foglalja szintén.

Nem is beszélve a két felesleges CRT tévéről, amit azért hoztam el ismerősöktől, mert ki akarták dobni. Gondoltam "jó lesz a Commodore" gépekhez... Ha bekapcsolnám őket, ugyebár...

"Aquila non captat muscas."

(#47202) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Voltunk Párkányban, ettünk mindent is, vettünk sört meg kofolát, astrával voltunk mert a vectráért nem tudtam elmenni a szerelőhöz, gyerek nagyon élvezte hogy átmegyünk egy hídon és már másik országban vagyunk. Ez a harmadik külföldi ország ahol volt , én az ő korában még a várost sem hagytam el :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47203) npera válasza FőDudu (#47197) üzenetére


npera
újonc

Nálam a diabetikus sütemény az, hogy ha nem eszek süteményt :C

(#47204) zetor2000 válasza npera (#47203) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sikerült kideríteni, hova esik a kötő/húzódoboz a szomszédoknál?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47205) npera válasza zetor2000 (#47204) üzenetére


npera
újonc

Igen!

Egyik este (késő délután) bekopogtam sorban a következő 4 házba. 3 házban ugyanott van kábé 5 mm eltéréssel a dugasz. Egy ősrégi 70-es évekből származó lámpadugasz ez igazából. A sorban az utolsó házban viszont kábé 70 mm-el odébb volt.

Még a kábelkereső műszeremmel is megpróbálok keresgélni, de az erre nem teljesen alkalmas, mert kábé 100 mm-el belül már felrakja a piktogrammot, hogy vezeték van valahol a falban.

(#47206) zetor2000 válasza npera (#47205) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az komoly. ~10 centin belülre szerelték évtizedekkel ezelőtt... Körülbelül a terveknek megfelelően.
Ez azt jelenit, hogy ~15 centin belül lesz nálad is a doboz, mint ahol a másik lakásokban vannak. Ez meg nem akkora méretű bontás, hogy ne lehessen szépen visszacsinálni / javítani.
Felénk - illetve idehaza - az A/S szabvány szokott uralkodni, azaz "ahogy sikerül". Kis kivétellel. Ezt az 5-70 mm difit szerintem kevesen tudják hozni. Hacsak nincs valami fúrósablon, hogy "na, akkor ott". De nem láttam ilyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47207) npera válasza zetor2000 (#47206) üzenetére


npera
újonc

Ja, anyám mondta, hogy apám egy Leukoplast (kötszer) dobozt is beépített valahova a falba, mert nem volt éppen rendes elektromos doboz.

Egy fa lambéria van azokon a falakon, ha kifúrjuk olyan nagy átmérőjű "fúróval" (ami egy köralakú fűrész), akkor utána elvileg vissza lehet rakni a kerek darabot és körberagasztani. De legjobb lenne egyből a megfelelő helyre fúrni.

Vagy akkor már fúrni 6-7 furatot és különféle színű kupakokkal díszíteni :C :Y

(#47208) zetor2000 válasza npera (#47207) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha nálatok is ennyire dúlt a precízség, akkor talán nem okoztok nagy kárt a lambériában. Azt akkor a javítás se lesz feltűnő.

Én ma szomszédnak segítettem. Van a házban pár "igazi" garázs, ami a földszinten van, és utcára nyílik. Ő bérel egy ilyet.
Aki építette a házat, viszont a legolcsóbb fényforrásból tett bele egyet. Kábé a bejárattal szembeni falra, 3 méter magasra, és ott egy ~40W os izzó volt eddig. Lett véve 3 ~1.20as led lámpatest (mint egy neoncső), azt ezt kellett felszerelni, meg a vezeték végére dugót faragni. Cca egy óra-másfél alatt megvolt, de minden vezeték a helyén van, rendesen szigetelve, egy miliméter se lóg ki sehonnan, csak ahol és amennyi kell.
Azt most van elég fény.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47209) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Moziajánló: The Gentlemen

Szokásos Guy Ritchie film, a jobbak közül. Semmi szokatlan, borzasztó jó karakterek egyre abszurdabb szituációkban. Nekem határozottan bejött.

(#47210) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47211) Sipi-


Sipi-
tag

Lehet most Kínából (aliexpress) cuccokat rendelni vagy úgyis csak egy hónap múlva adják fel postára?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#47212) zetor2000 válasza Sipi- (#47211) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvben holnap letelik a holdújév, ami az ünnepi szezon vége. Ha minden igaz, sokan munkába állnak, de van sok hely, ahol a vírus miatt meghosszabbították az ünnepi szezont egy héttel. Ha nincs szerencséd, akkor annyival később adják fel a csomagodat.
Azaz rendelj, de lehet, hoszabb lesz az az idő, mire megkapod. Alin szerintem lehet kérdezni, mikor nyit a bolt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47213) Piftuka válasza Gabibácsi (#47202) üzenetére


Piftuka
veterán

"én az ő korában még a várost sem hagytam el "

Ez ismerős... :K Egyszer a szüleimmel voltam Kismartonban, és Bécsben egy buszos úton, és kétszer Komárnóban, amikor még általános iskolás voltam. Ez volt addig a "külföldi túra".

A "Kofola", és "Cockta" üdítőket egyébként én is nagyon kedvelem. Sokkal jobb, mint bármelyik kóla. Nem annyira édes, és a gyógynövény kivonat és a citrom kifejezetten jót tesz az ízének.

Kár, hogy nálunk nem lehet kapni!

"Aquila non captat muscas."

(#47214) Phülöp válasza Piftuka (#47213) üzenetére


Phülöp
addikt

Általános iskolás koromban egyszer jártam külföldön: bátyámmal ugrottunk ki autóstoppal Jugóba az 50 dolláros valutakeret miatt.:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47215) zetor2000 válasza Piftuka (#47213) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, Kofola rulez. Ha tudok venni valahol, akkor szoktam.
A klasszikus talán abból is a legjobb, de van már többféle. Mennek a divat után.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47216) eattila válasza Phülöp (#47214) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk akkor még az volt a menő, aki volt már Pesten...

Tegnap este volt méi összeröff itt. Házi hambi volt, a húsban chedar töltelék. Át volt sütve, szóval innen többen fujjogtak volna rá, de elfogyott.
Hozott haver mézes csíkit, hát az valami borzalom. Egyrészt mert a méztől még szarabb az amúgy is szar sör :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47217) zetor2000 válasza Phülöp (#47214) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én Ausztriában voltam így, még középiskolás koromban. Nem mi akartuk elhasználni a valutakeretet, hanem az osztályfőnök :) Meg pár kísérő szülő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47218) zetor2000 válasza eattila (#47216) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a sajtot rá szoktam sütni, nem bele, de ez szerintem egyéne válogatja. Ha burger, és házi, nagyon nagy baj nem lehet vele. Pláne, ha húsból van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47219) FőDudu


FőDudu
addikt

Nova: KZ ZSN Pro kabel nem jo az EA3-hoz.
Annak ugyanis van egy lelogo resze a 2 tu korul aminek a belseje ovalis.
Viszont az EA3 kivezetese koruli resz teglalap alaku. Es persze nem passzolnak.

Vagy levagom sniccerrel a lelogo peremet (gallert), vagy nem jo hozza.
Amugy az EA3 kabele finomabbnak tunik elso tapintasra, nem annyira muanyag.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#47220) eattila válasza zetor2000 (#47218) üzenetére


eattila
csendes tag

Volt rajta is. De benne is nagyon jó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47221) Gabibácsi válasza zetor2000 (#47215) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egy hatos packkal hoztam, eredetit, amúgy a dinnyéset is szeretem de az szezonális. Meg hoztam csehszlovák receptes 73-as zlatyt, az jó.
meg grankót, a legjobb kakaó.
Meg olyan teákat amik erre nincsenek.
gyerek még Esztergomban sem volt még sosem, bazilikába is bementünk, szóval este nem kellett sokat altatni :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47222) Gabibácsi válasza eattila (#47216) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaja, Pestre egy nagy kirándulás volt mindig, állatkert, ilyesmik, hetekig készülva. Kemény 86 km :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47223) zetor2000 válasza Gabibácsi (#47221) üzenetére


zetor2000
senior tag

Teát a Tátrából :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47224) eattila válasza Gabibácsi (#47222) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem 180km volt :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47225) -NoVa- válasza FőDudu (#47219) üzenetére


-NoVa-
őstag

KZ kábelt hanyagold, szarabb minden tekintetben. TFZ V2, vagy sokkal inkább egy Lunsoul HC-08 megy hozzá jobban.
Puhább, nem gubancolódik és teltebb mélyeket ad neki. A Comply Comfort Pro szivacsok meg a magasnak tesznek jót, szelidítik jóra.

(#47226) Phülöp válasza eattila (#47224) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem kb. 200km, és két alkalomra emlékszem. Az egyik osztálykirándulás volt a vidámparkba. A körhintát le kellett állítani miattam, mert lehánytam fentről a népeket.
A második alkalom egy kirándulás volt az országházba, ahová az eminens csimoták mehettek a téli szünetben: volt nagy karácsonyfa meg Kádár János.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47227) samujózsi


samujózsi
tag

Kedves mindenhez is értők, olyan is van köztetek, aki ért a disqus nevű komment felülethez?
Ha igen és van kedved segíteni egy biztonsági problémának tűnő jelenség megoldásában, megkeresnél privátban?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#47228) Jahno válasza Piftuka (#47201) üzenetére


Jahno
őstag

FakeJack k is berendezett két kis retrós sarkot, az nem foglal túl sok helyet és pont el van a lakásban. Vittem Neki dobozos mindenfélét és Megadrive eredeti kézikönyvet. Ami nem tudom mire jó, de van (:-

Kidobnivaló TV-t én is sorban gyűjtöm, egyrészt azért, mert akkor a kényelmetlenebbet és vackabbakat le tudom cserélni, meg most ezzel végre jött távirányító is, ami 4 másikhoz szintén jó lesz. Az sem előny, hogy elmúlt években kettőt csaptam oda valamihez aztán kimúlt. És persze kellett analóg tuneres klasszikus valamit ezekhez az alacsony jelszintű szarokhoz. De lehet felszívom magam és rakok rá AV kimenetet, bármennyire is erkölcstelen ez egy gyűjtő számára :-D Utána meg Borkuckó és mindenféle helyek közt sem kell annyit fuvarozni, el van ott az magában és kész.

(#47229) Jahno válasza zetor2000 (#47217) üzenetére


Jahno
őstag

Mi oda kirándulni is mentünk, mert közel volt és akkor valutával sem kellett szívni.

(#47230) Jahno válasza Sipi- (#47211) üzenetére


Jahno
őstag

Ebay a legtöbb eladónál kiírja, hogy mi a tervezett dátum, van ahol megrendelni sem tudod csalk tedd kedvencekbe későbbre. Az meg majd az emberedtől függ, hogy mikor jön vissza, van-e termék és mennyi torlódott fel. Lassan meg lehetne szokni, hogy benyomod és majd érkezik.

(#47231) zetor2000


zetor2000
senior tag

#viccesképek (szerintem)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47232) Jahno válasza zetor2000 (#47212) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam legtöbben február 8-10 környékét írtak előre.

(#47233) Jahno válasza Phülöp (#47214) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg szerintem Jugoszláviában nem is voltam. Így már megelőztél, mert már nem is mehetek :-D

Szlovák-Csehszlovák felé viszont sokat, mert volt diákcserekereskedelem és tanszer- meg egyéb beszerzés, akkor még bicajjal is elég egyszerű volt leküzdeni.Ausztriában meg simán csak a strand, szánkós hegyek, sarki közért. Bécsbe egyszerűbb volt múzeumba menni, mint Pestre.

(#47234) qnadam válasza Jahno (#47228) üzenetére


qnadam
veterán

pedig még rf - vga dobozt is kaptál :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47235) Jahno válasza qnadam (#47234) üzenetére


Jahno
őstag

Azzal kezdtem, 1.5 nap után adtam fel először, utána próbáltam másik RF-AV dobozt :C

Valamire azért lehet jó lesz. Samu monitorok pld., behozzák a cucc képét, manuális kereséssel meg lehet találni, kb. 3 másodpercig teljesen jó és éles, aztán eldobja a bemenetet 2 másodpercre... Gyanítom kevés a jelszint, majd keresek belül az agyában pár kondit és tekerentyűt.

Vagy CRT-n eddig eljutottam, de legalább úszik a kép:

Próbálom a gyárui leírásokból bogozni, hogy Oirt/csatornaszám/Mhz vajon hol lehet a modernebb TV-k aránytalan és valamilyen skáláján. Jó játék, egyet már leküzdöttem...

[ Szerkesztve ]

(#47236) qnadam válasza Jahno (#47235) üzenetére


qnadam
veterán

hja. anno csak kábeltévével próbáltam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47237) Jahno válasza qnadam (#47236) üzenetére


Jahno
őstag

Hasonló társa még a földi analógot is megfogta, aztán mindig le voltam maradva, mert milyen ilyen cuccom lett, arra tuneres monitor is, most meg már digitális, mellékesen nem nagyon volt olyan szitu, hogy földi vagy egyéb adót szerettem volna nézni. Még babrálom.

(#47238) Gabibácsi válasza zetor2000 (#47223) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt csak részegen szeretem :) az meg egyszer van 10évente kb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47239) -NoVa- válasza FőDudu (#47219) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából az EA3 egyetlen komoly hibájára pont immúnis vagy. A membrán-armatúra hangja 2kHz-nél van illesztve, nem túl jól. 2.2dB hangerőesés legalábbis nem illik.

Viszont a BTR3 sem lineáris, 2kHz környékén több, mint 1dB emelés van benne. Ami ezt egész jól kompenzálja extra EQ nélkül. Még benne van, de már nem bántóan sok. Ilyennel jól ki lehet hallani a csúszkát húzva a hasonló hibákat forrásfüggően: link
A túlzó magasára meg Comply Comfort Plus szivacsokkal egy réteg plusz szűrő is kerül, kb kihoztam a legjobbat belőle.

(#47240) -NoVa- válasza -NoVa- (#47239) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szivacs:

(#47241) FőDudu válasza -NoVa- (#47240) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem a kek Tin Hifi szivacs kb. hasonlo lehet. Tenyleg a legjobban nekem fekvo cucc a BTR3-ra dugva. Bar most Sonyban tolom.

Fiam es 3 masik gyerek karaoke es egyeb bulit tartanak a bunkerben ( vendegszoba).
1 lany es 2 fiu.

Fiamnak van 2 boomboxa, plusz a HK Onyx, plusz a specko karaoke mikrofon. Azon is van valami elektronika, beepitett visszhang, felvetel, loopolas, stb... igy mindegyiknek jut legalabb egy par vattos valami. Mindez kb 10-12m2-re koncentralva. Kepzelheted.

ANC nelkul hamar elfogyna a turelmem, van olasz/angol/szloven/magyar szoveg, meg artikulalatlan uvoltes. Az egyik gyerek csak olaszul ert.

Es bejottek megkerdezni nem hangosak-e ;)
Mondtam, hogy fulesben nem...

Van iPad, masik tablet, Nintendo switch is.
Valami olyan jatekot tolnak, mint a tetris, csak itt a lefele hullo alakzatokat meg kell erinteni es akkor eltunnek. Persze egyre gyorsul.
Letezik droidra es iosre is.

Es kaveznak (van koffein mentes kapszula itthon), szorpoznek, stb. Kozben megy a 2 diszkolampa.

Es persze negyen vannak fent kb 2 meter magasan a lepcso folitti 1,5x1,5 meteres reszen.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#47242) FőDudu válasza -NoVa- (#47239) üzenetére


FőDudu
addikt

14hz es 14500 kozott hallok a Sonyban.
14500 folott semmi. Vagy az Ldac nem viszi at, vagy ott a hallasom korlatja. ANC bekapcsolva.

FőDudu

(#47243) -NoVa- válasza FőDudu (#47242) üzenetére


-NoVa-
őstag

A rossz hírem, hogy az LDAC 24kHz környékén is szép lineáris még, és ennyire talán a Sony sem rontotta el. A füled lesz a gyenge pont.

(#47244) Piftuka válasza eattila (#47216) üzenetére


Piftuka
veterán

Jegyezzük meg, hogy a szocializmus alatt Budapestnek még volt egy sajátos, különös hangulata.

"Keleti metropolisz nyugati vívmányokkal".

Akkor a külföldi turisták is azt szerették benne. A pénzükért sok mindent kaptak, a kényelmi funkciók (jó szálloda, jó ételek, metro, taxi, színház, programok, miegymás) megvoltak, de "cuculista" autók és divatjamúlt ruhába öltözött emberek rohangáltak minden felé.

Nekünk gyerekkorunkban Budapest az egy külön világ volt. Amikor édesanyám egy-két alkalommal elvitt magávan, mert fel kellett utaznia munkaügyben... És vonatkoztunk, és hazafelé a "Déli ABC"-ben olyan péksüteményeket és felvágottakat vettünk, amelyeknek itt Fehérváron nyoma sem volt. :)

No, és a földalatti, meg a villamos...és zsúfoltság, és nagy terek, és zsongó embertömeg...

Mindez egy kisgyerek számára, aki olyan városban nőtt fel, ahol ilyenek nem voltak, nagyon nagy élmény volt.

Azóta persze Budapest egy lett a többi nyugati nagyváros közül, Székesfehérvár pedig egy zsúfolt, rideg, szmoggal telített, "durva" hely lett.

Már mindkettő esetében azt sírom vissza, amilyenek voltak...

"Aquila non captat muscas."

(#47245) Piftuka válasza zetor2000 (#47223) üzenetére


Piftuka
veterán

Az finom cucc! :K

Soha nem feledem, amikor immár közel 10 éve a zenekarral mini turnén voltunk Felvidéken, és a helyi magyar rajongók Tatra Teával kínáltak. Rögtön éreztem, hogy nem egy átlagos italról van szó.

Akkor még Magyarországon híre sem volt. A mai napig sajnálom, hogy akkor nem vágtam bele - pedig terveztem -, és nem lettem az ital kizárólagos hazai importőre.

"Aquila non captat muscas."

(#47246) Piftuka válasza Jahno (#47228) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a baj, hogy az én lakásomban nincsen berendezett "retro sarok", de még csak hely sincsen hozzá. :(

És pont három napja láttam az egyik FB retro csoportban egy dobozos SEGA Mega Drive játékot 70.000!!! forintért hirdetni (ami állítólag jó ár érte)...

És ettől még erősebb lett bennem a gondolat, hogy az életben nem fogom már tudni azt bepótolni, ami gyerekkoromban nem adatott meg.

Elképesztő, irrális, horrorisztikus irányba ment az egész "retro számítástechnika".

Én, aki még 1 éve is talán a legjobban tiltakoztam az emulátorok és "retro remake "masinák ellen, most már azt mondom, hogy ez az út.

Egy SNES, NES, Playstation, C64 és SEGA MD "mini" összesen huszadannyi helyet foglal a lakásban, mint az alapjukként szolgáló eredeti masinák a kiegészítőikkel.

Ráköthetőek a modern tévékre, és arra, hogy az ember max. évi 3-4 alkalommal 1-2 órát "retrózzon" tökéletesen megfelelnek ezek is.

Hát így.

"Aquila non captat muscas."

(#47247) eattila válasza Piftuka (#47244) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet. Mondjuk en 89 utan voltam eloszor arra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47248) zetor2000 válasza Piftuka (#47246) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ki kell b*szni dobni pár bótort, és megcsinálni a helyet neki :)
Én most egyre erősebb késztetést érzek, hogy az erkélyem rendbe tegyem. Nincs nagy káosz, csak a virágállvány nem tetszik, mert magas és nagy. A korláton a virágládák elgazosodtak. Van egy kitett kisszekrény, ami nagyon nem kültéri, 10 éve nézi a napot meg a havat, mostanra érett meg, hogy kitegyem. Emellet van még pár olyan, amit nagyon ki kéne szanálni, és akkor lesz helyem, meg minden is. Pénzbe igazából nem kerül, csak időbe.
Ja, meg lassan palántázok paprikát, azt kell neki(k) a hely.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47249) Gabibácsi válasza Piftuka (#47246) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van egy lg lcd tv-m, pár éve vettem, az van az asztalomon. Ha dolgozom, a laptopot dugom rá, ha nem , amiga 1200 van rajta, néha melléteszem a c64-et vagy a plus4-et. Nekem nem kellenek már crt-k.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47250) Jahno válasza Piftuka (#47246) üzenetére


Jahno
őstag

Valamennyire horrorisztikus, de Te még mindig teljesen másról beszélsz, mert csak a dobozos, karcmentes, legeredetibb, ésatöbbi, azt vitrinben nézegetni.

Sonicos kazettám pld. ilyen, mert egy fillért nem ér, viszont összefirkálva és kicsit megrágva is ugyanúgy ellátja a funkcióját.

Szóval nálunk ennél jóval egyszerűbb az egész, gömbibá meg még az eredeti vonalat is el bírta hagyni, mert C16 dobozban van a C64, faragott RCA kimenet, LEDes világítás. Más sziszeg, hogy rendes kompozit kimenetet tennék az Atarira, de miért ne?

SNES/NESem szinte gyári állapotban van, de ha már felgyűlt, akkor használjuk is. Én ennyire nem sajnálom, valamennyire össze is fog karcolódni. Értéke éppen csak 10ezer forintos nagyságrend, eladni majd akkor fogom ha nagyobb gondom lenne, bár arra meg leamorizáljuk ezt is :-D Tavalyi szezonban 15 kisebb kockaklub volt és 4 nagyobb, mellé pár bulira adtam kölcsön gépet is és minimális az amortizáció. Idén év végén ismét összesítek, de persze ez nem azt jelenti, hogy mindegyik alkalommal mindet hajtottuk egész nap.

Aztán lehet szép új dobozzal mérni, nekem meg csak akadék lenne és amortizálódik. Éppen most kellene Fakónak beáraznom egy Sega MD2est, teljesen karcmentes, tápja is olyan, mint amit soha meg sem fogtak, kontroller ugyanez, de doboz nélkül. Leírás már csak úgy lett hozzá :-) És akkor hozzá a dobozos, karcmentes Sonic 1-2 mellé az Ecco is. Erre mit mondjak Neki?

Modern TV-n mindegyik megy rendesen, azzal szerencsére baj nincs. Fakónak lett a sarokban egy polcos cucca, amit majd alkalomadtán leképezek, de kb. 40x40es helyet foglal, 2 mégter magas, másra lehet nem is lenne optimális a szoba sarka, ez meg ott áll tényleg dísznek berendezve.

Eddig emulátoros lettem volna, de legtöbbször kevésbé használható, nehezen áll össze, sok játék nem megy vele rendesen. valami nyűgje időnként akadt, vagy csak sakkozni kellett, hogy van-e még gomb vagy nincs, merre konfigjam fel és azt hogyan. Jöttek-mentek a verziók, bugok. Azért tegnap este csapattam egy kört a Sunset Riderssel, ilyet eredetiben reménytelen beújítani, néha poénos lazaságnak jó. Aztán újítanom kell a stílust, mert asszonynak bejöttek a fénypuskás játékok :C

Mozgolódásnál jelenleg a havi 1-2 óránál több van, de ott is inkább iszunk meg nagy bölcsességeket mondunk a világról, időnként jönnek a PCs lanosok alázni. Ez olyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.