Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) -NoVa- válasza Frawly (#11900) üzenetére


-NoVa-
őstag

2-more. Csodálom a 8 évet, én antiszociális meg 16 éve még offline tudtam, hogy ez is korrektül lökött.

(#11902) Gabibácsi válasza Frawly (#11900) üzenetére


Gabibácsi
tag

ne akard megtudni, még durvább arc mint a Jahno
de amióta elvesztette a szüzességét fejlődik állítólag :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11903) #09908736 válasza Jahno (#11897) üzenetére


#09908736
törölt tag

Azért, mert ugyanennyi pénzért máshol csak I5 mobile proci van benne.
De mindegy, mert feleségem leszavazta, mert hogy néz már ki az a láb, mint valami őskori antenna.
Úgyhogy designra az ASUS VIVO AIO tetszik neki, most abból keresek valami használhatót. 1000 CHF környékén.
Azért az milyen már, hogy pont az a színű S9 nem blackfriday akciós, amit vennénk??

(#11904) npera válasza Frawly (#11900) üzenetére


npera
újonc

TurboMetal Cappuccino megvolt?

Ott még más volt a haja neki. De a nézése meg a járása.
Kettő-több.

(#11905) npera válasza zetor2000 (#11895) üzenetére


npera
újonc

Nagyon. Amíg működött nagyon jó volt. De amikor a grafkártya megmihálylott benne és az Apple szerint a javítási költség 8250 SEK volt, akkor nem mosolyogtam őszíntén. Aztán megnéztem mennyi a használtpiaci ára és kábé 8-9k SEK volt.

Ki lehetett benne cserélni a kártyát valami DELL gaming laptop kártyájára, de utána valami komolyabb woodoo kellett hozzá, hogy egyáltalán kép legyen és amíg el nem jutottál a grafikus módig addig nem lett volna kép (mondjuk BIOS vagy POST képernyő), így inkább letettem a cseréről.
Voltak vállalkozókedvű emberek a neten, akik viszont pont ilyen gépet akartak, így a hibát nagyon körültekintően lekommunikálva találtam egy jelentkezőt, aki megvette pont javítási célból. Ő meg akarta lépni a grafkártyás cserét saját hatáskörbe. Remélem sikerült neki.

A vicc az volt, hogy az Apple goodwill alatt cserélte ingyen a problémás grafkártyát, de csak valami 4 évig talán. És nekem kábé fél évvel ezután döglött meg.

Amíg ment a gép csodálatos volt. Azon együttállások egyike, amikor a cucc pont jó. Jó hűtés, jó kijelző, jó proci, egy jó csomag. A billentyűzet fos volt, de azt lecseréltem. És persze ment rá Win7, mert az OSX-től fejfájást kapok kábé 15 perc után.

(#11906) LightBringeɍ


LightBringeɍ
újonc

Szevasztok! Legnagyobb örömötökre visszatértem! :D Nyitok rögtön egy jóárasítva beszerzett "dlágaszágaink" poszttal. :C Legkisebb i7 változat lett, egyelőre a legjobb szerzemény a SP3 óta. :D

PS: Ja és rögtön megint mákom volt a MS-al, mert a szokásos 1+1 év helyett valamiért 3 év garit kaptam rá. Lehet, hogy az Amazon valahogy úgy veszi, hogy nekik könnyebb legyen a garit érvényesíteni és rögtön kérnek rá hosszabbítást? :F

[ Szerkesztve ]

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#11907) -NoVa- válasza npera (#11905) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt előttem a pontjó állapot megy, csak a cég anno fillérbaszott, így nem SSD van benne, hanem HDD. Mechanikus. Ilyen forgó dolog, benne mágnes, meg mozgó alkatrészek. És fárad, úgyhogy a fillérbaszásból az lett, hogy berendelték nekem a Retina MBP-t TouchBarral meg minden földi jóval, majd jön. Mert spóroltunk ugye.

Az előnye, hogy miután kivásároltak minket a zsarnoki elnyomó megavállalatból, de még tart a tranzakció, és a HW beszerzés az nagyközösből megy, ezért most ezt olyan könnyedén hagyták jóvá, és tolták át, hogy csoda. 2 éve 4 ceruzaelemért kellett heroikus küzdelmet folytatnom ugyanezen a csatornán át fél évig.

(#11908) -NoVa- válasza LightBringeɍ (#11906) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vá, üdv, és persze irigy.

(#11909) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Blekkfrájdéj. Új fékek, új olaj, új vizsga, újra előkaparták a kosz alól az autót, új izék, bigyók, és egyéb apróságok:

(#11910) qnadam válasza Phülöp (#11899) üzenetére


qnadam
veterán

deésoszt hol meg merre?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11911) BobaHWSW válasza LightBringeɍ (#11906) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hu, zsir cucc. Erre (is) csopog a nyalam erosen.:)

(#11912) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Megjött az ipad is, majd szépen becsomagolom anyukámnak

meg vettem ablaktörlőt mindkét kocsiba , nagyon megy a blekkfrájdéj

a switch-hez meg majd egy mario kartot kéne vennem még szerintem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11913) npera válasza -NoVa- (#11909) üzenetére


npera
újonc

Ez a gép egy rézbordó álom, ahogy egy svéd reklámban mondották. 5-henger az bizony 5-henger.

(#11914) qnadam


qnadam
veterán

edigitalban canon 4000d kitobival 85e. ha esetleg valakinek olcsón kellene és mindenképp új :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11915) Gabibácsi válasza npera (#11913) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, de eggyel kevesebb mint a 6 henger, és 3-mal mint a 8 henger :D
amúgy szép kocsi igen, majdnem vettem egy s80-at a vectra helyett, de a vectra praktikusabb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11916) Jahno válasza -NoVa- (#11907) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is folyamatosan azon vakarja a fejét az itteni ember, hogy min kellene spórolni. Másra meg elverjük a pénzt. Máshol meg fordítva volt, a helyi erő teljesen jól tudta, hogy valami nem okés, de odafentről van megkötve a keze.

Már nem is tudom az összegeket, de kb. 2.5 millióért rendeltünk fejhallgatókat, előirányoztam 21 millióért telefonokat (csoffadt Lumia helyett lesz is meglepetés) ha el nem kaszálják és egy csomó más okosság. Állítólag januártól már csak wifi lesz, így veszünk az asztali gépekbe is wifi kártyákákat, az alig 3 millió forint. Aztán mivel a gépek nem támogatottak, így kártyástól kidobjuk és laptopra cseréljük. Aztán ha valóban komolyan gondolnánk ezt a wifizést akkor már rohangálni kellene vele és telepíteni... Sebajja, ráérek, március óta döglődik a szalagos mentés, már akkor igényeltem egy új meghajtót és ASAP azonnal SOS hájpriority intézik. A héten ide is ért egy kisebb, levedlett típus a szomszéd irodából. Az nyekergősebb, mint a miénk volt, cserébe nem automata adagolós és vonalkódot sem olvas. Pár órát elvertem a felélesztésével és feladtam.

(#11917) Jahno válasza qnadam (#11914) üzenetére


Jahno
őstag

Az a 270ezres Sony azért motivált rendesen. Esetleg nincs valakinél pár hétre kölcsönbe egy széf? Kellene az asszonynak :-D

(#11918) -NoVa- válasza Jahno (#11916) üzenetére


-NoVa-
őstag

A végén még minden szobába egy switch, abba dugva minden gép a szobában, meg egy wifi AP, amíg jobb megoldás nem születik. Esetleg ugyanez még megdobva a szobák között folyosón átfutó patchkábelekkel, mert kevés a router, meg néhány szobában nincs jó wifi lefedettség.

(#11920) Bujdy81 válasza FőDudu (#11794) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Az ilyen emberek szoktak hirtelen szivhalalban varatlanul elhunyni." Ezzel nem értek egyet.

A hirtelen szívhalál pont azokra igaz - akik egyrészt hajlamosak rá*, másrészt - akik hirtelen, nagy intenzitású mozgással járó sportot csinálnak. Foci - pici lötyögés, pici sprint -, jégkorong - 2-3 perc ülés a padon, majd 100%-on pörgés 40-60 másodpercig. De akár az emelők is ilyenek lehetnek
Illetve azokra, akik hosszabb távon nyomnak 100% közeli terhelést. Pl. kajak-kenu, 2-3-5 percig tartó, sprint jellegű számok. De ott is inkább azok, akik nem csak a saját súlyukat mozgatják (pl. 800-1500 méteres futók), hanem valami mást (hajót, bringát, stb).

Az én példám: nekem futás közben a csúcs pulzusom 192. Pár pillanatig. A kardiológus szerint 155 fölött ne menjek. 158-160 körüli pulzussal bírok kb. 2 órát. Nagyatádon a 6 órás bringán 143 volt az átlagpulzusom. Ha felvittem volna akár csak 148-150 köré, akkor nem érek végig, mert előbb eléhezek!

Szóval az ultrával inkább abban lehet meghalni, hogy sok-sok óra tekerés után elfárad iszonyatosan az ember, mind fejben, mind testben, nem figyel és nekimegy a fának...

*Kardiológus mondta, hogy ha elkezdek olyan módon sportolni, hogy rálépek a hirtelen szívhalálhoz vezető úton, akkor is elég 6 havonta eljárni kontrollra és amikor azt mondja a doki, hogy "ennyi volt", ha abbahagyom, akkor a folyamat még visszafordítható. A híres sportolóink közül, akkor meghaltak fiatalon több is járt nála, többször is és mondta, hogy évekkel a halál előtt már nagyon látszott a szívükön, hogy időzített bomba... :(

(#11921) FőDudu válasza -NoVa- (#11918) üzenetére


FőDudu
addikt

Ruckus H510, azon van ethernet es Wifi is yoooolll :)

Piciny irodak fasza kelleke.

FőDudu

(#11922) FőDudu válasza Bujdy81 (#11920) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem az ultran hal meg, csak az intenziv eletvitel miatt hamarabb lejar a szamlalojuk...
Szerintem. De meggyozheto vagyok az ellenkezojerol.

Ha valaki bizonyitja, hogy az ultramarathonistak jelentosen tovabb elnek az atlagnal, akkor revidealom az allaspontomat :)

FőDudu

(#11923) -NoVa- válasza FőDudu (#11922) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem a túlsúlyos test mindennapi fenntartása a szív számára elég hasonló terhelés lehet, mint egy ultramaratonista mindennapi futóedzése, meg néha nagyobb táv letolása. Ugyanakkor az ultramaratonista legalább néha pihen.

(#11924) qnadam válasza Jahno (#11917) üzenetére


qnadam
veterán

nem szép dolog széfbe zárni az asszonyt, csak mert vásárolgatni akarsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11925) FőDudu válasza -NoVa- (#11923) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt senki nem vitatta. A kerdes most az, hogy az ilyen 'futobolondok' hamarabb halnak mint az atlag vagy sem.
En a hamarabbra tippelek.

FőDudu

(#11926) -NoVa- válasza FőDudu (#11925) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Olympians live longer than the general population ... but cyclists have no survival advantage over golfers"

"A second study comparing athletes who trained at different physical intensities, found that those from high or moderate intensity sports have no added survival benefit over athletes from low intensity sports. But those who engage in disciplines with high levels of physical contact, such as boxing, rugby and ice hockey, are at an increased risk of death in later life, the data show."

Szóval nem halnak hamarabb, hacsak nem boxolnak két futás között.

(#11927) Jahno válasza qnadam (#11924) üzenetére


Jahno
őstag

Azért kellene széf, hogy elzárja a lóvém és a PayPal jelszavam :-D

(#11928) Jahno válasza FőDudu (#11922) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak rendesen karban van tartva a ketyegőjük, nem úgy, mint nekem (:-

(#11929) FőDudu válasza -NoVa- (#11926) üzenetére


FőDudu
addikt

Azaz Batman erosebb mint Valaha.... :)

Az latszik, hogy az alacsony intenzitasu tevekenysegek vegzoi valoszinuleg tovabb elnek a durva kuzdosportot vegzo tarsaiknal. Az atlaguk meg tovabb el az atlag populacional.

FőDudu

(#11930) FőDudu válasza Jahno (#11928) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert nem gyalogolsz eleget... :)
Nekem legalabb kutya akad akit vinni kell. Ettol ugyan nem leszek sportos, de addig sem ulok.

FőDudu

(#11931) FőDudu


FőDudu
addikt

Game over halozatba visszataplalas - byebye nullas szamla...

Varhato volt, hogy nem lesz ingyen energia tarolas. Aki energiat akar tarolni az vegyen akkumulatort.
Hogy mennyire kornyezet kimelo/szennyezo az meg majd kiderul.

Szep uj vilag....

FőDudu

(#11932) -NoVa- válasza FőDudu (#11931) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kell pár kondenzátor. Sok. Nagy. Meg rengeteg Danger villámos matrica, hogy gyerekbarát legyen a padlás.

(#11933) cyberde válasza -NoVa- (#11926) üzenetére


cyberde
csendes tag

- boxing -> magyarul -> boksz. (A boxolás, az max a cipőápolás!) :)

- Általános sportorvosi álláspont, hogy "ahol az élsport kezdődik, ott az egészség végetér!"

Az, hogy élsportolók tovább élnek az max az a genetikai adottságuk, amivel élsportolóvá válhattak, valamint az élsport egyik -szükséges, de nem elégséges- feltétele, hogy az általános életmódjuk egészséges.

Úh az összehasonlítás akkor lenne releváns, ha a mintavétel az élsportolók és -mondjuk- az élsportot nem vállaló, viszont általában egészséges életmódot folytató amatőr sportolók csoportját hasonlítanák össze.

(#11934) Samott válasza FőDudu (#11931) üzenetére


Samott
addikt

Ez nem szep uj vilag, ez Paks ketto. Mire megepitik lehet hogy felesleges lenne ha a nepek telerakjak a tetot napelemmel. Ez egy ilyen orszag, buntetik a megujulokat. Napelemre is van termekdij. Csak nalunk sehol mashol. :D

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11935) Jahno válasza FőDudu (#11931) üzenetére


Jahno
őstag

"többlet termelésüket ingyenesen tölthetik fel és tárolhatják az áramszolgáltató hálózatán, ezt a gyakorlatot meg kell szüntetni -"

Eddig sem így volt és újságírói lazaság, vagy játék a számokkal.

Éppen pár napja emlegettem, hogy nem lesz ennek jó vége, mert ha mindenhol elterjed akkor túltermelés lesz, de másnak sem lesz szüksége az áramra, este meg majd szopolunk. Közben franciák röhögnek, ellátják fél Európát, kellőképpen zöldek is oszt a napelemhez képest tizede az ökolábnyom, mellé meg sok más.

Éppen 2 gyagyással vitatkozom, csak számok nélkül nehéz, hogy futtában egy osztrák beruházás alapján számolva ha mindig fújna a szél, akkor kb. 10ezer szélturbinát kellene telepíteni, ami majdnem pont akkora, mint Paks beruházása. Fenntartani viszont drágább, és mivel karbantartásigényesebb, így többet kell telepíteni, ami már jóval drágább, mint Paks. Mellé olyat már nem is merek mondani, hogy az ország teljes energiaellátó hálózatát újra kellene tervezni és átépíteni, ez csak olyan mellékes :-) Meg feléhez úgysem értünk, de mig jelenleg 8 gigawattnyi kraftra szükségünk van, addig az kell és kész.

Többi kiderül, lesz itt szopás évek múlva, ha elterjednek ezek a megújuló cuccok, amik nem egyenletesen termelnek.

(#11936) Jahno válasza Samott (#11934) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért este is néznék TV-t, köszi :-D És most sem nagyon termelnek azok a napelemek, de gondolom március környékéig majd kihúznánk valahogy petróleumlámpával :-)

(#11937) Jahno válasza -NoVa- (#11932) üzenetére


Jahno
őstag

Most nézegetem a leselejtezett szélturbinákat is. Érdekes, hollandok egész új modelleket dobálnak ki. Gondolom vagy nem gazdaságos, vagy valami el van baszva, vagy izé, vagy akármi. És marha nagy halmokban állnak, nem is mindig értem miért kell pld. a törzsét is lebontani, de kb. az újratervezés/újrahasznosítás drágább lenne, mint az új legyártása. Viszont jó pénzért termelik a szemetet :-O

(#11938) Samott válasza Jahno (#11936) üzenetére


Samott
addikt

Ne legyel mar allamtitkar (bocs a lehulyezesert). Este majd termel a foldgaz eromu, de legalabb nappal, amikor sut a nap nem kell annyi mocsokot a levegobe nyomnia.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11939) Jahno válasza FőDudu (#11930) üzenetére


Jahno
őstag

Mostanában nem is, bár néha +terhet viszek magammal :-) Nézd meg kilométerben mennyit mész a kutyával, lehet nem is olyan sok. Nekem meg majd tavasztól jön a többi, hegyre fel és hegyről le.

(#11940) Jahno válasza Samott (#11938) üzenetére


Jahno
őstag

Földgáz sem olcsó, azt az erőművet is meg kell építeni és a CO kibocsájtása ugyanannyi. De nézzük meg a napsütéses órák számát, aztán azt, hogy 8 gigawatthoz hány négyzetméterre lenne szükség. Szerintem 1.5 hónapja sakkoztuk le, azt hittem felfogtad. És ha Kaliforniában a gazdaságossága miatt becsuktak egy ilyet, akkor mi itt nem tudom mit erőlködünk, ott legalább a nap süt, itt meg kíváncsi leszek a karbantartásra.

(#11941) Jahno válasza Samott (#11938) üzenetére


Jahno
őstag

Szóval ilyen a földgáz, aminél még néha a fűtéssel is akadtak gondok, ki van centizve a készlet. Na jó, nem centire, de akkor méterre :-D

És olyan lenne a levegő, hogy jajj...

(#11942) Samott válasza Jahno (#11940) üzenetére


Samott
addikt

Bakker, ami aramot napelemmel megtermelunk annyival kevesebb foldgazt kell vennunk, elegetnunk. Nem olyan bonyolult ez.

Egyebkent meg lehet epiteni tarolo eromuveket, hegyteton meg a volgyben ket to es szivattyuzzuk kozte a vizet. Mindent kitalaltak mar, csak hasznalni kellene. Es igen, telen kevesebb nap van akkor tobbet kell tuzelni. Meg az atom is belefer a mixbe, mert valamennyi aram mindig kell. Es akkor meg az elektromos autokrol nem is beszeltunk. Meg a dinamikus aram arazasrol.

Szerk: velem nem vitaztal napelemekrol az fix. Plane nem mostanaban.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11943) -NoVa- válasza Jahno (#11937) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bármit lehet, meg az ellenkezőjét is. Én az áramtovábbítást most ilyen kicsiben tervezem, csak az asztalon, és ott sem stabil állandó áramerősséget. Befolyik a hangváltóba, és ott háromfelé szét. Egyelőre úgy érzem, hogy a legjobb audiocsatlakozó a világon a WAGO lesz, a legjobb ár-érték arányú csatlakozó meg a blankolt kábelvég, ideiglenes megoldásnak tökéletes. Mindig az ideiglenes megoldások a leghosszabb életűek.

(#11944) -NoVa- válasza Samott (#11942) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még jó, hogy rengeteg hegyünk van. Meg völgyünk. És akkor vesd egybe a domborzati térképet és a természetvédelmi övezeteket, és nézd meg, hogy marad-e legalább egy vakondtúrásnyi domb lefedetlenül.

(#11945) Jahno válasza Samott (#11942) üzenetére


Jahno
őstag

"Egyebkent meg lehet epiteni tarolo eromuveket, hegyteton meg a volgyben ket to es szivattyuzzuk kozte a vizet. "

Igen, kellene hozzá három Balton, amit meg kell mozgatni és meg drágább lesz. Ha megnézed ezeket a izes puffereket, akkor legtöbb helyen az évi 1-2 alkalommal történő csúcsra kihegyezve használják és nem állandó napi szinten. Lehet a pénzt és a technológiát egyik zsebünkből a másikba rakni, csak közben a mozgási energia mindent elvisz. Főleg mert sem hegytetőnk és sem völgyünk hozzá, a többi stimmel :-D

Arányaiban nézve mondjuk 40-50ezer köbméter/másodpercnyi vízmennyiséget kellene napi 14 órásban fenntartani, kb. 200 méter magas eséssel. De ha mesterséges, akkor ott legalább nincs jelentős élővilág.

(#11946) npera válasza FőDudu (#11930) üzenetére


npera
újonc

Csak, mint hozzá nem értő:

A gyaloglás nem rossz, de ahhoz hogy valami edzéshez hasonlító dolog legyen belőle nem árt pulzusemelő gyakorlatot végezni. Ha egy sima gyaloglás vagy a lépcsőn felmenés már pulzusemelő, akkor pedig át kell gondolni a dolgokat.

Vannak kollégák, akik egy lépcsőn felmenve hónuk alatt egy 12"-os laptop terhelésétől már hosszan zihálnak. Ott nem ártanak többet edzeni, mert amikor a maximális pulzus és a nyugalmi pulzus ennyire közel van egymáshoz az már életveszélyes. Nem kell egyből ultramarathon, de valamit csinálni kellene ilyenkor.

(#11947) npera válasza -NoVa- (#11944) üzenetére


npera
újonc

Ki kell ásni egy lyukat és oldalra lerakni a kupacot. Akkor van honnan hova áramoltatni. Ne azt nézd, hogy miként nem lehet, hanem hogy miként lehet. A domboldalon pedig lehet szélerőmű, olyan szépen pörögnek. A gyerekek is örömmel nézik.

:C :Y

(#11948) Jahno válasza Samott (#11942) üzenetére


Jahno
őstag

Hanem miről vitázzunk? Nézzük meg. Mondjuk elsőre elég négyzetméterre, termelésre, várható kihozatalra. Ezeket én csak arányaiban néztem, mert úgyis mindegy, mindenki mond rá valami okosat csak utána nem szertne járni :-D Akkor hogy legyen? Ebben a jó időben mekkora optimális termeléssel lehetne számolni?

(#11949) Jahno válasza npera (#11947) üzenetére


Jahno
őstag

Kína is megcsinálta, nem szórakoztak, pont egy akkora erőművet pattintottak össze, amire nekünk szükségünk lenne :-D Rárajzolták a térképre, pont jó lett. A többi mellékes nem számít, jut is, marad is :-D

(#11950) Jahno válasza -NoVa- (#11944) üzenetére


Jahno
őstag

A Balaton kb. 1.9 köbkilométer. Fent írtam, hogy nekünk mennyi kellene. Mármint fel és le, aztán csapágyazni a szívattyút, meg remélem az tiszta, hogy amiből kivesszük azt a 8 gigát, abba nem pont ennyit kell belerakni. Egyelőre mint ha gátszakadás is több lett volna, mint atomkatasztrófa (:- Paks meg lassan 40 éve ketyeg és egész jól ki van találva, nem akad fenn a hulladék a zsilipen (bár így legalább lehalásszák), nem darálja be a harcsákat, csupa móka és kacagás. Még analóg vezérlésről digitálisra is sikerült mindenféle szopószorzó nélkül átállni. Félelmetes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.