Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47151) FőDudu válasza Jahno (#47150) üzenetére


FőDudu
addikt

Zarva vagyunk, maximum nem kell dolgozni.

FőDudu

(#47152) ncc1701 válasza hobizoli (#47139) üzenetére


ncc1701
veterán

Jó a kommentár, és tudok vele azonosulni. :)

(#47153) npera


npera
újonc

A válás nem viseli meg a gyereket témáról.

Óvodában több elvált pár is van. A gyerekek nagyon durván megnyekkentek mindegyik esetben. A szülők felváltva viszik őket, aztán a gyerek pedig teljesen kifordul magából.

Egy lány testvérpárnál a nagyobbik teljesen gyanakvó és távolságtartó lett, korábban nagyon kedves és nyitott volt. A kisebbik kábé megőrült. Volt nálunk játszani és egy óra után lement Rainmanbe (és Összeomlás) a gyerek és a bezárt ajtót rángatta gépiesen mantrázva, hogy ő most hazamegy. Asszonyra néha rávert egyet tenyérrel, hogy asszony buta szerinte.

Egy másik pár is elvált. Ott a nagyobbik kislány néha össszeomlik és bőgőrohamot kap. Volt itt aludni és játszani, fél tízkor összeomlott, hogy anyát akarja. Nem lehetett vele mit csinálni, hívtuk anyukát. De oviban is összeomlik néha.

Nálam a szülők nem váltak el, de talán jobb lett volna. Anyám pokollá tette apám életét, aztán amikor apám már haldoklott az alzheimerben, akkor anyám megpróbálta gondját viselni. Akkor már minek? Az egész gyerekkorom úgy telt el, hogy folyamatos magasfeszültség és veszekedés, aztán lenyelni a savat és jól nem megbeszélni semmit.

Asszonyál még durvábban ment a dolog, ott a két szülő és a nagymama mindenki mindenki ellen üzemmódban nevelte a másik ellen a gyereket. Abból komolyabb gond is lett később.

Egy kisgyereknél elképesztően komplex pszichés gondok alakulhatnak ki már a válás előjelétől is. Aztán a válás után simán lehet, hogy a gyerek magát okolja, hogy miatta váltak el. Aztán egész életre kiható törés. Vagy csak simán olyan instabil lesz később, hogy bármikor elpattanhat a húr.

(#47154) ncc1701 válasza FőDudu (#47148) üzenetére


ncc1701
veterán

Elvileg dobot rendszeresen le kell venni, és kitakarítani.

(#47155) npera válasza -NoVa- (#47073) üzenetére


npera
újonc

Most jutottam el odáig, hogy megnézzem. A helyszín látványos. A statisztákból eszembe jutott a város nem svéd lakossága egyből. Ilyen arcokból is van sok. Szóval egzotikusnak nem mondanám, de alapvetően a klip jó. A zene nem jön be, de a klip ötletes.

(#47156) -NoVa- válasza npera (#47155) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mint ez: link :DDD

(#47157) Gabibácsi válasza ncc1701 (#47154) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na ilyet sem láttam még sajna, hogy egy szerelő ezt csinálná.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47158) FőDudu válasza ncc1701 (#47154) üzenetére


FőDudu
addikt

Nagy osszegben mernek fogadni, hogy ilyet semelyik szerviz nem csinal meg az eloirt javitasok alkalmaval.

A fektisztitas koszos kulimunka (drotkefe, fektisztito, szemuveg, maszk, kesztyu), nehogy mar osszekoszoljak a szep lejarolapozott szervizuket... :)

Amugy aszony szerint a reggeli hatratolatasnal volt egy kattanas, akkor lehetett a megmakkanas. Mintha beragadt volna a kezifek, nem siman indult el az auto hatrafele (hanem randult egyet).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#47159) npera válasza -NoVa- (#47156) üzenetére


npera
újonc

Ezt is most néztem meg. Mostanában a meló a fórum rovására megy.

Minőségi kontent, igényes a grafika. A motoron haladó idős úriemberrel azonosulni tudtam.

(#47160) npera


npera
újonc

Csütörtökön odajött hozzám a team manager, hogy a PO szabadságra megy hétfőtől 2 hétre, át tudom-e venni a csoport irányítását.

Oké.

Aztán kiderült, hogy már ma sem volt bent a PO. Akkor az átadási időszak meglehetősen rövidre sikeredett.

Közben fut egy task force, amit a PO-m vezet, szerintem az is lassan az ölembe hullik :C

(#47161) -NoVa- válasza npera (#47159) üzenetére


-NoVa-
őstag

A repülős perspektívás rész zseniálisan beteg. Meg az egész, nem sok netes kontent ugorja meg a WTF ingerküszöböt így 2020-ra.

(#47162) npera válasza -NoVa- (#47161) üzenetére


npera
újonc

Igen, meg amikor a csóka repülő orrában vonaglik. Meg a motoros-repülős-szörnyletarolós is. Meg a végén az állkapocs csattogtatás. Meg a szemek meregetése. Nagyon egyben van.

(#47163) npera


npera
újonc

(#47164) Phülöp válasza -NoVa- (#47161) üzenetére


Phülöp
addikt

akad azért

csak ügyesen kell keresni

lehet találni érdekes videókat

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47165) zetor2000 válasza npera (#47163) üzenetére


zetor2000
senior tag

4 felni árából veszek itt egy lakást :)
Full szénszál... nem gyenge.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47166) Grillo válasza Phülöp (#46786) üzenetére


Grillo
senior tag

Megtisztelő a figyelmed :D
Ha esetleg bővebben érdekel, itt sokat beszélek, de legalább megy a sisak a szemem színéhez: [link]

(#47167) Phülöp válasza Grillo (#47166) üzenetére


Phülöp
addikt

Az index.hu-n is láttam a neved. A hórukkos videón viszont nem tudtalak beazonosítani. Te kameráztál? Vagy az irodában alibigörnyedtél a papírok fölött, miközben a srácok kis híján sérvet kaptak? :p

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47168) Jahno válasza FőDudu (#47158) üzenetére


Jahno
őstag

Előírtnál nem is, de ezért szoktatok engem fikázni, mikor évente párszor ránéznek és megmondják mi konyult le.

(#47169) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, enpera:

Dlagaszagaink.

Ami emlitesre melto az a schuberth c3 pro gravity sisak. Allitolag az egyik ha nem a legbiztonsagosabb nyithato sport sisak. Picit meg is kerik az arat.

Majd ha ujra akarok menni 50 felett es kimenni sztradara 100al akkor egy lenyegesen jobb cipot es nadragot kell majd vegyek de egyelore ez eleg lesz.

(#47170) Grillo válasza Phülöp (#47167) üzenetére


Grillo
senior tag

A kameraman mellett álltam. Az még január második hetében vót.

(#47171) Grillo válasza BobaHWSW (#47169) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont írni akartam, hogy a Schubert az elég jó, viszont a farmer meg a kiscipő sokat ront az összképen (már nem argentín huszonéves hölgyek szemszögéből nézve :) ).

(#47172) BobaHWSW válasza Grillo (#47171) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ennek annyi koze van a levis501-hez, hogy hasonlo a szine. Belul kevlar szoves van es bokanal, terdnel es medencenel utesre kemenyedo vedo lemezek vannak benne es baromira kemeny anyag. Extra bonus, hogy ved a ho ellen igy nem eg rad az anyag.
Ezert is 100khuf nem 30 mint egy markas farmer. 80-100kmhnal aszfalton csuszast rohogve birja.

A cipo szinten dedikalt motoros cipo ami kemeny lemez vedett a bokanal es nem engedi pl visszahajlani a labat es hasonlo nyalanksagok. Mindketto CE 2 kategorias azthiszem.

Nem utcai ruhaban motorozok.

[4:10 kornyeken]
Ami nekem van az ha jol tippelem jobb. Farmer vs motoros nadrag.

[ Szerkesztve ]

(#47173) Grillo válasza BobaHWSW (#47172) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, azt gondoltam, csak a fullos marhabőr egybecucchoz képest. De persze vizet prédikálok, nekem sincs deréktől lefelé semmi cuccom, csak tépőzáras térdvédő.
Idén rohadtul megcsináltatom én is a dögbogarat (Scarabeo), és elmegyek tekeregni, mert két éve áll az udvarban.

(#47174) BobaHWSW válasza Grillo (#47173) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Teny, nem ezzel fogok sztradazni sokat meg gyorsan menni, arra veszek normalia csizmat es nadragot de egy ovatoa 80-90ig boven jo. Latszatra tenyleg viccesen laza oltozet.

(#47175) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

SpaceX 60 vacak wellington felett kb este 10:12kor:

(#47176) Grillo válasza BobaHWSW (#47174) üzenetére


Grillo
senior tag

Másik kérdés. Miért akarsz motorral sztrádázni? :D
(költői kérdés)

(#47177) eattila válasza BobaHWSW (#47172) üzenetére


eattila
csendes tag

Én mondjuk hagyományos farmert se vettem még 30K-ért :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47178) zetor2000 válasza eattila (#47177) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olcsó szrt ne is vegyél... :)

Télen meglepődve láttam, mennyi cucc van rettenetesen túlárazva. Pl. Hilfiger póló ~25-30E, és szerintem semmivel nem jobb, mint bármelyik 1000Ft-os. Max van benne 20Ft cérna, mert hímzett a logó. De van/volt Hugo Boss kabát, 2-300E, meg ilyesmi. Semmivel nem jobb, mint bármelyik másik, és nem látod rajta, hogy ez fúúú, mekkora márka, mert sima fekete szövet.
Régebben volt Marlboro Classics kabátom, azon legalább lehetett látni, hogy milyen stílusban (western) készült. Erősen túl volt árazva az is, de mondjuk tizenéves kabátom még lehetne hordani. De ezek a felkapott vackok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47179) Grillo válasza zetor2000 (#47178) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont egyik csaj mesélte melóban, hogy a fia (14 körüli) most vett valami nagyon raj kapucnis pulóvert 36k-ért. Mondták neki, hogy a saját zsebpénzéből megveheti, ők nem fogják kifizetni külön. Gyerek megvette, most meg az a baja, hogy a haverjai nem hiszik el, hogy eredeti, biztos hamisítványt vett olcsóbban. :DDD

Farmerra visszatérve volt, hogy vettem 25k körül Lewis-t, lehetett érezni a különbséget egy 5k-s nonémhez képest, de nekem ennyit nem ér.

(#47180) zetor2000 válasza Grillo (#47179) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én szoktam évente rendelni egy valag Gildan pólót. ~800-1000Ft/darab alapáron, van ~50-60 szín. Ezek olyanok, hogy nem megy össze, mert azon már átesett, mielőtt kiszabták volna. Színét nem ereszti, mert az összemenés közben festik, azt akkor ami nem marad benne, már akkor kijön. Ha nyúzod, nyúlik. Ebből szoktam évi 10-15 db-ot venni, azt az kitart 1-2 évre. De ugyanez a márka csinál felsőt, szabadidő nadrágot, dzsekit. Az ára elég méltányos, nem néz ki rosszul, amennyit kell kibír, és nem aggódsz, hogy leetted és nem jön ki, pedig 20ropi...
Ezek nekem ilyen melós, meg itthoni pólók, utcára, eseményre/rendezvényre menni azért vannak jobbak. De ezeket az agyonhypeolt vackokat nem szeretem.
Kábé ugyanazon a kínai varrodasoron készülnek, és itt akkor nagyobb a kizsákmányolás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47181) zetor2000


zetor2000
senior tag

Újabb érdekes videó a Tesla önvezető akármilyéről.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47182) eattila válasza zetor2000 (#47178) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem veszek ilyesmiket. Lehet valakinek ez fontos, nekem nem.
A tavaszi/nyari/oszi (mindre ugyan az) rohangalos cipom legyen jo, es ennyi a fontos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47183) Grillo válasza zetor2000 (#47180) üzenetére


Grillo
senior tag

Qwertee-től rendelek mostanság évente 1-2 alkalommal, azt hiszem azok is gildanok, jól bírják minden esetre.

(#47184) blueboi69 válasza eattila (#47182) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én sem vettem még 30k-ért farmert, max 10-12k szokott lenni.
Legutóbb a lidl-ben vettem, leárazva 990forintért farmert, teljesen jó :)
Gildan polók tényleg jók, volt 1-2olyanom, meg voltam velük elégedve.
Cipőm nekem is kb 3-4lehet összesen, téli/nyári/alkalmi/meg vmi munkábajárós bőr.

Sokmindenben jobb a márkás cuccnak az anyaga, jobban bírja a mosást, jobban tartja a szinét. Ettől függetlenül nem mindig éri meg. A nagyon felkapott márkák, azok már tényleg erősen túl vannak árazva

(#47185) blueboi69 válasza BobaHWSW (#47169) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat! Tényleg jól néznek ki egyébként. Jópofa a video is, látszódik a különbség.
Én nem motorozom, nekem túl veszélyes, pláne itthon. Bár itt vidéken elgondolkodtató, mert lényegesen kevesebb a forgalom, dehát elég 1x hibázni vagy találkozni egy figyelmetlen autóssal...

(#47186) qnadam válasza Grillo (#47183) üzenetére


qnadam
veterán

annak egész elfogadható az ára, ha épp akcióznak. a threadlesst szerettem régen, de az utóbbi pár évben gyalázatos minőséget adnak :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#47187) eattila válasza qnadam (#47186) üzenetére


eattila
csendes tag

Asszem onnan vettem most téli kabátot. Fertelmesen gyenke a belső anyag és a varrás. nincs még 3 hónapos, de lyukas a zsebe, pedig 1x már megvarrtam....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47188) eattila


eattila
csendes tag

Láttam ma egy pug 508 GT-t. Bejött a bige!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47189) hobizoli válasza blueboi69 (#47184) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy neha kinezel a premier outlet-be es akar 70-80% kezdvezmennyel megveszed
siman vettem ott farmert ovvel egyutt 6k-ert, es evekig jo volt

volt olyan akcio regen egyik ruhazati boltban, hogy ha 3 dolgot veszel, akkor a legolcsobb a harombol csak 5Ft
ugy, hogy eleve kezdvezmenyes az ara a masik kettonek is

ha meg tobb termeket vettel, akkor a penztaros eleve ugy szamolta harmasaval, hogy neked jo legyen

több drón kell ;P

(#47190) npera válasza BobaHWSW (#47169) üzenetére


npera
újonc

Jó lesz ez!

A Schuberth igen patent. Nekem egy régi sárga motívumos nem nyitható van. S1 Yellow.

Elolvastam a Schuberth honlapján a FAQ-ot és egyáltalán nem kell kidobni, ha nincs elhasználva belül és nem a tűző napon tároltam. Ez száraz sötét helyen volt tárolva, teljesen patent. Szóval megtartom a motorozásig.

A dinnye méretű fejemre nagyon kényelmesen ül, a fel- és levétel során viszont kábé letépi a füleimet, mivel nagyon zárt a sisak a jó csendes üzem érdekében. Ha már rajtam van, akkor király.

Viszont gondban vagyok, hogy ha tényleg endurós irányba sikerül majd motorozni, akkor kell valami nyitottabb cucc, amiben tudok lélegezni technikás pályán. Valami ilyen:

(#47191) npera


npera
újonc

Készül a beigli tésztája, asszony ezt kért szülinapra. Holnap este lesz a sütés, ez egy 2-napos sütemény...

(#47192) Jahno válasza Piftuka (#43685) üzenetére


Jahno
őstag

Na, megvetted a Segát? Én most megnéztem, különösebben nem vagyok oda érte, az ATGames klónjába legalább belemegy a kazetta is, no meg ár- és értékben főőleg jó cucc, még ha nem HDMIs akkor is:

(#47193) npera


npera
újonc

MY20 Fireblade pályán. Negyedik (!!!) fokozatban kiakasztja a célegyenesben az órát 299-nél. És akkor még van 5. és 6. fokozat. Egy utcai motoron.... :Y

(#47194) ncc1701 válasza zetor2000 (#47178) üzenetére


ncc1701
veterán

Most voltunk anyával egerben, kávézóban volt egy szöszi cicababa, fel volt öltözve, de nekem semmi extra. Asszony mondta, h a táska+kabát+napszemcsi kombó kb 700e volt rajta, a többi sem lehetett olcsó gondolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#47195) eattila válasza ncc1701 (#47194) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, erre mondják, hogy nem megvenni, fenntartani drága :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47196) FőDudu válasza eattila (#47195) üzenetére


FőDudu
addikt

Es azt is unja valaki ;)

FőDudu

(#47197) FőDudu válasza npera (#47191) üzenetére


FőDudu
addikt

Sul a kakaos csiga. Valami diabetikus verzio, van itthon vagy 4-5 Canderel kakaopor...
Persze gyerek meg veletlenul sem azt issza.

En meg ritkan kakaozok.

FőDudu

(#47198) FőDudu


FőDudu
addikt

OSMC-re megoldottam a VLAN hasznalatot - innentol megy a helyi IPTV meg az internet is egyszerre (net a default VLAN, IPTV meg 3999).

Innentol elo lehet fizetni IPTV szolgaltatasra (kulfoldrol). Mar 1 eszkoz le tudja kezelni az osszes csatornat gond nelkul. Lenti TV-n valoszinuleg marad a helyi IPTV es a UPC Direct kulon-kulon HDMI porton.

Emeleti szobakban meg lehet neten nezni a musorokat - bar sok TV-t igazabol nem nezunk.
rPi ujjgyakorlatnak meg linux ismetlesnek jo volt.

FőDudu

(#47199) Piftuka válasza ncc1701 (#44135) üzenetére


Piftuka
veterán

Elnézést a kései reagálásért! Közben történt egy, s más...

A lényeg, hogy a Super Flower tápegység hibás volt. Visszakaptam az árát.

Vettem helyette egy Corsair RMx650-eset, az megoldotta a problémát. Azonnal, pöccre indult, és immár két hete tesztelem intenzívem. Megy gond nélkül; remélem, így is marad! :K

Köszönöm Mindenkinek, aki a tanácsaival segített! :R

"Aquila non captat muscas."

(#47200) Piftuka válasza Samott (#47084) üzenetére


Piftuka
veterán

:Y

Ez k*rva veszélyes!

Pontosan az ilyen balesetek elkerülése végett szoktak "jelző matricát" ragasztani az ilyen bejárati ajtók üvegére...

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.