Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43901) npera


npera
újonc

Nova, good news!

A Tarot vázba találtam új tornyot.

iFlight SucceX mini F7 TwinG V3 F722 Flight Controller & 35A 2-6S DSHOT1200 ESC & pit/25/100/200/500 VTX

Ez mindent tud, 20mm-es torony és F7-es FC :Y

(#43902) -NoVa- válasza npera (#43901) üzenetére


-NoVa-
őstag

12mm magas helyre nem az igazi a torony, vagy bontani kell és lapjával rakni, és az ESC hőtermelésére gondolni. Nem unalmas a layout tervezés ilyen apró méretben:)

(#43903) npera válasza -NoVa- (#43902) üzenetére


npera
újonc

Tudtam, hogy van valami trükk, túl szép lett volna.

Eddig külön cuccokat néztem, csak Joshua listáján bukkantam rá. 1000 SEK körül van, de nem kapni éppen.

Nyárra majd összevásárolok dolgokat, aztán elkezdem építeni a cuccot. Vagy őszre. Nem rohanok. Ahogy várok úgy avulnak bele durvább cuccok az árfekvésembe. Win-win.

(#43904) Phülöp válasza npera (#43903) üzenetére


Phülöp
addikt

Várakozás jó taktika.
Nekem is így lett végül Dura Ace szett a bringámon. .

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43905) npera válasza Phülöp (#43904) üzenetére


npera
újonc

A saját bringámmal már k*rva sokat vártam, de nem lett sosem Deore XT belőle amíg nem mentem el a boltba és vettem rá :(

(#43906) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jórge

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#43907) Phülöp válasza Gabibácsi (#43906) üzenetére


Phülöp
addikt

Pontosan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43908) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Búék, jóreggelt ésatöbbi :) Mindenki józan már és bement dolgozni?

(#43909) JonesC válasza blueboi69 (#43908) üzenetére


JonesC
csendes tag

Dolgozni? LOL

(#43910) FőDudu válasza JonesC (#43909) üzenetére


FőDudu
addikt

Masodika munkanap, nem?

Nalunk nem, igy ma hivatalosan nem kell melozni.

FőDudu

(#43911) JonesC válasza FőDudu (#43910) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nekem ugyan nem :D

(#43912) npera válasza blueboi69 (#43908) üzenetére


npera
újonc

BUÉK!

Mindjárt nekiállok összerakni az FPV-monitort, mostanra megszilárdult a csatlakozó körül a ragasztó.

Túl sok mást nem terveztem délelőttre, meg kell nézzek pár Flambass videót még. El vagyok maradva.

(#43913) Jahno válasza blueboi69 (#43908) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, már húzzuk az igát, akad mit, mert most pótolnák be amit utolsó héten nem nagyon akartak.

(#43914) Jahno


Jahno
őstag

Laptopakku. Legalábbis volt. Azt hiszem nem várhat magára és kimegyek a parkolóba felgyújtani, mert ez akármikor elindulhat. Úgy látszik ez a gép sem a vacak Win miatt fagyott, elég volt csak meglazítani a csavarokat és már rúgta is le a tetejét.

Nagy számok alapján az egyik hamarosan ilyenkor fog elindulni laptoppal együtt a kezünkben, de legalább tudom mire számítsak:

(#43915) blueboi69 válasza Jahno (#43914) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jáj, ez elég csúf.
Én ma itthonról dolgozom, de sokminden nincs tervben, leginkább a gyerekszoba glettelés és parkettázás :)

Sikerült még karácsony előtt megcsinálni az új válaszfalat, így lesz két gyerekszoba. Egyikben van már parketta is (gyengébbek kedvéért, laminált parketta), a másiban fejvakarás van, mert 3.5 lapot lerakva kimarad 4cm a falnál, szóval még nem tudom, hogy fogom levagdosni, hogy kevés legyen a veszteség.
Asszony meg kb bármelyik nap szülhet már, szóval teljes készenlétben vagyunk :)

(#43916) JonesC válasza blueboi69 (#43915) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hajrá!

Jó egészséget!

(#43917) zetor2000 válasza blueboi69 (#43908) üzenetére


zetor2000
senior tag

Majd februárban... addig szabadságon. A tavalyiból.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43918) Jahno válasza blueboi69 (#43915) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is úgy szokott lenni, hogy nincs sokminden, aztán a júzerek rögtön keresztbe is verik.

(#43919) blueboi69 válasza Jahno (#43918) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, azok olyanok. Ezért jó, ha nincsenek userek :D

(#43920) blueboi69 válasza JonesC (#43916) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!

(#43921) Jahno válasza blueboi69 (#43919) üzenetére


Jahno
őstag

Felhasználók már az univerzum kialakulása előtt is léteztek.

(#43922) JonesC válasza Jahno (#43921) üzenetére


JonesC
csendes tag

Abból lett a bigbang?

(#43923) Jahno válasza JonesC (#43922) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz kellett még pár semmihez nem értő projektmanager és egyéb megmondóember, hogy rendesen kialakuljon az őskáosz.

(#43924) Jahno


Jahno
őstag

Ja, 2 hete nem olvastam céges leveleket, de még így is van mit csinálni. Tumor elvileg szabin van, de nem bír a seggén maradni és nyomja a távmelót én meg idebent örülök ha a konyháig el tudok majd jutni.

(#43925) Sipi- válasza blueboi69 (#43908) üzenetére


Sipi-
tag

Majd 6-án :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#43926) FőDudu válasza Sipi- (#43925) üzenetére


FőDudu
addikt

Elotte meg otodiken egy ceges ujevi buli....

FőDudu

(#43927) npera


npera
újonc

Good news!

(#43928) Phülöp válasza JonesC (#43909) üzenetére


Phülöp
addikt

Tolok most 2 laza napot, aztán 3 napos hétvége. Jövő héten 3 laza nap, aztán 3 napos hétvége.
Utána majd kezdődhet az év.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43929) zetor2000 válasza npera (#43927) üzenetére


zetor2000
senior tag

Xiaomi csavarhúzókészlet +1!
Nekem nagyon bejött.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43930) -NoVa- válasza npera (#43927) üzenetére


-NoVa-
őstag

Great news :)

Aztán most van időm összefoglalni:
18650 cella ügyben van összesen 3 darabom + 1 túlmerült (túl könnyen véletlenül bekapcsoló zseblámpa kinyírta), meg egy kettes töltőm, úgyhogy jól nem tudom, mit érdemes. A monitorban sima 1200mAh 2s LiPo tette a dolgát, abból van 4. A szemüvegnél most 2 18650 adja a tápot, de 2s lipo is rámegy, normál piros 2s JST csatlakozót kapott a saját kerek helyett.

Táv+vevőügyben meg csak továbbra is örülök, hogy nem a nagyobb névnek tűnő FrSky-al szivattam magam. És amíg nincs időm repülni, addig a tökéletesen működő konfig illúziójában kényelmesen elvagyok :)

Azért egy F4 FC kéne a GPS kezelés miatt aktuális BF/iNav mellett is, de azzal újra borulna minden most összeállított egyensúly.

(#43931) Jahno válasza -NoVa- (#43930) üzenetére


Jahno
őstag

Túlmerülés érdekes kérdéskör, videós lámpában már nem szívesen használok akkut, de van kisebb teljesen elektronikus vakum is, azok állásában le tudják szívni. Mivel ritkán használatos így nem árt vele logisztikázni. Persze így párosítani is nehéz.

(#43932) Grillo válasza zetor2000 (#43917) üzenetére


Grillo
senior tag

Az faszányos. Nekem is kijönne kb. így, de 6án megyek, mert könnyen megborulna pár projekt, ha ennyit nem volnék, és komolyan is venném, hogy szabadságon nem dolgozom.

Főnök szokta mondani, hogy az a vezető, aki 2 hétnél tovább szabin tud lenni, arra nem is biztos, hogy szükség van. :D

(#43933) zetor2000 válasza Grillo (#43932) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én tróger vagyok, de has kell, bemegyek, nem miattam szopoljanak. De tavaly nem sokat voltam szabadságon, kifizetni meg nem akarják. Úgyhogy akkor inkább.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43934) Grillo válasza zetor2000 (#43933) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem kérdés, hogy jár, és én is ragaszkodom hozzá, hogy a kollégák kivegyék. Én meg ilyen hülye vagyok, ez van.

(#43935) Jahno válasza npera (#43927) üzenetére


Jahno
őstag

Szép méretes! Azt hittem kisebb lesz.

(#43936) npera válasza zetor2000 (#43929) üzenetére


npera
újonc

Igen, kegyetlen jó cucc. Mindig faragok vele picit a vajpuha csavarokból, de az élet nem habostorta.

(#43937) npera válasza -NoVa- (#43930) üzenetére


npera
újonc

Majd meglátjuk miként muzsikál a cucc.

A 18650 nálam eddig kiábrándítóan fos volt. De alighanem okkal, mivel egyedül a rettenetes legolcsóbb lámpa pakkok formájában találkoztam velük.

Még ősrégen Leslie tanácsára vettem egy akkor 900 kínai lumenes CREE lámpát Ebayről. Olyan lassan jött, hogy az eladó küldött még egyet, amit hasonlóan hosszú idő után megkaptam. Megkérdeztem, hogy mit csináljak vele, mert csak egyet vettem, de mondta, hogy tartsam meg.

Ezekhez volt 4-cellás 18650-es pakk a Magicshine dugójával és hozzá való hálózati töltővel. Ez a töltő nem balanszíroz, csak tölti az egész pakkot. Amíg a cellák egyenlően merülnek, addig jó. De utána elkezd az egész kisiklani.

2 ilyen pakkot használtam el, a végén a 4-cellás cucc már nem bírta a 12-perces utat hazáig.

Utána vettem a 8-cellásat. Ami egy monsztre cucc lehetne, mert a kollégám búvár lámpája egy cellával megy kábé 2 órát. Ez meg ugye 4 cella párhuzamosan. Mostanra krepált be annyira, hogy full fényerőn 1 CREE ledet nem tud meghajtani 15 percen túl. Utána le kell vegyem fél fényerőre. Vagy legjobb eleve fél fényerőn indulni az útnak.

Most vettem 10 db cellát. 6 cella megy a lámpába, amit a melóban tudok tölteni csak úgy parasztosan ha lemerülne. De otthon tudom majd cellánként tölteni a 6-os töltőben. Szóval ott ki lesz balanszírozva. És nyáron amikor nem lámpázok akkor is lehet felügyelni a cellák állapotát.

Az FPV-monitor nem tudom meddig fog menni a 2 cellával. Arra saccolok, hogy sokáig. Amíg jó volt az akksi benne addig 2 órát ment üresjáratban hangyaháborút mutatva. Aztán most télre ez lett 30 másodperc. Kábé 1200-as vagy 1500-as akksi lehetett benne méretre, ennek lesz majdnem a duplája a 18650-es táp.

Az FrSky alapvetően működik, csak most megszopattam magam az EU FW-vel a rádióban, az INT FW-vel a vevőben. Ha nem akarnék jogkövető lenni, akkor visszaraknám az INT FW-t a rádióba és "sza'ok a falmla b+...." :C :Y

Az FlSky kínálatából nagyon bejön az a sci-fi irányító, ami Nirvana névre hallgat.
Fogalmam sincsen, hogy tudnám-e fogni, mivel még sosem volt ilyen a kezemben. De amikor néztem a rivjút róla akkor a sok ötletes megoldást nagyon értékeltem.

Most jut eszembe, hogy erről is lehetne egy FLAME, mert a racing quadot billentyűzettel és egérrel jobban lehet irányítani :C

(#43938) zetor2000 válasza npera (#43936) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vettem belőle motorosat, de az nem ennyire vált be. Az se rossz, de valahogy mégse az igazi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43939) Jahno válasza npera (#43937) üzenetére


Jahno
őstag

"Az FPV-monitor nem tudom meddig fog menni a 2 cellával. Arra saccolok, hogy sokáig."

Hasonló cucc nekem félhalott cellával is 5 órát elzörög. Már lassan 1 éve úgy van, kukából szedtük ki, mondván "próbára jó lesz", aztán benne maradt.

De jahh, elég nagy tudomány az egész és nálam is érne egy teljes kiegyensúlyozás, töltés/merítés/töltés ciklus, de ki a fene bírja azt kivárni?

(#43940) npera válasza Jahno (#43935) üzenetére


npera
újonc

Ez 7"-os. A durva az, hogy ezt én feltaknyoltam egy házi készítésű konzollal a TX alá/fölé. Az úgy durván néz ki....

Meglepően jól működik, nézek lefelé és kábé mint egy kulcslyukon keresztül látod amit a gép lát. Ha nem tűz rá a Nap durván, akkor még látni is valamit. A kis feliratokat módjával lehet olvasgatni repülés közben, a legfontosabb az akksi feszültsége. Arra az FC számol egy nagy analóg sávot is, mivel az áramot is méri és akkor tudja számolni hogy mennyit égetett el az akksiból.

Van az OSD-n cellánkénti feszültség és a teljes pakk feszültsége is, hogy mind a kettőt lássam. Meg mindenféle timer, ha arra akarnék célozni.

Picit fejnehéz tőle a TX, de azért nem fordul ki a kezemből.

(#43941) npera válasza Jahno (#43939) üzenetére


npera
újonc

Itt látszik a "konzol".

Szép iparosmunka. Helyi vasedényből válogatva...

(#43942) zetor2000


zetor2000
senior tag

Még tavalyi történet, de érdekes...
Ismerős hoz egy mobiltelefont, hogy kéne rajta kijelzőt cserélni. Hoz kijelzőt is, egy félóra alatt megvoltam a cserével. Elmegy, egy hét múlva jön, hogy kéne egy Huawei P9en is cserélni, ahhoz is lesz minden. Egyszercsak hozza azt is. Tényleg van hozzá minden. Kijelző törött, készülékben púpos az akksi, alsó csavarok nincsenek benne, szétnyomta a készüléket az akku. Kijelzőt cserélek, de leejtem a telefont, a kicserélt -immár a jó- kijelzőt persze összetörtem. Na, rendes ismi, veszek akkut, kijelzőt,meg mindenféle belső kábelt, mert az olcsó, és lehet, sérült.
Megjön a rendelt kínai kijelző, de nem működik. A készülék csörög reggel (ébreszt) világít, ha töltőn van, átvált a led más színre, ha feltöltött, megjelenik valami ál-cd, ha gépre dugom, de kijelző az nincs.
Írok a kínainak, hogy nem jó. Ír, hogy de, csak pucoljam meg a csatlakozót, biztos koszos. Megpucolom, nem koszos, írok neki, hogy nem megy. Írja, hogy a régi kijelző se? Monodm, ha menne, nem kéne a tiedé. Akkor ha nem megy egy kijelző se, akkor biztos az alaplap a rossz. Mondom neki, de, az jó, mert minden oké vele, csak a kijelző nem. Addig meddig, hogy ez ~2hétig tartott, kifutottam a vásárló védelmi időből, nem tudtam "dispute" gombot nyomni, hogy visszakapjam a zsetont. De addig nyomtam alul az EVA-t, hogy azt mondta, hogy most az egyszer, mert prémium vásárló vagyok, visszakapom. 2 nap alatt meg is kaptam. Erre az eladó is addig szöttyögött, hogy ma írta, hogy "refundol"-t... Azaz, pár napon belül megjöhet az általa visszaadott gemppa. Közben rendeltem egy kijelzőt, tegnap, most várom, hogy ideérjen.
Az előzőleg rendelt kijelzőhöz kaptam egy üvegfóliát, meg megkaptam midnen baszt, ami még kellhet. Most van egy nemműködő kijelzős telefon nálam, de remélem, hó közepén elmúlik.
Ha minden jól megy, akkor a javítás ingyen lesz, mert a 2 pénz fedez minden kiadásom. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43943) eattila válasza Phülöp (#43928) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is hatodikán kezdek. Ma hazahoztam a leányt Miskolcról, épp mesét néz, én meg mindjárt odabújok és hunyok egyet. Holnap meg henye lesz egész nap alighanem. Esetleg délután fotózás, mert ez a ködös/deres ideő nagyon szép. Csak asszony már dolgozik, holnap délután talán nem fog.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#43944) -NoVa- válasza npera (#43937) üzenetére


-NoVa-
őstag

Technikailag a FlySky azért van általános lesajnált státuszban az RC fórumokon, mert az FrSky protokollal léteznek jobb/professzionálisabb csúcs távirányítók. Igaz, az extrém felső kategóriával szemben az összes többi közép és alsókategóriás FRSky cucc lényegesen rosszabb protokollal, és instabilabb inputfrekvenciával megy, mint a legolcsóbb FlySkyok (azaz nagyjából az i6S-em, a régebbi még olcsóbb az tényleg szar :) ).
És simán 4 Enelooppal töltés nélkül is letudom az egész évet, ha ennyit repülök. De ha épp többet, akkor sem kell minden héten előásni a töltőt.
De nálam a méret volt a legfőbb szempont, a lehető legapróbb, szállíthatóbb, belső antennás kompakt megoldás, ami még mindig kisebb a táskámban, mint egy kompaktnak hazudott Turnigy Evolution, vagy épp a Nirvana.
A Taranis X-Lite pl jó lenne, csak 2x annyiba kerül, mint a tudása és a mérete indokolná.

Most a szemüvegnél került elő a 18650, de megy sima 2 cellásról is, csak azt a fejpántra kéne rögzíteni, és plusz súly az arcomon. Kialakul.

Idénre csak egy fontos tárolási problémám volt, hogy az antennafixáló kábelkötegelők szépen maguktól elszakadtak a legfeszesebb pontjukon, így lifegnek az antennák, meg kéne csinálni repülés előtt. Meg tölteni az akkukat, és utána kiderülhet, mi adta meg magát azóta :)

(#43945) Jahno válasza eattila (#43943) üzenetére


Jahno
őstag

Itt teljes a rohangálás, nem nagyon tudom éppen merrefelé áll a fejem.

(#43946) ncc1701 válasza Jahno (#43945) üzenetére


ncc1701
veterán

Mostanában hackelő anyagokat nézek, épp ma sikerült egy linuxos gépen user jogot szereznem. Most jöhet a root jog szerzése, az kicsit keményebb dió lesz. Elvagyok, de legalább tanulok. :)

(#43947) FőDudu válasza ncc1701 (#43946) üzenetére


FőDudu
addikt

tavolrol vagy epp a bevalt bootcd-s modszerrel?

FőDudu

(#43948) npera válasza -NoVa- (#43944) üzenetére


npera
újonc

Én méretben nem tudom, hogy akarok-e kisebb rádiót. A kezem elég nagy és ha kisebb lenne, mint a Taranis X7, akkor ott már a fogása vélhetően nagyon más lenne.

Az i6S-re emlékszem, az nagyon hasonlított a DJI kontrollerre és tök jó tablettartó konzol volt rajta.

Fixed wing applikációban még nem próbáltam a Taranist, ott lehet elvérzene a rádiós teljesítménye. Állítólag megy neki bőven az 1 km és ha nincs sok zavar, akkor 2 km-re is el lehet menni a stock antennával. Quadhoz ez bőven sok. De ha lenne mondjuk egy jobb vitorlázóm, akkor az már lehet szűk keresztmetszet.

Pont olyan vitorlázót szeretnék majd, amin lenne FC GPS-el, aztán akkor el lehetne vitorlázni a tenger irányából a kikötő felé és úgy nézegetni a nagy konténerszállítókat a kikötőben. Az érdekel nagyon. Lenne rajta egy szervó fent, azon ülne a kamera. Multiplex Funray erre pont jó lenne.

Én mondjuk világbajnoka vagyok a rossz fázisban különféle termékekre ráizgulással. Amikor az AMD szar volt és az Intel jó, akkor én pont fordítva váltogattam. Jó, a Cyrixet kihagytam, bár Hobizoli szerint az is jó volt.

Aztán EOS-350d helyett szoptam az EOS-10D-vel EF-S nélkül, végül nem vártam az FF mirrorlessre, hanem felugrottam az M4/3 vonatra. Igazából azzal szerintem nem tettem rossz lóra, mert vannak nagyon jó obik pici méretben és felmegy rá a sok régi német és ruszki technika is, szóval az FF szenzor zajmentességétől eltekintve itt nem tettem rossz lóra.

Ha akkor éppen nem a gyerekekre ment volna el minden pénz, akkor örültem volna egy Taranis X9D Special Edition rádiónak, de arra az ambíciószintre amit én hozok az X7 is elég jó.

Majd meglátom, hogy mennyire kurvul el az FrSky. Szerintem én nem vagyok akkora játékos, hogy ugornom kellene Jumper vonalra, mint a komoly RC megmondóembereknek.... :Y :C

(#43949) ncc1701 válasza FőDudu (#43947) üzenetére


ncc1701
veterán

Irodából, netről jutottam be.

(#43950) npera


npera
újonc

Ó, kijött az új No Prisoners kompiláció. Már az első pár perc is erős, tovább még nem néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.