Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47301) blueboi69 válasza -NoVa- (#47300) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jöhet :D

(#47302) Gabibácsi válasza -NoVa- (#47300) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó kis reklám, nekem olyan need for speed 5 feeling, ami az utolsó jó nfs volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47303) -NoVa- válasza Gabibácsi (#47302) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert Franciák csinálták, nem Ámerikai fejlesztőstúdió. Azok, akik az Alone In The Dark-ot is anno, csak aztán kiléptek az Infogramesből. Aztán még pl a Test Drive Unlimited is tőlük jött. Szóval volt stílusuk meg tehetségük jót összerakni.

(#47304) Jahno válasza Gabibácsi (#47302) üzenetére


Jahno
őstag

Tavalyig nem egészen fogott meg az NFS, aztán rájöttem, hogy sokféle autós közt sok különbség van és eddig jó eséllyel csak csupa vacak akadt a kezembe. Kivéve jó régen +4en a Formula 1et :-D Aztán akkor volt lanos verseny a Côte d'Azuron, amin kicsit pislogtam és rájöttem mi a rendes életérzés.

(#47305) Grillo


Grillo
senior tag

Gabibácsi, te vettél mostanság win10-et itt az aprón? Kinél?
Összedobtam a HW-t, most már csak kéne rá egy OS, meg pár cullang.

(#47306) hobizoli válasza Grillo (#47305) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en vettem novemberben kettot is

több drón kell ;P

(#47307) Jahno válasza Grillo (#47305) üzenetére


Jahno
őstag

Sov24. De akad pár Ebayes ami állítólag jó. Emagot kerüld.

(#47308) Grillo válasza hobizoli (#47306) üzenetére


Grillo
senior tag

Kinél?

(#47309) Grillo válasza Jahno (#47307) üzenetére


Grillo
senior tag

Az jutott eszembe, hogy összerakok egy dobozba minden régi cuccot, ami gépekhez volt, érdekel, vagy kuka? Vagy pontosítsak?

(#47310) FőDudu válasza npera (#47295) üzenetére


FőDudu
addikt

3d print szerintem nem jo ilyen rugalmas gumiharang kinyomtatasara.
Gondoltam mar ra, hogy szerzek bontottat es valami pvc vagy szilikon auto tomlobol megtakolom. Nincs mas otlet....

De igazabol vezetokent ne jarjak mar szakadt autoval, igy a csere indokolt.

FőDudu

(#47311) FőDudu válasza hobizoli (#47306) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg tegnap frissitettem a 15 eves T60-at w7-rol w10-re.

Ugyanis meg mindig engedi a w7 szeriaszammal. Persze ez a gep mar volt w10 alatt regebben (amikor meg legalisan engedte a frissitest), lehet azert engedi.

FőDudu

(#47312) Jahno válasza Grillo (#47309) üzenetére


Jahno
őstag

Lom is jöhet, van rá koncepció.

(#47313) Piftuka válasza zetor2000 (#47260) üzenetére


Piftuka
veterán

No, így abszolút érthető. Az már önmagában egy jó dolog, ha változtatni szeretnél. :K

"Aquila non captat muscas."

(#47314) Piftuka válasza Jahno (#47261) üzenetére


Piftuka
veterán

Világos. :R

Ha esetleg birtokodba kerül még egy hasonlóan kifogástalan állapotú Mega Drive, kérlek, gondolj rám! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#47315) hobizoli válasza Grillo (#47308) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

van itt a PH-n tobb lehetoseg is erre abban a szekcioban

több drón kell ;P

(#47316) Piftuka válasza npera (#47263) üzenetére


Piftuka
veterán

Én újonnan vettem, amikor még drága volt. :DDD

Hej, de bitang jó kis cucc volt a "VM Pro 454"! Akkori viszonylatban szinte hihetetlen 2048x1536-os maximális felbontás, és azt még vitte 75 Hz-en.

1600x1200-ban 120 Hz volt a képfrissítése. :K

A HWSW-ről Nyunyu használt még egyet, de ő a 22 colos változatát (512 Pro).

Én vagy 10 év után cseréltem csak le. Unokatesómnak ajándékoztam. Nála is üzemelt még több évig, mielőtt meghibásodott.

Manapság már nem gyártanak ilyen minőségű hardvert.

"Aquila non captat muscas."

(#47317) Piftuka válasza Grillo (#47308) üzenetére


Piftuka
veterán

www.software-codes.com
www.lizengo.com
www.goodoffer24.com

Ezeken az oldalakon is árulnak retail kódokat is. A legelső adja általában a legjobb áron.

Sok éve üzemeltetik a vállalkozásukat, számlát adnak a vásárlásról, 24/7 support-ot üzemeltetnek, és a cégadatok is elérhetőek a honlapon.

"Aquila non captat muscas."

(#47318) Piftuka válasza Grillo (#47309) üzenetére


Piftuka
veterán

C64, Amiga1200, és kiegészítőik... ezeket én köszönettel elfogadom, mielőtt a kukában végzik! :)

"Aquila non captat muscas."

(#47319) FőDudu válasza Piftuka (#47317) üzenetére


FőDudu
addikt

Goodoffr nekem is bevalt. A kodok mar tobb mint egy eve mukodnek.
W10 es Office2016 Pro.

FőDudu

(#47320) Samott válasza FőDudu (#47319) üzenetére


Samott
addikt

Az office az erdekes, mert azon keres az MS, de szerintem a Win10-et mar elengedtek. Elvileg meg mindig megy a Win7 -> Win10 konverzio is. Csak azert kernek penzt erte, mert van aki nem jar utana es fizet.

Az osszes ilyen olcso win/office kalozcuccot arul, amig megy orulsz, ha eleg ideig megy akkor megerte. Neked megerte. De ez lutri.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47321) Samott


Samott
addikt

Ja, es kozben a Tesla mar 750-en. Egy hete 560 volt. Meg van orulve a vilag.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47322) FőDudu válasza Samott (#47321) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet ez az uj Bitcoin.

FőDudu

(#47323) hobizoli válasza Samott (#47321) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD
ez ezzel 140Mrd USD az erteke

csicska VAG meg a Ford egyutt er ennyit LOL :K :C

több drón kell ;P

(#47324) Piftuka válasza Samott (#47320) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az osszes ilyen olcso win/office kalozcuccot arul,"

Minden tisztelettel, de ezek alapján nem:

https://www.hasznaltszoftver.eu/informaciok/jogalap-az-eu-ban

http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2012-07/cp120094hu.pdf

A COA matrica miatt volt kérdéses a történet, mert a Microsoft annak hiányát reklamálta, viszont az EU-t mindez nem érdekelte.

(Hozzátéve, hogy van olyan "liszenszbolt" is, ahol a COA matricát is továbbadják.)

"Aquila non captat muscas."

(#47325) Piftuka válasza Jahno (#47312) üzenetére


Piftuka
veterán

Jut eszembe...

Működik még a rászoruló családokat segítő HWSW csapat?

"Aquila non captat muscas."

(#47326) Grillo válasza Piftuka (#47318) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyen régi cuccaim nem lesznek, ha lennének, meg vigyáznék rájuk. :D

(#47327) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Összetörték az astrámat :( nem adták meg az elsőbbséget, én hiába álltam meg, a másikat már a jobb elejem állította meg
a másik kocsi meg persze szerelőnél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47328) Grillo válasza Gabibácsi (#47327) üzenetére


Grillo
senior tag

De akkor nektek nincs bajotok?
Keszin vagyok, szólj, ha kell transzfer.

(#47329) Gabibácsi válasza Grillo (#47328) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egyedül jöttem haza, nem volt semmi baj, csak a kocsi. E kárbejelentőt nagynehezen kitöltöttük, furgonos elismerte (neki kb semmi baja)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47330) eattila válasza Gabibácsi (#47329) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszvet! Mennyire tort? Jarokepes?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47331) Gabibácsi válasza eattila (#47330) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, szerencsére, de motorháztető, hűtőrács, index, fényszóró, sárvédő kaputt, és szerintem a zárhidat is kicsit kalapálni kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47332) Jahno válasza Piftuka (#47318) üzenetére


Jahno
őstag

Majd én azt előválogatom :-D Szombatra amúgy tervezünk ilyen kiárusítós, cseréljük be, vigyed innen a 'csába típusú garázsvásárt aztán max. nem lesz belőle semmi :-) Én bedobok pár Ladányi cuccot, de Amíg a kiegészítő nem sok lesz közte. Pár méter PS/PC játék, C64/Atari/Sega master cartridge, PS2 és Xbox kontroller, AV koverterek, átkapcsolók... Mittoménmik.

(#47333) FőDudu válasza Gabibácsi (#47327) üzenetére


FőDudu
addikt

Na pont errol beszeltem nyuszomuszo .... ;(
Van amikor beut a szar.

FőDudu

(#47334) Jahno válasza Piftuka (#47325) üzenetére


Jahno
őstag

Évekkel ezelőtt széthullott, én azért ide-oda kalapálok még cuccokat. Dóriék kaptak kézi kütyüket, Dudu-féle PCből is rendbehoztam párat ilyen helyekre, lógok oda egy darts táblával, szóval ami olyan lom hasznosítható az nem lom. Most PC alapúba szomszéd besegít aztán haladunk előre.

(#47335) Jahno válasza Gabibácsi (#47331) üzenetére


Jahno
őstag

Kemény menet lesz.

(#47336) Samott válasza Piftuka (#47324) üzenetére


Samott
addikt

Ne keverd a szezont a fazonnal. Es az EU-ban is csak levakart, atadott matricaval ruhazhato at a szoftver (mert ugy mar nem hasznalhatod a regi gepen, meg nem lehet 10x eladni ugyanazt). Mashol meg ugy se.

Itt viszont digitalis licenszet veszel, kapsz egy kulcsot online. Olyat csak a microsoft meg az amazon arulhat. Mashol kotelezo a matrica is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47337) Samott válasza Gabibácsi (#47331) üzenetére


Samott
addikt

Szivas, oreg vas, a biztosito vastagon fog vagni miatta. :( Kar ert, nem te hibaztal, megis neked fog penzbe kerulni. Kemenyen alkudj veluk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47338) Jahno válasza Samott (#47320) üzenetére


Jahno
őstag

Most akkor letölthető digitális licenszről beszélünk vagy újrahasznosítottról?

(#47339) Piftuka válasza Gabibácsi (#47327) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnálattal hallom! :( Az viszont jó, hogy nem sérültél meg.

Mennyi idős az autód?

"Aquila non captat muscas."

(#47340) Piftuka válasza Jahno (#47334) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem széthullott cuccokra gondoltam.

Csak most, hogy beüzemeltem az új számítógépemet, a régit nagyon szívesen odaadom.

A Zalman tápegységet mondjuk Didyman-nel jó volna újrakondiztatni.

De az Intel DH55HC alaplap, a Core i5-760 proci, a 4x2 GB (Kingston és Kingmax kitek) dual Channel DDR3 RAM, a Cooler Master Elite ház, benne a 2 ventivel szerintem még kifejezetten használható, ha valakinek multimédiás gépet szeretnétek összeállítani.

Mint mondtam, nagyon szívesen odaadom. (És van még két régebbi "fél PC is, és talán még extra alkatrészek.)

"Aquila non captat muscas."

(#47341) Samott válasza Jahno (#47338) üzenetére


Samott
addikt

Piftuka is ezt a kettot keverte ossze. Az ujrahasznositotthoz kell matrica. A digitalisat meg csak a microsoft meg az amazon arulhat matrica nekul. Legalabbis a microsoft ezt allitja a linkelt bejegyzesben. MS allaspont

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47342) Jahno válasza Piftuka (#47340) üzenetére


Jahno
őstag

Didyman is elveszett, nem melózik de nekem egész jó műhelyem lett az elmúlt pár hétben. Vettem a Wellerbe hegyeket, az most 20 évre megint elég lesz. Lassan érkezik egy rendes labortáp, ésatöbbi, ésatöbbi.

(#47343) Piftuka válasza Samott (#47336) üzenetére


Piftuka
veterán

Én nem keverek semmit; azt írtam, amit forrásként találtam a témában, mert ezekre vonatkozóan:

"Es az EU-ban is csak levakart, atadott matricaval ruhazhato at a szoftver"

"kapsz egy kulcsot online. Olyat csak a microsoft meg az amazon arulhat."

Semmilyen hiteles forrást nem tudott még senki mutatni.

(Az a Microsoft, amely nem ért egyet az EU vonatkozó döntésével, nem számít hiteles forrásnak. Naná, hogy azt írják, hogy "csak nálunk vedd, csak az számít eredetinek".)

Te tudsz olyan forrást, amely hitelt érdemlően leírja a szabályokat és a magyarázatot is?

Nagyon megköszönöm, ha mutatsz ilyet!

"Aquila non captat muscas."

(#47344) Jahno válasza Piftuka (#47343) üzenetére


Jahno
őstag

Két külön dolog.

(#47345) Samott válasza Piftuka (#47343) üzenetére


Samott
addikt

Hasznalt szoftver, elg regi tortenet ez: Egyebek mellett dokumentálni kell a licenctulajdonosok adatait, hogy végig követhető legyen a program tulajdonjogának története. A Windows esetében például a PC házára ragasztott licencmatricát is mellékelik a használt verziót választóknak

A microsoft/amazon dolgot meg a ms support oldalarol linkeltem, az uj szoftverrol szol, semmi koze a hazsnalt cucchoz.

Szoval, uj licenszet, matrica nelkul csak az ms/amazon arulhat. Mashol jar hozza matrica. Hasznalt szoftverhez meg at kell adni a matricat/telepitot es dokumentalni hogy honnet szarmazik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47346) Gabibácsi válasza Piftuka (#47339) üzenetére


Gabibácsi
tag

21

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47347) Piftuka válasza Jahno (#47342) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát Didyman-nel én is sok éve beszéltem utoljára. (És akkor sem volt felhőtlen a társalgás..)

Remélem, hogy jól van azért!

Te még azért építesz gépet a rászoruló családoknak? Vagy akkor ez az egész már múlt idő?

"Aquila non captat muscas."

(#47348) Piftuka válasza Samott (#47345) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi! :R

Az a baj, hogy ilyen cikkeket lehet találni csak. :( Egy jó ideje keresgélem a vonatkozó írásokat, de ez sajnos nem az, ami használható! A benne foglaltak csak vélemények, ajánlások... Nem pedig országos, pláne nem EU-s jogszabályba épített előírások.

Innentől kezdve az egyetlen ismert, meghivatkozható forrás még mindig csak az EU vonatkozó döntése, amely nem tér ki a matrica és a liszenszszerződés kérésére. És mivel nem írja elő azt, nem is kérhető számon.

(A legjobb nyilván az volna, ha egyértelműen leszabályozná ezt az EU és minden tagállamra érvényes volna. Jelenleg azonban nincsen így. Addig viszont a Microsoft reklamálhat, ahogyan akar.

Talán nem véletlen, hogy a fent említett cégek hosszú évek óta üzemelnek, nyilvános cégadatokkal, változatlan formában. Szerintem ez elég sokatmondó...)

"Aquila non captat muscas."

(#47349) npera


npera
újonc

Ilyen gyorsan még nem "adtam el" semmit, mint most.

Volt a bedöglött adómodulos Turnigy 9X rádióm. Felraktam Marketplészre 0 SEK értékben, hogy alkatrésznek vigye el valaki. És tegnap éjszaka jött vagy 6 jelentkező. Egy srác most vitte el.

Ő barkácsol vele picit, nekem meg nem kell kidobni. Win-win.

(#47350) Piftuka válasza Gabibácsi (#47346) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor az még a "jó, öreg" F széria tagja, ugye?

Az nagyon jó kis autó volt. Bennünket is csaknem 20 évig szolgált a "Caravan" kombink. (Szegényre már nem volt érdemes rákölteni, annyira "sok sebből vérzett", ezért 3 éve le kellett cserélnünk.)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.