Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43251) eattila válasza Jahno (#43250) üzenetére


eattila
csendes tag

Canont nem. Nikon adaptert is lattam mar. Bar lehet az csak rogziti a vazon.

De mondj olyan tukor nelkuli ff-et ami jobb. D700-at is nezegettem de cf-es ami no go nekem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#43252) Jahno válasza eattila (#43251) üzenetére


Jahno
őstag

Nikont adaptert meg főleg hagyjuk, pont ezt mondom, hogy van Nikon és M42 manuálisod, azokkal k. jól el lehet lenni. Autófúkuszhoz ennél natív obi kell, az meg elég szép összeg.

Tükör nélküli FF. Háááát, azért van pár, de mondom ár-értékben úgyis az a legjobb. II-es és IIIas, meg néha az Res sorozatom (:-

(#43253) eattila válasza Jahno (#43252) üzenetére


eattila
csendes tag

A II-es meg fajdalom hataron felul van :D
Manualban is elvagyok en. Nem para.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#43254) Jahno válasza eattila (#43253) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is az a baj, hogy az Ies ára is határeset, a IIes meg ugye kevés bír lenni, ha az ember nyomkodott már IIIast... Szóval még idénre is marad a semmi :-D

(#43255) eattila válasza Jahno (#43254) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez nalam csak elmeleti dolog csak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#43256) Jahno válasza eattila (#43255) üzenetére


Jahno
őstag

Majd egyszer csak gyakorlat lesz belőle (:-

(#43257) npera


npera
újonc

Ma jót haladtam. Sikerült korán felkelni, aztán reggelizni. Utána fél 11-ig akartam várni a kalapálással, de asszony felhívott, így inkább 11 lett belőle. Felszögeltem a korábban levágott élvédőket.

Aztán fel tudtam díszíteni a fát. A lámpa egy 1-órás timerrel üzemel, azt a lányom tudja kezelni, rátekeri, aztán világít a fa egy órát.

Utána elkezdtem lefeszegetni a többi élvédőt körbe a nappali másik felében. Mire végeztem addig csinálhattam is az ebédet. Azt felraktam sülni a sütőbe, aztán akkor volt kábé másfél órám haladni tovább.

Levágtam egy csomó profilt méretre, kettőt még fel is szögeltem. Ma nem nagyon mertem többet szögelni, mert elég hangot ahogy a léc csapódik (a nem leszögelt része szabadon mozog, ahogy ütöm a szöget), aztán ez vélhetően áthallatszik a szomszédba. Nem feszegetem a határokat, összesen talán ha 15 szöget vertem csak be. Majd Karácsony után még tudom folytatni, most pianóban nyomom.

Utána a médiaállvány mögötti részen kellett glettelni, mert ott is összefestették a falat az élvédővel és letépte a festéket magával. A mázli az, hogy a nappali régi ebédlős része nem gipsz, hanem szép rendes fa. Ott pedig nem kellett pöcsködni gletteléssel, simán lejött az élvédő és bónuszként az új élvédő is befér a felragasztott kábelcsatorna alá. Szóval azt nem kellett letépjem. Király!

Mikor ettem, akkor anyámék felhívtak Lengyelországból és akkor rájöttem, hogy az előszobában még semmit nem csináltam. Ott csak lehúztam a régi élvédőket. De utána beraktam jó zenét, aztán nagyon beindultam délután. Sikerült megcsinálni a lécek méretre és szögre vágását az előszoba 3/4-hez, valamint a nappali 4/5-hez. Csak olyan élvédők hiányoznak, amiket akkor tudok méretre vágni, ha már a helyére szögeltem a többit, mert akkor adja ki a méretet. Egy rövid kell az ebédlő sarkába, valamint egy rövid a médiaállvány mögé a sarokba. Utána kész.

Délután egészen belejöttem a mérésbe és vágásba, egész kevés selejt készül. Eddig egy élvédőt csesztem el, rossz irányba ment az egyik 45-fokos vége.

Amire külön büszke vagyok az egy nagyon trükkös kis "oszlop" körül futó rész. Ott van 2 db kábé 10-centis kis élvédő, amiből az egyik alatt a padló kábé 5-6 mm-t emelkedik egy küszöbbel. Ott egy japánfűrésszel is ügyködtem és úgy nézem, hogy jó lett. A terv az, hogy picit ferdén rakom oda az egyik élvédőt, amiben eleve van egy lépcső alul. Így kikerüli a küszöböt és szépen szintben fog felfutni a magasabban levő élvédőhöz csatlakozva. Korábban ott volt egy ronda lépcső a két 45-fokos találkozásban, de most össze fognak futni jól.

Ha nem cseszem el :Y :C

(#43258) zetor2000 válasza npera (#43257) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én olyan parkettaszegélyt vettem, ami eleve egy kábelcsatorna. Nem fa, hanem műanyag, de eléggé fa hatású. Két részes, az egyik fele fixen a falhoz rügzül, a másik fele meglepattintható, alul felül vízvető gumis. Mindenféle profil, toldó / záró van hozzá, ami színben is harmonizál. Ezt viszont úgy felszereltem, hogy ~30 centinként van lyuk a falban, ami rögzíti a parkettaszegély fix részét. Azt nem lehet letépni, csak roppant energiák felszabadítása árán.

Ilyesmi

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43259) qnadam válasza Jahno (#43243) üzenetére


qnadam
veterán

szaktopikban azt mondják, hogy alzánál a pana g80 most 137 pénz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43260) Jahno válasza qnadam (#43169) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ez bazi nehéz és kezelhetetlen cucc, de majd kiderül.

(#43261) Jahno válasza Piftuka (#43237) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, csak szembejött, ahogy szoktak.

(#43262) npera


npera
újonc

[link]

Vocal Coach Reacts to Mike Patton- Singing Compilation (OMG)

(#43263) Jahno válasza FőDudu (#43118) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ mit lát, vagy akar, vagy ahhoz miképpen áll hozzá.

Mondtam, hogy én már foglalkoztam vele ilyen-olyan szinten, ott sem volt kerek soha semmi, hogy civileket mi és mennyire érintett vagy hol és ott szoptunk a mindenféle civil szervezetek érthetetlen követeléseivel.

Ennél sokkal egyszerűbb, mérhetőbb és eldöntendőbb kérdést most Samottnak is nekiszegeztem, de ha jól nem olvastam, akkor kikerülte. És tessék, elvileg első kézből infó,m szerinted igaza volt a csomagpontosnak és a futárnak, vagy sem?

https://prohardver.hu/tema/exhwsw_ertunk_mindenhez_is/hsz_42603-42603.html

(#43264) Jahno válasza qnadam (#43259) üzenetére


Jahno
őstag

Nem! Vagy nem tudom mennyivel lenne jobb nekem, mint a mostaniak. Listámon van még egy olyan Sigma, mint Enperának és egy 7mm-es Artisans. Bár most valaki panaszkodott, hogy nyakukon szokott maradni a 9mm-es lyukkamera, majd azt elcserélem egy sörre és boldog leszek :-D Egy darabig.

Itt ugye elve a

- kell-e nekem rendes videós funkció kérdésköre (abból akkor G-s, vagy GH3-4-5 és akkor nincs stabi?)
- G9ben már kurva jó stabi van és lehet manuálkodni a világba (de nem tudom mennyire videós, ennyire belemászva nem occsó, akkor már ki kellene próbálni rendesen egy G7est)
-FF Sony jó lenne a fényérzékenység és a többi miatt, de a kisebb már nekem kevés, többit meg etetheted obival is
-EM1X-et kellene rendesen tesztelni, ahhoz haver ad obit, addig gyűjtök valami 12-100 vagy hasonlóra és HA értelmes szintre esik az ára, akkor az az irány jó lehet. Egyelőre ez a veszély fenyeget a legkevésbé :-D

Valamelyik G80-85-X környékén a stabit meg sok kereskedői oldalon is elírták, már azt sem tudom melyikben van-e és milyen. Oly meg nem annyira videós, ha olyan kellene bármikor is.

(#43265) npera


npera
újonc

(#43266) Jahno válasza npera (#43265) üzenetére


Jahno
őstag

Én másik videójára böktem és csak lesek, hogy kipányvázta a kereket. Aztán meg lerakta és csak úgy forgolódott a villással, azigen.

(#43267) Samott válasza Jahno (#43263) üzenetére


Samott
addikt

Nekemszegezted? A konzol PC crossplay kapcsan? Es csodalkozol, hogy nem valaszoltam? Megis mi koze volt a temahoz amitol beszeltunk? Es meg reklamalsz is?

Elolvastam, tok zavaros az egesz. Akkor is az volt. Megis mire vagy kivancsi? Kinek van igaza? A lumenetnek: 17-en kaptam egy levetel toluk, hogy bocsi van, a matol erkezo rendeleseket mar csak januarban szallitjak. Igy nem jarnak ugy mint a futar meg a csomagpontos a peldadban... a lehetetlent nem igerik meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43268) JonesC


JonesC
csendes tag

Allianz alkotott, tippek arra, hogy a jövő évi kötelező mennyire változott az idei 36K-ról?

(#43269) Sipi- válasza JonesC (#43268) üzenetére


Sipi-
tag

60k

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#43270) JonesC válasza Sipi- (#43269) üzenetére


JonesC
csendes tag

Langyos.

(#43271) FőDudu válasza JonesC (#43270) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindezt szivarvanyos levelben kaptad? ;)

FőDudu

(#43272) JonesC válasza FőDudu (#43271) üzenetére


JonesC
csendes tag

Fekete fehér emailbe, de még távol volt a tipp. :)

(#43273) Jahno válasza Samott (#43267) üzenetére


Jahno
őstag

Az, hogy van egy állítás amelyik jobban mérhetőbb, mint a teljesen szubjektív kontroller kontra billentyűzetes vita, amiről valamilyen blogon valaki ír egy kattintásért. DPDset le tudom ellenőrizni, nagy csapatokat már nehezebben rakok össze a nappaliban egymás ellen.

(#43274) Samott válasza Jahno (#43273) üzenetére


Samott
addikt

Pedig tok egyszeru, engedd ossze oket egy arenaba es aki elkezd sirni hogy nem fair az van hatranyban. Megtettek, a konzolosok sirtak. QED

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43275) qnadam válasza JonesC (#43270) üzenetére


qnadam
veterán

80

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43276) qnadam válasza Jahno (#43260) üzenetére


qnadam
veterán

közben rájöttem, hogy ez a b&o, azt szerintem se hozzuk el :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43277) JonesC válasza qnadam (#43275) üzenetére


JonesC
csendes tag

Melegszik :D

(#43278) Samott válasza Jahno (#43273) üzenetére


Samott
addikt

Vegre megvan, olvasgass: A minerek már a konzol multit is tönkre vágják? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43279) Jahno válasza Samott (#43274) üzenetére


Jahno
őstag

Akik arénába mennek azok nem szoktak sirni. Pro vonal nem sír, az csinálja.

(#43280) Samott válasza Jahno (#43279) üzenetére


Samott
addikt

Ahh, "arenaba mennek" ertsd: osszeengedik egy kuzdoterbe oket. Mar megint tulgondolod.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43281) Jahno válasza Samott (#43278) üzenetére


Jahno
őstag

Én még tavaly írtam össze a VB eredményeket, de nem olvastad. És azt sem tudom mekkora májer a téma indítója, először azt kellene megnézni. Mert én béna vagyok mindennel az egy dolog, de nem is rinyálok ha lelőnek hanem iszom egy sört. Vannak akik bénák és rinyálnak, szar a vindóz, lassú a gamer szék, rossz a kontroller.

Ilyen volt a DPD is, csomagpontos sírt, hogy jaaaaj, 3 napja nem járt itt felvenni a futár, futár is sírt, mindenhol ilyen infókat kaptam, ez terjedt a webáruházaknál, posztokban, vállalkozós csoportokban. Én megkérdeztem webáruház ügyfélszolgálatot pénteken, aztán akkor még egy napos szállítások voltak és sehol semmi fennakadás.

Ahol a csomagpontos magyarázta, hogy 3 napja nem járt arra a futár és nem működik a cég, ott előtte két napban is adtam fel csomagot, minden megérkezett egy napon belül. Akkor biztos nem a futár vitte el, hanem a kis manók :-) Valamelyik nap kettőt is adtam fel, péntekre utolsó napra még Bivalybasznád külső mellé átirányítva is odaért. Aztán fórumokon ugyanígy mentek a meccsek, mer a DPD szar és ez azt mondta, ott azt írta, amott meg izé. És persze előjön, hogy 2 éve is szar volt. Akkor igen ja, bedőlt, most meg felszívta magát. Aztán lehet linkelni, hogy még a csomagpontos is megmondta és valaki leírta, hogy szar.

(#43282) Jahno válasza Samott (#43280) üzenetére


Jahno
őstag

Nem gondolom túl (:- Bár az egy küzdőtér meg nagyon nem pro liga, nem mérvadó, mert még engem is beengednek.

(#43283) Samott válasza Jahno (#43281) üzenetére


Samott
addikt

Nezd, innettol fogva nem velem vitazol, hanem vele. Ott erdemes folytatni. Volt ott eleg sirankozo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43284) zetor2000


zetor2000
senior tag

Kaptam sütőtök párlatot. Elég érdekes, de vállalható íze van, és az ereje is megvan neki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43285) Jahno válasza Samott (#43283) üzenetére


Jahno
őstag

Forráskritika?

(#43286) Samott válasza Jahno (#43285) üzenetére


Samott
addikt

Jo, keress olyan forrast ahol bill+eger juzerek sirankoznak, hogy elverik oket a konzolosok. Sok sikert hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43287) Sipi- válasza JonesC (#43270) üzenetére


Sipi-
tag

Nálam vidék-->Budapest címváltást jutalmazták volna 21k emeléssel (B8-->B9 átlépéssel együtt). Így váltottam Unionra kb. ugyannyiért, mint vidéken volt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#43288) JonesC válasza Sipi- (#43287) üzenetére


JonesC
csendes tag

102000-et sikerült megajánlaniuk az előző 36 után. Nem kell nekik a pénzecske.

[ Szerkesztve ]

(#43289) Samott válasza JonesC (#43288) üzenetére


Samott
addikt

Szoktak ilyet csinalni, tisztitjak a portfoliot. Valamilyen okbol olyan profilba esel akiket nem akarnak megtartani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43290) qnadam válasza Samott (#43289) üzenetére


qnadam
veterán

sokszor még az is visszaviszi az árat, ha ugyanott újraköti az ember.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43291) npera válasza JonesC (#43288) üzenetére


npera
újonc

Ebben mi a jó? Úgy értem, hogy miért csinálja ezt egy csomó biztosító? Nincs értelme megtartani a kuncsaftot?

(#43292) JonesC válasza npera (#43291) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ezek szerint. Ebben az évben kaszkóval együtt kaptak több mint két kilót ajándékba, jövőre már nem kell nekik.

(#43293) JonesC válasza Samott (#43289) üzenetére


JonesC
csendes tag

Olybá tűnik sikeresek lesznek. Még azért felhívom őket, hogy mi a hivatalos magyarázat. Idő van, február 19 a forduló.

(#43294) npera


npera
újonc

Ma megcsináltam az összes lécet. Reggeli közben láttam, hogy a szomszéd megy vásárolni a feleségével. Akkor gyorsan lenyeltem az utolsó falatot és azonnal elkezdtem kalapálni a szögeket befelé. Volt vagy 5-6 élvédő, amit csak oraraktam a helyére, de nem mertem beverni a szögeket, mert olyan hangos. Mivel éppen elhúztak, ezért gyorsan felszögeltem mindent. Win-win situation :C

Aztán elkezdtem levágni a maradékot és apránként felszögeltem, mert akkor a nap közepén talán nem annyira zavaró.

Végül egy jó késői ebéd után még kellene kalapálni egyet, de azt majd holnap. Felraktam a kábelcsatornákat is újra, valamint a helyére került egy csomó bútor és feltakarítottam a gané nagyját a meló után. Most már csak egy finomtakarítás kell majd, de azt úgyis tervezem a napokban.

Egész jó lett a cucc. A legjobb az a sarok lett, ahol a padló szintkülönbségét áthidaltam egy élvédővel. Az sokkal szebb lett, mint az előtte levő megoldás a lépcsős ugrással.

Holnap összerakom a lányom karácsonyi ajándékát, aztán becsomagolom a kis ajándékokat még. Aztán 28-án hozom a családot a reptérről.

Jól elment az idő, nem sokat tétlenkedtem.

(#43295) npera


npera
újonc

Egy jó villanyautós feature, ezt mindegyiknek szériában kellene tudnia.

(#43296) Sipi-


Sipi-
tag

Anyukám Redmi 6 telefonján a kamera képe egyik képről a másikra elromlott, csak homályos képeket és videókat lehet csak csinálni vele. Kézi módban a fókuszt állítgatva nem változik a képminőség. Jól sejtem, hogy ez hardveres hiba lesz? Találkozott már valaki ilyennel?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#43297) zetor2000 válasza Sipi- (#43296) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég hülye kérdés, de csináltál gyári állapotba visszaállítást? Az hátha segít az elgörbült biteket helyretenni. Ha nem, akkor HW hiba.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43298) npera


npera
újonc

A könnyen megjegyezhető nevű JCZK 300C 470L DFC helikopter már a velőtrázó rettegést is kiveszi az RC-helikopterek repüléséből. Gyakorlatilag csináltak belőle egy kábé DJI-stabilitárú cuccot, így már félni sem lehet tőle...

Amikor még a csak farokrotorra stabilizált 450-es méretű RC helimmel próbálkoztam 2010 körül, akkor ott megvolt a rettegés foka propörli. Iszonyatosan fosatós volt repülni vele, főleg ha a gép 5 méteren belül volt. A dögnehéz üvegszálas rotorral szemben mély tisztelettel viseltettem, főleg miután kiszámoltam, hogy full fordulaton mekkora sebességgel fut a hegye. Valami 370 km/h körül volt asszem. Egy kábé 700 mm-es rotor.

(#43299) Sipi- válasza zetor2000 (#43297) üzenetére


Sipi-
tag

Csináltam, nem segített :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#43300) Sipi- válasza qnadam (#43290) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt már nem lehet, törvényileg tiltva van. Szerepel is az évfordulós értesítő levélben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.