Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) npera válasza FőDudu (#11749) üzenetére


npera
újonc

Hát a 30-as korlát az zavaró, de van a bringán fék és le tudsz lassítani arra a 2 km-re 30 alá. Aztán beletekersz és haladsz :Y

(#11752) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Amikor elmentunj valami szep helyre vezetni hosszan ahol nincsen annyi hegy akkor az accord is tud kevesebbet enni. Olyankor 10 alatt fogyasztott. 2.4liter, 200lo es automata mozgatott velunk egyutt 1.8 tonnat.

Amiooe crvvel mentunk eszaki sziget turara akkor 2200 kilometer alapjan lett atlag 8.9 a fogyasztas. Ami szinten nem rossz. Hegyek dombok, szennepakolt csomagtarto.

(#11753) npera válasza BobaHWSW (#11750) üzenetére


npera
újonc

Szerintem más alapokon nyugszanak a referenciáitok.

(#11754) npera válasza BobaHWSW (#11752) üzenetére


npera
újonc

Ha egyenletesen haladsz és a nyomatékváltó tud zárni és nincs több csúszás, akkor onnantól nem kell feltétlenül többet ennie az automatának. Ha mondjuk folyamatosan rugdosod a pedált és egyfolytában fel-le vált a szerencsétlen, akkor mondjuk eltér az üzem az optimálistól.

Ha a teljes fordulatszám kábé első harmada körül vagy alatta futsz alacsony terheléssel még 100 km/h tempó alatt, akkor alacsony légellenállással mész jó kenéssel, de alacsony terheléssel és kis fogyasztással. Autópálya tempónál már kezd bedurvulni a légellenállás aztán az felnyomja a fogyasztást szépen.

Sok minden függ attól, hogy milyen alaktényezője van a kocsinak, mekkora teljesítményű a motor, milyen az áttétel, milyen az abroncs, milyen aszfalton gördülsz. Uralkodó szélviszonyok, et cetera, et cetera.

(#11755) Phülöp válasza npera (#11751) üzenetére


Phülöp
addikt

Ennyi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11756) FőDudu válasza npera (#11751) üzenetére


FőDudu
addikt

Biciklim most adtam kolcson. Srac amugy az also sarki bringaboltban kapott hajtokar csavart 5 Euroert. Bringas meg meg is huzta nyomatek kulccsal ahogy kell.

FőDudu

(#11757) FőDudu válasza npera (#11754) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem se melegszik be az auto a 12 kilometer alatt rendesen. Hosszabb uton 7.5 korul fogyaszt. Igy 8-9 kozott.

FőDudu

(#11758) BobaHWSW válasza npera (#11754) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Plane, hogy itt nincs is autopalyatempo igazan. 100kmh a max. Asszem Auckland korul van egy korgyuru ahol 110.

De a szembe es oldalszel azert van neha. :D

(#11759) qnadam válasza npera (#11754) üzenetére


qnadam
veterán

Ha egyenletesen haladsz és a nyomatékváltó tud zárni és nincs több csúszás, akkor onnantól nem kell feltétlenül többet ennie az automatának.

nekem van egy cuki kis mutató, ami a pillanatnyi fogyasztást mutatja, az alapján valóban nem eszik sokat, ha összezárt. mármint egy kétezres szívó benzineshez képest :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11760) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Pillanatnyi fogyasztas mutato volt az elso amirol "elkapcsoltam" az accordban. Fizikai fajdalmat okozott. :W :D

(#11761) qnadam válasza BobaHWSW (#11760) üzenetére


qnadam
veterán

de nekem egy fixen beépített mutató van a nyomatékméricske és az akkufeszültség között :DDD koreai humor.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11762) BobaHWSW válasza qnadam (#11761) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oooh, hogy neked meg olyan is van?

Fincsi...ott aztan lehet bobazgatni rendesen:) bar automatavaltoval picit jobban megvan kotve az ember keze.

(#11763) Jahno válasza FőDudu (#11729) üzenetére


Jahno
őstag

Én majdnem egy 100ast tettem bele az első 1.5 év alatt. Amúgy mi ebben a sok? Szomszéd faluból bejárással kijön a történet, néha elmennek velnesszelni a sziget közelebbi felére az már +2ezer kilométer :-D

Boba is írta, távolság az van, benyakút nincs (:-

(#11764) Sipi- válasza FőDudu (#11746) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem a 179 km-t nem lábon futva, hanem kocsival teszi meg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11765) BobaHWSW válasza Jahno (#11763) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Benzin jon-megy. Bereljuk.

(#11766) Jahno válasza BobaHWSW (#11731) üzenetére


Jahno
őstag

Jóhátja, fene sem sejtette , hogy az elmúlt 20+ évben nem vedlette le a nevét mióta nem láttam (:- Szóval ja.

(#11767) Jahno válasza Frawly (#11726) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mán' lelőtték, de ja, volt itt pár Balázs az tuti. Reptileból programozó lett, az még a szakmának számít, Alpha, Craft, Nightmare, nagy részéről sokat nem tudok,bár utóbbiak nyilván kisebbek.

(#11768) qnadam válasza Jahno (#11767) üzenetére


qnadam
veterán

a slyspy zenész maradt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11769) zetor2000 válasza Jahno (#11767) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, volt e már, de a témához kis olvasnivaló:

Polgár Tamás - Freax

nMagon fenn van/volt.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11770) Jahno válasza zetor2000 (#11769) üzenetére


Jahno
őstag

No de hová tűnt TomCat?

(#11771) eattila válasza BobaHWSW (#11760) üzenetére


eattila
csendes tag

Pillanatnyira csak lejton, gazelvetel utan kapcsolok. Amugy felelmetes mikor 50 litert mutat...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11772) eattila válasza qnadam (#11761) üzenetére


eattila
csendes tag

Le kell ragasztani:)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11773) eattila válasza Jahno (#11770) üzenetére


eattila
csendes tag

Valami aktivista lett nem? Ilyen szelid higtakony. Legalabbis lattam valamiben valahol ilyennek mostansag. Tevedek?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11774) Jahno válasza eattila (#11773) üzenetére


Jahno
őstag

Ha azon múlik a sitt vagy szabadláb, akkor lehet vegán bírnék lenni még én is :-D Haverját ki akartam faggatni, csak mindig jött valaki közbepofázni.

(#11775) FőDudu válasza qnadam (#11761) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik hibrid (tan egyik Toyota kombi) zold levelekkel jelzi az aktualis kornyezet kimelo uzemmod milyenseget...

Tobb levelke, nagyobb kimeles...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#11776) eattila válasza Jahno (#11774) üzenetére


eattila
csendes tag

Az is lehet, hogy megtert... Konszolidalt embernek tunt. Tvben lattam. Felismertem es elkapcsoltam gyorsan:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11777) eattila válasza Jahno (#11774) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy itt 24en kolbaszos paleszos fesztival lesz.:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11778) eattila válasza FőDudu (#11775) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyemrol az eso lemosta a leveleket...:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#11779) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jahno, uton a 7.5mm laowa f2. A 12milis samyang brutal jo de ici picit talan szuk neha plane arra a celra amire most fog kelleni.

Karacsony utan beszamolok milyen. Ajandek lesz.

(#11780) -NoVa- válasza Jahno (#11770) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legutoljára épp Peruban volt, és némi kiadatási egyezmény hiányát emlegette, na. Apropó, tolvajkergetők különszám. Asszony iPhoneját ellopták este 7 körül a XV kerületi Aldinál. 9-kor már hazafelé autóztam vele. A find my phone, és a webfelületről változtatható screenlock message meg instant egyetlen telefonszámot hívni képes zöld gomb, és a pittyegtetés hatásos dolog akkor, ha az elkövető rájön, hogy jobban jár, ha kilép az ajtón és becsületes megtaláló lesz hamar, mert ha nem, akkor is ott van az ajtó előtt a jogos tulajdonos. A IV. ker Bem utca közepén (elit környék, szép piros a bűbelkövetési térképen) a Fixer ktf éjjeliőre ezzel a szokatlan becsület útjára lépett. Függöny.

(#11781) qnadam válasza Jahno (#11770) üzenetére


qnadam
veterán

asszem amerikában programozó. vagy nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11782) qnadam válasza -NoVa- (#11780) üzenetére


qnadam
veterán

gyenge kezdő. rögtön kikapcs, majd lehet fillérekért elpattintani alkatrésznek, mert egyben semmire nem jó. vagy meghirdetni azzal a szöveggel, hogy elfelejtette a jelszót hozzá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11783) qnadam válasza eattila (#11772) üzenetére


qnadam
veterán

ritkán nézek oda :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11784) Jahno válasza BobaHWSW (#11779) üzenetére


Jahno
őstag

Kabbeteis! Nekem ez a Rokinon mozgatja a fantáziám, csak ennyi egy Canonos is és lehet össze kellene hasonlítani, hogy most ne vegyek semmit vagy később egy rendszerváltás olcsóbb legyen. Addig emlegettük a memkártyákat, míg egyik gép már rendszeresen panaszkodik, hogy nem találja. Majd nyomkodom még. Majdnem 5 éve bérlem és másodkézből vettem seftestől, szóval teljesen jó.

(#11785) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

En agyalok egy backup gepen ami kisebb es konnyebb mint a nikonom. Fuji xt20 jatszik vagy oly em10. az 5nek nem latom ertelmet mert a szenzor ugyan az, az em1 meg nem sokkal kisebb es konnyebb cserebe marha draga.

(#11786) Gabibácsi válasza Jahno (#11770) üzenetére


Gabibácsi
tag

mivel eléggé koncepciós perben ítélték el, eltávozott messze, vagy közelre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11787) Gabibácsi válasza qnadam (#11768) üzenetére


Gabibácsi
tag

az biza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11788) Jahno válasza BobaHWSW (#11785) üzenetére


Jahno
őstag

Ennél kisebb mihez? Fuji nekem mindig tetszett, főleg a 25mm környéki obikkal utcán veretni. Sokszor mondtam, hogy nekem is lesz Fujim, de ha már tele vagy mft obikkal, akkor csakis Oly felé mennék, mi más?

(#11789) BobaHWSW válasza Jahno (#11788) üzenetére


BobaHWSW
újonc

D7200hoz kepest kisebb.

(#11790) Jahno válasza BobaHWSW (#11789) üzenetére


Jahno
őstag

Jó én ott tartok, hogy Oly is van amihez most jön az új obi. Akkor meg főleg minek három rendszer a családba? Ne legyél olyan, mint én :-D

(#11791) Bujdy81 válasza FőDudu (#11746) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát szerintem Szőnyi Feri 54 évesen jobb kondiban van, mint Te vagy én! ;)

Az ultrának az a titka, hogy alacsony intenzitással kell menni.

Menj el futni kényelmes tempóban 2 km-t. Nézd meg a tempódat.

Az Ultrabalatonon 8:40-es átlagtempó (perc:másodperc per km) a szintidő. Az alig több, mint egy gyors gyaloglás. Nem lesz vele 160-as pulzusod, de még 140 sem. Viszont a titka az, hogy kell hozzá egy "pici" kondíció, mert folyamatosan kell tolni... ;) :D

Negyedikén toltunk egy terepmaratont, eltévedéssel lett 48 km. 9:13-as átlagtempót mentünk, 140-es lett az átlag pulzusom.

Nem a táv öl, hanem a tempó! ;)

Szerintem szeretnénk így kinézni 75 évesen. 28x Ironman, idén 5:30-as maratont futott Budapesten

(#11792) npera


npera
újonc

Kezdem felfedezni a lehetőségeket a Spotifyban (nem röhögni). Egy Muse nótát ízlelgetek jelenleg, a basszusgitár nagyon bejön benne.

Ez az: https://open.spotify.com/track/57lCa95tmjJ8EYdNTex8Kk

Jelenleg egy 32 Ohm-os AKG K240 II Studio félig nyitott fülessel (fejes?) nyomulok, közvetlenül a laptopba van bedugva mindenféle külső DAC nélkül. Tudom, mint a mező állatai…
Egy kollégának van egy Beyer Dynamics DT 770 PRO, amit pont tegnap nézegettem. Az teljesen zárt és az adatlapja szerint egészen 5Hz-ig le tud menni. Meghallgattam a fenti számmal és nem éreztem olyan drasztikus rohamot ami azonnal vásárlásra kényszerítene. Megnyugodtam. A K240 „csak” 18 Hz-ig tud lemenni az adatlapja szerint, de csak úgy érzésre nincs az a drámai különbség. Nem csináltam A-B-A tesztet, csak a kíváncsiságomat kellett lenyugtatni, nehogy elszabaduljon a „buy it now” ujjam és aztán már jön is a csomag egy Beyerrel, amit aztán csak kerülgetek…

Van viszont egy bizonytalansági faktor, ami azért egy komoly kérdőjelet hagy az egyenletben. A srácnak a 80 Ohm-os változat van. Létezik belőle kifejezetten mobil eszközökre optimalizált 32 Ohm-os változat is. Meg hifire 250 Ohm-os. Lehet, hogy a 32-es jobb basszust tolt volna, mint a 80-as. És a fenti elméletem, hogy nem kell a 770 PRO teljesen hibás.

Most mi legyen? :Y

(#11793) npera válasza Bujdy81 (#11791) üzenetére


npera
újonc

Értem a mondandódat. Mondjuk esetemben a futás és a kényelmes tempó együtt paradoxon. De bringára átültetve értem. A 120 km-es futamon egy kiscsajjal együtt tekertem, mert nem bírom befogni a pofámat és valakivel beszélgetni kellett. A kiscsaj beleegyezett, aztán így együtt mentünk. Ő kifejezetten fékezett több alkalommal, mert nem bírta a tempómat. És utólag belegondolva ez jó volt, mert ha túltolom az átlagot már mondjuk 80 km körül, akkor utána jóval nehezebb.

Jövőre a 160-ast fogom kipróbálni :C

(#11794) FőDudu válasza Bujdy81 (#11791) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenben igazad van. Ettol fuggetlenul ekkora terheles nem egeszseges.
Az ilyen emberek szoktak hirtelen szivhalalban varatlanul elhunyni.

Aztan megy a talalgatas mi baja volt. Semmi, lejart a szamlaloja, mert gyorsabban tekerte mint az atlag.
Semmit nem lehet buntetlenul csinalni .... Ha sok vizet iszol az is megol.

FőDudu

(#11795) Jahno válasza FőDudu (#11794) üzenetére


Jahno
őstag

Napokban is feldőlt egy focista, csak ezek kapnak kiemelkedő hírt. Lenne rá egy söröm, hogy vonatbalesetben sokkal többen halnak meg, csak az már nem hír. De ezt is csak azért mondom, mert éppen vonatvezetővel dumáltam róla, ha mással dumálok akkor lehet másra hivatkoznék :-) Valamivel össze kellene mérni, abból kijön valami vagy az ellenkezője :-D

(#11796) FőDudu válasza Jahno (#11795) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ez az.
Elvileg sportoloknak birniuk kellene, oket jobban ellenorzik mint atlag Jozsikakat - aztan jonnek a hirtelen szivhalalrol szolo hirek hetente. Biztosan kimutathato valami osszefugges a dolgok kozott - vagy nem es ilyen az elet.

Lehet a Final Destination filmek sem fikciok - ha lejart az ido akkor menni kell... :)

FőDudu

(#11797) Jahno válasza FőDudu (#11796) üzenetére


Jahno
őstag

Hidd el ez az évi 3 eset kb. csak kerekítési hiba. Olyan kicsi a mintavétel, hogy nehéz vizsgálni is.

(#11798) chris-77 válasza FőDudu (#11489) üzenetére


chris-77
újonc

én ezt-> [link] használom speedtest helyett már régóta.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#11799) FőDudu válasza chris-77 (#11798) üzenetére


FőDudu
addikt

Hibat erzek az eroben:
http://openspeedtest.com/results/25033288

FőDudu

(#11800) Phülöp


Phülöp
addikt

Vennem kell ablaktörlő lapátra gumit.
Mire figyeljek, hogy jó legyen meg passzoljon?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.